Anderhalf jaar geëist wegens meinedig getuigenis „Ge< inte Jaarvergadering van St. Augustinusverenig Kermis 1953 weer volop in de belangstelling Oogheelkundig college cy Helers voor de rechtbank Lezing van dr. R. Tennissen Agenda Naar de f 100.000- Rui ni 300 inschrijvingen PM OP UW KI tl! ABDU SIROOP voor Alkmaarse rechtbank Verstopte traanbuizen kwestie van brillen dragen WIE BESTUURDE DE WAGEN? Verzoek tot onmiddellijke inhechtenisneming afgewezen Getuigen zijn het niet eens Binnengekomen giften BIJ DE NOORDERPERS MARKT en BEURS Bedr Samei met Pagina 2 WOENSDAG 11 FEBRUARI 1953 ALKMAAR. Ouder voorzit terschap van de lieer Th. Dijk stra vergaderde gisteravond in Victory de afd. Alkmaar Stad van de St. Augustinusvereniging. Na een woord van herdenking, ge wijd aan de slachtoffers van de watersnood en een gebed voor hun zielerust heette de voorzitter allen, speciaal de genodigden, welkom. Hij wierp een terugblik op het afgelopen jaar, waarin een goedgeslaagde Onderwijzersdag werd gehouden, de vacantietoe- slag er kwam en de gewenste vergoeding der ziektekosten; spr. hoopte, dat in 1953 de wensen t.a.v. de z.g. ontknikking, de clas sificatie en de verbetering van de salarissen der middengroepen vervuld mochten worden. Woorden van hulde en dank wijdde spr. aan- Zr Francina, hoofd der Meisjesschool, die on langs haar zilveren ambtsjubi leum in Alkmaar vierde, bij wel ke gelegenheid de afd. door een bloemstuk blijk van medeleven had gegeven. Na een opwekking tot deelname aan de retraite in de Goede Week, dankte spr. de collega's voor de belangstelling, die hij bij zijn ziekte onlangs mocht ondervinden. Een schryven van de afdeling Rotterdam inzake de stichting van een priesterstudiefonds ter gelegenheid van het 60-jarig be staan der St. Augustinusvereni ging, werd in handen van het be stuur gesteld ter afdoening. De voorzitter wekte voorts zijn col lega's op tot steun en medewer king aan de Reisvereniging voor Katholieken, die ook een reis bureau heeft gesticht, dat o.m. schoolreizen verzorgt; spr. kon dit bureau van harte aanbevelen. De vergadering uitte hierna, naar aanleiding van een passage in de notulen, haar ontstemming over het feit, dat op een in Octo ber van het vorig jaar aan B. en W. gevraagde vergunning tot het houden van een collecte voor het St. Nicolaasfeest op de katholieke scholen eerst een beslissing kwam nadat de collecte voor de open bare scholen al was gehouden. Het bestuur werd verzocht maat regelen te treffen, om zulks in de toekomst te voorkomen; het zal tevens trachten inzake de intocht van St. Nicolaas met het open baar onderwijs tot samenwerking te komen. Blijkens het door Br. Amandus (wegens ontstentenis van de se cretaris, de heer Rupert, die we gens ziekte verhinderd was) uit gebrachte jaarverslag telt de af deling 97 leden, w.o. 31 religieu- sen. Het financieel jaarverslag, uit gebracht door mej. Nelis, wees een saldo aan van ruim f 300. Inbraak bij Alkmaarse juwelier ALKMAAR Gistermorgen soeelde voor de Meervoudige Kamer van de Rechtbank het laatste bedrijf van de gerucht makende inbraak bij de juwe lier en horloger Oudes in het Pavalop. De beide helers van de hoofddader de M.. die zijn straf al te nakken heeft, moesten na dat zii op 2 December al hadden terechtgestaan, nogmaals voor de Strafkamer verschijnen, nadat nu over hen een voorlichtings rapport was opgemaakt, waartoe door hun verdedigers een ver zoek was gedaan. De 27-iarige stucadoor J. de W. die de M. een tijdlang bij zich in de kost had gehad, had de gehele buit thuis verborgen. Hii zou daar later zijn beloning voor krijgen. Hij was tot deze val gekomen, omdat hii in fi nanciële moeilijkheden verkeer de. Hij had nl. nog een schuld van 300.De Officier van Justitie eiste een jaar gevange nisstraf. Zijn raadsman. Mr C. Berkhouwer oualificeerde hem als het slachtoffer van de hoofd schuldige. Tevens gaf de verde diger aan. hoe