Het conflict in Alk maar se brand weer Oliebollen voor het Rampenfonds Waarom kregen slechts vier man bericht van hun herbenoeming? Inbraak bij de N.C.Z. geschiedde dn een roes Portefeuille-kwestie door meningsver schil Lange reeks oplich tingen Agenda Een oplossing in étappes Voor 40 jaar Magazijnchcf wilde naar Duitsland maar liad geen geld genoeg Binnengekomen giften Alkmaarse wethouder van financiën oneens met rest van college voor Alkmaarse rechtbank Kleding, schoeisel, jenever, geld en muziekinstrumenten V oorbescho uwiiig begroting 1953 Pagina 2 WOENSDAG 18 FEBRUARI 1953 ALKMAAR Het offieiële communiqué van B. en W„ dat begon met de laconieke mededeling, dat er inmiddels enige teke ning is gekomen in de oplossing van de moeilijkheden bij de brandweer, was voor vele brandweervrienden, vooral echter voor de 16 brandweerlieden, die eind De cember hun diensten weer hadden aange boden, een grote teleurstelling. Hoe kan hel anders. Had de burgemeester in de raadsvergadering van 18 December niet namens B. en W. verklaard, dat de brug voor allen nog open stond en bad de op- percommandant van de brandweer daar aan niet de wens verbonden, dat de man nen weer terug zouden keren, omdat hij het van het grootste belang achtte, dat de rust in de brandweer zou terugkeren? Waarom kregen dan slechts vier man de mededeling van B. en W., dat zij met in gang van 13 Fcbr. weer waren benoemd bij het „Laddercorps"? Hiermee is de rust niet hersteld in de brandweer en wij vrezen, dat die rust niet zal terugkeren, vóórdat alle brand weerlieden, die hun diensten weer aanboden, in hun functies zijn herbenoemd. Wij vragen ons daarom af, waarom deze oplossing in étappes? En.... had dit hele conflict, dat met goede wil en wijs beleid voorkomen had kunnen worden, niet eerder tot een bevredigende oplossing gebracht kunnen worden? Is het tenslotte verantwoord, dat de Raad nog langer lijdelijk toeziet, dat de veiligheid van de burgerij op het spel staat? Weet de Raad wel, waarom dit conflict zo onnodig lang moest duren? Op dezelfde "dag. waarop de burgemeester verklaarde, dat de ,brug no.g open stond, publiceer den wii een bericht, waarin wii de verwachting wekten, dat de oplossing in 't zicht was. Wii voelen ons genoopt thans te verklaren, waarom wii toen tot die conclusie meenden te moeten komen. Daags tevoren had zich n.l. op de hoofdliedenvergadering een incident voorgedaan. Een der hoofdlieden had er n.a.v. de be noeming van iemand uit Oudorp tot adiunct-brandmeester ziin functie ter beschikking gesteld: daarmee dreigde een tweede breuk in de brandweer. Het incident veroorzaakte een niinliike situatie in de vergade ring: wii willen ons van de schil dering daarvan onthouden, slechts een tweetal feiten willen wii uit die vergadering releve ren. De pas-benoemde adiunct- brandmeester was er blijkbaar zó mee verlegen, dat hij aanbood ziin zetel, waar hii voor 't eerst opzat, te ruimen. Was men op dit aanbod ingegaan, dan was het hele conflict meteen van de baan geweest. De commandant, die hier de leiding had. deed dit echter niet; hii wist de tweede breuk te voorkomen door de man, die ziin ontslag had aangeboden, te ver zekeren, dat hii zijn uiterste best zou doen, dat de kwestie met de 16 brandweerlieden zo spoedig mogelijk in orde zou ko men. En omdat wii aan die belofte de waarde hechtten, die wii er toen nog aan meenden te mogen hechten, durfden wii de dag erna schrijven, dat de oplossing in 't zicht was. Dit bericht was. naar wii later vernamen, voor ver schillende raadsleden aanleiding om met de verklaring van de burgemeester genoegen te nemen. Uit hetgeen er nadien gebeurd is. is