Sensationele vondsten voor postzegelverzamelaars Het conflict met van der Leek is hoofdmotief voor breuk „Tarzan" van Breenen heeft grote plannen Frank Sedgman en Ken McGregor prof ïstel Ze zijn er ook nu nog De puzzle van deze week Broekman sloeg Aas Omzet toto 1 Zaterdag 3 Januari 1953 Fagina 5 Het bedanken van Rat Verlegh c.s. „Ach, we zijn teveel amateur99 (Vervolg van pag. 1) Tour de France5' en Duitsland Weer week-end zonder voetbal? Breuk definitief in wandelwereld Frank Sedgman: Nooit meer op Wimbledon Het is er dan toch r van gekomen! SEDGMAN WAS DE BESTE sterk gestegen MEER DAN ZES MILLIOEN werkbreedte hebben, an- :loos voor de gezin. Als Ier niet tech- Tioet het ge- sstel dan ook lijkheden op is of men op k alles kan :leding, kou- ding, dus niet of pullover, elpak, deux- en mantel, de iet voering en is het onver jaar honderd breitoestel te lot belang dat verkt met ge- e onderhevige i huisvrouw is t het op een aardigde brei- k is aan hand- het werk uit. n worden, de :r op het toe- worden, een worden, b.v- >f armen, bij teen, hiel of worden op het it kousenstop- de eigenschap a in staat ge- •onen uit brei- chriften er op lar tevens ook en naar eigen oor een hand- esteld worden jersey breien so vlug werkt 1 dat zelfs het patroon toch minst 15 maal n worden. bij aankoop de eis moeten 1 prima mate- zodat het ja- kunnen zonder stbare repara- il op aan komt, ed, de ziel van de breinaalden ten glijden. ;dte van onge- moet het toe- meer bevatten, len de juiste der steken die ;t meest waar- :t moet het ig verstelbaar folder „Advie- voor elk, die an een hand- lishoudelljk ge- te gaan", dat irast breien kan kere wol ge- wil zeggen, dat breien met M.C., vissersga- raads, 3-draads reigarens, ango- ERK! onstelling. Daar n, houtsnijwerk, l meer. Dat was ijan een school, opgekeken, dat rde deuren. Het n toch was het le jongens, met misschien wel urm er m'n pet- uithoudingsver- eest! Geen won- roond werd. En as erbij. Dat be- het woord van at werkelijkheid 'AT GOED! Alle jaren er over in 1 hun werk ver wereld brengen, te doen, wat je voor zorgen. En jereld door. Volg GOED! die puntjes kwa- u als bobbeltjes ven. Als je met je >ppen over die les heenstreek, kon juntjes dus voelen en welke letterfl- 3 er stonden, onden de blinden lezen en zich ont- in. Al voelende bobbeltjes, begre- wat er stond. Was n prachtige uitvin- In de blinden lezen in vingers net zo ïisschien nog vlug- in wij met onze Men heeft tegen- g machines om te drukken in blin- rift. Inkt is daar- iet nodig. Want de len zijn wit, maar e er met je vingers [an voel je de pun- lees je dus de let- Dat ze het schrift e uitvinder Braille- genoemd hebben, wel niet verwonde- erleden jaar is het n Louis Braille met slechtigheid overge- naar het Panthéon ijs. Dat is een groot v, waar verschillen- cende personen van rijk begraven lig- De heer Verlegh heeft dat pogen te her eiken door enige jaren geleden, toen hij was benoemd tot voorzitter van de Keuzecommissie, een plan te ontvoutven, dat volgens hem voldoende spelersmateriaal zou opkweken voor een homogeen, krachtig Nederlands Elftal. In 't groot kwam zijn idee erop neer, in verschillende plaatsen