GEMEENTE GEEFT 50 MILLE voor adoptieplan Noorderkwartier Nare dagen Beslissing koopavond uitgesteld 14 Februari: voor NatRampenfonds Gemeenteraad Alkmaar Met belangeloze medewerking van hoog tot laag NAAR DE 100.000 Geld stroomt binnen Middenstand moet contact opnemen met politie Dr Schroder herdacht Agenda grote sortering MANTELCOSTUMES DODENLIJST TER INZAGE Hebt Gij ook al rheumatiek Pagina 2 1 I1" Vrijdag 6 Februari 1953 ALKMAAR „In afwachting van hetgeen er van hogerhand nog beslist zal wor den omtrent de adoptieplannen, stelt het college van B. en W. voor, ten laste van de reserve een bedrag van 50.000,- af te zonderen ter verwezenlijking van het plan, dat Alknutar koestert, om in welke vornt dat ook geschieden ntag, in streekverband met het Noord Hollands Noorderkwartier een bepaalde streek uil de getroffen ge bieden te adopteren". Met deze woorden besloot burgemeester Mr II. J. Wijtema zijn korte herdenkingsrede voor de aanvang van de raadsvergadering van gistermid dag, gewijd aan de ramp die oïib land in zo ongekende omvang heeft getroffen. „Woorden", aldus de voorzitter van de raad, „schieten te kort, om uiting te geven aan de gevoelens, die ons thans bezielen, Het is verheugend te zien, hoe de reacties op dit grote leed zijn geweest en nog zijn. Talloze blijken van hulp en offer vaardigheid duiden op de ongebroken geestkracht van ons volk. Laat een ogenblik van stilte gewijd zijn aan de nage dachtenis van de slachtoffers In het geheel van de hulp verlening", aldus vervolgde de voorzitter, „mag de gemeente Alkmaar niet achterblijven. De meest geëigende vorm voor hulpverlening is die van adoptie. Hieromtrent zijn nog geen richtlijnen gegeven, doch adoptie zal het meeste effect sorteren, wanneer dit gepaard gaat met een bundeling van krachten: niet gemeentegemeente, maar streek—streek. Het verdient aanbeveling, dat het Noord Hollands Noorderkwartier een geheel eiland adopteert". Met algemene stemmen be sloot de raad on dit voorstel van B. en W. in te gaan. Ver, schillende sprekers onderstreep ten de woorden van deernis, door de voorzitter gewijd aan de dulzehden, die in hun familie slachtoffers tellen, en have en goed hebben verloren. Daarna nam de raad enkele ogenblikken stilte In acht ter na gedachtenis van de overleden stadsarts Dr. Schröder. die. aldus de voorzitter, de stad Alkmaar en haar inwoners aan zich ver plicht heeft en bij wiens begra fenis is gebleken, welke grote plaats hij in de harten van de Alkmaarders heeft ingenomen. Door het bedanken van de heer Eriks als lid van de ge meenteraad is er een plaats opengevallen. De voorzitter stel de er prijs op. de heer Eriks dank te brengen voor de ijver en toewijding, betoond bij het behartigen van de belangen der ingezetenen. De heer v. d. Bor den was afwezig wegens ziekte 'en de heer Knuistingh Neven was verhinderd de vergadering bu te wonen. Ingekomen stukken. Een adres van het hoofdbe stuur van de Nederlandse Onder wijzersvereniging waarbij een door de algemene vergadering van deze vereniging aangenomen motie was overgelegd om aan de voorziening en de verzorging van het onderwijs en de vak opleiding nog meer aandacht te besteden dan thans reeds het geval is. werd voor kennisgeving aangenomen. Het adres van de bewoners van de Hoeverweg. met het ver zoek aan de Hoeverweg een ver lichting te willen aanbrengen en een brief van het actie-comité de .Omval, met het verzoek de Slingerdlik te willen verbeteren, worden op verzoek van enkele raadsleden nog eens bezien in de Commissie voor de Lichtbedrii- ven. het laatste verzoek alleen voor wat betreft de verlichting. Weg-verbetering behoort tot de Competentie van de Schermer. Een verzoek van de Centrale van Katholieke Militaire Tehui zen