echter gebleken, dat wii een iidel vertrouwen in deze be lofte van de commandant had den gesteld. Uit niets is geble ken. dat deze ziin uiterste best tot oplossing van het conflict ge daan heeft; integendeel. Op de door B. en W. open-gehouden brug heeft hii de ene afsluit boom na de andere neergelaten. Men oordele zelf. Nadat de 16 brandweerlieden op 29 December aan B. en W. hun diensten weer hadden aan geboden, (waarvan zij kennis geven aan de commandant), werden zij op Oudejaarsavond onaangenaam getroffen door een ontactische uitlating van de com mandant in diens oudejaarsspeech toen deze zei, dat de brandweer wel in kwantiteit was vermin derd, doch in kwaliteit was voor uitgegaan, terwijl de band was verstevigd. Intussen waren B. en W. al voornemens alle 16 brandweerlie den te herbenoemen; de benoe mingsbrieven lagen, naar ver luidt. reeds verzendklaar ter se cretarie. Op het laatste nipper- tie herinnerde men zich echter. In ,,Ons Blad" van 27 Fe bruari 1913 lezen we, dat in hat hoogseizoen (Juli en Augustus) een baditrein heeft gereden, zoals wij straks de .kaastreiin" zullen krijgen. Het beridhit luidt: Deze „ibadltreiin" zal den afstand AmsterdamAlkmaar zon der te stappen aan de tussen- getegen stations, zelfs niet te Zaandam of Uitgeest, afleg gen in 35 minuten en rijdien met een snelheid van onge veer 85 km per uur. De he ren, die hunne kantoren heb ben in de hoofdstad, kunnen dan na kantoortijd op den trein stappen en in nog geen uur Bergen of Egmond be reiken. Een ander berioht luidt: Pokken Thans is bij D.T. venter met roomijs volgens het adresboek in de Kar- nemelkise buurt (dus 'n heel eindi uit de buurt van de Overdieistraat, waar het eer ste geval van pokken werd geconstateerd) een verdacht ziektegeval geconstateerd. De politie bewaakt 't per ceel. TENSLOTTE LEZEN WIJ: Een derde bioscoop. Naar wij vernemen, zal hier bin nen korten tijd eene nieuwe alzo de derde bioscoop verrijzen. Het perceel Laat, hoek Vlaanderhof zal daar toe worden verbouwd. dat aan de benoeming een voor dracht van de commandant moest voorafgaan. Deze was van het voornemen van B. en W. op de hoogte en had dus in deze geest leiding dienen te geven op de 8 Jan. gehouden hoofdliedenverga- dering. Hij had immers beloofd ziin uiterste best te zullen doen? Het resultaat van deze hoofd- liedenvergadering is bekend. Wii willen zwiigen over de vreemde figuur, dat hier minderen over meerderen moesten stemmen en over het feit, dat hier drie func tionarissen uit buitengemeenten mede-oordeelden over een Alk- maarse aangelegenheid. Wij wil len wèl verklappen, dat een der Alkmaarse hoofdlieden, toen het naar ziin mening weer de ver keerde kant uitging, de comman dant aanmaande een meer tege moetkomende houding aan te ne men. door wat water in de wiin te doen. De commandant negeer de echter deze wijze raadgeving en haastte zich de volgende da-a over deze hoofdliedenvergadering een communique aan ziin üifblad te geven, waarin werd medege deeld, dat vier van de 16 brand weerlieden mochten terugkeren, twee waren er afgewezen en dat over de anderen later nog wel eens gepraat zou worden; de drie hoofdlieden moesten eerst maar eens individueel solliciteren. Was dit besluit al niet in de geest van B. en W., door dit te publiceren doorkruiste de com mandant ook de plannen van het college, hetgeen van weinig re verentie getuigt jegens burge meester en wethouders, die ten slotte de benoemingen doen en daarvoor verantwoordelijk zijn. Maar daarbij bleef het niet: de vier brandweerlieden, die waardig waren bevonden in de brandweer terug te keren, wer den nog vóór van een benoe ming door B. en W. sprake was