Hilckmann Pr< be De Rozenkrans MOOI, MAAR... Agenda Uitstekende opvoering van „Kinderen van ons volk" Pater v.d. Burg lieeft geld nodig Jaarvergadering Brandweer Amsterdamse Comedie speelt 19.90 9.90 14.70 Zangersdag in Heiloo Jaarvergadering K.A.R, Heiloo En een projectie-apparaat te leen voor één avondjel 13/ '11 Waa Gala-u luchtm Pagina 2 Vrijil s10 Janna;i J.D3o ALKMAAR Het bijwonen van de voorstelling van de Am sterdamse Comedie, welke gis teravond in het Gulden Vlies het toneelspel „De Rozenkrans" in een geautoriseerde vertaling van Pierre J. Mols naar de roman van Florence Barclay, opvoerde, was werkelijk geen onverdeeld genoegen. Dit was terstond van het begin af aan merkbaar en die indruk kon niet meer worden weggenomen hoezeer het geheel in het derde en vierde bedrijf ook won. Won, in enkele opzichten al thans, want hetgeen blijkbaar naar de opvatting van de regis seur, wiens naam niet is ge noemd, en de spelers het beste was: een beverig spel van huilen en tranen met tuiten, was er niet naar om de hedendaagse schouw burgbezoeker nog waarachtig te bekoren en te ontroeren. „De Rozenkrans" is een spel van de liefde. Van het probleem van de liefde beter gezegd. Want ook de liefde kan een probleem zijn, als 2 mensen elkander niet (kunnen) begrijpen. Temidden van het rumoer van een mondain tuinfeest op het kasteel van een hertog speelt zich het conflict af tussen een beroemde jonge schil der en een vrouw, aan wie hij zijn liefde verklaart: de jonge man wordt afgewezen. Een jaar later komt het meisje tot het in zicht, dat de nuchtere rede de taal van haar hart onverstaan baar heeft gemaakt. Zij zoekt de jonge schilder weer op. De weg terug wordt haar echter bijzon der lastig gemaakt doordat de schilder, die een overgevoelig mens is, door een ongeluk het licht van zijn ogen heeft verlo ren. Met veel tact weet het meis je de weg tot zijn hart wederom te ontsluiten en hem te overtui gen van haar waarachtige liefde die niet is ontaard in medelijden. Het spiit ons wel, maar het ge heel maakte een slordige indruk. Wij zouden op tal van regie fouten kunnen wijzen. Een heer, als hij een heer is, draagt geen rode kousen bij een jacket. Als hij een heer is, waarop het jacket scheen te duiden en het feit, dat hij een partij meemaakt als in tieme vriend van een hertoge lijke familie, moet men hem later niet in een verkreukeld pak ten tonele voeren, en dan nog in een eigen werkkamer, waar hij als dokter patiënten pleegt te ontvangen, die de indruk geeft van een armoedige verlopenheid. De manier, waarop de hertogin zich meende te moeten inrijgen, maakte geen gedistingeerde in druk, en een blinde, al is hij blind, behoeft in een stoel, waar hij dagelijks vele uren in zit, niet naar de leuningen te zoeken Ingekomen en vertrokken personen ALKMAAR. De navolgende personen hebben zich in de afge lopen dagen in Alkmaar geves tigd: H. Klasing, van Curacao (Em- mastad) naar de Ruijterstraat 38; J. Nootebos, van Beemster naar Stuartstraat 36; A. Stegink, van Haarlem naar Lyceumstraat 64; A. van Dijk, van Bergen N.H. naar 2e Landdwarsstraat 32; Mevr. J. te Boekhorst-Koster en k., van Raalte naar Roemer Visscherstr. 4; M. Smit, van Barrie (Ontario) Canada naar Luttik Oudorp 109; M. Bel, van de Bilt (U.) naar Nic. Beetskade 73; M. de Boer, van Bergen N.H. naar Vogelenzang 27; J. Bijl, van Oudorp N.H. naar Tuinstraat 1; C. Dun, van Os- karshamn (Zweden) naar Wilhel- minalaan 23; H. de Jong en gezin van Epe naar Kennemerstraat- weg 120; C. I. Koedooder en C. C. Koedooder, van Andijk naar Korte landstraat 26; J. Reijnders, van Avenhorn naar Anna van Bu- renstraat 34; C. Kuilboer, van Amsterdam naar Kennemerstraat- weg 142. VERTROKKEN J. Maasland en gezin van Leeu wenbekstraat 11 naar Oudorp; H. Smakman en gezin van Akker- hoornbloemslraat 16 naar Velsen; M. Blankendaal van Overdiepad naar Ursem; Th. van Essen van Metiusgracht 4 naar Borculo; M. Groot van van Everdingenstraat 18 naar Amsterdam; A. Jager, van Tuinstraat 62 naar Castricum; W. Jebbink van Houtweg 10 naar Koog aan de Zaan; W. Kleijmeer en gezin van Landstraat 57 naar Amsterdam; G. Kraakman van Heul 16 naar Heiloo; J. van der Meij-Kuiper van Madeliefstraat 14 naar Amsterdam; P. Langedijk van Overdiestraat 50 naar Eg- mond aan Zee; G. van Lienen van van Leeuwenhoekstraat 9 naar Heiloo; E. Ligthart, van Corfstraat 12 naar Amsterdam; A. van der Meij van Geestersingel naar Am