om toekenning van een sub sidie voor het jaar 1953. werd afgewezen, wegens te late in diening. Een brief tenslotte van de Chr. Woningbouw Vereniging „De Voorzorg." waarin wordt ge vraagd om een voorschot van f 10.347.10 voor het aanschaffen en aansluiten van 48 heetwater doorstroom-apparaten voor de 53 woningen aan de Dathenusstraat en de Coornhertkade. werd in handen van B. en W. gesteld om advies. Zondagverkoop gaat door. Het voorstel, om ontheffihg van winkelsluiting te verlenen op Zondag tussen 14 en 18 uur ten aanzien van de winkels, waar uitsluitend of in hoofdzaak vis. fruit, banket, suikerwerk of chocolade ten verkoop in voor raad zijn. doch uitsluitend voor de verkoop van deze met name genoemde artikelen, werd aan genomen met de stemmen van de heren Hoytlnk. Venneker en Mei. Kamphuvs tegen. De heer Hovtink hoopte, dat deze raads- beslissing van hogerhand teniet zou worden gedaan, omdat hij op het standpunt staat, dat alle za ken des Zondags gesloten die nen te zijn, Op dit standpunt stond ook Mej. Kamnhuys. Voorstel Koopavond aan gehouden. Bij de ingekomen stukken was er een schrijven van de geza menlijke Middenstandsbonden in i Alkmaar, om de beslissing tot het instellen van een koopavond aan te houden, en de Midden stand gelegenheid te geven ken nis te nemen van het rapport, inzake de controle van de door haar gehouden enquête. Bij monde van de heer Berk houwer verzocht de VVD-fractie dit verzoek in te willigen. De heer Berkhouwer kon het zich best voorstellen, dat men zich in Middenstandskringen wat Pijnlijk getroffen voelt, dat door de politie de conclusies van de door haar gehouden enquête wor den weerlegd. Het zou kunnen zijn, dat de schijn is gewekt, dat de middenstand bij het opgeven van de cijfers min of meer te kwader trouw zou hebben ge handeld. Waarom, zo vroeg hij, heeft de politie vooraf geen con tact opgenomen met de midden stand? Laten wil nu het voorstel tot het niet instellen van een koopavond aanhouden en nog eens exact de cijfers vaststellen, zoals zij er moeten uitzien om onweerlegbaar te zijn. De heer Hovtink vroeg eveneens aanhou ding van het voorstel, om de wrij Makken tussen middenstand en politie uit de weg te ruimen, De heer de Zeeuw bepleitte een nader contact tussen deze belden Ook de heer Sietsma verzocht aanhouding, De voorzitter zeide. daartegen geen enkel bezwaar te hebben. Het is echter niet gebruikelijk, zo zeide hij. een ambtelijk uit gebracht advies aan de adressan ten over te leggen. Trouwens men heeft voldoende aan de raadsbiilage. waarin het advies van de politie in wezen is ge condenseerd. In antwoord op de vraag van de heer Berkhouwer, of het nu wel noodzakelijk was. hierbij de politie in te schakelen antwoordde de voorzitter dat het een goede gewoonte is. om het advies van de Commissaris van Politie te vragen wanneer straf bepalingen in «het geding zijn, waarop de politie controle moet uitoefenen. De politie, zo verklaarde hli nadrukkelijk, heeft geen eigen enquête gehouden. De cijfers van de middenstands-enquête zijn naar de politie om advies gezon den en de politie is tot een an dere conclusie, een andere inter pretatie. een andere betekenis van diezelfde cijfers gekomen. Met het aanhouden van het voorstel zij de Middenstand gaarne gelegenheid gegeven, des noods met de Commissie voor het ontwerpen van Strafverorde ningen en met de politie nog eens van gedachte te wisselen, Bij de besprekingen kwam wel naar voren, dat men op generlei wijze de Indruk gevestigd wil zien, dat een van beide .par tijen" onbehoorlijk te werk zou zijn gegaan; dat dus de cijfers op zich aanvaardbaar waren, doch dat alleen verschil van in zicht bestond in de conclusies, die uit de cijfers te trekken zijn. Restauratie