door de commandant op de kazerne ontboden en over hun aan te nemen houding onder vraagd. Dat was op z'n minst voorba rig en wekte opnieuw wrevel bij de manschappen. Voorbarig was het ook, dat op de hoofdliedenvergadering reeds een voordracht werd opgemaakt voor de benoeming van een ad iunct-brandmeester van het corps „Kwiek", nadat de brand meester van dit corps, (naar la ter bleek, geheel in strijd mef de waarheid) verklaard had. dat het corps de adjunct, die ziin ontslag Henomen had. niet meer terug wenste. Deze voordracht was voorba rig, omdat B. en W. omtrent de herbenoeming van de betrokken adjunct, de heer N. Koelman, nog geen beslissing hadden ge nomen; deze althans nog niet ge publiceerd hadden. De brantlweer in «le M.v.A. In de gister verschenen Me morie van Antwoord op de begroting lezen wii omtrent de brandweer: Veie leden vragen, of in het brandweerconflict reeds enige klaarheid is gekomen. Een ander lid verneemt gaarne, waarom de raad niet in het brandweereonflict is gekend. Waarom is uitsluitend voor de voorlichting gebruik gemaakt van de plaatselijke pers en ziin de bemiddelings pogingen in het werk gesteld door een derde? Het antwoord vpn B. en W. is nog magerder, dan 't com munique. dat wii Maandag ontvingen: het luidt: Inzake de hangende kwestie bii de brandweer heb ben wii een beslissing geno men. welke ter openbare kennis wordt gebracht. (Het geen inmiddels is geschied red. NHD). Of dit antwoord de vragen stellers heeft bevredigd, zal wel blijken uit het begro tingsdebat. is tegengewerkt. Zii stonden eind December gereed hun plaatsen weer in te nemen en hebben sindsdien meer geduld beoefend, dan o.i. van hen gevergd had mogen worden: zii legden een bewonderenswaardige zelfbe heersing en zwijgzaamheid aan de dag, vertrouwend op B. en W. die de brug naar de brandweer voor hen open wilden houden. Thans staan vier hunner voor een moeilijke beslissing; zij mo gen de brug over, doch zouden dat zo graag m t de anderen doen. Zij begrijpen niet, waar om die anderen ten achter ge steld worden. De anderen voe len dit aan als een diskwalifica tie, zonder de reden daarvan te vermoeden. Hun vertrouwen, in B. en W. begint te wankelen en zij vragen zich af, of dit een antwoord is op «1e verdraagzaam heid en offerbereidheid, waar- „Tekora" 40 jaar ALKMAAR De le Maart a.s. zal heit 40 jaar geleden zijn, dat de door de heren J. en E. ten Kortenaa-r sedert October 1930 gedreven Corse I-speciaal zaak ..Tekora" door mej. Breijer werd gegrondvest onder de naam Fir ma Hike Breijer. Met grote nauw lettendheid heeft men er voor gewaakt dat de nieuwste creaties volkomen aan de hoogste eisen van deugdelijkheid beantwoord den. Hiertoe werd men in staat gesteld door de speciale vakop leiding onder Prof. Glenard te Parijs en jarenlange ervaring. Men schrijft ons voorts: „Onze dank gaat allereerst uit naar de uitgebreide kring dames, welke ons haar vertrouwen schonk. We zullen ook in de toe komst geen moeite sparen om dit vertrouwen waardig te blijven. Ook betrekken wij in onze dank gaarne de kleine, uitgele zen groep leveranciers, welke op haar beurt met de correcte uit voering onzer opdrachten ons streven heeft gesteund". Het ligt in de bedoeling op mee zij hun diensten weer aan- Maandag 2 Maart a.s. de opricb.