sterdam; A. Munniksma van Om val 86 naar Axel (Z.); J. Paauw van Stationsweg 142 naar Koe dijk; T. Peetoom van Rozenstraat 17 naar Wieringerwaard; G. Schol- tens van Nieuwesloot 87 naar Zeist;,, H. Jebbink-Sullock, van Kennemerstraatweg 2 naar Koog aan de Zaan; H. Skriner, van Tienenwal 9 naar Graz (Oosten rijk); D. Wolf-van Vegten, van Langestraat 100 naar Leiden; M. van Vliet van Kennemerstraatweg 2 naar Utrecht; J. Bakker en echtg. van Metiusstraat 20 naar Heiloo; W. Kroon van Tuinstraat 47 naar Rheden; J. Beers en gezin van Huiswaard 7 naar Zwaag; E. Kremer, van Schermerweg 58 naar Wellington (Nw Zeeland); L. Lagerwerf en gezin van Friese- weg 2 naar Bergen N.H.; Th. Groothuizen, van Huigbrouwer- straat 12 naar Wellington (Nw Zeeland); J. Kuhne, van Verdron- kenoord 133 naar Bolsward; C. Ooms, van Tesselsdhadestraat 14 naar 's-Gravenhage; J. Rotteveel en gezin, van Stationsweg 13 naar Schoorl; B. Schaefer, van Luttik Oudorp 1 met onbekende bestem ming; H. ten Bruggencate-Schin- kel, van Kennemerstraatweg 2 naar Bergen N.H.; J. Spruijt, van Emmastraat 28 naar Breda; J. Winkel, van Kinheimstraat 39 naar Rotterdam. Rectificatie: W. Poelman, die blij kens de vorige lijst van Frieseweg 9 naar Amsterdam verhuisd zou zijn, is in werkelijkheid niet ver trokken. en men behoeft hem ook niet aan de hand van een huisknecht voetje voor voetje korte afstan den te laten lopen, alsof hij de weg in zijn eigen huis niet kent. Ook de grime was niet foutloos. Het spel was over het alge meen veel te gechargeerd. De bombarie die de Hertogin (Nora la Ranche) om zich heen ver spreidde diende ter compensatie van gebrek aan originaliteit en innerlijke verbeeldingskracht. De typering van de dokter Brand (Bert Botterman) zweefde tussen die van een autoritaire figuur en een persoon zonder wilskracht, die met zijn figuur en zijn han den geen raad wist. Rien van Nunen speelde de figuur van de jonge schilder wel sympathiek, maar al te geforceerd. De meeste waardering verdien den Dick van Amstel als de Dr. Mackenzie en Tillv van Vliet als Jane Campbell die tot overtui gende en aannemelijke creaties wisten te komen. Als men in het hoofdstedelijke Amsterdam denkt dat Alkmaar zoiets slikt, heeft men het glad mis, al zitten we hier ook midden in de provin cieG. P. TOM DE MUNK's LEERTENT Aanzienlijk uitgebreid ALKMAAR Zaterdagmiddag zal de [heer Tom de Munk om 2 uur officieel zijn leertent openen, welke thans is gevestigd op Laat 138. Men kent deze leertent al sinds lanig. van de Zilverstraat. Thans heeft de heer de Munk beslag weten te legigen op 't pand aan de Laat, dat geheel is gemo derniseerd. De heer de Munk heeft als een nieuw element in zijn zaak ge bracht de verkoop van fournitu ren, bestemd voor degenen die zelf hun schoenen plegen te repa reren. Daarnaast heeft hij na tuurlijk de verkoop van lederwa ren en het schoenreparatiebedrjjf dat thans van de meest moderne machines en toestellen, is voor zien, gehandhaafd. De schoenma kerij heeft een plaats .gekregen in een klein vertrek achter de win kel, Op de eerste verdieping heeft de heer de Munk een toonzaal in gericht voor koffers, daarnaast, aan de straatkant gelegen, bevindt zich een lederwerfeplaats, waar de Canadian bags, actetassen e.d. vervaardigd worden. Met dit 'alles heeft de oude zaak een schitterende uitbreiding on dergaan. Zij die dit alles tevoren eens willen bekijken, kunnen dit Vrijdagavond doen tussen 6 en 9 uur. Avanti ALKMAAR Vrijdag a.s. wordt wederom een extra zang repetitie ingelast voor de dames. Zondag a.s. worden zowel de da mes als de heren (dus ook de militairen-leden!) verzocht op tijd aanwezig te zijn, zodat om half twaalf met de repetitie kan worden begonnen. Tevens zal Zondag een groepsfoto van het zangkoor gemaakt worden. Komt dus allen! i Advertentie In negen van de tien geval- I len volgt daarop het woordje „duur". Niet bij Hilckmann. Kijk maar: H Restanten prachtige DOOR- DRAAGMANTELS DQ 89—, 76.50, 54—, J/." NK Restanten royale H SWAGGERS DO -Jf\ 9 84.50, 69—, 52.70, #U Rfl DE EERSTE VOORJAARS- B JAPONNEN zijn gearriveerd! pja Ook de prijs is 'n verrassing Wg NU 39.90, 29.70, 24.70, II Fijne kamgaren I damesrokken, nu HU Damespantalons, I mooie, wollen stof nu E® Keurige meisjesjurken D OA 9.90, 6.90, J.xU nu „Mijn baas is billijk man" een Alkmaar Langestraat 22 en 23 Den Helder Koningstraat 63 VRIJDAG 16 JANUARI Bioscopen: HARMONIE: Tot inkeer. VICTORIA: Het is