43< Jijnc Iets lekkers VOO raoen NYLONS IN EEN VERFBAD Tijd van „Sunset Boulevard"<weelde is voorbij in Hollywood Stand ophouden met lage salarissen en hoge belastingen Kinderen hebben een groot rechtvaardigheidsgevoel Vertel het patiëntje wat er met hem gaat gebeuren DE LIJN IS GAUW IN GEVAAR capsicum foman door» \Vi'm Knipjeheer en Dinsda stedei (v Woensdag in Amstei moet worden, probeer het dan niet om te kopen; vertel het geen leu gens over de plaats waar het heen gaat; vertel het niet, dat het ab soluut geen pijn zal doen; laat het niet merken dat u zelf bezorgd en angstig bent; praat in het bijzijn van het kind niet met andere vol wassenen over zijn operatie of be handeling; verwacht niet, dat de ziekenhuisregels ter wille van va der of moeder kunnen worden op geheven. Kinderen hebben het vermogen zich gemakkelijk in een nieuwe omgeving aan te passen. Ongemak ken vergeten zij zeer snel, wan neer hun gevoel van veiligheid hecht en sterk is. Wanneer men kalm optreedt bij het behandelen van wondjes en kleine ongelukken thuis, bij bezoeken aan tandarts, inentingen en dergelijke, dan wordt het kind ook rustig en dit zal het gunstig beïnvloeden als het eventueel naar het ziekenhuis moet gaan. Door in de hele opvoe ding deze rustige instelling tegen over „pijntjes" te bevorderen en het kind altijd duidelijk en eerlijk te vertellen wat er met hem gaat gebeuren, geeft men het alle steun, die men menselijkerwijs ge sproken maar geven kan. Het lijkt er op, dat de uitdrukking „Going Hollywood" (verholly- wooden) uit de tijd raakt. Nog niet zo lang geleden wist iedereen in Amerika wat „verhollywooden" betekende. Men wilde er mee zeggen, dat een filmactrice, die plotseling beroemd werd, haar intrek nam in een paleisachtig verblijf met een eigen zwembad en voor de dag kwam met sleeën van wagens en zo. Maar het schijnt dat de schilderachtige uitdrukking bezig is te verdwijnen om de eenvoudige reden, dat zoals Janet Leigh in een interview zeide de nieuwe sterren het zich niet kunnen veroorloven te „verhollywooden". In een gesprek over de goeie ouwe tijd en de goeie nieuwe kwam de vraag op: Hoe kunnen de filmsterren vandaag met hun lagere salarissen, hogere belastingen en vermeerderde onkosten „stand op houden" en leven als de filmsterren vroeger? „Dat kunnen ze niet", ant- wegen. „Het heeft geen zin het woordde miss Leigh zonder om- ook maar te proberen omdat het eenvoudig financieel onmogelijk is". Zij vertelde hoe zij en haar echtgenoot, Tony Curtis, leven. Het is een Spartaans leven verge leken bij de weelde, die in Hol lywood in vroeger dagen ten toon werd gespreid. „Wij hebben een woning met 1 slaapkamer", aldus miss Leigh. „We gaan nooit naar clubs en hebben het pas kort geleden zo ver gebracht dat we ieder een auto hebben". „Ik geef niet veel geld aan kle ding uit. Verleden jaar heb ik in New York een paar toiletten ge kocht en die draag ik nog steeds. In Maart heb ik hier in Holly wood voor het laatst kleren ge kocht. Omdat ik kleren nodig had voor mijn werk kan ik een deel van de kosten aftrekken voor de inkomstenbelasting, maar ze kos ten toch altijd nog geld". „Dat we beiden verdienen brengt geen voordeel", vervolgde zij. „Het betekent alleen dat er meer belasting de deur uitgaat en aan die dubbele inkomsten zijn grote uitgaven verbonden". „We moeten b.v. een dienstbode houden, want ik kan niet 's mor gens om