TRUMAN'S POLITIEKE TESTAMENT Minister Mansholt's moeder één der 958 emigranten nomie Oorlog betekent: een graf graven, niet alleen voor henmaar ook voor ons UIV PUZZLE Vreemd verzoek aan West-Duits ministerie LOSSE PRAATJES en LOSSE BLAADJES Voor de achtste maal: de „situatie van de Unie" die weReLö ïbuut van an: prima Samenscholings verbod in Achtkarspelen Sibajak naar Nieuw Zeeland 126 hulpen in de huishouding en toch te laat koffie... voor vandaag Scheepsberichten De gevluchte oorlogsmisdadigers van „Bond van uit Nederland gewezen Duitsers" van ons DONDERDAG 8 JANUARI 1953 Pagina 5 ct.. Wij gaan hier :n inkomstenbelas- sren 6 kinderen f 608.— f 1.321.— f 713. 27 f 1.987. 73 22.08 117 want hij ontvangt srhoogde salaris in hatkist. De opstel- ng in aanmerking grijk lager is dan pet. en voor een :r van een gezins- er zijn. man heeft in zijn rtijen te Los An- de meerdere te Kramer. end toeschouwers hoe de ieugdige eerste set met 63 daarna zulk een toon spreidde, dat schijn van kans Beide malen was van Kramers ser- de partii te win- -4). regor was minder minste in het en- :a bleef baas over sets 62. 7—5. :t dubbelspel nam revanche. Hij was oppermachtig ten kramer en Segura. luiden de cijfers. Zondag zullen de :w York opnieuw litkomen. H'.rtenlie) nen dames de handen niets AMEA-GEirI. den beurstijd enige Lkkeld in aandelen ioor de stemming ;r de gehele markt Soals bekend, zijn onds geruchten in ren eventuele note- irs van Zurich. Ge- »p 158, waarna de ot 160V&. tegen slot nt hoger dan giste- ■s noteerden 177 s trokken aan tot beterde anderhalve verige industriepa- goed prijshoudend. ;erste Woensdag in ar waren weer en- bezoekers naar de gekomen om van wat zich tijdens 't de grote zaal af- grote bedrijvigheid ;en sprake. Alleen oek werd 'n „stuk- gevoerd, doch dit de bezoekers een hoe het zou kun- dat het werkelijk am. Gezien de be- voor de interna- idsen verbeterden ss zich een kleinig- e iets grotere be- die deze waarden ■vonden, was van weinig overgeble- Scheepvaartaf deling ing eveneens prijs- Guldensbelegigingen >eg in een doen Amerikanen stil en mee naar Den dat tezelfder tijd door de een of an- cabaretleider zou ekaapt! er had Theodoor ning afgehaald, i, dat het hem in- afscheid van Cla- nnen nemen. De hte joviaal achter urwiel. an, dat zijn zo de van een verliefde. tegen kunnen, daardoor vooral je erven. Als je vijf ar getrouwd bent, en naar zo'n vrije oen getrouwd ge- t uit ondervinding, laat hem dan suwd zijn zijn heid wel eens be- van zeggen beviel t, doch hij dacht: ir over zwijgen en spelen. Hij zei. a wachten als dat ag werden zij uit- igen in de zwieri- n de Fransman. een democratisch ad het hele perso- gezantschap uitge- arissen en klerken, jk snel spraken en gebaren waren. Wordt vervolgd.) WASHINGTON, 7 Jan. In het „politiek testament" dat de aftredende Amerikaanse president Truman Woensdag aan het congres heeft doen toekomen bij gelegenheid van de traditionele „Boodschap over de toestand van de Unie", heeft hij een beroep gedaan op Stalin om de orthodoxe communistische leer te wijzigen in het licht van „de nieuwe werkelijkheid welke de wetenschap de mensheid heeft gebracht". „Gij zegt, dat gij gelooft in de voorspelling van Lenin, dat een der etappes in de vestiging van de communistische maat schappij gevormd zal worden door oorlog tussen uwe wereld en de onze", aldus Truman tot Stalin. „Doch Lenin was een mens van voor het atomische tijdperk, die de maatschappij en de geschiedenis nog bezag met „pre-atomische ogen". Sedertdien is de oorlog van aanschijn en afmeting veranderd. Hij kan geen stadium meer zijn in de ontwikkeling van wat dan ook zonder de ondergang te brengen voor uw regiem en va