Geef zoveel, dat uw gift waarlij 1 ƒ44, een offer wordt Ramp en stempel op de brandweer 000 reeds ontvangen Het verlossende woord is nog niet gesproken Agenda Geld stroomt toe Brandweerlieden zijn terug Feestelijkheden afgelast Jaarvergadering AV.B. DODENLIJST TER INZAGE Markt en Benrs Komende nacht lichte vorst Binnengekomen giften BIJ DE NOORDERPERS Fuikkokend Firma A. Schellinger vrije étage Huismoeders opgelet! Paardenvlees Gebr. Ackermann Grote afslag vet en spek Gerard Eeken Pagina 2 Donderdag 5 Februari 1953 iv Het gaat crescendo met de geldinzameling te Alkmaar. Zie maar: 2 Febr. f 13.752,45; 3 Febr. f 14.087,18; 4 Febr. f 16.089,41; totaal: 43.929,04. Gisteren kwa men er slechts 40. volgetekende lijsten binnen, die ruim 16.000 opbrachten, tegen de vorige dag 80 lijsten, die ruim 14.000 opbrachten. Er waren enkele grote giften bij o.a. één van 5000, één van 2000 en enkele van f 1000. Die grote giften geven reden tot dankbaarheid en doen bet bedrag wel stijgen, doch liet eindresultaat, dat naar wij hopen, nog veel groter zal worden dan f 43.000 wordt meer beïnvloed door vele kleinere gif ten dan door enkele grote bedragen. Van de 300 lijsten zijn er nu 150 afgerekend; zouden de vol gende lijsten evenals de eerste 150 óók ruim f 30.000.opbren gen? Wij hopen het van harte. Waarom zou Alkmaar een minder figuur slaan dan zovele andere gelijkwaardige gemeenten, of een minder figuur dan zoveel kleinere gemeenten. Als men de berichten over de inzamelingen in de krant volgt, kan men lezen, dat tal van ge meenten met een formidabel ge middeld bedrag per inwoner uit de bus komen. Een kleine plattelandsgemeente in Friesland met een bevolking van kleine boertjes en landarbei ders bracht f 2.— per ingezetene op, zoals ook de Egmonden; Hei- loo had tot dusver een gemiddelde van f 1.50. Sommige gemeenten hadden een gemiddelde van tien, twintig, dertig gulden of meer. Er kan in Alkmaar op dit punt nog van alles gebeuren, doch wij kunnen ons toch niet aan de in druk onttrekken, dat niet ieder gegeven heeft naar draagkracht; dat ook niet ieder beseft, waar het om gaat. Stel u eens voor, dat u een meter water in uw bedrijf of win kelzaak had; of dat uw hele vee stapel verdronken was en uw huis geruïneerd wat zoudt u dan denken, als een man, die zonder bezwaar f 100.kan ge ven, maar een tientje voor u over had? Voor de getroffen noodgebieden HEILOO Zondag a.s. (8 Februari) zullen de Broeders van de St. Willibrordusstichting film voorstellingen geven voor de Heilose kinderen, waarvan de recettes (10 ct. per kind) zullen' worden afgestaan aan de getrof fenen door de watersnood. De voorstelling voor de meis-| jes begint om 2 uur, die voor de jongens om 4.15 uur. ALKMAAR De vijftig ar beiders, die momenteel bij de aannemersfirma aan de 73 wo ningen en 2 winkelpanden van de R.K. Woningbouwvereniging „Goed Wonen' aan de Coorn- hertkade en Spiegnelstraat, ueo- ben besloten het loon, datzij Zaterdag gedurende 5 arbeids uren verdienen, ongeveer f 250. aan het Nationaal Rampenfonds te zullen afstaan. De heren Schoonwil en Jonker zullen dit bedrag suppleteren tot f 1.000, In Heiloo is volgens de tot nu toe bekende gegevens een bedrag van i 14.698,44 opgehaald. Van 3 Febr. f 11.374,58 en van 4 Febr. f 3:323,86. In Limmen is het totaalbe drag gestegen tot f 4.440,In beide gemeenten zijn zeer vele kledingstukken en andere tex- tielwaren verzameld. Met man en macht wordt gewerkt aan de sortering en verzending daarvan. De hulpactie voor de ge troffen gebieden, te Oudorp is vlug en doeltreffend aangepakt. De inzameling van kleding en schoeisel is succesrijk