half zeven weggaan om te werken, 's avonds om zeven te rugkomen en dan nog koken en het andere huishoudelijke werk verrichten". „We hebben ook een secretares se nodig en moeten ons zelf bij een dienst voor de beantwoording van „fanmail" (post van bewon deraars), aansluiten. De studio helpt ons met het beantwoorden van brieven maar bemoeit zich niet met briefkaarten en die ach ten we even belangrijk. Voor de beantwoording daarvan moeten we dus zelf zorgen". De blonde actrice deed uitko men, dat er dan ook niet langer druk op aankomende sterren wordt uitgeoefend om te „verhol lywooden". De studio's moedigen het zeker niet aan. „Ik herinner me", zo vertelde zij, „dat toen ik eens na het af betalen van enkele schulden wat geld van een contract had over gehouden, mijn ouders en ik be sloten een huis te kopen en on derhandelden over dat van Lana Turner. De studio wist me er toe 'te brengen het te laten schieten en daar ben ik dankbaar voor want ik weet nu, dat ik het mij niet kon veroorloven". De studio's zijn er zich thans van bewust, dat je niet meer kunt leven zoals filmsterren vroeger plachten te doen en gedragen zich daarna in him reclame-campagne voor bepaalde sterren. „Pas op mijn nylons" ligt in de mond van iedere vrouw bestor ven. Ondanks deze vermaningen heeft zij toch in de loop der jaren verschillende kousen kunnen ver zamelen, waaruit zelfs geen één paar te vormen is. Om deze kou sen nu weer bruikbaar te maken kunnen ze in een verfbad gestopt worden. De kousen krijgen dan, mits men verf van goede kwaliteit neemt, een egale tint. Men lette er echter wel op dat de kousen, die weer bij elkaar gedragen moe ten worden, even dun zijn. stekende boeken en tijdschriften voor zieke kinderen, met eenvou dige kruiswoordraadsels, teken spelletjes en verhalen. De kleuter zullen we het meeste plezier doen met eenvoudig speelgoed, wat hij op verschillende manieren kan ge bruiken, wat niet gauw stuk gaat en wat niet afgeeft. Blokken, plasticine, een lei met griffel, vlechtmatjes en dergelijke zijn be ter dan duur en ingewikkeld speel goed, waar de kinderen gauw ge noeg van hebben. Kralen en knik kers zijn niet geschikt voor zieke kinderen. Wanneer een kind voorbereid naast een overdaad aan vet, voor al de zoetigheden zijn die onze slanke lijn bedreigen. Suiker, snoeperijen, koekjes, gebak en velerlei zoet broodbelegsel leve ren voor ons lichaam weinig of geen beschermende en opbou wende stoffen, maar wel veel „brandstoffen" op. En wanneer er meer brandstoffen worden aange voerd dan wij nodig hebben om ons inwendige kacheltje branden de en onze „lichaamsmotor" op toerental te houden, dan wordt dat teveel omgezet in vet. Ja, maar suiker hebben we toch nodig om onze spieren te stalen? Hardlopers en kanaalzwemmers steken toch ook onderweg zo af en toe een klontje in hun mond. Neen, dat hebben we niet: uit de zetmeel- en suikerstoffen die in ons dagelijks voedsel, in brood, aardappelen, pap, erwten en bo nen, fruit en andere spijzen voor komen, maakt ons lichaam zelf suiker genoeg voor onze spierwer king. Het voordeel van de pure suikertabletjes voor athleten is, dat die onder het lopen gemakke lijk gegeten kunnen worden en dan zeer snel verteren en in het bloed oplossen. Daarmee kunnen ze bij dergelijke grote inspannin gen, waarbij men geen tijd heeft voor een normale maaltijd, het energieverlies bijna onmiddellijk aanvullen. Maar