HELDER SE HULPVLOOT voer thuis uit noodgebied Mannen van vele naties werken samen Mislukte emigranten keren terug KOORTS Gecoördineerd katholiek maatschappelijk werk AKKERTJES gekomen l'ten Evacuatie na een week hard werken voltooid Tsjang's marine wil aanvallen „Salland" in storm gezonken? Naar wij vernemen Ten behoeve van getroffen gezinnen Gezinscolonnes ingeschakeld tr wachting ioor het KNMI jldig van Maan- Dinsdagavond. E BUIEN bewolking met Aanvankelijk •achtige en aan lijk harde wind en Zuid. Later nderliike wind. jm het vriespunt ORDERPERS ux van dc Noor- :n heden de vol- binnen voor de n de watersnood: iendenkring Sint :hie te Groningen ale Reserve Spier- gifter bezorgen eaux, hetzij per per brief of post an op onze glro- irden gestort. De van onze bureaux 11 70021, Leeuwar- neek 594461, Em- wolle 486779, Alk- Den Helder 594462 te gebruiken door ngeving) 110894. erantwoorden wij men giften in onze al afgelast Het Carnavals- lath. Middenstands- samenwerking met idag zou geven, is t de nationale rouw )IDATEN Het bestuur van de jvereenkomstig het een voorlopige aan- n van candidaten mteraad. sche volgorde ziet rlopig als volgt uit: P. J. Borst, N. ich. F L. Driessen, A. Ranzijn, J. H. W. ittebrood, J. P. L. oond aan de leden, kunnen één candi- i te dienen bij het tussenplein 8. Het igt hier hiervoor bij :tariaat ter inzage, een candidaat? an naam, beroep en ende en dan verder ogen van de leden, echts een lijst mede De termijn van ng sluit 13 Febr. des uur. De candidaten, ir de leden worden gesteld met_ de door stelde candidaten. wordt een advies- testeld voor het uit en advies. jk adopteert C. De burgemees- :ingen bericht ons, ente is geadopteerd al gemeenten, w.o. Langedijk en Bode- stuur kan aantonen ite is aan technische tal leerlingen per e x maal bijv. 80 e aantal leerlingen, i de oprichting de rlaten tenminste y zal bedragen ingen niet zullen kken aan een school evensbeschouwing, de Minister volgens ota de urgentiever- ■ns de wet vereist, n in een advies, dat sbesturen. die met ten school te maken n geven aan de Mi- vordt gezegd: „Het tering ziin, indien dc vereniging, die een ibsidie tot de Kroon niet de noodzake- aring van de ge- ;fde te overleggen, 'an zou de Minister ïgen verzoek aan de n-en, die daarbij be- ;n aan Gedeputeerde betrokken provincie iet verzoek hun ad- geven." r ziin wel meer ver- p komst. Het mini- ernstig naar uitbrei- aantal leerjaren aan ischool. Er zou een 1 iaar komen en bij van nieuwe scholen der) wordt hiermede Jegeliik rekening ge le A.B.S. te Alkmaar riaar denkt te kun- n. is voorlopig nog nen zal, deze inrich- t tot een schoot van zend dagleerlingen oplopen? jzigir.gstr.olen draait n langzaam als Gods :ui:nen daarom niet i gaan neerzitten, sterk de indruk, dat tebestuur van Alk- uit een aantal ver- ïsen. van wie men iten. dat zii voldoen- van opvatting heb- e zien. dat Alkmaar lats is, gelegen tus- groot aantal katho- ten die nu eindelijk nsen ingewilligd ho- dan ook zeker ge- een tweede verzoek, fzienbare tijd bij het uur zal worden in- :r succes zal hebben, ior J. J. A. v.d. Zalm artikel werd opge- ns nummer van 31 MAANDAG 9 FEBRÜARI1953 Papina3 DEN HELDER Aan het eind van de vorige week zijn de Helderse vissersvloot en het vaartuig van de Gem. Reinigingsdienst thuis- gevaren nit het rampgebied. Behoefde men van de Hygiea geen gebruik te maken, de diensten van de Helderse vissers werden maar al te gaarne geaccepteerd. In het overstroomde gebied kwamen de vissersschepen met hun geringe diepgang zeer goed van pas en de bemanningen smaakten dan ook het genoegen een groot aantal door de watersnood in gevaar geraakte mensen naar veiliger oorden te voeren. Het grootste gedeelte van de Helderse vissersvloot is verle den week Dinsdag naar de Zeeuwse wateren vertrokken. Aanvanke lijk had men niet gedacht, dat