ziin cliënt als sehoolschoonmaker od de Han delsschool plotseling nlaats moest maken voor een ander en bij Publieke Werken maar een min baantje kreeg. Hii verzocht de rechtbank de geëiste straf tot een minimum in te perken. De eveneens 27-iarige stuca door Th. L. te Amsterdam had i een van de polshorloges als ge schenk aangenomen. Hij had er echter helemaal geen gebruik van gemaakt. Hii had het weg gestopt en er niet meer naar omgekeken! De Officier van Jus titie eiste zes maanden voorw. met een proeftijd van 3 jaar. Zijn verdediger. Mr H. Schuur man bepleitte vermindering van deze voorw. straf. De Rechtbank bepaalde in beide zaken de uit spraak tot over 14 dagen. MEDISCHE MISSIE- ZUSTER VERTREKT Zuster van ISunen, oud-Alkmaarse Tezamen met drie medezusters zullen de eerste twee in Neder land gegradueerde religieuzen van de Medische Missiezusters dezer dagen naar overzee ver trekken. Heden. Woensdag, zul len zii ten overstaan van de al gemeen overste Dr Eleonore Lip- nits. afscheid nemen in het Moe derhuis van Imstenrade bij Heer len. Nog deze week vertrekt zus ter Agnes van Nunen uit Tilburg, die tot 1941 werkzaam was als leken-apotheker te Alkmaar en die nu is benoemd als religieus apotheker in het ziekenhuis van de Amerikaanse afdeling dei- Congregatie te Maracaibo in Ve nezuela. Daar zal zii een Ame rikaanse collega opvolgen en er hliiven tot het ogenblik, dat de congregatie een nieuwe religieu ze kracht uit de States voor deze post van apotheker zal hebben opgeleid. de vergadering besloot hiervan een bedrag van f 100.af te staan aan het Nationaal Rampenfonds. De heer dr. R. Teunissen, leraar van het R.K. Lyceum, hield hier na een zeer interessante voor dracht over de aspecten van de zee, speciaal wat betreft de grens van land en water. Wij vernamen, dat de zee een ouderdom heeft van 200 millioen jaren en haar zoutgehalte ont leent aan de chemicaliën, die na verdamping van het water ach terblijven. De zee verzout steeds meer, doch kan het nog wei 'n 10 millioen jaren uithouden voor het leven eruit zal verdwijnen. Over dit leven in de zee vertelde dr Teunissen wonderlijke dingen; in één kubieke centimeter leven 15 a 20 millioen organismen, sommige zó klein, dat zij met een plancton-net niet zijn té vangen. Uitvoerig stond spr. stil bij de dieren, die leven in de slikken van de Wadden, o.a. de zeepier, waaraan ons land de aanwinst van duizenden hectaren vrucht baar land te danken heeft. Van de slikken ging hij over op de rotsen, waar de diverse slak- en kreeftsoorten hun we reldje hebben, waarover hij veel wetenswaardigs vertelde. Ten slotte vervolgden wij, aan de hand van interessante lantaarn plaatjes, onze excursie naar het strand, dat voor de bioloog en de natuuronderzoeker al evenveel geheimen in zich bergt. Met een praatje over de verschillende duin- en strandvogels besloot dr. Teunissen zijn met veel aandacht gevolgde interessante causerie, waarvoor de heer Dijkstra hem namens de vergadering hartelijk dank bracht. WOENSDAG 11 Februari BIOSCOPEN: REX: De dochter van de houtvester. VICTORIA: Dubbel spel. CINEMA AMERICAINDon Camillo. HARMONIE: The crimson pirate. APOTHEKEN: Van hedenavond zes uur af voor spoedgevallen bereik baar Apoth. Wanna-Mient, Mient C 13, Apotheker mej. F. Schuitema. WAPEN VAN HEEMSKERK: 8 uur: ..De Maskers" geeft voorstelling van „Pinkv" t.b v. Rampenfonds. 