verlopen, dank zij een groot aantal dames en heren die hun medewerking verleenden. Een aantal dames belastte zich met de sortering cn reeds Woensdagmorgen half acht werd de uitmuntende hoeveel heid goederen met vrachtauto's naar Amsterdam vervoerd en ter beschikking van het Ned. Rode Kruis gesteld. De Burgemeester stelt er prijs op te verklaren, dat hij zeer dankbaar is voor de spontane hulp en medewerking der ingezetenen. Het Kofa-personeel heeft besloten EEN DAG loon af te staan aan het Rampenfonds. Realiseer u toch de bittere nood, die in het getroffen gebied geleden wordt. De toestand wordt er nog steeds critieker. Alkmaar gaat zo prat op zijn positie als centrumgemeente. Maar dan mogen wij tooh geen minder figuur slaan dan zovele andere gemeenten in ons gewest. De lijstcollectanten kregen vaak te horen, dat men al gegireerd had. Geen bezwaar, om toch nóg eens te geven, zoals die zaken man, die óók gegireerd had en de collectant weer terugriep, om hem alsnog een briefje van f 1000 te overhandigen. De werklozen, die hun steun kwamen halen bij de Sociale Bij stand, brachten nog f 25.71 bii elkaar; een oud moedertje gaf hafer laatste twee gulden, waar zij deze week nog van had te leven; een ander vrouwtje had alleen nog maar voor twee gulden kassabons en gaf ze, omdat ze geen cent in huis had. Dat zijn bijdragen, die de naam van „of fer"' verdienen. Neem er een voorbeeld aan; geef zoveel, dat het ook voor u een offer be tekent. Dan pas geeft ge, zoals wij in deze noodtoestand van dui zenden getroffenen moeten geven. Er is nog volop gelegenheid. Het comité heeft vandaag en mor gen nog zitting in 't Wapen van Heemskerk, om nagekomen gif ten in ontvangst te nemen; des gewenst-tegen kwitantie in ver band met de faciliteiten t.a.v. de belasting. De Biljartvereniging „Alcma- ria" gaf f 100.bestemd voor een feestavond, die werd afgelast. De Woningbouwvereniging Roch dale" gaf f 250.— en de sinds jaren opgeheven tóneelvereniging „Bilderdijk" het kasrestant, dat nog na de liquidatie was over gebleven: f 83. Er zijn optimisten, die ver wachten, dat Alkmaar de hon derdduizend vol maakt. Wie helpt er aan mee? uit Ridderkerk ALKMAAR De ca. 50 brandweerlieden uit Alkmaar en omliggende gemeenten die Dins dagavond met een twaalftal brandweerauto's, voorzien van een motorpomp naar Ridderkerk waren vertrokken, zijn gister avond weer teruggekeerd, vrijwel onverrichter zake. 's Avonds laat kwamen zij in Ridderkerk aan, doch er was niemand om hen te ontvangen en hen een taak aan te wi.jzen. Eerst gistermorgen hebben zij een po ging gedaan om uit een polder wat water te pompen. Dit bleek echter onbegonnen werk gezien de grote watermassa, Na hier een uurtje aan het werk geweest te zijn vertrokken zij naar Rhoon waar zij een uur of vier hebben gewerkt aan het reinigen van een wateruitlaat op de Maas. Daar er verder voor de brand-1 weerlieden nagenoeg niets te doen was de organisatie van een en ander liet veel te wensen over keerden zij allen weer naar Alkmaar terug. Voorlopig zullen zij niet meer naar het be dreigde gebied teruggaan. Later als net water gezakt xs en de ver schillende woningen van het wa ter moeten worden ontdaan, zul len zij waarschijnlijk nog eens naar het getroffen gebied ver trekken. Aanmelding geëvacueerden ALKMAAR De burgemees ter van Alkmaar brengt onder de aandacht van belanghebben den, dat de uit het rampgebied verplaatste personen, die zich tijdelijk in deze gemeente heb ben gevestigd, zich ter gemeen tesecretarie, afd. bevolking, die nen te melden, zo mogelijk on der overlegging van trouw boekje. Motor te water ALKMAAR