- boden. En met bitterheid herin neren zij zich de belofte van de commandant, die zijn uiterste best zou doen voor een spoedige oplossing van het conflict. Wii menen met een en ander duidelijk te hebben gemaakt, waarom de oplossing van het conflict zo lang op zich laat wachten. De Raad. die straks bii de begroting ongetwijfeld ziin mening over het conflict zal ge ven. weet nu waar de schoen wringt en wat hem te doen staat, om voor de toekomst dergelijke conflicten te voorkomen. Bijeenkomst Korenhond Alkmaar en omstreken ALKMAAR. De bijeenkomst die de Korenbond Alkmaar en Omstreken in het vooruitzicht heeft gesteld, begint vandaag. Op deze samenkomst, waarop de kerkzangers van het dekenaat Alkmaar worden verwacht, zal worden gesproken over de taak opvatting van de kerkzanger. Er worden drie avondbijeenkornsten georganiseerd, waarop een spre ker zal optreden. Het bestuur doet een beroep op de leden zoveel mogelijk aan de oproep gehoor te geven. ting' van de zaak te herdenken. Verhuistransformatoren ALKMAAR De wijze van plaatsing van de verhuistrans formatoren waoht nog steeds op een beslissing van de Raad. Er zijn echter reeds transformato ren achter de meter geplaatst, waardoor de betrokken aange slotenen per jaar zeker 90 kWh in rekening worden gebracht, hoewel dit vebruik voor hen nutteloos is. In het Voorlopig Verslag wordt in verband hier mee de vraag gesteld, of B. en W. het niet onjuist achten, dat deze aangeslotenen in een on gunstiger positie verkeren, dan de andere verbruikers. In enige gevallen, aldus het antwoord van het college, voor namelijk als gevolg van vesti ging in de gemeente, is om tech nische redenen tot plaatsing van een verhuistransformator over gegaan met plaatsing na de me ter. De betrokkenen is echter medegedeeld, dat, indièn de Raad later mocht besluiten de trans formatoren vóór de meter te doen plaatsen, restitutie zal wor den verleend van hét aan hen in rekening gebrachte bedrag we gens stroomverliezen. Weersverwachting Medegedeeld door het K.N. M.I. te De Bilt. geldig van Woensdagavond tot Donder dagavond. IETS MEER WIND Matige, later tijdelijk krach tige westelijke wind. Aan vankelijk nog mistig of neve lig weer, later overwegend zwaar bewolkt. Af en toe enige regen óf motregen en weinig verandering in tempe ratuur. Nadien is er enige weken stil te geweest rond het conflict: een stilte, die wii niet hebben willen verbreken, om de uiteindelijke oplossing niet in de weg te staan. Wèl kwam ons uit de kring van de brandweer ter ore, dat binnenskamers nog menig hartig woordie is gevallen, waar wii voorlopig het zwijgen toe zullen doen. Daags voor de jaarvergadering van 4 Febr. hebben B. en W. opnieuw hun houding bepaald en als wij goed zijn ingelicht, ble ven zii op het standpunt staan, dat alle brandweerlieden moesten terugkeren. De rede van de bur gemeester op de jaarvergadering menen wii in dit licht te moeten bezien. Twee dagen na de iaarverga- ring had ten stadhuize de lang durige bespreking plaats tussen de hoofdlieden en B. en W„ waarover wii Maandag reeds een en ander mededeelden, n.a.v. het laconieke communique van stadhuis. ALKMAAR. De Alkmaarse gemeentebegroting is sluitend ge maakt door tot een bedrag van f 107.823,te beschikken over batige saldi van vorige diensten. Zoals wij reeds eerder berichtten, is dit niet in de geest van de wethouder van Financiën, de heer G. van Slingerland, met als ge volg dat hij bij het indienen van de begroting de minderheid van het college uitmaakte. Bij het vooronderzoek van de begroting is door vele raadsleden de vraag gesteld „welke conse quenties de wethouder van Fi nanciën zal verbinden aan het eventueel aanvaarden van het standpunt van de meerderheid van het college, door de raad" Andere raadsleden zouden gaarne vernemen „welke consequenties de tot de meerderheid van het college behorende wethouders zullen verbinden aan het even tueel aanvaarden van het stand punt van de minderheid door de raad". De wethouder van Financiën wenst, blijkens het