8 uur: Jaarverg. R.K. Gvm- nastiekver. ..Taveno". Donderdag: hoog water 6.15 u. 18.35 uur: laag water: 12.10 uur. ALKMAAR. Het Inzame lingscomité Alkmaar bericht ons, dat er na Maandagavond nog een bedrag van f 1.272,84 is binnen gekomen, gestort op de giro van de Ned. Middenstandsbank. Het totaalbedrag is hiermee tot f 92.700,33 gestegen. Giften kunnen nog steeds ge stort worden op girorekening 17410 t.n.v. de Ned. Middenstands- bank, onder vermelding Rampen fonds „Alkmaar"; ook kan men zijn giften aan het loket van deze bank (Choorstraat) afgeven. Alkmaar moet de f 100.000, halen ALKMAAR. Ten overstaan van de Commissaris van Politie had gisteren in 't Wapen van Heemskerk de openbare inschrij ving plaats voor de verpachting van het terrein voor de kermis- 1953. Ruim honderd kermisexploi tanten uit heel het land gaven hierbij van hun belangstelling blijk. Er waren 300 a 350 inschrij- vingsbiljctten ingekomen, waar van de voorlezing geruime tijd in beslag nam. Onze algemene indruk was, dat de inschrijvingsbedragen lager waren dan vorige jaren, al wer den er voor diverse standplaatsen nog hoge sommen geboden. Het bleek hierbij, dat Canadaplein en Paardenmarkt het meest in trek zijn. zoals ook de Nieuwesloot bij de Brandweerkazerne en bij het Hofplein. Voor deze standplaatsen werden de hoogste pachtprijzen geboden. Ook werden de inschrij vingsbedragen sterk beïnvloed door de concurrentie van soort gelijke inrichtingen. De inschrij vingen voor auloskooters varieer den van f 1425 en f 2535 tot f 2665. Janvier schreef in voor een cake walk op het Hofplein voor f1285: een kinderpaleis-babysport voor f 707, wanneer deze attractie op het Canadaplein zou komen: werd een andere plaats toegewezen, dan was de inschrijfsom f 300 minder. Voor een standplaats voor een Puzzlespel op de Nieuwesloot werd f959 geboden; voor een race baan op de Paardenmarkt f 3.420 zonder concurrentie; idem op Ca nadaplein f2.180. De gebakkra men varieerden sterk; op het Ca nadaplein wilde men f 655 betalen en op de Nieuwesloot f308. Ver der in deze rubriek bedragen van ruim drie en vierhonderd gulden. Ook voor de nougat- en suiker- kramen varieerden de prijzen van f125 tot f 735, al naar gelang de standplaats en de grootte van de standplaats. Voor palingkraampjes was er ook veel animo; wij no teerden prijzen van f 41 tot f 367. Een suikerspin levert ca f 125 aan (Advertentie) In de keel beginnen enkele der gevaarlijkste aandoeningen. Neem bij de geringste J« klacht, zoals kriebel, heesheid of gezwollenheid de snelwerkende WA AKKERS «VVV 's werelds besie. hoestsiroop Nieuwe poolaardappel- rassen ALKMAAR. Men verzoekt ons onze lezers er op attent te maken, dat Maandag 23 Februari een interessante middag in Restaurant Victory te Alkmaar gegeven zal worden, onder auspi ciën van de L.T.Bestandsorgani satie en de Z.L.T.B. Zaaizaad en Pootgoed Telersvereniging. Prof. ir. W. J. Dewez uit Wa- geningen zal spreken over: „De werkzaamheden op het kweekbe- drijf C.I.V. en het kweken van nieuwe pootaardappelrassen. De toegang is voor ieder vrij. „Meeuwen boven Sorrenlo" ALKMAAR. De uitgestelde opvoering in het Gulden Vlies van „Meeuwen boven Sorrento" het grote successtuk van wijlen Cor Ruys door de toneelgroep Herman Bouber, vindt Zondag avond a.s. plaats. pacht op. Een rupsbaan wilde men voor f 525 op het Canada plein plaatsen. Voor een zweef molen op de Paardenmarkt bood men f450; elders had men er slechts f 250 voor over; op het Hofplein slecht f 150. Voor een Tête a Queue op het Canadaplein wilde de bekende fa. Sipkema f 728 neertellen, voor een kinderdraaimolen f 400, voor een „Betoverd Slot" op het Canada plein of Paardenmarkt f 485. Het Variété-theater zal ook niet ont breken; er was een inschrijving van f 601 en een van f 885, beide onder beding, dat zij geen con currentie zouden ondervinden. Voorts noteerden wij voor een oliebollenkraam f 535 en voor een patates-frites-'kraam f 626. De politie heeft nu de taak uit alle aanbiedingen een selectie te maken, die voor de gemeente het voordeligst is en tevens een zo gevarieerd mogelijke verzameling kermisattracties zal bieden. ALKMAAR De man beetle Adriaan van S„ en hij was afkomstig uil Emmen. Ter rechtszitting Maren slechts weinigen die hem kenden, maar in Weslerbork en in Alkmaar zijn er mensen, die geruime tijd in zijn fictieve reputatie als „oogspecialist" geloofd hebben. De 88- jarige F. uit Alkmaar tvaren de kleppen