Meer dan twaalfduizend man van de Landmacht in actie Officieel aantal is thans 264 Pauselijk waarnemer in Nederland Opgave der slachtoffers van de watersnood 22.000 lege postzakken voor het dichten van dijken Heilige Mesties in de storm (Verstrekt door liet Rode Kruis) Tweede lijst Derde lijst Radio-programma Nat. Gedenkdag Nog f 30.000.- van Z-H. de Paus Friesland wil evacué's opnemen Prins vloog met lielicoptère De ramp in Engeland Geen kijklustigen naar rampgebied Zaterdag 7 Februari 1953 De door zee-, land- en luchtmacht in nauwe samenwer king georganiseerde hulpverlening heeft er in belang rijke mate toe bijgedragen, dat men thans de grootste ellende ten gevolge van de overstromingen te boven is. De militaire bijstand van de Koninklijke Landmacht wordt gegeven door bijna 5000 man uit de Eerste, 1800 man uit de Tweede en 6000 man uit de Derde Militaire Afdeling. De eerste heeft het rampenge- bied Zuid-Holland en de Zuid- Hollandse eilanden onder zijn hoede genomen, terwijl de Zeeuw se eilanden door de 3de Militaire Afdeling worden geholpen. Het gehele rampengebied is ingedeeld in vakken, waarin talrijke deta chementen, al naar gelang van de plaatselijke omstandigheden, min of meer zelfstandig optreden. Nu het reddingswerk nagenoeg is voltooid, wordt thans gezorgd, dat de nog dreigende doorbraken zoveel mogelijk worden voorko men. Troepen en zeer yeel mate rieel zijn ter beschikking gesteld voor het dichten van gaten en het versterken van de dijken en het verbeteren van wegen. Spe ciale ploegen zijn belast met het redden van vee en het opruimen van kadavers, terwijl langs de Noordzeekust vrijgespoelde Duitse bunkers worden opgeblazen. HILVERSUM I. VARA: 8.00 Pl.m. 8.30 Nieuwsbe richten, aansluitend: gramofoon- muziek. 8.308.45 Gedichten, 8.459.15 Gram.muziek (e.m.). 9.15—9.30 Rubriek: geestelijk le ven. 9.3010.00 Fragmenten uit oratorium „Blias" van Mendels sohn. VPRO: 10.00—10.30 Zon- dagshalfuur. IKOR: 10.3011.45 Ikor-kerkdienst. VPRO: 11.45 12.00 Causerie. AVRO: 12.00 Mar- cia Funèbre, uit de 3e Symphonie van Ludwig von Beethoven, Con certgebouworkest o.l.v. Willem Mengelberg (gr.pl.). 12.18 Orgel- k .'alen van Johann Seb. Bach. 12.30 Werken voor strijkorkest tgr.pl.),- Handel en Bach. 13.00 Toespraak H.M. Koningin Juliana (beide zenders). 13.10 (gez. pr.) Nieuwsberichten. 13.30 Tragische ouverture op. 81. Joh. Brahms. 13.45 Pslamen en gezangen, ge zongen door leden van het Om roepkoor. 14.00 Toespraak door dr. P. H. Ritter Jr. 14.15 Piano recital door Pierre Palla. 14.35 Requiem op. 48 Gabriël Faure. 15.15 Fragment uit „Thomas Moore" van Henriëtte Roland Holst-v. d. Schalk (hoorspel). 15.55 Het Omroeporkest o.l.v. Henk Spruit, Symphonie no. 2 in c kl t. (Urfassung) Anton Bruck ner. VPRO: 17.00—17.10 Zijne Exc. J, v. d. Kleft, minister van finan ciën. 17.10—17.30 Wijdingsdienst. VARA: 17.3017.50 Toespraak door prof. dr. W. Banning. 17.50 -18.00 Gramofoonmuziek. 18.00 Nieuwsberichten etc. Circa 18.30 fragmenten uit „Ein Deutsdhes Requiem" van Joh. Brahms. AVRO: 20.00—20.10 Herhaling toespraak H.M. de Koningin. 20.10 20.15 Mr. Kortenhorst. 20.15 20.30 Nieuwsberichten. 20.30 20,55 Actus Tragicus, Joh. Seb. Bach „Gottes zelt ist die aller beste zeit" (cantate no. 106). 