derland. Zodra de communisti sche leiders deze waarheid wil len erkennen, aldus Truman, zul len zij ons verlangend vinden verdragen te sluiten, die de we reld zullen behoeden voor de ge varen welke haar thans bedrei gen. De president geeft in deze achtste door hem voorbereide boodschap een uiteenzetting van de opvattingen waardoor hij zich als staatshoofd heeft laten lei den en een overzicht van het door hem in de acht jaren van zijn presidentschap verrichte werk. Veel aandacht wordt ge wijd aan de houding welke de Verenigde Staten hebben ingeno men tegenover de door de twee de wereldoorlog geschapen „on evenwichtige en chaotische toe stand, waarin de Verenigde Sta ten en de Sowj et-Unie naar vo ren zijn gekomen als de twee machtigste naties ter wereld." Een oorlog tussen het Sowjet- Russische rijk en de vrije lan den zou thans het graf kunnen graven niet alleen voor onze Sta linistische tegenstanders maar ook voor onze eigen maatschappij, voor onze wereld zowel als voor de hunne, aldus de boodschap. Truman hoopt, dat de door de Verenigde Staten ondernomen pogingen ten aanzien van een internationale overeenkomst voor controle van de atoomenergie zullen worden voortgezet zolang er nog maar enige mogelijkheid van voortgang blijft. De proefne mingen van Eniwetok op het ge bied der kernreactie betekenen een nieuwe etappe in de sensa- DE RADIOREDE VAN Dr W .DREES Dr. W. Drees zal zijn radiorede over het gerepatrieerdenvraagstuk hedenavond om 20.05 houden, niet om 20.25 uur, zoals gisteren abu sievelijk is gemeld. Zoals bekend spreekt dr. Drees via Hilver sum I. F (Vervolg pag. De oploop nam de laatste da gen zulk een vorm aan, dat men het niet langer verantwoord achtte tegenover de rust. welke in de gemeente moest heersen. Er werd een samenscholingsver bod afgekondigd, terwijl het voorts verboden werd vergade ringen of onenbare bijeenkomsten te organiseren. De politie van Achtkarspelen kreeg assistentie van politjecom- mando's uit de omliggende ge meenten, terwijl ook de districts, commandant van Leeuwarden gisteravond in Achtkarspelen aanwezig was. De politiemannen hadden opdracht bij relletjes di rect in te grijpen. Met dat samen scholingsverbod namen de Frie zen hetgisteren echter niet al te nauw, want toen de bus arri veerde, stond het zwart van mensen in de dorpen Twijzel, Buitenpost en Harkema-Opeinde. De politie nam ook geen maat regelen, zolang geen sprake was var, opstootjes. De „Ommelanden"-bus was gisteravond afgeladen, niet alleen met arbeiders uit Achtkarspelen, doch ook met Groninger arbei ders, die deze joyeuse entree meemaakten. Eeri gejoel ging op. toen enkele arbeiders in de eer ste plaats Buitenpost uitstapten gn zo ging het ook in de andere Plaatsen. Incidenten deden zich niet voor, zodat de politie niet behoefde in te grijpen. Wel ging aan de bus een zijspan van de Politie vooraf en ook achter de bus reden politiemotoren. Des ochtends hadden enkele Personen de ruiten van de „Om- melanden"-autobus ingegooid, terwijl het ook tot een botsing is gekomen tussen de werkwilli gen en de stakingsleiding. Leden van de stakingsleiding, die de bus achtervolgden, werden ge molesteerd en de A.N.A.B. is voornemens proces-verbaal tegen deze werkwilligen te laten op maken. Inmiddels keurt men in Acht karspelen de houding van de werkwilligen ten scherpste af en ijvert ervoor deze arbeiders over te halen rdet meer bij de „Om melanden" te gaan wérken. tionele ontwikkeling van de atoomenergie. Er kunnen thans ontploffingen worden veroor zaakt, waarbij vergeleken de paddestoelwolken van Hirosjima en Nagasaki weinig zaaks zijn, zo verklaart president Truman. Verklarend, dat hij als parti culier burger de nieuwe president