dat wil nog niet zeggen dat extra suikergebruik in normale omstandigheden is aan te bevelen. Door snoepen raken we immers gemakkelijk onze eetlust voor beter voedsel kwijt! Laten we matig zijn. Iets lek kers op zijn tijd zal de huiselijke gezelligheid zeer verhogen. De koekjestrommel en de taartscho teltjes behoeven heus niet de laan uit gestuurd te worden. Maar zou het niet beter zijn om ze na en niet vóór de maaltijd te voorschijn te halen.' en om roomtaartjes en dure bonbons voor verjaardagen en andere feesten te reserveren, de lekkere koekjes voor de Zondag te houden en ook gevulde koeken e.d. een speciale tractatie te laten blijven? Zijn onze ouders ons minder lief omdat ze ons vroeger niet hebben volgestopt met snoepjes, kauw gom, lollies en ijsjes? Neen im mers! Laten wij dan ook zo ver standig en flink zijn om tegen onze kinderen „neen" te zeggen als dat nodig is en hun daarbij het goede voorbeeld geven. Een héél goed voornemen voor velen onder ons is: voortaan min der snoepenWij zijn een volk van zoetekauwen; velen onder ons snoepen zonder enige terughou ding, mét en zonder aanleiding.... Dit geldt natuurlijk niet voor een ieder. Er zijn mensen, die zich beheersen en er zijn er ook op wie zoetigheid geen aantrekkings kracht uitoefent. Maar de anderen zouden we willen waarschuwen: denk om uw lijn! Niet zozeer met het oog op de mode als wel ter- wille van de gezondheid. Dik zijn is niet gezond, hiermee zeggen we natuurlijk niet, dat u maar broodmager, dus zonder enige reserve in het lichaam, moet gaan rondlopen. Maar o.a. uit de statistieken van levensverzeke ringsmaatschappijen is gebleken, dat onder mensen met een te groot gewicht verschillende afwij kingen en ziekten (zoals verhoog de bloeddruk, hart- en leverkwa len en suikerziekte) meer voorko men en vaker een dodelijke afloop hebben dan onder degenen wier gewicht normaal is. Het hoeft geen betoog dat het, qeen Krui EN SLAPPE ZAKKEN MEER VLIESELINE GEEFT AAN IEDER MODEL EEN JUISTE VORM Vlieseline is 'n materiaal dat nog niet zo heel lang geleden zijn in trede heeft gedaan in Nederland. Reeds nu heeft deze stijve stof, die gebruikt wordt voor binnenwerk, de harten veroverd van vele kleer makers en couturiers. Ook voor de zelfnaaiende vrouw is vlieseline van groot belang, want het ge bruik geeft aan ieder model een exacte vorm. Een uitstaande zak kan er mee verstevigd worden. Kragen hebben geen omkrullende punten meer en schootjes krijgen een mooie bolle lijn. Vlieseline, die geïmporteerd wordt uit Duits land, is verkrijgbaar in de kleuren wit, grijs en zwart. De witte tint, die echter niet zo wit is dat ze te gebruiken is voor een doorschijnende blouse, bestaat in hoofdzaak uit perion, verstevigd met een nimmer oplossend appret. Als wij vertellen, dat de grond stoffen van de grijze vlieseline zijn: mensenharen, geïmporteerd uit Italië, wol- en katoenafval en kameelhaar, dan zult u wellicht uw neus optrekken- Maar dit is in het geheel niet nodig. Het afval en de haren worden zo grondig chemisch gereinigd dat er geen ge vaar meer bestaat voor de gezond heid. Deze stof wordt niet geweven maar geperst, zodat men bij het snijden of knippen geen last heeft van ketting en inslag. Ieder klein stukje kan dus gebruikt worden- Vlieseline rekt niet en krimpt niet Alvorens het binnenwerk er in wordt gestikt is het raadzaam om eerst de stof te persen, daar