20.5521.15 Poëzie, voorgedragen door Nel Knoop. 21.1522.30 Symphonisoh concert (gr.muziek). 22.30 Wijdingswoord door prof. dr. A. A. van Ruler. 22.40 Dolf Hendrlkse bespeelt het orgel van de Ned. Herv. Kerk te Zoutelande op Walcheren (e.o.). 23.00 (gez. pr.Nieuwsberichten. 23.15 Strijkkwartet no. 14 in d kl. t. Franz Schubert (Der Tod und das Madchen). HILVERSUM II. Voor het KRO-programma zie elders in dit nummer. NCRV: 8.00—plm. 8.30 Nieuws berichten. Plm. 8.30plm. 9.15 Morgenwijding. 9.159.30 gram. muziek. 17.00 IKOR: 19.10—19.30 Cantate „Stort tranen uit", Jan Felderhof. 19.30—19.45 Gelooft u dat, door ds. H. G. Groenewoud. I Het Regiment Verbindingstroe- pen uit Utrecht heeft gezorgd voor een net van bijna 150 ver- bindingspostcn, dat, verspreid over het gehele gebied, in enkele dagen tijds tot stand kwam. De Amerikanen hebben, be halve de reeds elders vermelde hulp, o.a. 18 waterzuiverings installaties ingericht, de Engelsen 8. Engelse zoeklichten staan op gesteld op de duinen van Schou- wen-Duiveland. Franse troepen helpen bij het dijkherstel in Hal steren en Steenbergen, de Bel gen zijn van Bergen op Zoom verplaatst naar Tholen en inge zet bij het dijkherstel. De Ame rikanen zijn begonnen de grote weg Middelburg-Bergen op Zoom te herstellen. De luchtbrug werd gisteren onverminderd voortgezet. In to taal zi.jn thans alleen al door de K.L.M, Dakota's 106 ton goede ren boven het rampgebied uit geworpen. De P.T.T. heeft 22000 lege post zakken ter beschikking gesteld voor het dichten van dijken. De ze zakken zijn naar Bergen op Zoom overgebracht. Maatregelen van de overheid. Een commissie onder voorzit terschap van de Minister van Fi nanciën, de heer Van de Kieft, gaat thans de mogelijkheden van schadevergoeding na en een commissie onder leiding van de Minister van Maatschappelijk Work, mr. Van Thiel, bestudeert de vraagstukken welke samen hangen met de maatschappelijke zorg ten behoeve van de evacué's. Deze commissies zijn met spoed aan het werk getogen. Men verwacht dat de eerste fase der hulpverlening Dinsdag kan worden afgesloten. De eva cuatie zal 7' "h dan geheel heb ben voltrol v i. Een totale schat ting van het aantal acht men nog niet mogelijk, omdat ver wacht wordt dat velen zullen terugkeren naar de aanvanke lijk verlaten gebieden. Vandaag wordt in Den Bosch een vergadering gehouden om na te gaan wat eventueel ge daan moet worden met het oog op de gemeenteraadsverkiezingen. Uit het buitenland. De stroom van hulp uit het buitenland blijft aanhouden. In driemaal 24 uur werd in Noor wegen een millioen kronen in gezameld. Vandaag worden 50 walkie-talkies van speciale con structie uit Oslo afgezonden. De inwoners van Sandjeford brach ten In 24 uur bijna 1000 dekens ,en een groot aantal rubberlaar zen bijoen, terwijl 8000 kronen de recette vormden van schaats wedstrijden waaraan Kees Broek man. Anton Huiskes, Wim van der Voort en Pajor deelnamen Uit Noorwegen zijn voorts een compleet veldlazaret voor 24 bedden tienduizenden dekens, linnen, kleren. tienduizenden jutezakken, matrassen, kussens etc. onderweg of reeds in ons land aangekomen. Er is ook een inzameling ge houden van kaarsen voor de Ne derlandse streken die verstoken