J Tol; liej wagenliefdewerk i, méér dan genoeg A trend a MAANDAG 5 JANUARI GEOPEND Eindelijk in uniform: feestgave van de burgerij Vooree in Plan v Europ Nu ^ieft hulp nodig, méér den welke instantie ook W Feestavond Kath. Werkn. Middenstand afd. Alkmaar Ereleden A.F.C. won eerste prijs Alkmaar, stad vol heerlijkheden Weer wegsnijden voor A.O.G. DE BRANDWEER K.V.P. AFD. ALKMAAR Concert „Herstel de kapel" Dansinstituut1 zalig nieuwjaar des voormiddags voorjaarscursus WAT TE DOEN BIJ GLADHEID EN SNEEUW? ZOMERVACANTIES AFZET „KOUDE KOOL" J. P. Coen-tournooi over twee weken R.K. MIDDENSTANDS VERENIGING 40 jaar smid Eerstelingen A.s. MAANDAG 5 JAN. ALKMAAR HOORN de gehele dag (van 96 u.) GEOPEND Schaakclub F.I.T. Naar Suriname Kerstviering K.A.B. „Eensgezindheid" jubileerde GEEN VOETBAL IN DE AFDELING KRUISWINNAARS KERSTPUZZLE Het is maar een weet, HOEBE zalig 1953 ROOD-GEEL-NIEUWS Onveiligheid in de Wieringermeer Voor f 3 te koe Bom in p in Schot >IAARHet Comité voor Woonwagenliefdewerk verdient of. Hiermede zij gezegd, dat men in het afgelopen jaar jk méér voor de woonwagenbewoners heeft kunnen doen. et Sint Nicolaas werden zowel de kinderen als de ouderen .acht met verrassingen. Het Kerstfeest, dat voor de woonwagenbewoners het grootste eest van het jaar betekent, waaraan ze zeer veel waarde hechten, is im intieme blijmoedigheid gevierd. Met behulp van de mensen zelf hebben de comitéleden een mooie grot in het kapelletje gemaakt en de woonwagenbewoners hadden de kapel zelf van voor tot achter met dennegroen versierd. Dit was vooral het werk van de kamp-vader, de heer Schnei ders. en de heer Jan Heesbeen. Om zes uur droeg de nieuwe aalmoezenier, kapelaan Th. i Kloeg, een nachtmis op. waarbij I het koor onder directie van de heer P. Bloothoofd de vierstem- I mige Missa in Honorem Sanctis- simae Trinitatis van Hubert Cuypers zong. Het harmonium, waarvoor de voorzitter van het comité, de heer L. Rietveld, zelf het geld bij elkaar gebedeld heeft, werd bespeeld door de heer H. Wanna, Dit harmonium werd door de Hoogeerw. heer Deken ingewijd, tijdens een kort i Lof na de Nachtmis. Alle kampbewoners hebben 'n kerstpakket gekregen, met wat kleren, een rokertje, een snoe perijtje en levensmiddelen en op de Tweede Kerstdag hebben de Gidsen van de Laurentiusparo- chie eenfeestmiddag voor de kinderen verzorgd, waarop ze al lemaal nog eens getracteerd werden. Dit wordt door het Comité ge daan met een vrijwel lege en ge sloten beurs. Het is meer de ijver en het enthousiasme van de oomitéleden geweest, dat men dit heeft kunnen doen, dan dat men met een zorgeloos gebaar de benodigde gelden kon vatten, om rijke gaven uit te delen. Zo is het niet. Op talloze conferenties en ge sprekken behartigen de comité leden de belangen van de hun toevertrouwden. Men heeft reeds een en ander weten te bereiken. O.a. dat er licht in de kapel zal worden aangebracht, zodra met de bouw van een schooltje kan worden begonnen. -Geruime tijd geleden heeft de Dierenbe scherming in principe financiële steun toegezegd voor de bouw van een paardenstal, mits de ge meente er ook haar aandeel in bijdraagt. Een paardenstal is no dig: er zijn nu nog wel geen paarden, maar dat die er binnen afzienbare tild weer zullen ko- Advertentie) 2IJDS-ZAGH7 WASWATgR' ipï^eq. v, d. ty ALKMAAR Het bestuur van de W.M. maakt zijn leden er op attent, dat, in verband met de feestavond van de W.M. op Zondag 11 Jan. a.s., de toe gangsbewijzen voor hun intro- duce's van heden af verkrijg baar zijn op de bekende adres sen en tevens op het Bureau van het Noordhollands Dagblad. De leden hebben vrij toegang op vertoon van hun lidmaat schapskaart, tevens kunnen zij op vertoon van genoemde kaart 1 bewijs van toegang krijgen a f 0.50. Meer kaarten f 1.—. ALKMAAR In de 19 Dec. gehouden vergadering van de Ver. ..De Ambachtsschool voor Alkmaar en Omstreken" werden de heren F. H. Ringers, oud voorzitter en J. v. Reijendam, oud-bestuurslid dezer vereniging met algemene stemmen tot ere lid der Vereniging benoemd. op N.K.S.