Gistermiddag omstreeks twaalf uur hebben twee kleine jongetjes kans ge zien een motorrijwiel, dat aan de Oudegracht geparkeerd stond, in het water te duwen. De motor werd door een garage op het droge gebracht. De politie stelt een onderzoek in. DONDERDAG 5 FEBRUARI: Bioscopen: VICTORIA: „De schrik van de Tweede Compagnie" HARMONIE: „Be vrouw met het geschonden gelaat", 18 j. REX: „Levend ingemetseld" (18 iaar) CINEMA AMERICAIN: „New-Orleans", Voorstellingen: 8 uur. Apotheken: Van hedenavond 6 uur af voor spoedgevallen bereik baar apotheek WannaRit sevoort. Ritsevoort 5 en apotheker mèi C. Kama- huys. Waterstanden: Dónderdag: Hoog water 11 u. en 23 u.; laag water: 5.15 en 17.05. Vrijdag: Hoog water: 11.30 en 23.30; laag water: 5.45 en 17.40. Zaterdag: Hoog water: 12.05 en laag water: 6.20 en 18.20, Geen volksdansen ALKMAAR Aan alle leden, vrienden en bekenden van de Alkmaarse Volksdansgroep voor katholieken wordt medegedeeld dat voorlopig niet zal worden ge danst. De verslagenheid om net grote leed van. onze landgenoten die door de ramp zijn getroffen ontneemt de leden het verlangen naar ontspanning en eigen ple zier, Medewerking aan iedere actie die kan leiden tot verzach ting van het leed wordt ten over vloede dringend aanbevolen door het bestuur. De dansavond Van de heer Jack Smit die vanavond zou worden gehouden, is afgelast. Dit geldt eveneens voor de to neelvoorstelling van de toneel groep „Balder* die morgenavond in het Gulden Vlies zou worden gehouden en tenslotte ook voor het optreden van de R.K. Ge mengde Toneelvereniging Dindua die Zondag a.s. het toneelstuk „Een Huis vol Herrie" zou opvoe ren, welke voorstelling uitgesteld is tot 19 April a.s. Verpachting kermisstandplaatsen ALKMAAR De politie maakt belangstellenden erop attent dat dé verpachting van standplaatsen voor de komende kermis zal plaats hebben op Dinsdag 10 Fe bruari, 's roid,dags om half twee in het Wapen van Heemskerk. Inschrijfbiljetten en voorwaarden zijn verkrijgbaar op kamer 10 van het politiebureau. Geëvacueerden in Bergen aangekomen BERGEN Een 40-tal Am bonezen die in de noodgebieden in kampen waren gehuisvest, zijn naar Bergen geëvacueerd en bii de pensions Klemkerk en Heddes ondergebracht. Ernstig motorongeluk BERGEiN De kruideniers bediende werkzaam bij J. Louter in Bergen en afkomstig uit Zuid Schermer, is gistermiddag met zijn D.K.W.-motor op weg naar Alkmaar om kwart over twee tegen een auto gebotst en vrü ernstig gewond. Om niet van het wegdek te slippen nam hij enigszins het mid dengedeelte van de Nieuwe Ber- gerweg, die hij vanaf de Oude Bergerweg, nabii het benzine station. opreed. Hierdoor raakte hi.i een uit de richting Alkmaar komende auto, en reed toen recht op de daar achter komende volks wagen in. De motorrijder werd van zijn motor afgeslingerd en met een zware hersenschudding en verschillende inwendige kneu zingen met de ziekenauto in het St. Elisabeth-ziekenhuis opgeno men. De motor werd zwaar be schadigd terwijl de volkswagen moest worden weggesleept. Naar het evacuatiecentrum BERGEN Mej.. C. de Grauw, de wijkverpleegster, is met vol macht van de burgemeester, na voor een vervangster. Zuster Mosk te Bergen aan Zee, te heb ben gezorgd, naar het evacuatie centrum Etten N. Br..vertrokken. Hier is haar de leiding opge dragen van een noodziekenhuis dat voor de gevluchte bevolking uit de omgeving van Klundert is ingericht. Blijk van medeleven De burgemeester van Alk maar ontving van zijn ambt genoot van Triëst in verband met de ramp die Nederland heeft getroffen het volgende telegram: Rattristato dalla sciagura che eolpisee la vostra nobile