voor zijn ogen pas weggevallen, toen de „vliezen" voor deze kwetsbare lichaamsdelen weigerden te verdwijnen, ondanks het feit, dat hij de „speciale" bril van Adriaan, waarvoor hij tien harde guldens liad neergelegd, geruime tijd had gedragen. ..'n Kwestie van geduld", had de „oogspecialist" gezegd, toen de oude F. bii het passen van het stuk optiek constateerde, dat hii helemaal niets meer kon zien. „Dat komt vanzelf wel". Iedereen, die de van vakken nis getuigendé termen uit de mond van Adriaan vernomen heeft, zal moeten erkennen, dat zelfs na die eerste teleurstelling nog geenszins aan ziin kundig heid getwijfeld hoefde te wor den. Adriaan had namelijk onder meer gewag gemaakt van „ver stopte traanbuizen", een diagno se. die de meest-geroutineerde oogarts aan het twijfelen ge bracht zou hebben. Trouwens, de oude man F. was niet de enige wiens rotsvas te geloof in Adriaan tot het bit tere einde gebleven was. Ook het 79-jarige vrouwtje M. uit Alk maar had haar gezichtsvermogen onvoorwaardelijk aan Adriaans deskundigheid toevertrouwd. Ook hier bleken de traanbuizen ver stopt te zijn. terwijl bovendien als menselijker trekje de „knopjes op de bril" niet deug den. Dit alles bezorgde haar hoofdpijnen, die onmiddellijk zouden verdwijnen, indien Adri aans glazen in het montuur zou den ziin aangebracht. Oud vrouw tje M. had na die verwisseling, evenmin 'n directe verbetering geconstateerd, maar die verwis seling. plus 'n ander montuur kostte 10 gulden, waarvoor men toch waar verwachten mocht. Het losmaken van de traan buizen. aldus Adriaan. was een kwestie van geregeld speciale brillen dragen, en wanneer 'n huisarts daaromtrent van mening wenste te verschillen, dan kwam dat volledig voor rekening van die huisarts, die tenslotte geen oogspecialist genoemd mocht worden. Kajottersnieuws ALKMAAR. Het programma van hedenavond wordt geheel door eigen krachten verzorgd. Het biedt van alles wat. Toneel, muziek, etc. De band zal aan wezig ziin. Zii hét iets later. Op aller komst wordt gerekend. Gaarne wordt gebruik gemaakt van de capaciteiten van hen. die op gebied van toneel of muziek iets kunnen presteren! Men kan vrienden en kennissen meenemen Adriaan wist. dat deze redene ring juist was. want ook zijn pa tiënten in Westerbork hadden er grif in geloofd en zonder morren hun tientje betaald. Helaas was zijn Drentse cliën- têle niet op komen dagen, zo dat de Rechter het nodig oor deelde voorlopig met zijn uit spraak te wachten. Drente wordt op 10 Maart in Alkmaar ver wacht. Al dan niet met verstopte traanbuizen. Klaverjasdrive ALKMAAR. Voor de op 17 Febr. in Het Wapen van Heems kerk te houden klaverjasdrive hebben alle Alkmaarse verenigin gen ingeschreven; hoewel er geen verenigingsprij'zen, doch alleen koppelprijzen beschikbaar worden gesteld, rekent men op aller steun en vertrouwt men, dat een zo groot mogelijk aantal koppels aanwezig is. Het inleggeld be draagt f0.75 per persoon; opgave aan J. Busch, Kanaaldijk 38. De opbrengst is voor het Nationaal Rampenfonds. t;i N.K.J.B. Heiloo HEILOO. Op het programma van de N.K.J.B. stond vermeld, dat op Woensdag 11 Febr. (heden avond) de Vastenavondviering ge houden werd. Dit gaat vanwege de Nationale Ramp niet door. In plaats daarvan geeft 't be stuur een avond, die de leden brengt in de droevige sfeer van de afgelopen week. Er zal een kleine herdenking vooraf gaan en dan begint het eigenlijke pro gramma. Toegang hebben alle le ien van de N.K.J.B. en alle leden van de J.G. Er wordt middels een film een en ander weergegeven van de ramp, die ons land getroffen heeft. Aanvang 8 uur precies. Kla ver j as-drive voor Rampenfonds ALKMAAR. De Klaverjas- club „De Waagklok", Boterstr. 