zijn van eiectriciteit. In geheel Oslo zijn kaarsencentra ingericht. De kaarsen kwamen daar bij dui zenden binnen. Mgr. Lambertini, speciaal af gezant van Z.H. de Paus naar de noodgebleden in België en Ne derland, is Vrijdagochtend via Mechelen in ons land aangeko men. In Mechelen bracht hij een bezoek aan Z. Em. Kardinaal van Roey, aan wie hij 200.000 Belgische francs overhandigde voor de geteisterden, een gift van de H. Vader. Om elf uur gistermorgen bracht Mgr. Lambertini een be zoek bii Mgr. J. W. M. Baeten. bisschop van Breda, met wie hij samen daarna een korte rondrit maakte door de getroffen gebie den van Noordbrabant. Mgr. Lambertini bezocht vervolgens Mgr. Mutsaerts. bisschop van 's-Hertogenbosch en Z.E. Kardi naal de Jong. Aartsbisschop van Utrecht. Namens Z.H. de Paus, die reeds eerder, een gift van f 30.000 had gegeven, heeft Mgr. Lam bertini opnieuw f 30.000.ter beschikking van de getroffenen gesteld. De afgezant van de Paus nam gisteravond zijn intrek op de Apostolische Internuntiatuur te den Haag. Hij zal morgen, Zon dag. een bezoek brengen aan Mgr. J. P. Hulbers. bisschop van Haarlem. Vandaag maakt Mgr. Lambertini een vliegtocht boven de overstroomde gebieden. Eer hij volgende week naar Parijs terugkeert, zal hij ook een be zoek brengen aan de overstroom de gebieden in de provincie Ant werpen. Wii vernemen voorts uit Keu len. dat Kardinaal Frings een speciale conferentie heeft bijeen geroepen om de nood in Neder land te bespreken. Uit dankbaar heid voor de grootscheepse hulp actie. die de Nederlandse katho lieken onder de leuze „Een schip naar Keulen" reeds vlak na de oorlog hebben gehouden, wil Kardinaal Frings een hulpactie ..Schip naar Holland" organise ren. Twee Brabantse leden van de R.K.E.H.B.O. hebben een ciborie met 1400 heilige hos ties in veiligheid gebracht over het kolkende water van Overflakkee.... Nadat zij eerst dagenlang dienst hadden ge daan om hulp te verlenen, gingen zij, op verzoek van de pastoor van Oude Tonge, per kerkbank als vlot naar de kerk die grotendeels onder water stond. Onderweg verlo ren zij, zoals een verslaggever van de „Volkskrant" meldt, de sleutel van het tabernakel, die zij weer met een magneet wisten op te vissen! Dan gin gen zij, na van de pastoor de hosties te hebben overgeno men, met hulp van marine en anderen (katholiek en niet- katholiek) per motorvlet en later per marinevaartuig, naar Rotterdam, waar zij het qeluk smaakten, na een moei lijke tocht, hun kostbare vracht veilig af te leveren bij de paters van „Una Sancta" te Rotterdam. De namen van deze moderne navolgers van Tarcicius mogen wel aan de vergetelheid worden ontrukt: het zijn M. Dekkers uit Breda en Frans Freijsen uit Ginne- ken. De Commissaris der Koningin in Friesland heeft aan de minister van Binnenlandse Zaken telegra fisch medegedeeld, pa overleg met o.a. de Provinciale Evacuatie commissaris, dat Friesland gaarne bereid is desgewenst grote aan tallen evacué's uit noodgebieden of opvangcentra te ontvangen en tijdelijk of langdurig te verzor gen. Het provinciaal bestuur en alle organen in Friesland zijn des gewenst tot elke medewerking bereid. Z.K.H. Prins Bernhard bezocht gisteren opnieuw per hefschroef- vliegtuig verschillende