-kamp te Vught ALKMAAR Toen de AFC- jeugd in Vught was had de kampcommissie voor het eerst een beker beschikbaar gesteld voor die vereniging, die in de loop van de vier weken, zolang als 't kamp duurde, het beste resul taat bereikte voor orde en net heid, voetbal en athletiek samen. Op Oudejaar kreeg men bericht, dat de prijs bij AFC was terecht gekomen. De verschillende resul taten waren in punten gewaar deerd en AFC kwam met 21 punten uit de bus, gevolgd door DOCOS uit Leiden en Limburgia met 20 punten. Dat wil dus zeggen, dat AFC dus de beste vereniging was on der de zestig deelnemende ver enigingen. Zowel de leiders als de jongens kunnen hier terecht trots op gaan en het betekent bovendien een eer voor de ge hele vereniging. In het begin van de volgende maand zullen twee leden van de kampcommissie de beker hier in Alkmaar aan de jongens komen overhandigen. Plaats en tiid worden natuurlijk poo kend gemaak.t men, is wel zeker. Voor deze dieren zal er geen onderkomen zijn Tenslotte moet nog gezegd worden, dat de nieuwe kapel zeer te lijden heeft van de mod der, die de mensen er binnen brengen. De loper, die men er had neergelegd, is er zo goed als door bedorven. De gemeente heeft indertijd wel gezorgd voor wat sintels en puin. waarmee 'n pad is aangelegd van de toegang tot het terrein naar de kapel, maar daar is thans niets meer van te zien. Alle stenen zijn weggezakt in de losse grond, in de modder: er is meer nodig dan alleen puin om het terrein af doende in orde te brengen, zo dat de bewoners van het kamp tenminste droge grond onder de voeten hebben. Nogmaals doen wij een beroep op die instanties, die krachtens hun taak geroepen zijn, hier hu'lp te bieden. Moge de enige zakelijkheid verre blijven van te nemen beslissingen, die meer uit mensenliefde en goedheid dan door starre zakelijkheid moeten worden genomen ALKMAAR Alkmaar is een heerlijke, lieve maand lang een hoorn van goedkope overvloed! Als een bijenkorf vol honing, die door de zonnewarmte uitzwalpt en door de naden en kieren naar buiten treedt en vanwege de overvloed goedkoop wordt. De mensen zijn kleine kinderen ge worden en als nerveus van ver wachting lopen zij hun huizen uit en te hoop in de binnenstad, waar zij zich weer verspreiden over de winkels, die met knallende en schallende borden, vlamrode let ters op een vlak van sneeuwwit, te kennen geven hoe formidabel, hoe phantastisch, hoe bespotte lijk de prijzen zijn omgekanteld tot op een abnormaal niveau, be reikbaar voor eikendeen, bereik baar voor de man met de smalle beurs! De etalages liggen vol met de heerlijkste zaken, die er aantrek kelijk en bekoorlijk uitzien. De mensen drukken hun neuzen plat tegen de grote vensterruiten, waarachter al dat schoons ligt te pronken en lokt tot binnen komen. Dan gaan de breinen aan het werk. Dan worden vlugger dan ooit optellingen en aftrek kingen gemaakt, berekeningen binnen het zogenaamde raam van de mogelijkheden en bijna instinctmatig voelen zij aan, waar en op welke wijze zij de meest voordelige koop kunnen doen. Het is een kwestie van secon den, waarin beslist wordt over de keuze waar men een zo lang mogelijke tijd mee toe moet! Sommigen zeggen, als zij de grote files in en uit de winkels zien gaan, de uitgaande files gepakt en gezakt en beladen, en de steeds bezige verkopers en verkoopsters, dat er wonderwel toch nog geld onder het publiek moet ziften en na de reeks van feestdagenMaar men kan ook zeggen, dat er onder de mensen nog steeds gebrek is aan alles, dat zij normaal niet kopen kunnen daarom noodgedwongen wachten tot de opruiming. Wel, men is voor een koopje klaar. Als een dame zich van top tot teen in het nieuw wil steken kost haar dat, in oprui- mingsnormen gesproken totaal f26.03. En een h^er? Een heerwis waarschijnlijk iets meer kwijt. Die zal 'plm. 30 gld. kwijt zijn, om zich tot een nieuw mens te maken. Maar