nazione accolga sentimenti de fraterna solidarieta di Trieste che si associa alia patria italiana neiile iniziati- ve et opere di cordiale soc- corso punto dio vi assista Giovanni Bartoli Sihdaeo, hetgeen vrij vertaald luidt: Zeer bewogen met het on geluk, dat Uw edele natie heeft getroffen breng ik over de gevoelens van broeder schap en solidariteit van Triëst, die zich verbindt met het Italiaanse vaderland. Ik wens U toe, dat naast initiatief en broederlijke hulp God U moge helpen. Giovanni Bartoli burgemeester ALKMAAR. De jaarvergadering van de Alkmaarse Vrijwillige Brandweer de 74ste had een geheel ander verloop dan zij plegen te hebben. Niet alleen de nationale rouw, waarin ons land gedompeld is, doch ook het nog steeds niet opgeloste conflict in de Brandweer had zijn stempel op deze jaarlijkse bijeenkomst gedrukt. Wat sommigen gehoopt hadden, dat de oppercommandant van de Brandweer hier het verlossende woord zou spreken en het conflict tot een bevredigende oplossing zou worden gebracht, gebeurde niet. Burgemeester Wytema roerde het conflict wel aan in zijn speech, doch wat hij zei, heeft, zoals hij reeds bij voorbaat als zijn vermoeden uitsprak, niet ieder bevredigd. Hij bracht de brandweer hulde voor de discipline, die zij gedurende het conflict aan de dag had gelegd en wekte de verwachting, dat nog wel eens een beroep op deze discipline zal moeten worden gedaan. Wat er zal gaan gebeuren, kon de burgemeester nog niet zeggen; wel wenste hij de Brandweer de kracht toe metterdaad te tonen, dat zij een voorbeeld is van practische burgerzin als het gevaar roept, maar ook als het gevaar niet roept. Wij weten, aldus de burgemeester, welke richting wij uit gaan en hopen samen het juiste einddoel te bereiken. Ook de commandant, de heer J. v. Maarleveld, zei, dat hij over hot conflict niets had mede te delen; noch te verzwijgen. ai kma ar Clnnntaan werd Dankbaar was hij voor de me- iSi inT 15 menfes. dewerking, die hij in de afgelopen maanden had mogen ondervinden en hij deed een beroep op allen. gisteravond door plm. 15 meisjes, de oudsten van de gidsen der Laurentius parochie besloten hun steentje bij te dragen voor het Nat. Rampenfonds. Inplaats van groepsavond te houden, werden huishoudelijke karweitjes opge knapt bij verschillende mensen. Het bracht f 40.10 op. Hulde! Behoudens goedkeuring van om de Brandweer trouw te blij ven. Over de vier hoofdlieden en de 12 manschappen, die hun diensten weer hebben aangeboden, werd met geen woord gerept. De vergadering begon met een de vergadering van Hoofdinge- j herdenkin£ vanD de slachtoffers D.- getroffen waterschappen f 1— per H.A. af te dragen, hetgeen neerkomt op een bedrag van f 5000.—. Het personeel van de Ned. Ma chinefabriek Alkmaar N.V., in vergadering bijeen, heeft besloten een dag salaris of loon ter be schikking te stellen voor de ge troffenen. De directie heeft be sloten het bedrag van het perso neel te verdubbelen. Voor het Rampenfonds heeft de kaartpot van een particulier K.-H. tien gulden beschikbaar gesteld. Het personeel van het aanne mersbedrijf „De 12 Provinciën" te Velsen zal het loon van Zater dag voor het Rampenfonds af staan en de directie heeft even eens besloten hetzelfde bedrag ter beschikking te stellen. De gidsen van de St. Lauren- tiusparochie hebben gezorgd voor een bedrag van f40.10. De R.K. Harmonie St. Caecilia zorgde voor een bedrag van f100. dant heette daarna speciaal de burgemeester en de gasten, de heren Besteman en De Jong van het kringbestuur welkom. Bericht van verhindering was gekomen van de gemeentesecretaris, Mr. Veendorp, weth. v, Slingerland, burgemeester