Plannen tot verlaging van de indirecte belastingen Wanneer is een automatiek een Horeca-bedrijf? Eerste dag van tweede helft bracht vele verrassingen De „Bakir" De Friese kwestie Als compensatie van huurverhoging Vervroegde afschrijving ook in overweging Minister liet iets meer los Naar wij vernemen De Winkelsluitingsivet blijkt uitermate vaag Waar begint (le service? Korreltjes •!X©: Tafeltennis in Noord-Hollands Noorderkwartier Dito9 W.G.W. en Effect waren op hun hoede St. Victor stelde teleur in 3B DONDERDAG 22 JANUARI 1953 Pagina 5 In het voorlopig verslag op de begroting van Justitie juichen de leden der Eerste Kamer het toe, dat de minister voornemens is, na de verschijning van het rap port der commissie-Kingma Bol- tjes de Friese kwestie tot een bevredigende oplossing te bren gen, dat de eed onder bepaalde omstandigheden desgewenst in het Fries moet kunnen worden afgelegd, werd beaamd. Enige leden zouden het inzon derheid op prijs stellen, 's mi nisters standpunt te mogen ver nemen met betrekking tot het gebruik van de Friese taal in notariële akten. Andere leden zouden het ge bruik van de Friese taal in no tariële akten nog eerder kunnen billijken dan in het eedsformu lier. Dit laatste immers bevat slechts enkele eenvoudige woor den, welke iedere Fries kan ver staan. Het gebruik van de Friese taal bij het afleggen van de eed berust, »naar de mening van de hier aan het woord zijnde leden, dan ook veeleer op propagandis tische overwegingen. Eerste nieuwe kruiser houdt in Maart proeftocht De eerste van de twee kruisers die voor de Nederlandse Marine in aan bouw zijn de „Zeven Provinciën" zal omstreeks 1 Maart van dit jaar met de proef tochten een aanvang nemen. De tweede kruiser zal twee maan den later voor de proeftocht ge reed ziin Een zo juist vrijgegeven foto van de Engelse Koninklijke Familie op Balmoral Castle. V.l.n.r. Prinses Anne, Koningin Elizabeth II, de Hertog van Edinburgh en Prins Charles. (Telefoto) (Van onze parlementaire redactie) Gistermorgen werden in de Eerste Kamer de algemene financiële beschouwingen voortgezet. Minister van der Kieft sloot zich aan bij de kulde, die door de heer Polle- ma (C.H.) aan zijn voorganger was gebracht. Het is inderdaad moeilijk zijn werk voort te zetten, maar daar om had het de nieuwe minister dan ook temeer deugd gedaan, dat men hem van verschillende zijden met ver trouwen tegemoet was getreden. Tot de besproken finan ciële onderwerpen komend, stelde de minister met de heren Pollema (C.H.) en van Tilburg (P.v.d.A.) voorop, dat Nederland een open economie heeft. Wij bestaan hoofdzakelijk van hetgeen wij kunnen verkopen. Maar daaruit vloeit dam ooik voort, dat er tal van factoren wealken, waaroip wij geen invloed kunnen uitoefenen. Tot de heer Geugjes (Com.) zei de minister in dit verband, dat verhoging van de koopkracht niet de volledige op lossing kam geven, omdat het ver bruik slechts een fractie is vam werd gisteren te De Bilt (Utrecht) de eerste Nederlandse Tuinbouw- vakschool geopend. Reeds enkele weken geleden werd met een achttiental leerlingen, uit alle delen van het land afkomstig, met het geven van lessen begon nen. besloot de gemeenteraad van Oos terhout (N.B.) een door de ge meente volledig bouwrijp te ma ken stuk grond van circa 35 hec tare te verkopen aan de N.V. C. Jamin te Rotterdam. De N.V. wil nog voor 1 Januari 1955 op dit terrein een fabriekscomplex stich ten met een totale oppervlakte van tenminste tienduizend vier kante meter. is op verzoek van minister Mans- holt, alleen voor gisteren, de af gifte van uitvoermachtigingen voor export van boter naar Bel gië stopgezet. Prijsschommelingen van de boter op de