20, alhier, organiseerde een klaver jasdrive en stond het saldo ad f 60.via ons blad af aan het Rampenfonds. Vrijdag 20 Februari organiseert dezelfde klaverjasclub in hetzelf de lokaal nogmaals een drive voor hetzelfde doel. ALKMAAR In de zaak tegen de 3I-jarige inej. Divera B. uit Bergen, die er van verdacht werd tijdens een proces op 16 December j.l. een valse verklaring te heb ben afgelegd, ten gunste van de natuurbad-exploitant H, P. uil Bergen, beeft de Officier van Justitie mr, J. C. V. Meischke gistermiddag voor de Alkmaarse arrondis sementsrechtbank anderhalf jaar gevangenisstraf geëist, plus onmiddellijke inhechtenisneming. De rechtbank, onder presidium van mr. A. D. van Regteren Altena, welke over veertien dagen uitspraak zal doen, heeft, na zich te hebben teruggetrokken in de Raadkamer, dit laatste verzoek afgewezen. De heer P.. die op 16 Decem ber terecht stond, werd er van verdacht een auto bestuurd te hebben, terwijl hem de rijbe: voegdheid enige tijd tevoren bij rechterlijk vonnis was ontzegd. Mei. B had toen. in afwijking van de overige getuigen, onder ede verklaard persoonlijk de wa gen bestuurd te hebben, welke verklaring voor Mr Meischke aanleiding was haar onmiddellij ke inhechtenisneming te vorde ren.. onder verdenking van mein eed. Een aantal getuigen van de verdediging kon toen niet meer gehoord worden. omdat de Rechtbank de zitting schorste. Twee ooggetuigen Toen de zaak tegen mei. B. gistermiddag diende. konden deze getuigen wel gehoord wor den Een daarvan was de aanne mer Borst uit Bakkum. die op de avond van de 25ste October van het afgelopen jaar op de Bakkumerstraatweg wandelde, toen de hond van mevr. de G.-R. door de auto van P. werd aan gereden. Mevr. G.-R., die in de zaak tegen P. gehoord werd. verklaarde ook gistermiddag per tinent. gezien te hebben hoe P. links uit de wagen kwam en bii het wegrijden ook links weer was ingestapt, waaruit zou moe ten blijken, dat P. zelf de wa gen bestuurd had. De heer Borst echter, die de aanrijding voor ziin ogen zag gebeuren, verklaar de. dat P. réchts achter de wa gen stond, op het moment dat hij ter plaatse arriveerde. Bo vendien had hij mei. B. achter het stuur, dus links in de wagen, zien zitten. Hii verklaarde ver der. niet gezien te hebben dat P. de wagen verliet. Tegenstrijdige verklaringen Het echtpaar Baltus. dat zich ten tiide van het ongeluk in een nabii-gelegen woning bevond, was op het geluid van de aanrij ding naar buiten gerend, waarbij de heer B. gezien zou hebben, hoe 'n man uit het linkerportier stapte. Hii had mei. B. wel bui ten de wagen gezien, maar niet uit zien stappen. Mevr. B. daar entegen had mej. B. wél uit de wagen zien stappen en verklaar de dat zij daarbij van het rech terportier had gebruik gemaakt. Mevrouw N„ bii wie het echt paar B. op visite was. werd eveneens gehoord. In een verkla ring. destijds afgelegd tegenover de particuliere detective Cramer, had zii gezegd, dat P. rechts en mej. B. links uit de wagen zou ziin gestapt. Ter zitting echter wist zij zich niets te herinneren. Zii kon slechts verklaren, zowel P. als mej. B. buiten de wagen te hebben gezien, zonder dat zii het uitstappen had gadegeslagen, uitspraak doen. Officier: schuld bewezen De Officier van Justitie. Mr Meischke. meende dat uit al deze verklaringen de schuld van mej. B voldoende was komen vast te staan. Voor wat betreft de getui ge Borst merkte hii op. dat deze zakenrelatie met de heer P. on derhield. waardoor zijn verkla ringen aan waarde hadden inge boet. Bovendien. aldus Mr Meischke. wist de heer Borst zich reeds twee dagen na het ongeval weinig details meer van het gebeuren te herinneren. Hii eiste dan ook een gevangenisstraf van 1 jaar en zes maanden en vroeg tevens onmiddellijke in hechtenisneming van de ver dachte. „Mensen zijn bang om te getuigen" Mr Bondam, de verdediger, be gon zijn pleidooi, met er op te wiizen. dat het hoogst onwaar schijnlijk was. dat P. gereden zou hebben, omdat iedereen in de omgeving hem kende, terwijl hii bovendien zelf naar de politie was gestapt, nadat de eigenaresse van de hond geweigerd had de schade, die door de aanrijding ontstaan zou ziin. te vergoeden. Van al de getuigen, aldus Mr Bondam, waren er eigenlijk slechts twee ooggetuigen. Het echtpaar Baltus b.v„ had eerst drie deuren en vervolgens 'n gangetje moeten passeren, eer het kon zien wat er was voorge vallen. Alleen mevr. G.