Het Enorme ontgraving nabij Culemborg ■■sa RAI Op vacantie met Katholieke reisgenoten Of UW PUZZLE Financiën en Economie - voor vandaag 15 PACHTERS BOER-AF 80 ha. waardevolle cultuurgrond worden één groot meer van progri n 4 DUn2-4 .TAISÜARI 1953 .V V^t; t v.; I 5 A d s v 'flpHfr. Nv- <s 0 H.M. Koningin Julia na heeft een werkbe zoek gebracht aan Arnhem, waar zij de verzorging van de ouden van dagen in de practijk kon aan schouwen. De Koningin heeft 't nieuwe tehuis van de stichting „Huis en Haard" aan de TJt- rechtseweg officieel geopend, en zij bracht o.a. een bezoek aan de Sociëteit voor ouden van dagen. Tijdens de rondgang door de Sociëteit voor ouden van dagen, on derhield H.M. zich met enkele breisters uit de „breischool". KRUISWOORD P, A. 20305 Horizontaal: 2 pers. voornaamwoord 4 titel 7 sohoip 9 spaanse landvoogd 12 wapen 16 omroepvereniging 17 vis 18 siervogel 24 erwtensoep 26 plaats in Drente 29 jongensnaam 30 voorzetsel Verticaal: 1 herkauwer 2 bevel 3 met zioh zelf ingenomen 4 hemellichaam 5 romeinse rnlk 6 dierengeluid 8 fami'ielid 10 zar r not 11 ibezi .elijik voornaamwoord 12 drinkgerei 13 lof 14 oosterse jongensnaam 15 opening 19 karakter 20 boksterm 21 plaats in de Betuwe 22 voorzetsel 23 voorzetsel 24 soort sdhip 25 water in Friesland 27 selenium (afk.) 28 op dit ogenblik OPLOSSING KRUISWOORDRAADSEL P. A. 20204 Horizontaal 1 pan; 3 nee; 4 ent; 6 opa; 8 tot; 10 ras; 13 pond; 15 pols; 16 kat; 17 kam; 18 ruit; 21 smet; 24 kin; 25 ara; 27 ede; 28 gat; 29 vol; 30 ode. Verticaal: 1 pet; 2 net; 3 nanking; 5 trom mel; 6 op; 7 po; 9 of; 11 al; 12 ss; 14 dat; 15 pas; 18 rk; 19 uit; 20 ar; 22 ed; 23 te; 25 ato; 26 ave. IN 1954 OVER LAND NAAR LELYSTAD 's-GRAVENHAGE, 28 Jan. Naar wij vernemen wordt er re kening mee gehouden dat het in 1954 mogelijk zal zijn per as van Harderwijk uit Lelystad, in het midden van het IJselmeer, te be reiken. Zoals men weet wordt Lelystad de hoofdkern van het toekomstige Flevoland. De z.g. Knardijk van Flevoland- Oost is reeds over een lengte van circa twee kilometer bestraat. DOOR HET VENSTER... Een van de meest duidelijke waarheden is dat iedere mens zijn engelbewaarder heeft. Aan het kleinste kind op de bewaarschool jyordt het al in geprent, de meest onontwik kelde is vertrouwd met het beeld van de engel En toch: in de praktijk van het dage lijks leven wordt zo bitter weinig rekening met deze waarheid gehouden. Wie bidt er tegenwoordig nog tot de engelbewaarder, opdat hij ons geleidde op al de wegen? Wie roept hem nog aan in beko ring? Ja zeker in het avond gebed wordt zijn naam vluch tig genoemd: maar daar blijft het dan ook bij. Als de men sen meer leefden overeenkom stig deze waarheid, dan, zouden zij zich voor veel kwaad be waren. SACERDOS. (Van onze verslaggever) Verschillende Culemborgse hoeren worden op een wel zeer eigenaardige manier in hun bestaan bedreigd. Tenzij er namelijk zoiets als een ivonder gebeurt, zullen binnen afzienbare tijd grote graafmachines en zuigers enige kostbare uiterwaarden ongeveer 80 ha zeer goede cul tuurgrond, die bij 15 landbouwers in pacht is „ont- grondenen vervormen tot één groot, troosteloos meer De ruim 14 millioen kubieke meter zand en kleigrond die men van deze waarden wil afgraven, zullen zeer waarschijnlijk grotendeels naar België geëxporteerd worden. Deze massale afgraving, die de grootste zal zijn welke in het rivierengebied ooit voorkwam, kan slechts