dan is hij ook gans en al, van de kruin tot de voet- i zolen gloednieuw. De kooplust duurt jammer genoeg maar en kele dagen. Dan is de room van de rrr'k. Dan raken de koooies uitverkocht en hun aantrekke lijkheid verbleekt. Dan is do lust tot goedkope veroveringen wederom vergaan. Dan is een nieuw evenwicht geschapen. De goederen van achter de lokkende etalage ruiten zijn verdwenen raar buiten, en de winkeFaden liggen vol argeloos geld. Dan is eenieder tevreden dat is de bedoeling tenminste en tevre den mensen zijn meer waard dan vele handen vol geld en keurige costumes. ALKMAAR Indien 't weer de volle medewerking zal geven kan er Zondag gehandbald wor den. Het eerste elftal gaat dan naar Meervogels. Vertrektijd vanaf de Accijnstoren om half twee precies. Aanvang wedstrijd om half drie op bet veld aan de Buurtweg. Verder worden ale wedstrijden thuis gespeeld, n.l. het tweede elftal om kwart voor een tegen H.S.V. De junio ren A. ooi 12 uur tegen O.G. De junioren B. tegen Dio om kwart voor vier en de junioren C. om kwart voor twee tegen de junioren van Adelbert. De opstellingen en het eventuele afgelasten der wedstrijden wor den bekend gemaakt bij J. Smit, Nieuweslioot. Volgende week is de trainigsavond weer normaal van half zeven tot acht uur en daarna tot half tien. Speelsters. ZATERDAG 3 JANUARI Bioscopen: REX: Anna, 18 jaar VICTORIA: Limelight, alle leeftijden HARMONIE: Othello, de Moor van Venetië. 18 jaar. CINEMA AMERICAIN A. en C. in Alaska, a. Ifd. Voorstellingen: 7 en 9.30 u. Victoria echter: 6.45 en 9.30 uur. Apotheken: Van hedenavond 6 uur af voor spoedgevallen bereikbaar Apo theek Wanna. Mient C 13; Apotheker: Mej. F. Schui- tema. Medische Hulp: ALKMAAR: De artsen J. F. Niiman. Oudegracht 283. tel. 2384 en A. H. F. M. Corthals. Nieuwlandersingel 59 (telef. 3193). HEILOO. LIMMEN en AKERSLOOT: De arts A. A. M. E. Janssen. Herenweg 236 SHCERMER en BEEMSTER: De arts S. Schermerhorn. de Riio. K 2997—355. GULDEN VLIÉS: 8 uur: Feestavond Alcmaria Vic- trix. ZONDAG 4 JANUARI Bioscopen en Apotheken: (zie boven), aanvang bios coopvoorstellingen 2 uur. 4.30, 7 en 9.30 uur. Vic toria: 2.30, 6.45 en 9.30 u. WAPEN VAN HEEMSKERK 7 uur: Orkest Iep van Bruggen. GULDEN VLIES: 8 uur: R.K. Danscomité. HEILOO: St. Willibrordus- stichting: N.K.J.B.-toneel: ..Telephone voor Mijnheer" Waterstanden: Zondag: hoog water 10.10 en 21.50: laag water 4.25 en 16J35. Maandag: hoog water 10.35 en 22.20: laag water 4.50 en 16.30. ALKMAAR De heer G. de Wit. destijds brandmeester van het Laddercorps, die per 1 Jan. wegens de bereikte leeftijd af had moeten treden als lid van de A.V.B. is op verzoek van de Commandant van de Brandweer, de heer J. v. Maarleveld, voorlo pig in zijin functie van brand meester aangebleven. Nieuwe bestuursverkiezing? ALKMAAR De laatstelijk gehouden bestuursverkiezing m de afd. Alkmaar van de KVP, waarbij twee door leden gestelde candidaten, ofschoon zii wèl de meerderheid der uitgebrachte stemmen hadden behaald, niet gekozen konden worden ver klaard, omdat 't aantal bestuurs leden niet hoger dan negen mag zijn, had in bepaalde kringen on tevredenheid gewekt. Als gevolg daarvan heeft een commissie onder voorzitterschap van de hr. Jac. Groen, lid der Tweede Ka mer naar een mogelijkheid ge zocht, om een voor allen aan vaardbare oplossing te vinden. Deze commissie heeft vergaderd en kwam tot de conclusie het bestuur der afdeling te adviseren een geheel nieuwe bestuursver kiezing te doen houden, maar dan volgens een andere methode dan tot dusver gevolgd werd, op dat uitgesloten zü, dat, zoals bu de laatste bestuursverkiezing het geval was, candidaten, die de meerderheid der uitgebrachte stemmen verwerven, met geko zen worden. Dit betekent, dat in dat geval eerst het reglement ge wijzigd zal moeten worden. Advertentie' ALKMAAR Het vrouwen koor „Accordando" geeft op Maandag 5 Januari a.s. 