-R., de eigenaresse van de hond en de heer Borst hadden de eigenlijke aanrijding zien gebeuren. En juist hun verklaringen waren met elkaar in tegenspraak. Dat mevr. N. haar verklaringen te genover rechercheur Cramer niet gestand deed. wees er waar schijnlijk op. dat zii zich niets wilde herinneren, hetgeen de raadsman bii meerdere getuigen geconstateerd had. „De meeste mensen in Castricum hebben liever geen heisa". Verzoek Officier afgewezen Mr van Regteren Altena schor ste daarop de zitting, om zich met de Rechtbank te beraden op het verzoek van Mr Meischke tot onmiddellijke inhechtenisne ming van mej. B. Bii de hervat ting van de zitting verklaarde hii, dat de rechtbank geen termen aanwezig achtte om aan dit ver zoek gevolg te geven. De Recht bank zal over veertien dagen Feestavond R.K. Vrouwenbeweging ALKMAAR. De voor Vrijdag 13 Februari in het Gulden Vlies vastgestelde feestavond van de R.K. Vrouwenbeweging is wegens de bekende omstandigheden tot nader bericht uitgesteld. De leden wordt verzocht hun programma te bewaren. Het bestuur. Burgerlijke stand ALKMAAR. Geboren: An- thonius K„ zn van H. Effern en J. Knijpstra; Gerardus P. M„ zn van T. J. Velzeboer en M. T. Koek; Karina L„ dochter van C. A. Jansen en C. C. Kops. Gehuwd: Mattheus A. van de Kamer en Hendrika M. Boots; Hepke Poelstra en Maria G. Com mandeur; Simon G. Masteling en Grietje de Koe; Cornelis Beenken en Aafje Wijkhuizen. Aanrijdingen ALKMAAR. De Alkmaarse politie noteerde gisteren in de loop van de dag weer een drietal aanrijdingen. Vanuit de St. Lau- rensstraat wilde de bestuurder van een personenwagen rechtsaf de Nieuwesloot opdraaien, maar hij vergat dit voornemen toen van de andere kant een grote vracht wagen dezelfde manoeuvre in om gekeerde richting uitvoerde. De luxe wagen reed rechtdoor en kwam tot stilstand tegen de flank van de vrachtauto, waarbij links en rechts schade werd aangericht. Tegen de bestuurder van de luxe auto werd proces-verbaal opge maakt. Iets soortgelijks deed zich om half drie voor op de Bergerweg, waar een personenauto achter een vrachtwagen reed, toen de laatste plotseling de Jan van Scorelkade opreed. Het gevolg was wederom een botsing met eveneens aan beide kanten schade. Ditmaal werd tegen de bestuurder van de vrachtwagen proces-verbaal op gemaakt, omdat zijn richtingaan wijzer ondeugdelijk gemonteerd was. Tenslotte reed om drie uur gis termiddag een op het Stations plein geparkeerde Nacobus geheel onbemand plotseling achteruit, vermoedelijk doordat onbekend gebleven knaapjes de handrem hadden losgemaakt. De bus schoof tegen een woning aan de Stations weg, waarvan deur en kozijn wer den beschadigd. Meeuw afgemaakt ALKMAAR. Od verzoek van 'n Inspecteur der Dierenbescher ming heeft de politie met een schot hagel een einde gemaakt aan het lijden van een zilver meeuw, die vleugellam op 'n hoop sneeuw in de Oude Gracht zat. Het bleek niet mogelijk het dier te bereiken. BUS ONDER STROOM BERGEN. In de NACO- garage aan de Helderseweg werd Maandag 'n monteur in bewuste loze toestand, staande tegen een der bussen, aangetroffen. Bij on derzoek bleek, dat de bus ónder stroom stond, doordat het snoer van een door de monteur ge bruikte looplamp tussen de deur beklemd en kapot was geraakt. Na toepassing van kunstmatige ademhaling kon de man naar huis worden gebracht, waar hij de eerste tijd volkomen rust zal moeten houden. Burgerlijke stand SINT PANCRAS. Geboren: Geertje Trijntje, d.v. D. J. Hart man en T. Gootjes. Overleden: Grietje Kruk, 80 j., wed. van J. Ploeger; P. J. van der Hurk, 65 jaar, geh. met C. Trompetter; M. Ootjers, 70 jaar, geh. met