Nederlandse markt maakte deze kortstondige onderbreking van de export nood zakelijk in verband met de voor België geldende regeling van de exportprijs. brak door tot nog toe onbekende oorzaak gistermorgen brand uit op de derde etage van een meu belfabriek gelegen aan de Joden Houttuinen te Amsterdam. De brand liet zich aanvankelijk ern stig aanzien, doch de brandweer was de situatie spoedig meester. De nablussing vergde echter nog geruime tijd heeft de Academie voor techni sche wetenschappen te Kopenha gen de gouden „Valdemar Poul- sen"-medaille uitgereikt aan de Nederlander Dr. Balthazar van der Pol voor diens verdiensten op het gebied van de radiotelegrafie- en telefonie. Dr. van der Pol is voorzitter van de internationale raadgevende commissie voor ra dio-communicatie. het in totaal geproduceerde. En daarnaast klemt, dat het prijspeil, waarin de lonen verwerkt zijn, de export beïnvloed. Ook in Communistisch China, waarmede de heer Geugjes meer zaken wilde doen, kijkt men naar de prijs. Omze open-economie, zo iging de minister voort, blijft ons kwetsbaar maken. De omstandig heden zijn weliswaar verbeterd, maar desondanks blijft behoed zaamheid geboden. De eritieik op de belastingdruk achtte hij niet billijk. Hoe zouden wij de oor logsmisère ongedaan kunnen ma ken zonder het brengen van offers? De moeilijke vraag is in tussen, hoe wij de naaste toe komst moeten zien? Er staan slechts twee feiten vast. De investeringen worden minder en het tweede feit is, dat de werkloosheidscijfers ons verontrusten. De maatregelen, die de regering heeft genomen en overweegt, zijn op deze feiten ge baseerd. Het is niet billijk, aldus de minister, om de regering te verwijten, dat zij ontrouw is ge worden aan haar eigen richt lijnen. Het nut van openbare werken moet men in de huidige tijd ove rigens ook niet onderschatten. Elike brug of weg draagt bij tot betere vervoersmogelijkheden. Als goed democraat aanvaardt spr. dat de overgrote meerderheid van ons volk zioh voor de particuliere bedrijfsvorm heeft uitgesproken en ook elk kabinet zal hieruit de consequenties trekken. Men mag daarnaast echter niet vergeten, dat er projecten zijn, waarbij overheidsinvesteringen niet ge mist kunnen worden. Tot de hoofdpunten van het de bat gekomen, zag de minister de 'middengroepen als te onderling onderscheiden om gezamenlijk be zien te worden. Met het vraag stuk is „financiën" niet direct be trokken. Naast fiscale maatrege len zullen ook andere nodig zijn op ander terrein. Over de werkloosheidsbestrij ding, het grote punt, had de mi nister de laatste tijd veel onbe grijpelijke reacties vernomen. Het eerst nodige heeft zowel het oude als het nieuwe kabinet gedaan. Iedereen heeft hiervan kunnen kennisnemen en desondanks IJSTOESTAND OP HET IJSELMEER De Rijkswaterstaat meldt: De ijstoestand op het IJselmeer was Woensdagmiddag te 3 uur als volgt: Voor Amsterdam, Muiden, Eem- dijk, Nijkerk, Harderwijk en El- burg zat een strook middel zwaar vast ijs, evenals voor Kornwerderzand en de Rotter damse hoek van de N.O.-pol- der. Urk en Staveren meldden mid delzwaar opeengepakt drijfijs. Voor Lemmer was middel zwaar vast ijs met middelzwaar drijfijs in gebroken vaargeul. De overige IJselmeerstations meldden blank water. De veerdienst Enkhuizen-Sta veren is hersteld. vraagt ook een Tweede Kamerlid of het waar is. dat de regering bedragen voor openbare werken heeft uitgetrokken. Wat de be strijding op lange termijn betreft hebben de plannen nu zijn de partement verlaten. Binnenkort kunnen besprekingen op ministe rieel niveau beginnen. De minister liet doorschemeren, dat de plannen in de volgende richting zullen gaan: vervroegde