van het land trainingscentra te vormen en als kernpunt een hoofdcentrum in Amsterdam. Onder leiding dus van ver schillende oefenmeesters zou een groep spelers worden opgeleid, waaruit naar believen geput zou kunnen worden voor het Neder lands Elftal. Er is zo goed als niets van dit plan terecht geko men. De heer Verlegh, natuur lijk teleurgesteld over het falen daarvan, kon alleen maar zeg gen: ,.Ach, we zijn te veel ama teur. En dan kan zo iets nooit voor de volle honderd procent voor elkaar komen. Wat ervan is overgehouden is de centrale trai ning. Wat hebben we er mee be reikt?...." Er is inderdaad bar weinig be reikt. Het is zelfs erger gewor den, want niet alleen dat de le den van de K.C. en T.C. in een grote onenigheid zijn beland, ook de spelers van het Nederlands Elftal voelen er, gezien Se re cente uitlatingen van aanvoerder „op die manier te moeten blij ven spelen. We hebben er zo geen plezier meer in". Maar het hoofdmotief, dat ge leid heeft tot een breuk van de heer Verlegh en ook de drie andere leden van de T.C. en K.C. met de KNVB is wel het geschil met Jaap van der Leek Staat de voetbalbond volkomen achter de bondscoach in deze strijd? Rat Verlegh „Rat" was de bijnaam, welke hij kreeg toen hij als jongen speelde in NAC en later achtmaal in het Nederlands Elftal uitkwam als halfspeler (in de periode 1920-1927) gaf ook daarop geen direct antwoord. „Men zou het er van kunnen afleiden. Maar ronduit wil ik dat niet bevestigen. Persoonlijk ben ik het met de visie van de heer Biesbrouck niet veel meer voor van der Leek niet eens en dat De 23-jarige Amsterdamse pro fessional Hein van Breenen heeft grote plannen voor het komende wielerseizoen. Tijdens een onderhoud met een A.N.P.- verslaggever heeft hij de lijst van belangrijke wedstrijden op gesomd, waaraan hij in 1953 hoopt deel te nemen. Van Breenen voelt zich des winters in Nederland min of meer als een opgesloten dier. dat verlangend is zich in de vriie natuur uit te leven. Voor een wegrenner ziin de weersomstan digheden op het ogenblik dan ook wel zeer ongunstig. De sneeuw maakt het hem onmoge lijk de weg op te gaan om zich te harden voor de komende duels. Maar Van Breenen is er dc man niet naar om bii de pak ken neer te zitten en traint zo veel mogelijk. In sneeuw-vriie perioden rijdt hii naar Het Gooi en gaat in de omgeving van Laren het terrein in. Een paar kilometer fietsen, dan weer de fiets op de schouder en heuvel op. heuvel af. dat is een van de manieren waarop de Amster dammer zich voorbereidt. Daar naast volgt Van Breenen in de wintermaanden de training op een bekende Amsterdamse boks school. Maar dit voldoet hem toch niet. want tijdens het ge sprek liet hii duidelijk blijken, dat ziin grootste wens is in de winter naar het zonnige zuiden te kunnen trekken. Het is dan ook niet te verwonderen, dat Van Breenen begin Maart naar Italië gaat en achtereenvolgens on 15 Maart in MilaanTurijn, op 19 Maart in MilaanSan Remo en op 22 Maart in een wedstrijd achter motoren op de Monzabaan bii Milaan zal star ten. Daarna trekt de Amster dammer naar België, waar dan iedere Woensdag en Zondag een wedstrijd is. Speciaal noemde