Driessen van Scher- merhorn en burgemeester v. d. Heuvel van Akersloot; van de Commissaris van Politie, de heer Dreeuws en de Hoofdinspecteur, de heer Pijl; van de Inspecteur voor de Brandweer in de provin cie, de heer Fehres en de heer Van Wilgenborg. Ook enkele le den van Oud-Goud, w.o. de ere- commandant, de heer F. Ringers (wegens ziekte) waren verhin derd. De commandant schetste 1952 als een bijzonder zwaar jaar en hoopte, dat de brandweer het vol gend jaar in volle glorie haar 75- jarig bestaan mocht vieren. Sprekend over het conflict, zei hij, dat dit zijn enthousiasme be koeld had, doch zijn plichtsbesef had hem staande gehouden; hij hoopte, dat de brandweer haar enthousiasme zou bewaren en op hem zou overdragen, opdat hij zich weer ten volle aan de brand weer kon geven. Burgemeester Wytema herin nerde, hoe door de brand van Westerlicht de belangstelling voor de Oterleker brandweerstaf op de achtergrond raakte. De brand in Westerlicht heeft doen zien, dat de verhouding tot de brand weren in omliggende gemeenten anders moet worden gezien dan daarvóór het geval was. Voor heen was er een éénrichtingsver keer, hulpverlening van Alkmaar naar buiten; nadien een tweerich tingsverkeer, hulpverlening van buiten in Alkmaar. Dit is winst en in de toekomst zal djt ster ker blijken. De corpsen van Alkmaar en om geving zijn elkaar nader gekomen, hetgeen de geest van kameraad schap versterkte. Ook op het ge bied van de materiaalvoorziening zal er in de toekomst meer twee richtingsverkeer moeten komen; het is goed, dat men weet, dat Alkmaar niet superieur is en alleen Alkmaar hulp kan bieden. Bij de brand van Westerlicht heeft de commandant de vuur proef doorstaan, aldus de burge meester en hij stelde er prijs op nog eens nadrukkelijk te verkla ren, hoe zeer hij het op prijs stelt zo'n voortreffelijk commandant te hebben (applaus). Spr betoogde voorts, dat het vrijwillig karakter van de brand weer twee kanten heeft: de on derlinge band en de overheids dienst op vrijwillige basis. Het voordeel van een sterke vereni gingsband kan echter omslaan in een nadeel, omdat in de brand weer niet mogelijk is, dat men zijn eigen bestuur kiest. Het heeft spr. teleurgesteld, dat niet ieder daarvan doordrongen is en niet beseft, >.dat B. en W. de benoemingen doen, die in de brandweer geschieden. Na allen .dank te, hebben ge bracht voor dediscipline in deze moeilijke dagen aan de dag ge legd, gaf hij namens het gemeen tebestuur uiting aan zijn waar dering voor de zwijgzaamheid, de beheersing en het geduld, dat men aan de dag gelegd had. Wellicht zal het gemeentebe stuur nog eens een beroep op die discipline en zelfbeheersing moe ten doen. B. en W. TieBben rio'g geen be slissing genomen, aldus de bur gemeester; omdat zij een, wissel willen trekken óp de toekomst; op de zelfbeheersing van de brandweer x,ekenen. Zoals de com-mShdant en de hele brandweer is ook het ge meentebestuur onderworpen aan de critische beschouwing van het publiek. Spr. hoopte, dat in 1953 de historie,.tot het verleden zal behoren en doét een beroep op de burgerzin van de brandweer, óók door ij.e beslissingen te aan vaarden, zoals z,e genomen wor den. Als het enthousiasme van de commandant is verminderd, dan wil spr. dat niet als 'verlies be schouwen; door deze geschiedenis is zijn enthousiasme, gerijpt en bezonken, twee trekken, die het beleid van de commandant siqren. De burgemeester zei er van overtuigd te zijn,' dat de plaats, die dé brandweer in de harten der burgerij inneemt, zal worden verstevigd en de Alkmaai-se brandweer de vooraanstaande plaats in Nederland