antwoord, bij een eventueel aanvaarden van het standpunt der meerderheid, voor zover dit de wijze van het sluitend maken der begroting be treft, niet meer de verantwoor delijkheid voor het financieel be leid te dragen en zal in dat geval zijn portefeuille ter beschikking stellen. Nochtans meent hij er goed aan te doen te verklaren, dat zijn dekkingsplan niet moet worden opgevat als het enige voor hem aanvaardbare middel om even wicht tussen inkomsten en uit gaven te verkrijgen. Hij is bereid elk ander beter dekkingsplan, dat aan het door hem ontwikkelde principe recht doet wedervaren, op zijn mérites te bezien. De meerderheid van het college vindt echter geen aanleiding tot een principiële wijziging in het begrotingsontwerp en handhaaft dat derhalve. Daar het verschil van mening in het college naar zijn gevoelen meer van finan ciële dan van principiële aard is en bovendien het bedrag waar het om gaat, in verhouding tot het totale begrotingsbedrag, be trekkelijk gering is, acht de meerderheid het niet noodzake lijk dat aan de verwerping van haar standpumt consequenties van politieke aard worden verbonden. Wij komen morgen op een en I nam hij mee. ander nader terug. 1 Onmiddellijk begaf hij zich op ALKMAAR Hij had de ge hele avond gebiljart en bier ge dronken. Na afloop ging hij op de fiets naar huis. Hij hief zijn ogen naar de sterren en vergat dat hij met beide benen op de grond moest blijven staan. Hij vergat de Langestraat, waar hij door moest fietsen. In 'zijn bin nenste vlamde plotseling het ver langen op naar het meisje, dat hij kende, maar dat ver weg was in Duitsland, onbereikbaar ver. Hij zou diezelfde nacht nog naar Duitsland hebben willen toegaan, maar bezat geen geld genoeg. Geld.In de brandkast, die hij in de kelder wist van het ge bouw van de N.C.Z. aan het Huiswaarderplein was genoeg geld om wel twintig reizen van Alkmaar naar Duitsland te ma ken. Hij wendde het stuur. Hij klom onder een hek door, verbrijzelde een ruit met een steen, en kroop naar binnen. Het was pikkedonker, maar hij kende de weg. Want hier was hij al twee jaar lang magazijnchef, ge noot het vertrouwen van direc tie en collega's en had een uit stekende positie. Weldra zou het daarmee allemaal afgelopen zijn. Want nog steeds op de vreemde ipmuls van die vreemde nacht, zocht hij zijn weg in het donker. De sleutel van de kelder vond hij op zijn plaats! Met een elec- trische ijzerboor toog hij aan het werk. Hij verwijderde het sier- plaatje van de brandkast, maar van het forceren daarvan kon niets komen, want het snoer van het apparaat was te kort, zodat hij het niet op het stopcontact kon aansluiten. Toen drong hij binnen in het kantoor, brak een bureau open en vond daarin een bedrag aan geld van f 173.—. Dat weg naar Amsterdam. Onderweg kreeg hij spijt. De roes was af gelopen, de spanning geweken. In de eenzaamheid van verre polders en lichte sterrenhemel besefte hij hoe dwaas hij had ge handeld. Maar hij keerde niet te rug, omdat hij bang was gegre pen te worden. Het avontuur ein digde gistermiddag op de recht bank. Daar moest de 24-jarige magazijnchef van de N.C.Z., A. H. B., terechtstaan. Hij was nog nooit met de Justitie in aanra king geweest. Er was een rap port over hem opgesteld, waarin gezegd werd, dat hij niet geheel toerekeningsvatbaar kon worden geacht. De Officier van Justitie kon geen enkele i verklaring voor deze vreemde opwelling vinden. Hij eiste een jaar gevangenisstraf waarvap vier maanden voorwaar delijk en 8 maanden onvoorw. Zijn verdediger Mr. Lesterhuis bepleitte een zo gering mogelijk onvoorwaardelijk gedeelte. Uit spraak 3 Maart. BIJ DE NOORDERPERS Bij de bureaus