Effect kampioen in i li door overwinning op Be Quick Adoptatieplan voor getroffen gemeente i ïerkingen Gemeente Sehoorl krijgt tehuis voor bejaarden Pagina 6 WOENSDAG 18 FEBRUARI 1953 Gemeenteraad Warmenhuizen Schort iets aan de brandweer? WARMENHUIZEN Volgens burgemeester H. Nolet is in de gemeente Warmenhuizen de collecte en de goede reninzameling ten behoeve van de slachtoffers van de grote watersnoodramp uitstekend geslaagd. De medewer king was hier veelal voorbeeldig en dikwijls zelfs ontroe rend. Maar daarmede is deze zaak niet af, zo bracht hij de Dinsdagmiddag vergaderende gemeenteraad onder het oog. Er moet veel meer hulp geboden worden, zij het dan wellicht meer in de vorm van mens-tot-mens. Daar om zijn de gemeenten die in de oorlogsdagen Amerzoden hebben geholpen, t.w. Langedijk. Bodegraven en Reewijk met zijn drie „wingewesten", Harenkarspel, Koedijk, St. Maarten, Warmenhuizen en dan Amerzoden zelf, in be ginsel overeengekomen om hel zwaarbeproefde Herkin- gen te adopteren. Burgerlijke stand „De dijk is dicht" vertoond voor de Jeugdgemeenschap Rampeufoiids FILM OVER DE WATERSNOOD Kajottersnieuws Dierenbescherming Terugkerende militairen Kermis 1953 Burgerlijke stand Demonstratie „Nut en Vermaak" speelde toneel Burgerlijke stand Gemeente garandeert geldlening groot f 135.000.- Tafeltennis in IS oordhollands N oorderkwartier Richard Bergmaan en du Buy demonstreren in Den Helder Positie van W.G.W. verbeterd TONEELUITVOERING „DE RATTENVAL" Puzzler it ondervond weinig belangstelling Het Rijk en het Nationaal Rampenfonds zullen ongetwijfeld de geleden schade voor een goed deel vergoeden. Maar daarnaast zijn er wellicht vrouwen en kin deren, die voor hun geschokte zenuwen een verblijf in een rus tige omgeving behoeven. Dat verblijf kunnen wij hen aanbie den en ook de meisje, die als hulp in die gezinnen kunnen op- ker eveneens. Niettemin willen B. en W. wel overwegen een nieuwe brandspuit aan te kopen, al dient de raad wel te beden ken, dat men tegenwoordig uit sluitend grote installaties bouwt, die voor Warmenhuizen niet mo biel genoeg zijn. De heer Mink stelde de Bur gemeester in het ongelijk, toen gers en Dinsdagsmiddags 1 kruideniers. Burgemeester Nolet vond het maar raar, dat de middenstand, j D Culturele Priis die bijkans een halve eeuw om u u ete r"s deze winkelsluitingswet heeft ge schreeuwd, er nu aan alle kan ten aan probeert te trekken. Men slaat gewoon achterover van de verzoeken. Overigens vond hij het zeer wenselijk, dat het advies van de Kamer van Koophandel werd opgevolgd. De raad kan natuurlijk anders be sluiten, maar dan is goedkeuring niet zeker. Na ellenlange debat ten werd het voorstel van Nan- nes c.s. aangenomen. Kappers en sigarenwinkels mogen dus tot 8 van Groningen ging naar de Groninger architect A. R. Wittop Koning, links, en de schrijver-dichter A. Marja (A. Th. Mooy) te den Haag, rechts, die elkaar met de onderscheiding gelukwensen. BERGEN Geboren: Hanneli, d. v. J. Albers en M. A. Zeehui- sen: Elisabeth Maria. d. v. C. W. Hoogeboom en A. G. de Waard: uur open blijven, als Ged. Staten petrus Johannes, z. v. J. Wokke dit goedvinden. j en A j Molenaar. Dan besloot de raad om aan Ondertrouwd: Herman Steen- het bestuur van de R. K. Meisjes-man, Amsterdam en Trijntje school een crediet toe te staan Ruiter. voor het aankopen van twee Overleden: Abraham Mol. 71 j nieuwe naaimachines voor