men met krimpen rekening moet hou den, want vlieseline geeft niet mee en laat zich niet inwerken. Een groot voordeel is bovendien dat dit binnenwerk de helft weegt van de materialen die voorheen werden gebruikt. Vlieseline kan men niet rondbuigen. In rechtge- knipte kragen, die rond gebogen moeten worden kan men dus nooit Een avondjapon van groene zijde met zwarte bloemen. De kraag blijft wijd uitstaan door het inge werkte stijve materiaal deze nieuwe stof verwerken, daar er dan hoeken in komen. Een bij zonder mooi effect geeft vlieseline stijf, een nog dunner product dan gewone witte vlieseline, bij avond kleding. De crinoline stijl staal tegenwoordig weer in de belang stelling. Op eenvoudige wijze wordt deze crinoline verkregen door in een klokrok een brede baan in het rond van dit mate riaal te stikken. Een mogelijkheid is ook om er een rok van vlieseline-stijf onder te dragen. Ook voor zomerjapon- nen van kreukelige stof kan het een ware uitkomst bieden. Bij ge bruik moet er vooral op gelet wor den dat er een evenwicht is tus sen stof en binnenwerk. Wordt er zware mantelstof gebruikt dan moet ook de vlieseline van een dikkere kwaliteit zijn. goed is belangrijk. Een groter kind kan misschien een nieuw plakboek meenemen om een ziekenhuisdag boek te maken, of om de kaarten in te plakken, die het ontvangt Andere kinderen genieten er van, als de post een verrassing voor ze meebrengt, een legkaart of een spelletje. Veel boekwinkels verkopen uit- Een mantelpak voor de zonnige seizoenen. De fraaie halslijn en sluiting worden geaccentueerd door vlieseline Op het ogenblik is het voor de „oranjeboompjes" een glorietijd. Deze fleurige heestertjes met hun glanzende, donker groene blaadjes, waar de oranjekleurige appeltjes zo fraai tegen afsteken, behoren tot de Nachtschaden en zijn recht streeks familieleden van de aard appel en de tomaat. De Latijnse naam is Solanum capsicastrum, welke meestal wordt afgekort tot Capsicum. Wie een capsicum in zijn bezit heeft, wil natuurlijk zo lang moge lijk van de oranjeappeltjes profi teren. Een plaats in de warme, droge huiskamer is daarom minder aan te bevelen; het resultaat zou zijn, dat de appeltjes spoedig gin gen verschrompelen. Door rijke lijk water te geven en de bekende methode van het omgekeerde scho teltje in een bakje water toe te passen, kunnen wij dit bezwaar voor een goed gedeelte opheffen. Dit is momenteel de enige zorg, welke wij aan de capsicum behoe ven te besteden. Wanneer de appeltjes hun fleur hebben verloren, snijden wij het struikje een stuk in, terwijl het dan tevens verse bladaarde krijgt, bij voorkeur vermengd met ver teerde koemest. In de zomer geven wij de capsicum ook op gezette tij- dan wat vloeimest. Het meest gun stige resultaat zal worden bereikt, als de plant dan buiten wordt „verpleegd". Het regelmatig be gieten in droge tijden mag echter niet worden verwaarloosd! Tegen de tijd, dat de nachtvor sten gaan komen, verhuist de plant weer naar binnen, waar wij haar op de boven reeds aangege ven manier verzorgen. Htn. Laatst stond een man in Londen prachtig op het toneel te zingen. Op eens slikte hij zijn opge plakte snor in. Toen was het zingen even afgelo pen, maar direct daarna zong die man weer flink door! Dat zat snor! DWARS DOOR DE VLAMMEN John Bamford, een jongen van 15 jaar, ligt in het ziekenhuis. Zijn handen en armen dik in het verband. Wat