men van de diensten van onze vloot gebruik zou willen maken. Deze gedachte was een gevolg van het feit. dat men in Den Helder nog niet op de hoogte was van de om standigheden in de noodgebieden. Toen de oproepen voor schepen Maandag de gehele dag via de radio kenbaar werden gemaakt, hebben onze vissers zich direct gereed gemaakt om zoveel moge lijk hulp te gaan bieden. In de nacht van Maandag op Dinsdag vertrokken de eerste vissers en in de loop van de dag volgden de overigen. Zaterdag is de vloot, op de H.D. 25 na teruggekeerd. De evacuatie was ten einde en daar mee ook het werk. Zwijgzaam stapten de vissers aan wal, maar van hun gezichten viel de vol doening te lezen, dat zij nog zo veel goeds hadden kunnen uit richten. Eén der vissers, wiens vermoeidheid overigens op het gezicht stond te lezen, riep uit: „Als ik dat geweten had, was ik, Zondag al vertrokken." De overi gen spraken deze woorden niet uit, maar zullen ongetwijfeld de zelfde mening zijn toegedaan. Een ander antwoordde op de vraag hoeveel mensen hij gered had: „Je telt ze niet, je werkt allen maar en probeert ze zo gauw mogelijk naar de plaats van bestemming te brengen om daar na weer zo gauw mogelijk terug te varen." Dit was zo ongeveer het enige commentaar van deze helpers in de nood, die het als een plicht beschouwden geen acht te slaan op eventueel gevaar voor eigen leven, maar te redden wat er te redden viel. Alleen al van de H.D. 37 is in tussen officieel bekend geworden, dat de bemanning ervan 225 slachtoffers uit Bruinisse naar veiliger plaatsen heeft kunnen overbrengen, meermalen met ge vaar voor eigen leven. Met de andere Helderse kotters zal het wel ongeveer hetzelfde geval zijn. De schippers praten er per soonlijk weinig over. Iemand, die teveeï heeft gezien houdt zijn mond en denkt alleen maar, dat Op de Nationaie Rouwdag werd in de Nieuwe Kerk te Amsterdam, waar ingezamelde goederen voor de hulpver lening hoog lagen opgestapeld, een bijzondere oecumenische dienst gehouden, welke door Prinses Wïihelmina werd bij gewoond. Prinses Wïihelmina verlaat de kerk na afloop van de dienst. Vervolg van pag. 1.) Ondertussen dalen verder naar het Westen nog steeds de para chutes. Honderdtachtig vliegtui gen waren ook gisteren weer in de lucht om boven de geïsoleerde plekken in de enorme binnenzee voorraden af te werpen. Tien duizenden zandzakken, rubber laarzen, medicijnen, ondergoed, schoenen, sokken, werkbroeken, drinkwater, balen stro, zaklan taarns, brood daalden neer. Bij luchtverkenningen bleek Oolt- gensplaat gedeeltelijk en de pol der Dirksland geheel droog ge komen te zijn. Oude en Nieuwe Tonge, Herkingen en Ouddorp liggen nog diep in het water. West-Goeree is droog. Schade aan veestapel De aanvankelijke schattingen van het omgekomen vee blijken gelukkig te hoog te zijn geweest. Thans schat men, dat 30 tot 40.000 stuks vee zijn verdronken. De cadavers worden thans opge ruimd en overgebracht naar de destructor en in Brabant, die op volle kracht werken. Het bleek lelfs nodig de installaties te Ant werpen, Purmerend, Oostwoud en Bergum in te schakelen. Beurzen open, dijken dicht De omroepverenigingen, zo heeft Zaterdagavond prof. dr. J. B. Kors O,P., voorzitter van de Ned. Radio Unie, aangekondigd, openen een grote actie voor de getroffenen door de watersnood. Het gironummer, dat men voor deze actie gekozen heeft, is zeer eenvoudig en luidt: nr 17. Dat is ook het postbusnummer in Hil versum, waarheen men postwis sels kan sturen. Vanavond na het nieuws van acht uur begint deze actie te werken. Zij zal 's Zater dagsavonds worden voortgezet. De reacties op deze mededeling van prof. Kors waren dermate spontaan, dat inderhaast bij el kaar gescharrelde krachten enige uren druk werk hebben gehad om alle aanbiedingen op de vijf telefoonnummers: 2545, 2546, 4675 9075 en 9275, te