van de Noor derpers kwamen heden de vol gende giften binnen voor de slachtoffers van de watersnood: Bruiloft Schooneman Molenaar te Grootebroek 28.25 Fabrieksarbeidersbond te Bargeroosterveld 5. K. L. voor het sneeuw ruimen 14, Luitenant J. E. te Den Helder 50. N. N. te Alkmaar 10. Van een paar schoolkinde ren te Hoorn 4.50 Kaartclub „Ons Genoegen (D. P., I. W„ G. S. en R. W.) te Medemblik 20. Wim van Leeuwen (7 jaar) te Den Helder, .verdiende" voor het fonds 2.10 Van een Duitse penvriend van een onzer lezers I 9.80 J. B. te Spanbroek 24.50 P. te H. 100.— Gymnastiekvereniging „De Zwaluw" te Bovenkarspel 20. Kolfclub Sta vast" te Lutjebroek 5. U kunt uw giften bezorgen aan onze bureaux, hetzij per soonlijk, hetzij per brief of post wissel. Ook kan op onze giro rekeningen worden gestort. De gironummers van onze bureaux zijn: Groningen 70021, Leeuwar den 594459, Sneek 594461, Em- men *94460, Zwolle 486779, Alk maar 594463, Den Helder 594462 en Hoorn (ook te gebruiken door Schagen en omgeving) 110894 Dagelijks verantwoorden wij de binnengekomen giften in onze kolommen. De niet-benoemde brandweer lieden hadden de brief van B. en W. waaarin hun verzocht werd hun uniform en uitrusting aan de kazerne in te leveren, nauwe lijks in hun brievenbus, of er vervoegde zich aan hun woning namens de commandant een functionaris, om die uniformen en uitrusting op te halen. Deze moest echter onverrich- terzake kazerne waarts keren: eerstens was verzocht een en an der aan de kazerne af te leve ren en tweedens wenste men de tiid. om een en ander in goede staat te brengen. Uit een en ander bliikt wel. dat de oplossing van het conflict niet door de 16 brandweerlieden 21 candidaten ALKMAAR Nadat het be- situur van de afd. Alkmaar van de KVP een aantal candidaten, waaronder alle zittende raads leden. gesteld had voor de gros lijst. hebben de leden ook enkele candidaten gesteld. Over de volg orde van de volgende candidaten zal straks de commissie van het politiek-advies de niet-gecan- diideerde bestuursleden, aange- het vuldmet niet-bestuursleden tot I een college van 21 personen een advies aan de leden uitbren gen. (Alphabetiseh)B.B. v.d. Berg. W. de Boer, P. J. Groen. mej. G. D, Henneman, P. J. Hilbrand, mej. M. Kampbuijs. H. A. M. Kraakman, mr. A. J. M. LeeSr berg, mr. A. V. M. Leesberg, J. Martin, P. J. Nagengast, Fr. A.H. Otten, G. van Slingerland, F.F. Spiekerman, J. Tromp, C. Venne- ker, I. Vleugel, D. J. Woidendorp J. J. Zandbergen, P. Zeegers, G de Zeeuw. RAADSVERGADERINGEN ALKMAAR De begrotiings- vergaderingen van de gemeente raad zijn vastgesteld op 10, 11 en 12 Maart a.s. Op Donderdag 5 Maart gaat er nog een gewone raadsvergadering aan vooraf, die om half 3 begint. De Officier van Justitie bij de Alkmaarse Arrondissementsrecht bank, Mr. J. W. Holsteijn had gisterenmorgen vijf volle minuten nodig, om de lange reeks van op lichtingen voor te dragen, die de 37 jarige koopman N. A. D. te Grootebroek, te Alkmaar had ge pleegd. En dat waren nog niet eens alle feiten, die sinds Octo ber van het vorige jaar aan het licht gekomen zijn. Nog dagelijks, zoals de Officier van Justitie be kend maakte, komen verschil lende nieuwe gevallen bij hem binnen. De kleermakerij en confectie zaak'H. van Gi.jzen en Co. was het eerste slachtoffer op de lange lijst die de Officier voorlas en waar de koopman na allerlei mooie praatjes te hebben op gehangen, zonder betaling een herencostuum en een tweedjas meekreeg. Hij beloofde, dat hij deze goederen in Februari van dit jaar zou komen betalen, ter wijl hij toen reeds in staat van faillissement was verklaard. Hij besloot zich geheel in de nieuwe kleren