plaatsen in de rampgebieden, welke niet op andere wijze te bereiken zijn. Donderdag reeds had de Prins, zoals gemeld, op deze wijze con tact met enige geheel afgesneden dorpen en hun burgemeesters. Persoonlijk bracht hij toen enige vluchtelingen van Nieuwe Tonge met het toestel in veiligheid. Laat in de namiddag presideer de de Prins weer een vergade ring van het Rampenfonds. Het ligt in de bedoeling deze dagindeling de eerstkomende da gen, met uitzondering van mor gen, te handhaven. Kerels zijn het, de M mannen van de Ne- lerlandse vloot, lucht macht en landstrijd krachten, de Ameri kanen, de Fransen, Engelsen, Italianen, >rijwilligers en alle xnderen, die zich ge heel en al hebben in gezet voor het red- lingswerk. Mannen- verlc is het eigenlijk liet, het verzorgen j van zo'n klein blond kindje, maar zij zul- hn er voor zorgen, dat het in veiligheid komt. LONDEN, 6 Febr. (A.P.). De grote strijd om de gehavende Engelse zeeweringen tegen de komende hoogtijen te versterken is volgens de berichten van heden half gestreden. Het officiële do dencijfer bedraagt thans 264. De minister van binnenlandse zaken, Sir David Maxwell-Fyfe, heeft in het Lagerhuis medege deeld, dat duizenden soldaten en vrijwilligers, die dag en nacht zwoegen, de helft van de gaten, welke de orkaan en de vloed golven van het vorige weekeinde in de zeeweringen hebben gesla gen, hebben gedicht. In totaal zijn in de zeeweringen en rivierdijken over een lengte van 320 km aan Engelands Oost kust ongeveer 500 bressen gesla gen, waarvan sommige meer dan 400 m breed waren. Het nieuwe hoge getij zal over een week intreden. De leider van de herstelwerk zaamheden bij dag, majoor R. Hollowell, zeide: „Wat dan zal gebeuren hangt af van de wed loop tussen ons en die hoge ge tijen". Ongeveer 7000 man troepen en duizenden vrijwilligers werken dag en nacht met zandzakken, bulldozers en ander materieel om Engeland opnieuw waterdicht te maken. 's-GRAVENHAGE. 6 Febr. De regering doet een dringend beroep op de bevolking zich niet onnodig naar het rampgebied te begeven. Met name kilklustigen en personen, die familieleden of bekenden in het rampgebied wil len opzoeken, of willen trachten aldaar inlichtingen over hen te verkrijgen, kunnen de hulpver lening en de herstelwerkzaam heden belemmeren. Daarom wordt hun dringend verzocht aan hun voornemen, hoe begrij pelijk op zichzelf ook. geen ge volg te geven. De politie heeft opdracht met ingang van morgen (Zaterdag) deze personen niet tot het ramp gebied toe te laten. Bovendien verzoekt de rege ring ook de streken in de nabij heid van het rampgebied niet onnodig te bezoeken. Zij vraagt dit. opdat de hulpverlening en de herstelwerkzaamheden voortgang kunnen hebben en verkeersop stoppingen worden voorkomen. De regering vertrouwt, dat de bevolking ook in dit opzicht alle medewerking zal willen verle nen. zodat eventuele nadere maatregelen ter beperking van het verkeer achterwege kunnen blijven. Mr. Roolvink lid der Tweede Kamer? De voorzitter van het Centraal Stembureau heeft in de vacature ontstaan door het ontslag nemen van mej. dr. A. de Waal, die benoemd is tot staatssecretaris van onderwijs, tot lid van de Tweede Kamer benoemd ver klaard de heer mr. E. G. A. Rool