verwerken. Opnieuw evacueren 2430 evacué's, die in het mili taire kamp te Ossendrecht waren ondergebracht, hebben Zaterdag plotseling opnieuw moeten eva cueren om plaats te maken voor Amerikaanse troepen. De minister voor Maatschappe lijk Werk heeft de gemeentebe sturen gemachtigd aan de slacht offers van de ramp, die geen of onvoldoende inkomsten hebben, met ingang van 1 Februari uit keringen te doen op basis van de regeling hulpverlening oorlogs slachtoffers. Het Bureau Watersnood van het Rode Kruis is thans gevestigd op Prinsessegracht 33 te Den Haag. De -telefoonnummers blij ven 184790, 184791 en 184792. Aan alle werknemers in de landbouw wordt door de Stich ting voor de Landbouw geadvi seerd de waarde van één vacan- tiedag ter beschikking te stellen van het Rampenfonds. Zij vragen dus nu een vacantiedag aan, maar werken normaal door, terwijl het loon aan het Rampenfonds wordt uitgekeerd. De werkgevers wordt aanbevolen hieraan eenzelfde be drag dat ongeveer f 10.groot zal zijn toe te voegen. De Katholieke Jeugdbeweging heeft de minister van Binnen landse Zaken aangeboden werk kampen te organiseren, van waar uit haar leden van boven de 16 jaar kunnen medewerken aan opruiming, herstel en wederop bouw in de noodgebieden. is een begrijpelijke menselijke reactie. Men moet over de hulp van de vissers in het algemeen niet te gering denken. Zeker, zij leven ij wijze van spreken, wanneer zij in volle zee zijn, dagelijks met de dood als hun mede-opvarende, maar met de hulp aan hun Zeeuwse medelandgenoten heb ben zij een week lang eigen in komsten van de visserij ontbeerd. Men behoeft geen vreemde te zijn in de visserij wereld om te weten, dat zij dergelijke inkom sten niet kunnen missen. Hun hulp en naastenliefde, die zij als vanzelfsprekend beschouwen, is hiermede in feite dubbel zo groots geweest. Maar praat er in hemelsnaam niet met deze men sen zelf over, want dan vragen ze of je niet goed wijs bent. Ze hebben het intussen toch maar gedaan. Het vaartuig van de Reinigings dienst was ook naar het nood gebied gevaren, maar behoefde niet actief aan het reddingswerk deel te nemen. Dinsdags had de directeur van de dienst Openbare Werken zich in verbinding ge steld met de desbetreffende in stantie om te vragen of men van het grote en wel wat logge vaar tuig, dat een geringe diepgang had, gebruik wenste te maken. Dit aanbod werd terstond ge accepteerd en diezelfde middag vertrok het schip met bestem ming Dinteloord. Na een moei lijke, maar overigens vlot verlo pen reis bereikte men Woensdag middag om 2 uur Dinteloord, waar de heer Klaver, bij wie de leiding berustte, zich meldde. Daar was men nog niet op de hoogte gesteld van de komst van het vaartuig en er was op dat moment nog geen werk, waar voor de Hygiea geschikt was. In de haven van Dinteloord wachtte men op nadere orders, die Don derdag verkregen werden. Met dekens en enkele doktoren en ander verplegend personeel zou men de overtocht naar Goeree maken. De heer Klaver, die uiter aard niet op de hoogte was van de vaarmogelijkheden aldaar vroeg om assistentie. Een der doktoren zeide de weg te kennen en wilde wel als loods fungeren. Halverwege was deze persoon echter de kluts kwijt geraakt en dus achtte men het beter terug te keren naar Dinteloord, te meer daar al enkele schepen tengevol ge van onbekendheid daar ter plaatse gestrand waren. Vervol gens wachtte de Hygiea een op dracht voor Nieuwe Tonge, maar ook deze reis vond geen door gang en des Vrijdags was de toe stand zodanig, dat het schip naar zijn plaats van herkomst kon te rugkeren. Zaterdagmiddag voer het schip thuis, waar het verwelkomd werd door de Wethouder van Openbare Werken, de heer P. Th. Luyckx en de directeur, Jhr. S. Laman Trip. De bemanning, teleurgesteld dat zij niet aan het reddingswerk had kunnen deelnemen, was toch voldaan, dat