's avonds om 8 uur een concert in de ka- pelkerk. Voor de muziekliefheb- I bers een mooi concert. Het koor zal onder de beproefde leiding van Corn. Jonker, haar goede re putatie alle eer aandoen; de beste solisten werken mee. Erna Spoorenbeng. Henri Wei- boren en Piet Kee. De baten van dit concert ko men ten goede aan het restaura tiefonds van de kapelkerk. Ver der zie men de advertentie in dit blad. Advertevtie) wenst leerlingen, oud-leer lingen, vrienden en bekenden een zijn onze magazijnen ook In Januari aanvang Dagel. inschr. Langestr. 46 ALKMAAR De Commissaris van Politie maakt bekend, dat ingevolge de Algemene Politie verordening, elke gebruiker van een perceel, of als een perceel onbewoond of ongebruikt is, de de eigenaar daarvan is verplicht bij gladheid van de openbare weg tengevolge van sneeuw of ijzel te zorgen dat de openbare weg voor en langs het perceel ter breedte van tenminste 1 m zodanig met as, zand e.d. is be strooid, dat daardoor de gladheid wordt opgeheven. Bij wegruimen van de sneeuw of het ijs moeten voldoende openin gen voor het afvloeien van dooi water aanwezig blijven en brand en rioolputten worden vrijgehou den. De sneeuw mag niet zodanig worden opgehoopt, dat daardoor het verkeer meer dan nodig wordt belemmerd. Is enig gebouw bij meer dan een persoon in gebruik, dan komt de bovenbedoelde verplichting ten laste van de gebruikers van de gelijkvloers, onmiddellijk aan d» openbare weg .gelegen gedeel ten. ALKMAAR De zomerva- cantie voor de leerlingen van onderstaande gemeentelijke in richtingen van vakonderwijs is voor het jaar 1953 als volgt: Voor de scholen voor gewoon lager onderwijs vangt de vacan- tie aan op Zaterdag 18 Juli (eerste vacantiedag) Voor de school voor voortge zet gewoon lager onderwijs van 18 Juli tot en met 25 Augustus. Voor de school voor buitenge woon lager onderwijs van 20 Juli tot en met 23 Augustus. Voor de ulo-school van 20 Juli tot en met 30 Augustus. Voor de middelbare, handels dagschool van 11, Juli tót en met 31 Augustus. En voor het Murmelliusgym- nasium van 11 Juli tot en met 31 Augustus. NRD. SCHARWOUDE Tot 24 Januari a.s. gelden voor de afzet van de zgn. koude kool de volgende bepalingen: 1. De kool moeten worden aangevoerd met vermelding .koud geweest". 2. Bij doordraai wordt de kool als 2e kwaliteit ingenomen en krijgt de tuinder dus 60% van de minimumprijs uitbetaald, dat is voor rode kool f 4.20, gele kool f 3.90 en witte kool f 3.60 per 100 kg. 3. Zgn. „bokken" mogen niet in de partij voorkomen. Na 24 Januari komt deze re geling te vervallen en geldt het volgende: 1. De vermelding „koud ge weest" blijft van kracht. 2. Wordt er „bok" in de partij geconstateerd dan krijgt de be trokken tuinder een boete van ten hoogste 20% van de waarde van de partij. De bedoeling van deze regelin gen, die door de Vierbond wer den genomen, is om de tuinders, die nog met koude kool zitten, in de gelegenheid te stellen om deze vóór 14 Januari a.s. te ruimen. De kool heeft zeer ge leden van de vroege winter en is niet houdbaar, nooh geschikt voor export. HOORN Het heeft lang ge duurd. eer de definitieve data van liet bekende J. P. Coen- biljarttournooi bekend zijn ge worden. Zo lang, dat het bericht, dat deze wedstrijden zullen plaats hebben op 15, 16, 17 en 18 Januari a.s„ eigenlijk totaal onverwachts is gekomen. Welnu, het is dus zover. De biljartliefhebbers, nauwelijks be komen van het 10-jarige feest van hun district op 11 Januari a.s., zullen de week daarop de beste biljarters van Nederland zien aantreden in de Keizers kroon in het kader 382. Daaronder zijn de 19-jarige Zwollenaar De Kleine Jr., de openbaring van het vorig seizoen. Hij presteerde het om in Scha- gen 2e klas kampioen te worden, en in Amersfoort een dergelijk hoog gemiddelde te maken, dat hij promoveerde naar de hoofd klasse. Een andere attractie zal de deelname zijn van de 19-jarige Rob O verdijk uit Zaandam. Ver der is de Schagenaar Peetoom van de partij. Aangezien er nog onzekerheid heerst over de deel name van ,van