Var. Breenen de ronde van Vlaanderen. LuikBastenaken Luik en de Waalse Piil. Hij hoont voorts in diverse rondes te Kunnen uitkomen, te beginnen met de Ronde van Campania, voorts die van Nederland en dan evenals in 1952 de Ronde van Frankrijk. Zeker is. dat Van Breenen half Mei in de Ronde van Oostenrijk zal uitkomen, die de wedstrijd „dwars door Oos tenrijk" zal vervangen. In 1952 vestigde hii de aandacht van de internationale wielerwereld op OSLO Vrijdagavond werden de wedstrijden in het Bisletsta- dion voortgezet. De omstandig heden waren wat gunstiger dan op Nieuwjaarsdag. Het sneeuwde niet meer, maar het ijs was wat kleverig en er stond een beetje wind. Op de 1500 meter werd Roald Aas eerste in de tijd van 2 min. 21.7 sec. en Kees Broekman be zette de tweede plaats met een tijd van 2 min. 22.8 sec. Op de 5000 meter kwamen bei de rijders tegen elkaar. Na een fraaie strijd sloeg onze landgenoot de Noor met ruim 12 seconden in 8 min. 33.7 sec., een de om standigheden in aanmerking ge nomen en in aanmerking geno men het feit, dat het seizoen pas begonnen is, heel goede tijd. In het algemeen klassement over de vier afstanden werd Ro ald Aas eerste met Kees Broek man op de tweede plaats. zich door in de Oostenrijkse wedstrijd in het algemeen klasse ment de eerste plaats te bezet ten. Het vorige jaar was Van Bree nen wat huiverig om na de Tour de France in Duitsland te gaan rijden. Maar inmiddels heeft hij gehoord van andere Nederlanders, dat bij onze Oos terburen veel geld te verdienen is daar gaat het bij een pro fessional tenslotte om en hij heeft dan nu ook al besloten in het komende najaar in zoveel wedstrijden als mogelijk is in Duitsland uit te komen. Een paar maanden geleden heeft Van Breenen er over ge dacht zijn winterkwartier in Bel gië op te slaan, daar regelmatig op de winterbr/ien te trainen en eventueel wedstrijden te rijden. Maar diverse omstandigheden hebben er toe geleid, dat dit plan niet is doorgegaan. is dan ook wel de voornaamste reden van mijn bedanken. Met de samenstelling, waar mede het bondsbestuur ter tafel kwam, waren wij het met ons I vieren niet eens. En daarom zijn we weggegaan. Want die samenstelling betekent dat de oude toestand niet zou veran deren en dat de strijd tussen ons en Jaap van der Leek in plaats van zachter nog feller zou worden. „U moet echter goed begrijpen, dat wij niets hebben tegen de beide nieuwe leden van de T.C. de heren Hoolboorn en Van Es". Volkomen reglementair Waarom de vier leden van de T.C. en automatisch dus ook de K.C., Mommers (ex-Willem 2-er en eenmaal internationaal), van der Meulen, en Mulder, nu pas met hun besluit naar voren zijn gekomen? Wel, zij wensten de kwestie volkomen reglementair af te werken. Zij hebben dus eerst gewacht totdat de bijeen komst over de beraadslagingen van de te vormen keuze commis sie achter de rug was. Daarna konden zij bedanken voor hun functies. Rat Verlegh, thans 56 jaar, heeft echter besloten vol doende werkzaam te blijven in de voetballerij. Echter op een heel ander terrein. Aan het slot van het onderhoud vertelde hij ons tenminste, dat hij van plan was artikelen in weekbladen en couranten te gaan