midder nacht. dr. Schweitzer. CINEMA AMERICAIN: Gif tige lippen. REX: De arend van Mada gascar. Apotheken: Na hedenavond bereikbaar apotheek Kruisinga. Koor straat 59: apotheker G. Kruisinga. Medische hulp Heiloo, Lim- men Akersloot: Dokter D. O. v. Oppen. Rijks weg 118, Limmen, telefoon 272—K 2205. VICTORY HOTEL: 8 uur: Kathol. Vrouwenbeweging. CAFé TOM: 18.30 uur: Diplo ma-uitreiking Naco-chauf- feurs. WAPEN VAN HEEMSKERK: Toneelavond Tonegido en vergadering Aquarium Ver eniging Rode Rio (beide te 8 uur) Zaterdag: hoog water 9.10 en 21.15 uur: laag water 3.20 en 15.15 uur. Van R.K. Korenbond Alkmaar en omstreken ALKMAAR. De R.K. kerk zangers van het dekenaat Alk maar en daarbuiten zullen Zon dag a.s. van zich doen horen. Er is namelijk wederom nu voor de derde keer een Zan gersdag. Het festijn vindt plaats in de kapel en de aula van de Sint Willibrordus Stichting te Heiloo. De plechtige hoogmis wordt om tien minuten over elf opgedra gen voor het welzijn van de korenbond, door de voorzitter, de hoogeerw. heer deken Jacobs van Alkmaar, met assistentie van de zeereerw. heer pastoor Van Beers en weleerw. heer kapelaan Wanna te Bergen, resp. vice- voorzitter en muzikaal adviseur van de bond. Het zangkoor van de eerw. broeders der stichting zingt de wisselende gezangen, terwijl het zangkoor van de Lan gedijk de drie-stemmige mis in C gr. van A. Lotti ten gehore zal brengen, onder leiding van de heer B. J. Woliers. Ruim driehonderd kerkzangers nemen 's middags deel aan een zangdemonstratie, waar elk koor afzonderlijk een verplicht stuk Gregoriaans ten gehore zal bren gen. Hierna volgt een causerie van de weleerw. pater C. v. d. Peet over polyphone muziek, toegel licht op gramofoonplaten. De weleerw. pater Greg. v. d. Ven spreekt nog een propagan distisch woord voor een triduum dat op 18, 19 en 20 Februari a.s. wordt gehouden in de aula van het R.K. lyceum te Alkmaar. Tot slot een plechtig lof, waar onder het zangkoor van War- menhuizen de gezangen zal ver zorgen, onder directie van de heer Th. van Baar. Het belooft wederom een prachtige dag te worden voor de R.K. kerkzangers. Belangstellenden kunnen toe gang verkrijgen door aanschaf fing van een programma, dat aan de zaal voor 25 cent verkrijg baar is. Alkmaarse Kamermuziek- vereniging ALKMAAR Woensdag 21 Ja nuari zal de Poolse pianist Jan Smeterling een pianoconcert ge ven. in „Het Gulden Vlies". Sme terling zal dan muziek van de Pools-Franse toondichter Ohopin ten gehore brengen. Voorts brengt hij werken van twee andere gro te componisten, voor wie ihij een grote voorkeur aan de dag legt: Joseph Haydn (derde Sonate in s igr.t.) en Robert SChuman (fanta sie op: 17; gecomponeerd op de versregels van Friedridh Schlegel: Durch alle Töne tönet, lm bunten Erdentraum, Ein leiser Ton gezo gen. Für den, der heimlich lau- schet. Na de pauze wederom een keu ze uit werken van Chopin. Geslaagd ALKMAAR. De heer F. H. L. Jambroes te Alkmaar is ge slaagd voor het Associatie exa men Nederlandse Handelscorres pondentie. Arm verbrijzeld ALKMAAR De 63-jarige heer J. Jansen uit de Molenbuurt al hier, werkte Woensdagmorgen bij het slopen van een betonnen bunker aan de Graaf Jankade, Hij kreeg een blok beton op zijn arm. De arm werd verbrijzeld. Een onderzoek in het ziekenhuis wees uit, dat de arm moet wor den afgezet, wat inmiddels is ge hemd. De heer Jansen maakt het goed. Burgerlijke stand ALKMAAR. Geboren: Eli sabeth M d. v. L. Peereboom en M. Hoogeland. Ondertrouwd: W. S. Bussen en B. Noom: J. Bakker en J. J. M. Driessen: N. M. Bakker en J. W. Oostrom. Overleden: W. Klay, 79 jaar, geh. met P. de Jong. Raadsvergadering Alkmaar ALKMAAR Het ligt in de be doeling van de burgemeester een raadsvergadering te beleggen op Donderdag, 5 Fèbr. om 14.00 uur. HEILOO De afdeling Heiloo van de K.A.B. heeft dezer dagen haar jaarvergadering belegd, waarop 103 KAB-ers met hun echtgenoten aanwezig waren, als mede kapelaan Tetteroo en de Districtsbestuurder, de heer J. de Lange. De voorzitter, de heer J. Bol- ten, herdacht bij de aanvang en kele overleden leden en vertelde een en ander omtrent de strek king van het winterpropram, dat staat in het teken van de feeste lijkheden rond „Een eeuw krom staf". Voorts wees hij op het be langrijke instituut dat de Raad van Overleg in een parochie is. Vervolgens drong hij aan on be zinning over politieke organisatie^ waarschuwde tegen het opdrin gend humanisme en wees