N. Leijen; S. Wagenaar, 51 jaar. Vacature gemeenteraad ALKMAAR. Ook de heren J. H. Meijer en H. W. Kaagman zullen geen benoeming als raads lid aanvaarden in de vacature- Eriks. De volgende candidaat op de lijst van de P.v.d.A. is mevr. A. Koster-Schouw, die, wanneer zij haar benoeming zal aannemen, het vrouwelijk element in de ge meenteraad zal verhogen. Bijeenkomst .Tongeren St. Dominieus-parochie gaat niet door ALKMAAR. De voor heden avond aangekondigde bijeen komst voor jongens en meisjes boven de 17 jaar van de St. Do- minicusparochie, op welke bijeen komst de heer Joh. v. Berkum zou spreken over het dansen, gaat wegens de bekende omstandig heden niet door. Begin van brand ALKMAAR. Maandagmor gen ontstond een begin van brand in een perceel aan de Rozen straat. De bewoonster had 'n doosje was op de haard staan, dat plotseling in brand vloog. Met 'n doek wist ze de brandende massa naar buiten te werken, waarbij ze brandwonden opliep aan rechterhand en -arm. Er ont stond geen schade. Oude man onwel ALKMAAR. Een 71-jarige man uit St. Maarten werd Maan dagmiddag op de hoek van de Langestraat en de Koorstraat on wel. Op het politiebureau, waar hij werd binnengebracht, verer gerde zijn toestand dusdanig, dat men het beter oordeelde om de man naar het Centraal Zieken huis over te brengen. Schaakclub V.V.V. ALKMAAR. Op de club avond werd op zeer leerzame wijze theorieles gegeven door de heer E. G. Kaiser. Enige uitge stelde partijen werden afgespeeld met de volgende uitslag. Hoofdklasse: E. G. Kaiser-W. Kwak le klasse: J. Vels-A. Vis 2e klasse: W. de Wit-P. Holzman F. J. Hol-F. Bont 3e klasse: J. de Wolf-F. Schuiten 4P lrlaccp' Mevr. Vels-P. Genee 1—0 Mevr. de Jong-C. de Jong 0—1 H. Lansen-M. G. Schaaps 1—0 afgebr. 1—0 0—1 1—0 0—1 Weersverwachting medegedeeld door het KNMI te De Bilt. geldig van Woens dagavond tot Donderdagavond: NOORDOOSTELIJKE WIND Veel bewolking met plaatse lijk enige regen of sneeuw. Matige tot krachtige en langs de Waddenkust tijdelijk harde Noordoostelijke wind. Tempe raturen om het vriespunt. Bjj de bureaux van de Noor derpers kwamen heden de vol gende giften binnen voor de slachtoffers van de watersnood: Kanarievereniging „De Vogel vriend", Hoorn f 10.4 man personeel en de baas van C. Ro- denburg's Bouwbedrijf, Alkmaar f 60.Klaverjasclub „De Waag klok", Alkmaar f 60.Kaartclub Alkmaar f 15.Kaartclub West te Hoorn f 25.uit de sjoelpot van K.-U. te Alkmaar f 10. Toneelclub K.A.B. te Harlingen f 25.2e „bus"-lichting „Noor derpers" f26.—; Ned. Kath. Graf. Bond afd. Hoorn f 50. I) kunt uw giften bezorgen aan onze bureaux, hetzij per soonlijk, hetzij per brief of post wissel. Ook kan op onze giro rekeningen worden gestort. De gironummers van onze bureaux zijn: Groningen 70021, Leeuwar den 594459, Sneek 594461, Em men >94460, Zwolle 486779, Alk maar 594463, Den Helder 594462 en Hoorn (ook te gebruiken door Schagen en omgeving) 110894. Dagelijks verantwoorden wij de binnengekomen giften in onze kolommen. MEDEMBLIK 10 Febr. Aan voer: 13.000 kg. ronde bieten A 12—12.20; B 11; C 5; Modjo 5,50; 3100 kg. breek-peen B 11; 25.500 kg. uien midd. 50.3051.20; grof 4347.40; driel. 48.7049.60; nep 47.50—48; stek 24—25.50; 2140 kg groene kool 19.80—22.70; 7000kg. gele kool 6.509.30; 6000kg. roae kool 7.2012.60; 300 kg. spruiten 35—52; 210 kg. witlof 51. AVENHORN. 10 Febr. Rode kool 7—14.30. 8000 kg. 2500 kg Gele kool 6.50—10.90. 36.000 kg uien grove 4849.30. gewone 49 —52. driel. 50.5053.40. nep 36 41, 29.000 kg bieten, I rond 11.20 —11.70. II rond 11.30—12.20. III rond 6.208.5Ö. 76.000 kg peen II 16.80—18.40. III 13.50—14.90. IV 10.10—11.40 NRD-SCHARWOUDE, 11 Febr. 2000 kg peen B 15.90—16.60, C 12.80—13.60, D 9.80; 8000 kg uien 46.90—50.10, grote 42.60—45.90, drielingen 53.42.000 kg rode kool 713.11.000 kg gele kool 711.40; 1700 kg eroene kool 11 29.138.000 kg deense witte kool 6—8.50. LANGEDIJK, 11 Febr. 60.000 kg rode kool I f 7—11.60: 75.000 kg gele kool I f 6.50—11.60: II f 6.508.10: 1000 kg groene kool f 27.40; 100.000 kg Deense witte f 6—8.40; 7000 kg uien 48.20— 50.30; grove f 45.1046.50: driel. f 52.70—53.40: 1500 kg Witlof I f 41.