Kapelkerk Om het monumentale bouw werk, dat de Kapelkerk is, voor algeheel verval te behoedeh. heeft de raad zich accoord Ver klaard met een crediet-verlening van f 118.800, zijnde tien pro cent der herstelkosten van de bekapping, waarop een zware dakruiter rust. en zulks onder voorwaarde, dat Rijk en Provin cie eveneens een bijdrage ver lenen van resp. 55 en 15 pet. Het restant zal dan worden gefinan cierd uit de ei «en middelen van de Kerkvoogdij. Het verwonderde de heer Ven neker. dat per laar slechts f 2000 wordt besteed aan onderhoud van de Kapelkerk. Zou dit de oorzaak van het verval kunnen ziin? De voorzitter vond deze suggestie van de heer Venneker dermate belangrük. dat hij gaarne beloofde hierover van ge dachten te wisselen met de Di recteur van Openbare Werken. 20 Woningen aan de Trompstraat. Op 16 Mei besloot de raad' 'n vijftal woningen te bouwen in het verlengde van de Tromp straat. teneinde gezinnen. die moeilijk elders kunnen worden ondergebracht, aan een huis te helpen. Het is echter mogelijk gebleken, ter plaatse meer van dergelijke woningen te bouwen, n l. 24 kleine woningen, door de ontworpen havenkom pim. 60 m. In Z.O. richting te verplaatsen. Aan de Westzijde van de Tromp straat kunnen op het bouwrijp gemaakte terrein reeds 20 kleine woningen worden gebouwd. De raad besloot, het besluit van de bouw van deze twintig wonin gen, waarvan 12 woningen drie, en 8 woningen twee slaapkamers zullen tellen. Aan bouwkosten is nodig f 176.304.42. De kosten van de grond, eigéndom van de gemeente en ingebracht in het grondbedrijf, bedragen f 23.000, welk bedrag ten laste van 't ge meentelijk woningbedrijf, waar bij de woningen worden inge bracht en in beheer gegeven.aan het grondbedrijf wordt uitge keerd. Van het Rijk wordt een bpdrage verwacht ingevolge de Beschikking Bijdragen Woning- wetbouw 1950. Bij de behandeling van dit voorstel kwam ter sprake, wat nu eigenlijk beter zou zijn, a-so ciale gezinnen in één wijk bijeen te brengen of die gezinnen over geheel de stad te verspreiden. Wethouder van Slingerland zei, dnt onder gezinnen, die elders moeilijk plaatsbaar zijn, niet ge neraliserend a-sociale gezinnen behoefde te worden verstaan. In deze huizen kunnen ook die per sonen worden ondergebracht, die bij het Bureau Huisvesting als urgente gevallen worden aan gemerkt. Wel wordt aan de zgn. a-sociale gezinnen enige voorrang verleend. Nieuwe folder voor V.V.V. De Raad verleende Alcmaria V.V.V. een renteloos voorschot van ±'7.500,terug te betalen in 3 jaar voor de aanmaak van een folder, die, ter bevordering van het toeristenverkeer, in een op laag van 50.000, in het buitenland zal worden verspreid. De voorzitter deelde mede, mo menteel nog te zoeken naar een meer ideale uitvoering van re clamemateriaal, dat volkomen an ders zal moeten worden dan het geen er op dit gebied voor Alk maar is verschenen. Het nieuwe materiaal moet artistieke foto's bevatten met een commerciële achtergrond, zodat de betreffende pagina's mede zullen worden be taald door de firma's die van die commerciële achtergrond zullen kunnen profiteren, omdat bij voorbeeld op de foto van een stadsgedeelte, ook de naam of het pand van die firma voorkomt. In de overeenkomst met de Ned. Spoorwegen inzake spoor verbinding naar het industrieter rein Noord werden enkele wijzi gingen aangebracht, waarbij de door de gemeente jaarlijks te be talen vergoeding van f4.200,op f5.166,wordt gebracht, zulks voor huur en onderhoud van een spoorlijn, die moet komen langs de Noordzijde van het Huiswaar derplein en een gedeelte van de Noorderstraat. Het voorstel, om over te gaan tot aankoop en verbouwihg van de ontsmettingsinrichting van Het Witte Kruis, voor huisves ting van de Nazorginrichting