on de retraiten, die er voor de KAB- ers zullen komen. In het jaaroverzicht van de secretaris werd het vergadering- bezoek niet bijster goed genoemd. Het aantal leden is ongeveer constant gebleven n.l. 400. De kas liet een batig saldo zien van f2.182.67 en de begroting 1953 sloot on een bedrag van f2.008.22. Jaarverslagen van de diverse onderafdelingen werden goed gekeurd. Het aantal leden der Metaalbewerkersbond steeg van 50 oo 62, dat van de bouwvak- arbeidersbond is momenteel 131, Kabo telt 51 leden, de Centrale Volksbank 164 spaarders. Voorzitter Bolten werd bij acclamatie herkozen. Na de pauze hield kapelaan Tetteroo een korte toespraak over het herstel der Kerkelijke Hiërarchie. Spr. gaf een kort historisch Overzicht van wat aan het herstel der Kerk. Hiërarchie voorafging. Er zijn kostbare ja ren verloren gegaan, voor die eindeliik kon worden gereali seerd. De liberaal Thorbecke, die door de ommezwaai van de ka tholieken van Brabant en Lim burg, z'n bestuur kon verlengen, heeft hiertoe eigenlijk de grote stoot gegeven. Vooral voor de Brabantse katholieken is dit zo ongeveer de verlossing uit de slavernij geweest. De les, die uit dit alles getrok ken kan worden, is, dat we ons weer eens moeten bezinnen op onze katholieke eenheid, ook op politiek terrein. Het mooiste ca deau wat we de bisschoppen kun nen aanbieden is deze eenheid, want in 1953 zijn de problemen nog moeilijker dan in 1853. Dansavond NKJB Heiloo HEILOO Men verzocht ons opgave van het volgende: Zondag 18 Jan. a.s. is er weer een dansavond in het N.K.J.B.- gebouw. Kaartverkoop Zondag van 10.30 12.30 uur aan de zaal. Wij sporen de ouders vooral aan om hun kinderen niet naar gemengde dansgelegenheden te sturen maar in katholiek verband te laten dansen. Onze Aalmoeze nier Kap. Watervis heeft er meer malen toe aangespoord, maar het schijnt niet zo heel erg te helpen. We hopen nu dan, dat velen van onze katholieke jongens en meisjes uit Heiloo en omstreken a.s. Zondag in het N.K.J.B.-gebouw zullen komen om daar in katho liek verband een amusante avond door te brengen. De avond begint om acht uur: de entree is één gulden. BERGEN. Het dramatische, ingrijpende gebeuren uit de Bra bantse Peel, met zijn diepe zin rijke inhoud, heeft „Sint Jan" op meesterlijke wijze gisteravond in De Rustende Jager ten tonele gebracht. Met volle overgave hebben zij in deze aangrijpende tragedie hun beste krachten ge geven. In het kort is de inhoud van dit stuk als volgt: Marie, de dochter van boer Verberne, heeft het zeer moei lijk bii de keuze van haar toe komstige echtgenoot. Na een on derhoud met de pastoor in de ouderlijke woning, besluit ze op Godefrides. Na hun huwelijks voltrekking komen zij op de „Kraaienberg" te wonen. Giel, haar tweede vroegere vriend, komt hen daar regelmatig opzoe ken. en zowel haar moeder als de pastoor waarschuwen voor een al te vriendschappelijke hou ding ten aanzien van Giel. Gode frides ziet dit in, twijfelt plots aan de huwelijkstrouw van ziin echtgenote en dreigt uit jalouzie Giel te doden. Godefrides gelast Giel daarom niet meer op het erf te komen, doch bij een hevig onweer komt Giel met opzet schuilen in hun woning, daar hii er zeker van is, dat Marie alleen is. Godefrides. die gewaarschuwd is. overvalt hen en in het ge vecht dat hierop volgt, wordt Giel dodelijk getroffen. Hoewel Godefrides ziin straf heeft uitgezeten, blijft de wrok van boer Siegers en de dorps genoten bestaan. Doch de pas toor. de eenvoudige grote bemid delaar, die ziin gouden jubileum viert, vraagt en krijgt als cadeau de vrede tussen Gode frides en Siegers. En zo worden de geslagen wonden geheeld. Boer Verberne. het uitmunten de boerentype, en meester Veld huizen. de zich zeer gewichtig voelende dorpsnotabel, werd uit stekend door Jan Glorie ge speeld. Zijn vrouw. Gré Roobeek, was als moeder Verberne uitste- HEILOO Pater van der Burg heeft geld nodig. Héél véél gela Zo zijn er meer, wilt U zeggen. U heeft nog gelijk ook, maar Pa ter van der Burg heeft meer nodig, dan wie ook. Wie is Pater van der Burg? Pater van der Burg is een mis sionaris. Een missionaris van de Franse Orde van de H. Geest. Hij is kortgeleden uit zijn mis siegebied in Frans Equatoriaal Afrika teruggekeerd. Sinds 1947 heeft hij daar gewerkt, de hitte van de Afrikaanse zon op zijn Europese hoofd voelen branden, de verlammende hitte door zijn lichaam voelen gaan en in men selijke ogenblikken heeft hij, al