mogelijk zijn doordat in Gelderland niet, evenals m andere provincies, een z.g. „ont grondingsverordening" geldt. Dezer dagen werd het de vijf tien pachters van het complex uiterwaarden juist ten Oosten van de stad Culemborg, duidelijk, dat een eerder gefluisterd verschrik kelijk gerucht, tastbare realiteit zou worden. Van de eigenaresse, de N.V. Sydney te Haarlem, kre gen deze landbouwers toen het bericht dat de pachtcontracten, die alle op 1 November a.s. aflo pen, niet gecontinueerd konden worden wegens verkoop van de grond. Uit onmiddellijk door de Grondkamer ingewonnen informa ties bleek, dat de N.V. Sydney, een firma, waarvan de eigenaresse in het buitenland leeft, bezig is deze grond voor enorme prijzen te verkopen aan een grote inter nationale ontgrondingsmaatschap pij. Deze maatschappij, die ook al elders in Gelderland complexen uiterwaard heeft afgegraven, transporteert het zand en de klei, die op grote diepte gewonnen wordt, o.a. naar België. Dit schijnt een zeer winstgevende onderne ming te zijn. Het betreft hier uiterwaarden van zeer hoge cultuurwaarde. Hoewel slechts incidenteel daar voor gebruikt, is deze grond, be halve voor weidebouw, ook zeer geschikt voor akkerbouw. Van de 15 boeren, die hierop hun be staan vinden, hebben er acht geen hectare ander wei- of bouw land. Indien deze monsterachtige afgraving dus doorgaat zijn deze landbouwers letterlijk „boer-af' want ook hier is, evenals elders, de goede cultuurgrond enorm schaars. De Waterstaat gaf reeds zijn fiat aan het afgravingsplan. In dien men met graven slechts der tig meter uit de voet van de dijk blijft, dan kan deze instantie geen bezwaar maken. Vanaf dit punt zal met een glooiing tot op een diepte van 22 meter gegra ven worden. Op deze wijze zul len van dit complex rond 5 ha tot op deze fabelachtige diepte ontgraven worden. Hoewel dit in de Prov. Staten van Gelderland reeds meermalen ter sprake is gebracht, is er in deze provincie nog steeds geen verordening, welke het afgraven verbiedt tot op een diepte, waar door de bodem aan de cultuur onttrokken wordt. Dit hiaat in de provinviale wetgeving wreekt zich ook elders in het rivierengebied. Omdat men vanzelfsprekend verzet verwacht, worden deze ontgravingplannen geheim gehou den, totdat alles „in kannen en kruiken" is. Mogelijk is dit ech ter in Culemborg nog niet geheel het geval. De boeren zullen dan ook, met de steun van de stands organisaties, de A.B.T.B. en de Gelderse Mij van Landbouw in de rug, een beroep doen op rege ring en volksvertegenwoordiging om deze „ontgronding" die hen het bestaan dreigt te ontnemen, zo mogelijk te voorkomen. De kans op succes is echter uitermate gering. W-':" >4 K® Jap* u Momenteel is men bezig op het Museumplein te Amsterdam voorbe reidingen te treffen voor de tentoonstelling „Triomf der Techniek", de grote jubileumtentoonstelling van de Philipsfabrieken, die in speciaal geconstrueerde trucks van de DAF een tournée door ons land zal maken, die in Amsterdam zal beginnen. Tijdens het 60-jarig bestaan van de Philipsfabrieken in 1951 is deze expositie, in een normale hal ingericht, te zien geweest in Eindhoven. Thans is de tentoonstelling ingericht in 24 trucks, waarvan er reeds acht in de hoofdstad zijn gearriveerd. De zijwanden kunnen van deze wagens worden verwijderd, zodat zij een ruimte vormen, wanneer zij aan elk,aar worden geschoven. Enige weken zal de expositie in de hoofd stad blijven, waarna de rijdende hal weer in 24 delen zal worden gesplitst en andere plaatsen van ons land zal bezoeken. De trucks worden samengevoegd. Het dak, dat ook verwijderd kan worden, wordt weer op de laatste wagen in dc rij gezet. Emissie Hull. Sociëteit van Levensverzekeringen De Hollandse Sociëteit van Le vensverzekeringen N.V. gaat over tot kapitaalsuitbreiding. Op Vrijdag 6 Februari wordt de in schrijving opengesteld op f 1.000. 