afschrijving, verbetering van de regeling inzake verliescompensatie verlichting van de vennootschaps belasting en verlaging van indi recte belastingen in het kader van de compensatie van de huurver hoging. Replieken. Prof, Molenaar (VVD) achtte het verheugend, dat de minister ook een verlaging van de ven nootschapsbelasting heeft aange kondigd. Snel handelen blijft ge boden en wat dit betreft is spr. van mening, dat de opvatting van de minister cardinaal van de zij ne verschilt. Over de overheids investeringen heeft de minister vergoeilijikend gesproken. De rede van de fleer van Tilburg bespre kend, erkende prof. Molenaar, dat de arbeiders een offer gebracht hebben. Maar men moet hierop niet eenzijdig de nadruk leggen. De middengroepen zijn in de na oorlogse jaren veel verder achter op geraakt. Prof. Hellema (A.R.) beklem toonde nogmaals de noodzaak van belastingverlaging ten behoeve van het bedrijfsleven. (Zie vervolg pag. 7) ALKMAAR „To be or not to be, that's the question". Met dit Shakespeareaanse woord begon gistermorgen de Enkhuizer slager B., toen liij het bezit van een automa tiek tegenover de Alkinaarse rechtbank moest verdedi gen. Dat „zijn of niet zijn" bleek te slaan op het al dan niet voortbestaan van 's mans bedrijf, welk voortbestaan door de nieuwe Winkelsluitingswet ernstig bedreigd wordt. In wezen echter hadden deze woorden een nog grotere draagwijdte, want sinds het van kracht worden van deze nieuwe wet zijn verschillende automatiek- exploitanten in een wankele positie gebracht. winkel mag worden bijgevuld, maar blijft vaag, zodra het pro bleem al-dan-niet-Horecaf bedrijf, c.q. het element service in het geding komt. In deze ambtelijke duisternis zijn reeds meerdere automaat houders verdwaald, en het is aan de Rechtbank om uit te maken of de betrokkenen strafbaar zijn of niet. De Alkmaarse Rechtbank kreeg gistermorgen niet minder dan tien van dergelijke gevallen te behandelen en daarbij bleek eens te meer, hoezeer de wet vatbaar is voor de meest uiteenlopende interpretaties. Ondanks dat echter, meende de Ofifcier van Justitie, Mr. Vellinga, in al deze gevallen te moeten overgaan tot het eisen van - gezien de principiële kant van de zaak geringe geldboeten, va riërend van tien tot vijftien gul den. Taak voor gemeente? „Het element service", aldus Mr. Vellinga, „bestaat meestal enkel hierin, dat de klant een artikel geleverd wordt, wanneer deze daaraan behoefte heeft". Zoals gezegd, wordt onder ser vice echter ook verstaan de aan wezigheid van zitgelegenheid, verlichting en dergelijke, zonder dat de wet op dat punt echter concrete eisen stelt. De grote moeilijkheid schuilt in de beantwoording van de vraag, waar de grens tussen zui vere winkelverkoop en „dienst betoon" getrokken dient te wor den; m.a.w., of de automaat als winkelverlengstuk, dan wel als Horeca-bedrijf gezien moet wor den. Verschillende automatiekhou ders en met hen de Horecaf zijn van mening, dat hun inrich ting aan de Horecaf-bepalingen voldoet, wanneer „service" ver leend wordt, in de vorm van ver lichting, beschutting en verdere accommodatie. De wet zegt wèl, dat een automaat niet vanuit de „Oranje" op 4 Februari naar Nederland DJAKARTA, 21 Jan. (P.I.