vink te Almelo. De heer Rool vink heeft reeds eerder voor de K.V.P. zitting gehad in dit col lege. Over het eventueel aan vaarden van deze benoeming moet nog beslist worden. Hoge stapels goederen liggen er al op pier 6 in de haven van New York, vanwaar de eerste boot, de „Hurricane", naar Nederland zal vertrekken, geladen met kleding voor de hulp aan de slachtoffers van de overstroming in Nederland. Chauffeur Robert Haulsey laadt juist zijn vrachtwagentje uit, vol giften. (niet gecontroleerde opgave) KORTGENE. Alle slachtoffers geïdentificeerd en geborgen. de Looff, Pieter Arie, geb. 31.8.83 te Wissekerke, landarbei der, laatste adres: Torendijk 88, Kortgene; Schrier, Jacomina Ca- tharina, geb. 26.1.07 te Kortgene, laatste adres: Torendijk 45; Ver hulst, Adriana, geb. 24.3.96, echt genote van Jan Verburg, laatste adres: Torendijk 41; van Vliet, Hendrik, geb, 21.1.92 te Harme ien (U.), laatste adres: Toren dijk 115; Bollen, Cornelia, geb. 18.8.22 te Cats, echtgenote van Marinus Fijsse, laatste adres: To rendijk 57, Kortgene; Kramer, Hendriké Adriana, dochter van Marinus Kramer en Joh. Wille- mina Wolfe, geb. 20.8.1952 te Kortgene .laatste adres; Toren dijk 113; van Vliet, Gerretje, geb. 23.11.1905 te Utrecht, laat ste adres: Torendijk 115; Boer, Jan, geb. 10.6.1948 te Leersum, zoon van Bart Boer (overl.) en Liena Gijtenbeek, laatste adres: Torendijk 109; Koster, Lena, geb. 13-6-99 te Wissekerke, wed van Jan Gillisse, laatste adres Ooststr. 5; Engelvaart, Johannes Marinus, geb. 25-6-'69 te St. Philipsland, echtgenoot van Janna Koets, laat ste adres Ooststraat 16; Koets Janna, echtgenote van J. M. En gelvaart, geb. 16-3-'73, laatste adr. Ooststraat 16; Clement, Adriaan, geb. 13-9-'12 te Kortgene, echtge noot van Christiana Huyge, laat ste adres Torendijk 51; Huyge, Christiana, geboren 28-l-'13 te Colijnsplaat, echtgenote van Adriaan Clement, laatste adres Torendijk 51; Clement Bastiana Neeltje, geboren 16-l-'47, te Kortgene, dochter van A. Cle ment en Ch. Huyge, laatste adres Torendijk 51; Timmerman Wil- helmina Suzanna, geb. ?0-ll-49 te Ierseke, dochter van Marinus Timmerman en Fransina Josperi- na van Striem laatste adres: Cats Annapolder 118; Weijs Jan Fran- ciscus, geb. 20-11-1909 te Goes, laatste adres Cats Annapolder 18; Wolphaartsdijk, laatste 149; de Leeuw, Martina, 23-6-19 te Wol adres* A. geb. 14-8-73 te Wolphaartsdijk! echtgenote van Jan Hoek van Dijke, laatste adres: A 176; Gie- zen, Maaike, geb. 31-10-52 te Wolphaartsdijk, dochter van Fred. Giezen en Geertruida Ma ria v. d. Velden, laatste adres: A 142; Heijnsdijk, Gijsbrecht, geb. 22-6-81 te Axel, laatste adres: BI; Op 't Hof, Jacoba, geb. 1-12-81 te Oudelando, echtgenote van Gijs brecht Heijnsdijk, laatste adres: BI; Geleedst, Elisabeth, geb. 11-4- 87 te Wolphaartsdijk, wed. van Willem Verschure, laatste adres: B4. Lijken nog niet geborgen: Tramper, Cornells, geb. 21-1-85 Weijs H. E., geb. 7-3-'45, dochter adres: A205. ZUIDLAND Niet geïdentificeerd: Piet Wolters, vrouw en 6 kin deren, wonende Kerkweg; van der Velde, Dirk, vrouw en 2 kin deren, wonende Kerkweg; Kapel, Overgouw, Maartje en Kwak- Overgouw, Adriaantjel Laatste adres: Kerkweg; Bredeland, mej. C., wonende Kerkweg; Hai, Dirk, met