zij geen poging ach terwege hadden gelaten om dit wel te doen. De marineschepen, sloepen en schouwen zullen geleideïijk-aan, na volbrachte taak, naar de thuis haven terugkeren. En houdt zich gereed De commandant van de natio nalistische Chinese marine, gen maj. Tsjoe Joe-Haoen, heeft ver klaard, dat het marinekorps ge reed en verlangend is om aan vallen op het Chinese vasteland te doen. Tsjoe zeide dat het korps bevel heeft gekregen zich gereed te houden om de roden op het vas teland aan te vallen, maar dat de beslissing voor een omvangrijke invasie van Tsjarag Kai Sjek moet komen. Hij deelde verder mede, dat communistische luchtaanvallen op Formosa te verwachten zijn, maar dat elke poging tot een amphi- bie-landing zou worden afgesla gen en voegde hieraan toe, dat het de communisten aan de no dige schepen voor zulk een ope ratie ontbreekt. (Advertentie) moehuiverig Misschien voorboden van een griep. Doe er iets tegen: neem een 7VKKERTJE>^ In korte tijd voelt U zich weer fit he/pert direct HONGAARSE MINISTER VAN JUSTITIE GEARRESTEERD Ondervrager van Kardinaal Mindszenty WENEN. Hongaarse kranten te Wenen ontvangen, bevatten de berichten over de arrestatie van de minister van Justitie, Gvula Decsi. De bladen zeggen niets over de redenen van de arrestatie. Men wijst er op. dat de gearresteerde van Joodse af komst is. Hii was kolonel bii de Hongaarse geheime politie. Decsi ondervroeg onder meer kardinnaal Mindszenty en de Amerikaanse zakenman Vogeler en diens Britse collega Edgar Saunders. Verschrikkelijke onzeker heid over het lot van de bemanning ZWOLLE. De familie van dc bemanning van de coaster „Salland", waarvan Donderdag op het strand nabij Katwijk twee sloepen waren aangespoeld, ver keert in verschrikkelijke on zekerheid. Mevrouw Teekman, de echtgenote van de kapitein, wiens gezin in de Korenbloem straat woont, had nog geen an der bericht ontvangen, dan de verschrikkelijke tijding uit Delf zijl, dat twee sloepen van het schip waren gevonden. Verder had zii taal noch teken ver nomen. Het schip was met een lading pijpaarde onderweg van de En gelse kust naar Stockholm en afgaande op de datum van ver trek (Donderdag 29 Januari) moet het schip terecht zijn ge komen in de vliegende storm van de nacht van Zaterdag op Zondag. Behalve kapitein Teek man de eigenaar van de coas ter maakten deel uit van de bemanning stuurman H. Bruins Slot uit Amsterdam de machi nist Th. Bruintjes uit Groningen, B. Drenth uit Hasselt. P. Visser uit Zandvoort, L. Barneveld en G. Marsman, beiden uit Kampen. Oliebollenactie van politie een groot succes DEVENTER. De politie, die Woensdag het initiatief genomen had om Zaterdag oliebollen te verkopen ten bate van de slacht offers van de ramp. kan terug zien op een geslaagde actie. Zaterdagavond was de oogst 12.217.26. Een mooi resultaat van de dienaren van Hermandad. VOLENDAMSE KOTTERS TERUGGEKEERD PURMEREND. 8 Febr. Van de achttien Volendamse kotters, die vorige week naar het ramp gebied waren vertrokken, zijn er Zaterdagavond acht teruggekeerd. Vanmorgen zijn de laatste tien de Volendamse haven binnenge varen. Schipper Jan Molenaar, die wij naar zijn ervaringen vroegen, zeide zeer te ziin teleurgesteld wat het kunnen verlenen van hulp betreft. „Wij waren vrij willig gegaan, in de hoop zoveel mogelijk hulp te kunnen bieden, maar overal waar wii kwamen, waren al schepen of konden wii met on2fe kotters het overstroom de gebied niet invaren. Toen een van ons bii Bruinisse door een gat in de diik het ondergelopen land binnen ping. verspeelde hii zijn mast. die in aanraking kwam met de telefoondraden en drie ankers. Maar hulp had hij niet kunnen bieden". Van de ene naar de andere plaats ziin de Volendammers ge varen, maar overal lagen reeds schepen klaar. Alleen vletten konden enige dienst bewijzen. Op eigen initiatief ziin de Vo