B.L.O. en de Sociale Werkplaats, werd eveneens aangehouden. De heer Vleugel Verzocht aan houding, omdat niet voldoende tijd beschikbaar was geweest, om een gefundeerd oordeel ovel' deze kwestie te vellen. De heer Berk- houwer smaakte het genoegen, dat nu zijn woorden zijn bewaar heid, die hij gesprokeh heeft, toen besloten moest worden de sociale werkplaats onder te brengen in de panden aan het Luttik Oudoi'p en hij er toen aan getwijfeld heeft, of deze panden zich wel voor het doel, dat ermee werd beoogd, zouden lenen. Hij deelde het college on de raad mede, dat de Verenigde Brandstoffenhandel grote interesse heeft voor het pand aan het Kwakelpad, omdat zij haar bedrijf, hoogst noodzake lijk moet uitbreiden en thahs geen kant meel* heenkan, een noodzakelijkheid, die, zoals de heer Venneker opmerkte, al jaren bestaat, en waaraan van ge meentewege nog niet genoeg aandacht is besteed, hoewel erom gevraagd is. De heer Berkhouwer zei, dat voor de Sociale Werkplaats wel licht een beter pand op te bou wen zou zijn voor hetzelfde be drag, dat nu zou moeten worden besteed aan aankoop van en het treffen van voorzieningen aan het gebouw. Hij bepleitte een na der contact tussen de gemeente en de V.B. De heer Woldendorp was het eens met de heer Berk- houwer, waar deze erover gespro ken had, voor hetzelfde geld el ders een .plaats voor de Sociale Werkplaats te zoeken. De heer Vleugel, sprekende in tweede in stantie, vreesde de mogelijkheid, dat ook dit pand weer niet ge schikt VOOr de Sociale Werk plaats zou blljlcen te zijn en daarom deed hij de suggestie voor de S.W. een pand te bouwen, dat daartoe speciaal geëigend is, Wethouder Coerts wilde zich niet tegen aanhouding verzetten hoewijl hij zich er een tegenstan der van verklaarde, het gebouw aan particulieren af te staan, ter wijl de gemeente Voorrang van de koop heeft door haar grond in erfpacht te hebben gegeven. Een andere oplossing zoeken voor de S.W. zal meer geld kosten dan met de voorgestelde transactie is gemoeid, Zei hij. De voorzitter wilde tenslotte nog nadrukkelijk vaststellen, dat uit het feit van de aanhouding van het voorstel generlei conclu sies zouden kunnen worden ge trokken, die vooruitlopen op de uiteindelijke beslissing. Hamerstukken Tenslotte bevatte de agenda nog slechts enkele hamerstukken. De Raad besloot de gemeente te doen toetreden tot de Vereniging van Ruw IJs fabrikanten. De Keer W. Poeze werd als onderwijzer van de Lindenschool overge plaatst naar de Kohnstammschool, Tot onderwijzeres aan de Linden- school werd benoemd Mej. A. H, E. Schut, thans tijdelijk onder wijzeres aan dezelfde school. Tot onderwijzer aan de Jan Ligthart- school werd benoemd de heer D. Siijs, thans onderwijzer aan de Zuiderschóol te Westzaan. Mej. D. Siebenga, te Lisse werd be- I noemd tot onderwijzeres aan de Bosboom-Toussaintschool. Voorts werden benoemd: tot tijdelijke leraren aan het Murmelliusgym- nasium Mej. M. H. Schenkeveld te Alkmaar en de heer H. G. J. M. Kooter (beiden Nederlandse Taal), tot lid van de commissies van toezicht op het middelbaar en nijverheidsonderwijs de heer J. F. Ie Blansch. De raad besloot goed te keuren, dat aan de Rector van het MurmelliüSgymnasium, Dr. J. Hemelrijk, later pensioen mag wordeh verleend dan op 14 Febr. a.s. doch uiterlijk tot 1 September a.s. Vervolgens besloot de raad gel den uit de gemeentekas te ver strekken voor de bouw en in richting van pen gymnastiek- locaal voor de in aanbouw zijnde R.K. school voor G.L.O. aan de Coornhertkade, voor de aanschaf fing van een achtdellg wandrek ln net gymnastieklocaal van de St. Agnosschool, aan de Koorn- laan, en voor het maken en in richten van twee leslokalen op de zolderverdieping van deze school, voor de