gezin op de Buitendijk. NIEUWERKERK Alle slachtoffers geïdentificeerd en geborgen: Krabbe Adriana, echtgenote v. Thomas de Bil, laatste adres: Nieuwerkerk, Polderweg A 351; Lievense Jan, 90 jaar, Nieuwer kerk, Ooststraat; Kats, Toos, echt genote van Eliza Kleemans, laat ste adres Nieuwerkerk, Wetstr.; Raamsdonk, Maria Janna, echt genote van Izak Cornells v. d. Male, laatste adres: Nieuwerkerk Poederweg A 37. OUWERKERK Slachtoffer geïdentificeerd en geborgen: Boogerd, Helena, echt genote van Joost de Jong, laatste adres: Ouwerkerk, Heinekenstr. NIEUWE TONGE Geïdentificeerde slachtoffers: Gezin W. Bruggeman te Bat- tenoord; de Jong J. te Battenoord; Van Prooyen, Leni, Kortêwegje; Van Prooyen, A„ Zuiddijk; Vrees wijk, Mies en Francina; Verwey van Weijs Jan Franciscu's, laatste I Marinus; Koppenaal, Teun; Oos- ardes Cats Annanolder 18. STELLENDAM 2 Hagenaars aldaar overleden Klaasen H. geb. 17-7-1886; Klaa- sen-Zieck, geb. 21-12-1887. Wo nende: Wassenaai'seweg 27, Den Haag. Opgegeven door: A. Roo- denburgh p/a Wassenaarseweg 27 Den Haag. TIEN GEMETEN Niet geïdentificeerd: Dingeman cn Gerrit Arden. WOLPHAARTSDIJK Lijken geborgen: Caan, Ina, geb. 12-11-77 te Wol phaartsdijk, echtgenote van Da vid van Damme, laatste adres: A 149; van Damme, Adriana, geb. terling, Jac.; Vis, L. en twee doch ters; Van Wezel, A.; Driessen, wed. A.; Kootë, mej. J. en klein kind, allen te Oostvoorgors; Krasse, mej. R. en dochter Ma rie; twee zoons van Troost A.; twee zoons van L. Appel; Hoog moed Jac. De laatste vijf omge komenen in de Pallandtpolder. Koert, Kees; de familie van Ba len, man, vrouw, dochter en schoonzoon, genaamd Van der Sluis. ABBENBROEK Geïdentificeerd: Marion, Leen, Haasdijk 185. 's-GRA VENPOLDER Lijk geborgen: echtgenote van Cornelia van Weelen in '«-Gra venpolder. HALSTEREN Slachtoffers, geïdentificeerd en geborgen: Castelein, Cornelia Maria, eebt- fenote van De Krom, Adrianus ranciscus, geb. 4-10-1911 te Al kemade, laatste adres: Tholense- weg B 316; Van Eekelen, Adria na Maria, geb. 6-7-1933 te Hal steren, laatste adres B 327; Hoe- telmans, Antonius Adrianus Jo hannes, geb. 2-10-1938 te Halste ren, laatste adres B 334; Van Osta, Cornells, geb. 24-10-1868 te Halsteren, echtgenoot van Stof fels, Maria Elisabeth, laatste adr. B 338; Van Schilt, Helena, geb. 7-9-1806 te Steenbergen en Kruis land, echtgenote van De Koek, Gerard us, laatste adres A 128; Sehij venaars, Maria Helena, geb. 13-12-1826 te Dinteloord en Prins- land, echtgenote van Van Tillo, Hendricus Marinus, laatste adr. A 139; Van Tillo, Anna Helena Maria, geb. 29-6-1949 te Halste ren, laatste adres A 139; Laenen Antonius, geb, 16-9-1899 te Din teloord, echtgenoot van Petro- nella Maria Stoffels, laatste adr. B 313; Laanen, Cornelius Hendri- kus Jacobus Maria, geb. .29-6-1937 te Halsteren, laatste adres B 313; Roks, Bernard Laurentius Maria, geb. 18-6-1952 te Halsteren," laat ste adres B 326; Van Meer, Cor nells Hendrikus Simon, geb. 14- 8-1951 te Halsteren, laatste adr, B 337; Van Meer, Petronella Eli sabeth Dymphna, geb. 15-7-1951 te Halsteren, laatste adres B 337; De Krom, Johannes J„ geb. 3-5- 1951 te Halsteren, laatste adres B 31. HELLEVOETSLUIS Geïdentificeerd; Schrijver, Her man, Oostkade 