schrijven. Er kan dus nog het een en ander „opzienbarends" worden ver wacht. Liever geen commentaar Het noordelijke lid van de Technische Commissie, de heer J. Th. Mulder uit Veendam. wenste niet in finesses te treden. Op onze vraag wat de reden van zijn aftreden is. antwoordde de heer Mulder: „Alles wat ik te vertellen heb is. dat de oude leden van de Technische Com missie zich niet met het voorstel van het bondsbestuur. om een andere Keuze Commissie samen te stellen, kunnen verenigen." Of we dit uit solidariteit met de heer Verlegh moesten zien? „Neen, al zal het hem wel meer aan het hart gaan. nu er blijk baar nieuwe mensen in de Keuze Commissie moeten komen, wil ik liever onbevooroordeeld staan." We vroegen hem nog of hii van mening was. dat ziin plaats weer door een T.C.-lid van het district Noord zou worden in genomen. Ziin repliek luidde: „Dat is best mogelijk, maar nog niet zeker." De heer M. L. Wie- rema misschien? „Het zou kun nen. maar weten doe ik het van zelfsprekend niet." Met een verontschuldiging voor ziin geslotenheid (als een ander meer wil vertellen, moet hii dat weten) was daarmee de kous af. Hoewel de KNVB op het mo ment van verschijnen van onze courant nog geen algemene af gelasting heeft afgekondigd, ziet het er toch naar uit, dat dit in de loop van de dag zal geschie den. Maar zelfs al zou de KNVB het besluit tot wel of niet doorgaan van de wedstrijden aan de con suls overlaten, dan is het toch zo, dat slechts een enkele wed strijd doorgang zal kunnen vin den. De toestand van de terrei nen is zeer slecht, door de vorst, de sneeuw en de regen, zo slecht, dat voor Zaterdag over het ge hele land alle wedstrijden reeds zijn afgelast. We hebben daarom maar af gezien van het sohrijven van voorbeschouwingen of plaatsing van programma's, want dat heeft voor die enkele clubs, die toch zouden spelen, geen zin. N.B.V.L.O. marcheert van 2124 Juli a.s. Voordat de oneenigheid tussen de twee wandelsportorganisaties, de N.W.B. en de N.B.V.L.O., definitief niet meer te overbrug gen zou zijn, zou tegen het eind van vorig jaar nogmaals door de N.W.B. getracht worden contact met de N.B.V.L.O. op te nemen. Indien dit niet gelukte voor 31 December zou de N.W.B. zich nader beraden over een eigen vierdaagse. Het contact is niet tot stand gekomen. Naar wij vernemen zal het hoofdbestuur van de Nederlandse wandelsport- bond bijeen komen teneinde ver dere plannen te toespreken. De N.W.B. acht zich gerechtigd om alle maatregelen te nemen, die voor het organiseren van een eigen vierdaagse noodzakelijk worden geacht. De N.B.V.L.O. deelt inmiddels mede, dat de internationale vier daagse afstandsmarsen zullen worden gehouden te Njjmegen en wel van 21 tot en met 24 Juli aanstaande. N.W.B. organiseert Vier daagse te Apeldoorn Het bestuur van de N.W.B. heeft op zijn vergadering te Utrecht besloten als plaats van de vierdaagse wandeltochten van de N.W.B. de gemeente Apel doorn te kiezen. De burgemeester van deze gemeente is, aldus het bestuur van de N.W.B., reeds van de beslissing op de hoogte ge steld en heeft toegezegd zijn volle medewerking te verlenen. De N.W.B. vierdaagse wandeltochten zullen worden