-Ane- ta). De voorlopige herstelwerk zaamheden, die aan de „Oranje" moeten worden verricht, zullen langer duren dan men oorspron kelijk had gedacht, aldus heeft men van de zijde van de maat schappij „Nederland" aan Aneta medegedeeld. Nu het schip vier dagen in Tandjong Priok is en men een overzicht heeft van het geen moet worden gedaan, heeft men het vertrek naar Nederland, dat oorspronkelijk was bepaald op 27 Januari, nader vastgesteld op 4 Februari. BORKUM, 21 Jan. (DPA) Het Turkse schip „Bakir", dat op 6 November bij Schiermonnikoog strandde, wordt thans door twee Duitse sleepboten van Emden naar Rotterdam gebracht, waar het verder zal worden gerepa reerd. Bericht New York Times onjuist Het bericht in de New-York Times over de plannen, die de Nederlandse regering zou hebben met betrekking tot het zelfbe schikkingsrecht van de overzeese rijksdelen in Amerika, is volgens de ministers Drees, Beijen en Kernkamp niet juist. De redactie van het Amerikaanse blad werd op de onjuistheid van het bericht gewezen. Mr. Vellinga achtte het niet de taak van de Rechtbank om zulks wèl te doen en gaf als zijn me ning te kennen, dat de gemeente lijke overheid, middels een ver ordening, in deze leemte zou moeten voorzien. In die verorde ning zou tevens bepaald moeten worden, welke waren wèl en welke niét via een automatiek verkocht mogen worden. Ter zitting was namelijk strijd ontstaan over de vraag, of pinda's, drop, kauwgom etc. als Horecaf-, dan wel als kruidenierswaren moeten worden aangemerkt. Een getuige-deskundige van het Ministerie van Economische Za ken hield het op kruidenierswa ren, terwijl een vertegenwoordi ger van de Horecaf deze artikelen wel degelijk in een restaurant op hun plaats achtte. Horecaf - vergunning niet voldoende. Overigens was Mr. Vellinga van mening, dat het bezit van een Horecaf-vergunning niet impli ceert, dat men te doen heeft met een „automatisch restaurant", zo als de wetgever dat bedoeld moet hebben. Zolang de overheid zich op dat punt niet duidelijker uitspreekt, zal ieder geval afzonderlijk be keken moeten worden, om te zien of het service-element dat der normale winkelverkoop over heerst. Alleen in dat geval mag de automatiek blijven bestaan. Er is trouwens nog een andere kant aan deze zaak. De ruimte, waarin de automaten zijn opge steld, dient gescheiden te zijn van het winkelpand. Een scheiding, in de vorm van een apart vertrek, achtte Mr. Vellinga onvoldoende. Zelfs een geheel afzonderlijke exploitatie van winkel en auto maat, inclusief een gesepareerde boekhouding, bleek voor hem niet doorslaggevend. In alle behan delde gevallen zag hij de auto maat als een verlengstuk van de winkel, op grond waarvan hij tot zijn eisen kwam. De Rechtbank zal over veertien dagen uitspraak doen. Een tip Enige tijd geleden zijn we een beetje geschrok ken van een bericht, waarin zo-maar pardoes stond dat o.a. Eerste Kerstdag niet als een Zondag werd be schouwd volgens de Winkel sluitingswet. Eerste Kerstdag gèèn Zondag? Dat klonk nogal raar. Zelfs(l) al is het „vol gens de Winkelsluitingswet". Er hebben ons danook van enige kanten dienaangaande vragen en protesten bereikt. Ook in andere bladen werden die wel gehoord. Tegenover de opmerking, dat het „eigenlijk niets bijzonders is", omdat het in de oude Winkelsluitingswet ook zo stond, kunnen wij al leen maar stellen, dat men dit wel degelijk „bijzondere" dan ook in de oude wet blijkbaar over het hoofd gezien heeft, gelijk het een tekortkoming was, er nu bij deze algemene herziening niet in te voorzien. Van deskundige zijde was men nu zo vriendelijk, er onze aan dacht op te vestigen, dat er 'n eenvoudige oplossing mogelijk is in de Zondagswet. Een herziening van deze wet is aanhangig. De Memorie van Antwoord is er al. Is het ge schikte klimaat, om deze wet af te handelen, er ook? Maar goed, onze adviseur is van mening, dat door het op nemen van een bepaling, dat de Eerste Kerstdag gelijk ge steld wordt met de Zondag, het euvel verholpen is. Wij hopen het en dus, dat men in het parlement bereid zal zijn, een dergelijke bepaling op te nemen. Wij geven toe, dat practisch