léén in het midden van de rimboe staan mopperen over de klein heid van de grote mens, die zo ontzettend weinig kan uitrich ten, als het Hem behalve aan Gods Genade, verder toch eigen lijk aan alles ontbreekt. „Dat gemodder.als ik maar geld had, geld Pater van der Burg is ook niet van gisteren. Daar valt over te praten, denkt hij. En hij heeft zijn koffer gepakt en is op va- cantie gegaan. Naar Nederland. Een vacantie, die drie jaar moest worden uitgesteld wegens ziekte van een van zijn collega's mis sionarissen. Hoe komt Pater van der Burg dan eigenlijk in Heiloo verzeild? Hij werd geboren in Berkel, bij Rotterdam. Na het overlijden van zijn Moeder kwam zijn Vader in Heiloo wonen, aan de Sloterweg. Vandaar, dat Pa ter van der Burg nu zelf ook in Heiloo terechtgekomen is. Het is natuurlijk duidelijk, dat Pater van der Burg, zoals trou wens alle missionarissen plegen te doen, wanneer zij op vacan tie zijn, hier in Nederland niet op zijn lauweren zal gaan rus ten. Hij gaat aan het werk, en hard ook. Maar wat wil men? Wat zal een arme missionaris an ders gaan doen, dan op de eer ste plaats hulp vragen van zijn landgenoten, die erop staan, de grootste missievrienden van Europa genoemd te worden? Het ligt in de bedoeling van de Pa ter, om in de kop van Noord- Holland lezingen te gaan houden over zijn missiegebied, waarvan hij talloze foto's bezit. Hij zal er ,om zo te zeggen, ruige ver halen van kunnen vertellen, want hij zit in het Afrika rond de evenaar midden in de rimboe, waar het mensdom nog in zijn meest primitieve uitingen wordt aangetroffen. Men weet zelf wel, wat dat zeggen wil. Voor een ieder is er op deze lezingen dan ook heel wat te leren. Al was het alleen maar, om meer en meer te gaan inzien, hoe nodig het is, dat een arme Missionaris van geld wordt voorzien, om zijn plannen uitgevoerd te krijgen. Zo wil Pater van der Burg zich een weefgetouw aanschaffen, om zijn negers kleren te kunnen ge ven. Hij wil geld, om leermid delen aan te schaffen. Zo zou den er nog tientallen dingen zijn op te noemen. En daarom wil Pater van der- Burg lezingen gaan geven, waar hij veel volk hoopt te trekken. En als men dan de zaal uitgaat, wil men misschien wel wat af staan voor deze missionaris, die bjj de hemel niet weet, hoe hij rond moet komen. Want er zijn nog veel meer problemen. Wil Pater van der Burg zijn lezingen wat interessant maken, zal hij zijn foto's moeten kunnen pro jecteren. Maar hij heeft geen projectieapparaat, die voor dit doel geschikt is. Daarom doet hij eerst een beroep op de Mis sievrienden in de omtrek. om hem een dergelijk apparaat, voor één avondje maar, te leen te geven. Als zijn lezing succes heeft, zal hij nogmaals een be roep op de bezitter van een der gelijk toestel doen. Maar voorlopig is het maar voor 'n enkel avondje. Wij doen met Pater van der Burg een be roep op al onze lezers, die een foto-projectieapparaat mochten bezitten. (Spoed). Men zou mis schien tot de afspraak kunnen komen, om beurten een toestel af te staan. Wij denken hierbij speciaal aan de grotere licha men en instellingen; hoe 't voor elkaar komt, komt het voor el kaar, als men Pater van der Burg maar niet alleen laat staan Kinderfilm voor KAB-jeugd CASTRICUM Het gehele Corso-theater was stampvol met kinderen wier ouders lid zijn van de K.A.B. De gedraaide film Sneeuwwitje moest wegens ziekte van Sneeuwwitje, zoals de voor zitter van de K.A.B. de heer de Vries de jeugd mededeelde, ver vallen. Hiervoor kwam Bamby in de plaats, waarom de kindéren niet minder genoten hebben. Tij dens de pauze werd nog een trac- tatie uitgereikt, die bh de jeugd niet onwelkom was. De K.A.B. heeft haar jeugd een leuke mid dag bezorgd. NATUURHISTORISCH MUSEUM CASTRICUM In de nazomer van '52 vermeldden wij dat aan het Castricums strand 2 spit snuit dolfijnen waren aangespoeld, wel ke door de Vismeel-fabriek te Beverwijk waren aangekocht. Deskundigen van Artis te Am sterdam hebben de beenderen en wervels weer de juiste vorm kun nen geven, waardoor het geraamte in het natuur-historisch museum van het P.W.N. zal worden opge steld. Zanguitvoering ZIJDEWIND Komende Zon dag is de zangvereniging „In Pace Nata" uit Limmen de gast van zaal Ligthart te Zijdewind, waar zij 's avonds haar grote succes revue „Aan het hof van Koning Ontrouw" gaat spelen. Afgaande op de resultaten die deze vereniging op meerdere plaatsen met genoemde revue heeft behaald, mag ook voor Zon dag a.s. op een amusante en goed verzorgde avond gerekend wor den. Zie ook de advertentie in dit blad „De ebbenhouten olifant" EGMOND BINNEN Zondag 18 Jan. zal de R.K. Toneelvereni ging „Inter Nos" des avonds om Half 8 in de zaal van Houdijker 't toneelspel „De ebbenhouten oli fant" opvoeren. Na afloop is er 'bal tot 1 uur met muzielk van de Accorelli's. Men kan Zondagmor gen na de Hoogmis plaats bespre ken. D.O.y.E.S. gaf geslaagde uitvoering HEILOO De oudere D.O.