gehouden in de zelfde week als die van de N.B.V.L.O. te Nijmegen (21 tot en met 24 Juli). Dit is de Vliegende Halve Maan, Engelands nieuwste bommenwerper, zo genoemd, omdat de vleugels een halve-maanvorm hebben. Het toestel, dat uitgerust is met vier straal motoren, vliegt verder, hoger en met een grotere bommenlast dan welke andere bom menwerper ook. Zijn motorvermogen is gelijk aan tienmaal dat van de bommenwerpers uit de Tweede Wereldoorlog. SYDNEY Frank Sedgman en Ken Mcgregor hebben van daag formeel bekend gemaakt, dat zij Dinsdag met de groep van Jack Kramer zullen beginnen als beroepsspelers. Dit werd bekend gemaakt zodra Sedgman per vliegtuig uit Adelaide in Sydney aankwam. Sedgman, Mcgregor en de vrouw van Sedgman, Jean, zijn nu in Sydney gereed om morgen per vliegtuig naar Amerika te vertrekken. Zij hebben op het vliegveld tegenover de pers bevestigd, dat zij de garantie van Kramer van 100.000 dollar of 40-0/0 van de recette aanvaard hebben. Jack Kramer heeft dit beves tigd en voegde eraan toe dat hot aanbod van 100.000 dollar aan vaard werd voor een reis door Amerika en andere plaatsen waarover ik beslis. Kramer zei verder, dat 40-0/0 van de re cettes zelfs nog meer is dan 100.000 dollar. Hij zei begrepen te hebben, dat Sedgman 75-0/0 van hun aandeel zal incasseren. Aan de reis zullen deelnemen de twee Australiërs, Kramer en Pancho Segura. Het professioneel debuut van de Australiërs zal Dinsdag- en Woensdagavond in Los Angeles plaats vinden. In de aankondigingen in de kranten stond Donderdagavond: „Eerste wedstrijden: Sedgman tegen Kramer, Mcgregor tegen Segura". Er werd aan toegevoegd: In de afgelopen drie jaar heeft Frank Sedgman de amateur ten niswereld even volledig beheerst als Jack Kramer de professio nele. In 1953 zal beslist worden wie de beste tenisspeler ter we reld is. De advertenties verschenen ook in de Newyorkse bladen.. Kramer heeft verklaard van plan te zijn de groep te laten spelen in Europa, Zuid-Afrika, Zuid Amerika, Nieuw Zeeland en Australië. In alle wedstrijden buiten het Noord Amerikaanse vasteland zullen Sedgman en Mcgregor 55- 0/0 van de recette ontvangen, aldus Kramer. Kramer zei eveneens vier of vijf zomertournooien van 10.000 dollar te houden die open staan voor alle beroepsspelers die in Amerika lid zijn van de bond van beroepsspelers. Kramer voegde hieraan later nog toe: Bij het amateur tennis zal men 25 harde wedstrijden per jaar spelen. Wij zullen 90 singles spe len in vijf maanden, plus een aantal doubles. Ik kan u wel zeggen dat zij allen hard zullen zijn. Sedgman en Mcgregor moe ten wennen aan het trekken van de ene stad naar de andere, aan de wisselende omstandigheden en soms aan rokend publiek. Soms zijn onze velden uitgelegd op ijs banen. Dat maakt het een beetje koud om op te spelen, maar dat is allemaal een onderdeel van het wennen. Een hele hoop goede spelers hebben dit gedaan. Sedgman is 25 en Mcgregor 22. Kramer en Segura zijn beiden 31. Of zoals Kramer het uitdruk te: „Zij zijn snel, jong en scherp. Wij zijn niet zo snel maar heb ben meer ervaring." Sedgman heeft tegenover de pers m Sydney verklaard: „Het was een grote beslissing voor hen