aanschaffing van verduisteringBmaterialen voor een klaslocaal van de St. Aloysius- school aan de Koornlaan, ten dienste van het fllmonderwijs, voor aanschaffing van atlassen voor de St. Annaschool v.g.l.o., voor de aanschaffing van 1 hand en 1 trapnaaimachlne ten behoe ve van het handwerkonderwijs aan meisjesleerlingen van de Ju- llanaschool (u.l.o.) aan de Bur gemeester Palingstraat en ten slotte voor aanschaffing van wandrekken in het gymnastiek locaal van de Juliaschoel aan de Emmastraat en verduisterings gordijnen in een klaslocaal van die school, voor het fllmonder wijs. Ook de besturen van de bij zondere kleuterscholen zijn ver plicht het onderwijzend personeel de bijslag ingeyolge de premie betaling Werkloosheidswet uit te betalen, welke kosten door de ge meente worden vergoed. De raad besloot, hiervoor de vergoeding van f 1.380,voor het gehele jaar 1953 uit te keren. Op verzoek van het bestuur van de Huishoud- en Industrie school verklaarde de raad, dat uitbreiding van deze school met cursussen voor de huishoudelijke scholing van fabrieksmeisjes, uit gaande van het Zonnebloem en Mater Amabiliswerk, nodig is. Tenslotte werden de voorschotten der gemeentelijke vergoedingen over 1953 ten behoeve van het bijzonder lager onderwijs eh bij zonder buitengewoon lager on derwijs vastgesteld. VRIJDAG 6 FEBR. BIOSCOPEN: REX: „De doohter van de houtvester". VICTORIA: „Dubbel spel". CINEMA: „Don Camillo". HARMONIE: „The Crimson Pirate". Voorstellingen 8 uur. Apotheken: Van hedenavond 6 uur af voor spoedgevallen bereik baar apotheek WannaRit sevoort. Ritsevoort 5 en apotheker mej. C. Kamp huvs. MEDISCHE HULP: Heiloo, Limmen en Aker sloot: (Zaterdag en Zon dag) Dokter C. A. van Hoolwerff, van Aostastr. 15, tel. 3887. ZATERDAG.' Hoog water 12.05 uur. Laag water 6.20 en 18.20 u. „Turnlust" speelt voor Nationaal Rampenfonds ALKMAAR De Gymnastiek vereniging „Turnlust" heeft be sloten, ten bate van het Nationaal Rampenfonds een reprise te ge ven van de gymnastiekuitvoe- ring van 31 Januari j.l. Deze avond zal Maandag a.s. worden gehouden. Men kan zich hiervoor dagelijks tussen 11 en 3 uur van kaarten voorzien aan Het Gulden Vlies, waar deze uitvoering zal plaats vinden. Er zijn plaatsen van f 1.50, f2.en f2.50. Van alle kanten is gratis medewerking toegezegd. De heer Mooy heeft zijn zaal gratis beschikbaar ge steld. Het orkest van Tony Wil- lemsen zal de muzikale omlijsting gratis verzorgen. De Nationale Revue te Amsterdam heeft de dé cors ert de cOBtumes om niet be schikbaar gesteld. Dit geldt te vens voor de verlichtingsartike len vah de heer Scharlewi en de medewerking van het Cabaret gezelschap „De Lachspiegel". Hoe meer publiek, hoe groter het be drag zal zijn, dat aan het Natio naal Rampenfonds kan worden afgedragen. Het verdient dus zon der meer aanbeveling, deze avond bij te wonen. Album „De Ramp" ALKMAAR Zoals bekend, heeft de Vereniging ter Bevorde ring van de Belangen van de Boekhandel het initiatief geno men om over te gaan tot de uit gave van een foto-album, gewijd aan de watersnoodramp, welke Nederland getroffen heeft. Voor dit album, dat voorzien is van een voorwoord van H.M. de Ko ningin, kan reeds nu worden in getekend. Het album bevat 100 pagina's foto's en kost f3.50 per exemplaar. De opbrengst komt geheel ten goede aan Het Natio naal Rampenfonds. /lrf)U-vfpT7 Tic REEDS ONfVANGEN ALKMAAR Teil bate van het Nationaal Rampenfonds zal Zaterdag 14 Februari om half acht in de Grote Kerk een concert worden gegeven door de koren van de Rijks Kweekschool en de Middelbare Meisjesschool te Bergen, met belangeloze medewerking van de organist Piet Kee en de sopraan Erna Spoorenberg. Als dirigent zal de heer Corn. Jonker optreden. Het kerkgebouw zal