te steken. Zijn volgende slachtoffer was de schoenwinkelier Mulder, waar de handige knappert zich een paar schoenen liet aanpassen, die hij over een maand zou betalen, maar die hij op dat moment be slist nodig had, omdat zijn pa troon hem naar Duitsland wilde sturen. Er was natuurlijk hele maal geen patroon en van een reis naar Duitsland was geen sprake. Op dezelfde manier wist hij de herenmodezaak de Haan een nieuwe hoed af te troggelen. Om zijn zenuwen in bedwang te houden zocht hij naar een kruik je jenever, dat hij bij de Fa. Kraakman in een ommezientje in de zak had gekletst. Met dat al had hij nog geen cent op zak. Een tientje zakgeld zou al een aardig begin zijn om gauw rijk te worden. Ook dat tientje kwam er. -Even een praatje bij een goedgelovig mens in Limmen en de zaak was „gemaakt". Maar toch was een tientje niet veel voor een man, die gauw rijk wilde worden. Wat te doen? Hij richtte het oog op een har monica, glanzend en luxe achter de ramen van een muziekhandel aan de Koorstraat. Als hij nou eens vertelde, dat hij zijn. zoontje daarmee wilde verrassen en dat hij het instrument in Maart zou komen betalen.... het zou wel gek wezen, als die juffrouw ach ter de toonbank het hem niet zou geven. En de juffrouw achter de toonbank was zo goed, het hem te geven. En zo ging het maar door, te veel om op te noemen, zodat de Officier het hierbij maar wilde laten. Kort geleden heeft de koopman een gevangenisstraf van zes weken gekregen wegens fles sentrekkerij. De Officier zei, dat alleen een langdurige gevange nisstraf deze man kon reclasse- ren. Streng aanpakken was hier de enige oplossing. Hij eiste 2 jaar met aftrek. De verdediger Mr. W. C. A. Buers meende de misstappen van zijn cliënt op rekening van de oorlog te moeten schuiven, tij dens welke de verd. geheel uit het lood is geslagen. In de oorlog teelde hij tabak met grote win sten, daarna ging hij in de bloem- bollenhandel, totdat hij daarin niets meer kon verdienen. Toen hij daarna weer uit een dienst betrekking werd ontslagen, en het faillissement afkwam, stond de weg naar de misdaad open. Mr. Buers besloot met een aan merkelijk lagere straf dan door de Officier geëist, te vragen. De rechtbank bepaalde de uitspraak op 3 Maart a.s. HET „GEHEIME" RAPPORT ALKMAAR In het voorlo pig verslag van het onderzoek der begroting stellen enkele raadsleden de vraag, wanneer 't eindrapport betreffende de ten toonstelling „Van de Wadden tot het IJ" kan worden verwacht. B. en W. antwoorden hier op, dat in het proces van één der onderaannemers van de tentoon stelling tegen de Federatie van V.V.V.'s in Noord-Holland boven het Noordzeekanaal nog geen uitspraak is gevallen. Om reeds eerder ontvouwde redenen ach ten B .en W. het niet wenselijk tot publicatie van het rapport van de gemeentelijke accoun tantsdienst over te gaan, alvo rens de uitspaak in dit proces onherroepelijk is geworden. Deze uitspraak kan in de eerste helft van 1953 tegemoet gezien worden. ALKMAAR Op initiatief van de directeur van de am bachtsschool, de heer Arnoldus zal er einde dezer week in Alk maar 'n oliebollenverkoop plaats vinden ten bate van het Ram penfonds. Er worden 2 oliebollen geleverd voor één kwartje, het geen natuurlijk niet impliceert, dat U het maar bij één oliebol moet laten. Enkele dames mochten van 'n aantal firma's gratis de ingre diënten. meel en rozijnen van eerste kwaliteit ontvangen, zodat de gehele opbrengst dus aan het Rampenfonds ten goede komt. Het ligt in de bedoeling, dat de oliebollen, die in de afde ling bakkers- en banketbakkers van de ambachtsschool geleverd zullen worden. Donderdag be steld worden en Vrijdag worden afgeleverd. Men kan ze bestellen van 9 uur 's morgens tot 7 uur 's avonds bij de volgende adres sen: Couwenhoven. Piersonstraat 6. tel. 2293; Greidanus. Juliana- straat 15, tel. 5325; Rentenaar, WOENSDAG 18 FEBRUARI Bioscopen: HARMONIE: „Deze vrouw is gevaarlijk", 18 jaar. CINEMA AMERICAIN„De Kleine Wereld van Don Ca- millo". VICTORIA: De misstap van Dokter Talbot. 