- V.E.S.-leden hebben een uitvoe ring gegeven voor een zaal vol belangstellenden, een reeks van oefeningen, die in spectaculair opzicht het aankijken volkomen waard waren, hoewel de indivi duele prestaties nu en dan nog niet helemaal „af" genoemd kon den worden. Deze avond zal Zon dag a.s. worden herhaald. Bo vendien zal D.O.Y.E.S. nog en kele andere uitvoeringen geven. Onder leiding van Mej. R. van Geene en de heer C. Spaans en met muzikale begeleiding van „De Dolonans," onder leiding van Wim de Lange met aan de piano Ton van Wulp voerden de verschillende groepen alleraardig ste oefeningen uit. Geopend werd met een internationaal vlagver toon, een origineel bedenksel, Luciënne Rozendaal en Lineke Majolee voerden elk een solo vrije oefening uit, heel charmant en gracieus, en een uitstekende indruk maakten de hoogbrug- en hoogrekoefeningen, resp. van dames en heren, paardspringen van de jongens en vrije oefe ning adspiranten meisjes. Het laatste nummer voor de pauze de acrobatische toeren van jon gens en meisjes in verschillen de standen, vond zeer veel waar dering. Een zeer plausibel num mer vormde ook de harlekijn- parade door dames, gekleed in zelfvervaardigde costumes en de oefeningen op de evenwichts- balk met schaduwprojectie, het geen een bijzonder effect be reikte. Als laatste nummer volg de de zgn. Dance Oriëntale waar mee het aantrekkelijke program ma op artistieke wijze werd af gesloten. kend op haar plaats. Marie, Trien Wijbenga, was subliem in haar gevoelige rol. Klauske. J. Beentjes, was meesterlijk door beheerste houding en voordracht. Pastoor Vogels, Leering. een eer biedwaardige grijsaard, was per fect in houding, doch had mis schien iets minder oppervlakkig moeten spelen. Temperamentvol was de oude Siegers, door Aat Groot, uitstekend vertolkt. Ook Doruske Timmer, Ben Tiebie, en Giel Siegers. W. Vlaar. gaven krachtig spel te zien. Godefrides, J. van Stalen, was zeer te waar deren, doch in het tweede bedrijf had hii enkele zwakke momen ten. „Sint Jan" heeft laten zien ook zware stukken met succes te kunnen spelen. Een mooie avond in zicht HEERHUGOWAARD Onder auspiciën van Doets Handelson derneming Purmerend, zal op Za terdag 24 Jan. a.s. in de zaal van de heer K. Evers een toneelavond worden gegeven. Vorig jaar kon het gezelschap, wat toen optrad, alle critiek doorstaan en er zullen niet veel van zulke avonden plaats hebben in Heerhugowaard. 24 Jan. a.s. wordt er weer één. Dan komt hetzelfde gezelschap weer bij de heer K. Evers en we kunnen er gerust over schrijven, succes verzekerd, want daar staan de artisten die optreden, borg voor. EMIGRATIE-CURSUS BEGINT MAANDAG HEERHUGOWAARD De emi gratie-cursus welke uitgaat van de verschillende standsorganisa ties gaat a.s. Maandag 19 Jan. beginnen des avonds om 7 uur in één der lokalen v. d. R.K. Land- en Tuinbouwschool, Mid denweg Noord. Kapelaan van Leeuwen zal de Godsdienstlessen verzorgen, een der doktoren be handelt de E.H.B.O. alsmede en kele andere vakken. Ook de baby-verzorging is in het les rooster opgenomen. Een Engelse leeraar zal de cur sisten de nodige Engelse kennis bijbrengen. 22 cursisten hebben zich reeds opgegeven. W eer svemaeh tine Medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt. Geldig van Vrijdag avond tot Zaterdagavond. WEINIG VERANDERING Op vele plaatsen mist en hier en daar enige motregen. Ma tige tot zwakke wind hoofdza kelijk tussen West en Zuid. Overwegend lichte dooi. GESLAAGDE AVOND „HERWONNEN LEVENSKRACHT" HEERHUGOWAARD De pro- paganda-avond van „Herwonnen Levenskracht" is in alle opzich ten prachtig geslaagd. De opkomst was heel goed.. De avond werd met een kort woord geopend door de voor zitter der plaatselijke afdeling. Hierna werd de film van H.L vertoond. Dat deze film insloeg bewees het resultaat: 50 aanwezigen ga ven zich als donateur(trice) op. De grote moeilijkheid om dat geld opgehaald te krijgen werd opgelost omdat 8 dames in de zaal zich