zijn volledige steun wil geven en het Amerikaanse volk verzoekend evenzo te handelen, zegt Truman: „Als wij voortgaan met de ver wachtingen der Sowj ets te ver ijdelen en onze wereld in kracht blijft toenemen, meer verenigd, aantrekkelijker voor de mensen aan weerskanten van het ijzeren gordijn, zal onvermijdelijk het ogenblik aanbreken van een ver andering in de boezem van de communistische wereld. Wij weten niet wanneer dit zal zijn noch of het zal gebeuren als gevolg van een weloverwogen beslissing van het Kremlin, van een staatsgreep, een revolutie, afvalligheid van de satellieten of van een onvoor ziene samenloop van dergelijke factoren, maar wanneer de com munistische leiders begrijpen dat zij niet met oorlog kunnen winnen en wanneer wij hun pogingen om door ondermijning de baas te worden schipbreuk doen lij den, is het niet overdreven te verwachten dat wij hun wereld van aanschijn zullen zien veran deren, haar plannen zullen zien matigen en realistischer zullen zien worden en minder onver zoenlijk en de door haar begon nen koude oorlog zullen zien op geven." Gezamenlijke inspanning „In West-Europa zijn de tol linies, de instellingen zoals het plan-Schuman, de beweging voor politieke integratie en de Euro pese verdedigingsgemeenschap te kenen van een ontwikkeling naar grotere gezamenlijke kracht en naar eenheid", aldus Truman in zijn boodschap. De West-Euro- pese volken werken samen, met inbegrip van de vrije Duitse re publiek. De gehele vrije wereld heeft daar voordeel van. De president zegt verder, dat in Azië en Afrika de zaken op po litiek, economisch en maatschap pelijk gebied niet in de toestand van voor de oorlog kunnen blij ven. Het is een „verschrikkelijk dringende taak" geworden, te verhinderen dat de gistingen al daar worden uitgebuit ten voor dele van de Sowj et-Russische lei ders. Het „punt-vier-program" zal nuttig werk verrichten maar er zal geen snelle oplossing zijn voor de moeilijkheden van de nieuwe naties in Afrika en Azië. Tot zijn opvolger zegt Truman dat het prijsgeven van de geest der huidige Amerikaanse politiek op dit ogenblik het begin zou zijn van „de val der vrije wereld in de door de communisten voor spelde duisternis". Zijn medebur gers vraagt hij, zich niet door vrees te laten overheersen, want vrees zou kunnen bijdragen tot een overwinning voor de com munisten. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, 7 Januari Onder de vele familieleden en belangstellenden, die vandaag het emigrantenschip „Sibajak" dat van de Rotterdamse Lloyd-kade naar Nw.- Zeeland vertrok, uitgeleide deden, bevonden zich ook de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorzie ning, de heer S. L. Mansholt en diens echtgenote. De minister heeft zijn 78-jarige moeder, mevrouw W. Mans- holtAndrea en zijn zuster, mevrouw A. StellerMans- holt met haar drie kinderen uitgeleide gedaan. De familieleden van de mi nister vertrekken naar Nieuw- Zeeland. waarheen de heer Stel ler reeds enige tijd geleden is geëmigreerd. De minister heeft zijn beizoek aan de Lloyd-kade hij verbleef enige tijd in het restaurant zo onopvallend mogelijk gehouden. De „Sibajak," die 958 emi granten aan boord had een nieuw record is vanmiddag om half drie vertrokken. Op het verwarmende kopje koffie heb ben de emigranten helaas tame lijk lang moeten wachten. De bevroren waterleiding was hier van de oorzaak. Tegen de mid dag was het euvel echter weer J uit de weg geruimd en steeg men, zal het probleem der huiz oo k de temperatuur aan boord. Hulp in huishouding! Kapelaan C Soffers uit Breda maakt de reis als boordi^eeste- lijke mee. Zijn bedoeling is het om een week of drie in Nieuw- Zeeland rond te kijken en daar na