gratis ter beschikking worden gestéld, ter wijl de directeur van de V.B., de heer J. Laketnan, hééft toege zegd, geheel belangeloos voor de verwarming te zullen zorgdra gen. Van hoog tot laag wordt bij de uitvoering van dit concert on baatzuchtige medewerking gege- ven. De leerlingen Van de Rijks kweekschool en de Middelbare Meisjesschool repeteren met ijver en toewijding, om in het korte tijdsbestek dat hun ter beschik king bleef, het programma, dat bijzonder aantrekkelijk zal zijn, in tg studeren. Jeugdige spontaniteit Het is niet alleen dit, wat de leerlingen van de Rijkskweek school voor de getroffenen in de overstroomde gebieden hebben willen doen. Onmiddellijk na de eerste berichten over de waters nood klopten zij bij hun direc teur aan met de vraag: Wat kun nen wij doen? De eerste dag was het niet mogelijk, van dit spon tane 'aanbod gebruik te maken. Maandag j.l. werden de leerlin gen ingeschakeld bij de geldin zameling. Ook dat was hun nog niet genoeg. Zij vroegen en ver kregen toestemming, de gelden, de zij tot nu toe hebben bijeen- gesipaard voor het sohoolreisje, ongeveer f 400,—, te storten in de kas van het Nationaal Ram penfonds. Toen kwam de vraag naar vo ren, een concert ten bate van dit fonds te organiseren. Daarover is contact opgenomen met de bur gemeester, die bevorderd heeft, dat de beide solisten belangloos hun medewerking hebben willen toezeggen, De burgemeester zal die Zaterdag het concert bijwo nen Het programma is zo samen gesteld, dat het grote publiek 't ongetwijfeld zal appreciëren. Het is eenvoudig, stijlvol en geheel aangepast aan de sfeer, die sinds het begin van de ramp over het land hangt, De heer Kee opent het pro gramma met orgelmuziek. Daarna volgen het Wilhelmus, Wilt he den nu treden, waarna Erna Spoorenberg haar eigen reper toire brengt, waarvan tihans nog niets bekend is. Tenslotte volgen behalve een orgeiaolo, een drie tal canons, Hufae und Litanie Schubert L Nun ruhen alle Win der vah Bach, Ave Verum van Mozart, en na een laatste optre den van Erna Spoorenberg, Abide with Me. De toegangsprijzen zijn vast gesteld op f 1,en f 2,50. Te vens zijn er 100 plaatsen van 10 gulden, welke uitsluitend open staan voor degenen, die een bij drage van tien gulden willen be schikbaar stellen, Deze laatsten kunnen hun kaarten verkrijgen bij de Directie van de Rijks kweekschool (aan de school), bij de heer D,L, Daalder, directeur van de Middelbare Meisjesschool te Bergen en op het kantoor van ons Dagblad, Alkmaar, Ritse voort 52. Wij doen een sterk beroep op de ingezetenen van Alkmaar en Omstreken dit concert bij te wo nen, om ook op deze wijze de hulpverlening te steunen en ge zamenlijk te getuigen van het medeleven met de getroffenen en de doden te herdenken.... STEEDS CRESCENDO 2 Febr. f 13.729,86 3 Febr. f 14.087,18 4 Febr. f 16.089,41 5 Febr. f 18.112,10 Totaalf 62.018,55 Het gaat tot dusver steeds crescendo met de lijstcollecte in Alkmaar: gisteren kwamen ca 70 lijsten binnen met een bedrag van ruim f18.000. Het ziet er zo naar uit, dat Alkmaar de Hon derdduizend vol zal maken. Merk waardig was gisteren, dat ver schillende ingezetenen spontaan aan het hoofdkwartier van het plaatselijk Rampenfonds in Het Wapen van Heemskerk een bij drage of nóg een bijdrage kwa men brengen. Onder de giften, die gisteren binnenkwamen, was er een van het gezamenlijk personeel van de fa. Eckman van f1.730,95; voorts een bedrag aan overwerk van het §ersoneel van Jac. Met's automo- ielbedriiven, verdubbeld door de directie tot een bedrag van 11.432,50. Van de Kweekschool alhier kwam een bedrag van f489,25 binnen, aanvankelijk be stemd voor een schoolreisje. Ten slotte was er het exploitatie- overschot van de Midza, welke in de dertiger jaren alhier werd ge houden: f500. Nog 'n zeventig lijsten moeten binnenkomen. Zullen die de hon derdduizend vol maken? In ieder geval wordt de geldinzameling vanavond nog niet gesloten. Het Rampenfondsbureau houdt nog zitting; Zaterdag 7 Febr. van 2 tot 5 uur en Maandagavond vah 7 tot 10 uur. En zo nodig komt er nog wel een gelegenheid, om de laatste bijdragen te bezorgen. De honderdduizend moet vol. De jaarlijkse uitdeling van de Burger IJsclub, die op 14 Febru ari zou plaats vinden, is afgelast er. het bestuur van de Burger IJsclub heeft ƒ500.