000 aandelen in stukken van f 1.000 op naam, ten volle delend in de winst over 1953 en vol gende boekjaren. uitsluitend voor houders van oude aandelen, in de verhouding van 1 nieuw voor 2 oude aandelen, tot de koers van 145 pCt. (geheel vol te storten). In het emissieprospectus schrijft de directie, dat sedert de kapi taalsemissie van 1947 de premie reserve in 5 jaar ti.ids met 57 pCt. is vermeerderd. Ook in 1952 heeft het bedrijf zich gunstig ontwikkeld. De pro ductie was groter dan ooit te voren en bedroeg f 149.696.378. Het totaal verzekerde bedrag steeg tot f 936.037.085, zodat ver wacht wordt, dat in 1953 de mijl paal van 1 milliard zal worden overschreden. Lagere winst Shell Oil Company Shell Oil Company heeft be kend gemaakt dat de nettowinst over 1952 van deze onderneming en haar dochtermaatschappijen na aftrek van belastingen wordt geschat op 90.800.000 dollar. Deze winst is equivalent met 6.75 dollar per aandeel. De winst over 1951 bedroeg 97.020.000 dollar (7.20 dollar per aandeel). Emissie Electro Zuur- en Waterstoffabriek Bij de Rotterdamse Bank N.V. staat op Vrijdag 6 Februari a.s. de inschrijving open op f 500.000 gewone aandelen in de N.V. Electro Zuur- en Waterstoffa briek te Amsterdam, uitsluitend voor houders van oude aandelen, in de verhouding van een nieuw op 6 oude aandelen, tot de koers van 125 procent. De nieuwe aan delen delen voor de helft in de winst van het boekjaar aange vangen per 1 Mei 1952 en ten volle in de resultaten van vol gende jaren. In het emissieprospectus schrijft de directie o.m.. dat de vraag naar calcium-carbid en acety- leen-dissous goed blijft. Voor trichloorethyleen en derivaten zijn belangrijke buitenlandse aanvragen en bestellingen ont vangen. De resultaten in de handelsafdeling blijven bevredi gend. Van de plannen tot op richting van een zuurstoffabriek in Rotterdam is afgezien. De dochteronderneming in Zuid-Afrika is inmiddels in be drijf gekomen en heeft belang rijke contracten gesloten. De di rectie verwacht reeds in de na bij toekomst baten van dit be drijf. De resultaten in de eerste helft van het lopende boekjaar, hoewel iets lager dan de over eenkomstige periode van het vo rige boekjaar, (toen 9 procent werd uitgekeerd) zijn nog zeer bevredigend. Een behoorlijke af zet van de producten lijkt, ge zien de grote drukte in de me taalindustrie. voor geruime tijd verzekerd. Cultures zeer vast AMSTERDAM. 28 Jan. ..Er is tenminste wat meer leven in de brou werij gekomen. Zo als het in een rij zende markt altijd gaat, steekt de één de ander aan en het publiek blijft kopen," aldus het commentaar van de beurs op de markt van hedenmiddag. De vaste stemming van gisteren werd geprolongeerd, doch zeer duidelijk ga ven de cultuur aandelen de toon aan. Men kan mer ken, dat het ver trouwen in deze waarden is toege nomen. Openings winsten van 2 tot 6 punten waren in het geheel geen zeldzaamheid. Rond midden beurstijd „lapten de jongens wei een stukje aan" zoals de beursterm luidt voor winst nemingen van de beroepshandel. maar het slot lag toch aanzienlijk boven dat van gisteren. Amsterdam Rub ber biivoorb. 