vertrekt hij naar Australië. Od 8 Maart hoopt hij met de „Johan van Oldenibarnevelt" weer naar Nederland terug te keren. De jongste zelfstandige en alleen reizende passagier die met speciale toestemming emi greert, is de 16-jarige landbou wer A. v.d. Hulst uit Venray. Wanneer de „Sibajak" eenmaal in Wellington zal zijn aangeko'- houdelijke hulp ineens een heel eind dichter hij de oplossing zijn gekomen, want niet minder dan 126 emigrerende dames oefenen het beroep van hulp in de huis houding uit. Er is op deze reis bovendien 'n record-aantal emi grerende verpleegsters aan boord Onder de 360 vrouwen die de reis meemaken is ook een aantal bruidjes-in-spe. Velen hebben van hun toekomstige mannen vanuit Nieuw-Zeeland geld ge stuurd gekregen om onder an dere de reis te kunnen bekosti gen. In totaal is er voor deze reis f 50.000 naar Nederland overgemaakt. Dit mag intussen gelden als een reclame voor Nieuw-Zeeland. waar de jonge lui in staat zijn geweest om be hoorlijk wat te sparen. Uit Curacao. Op de eerste pleisterplaats van het schip, Curacao de „Siba jak" vaart via het Panamaka naal komen nog zeven in Cu racao woonachtige Nederlanders aan boord, die eveneens zullen emigreren. E is uiteraard weer een grote verscheidenheid van beroepen onder de emigranten. Zo is er bijvoorbeeld een ambtenaar van het ministerie van Financiën uit Den Haag, die emigreert als huis-, reclame- en decoratieschil der. Verder is er een jongeman uit Leeuwarden, die als vak „Be roeps-militair" opgeeft. Dan zijn er maatschappelijke werksters, beddenmakers en een kleuter- onderwijizeres uit Wassenaar. Of de veehouder. die daags Horizontaal: 1. Binnenihuissport 5. Herkauwer 9. Bijwoord 10. En andere 11. Uitbouw 12.VruChtje 13. Meisjesnaam 15. Rangklasse der Oosterse vol- volkeren 17. Jongensnaam 18. Lidwoord 19. Gewoon 22. Steun; hulp Verticaal: 1. Warmtegraad 2. Koord 3. Bijfo. naam 4. Wiegelend: heen en weer gaand 5. Cijferen 6. Roem 7. Eerder (samentrekking) 8. Rebus 14. Nieuwe wereldtaal 16. Meisjesnaam 20. Knaagdier 21. Bloeiwijize OPLOSSING KRUISWOORD 149 Horizontaal: 1. acht, 4. even, 8. aria, 9. roer, 11. me, 12 mp, 14 gij 15. lo. 16 opa, 17. te, 19. trilt. 21. et. 22. ei, 23. at, 24. je, 25. ee, 26 r.ik„ 27. viool, 28. dr, 29 ere, 30 al, 32. ar, 33 nu, 35. ba, 36. maan, 38. idem, 40. kepi, 41. stad. Verticaal: 1. are, 2. ei. 3. ham, 5. vrij, 6. e.o. 7, nel, 8. A'dam, 10. Rotterdam, 13. portier, 14. gal joen, 18. eik, 19. t.a.v., 20. tel, 21. eed, 31. lak, 32. ANP, 34. uit, 35. bed, 37. ae. 39. da. 65 JAAR GETROUWD Gisteren herdacht het echt paar JansenVelders te Tiel zijn 65-jarig huwelijk. Beiden zijn 87 jaar en genieten een goede ge zondheid. Zij kregen 12 kinde ren, waarvan er nog zes in le ven zijn. Er zijn verder 22 klein kinderen en zeven achterklein kinderen. ROTTERDAM, 7-1 Abbekerk Japan-R'dam 7 te Aden: Almkerk R'dam-Australië 6 v. Fremantle- Adelaide; Argos A'dam-Middell. Zee 6 v. Algiers-Napels; Bali Am- sterdam-Indonesië 7 te Tj. Priok; Ceram R'dam-Perz. Golf 6 v. Ge- nua-Pt Said; Eendracht R'dam- Alexandrië 6 v. Iskenderun; Fair- sea R'dam-Sydney 6 v. Melbour ne: Joh. v. Öldenbarnevelt Mel bourne-A'dam 6 dw Kreta; Meer kerk R'dam-Kobe 6 Malta gep- Alexandrië; Ruys Yokohama-Z. Amerika 6 dw Eil. Palawan-Miri; Rijnkerk R'dam-Calcutta 6 v. Bombay; Sumatra A'dam-Indone- sië 7 vm Pt Said verw. voor Kerstmis bij de Rotterdam se' Lloyd kwam vertellen, dat zijn meisje het uitgemaakt had. nog is meegegaan, is ons niet bekend. Hij zei namelijk te wil len proberen of hij voor vandaag nog een ander meisje kon Char teren. Zou dit niet lukken dan zou hij wel wachten tot er weer een boot naar Nieuw-Zeeland zou vertrekken. Waarschijnlijk