— toegezegd voor het Rampenfonds. De afdeling Frieseweg van de Vereniging van Volkstuinders heeft 75.voor het Rampen fonds gestort. ALKMAAR KAN WEER HELPEN ALKMAAR Op initiatief Van de wethouder van onder wijs, zal in Alkmaar 'n actie begonnen worden, ter inza meling van speelgoed voor de jeugd in de betrokken ge bieden. Deze inzameling zal geschieden via de scholen, vanwaar het speelgoed aan de gemeentelijke instanties zal worden afgedragen, om vervolgens doorgezonden te worden naar het Rode Kruis, dat voor distributie zal zorg dragen. De ouders worden opgewekt om deze actie te steunen, door hun kinderen zoveel mogelijk vooral bruikbaar speelgoed mee te geven. Van alles is wel kom: speelgoed, maar ook leesboeken, kleurboeken, enz. R.K. Aannemers Patroonsbond ALKMAAR In een huishou delijke vcigadering van de R.K. Aannemers-Patroonsbond werd de heer L. Schilder benoemd tot voorzitter in de plaats van de heer A. Buur, die deze 12 jaar had vervuld. Aan de heer Buur Werd een bedrag van f100 over- hahdigd voor de Bejaardensocie- teit voor Katholieken alhier, Waarvan de heer Buur voorzitter is geworden, Het bestuur ontving een cre- diet van f2000.-- voor het Ram penfonds, waarvan f1000.in reserve wordt gehouden voor eventuele bijzondere gevallen. De heer Buur. die geruime tiid voorzitter was. werd tot, bijzon der ere-voorzitter van de bond benoemd: ook ziin echtgenote deelde in de hulde en mocht een afscheidsgeschenk in ont vangst nemen. De vergadering had overigens slechts een huishoudelijk karak ter: het feestelijke gedeelte Werd in verband met de ramp in zuid west-Nederland ditmaal achter wege gelaten. Feestavond K.J.B. Dominicuspar. afgelast ALKMAAR Ons bericht in onze editie van gisteren omtrent de afdelingsmis. die zoals abu sievelijk werd vermeld, on 15 Febr. zou worden ongedragen, geldt niet voor de Kajottersbe- weging, doch voor de Katholie ke Jongeren Beweging van de St, Dominicusnarocme. De K.J.B, in deze narochie deelt dus mede dat de feeste lijke ouderavond, die anders on 11 Febr, a.s, zou worden gehou den, is afgelast en dat de zen. afdelingsmis tot Intentie van de slachtoffers en de overlevende getroffenen in de overstroomde gebieden, Zondag a.s. 8 Febr. om half acht zal worden gecele breerd. Ingebroken? ALKMAAR Een gebroken ruit van het gemeenschappelijk administratiekantoor van de Uit voering vjm de Werkloosheidswet aan de Nieuwlandersingel heeft het vermoedeh doen ontstaan, dat er in de nacht van Woensdag op Donderdag is ingebroken. Er werd echter niets vermist. De politie stelt een onderzoek in. W eersverwach ting Medegedeeld door het K.N. M.I. te De Bilt. geldig van Vrijdagavond tot Zaterdag avond. VORST Wisselende bewolking met enkele sneeuwbuien. Zwakke tot matige noord-oostelijke wind. Lichte tot matige vorst. (Advertentie) f Verdrijf de periodieke pijnen if en dat lome, lusteloze gevoel^ direct enafdoend met een paar/ Voor getroffen gebieden ALKMAAR Ook gisteren zijn weer van alle kanten de bijdra gen voor het Nationaal Rampen fonds binnengekomen. Het bestuur van de Volkstuin- ders, afd. Frieseweg te Alkmaar stelde f 75.beschikbaar. De Woensdag in het Murmelli- us Gymnasium gehouden