86 1/2 (84 1/2), H.A.V. 95 (92 1/2), Deli-Bata- via 110 (105 1/2), Nationale Handels bank 106 1/2 (103). Ook de handel was vanmiddag van zeer behoorlijke omvang. De internationale soorten deden het vandaag wat kal mer aan. Olies goed prijshoudend op 318 (317 1/2). De vraag uit Brussel was be scheidener dan gis teren. Philips on veranderd op 163. De beurs neemt nu als vaststaand aan. dat de General Electric haar pak ket Philips heeft afgestoten en dat introductie hiervan in Zwitserland te verwachten is. Ook in A.K.U. zat zo goed als geen beweging. In Unitas. had de handel van daag weinig om het lijf. Dit fonds schijnt op circa 350 zijn niveau gevon den te hebben. De scheepvaart afdeling bleef ten slotte vrijwel in één doen met giste ren. In de guldensbe leggingen komt nog steeds weinig mate riaal aan de markt, zodat de vaste stem ming hier wordt voortgezet. De con versielening noteer de tijdelijk boven .95. maar sloot een fractie naar bene den. Van de Ame rikaanse afdeling valt weinig te ver tellen: het agio blijft nihil. PER 1 Maart a.s. zal het reispro- gram der Nederlandse Reisver- eniging voor Katholieken voor het komende vacantieseizoen verschij nen. Wanneer wij er in mogen slagen, om de katholieke Nederlanders in groten getale de weg te doen vinden naar het onder auspiciën van de Ne derlandse Reisvereniging voor Katho lieken opgerichte Centraal Reis- en Passagebureau voor Katholieken, Kei zersgracht 229, Amsterdam, dat dit program technisch verzorgt, dan wordt 1953 een weldaad voor talloze vacan- tiegangers, om en voor wie èn ver eniging èn Bureau bestaan en werken. Door een aantrekkelijk programma en een lofwaardige uitvoering hiervan moet het reizen van katholieken- onder-elkaar meer en meer aanhan gers en propagandisten vinden. Met zwaarwichtige moraal, theologisch en zedemeesterend geschrijf en gepraat over „de slechte wereld" en „de grote gevaren" zullen we ons katholiek touristisch werk niet aantrekkelijk maken, zeker niet bij de jongeren, voor wie het toch juist van de aller grootste betekenis is. Het ware te wensen, dat dezen in groten getale de deelnemerslijsten zouden vullen en kleur en klank aan de gezelschappen geven. Als we pleiten voor het reizen van katholieken-onder-elkaar, worden ons al heel gauw de volgende blokken voor de voeten gegooid: „Hou op met die hokjeszetterij" „onder niet- katholieken zijn dikwijls heel wat betere mensen!" „Vertrouw je me niet?" enz. enz. Och iemand, die met een gemengd gezelschap meegaat, loopt niet dade lijk in zeven sloten tegelijk, zeker niet de degelijke echtparen van enigs zins gevorderde leeftijd, die hebben ingeschreven!! Maar er zijn nog tal loze anderen ook bovenste beste luitjes wier leven en liefde zich nog niet gezet heeft, die onbevangen open staan voor allerlei nieuwe in drukken van personen en dingen, die een hunkering voelen naar de prik kels van wat sensatie en avontuur. Prachtig, dat tintelende leven! Het mag niet gedoofd of gesnoerd worden. Maar een duwtje in de goede richting kan het niet missen! Een amicaal duwtje met de hartige, maar prettige opmerking: „Jij bent toch ook geen doetje! Jij weet evengoed als ik wat er tegenwoordig aan goed en minder verantwoord amusement in de toeris tencentra te koop is en wat er