lendammers toen voedsel gaan varen, maar omdat ook daarin weinig viel te doen. zijn zij uit eigener beweging Zaterdag en Zondag in de vroege morgen in hun vissersdorp teruggekeerd. Mgr. Huibers schrijft gebed „Ne despicias" voor Zijne Hoogwaardige Excellen tie Mgr. J. fi. Huibers, bisschop van Haarlem, heeft naar aanlei ding van de watersnoodramp, de volgende bepalingen voor zijn bisdom uitgevaardigd. Geduren de de maand Februari wordt in iedere Heilige Mis het gebed ge zegd ..Ne despicias" (nr. 13 van de Orationes Diversae: Pro qua- cumque tribulatione) als oratio imperata tamquam pro re gravi. „Wij dringen er bij alle pastoors en rectoren op aan zo spoedig mogeliik een plechtige Heilige Mis van requiem op te dragen voor de slachtoffers. w.g. JOHANNES PETRUS Bisschop van Haarlem Met kracht is overal in de geteisterde gebieden het herstel- en opbouwwerk ter hand ge nomen. Op verschillende plaatsen zijn reeds aanzienlijke vorderingen gemaakt. Hier zien we de werkzaamheden voor het herstel van de spoorweg van Bergen op Zoom naar Goes. (Van een onzer verslaggevers) Omstreeks 14 Februari arriveert in Amsterdam het s.s. „Fairsea" met 51 Nederlandse emigranten, die in Australië geen nieuw be staan hebben kunnen opbouwen. 25 van hen hebben het niet lan ger dan 2 tot 6 maanden gepro beerd, de overigen zijn er 1 tot 2 jaar geweest. Hun terugkeer brengt het aantal mislukkingen nog niet boven één procent. Uit te Den Haag binnengeko men berichten blijkt, dat (heim wee de grootste drijfveer is ge- Egypte kan zelf Kanaalzone verdedigen CAIRO. Het opperbevel van het Egyptische leger heeft Zon dag een verslag over de organi satie van de verdediging van het Suezkanaal gepubliceerd. Hierin wordt verklaard, dat de bezet ting van de kanaalzone door de Britse strijdkrachten niet de beste beveiliging betekent, wan neer de algemene organisatie van de luchtverdediging in de Middellandse Zee in de eerste plaats is gericht op de vrijheid van de scheepvaart. Het verslag komt tot de conclusie, dat Egypte zelf de kanaalzone kan verdedi gen. ZAKLANTAARNS UIT WINSCHOTEN WINSCHOTEN. Een tech nische groothandel (N.E.M.A.) te Winschoten heeft in overleg met de burgemeester van die ge meente duizend zaklantaarnhul zen en vierduizend batteriien (ter waarde van ruim ƒ2500. gratis ter beschikking gesteld van het Rode Kruis te 's Graven- hage. De zending die van de fabriek in Duitsland moet ko men. zou vandaag in ons land per vliegtuig arriveren. Tienduizend Mark van Duitse Voetbalbond GELSENKIRCHEN. De W. Duitse voetbalbond zal. blijkens een mededeling van ziin voor zitter. Conrad Schmedes, een som van 10.000 mark overmaken aan de K.N.V.B. als bijdrage voor het Nationale Rampenfonds Verscheidene andere sportclubs in West-Düitsland hebben daar naast op eigen initiatief gelden ingezameld die eveneens aan het Nationaal Rampenfonds zullen worden toegezonden. Zo bracht het bestuur van de Rheydther S.P.V. tijdens de voetbalwedstrijd tegen Herten een bedrag van 20Ö0 mark bijeen. weest voor de terugkeer, een heimwee, dat niet te overwinnen was, omdat men door een ge brekkige kennis van de Engelse taal alleen stond en geen contact kreeg met de Australische om geving. Ook zijn er emigranten onder, die dachten, dat het geld in Australië voor het oprapen lag. Zij verloren de moed, toen zij er voor moesten werken. Een van degenen, die zich niet konden aanpassen, een chauffeur, heeft al weer een baan in Neder land. Op deze betrekking 400 gulden per maand had hjj van uit Australië gesolliciteerd. De terugkerende emigranten zijn niet de enige Nederlanders, die moeilijkheden in den vreemde ondervonden. Iedere emigrant komt op een gegeven ogenblik op een dieptepunt, sommigen, zoals zij die terugkeren, blijven er in steken. is Zaterdagmiddag een drie jarig jongetje, dat plotseling ach ter een auto