Reijen, zullen we volgende week de volledige lijst van deelnemers publiceren. Eén ding is zeker: de biljart liefhebbers wacht het neusje van de zalm en ze zullen dit zeker weten te waarderen. De grote belangstelling in vorige jaren was daar het bewijs van. SCHOORL De afdeling Schoorl van de N.R.K.M. ver gaderde in het café van de heer P. Slijikermain te Catrijp. De voorzitter besprak een ar tikel uit Stuwing, betreffende 'n beschouwinig op het afgelopen jaar. De middenstander moet bij zichzelf onderzoeken of hij in 't afgelopen jaar niets gedaan heeft wat verkeerd was of iets heeft verzuimd, wat hij noodzakelijk had moeten doen. Besloten werd om een bijdrage te verlenen van f 10.per jaar, om bij gelegenheid van het gou den jubileum van de Bond, het altaar van de Middenstand in de Kathedrale Basiliek St. Bavo te Haarlem, af te werken. De be doeling is enkele muursChilde: ringen aan te brengen, die bij dit altaar behoren. Bovendien werden de leden aangespoord faun persoonlijk offer te bren gen door de ontvangen girobil jetten in te vullen en op te stu ren. Adhaesie zal worden betuigd aan een hernieuwd pogen van de Stichting St. Willibrordus te Alkmaar om te komen tot op richting van een R.K. Ambachts school aldaar. Op verzoek van het St. Willi- brordusapostolaat werden alle aanwezigen lid van deze instel ling, terwijl de afwezigen even eens worden aangespoord zich als lid bij het bestuur op te ge ven a f 1.per jaar. Voor de Oostpriesterhulp werd eveneens een bijdrage uit. .de kas gevraagd, doch dit werd niet verantwoord geacht. Staande de vergadering werd echter een col lecte gehouden, welke een be drag opleverde van f 15.80. Daarna bracht de heer N. Kle verlaan verslag uit van de Cen trale Raadsvergadering te Rot terdam. De voorzitter bracht dank aan de leden, die zitting hadden ge nomen in de St. Nicolaas com missie van de plaatselijke mid denstandsverenigingen. Dank zij hun ijverig werken is de attrac tie weer volkomen geslaagd. Na de rondvraag, waarbij en kele interne kwesties werden be sproken, bleef men nog enige tijd gezellig bijeen voor een „óudejaarsviering". (Advertentie) ZUID-SCHERMER Op 1 Jan. herdacht de heer Jac. Boldewijn de dag, dat hij voor 40 jaar zijn smederij begon aan de Zuider vaart. Reeds in Sept. 1912 was hij als smidsknecht werkzaam bij dé Wed. Slot. Op 1 Jan. 1913 nam hij haar smederij over. (Het tegen woordige huis van de heer S. Kwart.) Aanvankelijk beperkten zijn werkzaamheden zich tot hoefbe slag, reparaties aan molens en landbouwmachines, voor zover die er in die tijd waren. Ook het her stellen van rijwielen en de ver koop van fietsen mag hier wel als een bijzonderheid op het platte land genoemd worden. In 1915 werd aan de zaak een arbeids kracht toegevoegd. Zijn vooruitstrevendheid en on dernemingsgeest bleek in het feit, dat hij in de omtrek het eerst de radio had. en in 1923 was hij de eerste in Noordholland, die bui ten de steden, autogeen lastte. Toen in 1926 de electriciteit en de waterleiding in zwang kwamen moest de zaak eén noodzakelijke uitbreiding ondergaan en hij ging over tot de bouw van een nieuwe smederij naast de woning aan de overkant van de Zuidervaart te genover het bestaande bedrijf. Op 1 Jan. 1929 werd het bedrijf ingebruik genomen en het was ge kenmerkt als de meest moderne smederij met belichting. Thans is dit bedrijf, vooral na de oorlog, uitgegroeid tot een con structie-werkplaats. met 4 man personeel, waar hij zich toelegt op het vervaardigen van nietmachi nes, bliksembeveiliging (door bij na geheel Nederland) en sproei- machines, waarvan er ook enkele aan het buitenland zijn afgele verd. Ook in de oorlogsdagen zagen wij hem als een gastvrij iemand voor onderduikers. Het heeft de heer Jac. Boldewijn. die onder de bevolking van de Schermer een goede bekende is en ieder, indien mogelijk, met raad en daad bij staat. dan ook niet aan belang stelling ontbroken. Weersverwachting medegedeeld door 't K.N.M.I. te De