zal dit laatste wel het geval zijn H. M. Koningin Juliana, die momenteel met de oudste drie Prinsessen voor een „wintersport-vacantie" in Sankt Anton verblijft, heeft in de afgelopen week de Bondskanselier van Oostenrijk en zijn echtgenote in Hotel Post ontvangen. H. M. de Koningin dineerde met Dr. Figl en zijn vrouw. Koningin Juliana en Bondskanselier Figl in gesprek. BONN, 7 Jan. (D.P.A.). De „Bond van uit Nederland gewe zen Duitsers" heeft een beroep op het West-Duitse ministerie van Buitenlandse Zaken gedaan om de zeven Nederlandse politieke delinquenten, die op Tweede Kerstdag uit de gevangenis van Breda zijn ontsnapt, niet aan Ne derland uit te leveren, alvorens onomstotelijk is komen vast te staan, dat het werkelijk oorlogs misdadigers zijn. Volgens de bond zijn de betrok kenen indertijd niet op grond van „betrouwbare bewijzen" veroor deeld, daar tijdens de processen, „die meestal geleid werden door Nederlandse verzetsstrijders", be kentenissen waren „afgeperst door slechte behandeling en dwangmiddelen". Het verbond verzoekt het mi nisterie de Nederlandse regering' „ter wille van een werkelijke ge rechtigheid" het volgende voor te stellen: 1. „Nederlanders, die na de oorlog Duitse soldaten hebben vermoord moeten in staat van besehuldiging worden gesteld". 2. „Misdrijven, die na de oor log jegens de 130.000 Duitsers en Nederlanders in de Nederlandse concentratiekampen zijn gepleegd, moeten door gewone Nederlandse rechtbanken worden berecht". 3. „De vonnissen van de 70 Duitse krijgsgevangenen die thans nog in Breda worden vastgehou den, moeten worden herzien". 4. „van de rond 3000 Nederlan ders, die zich thans nog in Ne derlandse gevangenissen bevin den, omdat zij in de Duitse weer macht hebben gediend, moeten diegenen worden vrijgelaten die tijdens de oorlog het Duitse staatsburgerschap hebben verkre gen". Driekoningen brood Wij kochten een Drie koningenbrood. Dat be hoort zo, op Driekonin- j gen. Wie de boon heeft is koning, often moet tracteren. Die boon moet het symbool zijn van de ster, welke de Vnnrlnnia knnA Wijzen uit het Oosten oorLoPl8 leidde. De folklore laat Churchill sprak met hnnr, me hen mnlt Eisenhower, stond er in de boon zoeKen, zoals de krant y]ak daarna de Wijzen de ster zoch- stond het weeroverzicht ten. Enfin, wij kochten en in één regel door kon verkopen. een Driekoningenbrood, men lezen: Voorlopig nog de Vrije Universiteit be sloten heeft, de hoogle raarszetel van prof. Zijl stra. thans minister van Economische Zaken, voor hem vrij te houden! Is dat een symptoom???? Niet gek van ons afhangt, eerst zorgen (door invloed uit te oefenen, laten zorgen) dat de boeven gepakt worden. Eerst de beer schieten en dan zijn huid Er kwam nog een meneer in de winkel. Hij zag er nogal prole tarisch uit. De winkel juffrouw vroeg, of meneer ook een Drie koningenbrood wilde. Hij keek als Herodes, toen die hoorde, dat koud. Laten we hopen. Pot en Colson dat het tussen Churchill en Eisenhower nog eens warm wordt. Daar kan de wereld (en dus Europa) alleen maar beter van worden. er in ons land duizenden J)e advocaat moet weduwen met kinderen zijn. die recht hebben op betaald worden... kinderbijslag en dat niet weten. Maakt daar zelf werk van, dames, anders blijft dat geld maar sla pen en daar heeft nie mand iets aan. Niet rustig maar Donker Mr. Donker dacht mis- het Kind geboren was. schien, dat hem aan Jus- „7„+ titie een zacht eitie zou „Kun je dat ook, onder krijgen, althans 'n rustig een andere naam ver- baantje. Zo is dit depar- Verbijsterend" het Vriie Volk spraak tegen Pot en Col son. die thans op vrije voeten ziin, nadat veer tien dagen geleden te gen beiden 9 jaar gevan genisstraf geëist was. Pot en Colson zijn de mensen die. niet geheel buiten verband van de Wester ling-beweging, een aan slag gepleegd hebben op de militaire attaché van Indonesië, Harjono. Daar zal wel hoger beroep van kopen?" was zijn vraag, tement lange tijd in ons zat wei noger oeroep van Tnp.n voelde, de nuf- !