het naai-onderricht in de hoogste klasse. Er zijn reeds drie machi nes, doch dat is voor 32 leerlin gen veel te kort. De vooorschotten voor het bij zonder onderwijs werden als volgt vastgesteld: R.K. Meisjes school f 5524.20 en f 1080 voor een vaklerares; R.K. Jongens school f 5819.13 en Gereformeer de school f 1701.50. Aan de verpachting van ge-1 komst gehouden. De meentelanderijen ging een prin- dijk is dicht" werd cipieel debat tussen de heer Nan HEILOO. Ondanks dat van een luisterrijke viering van de vastenavond niets kon komen vanwege de nationale ramp. heeft de jeugdgemeenschap in I Heiloo toch een gezellige bijeen- Iromct cfohmidon T~Ïq film Dg vertoond. zodat de avond toch paste in de deze beweerde, dat de babyspuit nes en wethouder Dekker vooraf sfeer die nog over het land over de vraag of aan gegadigden hangt. die hun tuingrond omgezet heb- Donderdag 19 Februari begint om de getroffen bedrijven vanlzeide de heer Mink. Voordat ben in grasland, gemeentegrond.de cursus. Dr. Arnold uit Alk vakgenoten op gang te krijgen! er water kwam. was er al heel moet worden toegewezen of niet. en de gemeenten kunnen enkele wat tijd verstreken. En dat wa- De heer Nannes meende, dat aan treden. Andere inwoners kunnen! wèl direct water gegeven had. weer daadwerkelijk gaan helpen Hij had er zelf bij gestaan, zo ambtenaren afstaan om de be volkingsboekhouding opnieuw in te richten. Daarnaast dient er di-1 reet voorschotgeld te zijn voor het uitvoeren van herstellingen. Want men weet dat de ambtelij ke molens nu eenmaal te traag werken, dan dat men daarop zou kunnen wachten. In dit verband vroeg spr. alvast een crediet van( f5000.Voor alle „persoonlijke' hulpverleningen" dienen de mid- delen uiteraard ook uit de bur-1 gerij te komen. Telkens wanneer er bepaalde gevallen zijn, zal dan ook een beroep op de bevolking worden gedaan. Dit zal boven dien het meeleven laten voort duren. Ophouden mogen we pas als alle schade vergoed en alle leed geleden is. Al deze voorstel len werden door de raad met in stemming begroet en goedge keurd. Daarbij bleek dat reeds morgen een aantal raadsleden naar Herkingen zal gaan om ter plaatse poolshoogte te nemen. De brandweer De heer A. Nannes verklaarde, bij de laatste brand geconstateerd te hebben, dat er heel wat aan de brandweer of de brandspuit moet schorten. Zelfs al is Alk maar telkens bereid om assisten tie te verlenen, dan kan dat toch niet langer getolereerd worden. Wanneer Alkmaar eens ergens anders „iets" heeft, zit Warmen huizen in last. Zit het in de machines, dan een andere spuit, zit het in de men sen, dan fs herscholing noodza kelijk, vond de heer Nannes. Burgemeester Nolet wist te vertellen, dat op de bewuste dag de alarminstallatie niet werkte omdat de P.T.T. verzuimd had een draad te bevestigen. De brandweer doet best werk. maar we moeten erkennen, dat er een zwakke schakel is. Inmiddels is de spuit gecontroleerd en rede lijk in orde bevonden en de trek- ter kwam dan nog allereerst uit een slang op de waterleiding, die wel snel functionneerde, doch waarvoor men de straalpijp ver geten had. De heer Nannes wilde we iemand die tekort land gekregen heeft om er van te kunnen le ven, doordat hij vrijwillig vee houder is geworden, géén ge meentegrond moet worden ver huurd, omdat dezulken de moge maar zal komen spreken over het onderwerp: „De kleine kring van het gezin en de opvoeding." Allen