niemand het in dit land in zijn hoofd haalt, op Eerste Kerstdag geopend te zijn. Maar de wet moet, wil ze een goede wet zijn, niet langer de mogelijkheid open laten, voor het van officiële zijde! lanceren van berichten, dat „Eerste Kerstdag gèèn Zondag is"!! SaSS**-' A* Sr ri V V. V- KtMsc.i""V Vit' ■i In de parade, ter ge legenheid van de in huldiging van Presi dent Eisenhower, reed o.a. een ruiter in cowboy-co stuum mee, die een lasso wierp naar de Presi dent. Toen hij de plaats, waar Eisen hower de parade af nam, dicht genoeg was genaderd, vroeg hij: „Met Uw permissie, mijnheer de President, mag ik een lasso over Uw hoofd werpen?" De President stond op en de cowboy slaagde er bij zijn tweede poging in, de lasso om de schouders van Eisenhower te werpen, op een afstand van vijf meter. De „gevangen" President. Radiografisch overgebrachte foto. ri - -«V-iJf*. De eerste competitiedag van de tweede helft bracht j.l. Zondag zo goed als alle teams in het strijdperk. Hier en daar waren enige verrassingen in de uitslagenmaar over het algemeen wisten de leiders hun posities te handhaven en dikwijls overwinningen te behalen met klinkende cijfers. Zo het Helder se W.G.W., dat nabuur l.V.A. 6 even een lesje gaf hoe het wel en niet moet en niet toeliet dat maar één enkele punt tverd tegengescoord. St. Victor stelde bitter teleur door beide punten in Venhuizen achter te laten en Effect zette de opmars in 4R onver minderd voort, waarvan de beide D.T.O.-teams het kind van de rekening werden. Bij Treffers was het een en al rozengeur en maneschijn, vooral de resultaten in 4C ge boekt waren van uitzonderlijk belang. met de hakken over de sloot en Blanco 2 rekende onder deplo rabele omstandigheden af met HCSC 2. IVA 3 bleek tegen het eerste team van HCSC niet op gewassen. De uitslag werd hier 8—2. Stand: De Merletten HCSC Dito Tempo Blanco 2 DSS 2 IVA 3 Disnie 4 HCSC 2 Was het de Het eerste team van Disnie gaat het in de tweede helft niet bijzonder voor de wind. In een slecht gespeelde wedstrijd moest de eer aan het Amsterdamse Nedlloyd worden gelaten. De 64 zege van de hoofdstedelin gen kan als geflatteerd gekwali ficeerd worden en gaf zeker geen beeld van de onderlinge krachts verhoudingen. Zondag wordt thuis de strijd aangebonden te gen POVAC (Amsterdam) en een op volle toeren draaiend Disnie zal zeker in staat worden geacht om de winst in Hoorn te houden. De runner-ups in de eerste klasse Blanco en Disnie 2 bewe- veelzeggende cijfers DSS en Dis nie 3 naar lagere regionen te verwijzen. Vooral het Helderse Blanco schoot danig uit haar slof! IVA nam geen halve maatrege len tegen het reserve-team en de 73 was dan ook alleszins ver diend. Stand: Disnie 2 6 Blanco 6 DSS 6 IVA 6 IVA 2 6 Disnie 3 6 In de tweede 6 5 3 3 1 0 klasse was het de dag voor de bezoekende teams die in alle wedstrijden de buit voor zich opeisten. Dito startte lang niet slecht en vooral daar DSS 2 zeker geen katje om zonder handschoenen aan te pakken de tegenpartij vormde. De Merletten kwam tegen Tempo zen hun superioriteit door met (met invaller de Boer) maar net 9 7 2 0 16 9 7 0 2 14 9 5 1 3 11 9 4 2 3 10 9 4 2 3 10 9 3 3 3 9 9 3 0 6 6 8 10 7 2 9 10 8 2 rust of de trai ning, die de WGW-ers goed heeft gedaan? We weten het niet! Al thans tegen IVA 6 werd fel van leer getrokken met als uiteinde lijk resultaat een 100 zege. B'favo, Wit-Geel-Witters, dat geeft de burger moed. DSS 3 en IVA 5, specialisten in de gelijke spelen, deelden ook nu weer broederlijk de punten. IVA 4 bleek sterker dan HCSC 3, wat de 73 duidelijk aantoonde. Stand: De Merletten 2 6 6 0 0 12 WGW 7 6 0 1 12 DSS 3 7 2 3 2 7 IVA 4 7 2 3 2 7 HCSC 3 7 13 3 5 IVA 5 7 0 4 