zal blijven innemen, die zij altijd innam. Al zijn de omstandigheden misschien moeilijk en de perspectieven on doordringbaar, wij weten, aldus de burgemeester, welke richting wij moeten inslaan en samen ho pen wij het juiste einddoel te bereiken. De commandant dankte de bur gemeester voor zijn woorden, tot hem en de manschappen gespro ken en hoopte, dat deze laatsten de spreuk der Zeeuwen „Luctor et emergo" voor ogen zouden houden. Hij deelde nog mede, dat de firma's Rono en Hulskamp f 50. geschonken hadden uit waarde ring voor het optreden van de brandweer bij ae brand in No vember in haar percelen. Nadat, de in Juli van het vorig jaar benoemde leden de heren Poorter, v. Ley'eh en Schouten waren geïnstalleerd en afscheid was genomen van Jan Termaat, die een kistje sigaren in ont vangst mocht nemen de heer Lutjehhrms namens Oud Goud en de heer De Jong namens het Kringbestuur hadden gesproken, was het huishoudelijke gedeelte voorbij. Men bleef nog wat in ge noeglijk samenzijn bijeen. De „pot" voor de vertering van deze avond, ten bedrage van f 200. werd op voorstel van de comman dant voor het Rampenfonds be schikbaar gesteld. Jaarverslag In het jaarverslag van de se cretaris de heer C. de Grand, was een belangrijke plaats inge ruimd aan de rampspoedige Februari-nacht, waarin Huize „Westerlicht" door brand werd geteisterd, doch, 'dankzij het op treden van de Alkmaarse Vrij willige Brandweer in samenwer king met de corpsen van Heiloo, Bergen, Langedijk, Koedijk, Ou dorp en Beverwijk voor algehele vernietiging werd behoed. Het politiebureau werd in 1952 75 maal voor brand gealarmeerd, waarvan tienmaal voor buitenge meenten. De Alkmaarse brand weer rukte 24 maal uit, waarvan zeven keer naar gemeenten in onze omgeving. In de overige ge vallen gelukte het de politie de brandjes te blussen. Het vorig jaar meldden zich 17 vuile schoorstenen ter blussing. Na uitvoerig de branden in 1952 te hebben gereleveerd, be steedde de secretaris aandacht aan de preventie. Daar in ver schillende gebouwen in Alkmaar de brandpreventie zeer middel matig is, werden in overleg met de burgemeester en de direc teur van G.W. alle gebouwen aan een nauwkeurig ondei-zoek onderworpen. De veiligheidsmaat regelen in de bioscopen werden strakker aangehaald, terwijl ten aanzien van de schouwburg ,,t' Gulden Vlies" zeer ingrijpende voorzieningen werden getroffen. Bij ..Westerlicht" en het St. Eli- sabethziekenhuis werden extra brandkranen geplaatst, terwijl de waterleiding om het Centraal Ziekenhuis van een tweede toe voerleiding werd voorzien. Het totaal aantal brandkranen is thans 326. Ook in de buitenge meenten is een aanvang gemaakt met de verhoging van de brand preventie. De verbetering van het brandalarmeringsnet is reeds merkbaar. De hooistekers hebben 114 be zoeken gebracht en verplichtten zes veehouders om te spitten. Bij branden, oefeningen en sport wedstrijden werd 46 maal eerste hulp verleend. Omtrent de materiaalpositie deelde de secretaris mede. dat de Alkmaarse Vrijwillige Brand weer momenteel ruim vier kilo meter slangen in voorraad heeft. Ruim 1000 meter is nog onge bruikt, terwijl de overige 3000 m. in zeer goede staat verkeren. Dat het 'goede onderhoud van slangen ook van groot financiëel belang is, bewijst het feit, dat het verantwoord wordt geacht plannen op te stellen tot de bouw van een slangentoren, waarvan het ontwerp is gereed gekomen. De revisie van de brandweerwa gens werd voltooid. Na de mutaties in de br&nd- weer te hebben gememoreerd, besloot de secretaris zijn over zicht met te herinneren aan de prestaties van het brandweer voetbal-elftal, aan het succesvolle debuut van de brandweer-band en de eerste jaargang van het brandweer-maandblad „Alarm". Beschonken wielrijder f 100.