—. II f 35.— LANGEDIJK. 10 Febr. 80.000 kg rode kool I 714.10: II 7-11.90 90.000 kg gele kool I 6.50—12: II 6.508.80: 17.000 kg groene kool 25.60—27.20; 90.000 kg Deense witte kool 69.10: 15.000 kg uien 49.40—54.20: grove 47.80—50.40: driel. 50.8052.40; 1000 kg bieten a 11.60—12.70: b 9.60: 2000 kg witlof I 44—47: II 37—39: 450 kg spruiten 3443. PURMEREND, 10 Febr. 1953. 7000 kippeneieren 1415.1000 eendeneieren 12.50 per 100 stuks; 350 runderen: 219 vette koeien 2.202.95 per kg, handel goed; 50 gelde koeien 550725 per stuk, nandel kalm; 75 melkkoeien 675 1100 per stuk, handel stil; 6 stieren 7001300 per stuk, handel goed; 818 nuchtere kalveren: voor de slacht 2870 per stuk, handel stug, voor de fokkerij 4080 per stuk; 240 vette varkens: voor de slacht 1.781.84 per kg, handel goed, voor de zouterij 1.781.82 per kg, handel vlug; vette zeugen 1.541.62 per kg, handel kalm; 494 biggen 4080 per stuk, han del kalm; 457 schapen: vette 80 140 per stuk, handel vrij goed; lammeren 65105 per stuk, han del kalm; 25 bokken en geiten 1050 per stuk, handel stug; 27 paarden 6751025 per stuk, han del stil; totaal 2511 dieren. 1900 oude kippen en hanen (witte en rode) 2.152.30 per kg; 100 oude kippen en hanen (bl.) 2.302.40 per kg; 650 jonge ha nen (bl.) 2.402.70 per kg; 450 konijnen 2.506.50 per stuk. PURMEREND. 9 Febr. Wit lof 3057. Rode kool 816. Sa- voye kool 1820. Groene kool 1921. Spruitkool 3464. Boere- kool 2443. Andijvie 105111. Rode bieten 412. Gare bieten 1620. Winterpeen 711. Was- peen 1224. Uien 3055. Uien drielingen 47. Nep 48. Prei 24 53. Bramley Seedling 37. Goud- reinette 626. Jonathan 835. Laxton Superbe 1444. Notaris- appel 517. Present van Enge land 835. Zoete Campagner 16 27. Comtesse de Paris 6.5Ö. Gie- seï Wildeman 616. Kamper veen 12. St Rèmy 813. Winter- jan 415. GROOTEBROEK, 10 Febr. '53. 25.500 kg uien: grof 46.0049.30, middel 46.70—51.30, driel. 48.60 51.00; 1000 kg bieten A 11.10; 650 kg spruiten 36.0047.00, B 25.00; 2000 kg rode kool 8.7013.20; 1200 kg groene kool 25.60; 200 stuks bloemkool 8.00. W ARMENHUIZEN. 11 Febr. Uien f 48.50; drielingen f 53.90; gele kool f 712.20; rode kool f 7—13.40: witte kool f 6—8.90. Eierveiling PURMEREND. 10 Febr. Aangevoerd: 50.000 Eendeneieren van 13 tot 13.18: 50.000 Kip peneieren van 14 tot f 15. Wi In zijn oper karspelhee drijfschap t aantal ondei stelling van bloembollen moeten bliji gehad hieroj algemeen ah figuur. Ook nu hadc hoor gegeven i van het besti plechtigheid b die genodigden vier ere-leden Flora, de burf miraal van En van Bovenka: winckel van C heer R. Koster, Bloembollenvei gemeester P. karspel, de R lent dr. ir. C. zitter van de handel de heer de heer C. v. van de afd. Bi Ned. Ver. vot verkeer, bestu veiling „Westf de veiling „E jury-leden en Voor de plecht weer de veili: Met grote bel de talrijke b< openingsrede b hage herinnerd mingsramp die fen heeft, eer beurtenis waa tentoonstelling tegenstelling v het is goed da besloten hebbe laten doorgaar economische 1< opeist. Het blij plicht, te doer om het leed te te dragen tot keling van o ding. Dr. Verhage hetgeen op de is gepresteerd aan de grote bi hier wordt 1 eerste plaats van betekenis kwekers zelf, in de gelegenhi liiks op de ho< de niuwe varië Behalve d< speelt het sort rijke rol en h« zien, om dit keuze op zo si demonstreren, kweker besteec dacht aan de afnemers in b land te bevredi voldoening co teelt zeer ont productie naar Deni Evenwel, de hoge mate af] goede „schuui in dit verband op de beteken: werking met c Er heerst op Het gehele la vele plaatser Zuid-Zweden nul genoteerd hun werk of het hart van (Ko

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 2