8 uur. APOTHEKEN: Van hedenavond zes uur af voor spoedgevallen bereik baar Apotheek Kruisinga, Koorstraat 59, Apotheker: G. Kruisinga. HOTEL VICTORY 8 uur: St. K.A.J. HUIS 8 uur: Aalmoeze nier over Godsdienst. ZUSTERKAPEL Oudegracht 7.30 uur: Conferentie Jon gens St. Dominicuskerk, in kader van „Waar gaan we heen?" HOTEL VICTORY 8 uur: Cur sus, spreken in het open baar door Jonkers' Instituut te Groningen. DONDERDAG 19 FEBRUARI Bioscopen: Zie boven. HARMONIE THEATER: Het leven van Emile Zola. Apotheken: Zie boven. HOTEL VICTORY: 8 uur: Oud-Alkmaar, mei. S. H. van Eegten. Amsterdam, over: „Reisbeschrijvingen van Francois Lequat. een merkwaardig boek uit 1708". SINT DOMINICUSKERK: 7.30 uur: In kader van „Waar gaan we heen"-conferenties voor de meisies over „De groei naar het heldendom". Waterstanden: Donderdag: hoog water 11.30 uur en 23.25 uur: laag water 5.50 en 17.45 uur. Corfstraat 47. tel. 3733: Schotten. 2de Tuindwarsstraat 35. tel. 5152: Speet. Prins Hendrikstraat 14, tel. 4566: Wallaart. Kenn.straat- weg 166, tel. 2081: Wildeboer, Boezemsingel 10. tel. 5356. De bestellingen kunnen Vrijdag wor den bezorgd van 10 tot 1 uur en van 2 tot half 6. Op Zaterdag wordt niet besteld, want dan vindt een straatverkoop plaats, vanaf 10 uur 's morgens. Dames van de Stichting 1940'45. die hieraan haar medewerking ver lenen. alsmede leerlingen van de genoemde afdeling der ambachts school, zullen de oliebollen ver kopen. Politieke samenwerking ALKMAAR Wii ontvingen het Voorlopig Verslag met de Memorie van Antwoord op de begroting, een liivig boekwerk van ca 60 pagina's. Van dit vraag-en-antwoordspel van de Raad tussen het college van B. en W„ dat men een voorbeschou wing op de begroting kan noe men. zullen wii dezer dag een resumé geven. In de algemene beschouwingen wordt het late verschijnen van de begroting toe geschreven aan het ontbreken van overeenstemming in het col lege t.a.v. de begroting. Volgend iaar hoopt het college de begro ting tijdig aan te bieden. Enkele leden menen te moeten constateren, dat enkele belang rijke plannen, genoemd in het program van samenwerking tus sen P.v.d.A. en K.V.P. door ge brek aan samenwerking niet ziin verwezenlijkt. Het college wijst in antwoord hierop op de plan nen. die wèl verwezenlijkt zijn. zonder ze nochtans te noemen. Gevraagd wordt voorts, of de wethouders van de P.v.d.A. nog van mening ziin. dat in 1957 plaats zal ziin in Alkmaar voor een katholieke ambachtsschool en of de belangrijke verbouwing van de bestaande ambachtsschool eventuele plannen voor de stich ting van een nieuwe school niet in de weg zullen staan. Het antwoord luidt, dat de be doelde wethouders nóg van me ning ziin. dat er in 1957 plaats is voor een kath. ambachtsschool en dat de verbouwing van de be staande ambachtsschool deze plan nen niet in de weg staan. De mening van een der leden, dat de politieke samenwerking zich niet kenmerkte door een constructief beleid, zoals dit on der de huidige omstandigheden in het algemeen belang noodza kelijk is, wordt door het college niet gedeeld. BIJEENKOMST ST. ADELBERT- VERENIGING ALKMAAR De bijeenkomst van de St. Adelbert Vereniging, welke gisteren in onze agenda werd aangekondigd, is één week uitgesteld.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 2