- boete ALKMAAR In de nacht van 29 op 30 September j.l. was de Alkmaarse kellner W. H. K. op ziir. fiets gestapt om huiswaarts te keren, nadat hii zes borrels had gedronken. Om zijn vreem de manier van doen. trok hii de aandacht van een politieagent, die dronkemansverschiinselen bij hem waarnam. Gistermiddag heeft de Alkmaarse Politierech ter de kellner. conform de eis van de Officier van Justitie ver oordeeld tot het gewone tarief van f 100 30 dagen. Rode Kruis festiviteiten gaan niet door BERGEN Alle acties in ver band met het 15-jarig bestaan van het Rode Kruis, zoals fancy-fair en vastenavond-bal zijn eveneens tot nader order uitgesteld. Jubileum op de Ambachtsschool ALKMAAR Vrijdagmiddag vond in de Ambachtsschool al hier een dubbel jubileum plaats en wel van de heer A. P. de Kor- ver, die het feit herdacht dat hij 25 jaar geleden zijn intrede deed bij het Nijverheidsonderwijs. En van de heer J. J. Blom die 25 jaar aan de Ambachtsschool alhier werkzaam was. De jubilarissen werden achtereenvolgens toe gesproken door het bestuur van de Ambachtsschool, de directeur en door 2 collega's, die hun kwa liteiten als leraar en collega en als vriend, naar voren brachten. Nadat de jubilarissen hadden be dankt voor de bloemen en ge schenken bleef men nog enige tijd in gezellig samenzijn bijeen. AAN ONZE BUREAUX Vanaf heden liggen aan de bureaux van het Nederlandse Rode Kruis en ook aan de bu reaux van de Noorderpers de lijsten ter inzage met de na men van de slachtoffers van de rampvloed, die Nederland heeft getroffen. Het Neder landse Rode Kruis zal van tijd tot tijd nieuwe lijsten ver strekken. De eerste lijst bevat de namen van honderd slacht offers. Deze namen worden echter gegeven onder het voor behoud, dat wijzigingen nog mogelijk zijn. ZWAAG, 4 Febr. Late aardap pelen 12.60, uien II 45.70, bieten 5.3013.50, prei 836, gele bew. kool 6.509,70, groene kool 13 25, rode kool 7.1011.70, boeren kool 2133, spruitkool 1949, witlof 3254, breekpeen 11.40 13.60, knolselderie b 21, gare biet 818, cox orange pippin 1263, Golden Delicious 843, Goudrei- nette 4—26, Jonathan 839, Lax- ton Superbe 967, Present van Engeland 5—39, Beurré Hardy 5 25, Comtesse de Paris 625, Conference 4056, Doyenne du Cornice 968, Emil d' Heyst 28 32, Gieser Wildeman 522. WARMENHUIZEN. 5 Febr, 6000 kg gele kool 7.208.60. 55.000 kg rode kool 7.00—11.80, 3000 kg witte kool 7.607.70. N.-SCHARWOUDE. 5 Febr. 35.000 kg uien 36.9050.00, grove 36.1042.70. drielingen 38.00 48.00, nep 27.00—28.00, 62.000 kg rode kool 7.00—12.60. 5700 kg groene kool 14.70—23.70. 120 kg spruiten 46.00, 32.000 kg gele kool 6.50—11.60, 140.000 kg deen- se witte kool 6.008.40, 8100 kg peen b 14.4015.10. c 12.50 12.60, d 9.50. Alkmaarse Exportveiling ALKMAAR, 4 Febr. Aard appelen (voer) 5.50; witlof 29-52; rode kool 713; Savoye kool 6.507.50; groene kool 7.5016.50 spruitkool 2058; boerenkool 2753; winterpeen 614; was- peen 1424; uien 1040; prei 1845; soepgroenten 311; Ap pels: Pres. v. Eng. 1120; peren: St. Rémy 9; Gies. Wildem. 