worden verwacht. eens weten, wat die „zwakkelijkheden om méér gezinnen op schakel" was. Overigens telde dezelfde grond te laten leven, hij op: een lege accu, een straal-1 torpederen. Na een uitvoerige pijp zoek en een spuit die niet aanzuigen wil. Hij kwam tot de slotsom, dat de toestand derma te onbevredigend is, dat hij op korte termijn verbeteringen vor derde. De getroffen voorzienin gen voor de fouten, „die een kind in de techniek kon zien", achtte hij in elk geval ontoereikend. De heer Vergaay kreeg vervol gens de toezegging, dat het over- modderige sluisplein te Schoorl- dam door de opzichter zal wor den bekeken. Winkelsluiting Het enthousiasme van de raad voor de dooor B. en W. inge diende verordening volgens de winkelsluitingswet viel niet he- melshoog te roemen. De heren Mink en Nannes, bijgestaan door de heer Groot, vonden het nood zakelijk om de kappers en de si garenwinkeliers toe te staan om open te blijven tot 's avonds 8 uur. De door B. en W. voorge stelde verlenging van 6 tot 7 uur achtten zij onvoldoende. Met de voorgestelde halve dag sluiting ging de raad volledig ac- coord. Dat is dan Maandagsmor gens voor manufacturiers en sla- ALKMAAR Dc opbrengst te Alkmaar voor het Rampenfonds heeft, de bijdrage van het ge meentebestuur en de collecte m de kerken buiten beschouwing gelaten, ruim een ton opgebracht. Een mooi resultaat, doch ver geleken met andere gelijkwaar dige gemeenten, slaat Alkmaar nu niet zo'n geweldig figuur. Er is nog steeds gelegenheid bijdra gen te storten op giro 17410 van de Ned. Middenstandsbank te Alkmaar, onder vermelding Ram penfonds: ook aan het loket van deze bank, Choorstraat 33, kan men zijn bijdrage kwijt. Wij zouden echter nog een an der denkbeeld in overweging willen geven. Waarom niet in alle winkels en aan de loketten van alle kantoren en overheidsinstel lingen een collectebus geplaatst, waar iedereen nog zijn grote of kleine gave kan deponeren? Uit ervaring weten wij, dat de op brengst uit zo'n bus altijd de ver wachtingen overtreft. Als wij dat een maandje vol houden, komt Alkmaar wellicht nog tot de twee ton. Tot dusver is bijeengebracht f105.315; o.m. kwam binnen een bijdrage van personeel en direc tie der fa. G. A. Conijn van f675. Nacht voorstelling in Harmonie ALKMAAR Het Harmonie- t'heaiter (dir. C.H. de Lange) geeft Vrijdagavond a.s. om 11 u. een naCh-tvoor-stelling van een film over de watersnood. onder de titel „De dijk is dicht". De zaal gaat open om 10.45 u. Polygoon heeft voor deze film gratis 620 meter filmband ter beschikking gesteld, die alle op namen bevatten, die voor Poly goon tot op heden van de natio nale ramp zijn gemaakt. De ge hele opbrengst van deze avond, komt ten goede aan het Ram penfonds. Het personeel heeft toegezegd, die n-achturen gratis te willen werken. Het plaatsbe spreken is Vrijdagmorgen a.s. tussen 11 en 12 uur. ALKMAAR - Vanavond houdt de Aalmoezenier een speechje over het onderwerp: „Wat wordt je nu eigenlijk beter door je godsdienst". Komt allen, want wat er gezegd zal worden, kun nen jullie allen ter harte nemen. Na afloop kunnen we de avond met biljarten enz. doorbrengen. ALKMAAR. Vrijdag j.l. is melding gemaakt van een zwer vend zwart hondje (witte borst, teef, plm. 2 jaar); wie kan in lichtingen verschaffen? Eigenaar bekend. Ter beschikking een 11 maanden oude herdershond. Het dier heeft een schaap doodgebe ten en moet op last van de poli tie gedood worden. Doet „geen kip kwaad" (al bijt ie schapen dood - Red.), buitengewoon lief voor kinderen. Deze hond moet natuurlijk geplaatst worden waar geen schapen zijn. Adres inspec teur: C. Verwer, Zaagmolenstr. 