spontaan aanmeldden om dit werk te doen. De collecte die voor de be strijding der onkosten werd ge houden bracht plm. f 70.op eveneens een mooi resultaat. Na de pauze werden nog en kele leuke films vertoond waar na de heer Kollenberg van H.L. goed geluimd naar Utrecht terug kon keren: de aanwezigen had den het doel dezer bijeenkomst goed begrepen. Jaarvergadering K.A.B. HEERHUGOWAARD Don derdag 22 Januari a.s. houdt de K.A.B. afd. H.H. Waard haar jaarvergadering bij de heer H. Veenboer. Aanvang 7.30 uur. De leden worden verzocht op tijd aanwezig te ziin. Burgerlijke Stand HARENKARSPEL Geboren: Melanie, dv C. Veldman en J. S. Merrelaar Overleden: Anna Smit, 89 jaar, zonder beroep, geboren te Seha- gen en wonende te Harenkarspel, wed. van Gerrit Doekes. HEERHUGOWAARD. Dezer dagen hield de Vrijwillige Brand weer haar jaarvergadering in café „Halfweg". Behalve de leden met hun dames waren hiervoor uitgenodigd de burgemeester, het „oud-goud", de groepscomman dant en de wnd. groepscomman dant der Rijkspolitie en enige oud-leden, allen met hun dames. Nadat het brandweerlied door allen uit volle borst was gezongen deed de secretaris-penningmees ter verslag over het afgelopen jaar. Hieraan ontlenen wij dat in totaal slechts 8 keer voor brand werd uitgerukt terwijl grote bran den in het geheel niet voorkwa men. Vijfmaal werd met het ma teriaal geoefend. De organisatie der onderlinge wedstrijden, waar aan 15 korpsen uit omliggende ge meenten deelnamen, was dit jaar in handen van ons corps. Heer hugowaard wist een mooi resul taat te boeken door met een 3e prijs te voorschijn te komen. In de materiaalpositie kwam wederom enige verbetering. Zo konden o.a. een mistblusstraalpijp en een aantal nieuwe broeken worden aangeschaft. De alarm installatie werd tot de Lindenlaan uitgebreid. De vurige wens, dat in 1952 een nieuwe spuit zou wor den verkregen, is echter nog niet in vervulling gegaan. Slechts eenmaal werd er een voetbalwedstrijd gespeeld tegen de collega's in Alkmaar, welke met 36 werd verloren. De leden P. Waker en P. Stekelbos zegden het corps vaarwel wegens vertrek uit de gemeente. Als nieuwe le den traden toe W. Jelsma, A. Zut en S. Schilder, De heer A. Anker, die naar Dantumadeel vertrok, werd als secretaris-penningmees ter vervangen door de heer J. P. Straathof. Het corps zal i.v.m. de Bescherming Bevolking, met een 7-tal nieuwe leden worden uitge breid, terwijl de leden A. Breed en F. H. v. d. Heiligenberg zijn bevorderd tot adjunct-brandmees ter. Door het gemeentebestuur is thans voor de leden een verzeke ring gesloten tegen ongevallen, zodat het hieraan verbonden risi co thans ten volle gedekt is. De kaspositie was niet bijzon der rooskleurig. Het jaarlijkse uitstapje zal er dientengevolge in 1953 wel bij inschieten. Burgerlijke Stand PURMEREND Geboren: Pie- ter kv L. Lij nes en J. Dijkstra te Purimerend, Anemonensïraat 3; Catharina F. dv M. Beuse en G. Kloik, Purmerweig 58a; Jan E. zv C. Mol en C. Groeneveld Padje- dijik 15: Maria C. dv P. Visser en G. A. Tol te Edam; Simo.n ev S. L. Bruin en A. Poeser, Grysan- tenstraat 1; Gert zv G. Prins en A. Kwantes, Purmerdijk 1. Overleden: Pieter Erf, 78 jaar, eöhtig. van Lobetje Visser te Mar ken: Margaretha Groot 76 jaar, wed. van Jan Westerneng, Edam; Gerrit de Ridder, 55 jaar, zv Al- bert de Ridder en Geertje Dil te Oostzaan. Getrouwd: Engelfoertus B. Sla- man, 44 jr, wonende te Purmer end, Vooruistraat 123 en Appo- lonia M. Dekker, 44 jaar, wonen de te Purimerend. Overweerscihe Polder 58. Burgerlijke Stand DERIJP Geboren: Jacob N. M. zv J. Noé en G. Molenaar; Géertruida C. W. dv M. Noé en M. Molenaar; Maria A. M. dv Fr. Woestenburg en G. Schram; Cor nells S. zv A. Blokdijk en J. Mul. Getrouwd: Folkert Klompma ker. 38 jaar en Cornelia de Boer, 24 jaar; Teeuwus de Jongh, 21 jr en Tona P. Capelle, 23 jaar; Hen drik Sj. Minnema, 25 jaar en Wil- helmina M. Berkhout, 21 jaar. Pieter Slooten, 28 jaar en Johan na E. Krijgsman. 