vandaan kwam, door een vrachtauto overreden en op slag gedood; brandde in Zaandam de bene denverdieping van een huis ge heel uit. Dank zij snelle hulp van buren en brandweer konden de bewoonster en een bejaard echtpaar in een belendend per ceel, die allen ziek te bed lagen, worden gered; werd Zaterdag dr. A. Loudon, secretaris-generaal van het Per manente Hof van Arbitrage en voorzitter van het Residentie- Orkest, in Den Haag ter aarde besteld; bekende een 19-jarig dienst meisje uit Hilversum, dat zij reeds maandenlang brandschade heeft aangericht aan het interieur van het Nederlands Studenten-Sana torium te Laren; zal Sultan Hamid n op 25 Febr. in openbare zitting voor het Hooggerechtshof in Djakarta te recht staan. DEN BOSCH Na overleg met het Ministerie van Maat schappelijk Werk is op initiatief van het Landelijk So ciaal-Charitatief centrum een coördinatie tot stand ge bracht van de activiteiten van het Katholiek Maatschap pelijk werk ten behoeve van de door de watersnood ge troffen gezinnen. Als nationale centrale voor overleg en samenwerking treedt op het Landelijk Sociaal-Charitatief centrum te Den Bosch, Zuid-Willemsvaart 143, telefoon K 4100 - 5635 en 5148. De zorg voor het inzamelen van gelden en goederen en al wat met materiële hulpverlening samen hangt, blijft berusten bij het Ne derlandse Katholieke Huisvestings comité te Den Bosch, Hekellaan 6, tel. K 4100-8491. Onder meer werd tot (het vol gende besloten: 1) Indien daaraan behoefte be staat, zal in de opname-gemeen ten het maatschappelijk werk ten behoeve van de geëvacueerde ge zinnen ter band worden genomen, onder meer door de inzet van De prinsessen Beatrix en Irene brachten Za terdagmiddag onver wacht een bezoek aan de evacué's in Doorn, De Bilt en Renswoude. De kinderen der pas aangekomenen werden verrast met speelgoed. Te De Bilt geeft prin ses Beatrix een pop aan de 4-jarige Corry Kesteloo uit Zierikzee, die juist is aangeko men. Rechts: Prinses Irene. maatschappelijke werksters. In formaties hierover zijn te verkrij gen bij de betreffende Diocesane Sociaal-Charitatieve centra, waar van de adressen zijn: Aartsbisdom Utrecht: Albert Cuyplaan 52, Bilthoven, tel. K 3402-2052. Bisdom Haarlem: Laan Copes van Cattenburoh 127, Den Haag, tel. K 1700-112343. Bisdom Breda: Markkade 7, Breda, tel. K 1600-9361. Bisdom Den Bosch: Zuid-Wil- lemsvaart 143, Den Bosch, tel. K 4100-5635. Bisdom Roermond: Munster plein 3, Roermond, tel. K 4750- 2713. 2) Door de 5 Diocesane Stich tingen voor Gezinszorg, samen werkend in de Stichting Natio nale Katholieke Gezinszorg, zijn reeds en worden nog gezinscolon nes samengesteld, welke, indien daar een beroep op wordt gedaan, zullen worden ingezet in de phase van reëvacuatie naar de noodge bieden. De colonnes bestaan uit gezinsverzorgsters onder leiding van maatschappelijke werksters, terwijl eventueel ook vrijwillig sters worden ingeschakeld. De inzet van de colonnes ge schiedt van een centraal punt uit, het bureau van het landelijk So ciaal-Charitatief Centrum te Den Bosch, waar de Stichting Natio nale Katholieke Gezinszorg, 'uit sluitend voor het eolonnewerk tijdelijk bureau houdt. Aanvragen voor de inzet van de colonnes I worden gaarne op genoemd bu- reau ingewacht. Het katholieke eolonnewerk wordt geleid van twee werk centra uit, welke gevestigd zijn: voor het rampgebied behorende lot het Bisdom Haarlem, te Den Haag, Ledeganokpleén 27, tel. K 1700-119282; voor het overige 1 rampgebied te Breda, Boschstraat 35, tel. K 1600-9636. Het is de bedoeling, dat het Katholiek Maatschappelijk Werk bij de hulpverlening zal handelen in overleg met de betrokken over heidsinstanties, provinciale stich tingen voor maatschappelijk werk i en het kerkelijk en particulier initiatief van andere groeperin- gen. 1

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 3