%nd beschouwd. Maar toen waren er nog geen Velser-aff aires en zo. En toen was de kwes- tie-Lages nog niet aan de orde geweest en toen ont snapten er nog geen po litieke delinquenten Toen voelde de juf frouw nattigheid, maar ze zei vriendelijk: „Het is een heerlijk krenten brood." (En dat was het.) Toen kwam bij de proletariër de aap nou ja. zeg maar oorlogs- - misdadigers uit het ge vang. En toenmaar daar zullen wii het straks over hebben. Het is dus allesbehalve rustig aan 't departement van Justitie. Nog altijd heeft het volle licht over de zaak-Breda niet geschenen. Wij horen bijv. altijd maar praten over het feit, dat de ont snapten hulp van buiten af hebben gehad. Maar hoe staat het nu met de uit de mouw: „Drie- communistenbrood bij voorbeeld" zei hij. Waarop wij alleen maar concludeerden (voor ons zelf), dat de communisten altijd overal partij kiezen en propaganda maken. Maar wij hoopten te- Pot en Colson deden. was. volgens het requisitoir indertijd een daad van terreur, de mensen wa ren levensgevaarlijk voor de rechtsstaat. Zij lopen nu vrij rond. Zij kunnen zich bijv. gemakkelijk aansluiten bij de fietsen de levenslang gestraften in Veenhuizen. Zij kun nen van alles. Want zij zijn vrij. ook om verder terreur te oefenen en er gens over de grens een goed heenkomen te zoe ken. Verbijsterend? Best mogelijk. Maar toch. het gevoel mag niet te veel spreken in deze dingen. Wij betreuren deze uit spraak niettemin. Maar. nog eens, wij hebben toch noemt j)ie Berend! de uit- Berend Blokzijl, weet u, is uit de EVC gegooid. Er deugde niets van hem, hij verstond de waarde van de proletarische actie niet meer. enz. Blokzijl heeft dit, naar communis tische methode, allemaal zelf gezegd op 't congres Nu krijgen wii bericht, dat hij bij de EVC te werk gesteld is op het sociaal-economisch bu reau. Dat vinden wii kras Hoe kan iemand, die bij de bond uitgewerkt is. deze belangrijke functie vervullen? Of moeten wij aannemen, dat hij daar alleen plakt? dit altijd nog beter is dan 't Russische concentratie kamp. Op een propagandaver- gadering van de commu nisten verheerlijkte een spreker de toestanden in ,de rode landen. Hij sprak van de heerlijkheden voor de arbeider in het rode paradijs, over de vele uit vindingen enz. Bij het de bat vroeg een man uit de vergadering: wanneer denkt u. dat in Rusland de eerste mens zal wor den uitgevonden. De in leider stond sprakeloos Een paar zware jongens stalen voor 4000 gulden textiel in Nijmegen. De opbrengst bedroeg f 1400.- Vandaar 't „werkwoord" heler. Wat heeft u met dat geld gedaan, vroeg de rechter aan de hoofdda der. Daar heb ik mijn advocaat mee betaald, zei de man. Daar weet ik Krankzinnig niets van, zei de verde diger. Ach, u weet toch wel. van dat vorige ge val. verklaarde verdachte hierop. Maar er waren veel vorige gevallen. Zalige rust Radio Moskou werkt gestadig aan de opvoe ding van de Sovjet- jeugd. De rode omroep deelde onlangs mede, dat een jongen van 12 jaar te Kiew veroordeeld is. omdat hij aan zijn moe der „staatsgeheimen" had verraden! Radio Moskou had dat ook in het Ne derlands moeten zeggen. Nu zal de Waarheid wel beweren, dat het niet waar is In de Eerste Kamer heeft het ietwat gestormd over het Bredase geval. Nederland zei. een van de leden, was in zalige rust. het was Kerstmis, ieder een was met vacantie, alles was gesloten! Als er maar postzegels tanks uit het Oosten