25 jaar: Th, R. M. Luijokx, 29 jaar en J. Blokdijk 26 jaar. Tot leden van de kascontrole commissie werden aangewezen de leden Ar. Breed en J. Borst. Onder de ingekomen stukken was o.a. een grief van het oud lid P. Waker, die begin 1952 naar Zuid-Afrika is geëmigreerd. Na dat deze brief was voorgelezen werd besloten hem te antwoorden met een door alle leden samenge stelde brief. Voor de in 1953 te houden lan delijke brand weer wedstrijden bleek zodanige belangstelling te bestaan, dat een behoorlijke ploeg kon worden samengesteld, zodat werd besloten tot deelname. Ook zullen er nog wedstrijden worden georganiseerd in beperkt verband, uitgaande van de Kring Alkmaar Bescherming Bevolking. Na de gebruikelijke rondvraag werd de leiding van de avond in handen gelegd van de heer Berk hout, die als voorzitter van het uit de leden gevormde feestcomité voor vele verrassingen zorgde. De ten toneleg ebrachte patomime mocht bijzonder geslaagd worden genoemd. Het muzikale gedeelte werd uitstekend verzorgd door de heer Sonbroek uit Alkmaar. Alcmaria-Cabaret in Warmenhuizen WARMENHUIZEN In 't pa tronaatsgebouw trad Woensdag avond, ter gelegenheid van het 10- jarig jubileum van de Vivo-wln- ikelier P. Latenstein, het Aloma- ria-Cabaret voor het voetlicht met een programma dat uitmuntte door igoede voordracht, geestige teksten en een hoog peil. Een stampvolle zaal heeft zich met de prestaties van dit voor treffelijk Alkmaarse diftttanten- gezelschap, dat onder leiding staat van de heer H. de Vries, uitstekend geamuseerd. Vooral de imitator Klaas Ko men vond grote bijval, Koffie, wijn en een gratis verloting maak ten deze avond nog feestelijker, Aanrijding WARMENHUIZEN Woens dag vond een aanrijding plaats tussen de NACO-ibus en de bestel auto van de heer Jac. Glas, alhier aan de Oostwal. Met wat mate riële schade liep deze aanrijding zonder persoonlijke ongelukken goed af. Naar de schuldvraag zal door de Rijkspolitie een onder zoek worden ingesteld. LUSTRUM-FEESTAVOND KLEUTERSCHOOL BURGERBRUG. De kleuter school te Burgerbrug bestaat thans vijf jaar. Ter gelegenheid van dit eerste lustrum heeft het bestuur een feestavond georgani seerd op Zondag 18 Januari. Di verse kleinkunstamateurs zullen dan om geldprijzen strijden, daar bij de penningmeester van dit schooltje een dienst bewijzend in zijn vijf jaar lange strijd tegen een nadelig saldo. Want het be stuur hoopt door deze avond een tijdje uit de zorgen te geraken. Het schooltje zelf is thans met 33 leerlingen goed bezet. Onder de hoede van mej. Immens ver maken zij zich uitstekend in het oude gebouw. En wanneer nu Zondagavond de zaal van de heer Visser goed gevuld is. zal het de lieve jeugd ook in de komende maanden aan niets ontbreken. Doktersdiensten Dokter Barnhoorn te Blokker, telef. K 2292—533; Dokter Pool te Hoogwoud, telf. K 2263297; Dokter De Vries te Benningbroek telef, K 2299—251. AznhornBerkhout: Dokter Reedijk te Avenhorn, telef. K. 2294225. Op de dei van de Pr moties in werd verk Rijksweg 1 'n redelijk niet verder de Conimu verruiming communis! Vries de ri iMotie betel Overigens Vries mee, d serve van 2 val, dat de voldoende mi Deze motie de discussie Maatschappel o.m. subsidie van: f18.000 voedkundige voor de Stiel lijke Volksg voor de Stic) voor Maatsch van f200.— p daarvoor in de instituten gezinsverzorg binden, na h stens 2 jaar zinsarbeid te In de gang Ned. Opera meer vertrou kregen; zij st Prov. subsidie f40.000 te ver De heren i Tonino (KV voorstel, doch (K.V.P.) koi waardering o; Opera en cite behalve lofw zijn fractiege van mening, i critieken geei ontlenen. De zelfs zijn heil ogende het se handhaven; z „Laat mij in het ft Tehuis ALKMAAR gen in het K aan de Oudeg waar bloedbad best" moet verpleger H. denken, wann gevallig e>og h armen van z klokken. Serg zich namelij] van bloedproe Daar blijft sergeant Jans op de Ibovenv militaire artse ten voor Nat wachtdienst keuren. Het de aanvragen dat er mome week gekeurd de OudeigraCht er een ploeg i mes door, eer ren het er 35. week na weel „Laat mij n onze hospik ei seherp-igepunt veelste arm. paar seconder is kees. De g een watje moet z'n arm strekken en n f aatje in d< eeld. We hebben die gade geslc gezeigd in ting. Want to in Harderwijk was de bimne zerne letterli reis, die van gegaan en igra Die vlieger niet op. „De jc den hebben at geant Jansen niet zo gauw dat belooft w en voor de Lu 40 jaarM Joop de te Lt (Van onz LEEUWARI zal in ons 1 wijze het fei dat veertig j£ derlandse M ontstond. In Soesterbf heid hiervan i worden georg In verschill ons land, wa: de L.S.K. zijl mfen de luch hart toedraagt den gevoerd o de bevolking te Nijmegen kunnen aanbii Op de dag staan kan de in de nieuwe De gemeent het plan, om gelden voor feestelijke av< te organiserer van deze avo: het optreden de L.S.K.-korf grote bekend] ven met het 1

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 2