en mij. Maar na alles overwogen te hebben, hebben wij besloten dat wij er goed aan deden het aanbod van Kramer aan te ne men. Wij voelen dat Mervyn Rose, Lew Hoad, Ken Roseweil en an dere jongeren de Davis Cup in goede eer zullen houden. De voorzitter van de Fran se lawntennis bond, Pierre Gillon, heeft een ranglijst samengesteld. De ranglijst van de eerste tien ziet er als volgt uit: 1Segdman Australië 2. Drobny (Egypte) 3. McGregor Australië 4. Seixas (Ver. Staten) 5. Mervyn Rose (Austr.) 6. Mulloy (Ver. Staten) 7. Sturgess (Zuid-Afrika) 8. Larsen (Ver. Staten) 9. Flam (Ver. Staten) 10. Savitt (Ver. Staten) Tony Trabert (V.S., die in 1951 de vijfde plaats in nam, is niet geklasseerd wegens gebrek aan wed- strijdgegevens. De gedetailleerde bedragen van de omzet van de totalisator over 1952 luiden: Duindigt Mereveld 1951: 1952 f2.262.055 f2.700.941 Hilversum f 1.382.451 Groningen f 388.083 Alkmaar f 638.787 B-banen f 360.315 Liefdadigheidsdag Duindigt f 39.329,50 f 930.214 f 1.204.758 f 409.911,50 f 473.550,50 f 377.654 Totaal f5.130.650 f6.215.658,50 Het omzetbedrag van Hilver sum is hoog, hetgeen voor een deel te danken is aan de winter- courses, welke in 1952 voor de eerste maal werden gehouden Toegegeven, er zal niet elke „Post- Office Mauritius" De dagen van sensationele vondsten zijn, al wordt wel eens het tegendeel beweerd, voor de postzegelverzamelaars niet voor bij. Toeg dag een gevonden worden, maar het is dan ook niet billijk dit te ver wachten als men het feit in aan merking neemt, dat nog maar kort na de laatste oorlog een exemplaar van deze grote zeld zaamheid gevonden is, nl. in '47. Ditzelfde jaar kan overigens uitstekend dienen om de bewe ring, als zouden de tijden van belangrijke postzegelvondsten voorbij zijn, te logenstraffen: want behaive dat deze Mauritius voor de dag kwam, blijkt dat jaar ook door een andere ver rassende vondst een mijlpaal, en wel in het bijzonder voor de Engelse philatelie. Een van de grote veilinghou ders in Londen kreeg op zekere dag een grote hoeveelheid post zegels toegezonden, met het ver zoek deze op de eerstvolgende veiling te verkopen. Bij het sor teren van deze zegels, die zich in dozen, albums en op losse bla den bevonden, werd toen een nogal slordig in elkaar gevouwen veldeel van 9 stuks gevonden van een van de zeldzaamste postzegels van Engeland: de 10 shilling koning Edward de ze vende met de opdruk „I. R. offi cial", een z.g. dienstzegel van de uitgifte 1902. (I. R. is de af korting dwz. di van Inland e fiscus). Revenue, Als men nu weet, dat tot nu toe werd aangenomen, dat er slechts veertien exemplaren in ongebruikte staat bestonden, waaronder een blok van 4 stuks dat zich bevindt in het Ierse Na tionale museum te Dublin, en 2 exemplaren, die in het bezit zijn van de Engelse koninklijke fa milie, kan men zich wel inden ken dat deze vondst veel opzien baarde in de Engelse postzegel wereld. Hier komt nog bij, dat de in zendster (die onbekend wenste te blijven) klaarblijkelijk geen idee had van de waarde van haar in zending, m.a.w. een volslagen leek moest zijn op het gebied van postzegels. Een duidelijk be wijs hiervoor was de toestand