is er gebeurd? Er brak brand, uit in zijn huis. Vader en John waren beneden en vluchtten het tuintje in. Door een raam in de onderste verdieping konden ze moeder en twee kinderen uit de vlammen redden. Maar boven zaten Ray van 4 jaar en Brian van 6 jaar gevangen in hun kamer en huilden van angst. Vader pro beerde langs de trap naar boven te komen, maar deinsde voor het vuur terug. John hielp de arme man, die haast stikte van de rook, naar buiten komen. Toen John zijn vader gered had, klom hij langs de regenpijp tot aan de kamer van zijn twee broertjes. Ray had hij zo te pakken, trok hem door het raam en wierp hem om zo te zeggen, in vaders armen. Maar Brian, die gek van angst was, rende door het vertrek op en neer, zodat John hem niet grijpen kon. Dan springt hij de kamer binnen, rent dwars door de vlammen, loopt vreselijke brandwonden op, maar heeft ten slotte Brian vast, trekt hem met geweld door het venster en Brian komt, men weet niet hoe, in de tuin terecht. John springt achter hem aan De jonge held ontvangt op voorstel van Churchill het „George Cross". WAT JE DOET, DOE DAT GOED! Dat leert ons John in buitengewoon gevaarlijke omstandig heden. Proberen wij hem, op onze manier na te doen, de naastenliefde goed te beoefenen. In Spanje kun je nu ook sigaretten kopen zonder bon! Dat is ook leuk voor zwarte Piet! Die goede oude vrouw van 100 jaar in Deven ter is overleden, kleine vrienden. Dat was nog een reuze kras vrouw tje! Ze kon nog zo goed lezen en praten en alles goed begrijpen. Op Urk wonen nu 5000 mensen, grote en kleine. Er is nu voor het eerst een Indische kardinaal, kleine vrienden! Die kar dinaal woont in Bombay. Ze hebben bij Mada gascar een geweldige vis van 1% m gevangen, kleine vrienden. Dat is iets heel bijzonders, die vis. Hij heet Seelakanth. De geleerden zijn er erg blij mee. De Lassoman ook natuurlijk! Vanzelf! Op een plein komen ze meestal bij elkaar. Van daaruit trekken ze naar buiten. De mensen kij ken ze na en halen spot tend de schouders op. Ze snappen niets van die priester met die woelige bende achter zich aan. Lange tijd is een groot welland hun „lokaal" en aan de uiterste rand van die wei verrijst een el lendige barak. Een flin ke rukwind en hij ligt tegen de grond in el kaar. Don Bosco houdt de moed erin en denkt aan de woorden van zijn moeder: „De mis begin nen te lezen is beginnen te lijden". Hij geeft on derricht, preekt en hoort biecht, 't Mag niet lang duren. Al gauw wordt hij met zijn hele gezin de barak uitgezet. Daar staat hp letterlijk met zijn huishouden op straat. Maar hij blijft vertrouwen en laat z'n jongens niet in de steek. Ten slotte kan hij te Valdocco een loods hu ren. Dat gebeurt in 1864. Eindelijk heeft hij een dak boven zijn hoofd. Nu kan hij zijn jongens een huis bezorgen. Ze eten er smakelijk en gezellig hun hap brood. Ze vinden er het hart van een liefdevol priester. Ze vormen er een groot vrolijk gezin van broertjes met ge lijke rechten en plichten. Valdocco wordt het be gin van een groot werk. God zal het zegenen en over de hele wereld ver spreiden. tegen de zon boven zijn houtspaanders. En en kele minuten later vlam de er een heerlijk hout vuurtje. De warmte en 't gebraden vlees van zijn laatste hond brachten hem wat bij. De rook van zijn smeulend vuurtje was het sein voor zijn kameraden om hun mak ker te vinden, waar ze al dagen achtereen naar zochten. Zo