Bilt geldig van Zater dagavond tot Zondagavond. NOORDOOSTEN WIND DE BILT. 3 Jan. Veran derlijke bewolking met enkele sneeuwbuien. Matige en later voornamelijk langs de Wad- denikust krachtige Noord-Oos telijke wind, aanvankelijk in het Zuidoosten van het land nog zwakke winden met hier en daar mist. Overwp. gend lichte vorst. Advertentie EXPORT KWALITEIT zijn onze magazijnen te en bieden U dan tal van nieuwe spotkoopjes VROOM DREESMANN I ALKMAAR HOORN ZUID-SCHERMER Op de boerderij v. d. heer J. C. Konijn werden op 1 Januari de eerste 2 lammeren geboren. Moge dit 'n voorbode zijn van een vroeg in vallende lente! HEERHUGOWAARD Laatste ronde: J. Duijn Sr.J. Konijn 10. S. AppélmanA. Kuilboer 01. J. Duijn Jr.Jn. Komen 1—0. N. Schouten—C. Schouten 10. D. KonijnW. Appelman 1—0. J. Komen—J. Konijn 0—1. J. Duijn Sr.—F. Blokdijk 1—0. C. Schouten—S. Appelman 1—0. J. Duijn Sr.—N. Schouten Eindstand le competitie 1. N. Schouten 10 p. 2. J. Duijn Sr. 9 pt. 3. D. Konijn 9 p. 4. J. Duijn Jr. 8 pt. 5. A'. Kuilboer 7 p. 6. F. Blokdijk 614 p. 7. C. Schouten 5 y, p. 8. J. Konijn 4 p. 9. S. Appelman 3 p. 10. W. Ap pelman 2 p. 11. J. Komen 1 p. 12. F. Greidanus 0 p. Dit is dan de eindstand van de le competitie in dit winterseizoen met als grootste verrassing, dat bord 1 van 2 seizoenen, de hr. D. Konijn v. d. troon is gestoten door de hr. N. Schouten. Bord 2 Jn. Duijn Jr. moest zijn plaats afgeven aan zijn vader. A. Kuil boer steeg 2 plaatsen, terwijl er verder weinig verandering in de stand kwam. Al met al is dit een spannende competitie geweest. Voor de nieuwe competitie, welke volgende Maandag begint, meldden zich 2 nieuwe leden. Tot en met Zondag kunnen zich voor de nieuwe competitie nog leden aanmelden. ZUID-SCHERMER Onze plaatsgenoot de heer R. N. Swart, Zuidervaart 397, alhier, vertrekt heden Zaterdag met het m.s. „Waterman" naar Suriname voor ongeveer 1 jaar. HEERHUGOWAARD Dins dag 6 Januari (Driekoningen) is er in de grote zaal van café Halfweg, een Kerstfeest voor de kinderen van de K.A.B.-afdeling H. H. Waard. De kinderen wo nende in H.H. Waard Noord en Kruis worden per touringcar ge haald en gebracht. In de convocaties staat alles precies vermeld. Dan zullen er voor de kinderen mooie films worden gedraaid en worden de kinderen getracteerd. Des avonds ls er een filmavond voor de le den, ook in de zaal van café Halfweg. Ons is niet bekend, welke hoofdfilm er draait, wel dat het in ieder geval een heel mooie is. Woensdag 14 Januari a.s. draait de in Nederland welbekende film van „Herwonnen Levenskracht". Hierop komen wij pog vader te rug. EGMOND-BINNEN Ofschoon de eerste dag van het nieuive jaar zonder meer op de laatste dag van het oude volgt in de gang van de tijd, is 1 Januari 1953 voor de burgerij van Egmond-Binnen een grootse dag geiveest. Het was n.l. 40 jaar geleden, dat liefde tot de muziek een aantal menden bijeenbracht, die het fanfarecorps „Eensgezindheid,, oprichtten. Het zou wellicht nooit zover gekomen zijn, indien men niet de medewerking had ondervonden van de huidige beschermheer van de vereniging, de heer C. D. v. d. Vliet. Rijk versierd met bloemen en kerstgroen was de zaal van de heer Th. Swart, waar het bestuur van „Eensgezindheid" in de na middag recipieerde voor de tal- riike genodigden. Burgemeester M. Niele. ere voorzitter. riep allen een harte lijk welkom toe. In zijn openings rede huldigde hij de penning meester. de heer M. Kool, die als mede-oprichter eveneens zijn 40- iarig jubileum vierde, wien als blijk van erkentelijkheid namens de gemeente een medaille op de borst werd gespeld, terwijl zijn ""'it"pnote het gebruikelijke bou- ]V -'-'-j Voorts werd het woord ge voerd door de beschermheer, de heer C. D. v. d. Vliet en de Z.E. Heer Pastoor A. Kok. die in zijn toespraak speciaal de nadruk legde op het grote aandeel, het welk de oud-directeur, de heer P. Kuiis. in de door „Eensgezind heid" behaalde successen heeft gehad. Het vaandel is de stille