waarin deze IR-zegels werden aangetroffen: achteloos in elkaar gevouwen, alsof het zegels gol den van de meest gewone soort. Het behoeft nauwelijks betoog dat een serieus verzamelaar hier anders mee omspringt. Als gevolg van de ruwe behan deling was de conditie van deze zeldzaamheden niet meer „Eerste klas". De 4 zegels in het midden waren zwaar gekreukt, terwijl bovendien aan alle 9 exemplaren de gom ontbrak. Maar deze gebreken verhinde- den toch niet, dat deze strip van 9 stuks door de veilinghouder toch nog altijd op om en nabij de 45.000 gulden werd getaxeerd, een bedrag, dat de anonieme in zendster niet onaangenaam in de oren moet hebben geklonken. Ook in Canada Ook in Canada werd in 1947 een opmerkelijke vondst gedaan. Hoewel in belangrijkheid niet te vergelijken met de hierboven ge noemde, willen wij haar toch even vermelden, al was het al leen maar vanwege het roman tisch tintje, dat eraan verbonden zit. Een flatbewoner in Toronto hield op een goede dag oprui ming in zijn woonkamer en wierp allerlei dingen buiten de deur, waaraan hij geen waarde meer hechtte. Hieronder was ook een schilderijtje een waardeloos prul, maar dat toch voor de portier van het flatgebouw om de een of andere reden een zekere aan trekkingskracht bleek te bezitten. Met het voornemen er een nieuw lijstje omheen te maken, nam hij het mee naar huis en bii het verwijderen van het oude frame kwam er voor de dag.een compleet vel ongebruikte post zegels. Het betrof hier een post zegel, door Canada in 1898 uitge geven ter herdenking van de in stelling van een uniform post- tarief voor het gehele Britse rijk. Deze postzegels zouden geen bij zondere waarden gehad hebben, wvre het niet, dat zij allemaal ongetand waren. Het neefje van de portier toevallig een postze gelverzamelaar, had dit onmid dellijk in de gaten en ging er mee naar een plaatselijke hande laar. De opbrengst bieek groot genoeg te zijn om de jongen in staat te stellen zijn studie te voltooien. Horizontaal: 1 Ladingmeester bij een stoom vaartmaatschappij; 7 Tuinbloem; 13 Be taalde kaart uit het kaartspel; 15 Ned. poorwegen (afk.); 17 Besteend rijshoofd; 18 Vreemde munt (afk.); 19 Practische wenk; 21 Titel (afk.); 23 Voorzetsel; 25 Gehakt varkensvlees; 26 Uitholling v. ge steenten door stromend water; 28 Weefsel van 't haar der Angorakatten; 30 Bedwel ming door sterke drank; 31 Klap. slag; 33 Godm der meren en stromen (Noorse myth.); 34 Klein licht zeilvaartuig; 35 Kruisbloemige plant; 39 Troef-negen; 40 Waterstand (afk.); 41 Langharige hond met spitse snuit; 42 Riv. in Engeland; 44 Reg. Infanterie (afk.); 45 Erwtensoep inz. in soldatentaal; 46 Lipbl. plant; 48 Figuur uit het schaakspel: 49 Zangvogel; 51 Kleine handcamera; 54 Zeer hevige'wind; 57 Deel v. d. Bijbel (afk.); 59 Turkse munt; 60 Vier voeter met stompe snuit; 61 Afstandsmaat (afk.); 62 Voorzetsel; 64 Vroegrijpe kers soort; 66 Werkplaats v. scheikundigen (ver kort); 67 Aftreksel v. zoethoutwortel, bereid tot medicament of snoepgoed; 69 Voordeel; 70 Vuurwapen; 71 Vierkante soldatenrug- tas; 74 Deel v. Europa; 76 Niet wijd, nauw; 77 Insect; 78 Overblijfsel bij ver branding; 79 Telwoord; 80 Dichtbij; 