aan verhoudingen en gedragingen onder mannen en vrouwen tot „goed", „nor maal" en „algemeen usance" wordt gekletst en gezwetst! De erfenis van Adam en Eva kan ieder van ons rare parten spelen". Daarom als leven, uitgaan, reizen, dansen, pretmaken verkeerd kan, waarom zouden wij het dan niet goed doen? En waarom zouden we elkaar als katholieken hierbij niet zoeken en steunen? De echte spran kelende vrolijkheid is met gaafheid gebaat! Dat ondervond ik opnieuw op mijn laatste Rome-reis, toen wij in ons gezelschap een onuitputtelijke moppentapper hadden, die zelfs geen dubbelzinnigheid nodig had, om tot het einde van de reis allen als lachers op zijn hand te hebben. En zo is het met alle facetten van het uitgangsleven, zoals de keuze van toneel, film, cabaret en dansgelegen heid. Nogmaals, het kan allemaal ver keerd, maar waarom zouden we het dan niet goed doen? En elkaar daar bij steunen. Daar komt nog iets anders bij, iets, dat zeer 'positief pleit voor het reizen van katholieken onder elkaar met een leider, die niet alleen reistechnisch flink aan de maat is, maar ook goed „van 't houtje"! Natuurlijk zal men van een vacantiereis geen processie maken, maar de Zondag moet toch volop zijn katholiek cachet krijgen in het reisgezelschap Als katholieken gaat heel vanzelf sprekend onze belangstelling uit naar momenten en monumenten van ons wereldwijde, eeuwenomspannende ka tholieke godsdienstige en culturele leven en dat zijn er niet weinige in Midden- en Zuid-Europa; Zonder het Katholicisme en zijn dogma's en his torie te kennen, blijft veel onbegre pen. Niet-katholieke leiders presteren het dan ook wel, tijd te verprutsen aan z.g. interessantigheden, terwijl ze het schoonste en waardevolste voorbijlo pen of, voor zover zij er wel aandacht aan besteden, er de grootste kolder over verkopen, zoals b.v. Hella Haasse laatst in een reisbrief over Rome, uit gesproken voor de V.P.R.O., waarin de St. Pieter als cultuurmonument en als actueel levend centrum voor mil- lioenen in een paar zinnen werd ge kraakt en afgedaan. Luister daarnaast nu eens naar Anton van Duinkerken in zijn prach tige boek „Begrip van Rome!", ge schreven tijdens en rond zijn eerste Rome-reis. Wat 'n verschil! 't Is met het reizen juist zoals in de literatuur. Het is van ontzaglijke betekenis wie je voorlicht, wie je rondleidt. Dit geldt niet alleen Rome, maar ook tal loze andere plaatsen met belangrijke katholieke bezienswaardigheden. Daarom is het om meerdere rede nen beter katholieken als reisgenoten en leiders te zoeken. Om dit gemak kelijker te maken voor allen, die niet privé reizen, zullen wij blijven ijve ren voor een gezonde, bloeiende Reis vereniging voor Katholieken en wij rekenen daarbij op de belangstelling en medewerking van Katholiek Neder land. Rector J. Th. M. KRAAKMAN. Het Pausaltaar in de basiliek van Sint Pieter. FEUILLETON: EEN ZONDAGSKIND Door Toon Kortooins 83 Theodoor luisterde verbijsterd toe. Hij zweeg. Hij knikte alleen maar. „Man", zei van Tricht, „als ik niet zelf met al die steden en plaatsen gecorrespondeerd en ge telefoneerd had, zou ik het niet geloven. Dat wordt een reis om van te watertanden! Echt iets voor Christ Morees. Die jongen is gewoonweg in een ander vel gekropen en droomt dag en nacht van het buitenland". Theodoor nam het lijstje en be keek het langdurig: Reims, Pa rijs, Nancy, Lyon, Bordeaux, Toulouse. „•Zo sun rrmj hij. „Ja, dat zijn