getuige hiervan. Vervolgens vermelden wij als sprekers Ds. Plug. mr. J. J. Spit en de heer Bodenstaf namens de gemeente Egmond aan Zee. de heer P. Beerepoot als voorzitter van de R.K. Sportver. ..St. Adel bert. h"t Oranje- en Schoolfeest comité. de heren P. Kuiis en Nic. Schuit, resp. als oud-dirigent en oud-voorzitter van „Eensgezind heid". dirigent J. M. Jacobs, de voorzitter van de zustervereni gingen „St. Aloysius" te Castri- cum D.I.U. te Ëakkum en „La moraal van Egmond" te Egmond aar de Hoef. de heer H. Admi raal namens de K.A.B. en mevr. EiimaBoeke. Zij allen compli menteerden „Eensgezindheid" met haar jubileum en de in deze ia- ren behaalde successen. Verschil lende sprekers overhandigden hierbij een enveloppe met inhoud en bloemstukken. Na dit meer officiële gedeelte werd aan de burgerij gelegen heid gegeven om te feliciteren. Voor een stampvolle zaal werd 's avonds door „Lamoraal van Egmond" een concert aangebo den Het publiek was vol lof over hetgeen onder de bezielende lei ding van de jeugdige dirigent, de heer R. Druiven, ten gehore werd gebracht. Burgemeester H. Niele over handigde na afloop hiervan het feestgeschenk van de burgerü van de Egmonden, hetwelk be stond uit een fraai uniform voor alle leden, zodat hierdoor de naam van „Eensgezindheid" ten volle tot haar recht zal kunnen komen. De leverancier, de firma ApeldoornHansen, had alles tot in de puntjes verzorgd. Nadat het tamboercorps van „Eensgezindheid" haar geluid had doen gelden, kwam het jubile rende fanfarecorps op de plan ken De uitgevoerde nummers werden met veel aandacht ge volgd. De korte uiteenzetting omtrent de betekenis van enige karakterstukken, welke vooraf door de dirigent gegeven werd. zal hiertoe veel hebben bijgedra gen. Het was van de dirigent een aardige geste, om voor de laatste mars van het programma de lei ding over te dragen aan de oud dirigent. de heer Toon de Vries, die om gezondheidsredenen als zodanig heeft moeten bedanken. Nadat Pastoor A. Kok nog een kort woord van hulde had ge sproken en hierbij een enveloppe overhandigde, dankte de voorzit ter. de heer C. Tervoort, in een geestige speech allen, die op eni gerlei wijze tot het welslagen van dit zo mooie feest hadden bijge dragen. In het bijzonder bracht hij dank aan het uitvoerend co mité. hetwelk alles zo prachtig georganiseerd had. Met een ge zellig samenzijn werd dit uitste kend geslaagde feest besloten. Zojuist vernamen wij dat alle wedstrijden voor morgen van de afdeling Noord-Holland zijn af gelast. De prijswinnaars van de Kerst- puzzle zijn: 1. G. Schouten, Bothastraat 39, Den Helder; 2. P. N. Kuin, Hoofdstraat 212, Bovenkarspel; 3. H. Smit Sz„ Romeijnstraat 6, Enkhuizen; 4. F. J. B. Anink, Papaverstr. 7, Alkmaar; 5. Mevr. A. M. Overtoom-Van Kampen, Middenweg 466, Heerhugowaard. (Advertentie) zei Columbus en zette zijn ei rechtop. Zo is het ook als U een bruiloft geeft. Thuis is het te klein voor spel. dans en voor dracht. En die houden juist de stemming er in, enhouden de kosten laag, want spelende gasten gebruiken minder. Gaat naar HOEBE, Verdronkenoord 75. Die verhuurt een zaal met vrije keuken enz. Al het andere ver zorgt U zelf, dus. even vrij als thuis. Uw gasten genieten dan meer en na afloop gaat U een schoon thuis. Wij wensen U een geslaagde bruiloft bij en allen een Klaverjasdrive Rood-GeelForesters HEILOO Woensdag 7 Jan. a.s. zal de revanohewedstijd plaats vinden tussen de klaver- jasteams van Rood-Geel en Fo resters in café Admiraal. De vo rige drive in „De Rustende Ja ger werd een eclatante over winning voor de Rood-Gelen, die ■hiermede beslag legden op een fraaie lauwertak_ als verenigings- prijs. Ook nu is er weer een fraaie prijs voor het winnende team beschikbaar gesteld, terwijl de beste indivduele prestaties eveneens beloond worden. Aan deze drive kunnen uiteraard slechts 16 koppels van Rood-Geel deelnemen en zij die interesse hebben om aan deze wedstrijd mee te doen, worden verzocht zich