22; mej. N. Schrij ver, Oostkade 22; S. Bakker, Oostkade 6; mej. E. Sponselee- Finke, Opsomerlaan 20; Mevr. Corn. Vader-de Pijper, Opsomer laan 6. uitgegeven 6-2-'53 DORDRECHT van Balkom-Peren, Elia J., geb. 9-1-94 te Dordrecht, laatste adres: da Costastraat 54. KERKWERVE Kloet, Leendert, geb. 19-11-88 te Duivendljke en zijn moeder Kooman, Hendrina, geb. 23-10-64 te Duivendijke, laatste adres bei den: Kerkwerve N 67; van der Bijl, Cornells, geb. 10-3-69 te Kerkwerve, laatste adres: Kerk werve N 31. KLUNDERT Wensen, Leen van; Wensen- Toienaars, mevr. van en 7 kin deren; Kasan, E., dpi. sold, uit Amsterdam; Berg, N. F., dpi, sold, uit Den Haag (vermist); Zwarts, A., dpi. sold, uit Delft (vermist). NUMANSDORP Geïdentificeerde slachtoffers; Hoek, Jan, geb. 11-5-1904 te Rid derkerk en zijn kinderen Johan nes Dirk, geb. 20-5-1936 en Dirkje Elisabeth, geb. 12-11-1940, laatste adres: Korteboomweg 3; Hoek, Euft, geb. 29-11-1905 te Rotter dam en Hoek, Johannes, geb. 8- 4-1934 te Numansdorp, laatste adres beiden: Korteboomweg 1; Bezemer, Jannetje Maria, geb. 29- 6-1924 te Numansdorp, laatste adres: Schuringsedijk 202; van der Ree, Elisabeth Cornelia Neel tje, geb. 10-1-1950 te Numansdorp; Herweyer, Arie, geb. 13-4-1907 te Barendrecht; Herweyer, Elisabeth Adriana, geb. 29-11-1942 te Nu mansdorp; Herweyer, Cornelis Pieter, geb. 19-7-1929 te Numans dorp; Herweyer-Knops, Christina Geradiena, geb. 3-9-1932 te Melis sant en Herweyer, Teuntje Mag- dalena, geb. 7-7-1952 te Numans dorp, allen laatste adres: Korte boomweg 7; Beider, Leendert, geb. 9-1-1872 te Maasdam; Belder- 't Hoofd, geb. 9-1-1872 te Maas dam en Beider, Willemijntje, geb. Schuitman, geb, 2-6-1899 te Zuid- Beijerland, allen laatste adres: Korteboomweg 9; Cot, Jan, geb. 6-3-1890 te Scherpenisse en Cot- Belder, Wilihelmlna, geb. 13-1- 1899 te Rotterdam, beider laatste adres: Korteboomweg 13; Riet veld, Arie, geb. 10-5-1927 te Nu mansdorp; Rietveld-Herweyer, geb. 12-9-1931Rietveld, Cornelia Teuntje, geb. 3-5-1951; Herweyer, Pieter, geb. 28-12-1882 te Stellen dam en Herweyer-van der Ree, Adriana Maria, geb. 29-12-1884 te Numansdorp, allen laatste adres: Korteboomweg 17; Groeneweg, Anthonie, geb. 7-12-1900 te Nu mansdorp en Groeneweg-de Jong ste, Jobstje Bastiaantje, geb. 25- 12-1905 te Rotterdam, beider laat ste adres: Langeboomweg 3; Rus- tenhoven, Hendrik Jerfaas, geb. 26-4-1912 te Renkum; Rustenho- ven-van der Ree, Ida Aaltje, geb. 6-1-1913 te Numansdorp en hun kinderen Jerfaas, Teuntje Neeltje, Neeltje Teuntje, Willem Adrianus, Adriaantje Aaltje, Aaltje Jaapje, Hendrika en Pieter Arie, allen gewoond hebbende: Korteboom weg 23; de Jongste, Pieter, geb. 7-1-1909 te Rotterdam; de Jong- ste-Kramp, Kornelia Neeltje, geb. 20-7-1915 te Numansdorp en hun kinderen Dirkje Neeltje, Neeltje Dirkje, Hendrika Lena en Hen drik, allen gewoond hebbende: Langeboomweg 7: Kramp, Jacob, geb. 13-11-1921 te Numansdorp; Kramp-Fortuin, Maria Anthonia, geb. 9-7-1922 te Strijen eh hun kinderen Hendrik en Neeltje, allen gewoond hebbende: Lange boomweg 9; van Geemert, Arie, geb. 17-12-1927 te Numansdorp; van Geemert-van 't Noordeinde, Johanna Cornelia, geb. 19-10-1929 en van Geemert. Cornelia Maria, geb. 22-9-1952, allen: Langeboom