ze zo ongeveer", zei van Tricht. „Ik wou dat ze achter de rug waren „Waarom? Wil jij niet iets van de wereld zien?" vroeg v. Tricht nijdig „Jawel", zei Theodoor, „ik be doel zaten we maar op de boot naar Amerika...." „O", zei van Tricht. Jonkheer Menda van Daal las in de krant de plannen van zijn vroegere werknemers. Hij glim lachte tevreden. Het ging die twee voor de wind. Eerst België, thans Frankrijk en straks mis schien Engeland en Amerika. Ze zouden daar wellicht langdurig blijven hangen. Het was de enig juiste oplossing; allereerst voor Clarence, die nu rustig naar Ne derland kon komen; vervolgens een herademing voor de Ver enigde Schouwburgen, die van dat proletenorkestje zwaar hin der hadden ondervonden. Lege theaters en zelfs een strop in Amsterdam. Luigi Ferazzo was gauw genoeg weer op weg naar Napels en hij, de jonkheer, had in alle stilte en buiten weten van Clarence's grootmoeder, een aan tal kostbare en zeldzame instru menten uit zijn verzameling ge haald en verkocht aan de stink- rijke Amerikaan. Met het geld, dat ze opbrachten, konden de Verenigde Schouwburgen weer een poos aan de draai gehouden worden. Nu het proletenorkest van van Tricht maar het land uit was, zou een intensieve tournée door Nederland en België gega randeerd succes hebben. Dit was Parijs. Parijs in de Octoberzon. Zonlicht op de stalen reus, die, wijdbeens boven de wereldstad geplant, naar het brui sende leven kijkt. Zonlicht over de Are de Triomphe, over Mont- martre en Champs Elysées. De Sacré Coeur in stralend zonlicht. De brede boulevards bevolkt met zwierig geklede midinettes en druk gesticulerende Fransen. Het theater lag zo'n beetje in een volksbuurt. Veel soeps was het niet en Theodoor vroeg zich af wie het in zijn hersens had gehaald om het orkest van van Tricht hierheen te halen Reclame hadden de Fransen intussen vol op gemaakt. Tot in wijde omtrek schreeuwden felkleurige plakka ten de komst van een arbeiders- i orkest uit „Les Pays Bas" de voorbijgangers toe. De eerste voorstelling scheen al uitverkocht j te zijn, want de loketten waren dicht en een plaat sprak van de I tweede kaartverkoop op morgen. Een half uur voordat Van Tricht zijn mensen op het gam mele podium verzamelde, begon de zaal al vol te lopen. Het stonk er naar knoflook en hier en daar zat een Fransman openlijk aan een stang brood te bijten. Maar van het moment af, dat André zijn dirigeerstokje hief, was de avond éen feesit, één triomf. De Fransen smeten hun baretten in de lucht en ,,'t Hemeitje" zowel als Theodoor kwamen niet klaar met een of twee toegiften. Aan het einde van het concert brach- j ten de toehoorders orkest en so list een ovatie, die geen einde scheen te nemen, ,,'t Hemeltje" had door zijn eenvoud en onge kunsteldheid het hart van Parijs gegrepen. De twee volgende avonden zag men handtastelijkheden aan de ingang van het theater. De Fransen scholden elkaar beleefd uit, drongen naar binnen en sloegen links en rechts om zich heen. Naar kaartjes werd niet gekeken. Er was geen houden aan. In de gangen zaten de Fran sen, op de vensterbanken en op !,de smalle strook tussen Van Tricht en de zaal. „Het spijt me, dat we zo gauw uit Parijs moe ten vertrekken. Ik hou van deze stad en van het volk. Hier zou i ik gelukkig kunnen zijn. En ook zou ik graag eens naar Guillau- me Mallot willen, als ik maar wist waar hij woonde", zei Theo door tegen Van Tricht, toen ze de vierde