3 4 IVA 6 7 0 1 6 1 In 3B nam DTO revanche op de indertijd in Obdam geleden nederlaag. St. Victor verspeelde hiermede de kans op het kam pioenschap. Dito 2 liet geen steek vallen tegen TOS en naar posi tie is nu aanmerkelijk verbeterd. Stand: Dito 2 6 5 1 0 11 St. Victor 6 3 2 1 8 DTO 6 3 12 7 TOS 6 2 13 5 Disnie 5 5 1 0 4 2 Dito 3 5 0 1 4 1 De spanning in 4A neemt met de week in hevigheid toe. Scha- gen, waarin zich vooral Compas onderscheidt, won ook nu weer en IVA 7 maakte korte metten met HCSC 4. Stand: Schagen Be Fair IVA 7 Blanco 3 Merletten HCSC 4* Schagen 2 punten in mindering Effect snelt voorwaarts op de weg naar de zo begeerde titel! Zelf behaalde zij de volle winst en Treffers was zo vriendelijk om van Be Quick te verliezen. ODI 2 kwam er tegen het eerste team niet aan te pas. Maar een maal werd tegengescoord. Stand: Effect 8 8 0 0 16 Treffers 7 5 0 2 10 Be Quick 7 4 12 9 ODI 7 4 12 9 DTO 2 7 2 0 5 4 DTO 3 7 10 6 2 ODI 2 7 0 0 7 0 De belangrijke ontmoeting in 4C Treffers 2-Effect 2 is een grote desillusie geworden voor de spelers uit Noord-Scharwoude die niet konden verhinderen dat de stand regelmatig tot 100 werd opgevoerd. Ook Be Quick 2 'komt nog een hartig woordje meespreken in de kopgroep. TOS 2 zag zich de winst in Bo- venkarspel ontgaan. Stand Effect 2 7 5 1 1 11 Be Quick 2 7 5 1 1 11 Treffers 2 7 5 1 1 11 TOS 2 7 3 0 4 6 Treffers 3 7 2 1 4 5 De Merletten 3 6 1 2 3 4 St. Victor 2 7 0 0 7 0 Het Edamse ETV zag in 4D haar koren bloeien! Concurrent Tempo 2 stuitte bij Disnie 6 op hevige tegenstand en verspeelde beide punten, terwijl de Edam mers het tegen Purmerend tot een goed einde brachten. Stand: ETV 6 6 0 0 12 Tempo 2 6 4 0 2 8 Vice Versa 6 4 0 2 8 Disnie 6 6 2 0 4 4 Purmerend 6 114 3 WTTV 6 0 15 1 Bij de dames in de derde klas se vermeerderde Treffers haar puntenaantal door middel van een zege op Disnie. Dito liet verstek gaan tegen Ready, wat naar de protestcommissie is ver wezen. In 4A verspeelde DSS 2 een kostbaar punt door tegen Effect gelijk te spelen. TOS pro fiteerde van deze misstap en stuurde Schagen met lege han- HOUDING VAN DE V.E.K. INZAKE DE „4 X 14" De voorzitter van de Vereniging van Eerste Klassers (V. E. K.) de heer J. Hekman, die door ziekte eerst thans kennis geno men heeft van de berichten en commentaren inzake het toe sluit der eerste klassers om vast te houden aan de 4 x 14 inde ling, deelt ons mede. dat in dat besluit geen sprake is van drei gementen. Het besluit luidt als volgt: a. Voorstel om 4 x 14 te hand haven; b. Indien dit niet wordt ge accepteerd, het bondsbestuur vra gen om interventie; c. Als deze niet tot resul taat mochten leiden, dan de hou ding nader te bepalen. Besmette melk afgeleverd Wegens het afleveren van melk van een tuberculeus verklaarde koe heeft het gerechtshof te Am sterdam de boer W. J. M. de V. uit Zuilen, veroordeeld tot één week hechtenis plus een boete van 300 gulden subsidiair een maand. Veertien dagen geleden had de procureur-generaal beves tiging van het vonnis van de rechtbank te Utrecht twee we ken geëist. den naar de Magnusveste terug. Blanco-HCSC 2 werd 55. Stand: DSS 2 7 5 2 0 12 TOS 7 5 2 0 12 HCSC 7 4 12 9 Effect 7 4 2 2 8 HCSC 2 7 2 14 5 Schagen 7 '1 0 6 2 Blanco 7 0 16 1 Feest in Grootebroek? Nog even geduld! Treffers 2 was niet bij machte Dito 2 een halt toe te roepen en de dames Sister mans, Eg en Bakker behaalden een 73 overwinning. De ver dere uitslagen waren: Treffers 3- Dito 3 6—4, ODI 2-ODI 1 0—10. Stand: Dito 2 7 7 0 0 14 Treffers 2 7 5 0 2 10 ODI 7 5 0 2 10 ODI 2 7 3 0 4 6 Treffers 3 7 1 2 4 4 Effect 2 6 114 3 Dito 3 7 0 1 6 1 i I

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 5