weg 11; Putters, Adriaan, geb. 7-11-1905 te Giessendam; Putters- van Eekelen, Maria, geb. 11-6- 1921 te Kundert en Puttere, Ja cob, geb. 26-8-1948, allen laatste adres: Langeboomweg 13; Noten boom, Jacob, geb. 8-9-1867 te Numansdorp en Nolenboom, Phl- llppus, geb. 24-9-1899 te Numans dorp, laatste adres: Schuringse dijk 182; Biesheuvel, Lena, geb. 4-5-1882 te Numansdorp, laatste adres; Schuringsedijk 100. OUDELANDE Te Goes geïdentificeerd: Jans- sens, Cornelia, geb. 19-10-1875 te Oudelande, echtgenote van Joh. Mol. OUDE TONGE Geïdentificeerde slachtoffers: van Noord-van der Baan, Pleun- tje, geb. 25-10-1921 te Sommels- dijk; van Noord-Francina Johan na, geb. 5-7-1951 te Oude Tonge; overleden: Polanen, L. N. van, korporaal, legerno. 310419285. ST. PHILIPSLAND Verdronken: van der Est, An- dries A., geb. 18-11-14 te Brui- nlsse; Faasse, Willem Marinus, geb. 30-1-87 te St. Philipsland, laatste adres: Oostdijk 7; Ligten- dag, Jan, geb. 6-11-15 te St. Phi lipsland, laatste adres: Zuiddijk 100; Geense, Jacobus Pieter, geb. 7-8-84 te St. Philipsland, laatste adres: Voorstraat 13. v Omgekomen: nog niet gevon den: den Haan, Maatje, geb. 3-3- 73 te St. Annaland, wed. van Jan Ligtendag, laatste adres: Zuiddijk 100; Suuriant, Cornells Jan, geb. 21-11-34 te Tholen, laatste adres: Zuiddijk 112; Suuriant, Jan Jo hannes, geb. 25-3-29 te Tholen; Suuriant, Jan Marinus, geb. 20- 6-98 te Poortvliet, landbouwers knecht, weduwnaar van Cornelia de Graaf, laatste adres: Zuiddijk 112; Vroegop, Laurens, geb. 27- 2-40 te Steenbergen/Kruisland, erger laatste adres: Zuiddijk 122 POORTUGAAL Verhey, Jan, geb. 10-7-1883 te Poortugaal; Verhey-van Kampen, Neeltje, geb. 22-5-1887; Verhey, Arie, geb. 20-2-1913, laatste adres: Welhoeksedijk 180; Venneman, Klaas, geb. 12-1-1918 te Poortu gaal; Verhey, Maria, geb. 15-8- 1925 en Venneman, Pieter, geb. 29-11-1948, allen laatste adres: Plaat 1. STAVENISSE Geïdentificeerd te Bergen op Zoom: Hage, J., ca. 60 jaar, laat ste adres: Stavenisse, Wilheimlna- straat en zijn eohtgenote Hage- Sauke, W. J., ca. 50 jaar; Petro nella Josina Hage-Koeman, laat ste adres: Stavenisse A 200. TEXEL Omgekomen: Barnardus, W. uit De Waal; Dijker, W. (38 jaar) uit De Waal; IJkse, R., 52 jaar uit De Waal; Kuip, D,, 36 jaar uit De Koog. YERSEKE Te Yerseke geïdentificeerde overleden personen: Brieve; Tan netje, geb. 23-12-1892 te Kruinin- gen: Sinke, Adriana, geb. 19-7- 1894 te Krulningen; Holmeijer, Thea Gerritje, ge*b. 31-8-1952 te Kruiningen; Hendrlkse, Jacob Leehdert, geb. 31-3-1931 of 13-3- 1931 te Ouwerkerk; Danker, Jo hanna, geb. 28*3-1879 te Kruinin gen; Iwaarden, van, Maria Jo hanna, geb. 6-1-1896 te Kruinin gen. ÏJSSELMONDE Overleden: de Goede, Evert Kooiman, geb. 7-9*1873 te IJsssl- monde, overleden 1-2-1953 te Rot terdam, Benvenuto. (Het Ned. Roode Kruis kan in verband met de omstandigheden, waaronder de gegevens van deze verlieslijst worden verzameld, niet de volledige garantie geven voor de betrouwbaarheid. Het ls dus mogelijk, dat een enkele wij ziging achteraf noodzakelijk zal blijken). 12.20 13.00 13.15 13.30 13.45 16.10 16.30 19.45 20.00 20.05 20.30 21.00 21.30 22.10 22.20 22.45 23.00 23.15

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 10