wa- Kinderparkeerplaats Toegegeven, dat ren gekomen, zouden ze zo binnen hebben kunnen komen. Er zal wel iets ter verandering overwo gen moeten worden. Maar van die tanks, dat gelo ven wii niet. Want er stonden links en rechts overal soldaten op wacht, ook in de vele kwartie- Voetballende Lord Een uitzonderlijke fi guur in het sportleven is gelijk, dit de tijd nog hulp va^biimen-uU? onaftankeldk"e^ recht- ccyïs zcll clq>yiutcrccïi9 (xcit j0ts asn g6m3nk66rd héb- sprssk in ons lsna. ook voor deze man de ben! En wij praten altijd F Ster boven de poort maar over uitlevering^ Lven om denken. van zijn hart zal open- ajs zover js Maar la- De Rijksverzekerings- gaan ten wij. voor zover het bank maakte bekend, dat Lord Kinniaird geweest, ren. Tienduizenden jon- die niet minder dan 36 gens moesten hun Kerst jaar voorzitter was van verlof opofferen voor de de Engelse Voetbalbond veiligheid van het land. (tot 1923). In zijn jonge Daar konden dan anderen jaren was hii een potig een voorbeeld aan nemen! heerschap op het veld. Hij was ook niet bang Symptoom? trnmno Hof- irdvhaal Onlangs lazen wij iets van trucjes. Het verhaal gaat tenminste, dat zijn vrouw beweerde, dat als haar man eens met een gebroken been thuis zou komen, het zeker niet z'n eigen been zou zijn wn over onenigheid in het kabinet. Daar komt van daag of morgen „bonje" van. beweren sommigen. Nu vertelt de krant, dat Volgens een Deens blad is de grootstad Kopenha gen verrijkt met een ex- tragerief: er is een gele genheid. waar men kin deren kan „parkeren". Die êelegenheid is opge zet door een journalist, en staat onder leiding van een juffrouw, die haar candidaatsexamen in de psychologie heeft afge legd. De inrichting is op gezet als een kruideniers winkel en de kinderen kunnen er onder waak zame ogen naar hartelust echt winkeltje spelen. Dat is wél hypermodern meestal heeft hii liever een auto dan een kind. en. als hii een kind heeft parkeert hii het als een auto!.... LONDEN. Gewapende detectives hebben de Britse imperiale kroon van de Tower begeleid naar juweliers in West-Londen die het 4,5 pond wegende pronkstuk zullen na zien en gereedmaken voor de kroning op 2 Juni. De kroon telt 2783 diamanten, 277 pa rels, 18 saffieren, 11 smarag den en 5 robijnen. EDINBURGH. Intussen gaan Schotse nationalisten door actie te voeren voor hun opvatting dat Elizabeth niet de tweede, maar pas de eer ste koningin der Schotten is die over beide landen regeert. In de winkels zijn nu hoofd doeken te koop, waarop rode leeuw en Andrieskruis staan afgedrukt met de spreuk „Eli zabeth de Eerste, Koningin der Schotten". DETROIT. De politie maakte geen proces-verbaal op tegen de roekeloze chauf feur die breeduit lachend naar de ravage zat te kijken die hij veroorzaakt had door met een auto dwars over een grasveld buurmans huis bin nen te rijden. Want de man was pas twee jaar oud. Zijn vader had hem even met de wagen alleen gelaten ROME. Het wereld record vasten staat op naam van de Indische fakir Reikan: 77 dagen. Zijn enige voedsel waren 222 liter mineraal water, 77 liter enigszins zout water, 1925 liter thee en 7 liter koffie zonder suiker. Hij viel viermaal flauw en was 168 uur in zijn glazen kist zwaar verkouden. CHICAGO. „Zoek een baan en ga werken," zei een vrouw in West-Liberty tegen haar 24-jarige echtgenoot. Hij werd woedend, greep een ge weer, schoot zijn schoon ouders dood, verwondde zijn zoontje en schoonzuster zwaar en nam toen de vlucht. LONDEN. De Britse Handley Page-vliegtuigfabriek ontwerpt plannen voor een lijntoestel, dat de afstand LondenNew-York in zes en een half uur kan afleggen met 122 passagiers aan boord.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 5