12. Weersverwachting Medegedeeld door het K.N. M.I. te De Bilt. geldig van Donderdagavond tot Vrijdag avond. VANNACHT LICHTE VORST Opklaringen, maar ook plaat selijk enkele buien. In de nacht en ochtend, voorname lijk in het binnenland, lichte vorst. Morgen overdag onge veer dezelfde temperatuur als vandaag. Zwakke tot matige, maar aan de kust tijdelijk krachtige wind in hoofdzaak tussen noord en west. DE BILT, 5 Febr. Het K. N.M.I. deelt mede: Een depressie, die over Noor wegen en Zweden naar het. Zui delijk deel van de Oostzee trok, veroorzaakte in de nacht van Woensdag op Donderdag in het Zuidelijk deel van de Noordzee stormachtige Noordwestelijke tot Noordelijke winden. Koude, uit de poolstreken afkomstige lucht dringt nu steeds verder naar het Zuiden over België, Frankrijk en Duitsland door. In de koude lucht komen sneeuw en hagelbuien voor. Langs de Noorse kust trekt een storing, die tot dusverre slechts weinig activiteit vertoonde, naar het Zuiden. Deze storing veroorzaak te enige luchtdrukdalingen op de Britse eilanden, terwijl tegelij kertijd de barometerstanden in Denemarken wat hoger werden. Dit had tot gevolg, dat de wind krachten in het Noordzeegebied nu weer kleiner zijn geworden. Daar er de komende nacht in ons land flinke opklaringen zul len voorkomen, moet vooral in het binnenland op lichte vorst worden gerekend. Bij de bureaux van de Noor derpers kwamen heden de vol gende giften binnen voor de slachtoffers van de watersnood: N. N. te Groningen ƒ10.00; T. H. W. te Groningen ƒ10.00; N. N. te Hoorn ƒ10.00; eerste lichting bus drukkerij Noord- Holland 51.00; gebr. V. en G. Z. (frultactie) ƒ26.28; N. N. te Leeuwarden 1.35. U kunt uw giften bezorgen aan onze bureaux, hetzij per soonlijk, hetzij per brief of post wissel. Ook kan op onze giro rekeningen worden gestort. De gironummers van onze bureaux zijn: Groningen 70021, Leeuwar den 594459, Sneek 594461, Em- men 594460, Zwolle 486779, Alk maar 594463, Den Helder 594462 en Hoorn (ook te gebruiken door Schagen en omgeving) 110894. Dagelijks verantwoorden wij de binnengekomen giften in onze kolommen. GOUDEN BROCHE GEVONDEN ALKMAAR In de St. Adel- bertusschool is een gouden bro che met kettinkje aangetroffen. Iedereen die hierop aanspraak meent te kunnen maken kan zich vervoegen ter gemeentesecretarie te Alkmaar. Burgerlijke Stand ALKMAAR Geboren: Jacb- bus H., z.v. J. H. van Heems en M. F. G. C. Kempen. Gehuwd: Jan Bakker en Joh. J. M. Driesen. Overleden: Pieter Kroon, 74 j., Ronald van Rossum, 2 wk. zijn onze erwten en bonen Bruine bonen 500 gram 42 ct Spliterwten 42 ct 500 gram Witte bonen. 500 gram 56 ct bij 5 pond 53 ct Groene erwten 500 gram 36 ct bij 5 pond 34 ct Canucijners 500 gram 35 ct bii 5 pond 33 ct Grauwe erwten 500 gram 45 ct bij 5 pond 42 ct Heerlijke koffie 250 gram 1.59 Grove thee 100 gram 45 ct Prima cacao 100 gram 31 ct Dadels, zonder pit 250 gram 25 ct Matvijgen 250 gram 30 ct Roomboter, 250 gram 1.16 Achterstraat 50 Tel. 2559 Echtpaar met zoon. 5 ir. zoekt ten spoedigst ge- meub. of gestoff. Alkmaar of omgeving Br. Makelaardij VAN DÉR BORDEN, Kenne- merstraatweg 31 Alkm. PLAATS EEN DOELTREFFEH KWALITEIT EN LAGE PRIJZEN 3 pd. vette lappen 3. 3 pd. doorr. lappen 3,60 3 pd. magere lappen 4.50 Gehakt, paarden en var kens, per pond1.20 5 pd. dik koevet 4.25 5 pd. schapenvet 4.25 2 ons ham 0.9.0 2 ons hamworst 0.65 2 ons tongewolrst 0.55 1 pd. metworst 1 pd. le verworst, samen 1.75 Hekelstr. 21 Tel. 2877 Alkmaar SINTERKLAAS TERUG? „De VéGé - kruidenier lijkt wel op Sinterklaas" schrijft Mevr. Jans. „Bii de boodschappen krijg ik altjjd geldzegels cadeau!' 2kg. dik vet spek 5.— kg. rauw koevet 4.- vi kg. rauwe reuzel 4 2'ókg. mager spek 8. per kg. Doorr. Koelappen 1.60 Magere koelappen 1.90 Riblappen 2. Schoudercarbonade 1.70 Gehakt half om half 1.60 200 gr. rookvlees 1. 200 gr. Ham 1.10 200 gr. pekelvlees 0.90 200 gr. ontbijtspek 0.80 200 gr. boterh.worst 0.65 200 gr. tongenworst 0.60 Beleefd aanbevelend Spoorstr. 56 Telef. 3062

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 2