dag in hun hotel zaten om wat uit te rusten. „Iedereen wordt verliefd op Parijs. Ik wed als ik onze men sen voorstelde om hier de hele winter te blijven, ze deden het! Helaas moeten we morgen weer verder. Misschien kunnen we la ter nog eens terug naar hier" zei André. .Frankrijk is een land. En ergens in dit land leef Cla.Theodoor kwam niet verder, want André viel hem bijna ruw in de rede: „Doe niet zo stom! Bederf die éne avond, dat we nog in Parijs zijn, niet met een sentimentele bui. Straks gaan we met z'n allen naar de opera. Denk daar lie ver Nu kwam André niet verder, want een reus van een Fransman kwam haastig de conversatiezaal binnen en beende recht op hem af. Hij had een bos spierwitte haren, een aanzienlijke buik en grote beweeglijke handen. Hij verkeerde in een zeer opgewon den stemming en begon onmid dellijk te praten. Hij legde zijn machtige handen beurtelings op de schouders van de onthutste mannen, tot aan hun kraag en stiet vertwijfeflde geluiden uit. Uit de vloed van woorden be greep Theodoor niets. André be greep alleen, dat hij met een schouwburgdirecteur te doen had die in de penarie zat. Vanavond (Wordt vervolgd.) ALKMAAR Arrondisseu Alblas, heef dan veertiei bloemkooln rechter niet zitting, die van justitie, teelt van de te op het recht op 2 Rotterdam Van de acl van Justitie gen gold ir. gen ongetwijli deskundige. Deze expert ingesteld op len in het W om vast te aanwezige „Broersens Blanca" al di ren. De resul zoek, vastgel rig rapport, van morpho! logische vers was, waaruit men bij dez maken had n ras. Dat Broe de steel zou zes getuigen werd, was Desgevraagd dat, zelfs it verschil wél daaruit nog geconcludeerd De gehele zaak werd door de vraag lijk onder ras worden. Desg Sneep een uitv dit onderwerp voren bracht, schillen, vooral niet noodzakelijk in ras behoeven VRIJDAG HILVERSUM VARA. K VARA. 12 VARA. 19 VARA. 22. 24.00 VARA VARA: 7.00 Niet foonmuziek. 8.00 berichten. 8.18 8.50 Voor de Gramofoonmuziek standen. 9.40 Vo VPRO: 10.00 „T 10.05 Morgenwijdi Gramofoonmuziek radio. 10.50 Orge Voordracht. 11.45 kwartet. AVRO orkest 12.30 Lan mededelingen, prognose. 12.48 13.00 Nieuws, li of gramofoonmuz muziek. 13.50 14.00 Kookpraatj trio. 14.50 Boekb Orgelconcert, muziek. VARA: ziek. 16.20 Voor Promenade orkes causerie. 18.00 T> citaties. 18 45 „A hoorspel. 19.00 „Het volle pond 19.30 „Vreugde serie. 19.50 Nieuws. 20.05 20.10 Bas en pi; lux", causerie. 2; causerie. VARA Roos voorop", Buitenlands wee Strijkorkest en 22.40 „Vandaag" Avondwijding. Nieuws. 23.15 gezin", causerie, mofoonmuziek HILVERSUM II. 24.00 KRO. KRO: 7.00 Niem foonmuziek. 7.15 tiek. 7.30 Gramof Morgengebed en Jender. 8.00 Nieu richten. 8.15 Gr 9.00 Voor de huist mofoonmuziek. 9 10.00 Metropole- merkoor. 10.40 orkest. 11.00 Voor Kamerorkest en s gelus. 12.03 Politi 12.33 Land- en tu lingen.) 12.55 Zoi Nieuws en katholi Actualiteiten. 13. muziek. 13.45 Voo 14.00 Promenade ten 14.50 Gramofc Schoolradio. 15.31 Piano. 16.00 Voor Voor de jeugd. 17 17.35 Piano en 18.00 Militaire Gramofoonmuziek mentsmuziek. 18. 19 00 Nieuws. 19. zending: „Verklar ting". 19.30 Gr 20.25 De gewone zijne van. 20.30 van Nederland", k Brabants orkest. 2 wordt man", caus mofoonmuziek. 22 ..k geloof in ene lieke Kerk", Nieuws 23.15—24 muziek. T c'cj'i efV-rir VRIJDAG 30 J/ N.C.R.V. 20.00 uur: 1. „I opera: 2. Weerber sluiting.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 4