redde een brandglas van jjs de Noordpool-onderzoeker. Zouden jullie ook zo'n brandglas van ijs kun nen maken? Hij werd wel koest Die was raak. Pleter- sen kreeg, toen hij een huis-in-aanbouw langs ging, een flinke steen op zijn kop. Woedend pakte hij de steen op en vloog langs de ladder naar bo ven. Drie hoog stond een stel arbeiders op de stei ger te praten en te prui men. „Alle drommels, wie van jullie heeft me die steen op m'n kop laten vallen?' schreeuwde Pie- tersen kwaad. Een reus van een met selaar kwam naar voren en zei: „Ik, vadertje". Pietersen schrok zich blauw, toen hij die Her cules zag en zei heel koest: „Hier hebt u uw steen terug, meneer'. Een vondst, die redding bracht Er was eens een on derzoeker, die naar de Noordpool was getrok ken. Maar door een ge weldige sneeuwstorm raakte hij in het land van sneeuw en ijs ver dwaald. Met vijf stevige Eskimo-honden was hij er op uit getrokken. Van de trouwe dieren was er maar één overgebleven. En het ongeluk wilde, dat ook zijn laatste ge zel van kou en ellende omkwam. Wat moest onze man nu beginnen? Eenzaam, verkleumd en hongerig zat hij te pein zen. Ja, er zat voor hem niets anders op dan de hond maar op te eten, als hij niet de honger dood wilde sterven. Op eten zou wel gaan, maar hoe moest hij het vlees bereiden? Hoe moest hij aan vuur komen? Toen kwam hij op een reuze idee. Dat zou zijn leven redden. Hij pakte een dik stuk ijs. Hij wreef het zo lang tussen zijn handen, tot het rond en aan beide kanten bol was geworden net als een vergrootglas. De lange hondenslee sneed hij aan spaanders. Toen gebruik te hij zijn eigen gemaak te vergrootglas als brandglas en hield het Nu, kleine vrienden, eet meer vis! Sint Jan Bosco (VII) Veel schapen, maar geen stal. Weldra krioelden er 'n honderd jongens om Don Bosco. Maar waarmee er naar toe? In een droom ver scheen hem weer de Vrouwe, die hem liet zien, hoe zijn werk lang zaam zou uitgroeien en waar hij zijn jongens zou kunnen onderbrengen. Voor het zover was, zou hij nog een lange kruisweg moeten afleg gen. Eerst kreeg hij een kamer in een groot huis. Maar die bleek veel te klein. De gangen, de trap, de speelplaats, raakten overvol. Want van alle kanten stroom den de jongens toe. Mar kiezin Barolo, die hem twee kamers had afge staan, één als klaslokaal, één als kapel, verzocht toen Don Bosco er met zijn jongens vandoor te gaan. Dan wordt het een rei zen en trekken zonder eind. Laatst was Pargs in extase! Weten jullie waarom Omdat onze Nederlandse voetballer De Harder zo goed speelde Ze scheppen daar op met ónze voet ballers! Geen kunst aan! 20. Op den dagh van Fabiaen Viert men oock Sebastiaen. Een grappige vermenigvuldiging Schrijf de reeks cijfers op van 1 tot 9, terwijl je het cijfer 8 weglaat. Dus zo: 1 2 3 4 5 6 7 9. Als je nu dit getal vermenigvuldigt met 9, krijg je in de uitkomst een getal, dat geheel uit énen bestaat: Spreekwoorden zoeken 21. Agnes qualijck derthien jaeren Wilt den wreeden beul niet spaeren. 22. Spanjiën braayt Vincentium Persen Anastasium. We geven je telkens een groep van drie let ters. Nu moet je die groepen zo weten te plaatsen, dat er een spreekwoord uit ont staat. En de flessenmelk is dan weer 'n centje duur der geworden! Maar dat verandert wel weer! De Lassoman zal er eens achter heen gaan zitten! Heiligenkalender We kijken even in ons oude boek en zien, welke heiligen in de derde week van Januari hun beurt in de kalender krijgen. En met Oudejaars avond toch zo'n schik gehad, kleine vrienden! De Lassbman heeft ge schoten en met ringen gegooid! Geweldig; Hij won alles! Smac! - Smac smaakt! 