inza meling leverde f 117.20 op. Een kaartclub stortte spontaan f 13.terwijl van de Alkmaar- se Kegelbond reeds zes clubs hun club- of feestkas hebben om gekeerd, zodat, met een door de Bond ter beschikking gesteld be drag tot nu toe vrii kwam De uitdeling van de Burger IJsclub gaat deze keer niet door. In de plaats daarvan zal een be drag van f 500.aan het Na tionaal Rampenfonds ter beschik king komen. Dierenbescherming ALKMAAR Zwervend is op de Bierkade te Alkmaar aange troffen een grote donkere her dershond (zeer goed verzorgd, teef) In de omgeving van de Me- tiusstraat zwerft n klein zwart bruin hondje. Adres: Inspecteur C. Verwer, Zaagmolenstraat 36. Burgemeester van Batli komt niet ALKMAAR In verband met de tijdsomstandigheden gaat de receptie ten staahuize op Vrij dag 6 Febr. a.s. niet door. Het bezoek aan Alkmaar van de Mayor van Bath, de Town- clenk en hunne dames is voorlo pig uitgesteld. Kegelconcours uitgesteld Het bestuur van de Aïkmaarse Kegelbond heeft besloten, om 't concours, dat van 8 t.e.m. 15 Fe bruari zou worden gehouden, 'n week uit te stellen, i in verband met de nood, waarin èen deel van ons volk verkeert. De wed strijden vinden nu plaats in de week van 15 t.e.m. 22 Februari. Kosteloze inenting tegen pokken ALKMAAR De burgemees ter van Alkmaar brengt ter al gemene kennis, dat de kosteloze inenting tegen pokken zal wor deh hervat m.i.v. Maandag 9 Februari a.s, 3 uur n.m. in het Centraal Ziekenhuis alhier de burgemeester voornoemd, WYTEMA Hout voor fa. Gonijn ALKMAAR Aan de Noorder kade ligt de Zweedse kustvaar der Limfjord, met een lading boomstammen voor de Fa. Co- hijn, Het hout is afkomstig van Zweden. AAN ONZE BUREAUX Vanaf heden liggen aan de bureaux van het Nederlandse Rode Kruis en ook aan de bu reaux van de Noorderpers de lijsten ter inzage met de na- meh van de slachtoffers van de rampvloed, die Nederland heeft getroffen. Het Neder landse Rode Kruis zal van tijd tot tijd nieuwe lijsten ver strekken. De eerste lijst bevat de namen van honderd slacht offers. Deze namen worden echter gegeven onder het voor behoud, dat wijzigingen nog mogelijk zijn. Advertentie Wie de kwellingen van rheumatiek ot van rheumatlsche aandoeningen kent, weet hoe een groot deel van zijn leven vergald wordt door de vaak zware pijnen. Zodra gij Uw kwaal bestrijdt met Altkcr's Kloosterbalsem, waarvan de genees krachtige bestanddelen diep In de weef sels doordringen, voelt U, Hoe een heer lijk verwarmende balsem Uw pijnen lenigt en zult U bemerken welk een wel dadige werking dit Ideale wrijfmiddel be zit. Niet vöor niets zegt men: Akker's Kloosterbalsem„Üeen goud Zo goed". Aïkmaarse schaakclub ALKMAAR. Door het bé stuur van VVV is besloten weer een Paastournooi te organiseren. Er zal gespeeld worden a,s. Za terdag en Tweede Paasdag, in groepen van vier. Aanmelding kan nu al geschie den bij D. Appel, Westerweg 30. Ook worden door het bestuur maatrégelen beraamd voor de in Alkmaar te houden bondswed strijden, alsmede voor het her denken van het 50-jarig bestaan van V.V.V. in 1956, Hier volgen de uitslagen van de wedstrijden VoOr de Winter competitie: Hoofdklasse: P. HoekstraP. Deugd Vz-Yi C. Woütersen—A. Tegel )A-Vz P. SeewaldMr. R. Leddy afgebr. E. Kaizer—W, Kwak afgebr. Ie klasse: G. v. Brenk—J. Maats A. HaksteenJ. de Ruiter 01 H. DageletA. v. d .Tak J4-V4 P. v. d. StruysJ. Veis afgebr. 2g klfiissG! G. GroenewoudF. Helder Y.-Vi F. BoschF. J. Hol afgebr. P.Groenenberg-J.Schuurman 10 W. de Wit—P. Holzman afgebr. J. Bastiaanse—L. Nljman 3e klasse: H. de Vries Maats - I. Wortel afgebr. J. v. EkerenF. Faber 01 4e klasse: P. Geneev. d. Meulen 1—0 I P. ObdamWessemius 0—1 J. BakkerMw. Veis 01

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 2