82 Uit gestrekte watervlakte; 83 Noot; 86 Vogel; 92 Uitgebaggerde diepte in het veen; 93 Dubbelgeslagen doek waarin een gebroken of gekwetste arm wordt gedragen. Verticaal: 1 Kledingstuk; 2 Laatste Kwar tier (afk.); 3 Vrolijk, opgewekt; 4 Water in Noordbrabant; 5 Algemene voorschriften (afk.); 6 Jap. munt; 7 Blad papier; 8 Voeg woord; 9 Lang rondhout; 10 Zangstem; 11 Boom; 12 Werelddeel; 14 Grove schaaf; 16 Zoete, halfvloeibare stof; 18 Ooievaarachti ge moerasvogel; 20 Moerassig stilstaand water; 21 Noot; 22 Noot; 23 Voorzetsel; 24 Riv. in Italië; 25 Hemellichaam; 27 Stoom schip (afk.); 29 Inhoudsmaat (afk.); 31 Ongegist druivensap; 32 Grappenmaker; 35 PI. in Gro ningen; 36 Europeaan; 37 Eerste vrouw: 38 Opgerolde halve ha ring in een fles met azijn en kruiderijen; 41 Toegehaalde strik in een touw; 43 Rechter zijrivier van de Maas; 45 Puntig baardje; 47 Water in Utrecht; 50 Soort v. appel; 52 Vlaktemaat: 53 Bijb. naam; 54 Vlek; 55 Insect; 56 Persoon, door het openbaar ge zag in een ambt aangesteld; 58 Europese hoofdstad; 61 Titel van den hoogsten burgerlijken en geestelijken overheidspersoon in Mohamm. landen; 63 Platvis; 65 Vatenmaker; 66 Rang in een theater; 68 Postxriptum (afk.); 70 Centiliter (afk.); 72 Getijde; 73 Zijde benedenswinds; 74 Uit roep v. afkeer;, 75 Toon; 81 Af val v. steen; 82 Duw, stoot; 83 Badplaats in Duitsland; 84 Niet dik; 86 Pers. vnw.; 87 Laatstgenoemde (afk.); 88 Fami lielid; 89 Oude maat; 90 Vogel product; 91 Was getekend (afk.). Aangezien de inzendingster- mijn van de Nieuwjaarspuzzle nog loopt, zijn er aan boven staande puzzle geen prijzen ver bonden. U hoeft dus niet in te zenden. OPLOSSING KERSTPUZZLE Horizontaal: 1 Thermosfles; 11 Radio; 12 Voile; 13 Aren; 15 Span; 16 m.s.: 17 Karaf; 20 N.S.; 21 Seladon; 22 e.v.; 24 Lover; 25 Lt.; 26 Sar; 28 Men; 29 Kei; 30 Trom; 31 Bode; 32 Uil; 33 Drs; 35 Lev; 36 Uk; 37 Grijns; 39 Re; 40 Leizeel: 41 Da; 43 Kleur; 44 Ah; 45 Eter; 47 Mica; 49 Roman; 51 Poeha; 52 Solied; 54 Tunnel; 55 Eik; 57 Si; 59 Krokodilwachter 69 Tralie; 71 Oom; 72 Hei; 73 Rei; 75 Toer; 76 Gems; 78 Kiel; 79 Aker; 80 p.f.; 82 Kendang; 84 As; 85 M.P.; 86 Ees; 88 Roede; 89 Git; 90 El; 92 Toe; 93 Veur; 95 Ree: 96 Dodo; 97 Rotterdam mer; 99 Tabak; 100 Smeer; 101 Lade; 102 Tiel; 104 Kelim; 107 Eel; 108 Kam; 110 Lire; 111 Dr.; 112 Slaek; 114 Nis; 115 Zeepsop; 117 St; 118 Harp; 119 Tram; 121 Aai; 123 Ere; 124 Orgeldraaier. Verticaal: 1. Trambestuurder: 2 Hars; 3 Ede; 4 Rinkel; 5 M.O.; 6 s.v.; 7 Fosfor; 8 Lip; 9 Elan; 10 Sensatieverhaal; 14 Graveer ijzer; 18 Alom; 19 Aden; 23 Va- rik; 25 Leder; 27 Rol; 29 Kol; 33 Dril; 34 Sneu; 37 Gekras; 38 Sermoen; 42 A.T.O.' 44 Ach; 46 Em.; 49 Ieder; 50 Notenkraker: 51 Pinkstier: 53 Lui; 56 Grief; 58 Ir; 59 Klopper; 60 Oer; 61 Oog; 62 Doek; 63 Immer; 64 W. B.; 65 Chine; 66 Heeg: 67 Til; 68 Rekstok; 70 A.T.; 74 E.K.; 77 Snor; 78 Kade; 81 Heemstede; 83 Deel: 84 Aïda; 85 Moe; 86 Eva; 87 Summier; 89 Gobelin; 91 L O.; 92 T.T.; 94 Reël: 96 Dadel; 98 Rel; 99 Tak; 103 Kaap; 105 Iris; 106 Mestkar: 108 Klep; 109 Mast: 112 Serie; 113 Korea; 115 Zaag: 116 Para; 118 Har; 120 Mei; 122 d.d.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 5