1. eha, nma, erk, lie, vel, nde, htw, ken. 2. ans, alt, sbu, edi, ego, gek urm. 3. eek, dev, tbo, als, osd, kip, aso, erp, pen, pje, epa, ssi, epr. 23. Emerens en kont niet swijghen Daerom moest sij steenen krijghen. -12345679 111111111 24. En vandaegh voer oock aldus Martelaer Timotheus. Heden viert men hoe tot Roomen Petrus heeft sijn plaets ghenomen, En hoe Prisca eene Maeght Voor 't gelooff het sweert verdraegt. Heden stierven vier personen: Marius, Martha en hun soonen. Als je datzelfde getal met 18, dus met 9 maal 2 vermenigvuldigt, krijg je in het product niets dan tweeën te zien. De tijdschriften zijn vrij van omzetbelasting. Dat vindt de Lassoman prachtig! En die goede jonge koning Boudewijn van België heeft laatst veel arme mensen bezocht In Brussel. Oplossing De woorden met de letter P waren: Peper koek, opperbest, iepen blad, stapvoets, klim plant, berenpels, West- Alpen, goedkoops en Aprilgrap. Kapper Knap, de knap pe kapper knipt en kapt zeer knap. Maar de knecht van knappe kap per Knap knipt en kapt nog knapper dan de knappe kapper Knap zelf knipt en kapt! 12345679 18 98765432 153456790 222222222 i Zondag 25 Janua Even ien Noor de gen tot op de toj Irophee van de r kilometer lang, d proef, die de bes zwaar worden. HER1NNEI Toen alles zonnesi worden gewonnen en Keilair arriveer trolepunt. Bloemer Maar wat wordt niet zwaar in deze ereden wordt op at de weergoden ai obstakels voor de opwerpen en er ve het gebergte zijn, keerd zijn door de s Laten we dan ma spreken over de beij over de spekgladde zich langs steile afg geren, en waarlangs rijder moet rijden, nu eenmaal zo op zij je staat. De berichten over Dome zijn dermatt dat van een regelr tocht daar geen spri Wie daar eens heeft wii hebben dat gi smaakt tijdens de la: rallye), zal het m< zijn, dat daar een gr zal worden aangeric tot op dat moment n strafpuntloze teams. Vooral nu. Want 1 ropa niet onder de grillige winter, die soms dooi brengt, rr veel sneeuw en i haast onbegaanbare Neen, zelfs op route, waarvan er sterdam samen kom niet gerust. De M starters gaan niet v Chamberij. Neen zij weg in het donker ken over Gap, Grei lijk geen pretje Ook de Munchenro wijzigd en zelfs deg Glasgow van meet via Dover inplaats v ne hun weg naar h moeten zoeken. Wie eens een rail; reden, weet alles vi tegen de slaap, tef moeidheid, tegen di Welnu, hier komen i extra zorgen nog b zorgen van de snee» de regen, de vorst en Dinsdag a.s. gaat ginnen, het gevecht t moeilijkheden. De van worstelen tegen Degenen,i die in Carlo-rallye zullen kunnen hun hart vo Drie dagen en drie i over ongeveer 3301 Een afstand, die on/ is aan die van de In Zuiden veel sl van gladb In het ziekenhuis t werden gisteren niet elf personen binneng slachtoffer waren ge de gladheid. Enkel worden opgenomen. Heerlen en Sitta: het er beter af. Ir deze plaatsen moest: sonen naar het ziek den gebracht. Nachtegalenza kroningsplecb LONDEN, 16 Jan Tijdens de kronir heden in Londen ir len degenen die Square bezoeken, een nachtegaal kun zingen. Het kroningscomi! keley Square is bezig met het gez nachtegalen op gra: ten vast te leggen.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 6