zo spoedig mogelijk op te geven bij dhr. A. Kroon, Sta tionsweg 78. Uit de sterkste koppels zal dan een team wor den samengesteld. De inschrijfkosten bedragen slechts 25 ct. per persoon. Aan vang der drive 8 uur precies. Het is de laatste tijd meerma len voorgekomen, dat inbrekers zich toegang hebben trachten te verschaffen tot woonhuizen, scho len, kerken en zelfs tot bankin stellingen. Ondanks naarstig zoeken van de zijde van de politie, heeft men de daders niet op het spoor kunnen komen. Was meestal de buit die be- machtigd werd van geringere waarde, thans is wederom een dieistal gepleegd bij de wissel- loper G. van de Male en ditmaal was het een aanzienlijk bedrag dat vermist wordt. De daders moeten met de plaatselijke toestanden wel zeer §oed bekend zijn. Het gezin van de Male was Zondagavond reeds vroeg naar bed gegaan, behalve een zoon, die niet thuis was en eerst na middernacht thuis kwam. Hij vond de deuren open, maar dacht dat men vergeten had te sluiten, en ging zonder iets te bemerken naar bed. 's Morgens vond een dochter van de heer van de Male wat geld op de vloer liggen in de huiskamer, en spoedig ontdekte men dat de tassen met geld uit een gesloten kast waren ont vreemd. In een andere kast had men de sleutel van de gesloten kast weten te vinden. De politie heeft met een speur hond de omgeving afgezocht, maar directe aanwijzingen om trent het komen en gaan van de daders kon niet worden vastge steld. Wel vonden later kinderen langs een kanaalkant de beide tassen terug met een deel van de pa pieren, maar het geld was uit de tassen verdwenen. Het onderzoek wordt inmiddels voortgezet en het is te hopen dat de daders spoedig achterhaald kunnen worden. De Warmonds lopen. Ir. C. van de Kon. A omstreeks halj dit gehate tolh der antwoordc, onder getuiger dat de tolgaard vinciale Staten n.l. voor een hét Warmonds Het heeft twee ten bij de verb geregend. Vaak w geprotesteerd, ma: devies: „betalen o! aangezien krachte ning van het Wa binnen vijf kilo geen andere ovei Haarlemmervaart gemaakt, betekent om in Warmond i dan twintig cent i De A.N.W.B. h deze zaak, dus h overtreden van h Provinciale Staten daarvan de willeki gaarder, krachtig Nog gisteren is protest en klacht N. W. B. naar Ge< ten gezonden. Men wacht, dat dit opt resultaten zal afw De Warmonder ijzeren spijlhekken gaardershuisje op non bruggetje ove mervaart, is een dorp Warmond, z< toeristische als h verkeer. Het tolr 1639 door de State afgeleid uit een reeds in de vijf tie stond. In 1811 were heven recht van der hek" vastgeste voor fietsen, mo vrachtwagens en ai naar analogie van bespannen voertuig gaarder opgesteld, nooit goedkeuring Gedeputeerde ei Staten van Zuid-H in 1950 in den bred den en onbillijkhe Warmonder hek o tenslotte een tarief per auto, twee cei fiets, een cent p vastgesteld. De eigenaresse v deze met twee zoo laat zich aan dit PARIJS, 2 Jan. '5 Generaal de Gaul plan bekend gemaa om een Duits natio: genomen in het V dedigingsstelsel, en Unie van Europese onder Duitsland, meenschappelijke politiek. Dit plan stelt de alternatief van het pese legerverdrag deelnemende lande: reiniteit over de ns krachten verliezen de Gaulle in een ej gesprek met Reute dent Harold King Gaulle gelooft niet maanden geleden Europese legerverdr dige vorm door de vertegenwoordiging geratificeerd. REUTER De gen van de Gaulles zijn: 1) geen lid van i confederatie zal tra: weid zijn bestaand bied te vergroten; EDINBURG, 2 Ja Een postbeambte, di een postbus, waaro „E II R" (koningin zyn aangebracht, w vond er een bom in, ontploft, doordat de verbrande lont van losgeraakt. Volgens de politie „een huis hebben woesten". De betrokken po dusver de enige in S de naam van Eliza Er zijn veel Schott tegen de titel Eliza zetten, omdat Sehotli van Elizabeth I eer lijk koninkrijk was. Er is al eens eerd nere bom in de bus die evenmin ontploft verf over de letters

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 2