36, Alkmaar. ALKMAAR. De bootsman P. Ploeger, le Tuindwarsstraat 14; matroos le kl. J. P. Bierman, Snaarmanslaan 31; matroos 2e kl. H. Wouters, le Landdwarsstraat 24 en schrijver le kl. A. H. Ossen, Baansingel 65, zullen met Hr. Ms. „Piet Hein" binnenkort uit Korea in Nederland terugkeren. De aan komst zal vermoedelijk plaats vinden op 4 Maart te Den Helder. ALKMAAR. De verpachting der standplaatsen voor de a.s. kermis heeft opgebracht f38.865.50 Dit bedrag ligt f 1100.hoger dan het vorig jaar. De meeste plaatsen blijken in vergelijking met voorgaande jaren achteruit te zijn gegaan. Zaan dam b.v. maakte vorig jaar nog f22.000.terwijl de verpachting daar nu slechts f 16.000.op bracht. ALKMAAR. Geboren: Bau- dina M„ dochter van J. Sierkstra en C. Admiraal; Hans, zoon van J. A. Dekker en J. H. van Ros malen; Alfred N., zoon van H. A. Offeren en M. A. F. Ortlep; Roe lof, zoon van D. Th. Schouten en J. Doldersum; Jacobus M., zoon van H. Bosman en W. Dekker; Johanna M., dochter van C. G. Sinnige en A. Mienis. Gehuwd: Ruurd Lemstra en Annigje M. Bakker. Overleden: Guurtje Heddes, 90 jr, wed. van J. v. d. Velden; Johanna Vermeulen, 66 jr, geh. met G. du Pau; Cornelis Heinis, 72 jr, geh. met D. Hop. gedachtenwisseling bleek niet al leen weth. Dekker, maar prac- tisch de gehele raad dit stand punt te delen. Na loting uit de 37 liefhebbers, werden de drie stukken gemeentegrond toegewe zen aan J. Ligthart Szn., C. Nan nes Pz. en C. de Boer. WARMENHUIZEN. Heden. Woensdagavond, zal om half acht in café H. Mosch te Warmenhuizen de Amsterdamse superfosfaatfabriek een tweetal films vertonen over bemesting, tuinbouw en grondonderzoek. Voorts zal op deze avond het Amerikaanse product Krilisens- structuurregelaar voor zware gronden worden gedemonstreerd. OUDE NIEDORP Voor de derde en laatste maal speelde „Nut en Vermaak" in zaal Slij- kerman te 't Veld het schitte rende toneelstuk „Nacht en Morgen". Het was een mooi, maar een zeer zwaar stuk. „Nut en Vermaak" is er echter in ge slaagd haar goede reputatie hoog te houden, daar zij dit stuk zeer goed ten tonele bracht. De vele toeschouwers hebben volop geno ten van het boeiende spel. dat het uiterste vergde van de to neelspelers. Al met al een goed geslaagde uitvoering. EGMOND AAN ZEE. Gebo ren: Hendricus Johannes, z. v. W. Hofman en G. C. Zwart: Ge- rardus Cornelis Johannes, z. v. G C. J. Roord en C. E. van der Gaag; Jan, z. v. A. Stam en M. de Ruijter. Ondertrouwd: Jannetje Medik en Hendrik van den Boogaard, wonende te Katwijk; Saartie Cornelia Zwemmer en Jan Bak ker. wonende te Velsen. Overleden: Johan Cornelis Roodhart. 70 iaar. echtg. van A. Lasscher; Dora Krab. 52 jaar, echtg. van R. P. Jonker: Jan Zwart. 82 iaar. wed. van J. Vis ser: Willem Kok. 91 iaar, wed van M. Abie; Engeltje Dekker, 39 iaar, echtg van J. Wijker (overleden te Alkmaar): Alber- dina Helena Blok. 4 maanden (overleden te Utrecht): Jan Gra vemaker. ongeh. (overleden in Duitsland). SCHOORL Bij de aanvang van de vergadering neemt de raad der gemeente op verzoek van burgemeester Jochems één minuut stilte in achtter herdenking van de slachtoffers van de overstroming. De grote slag, die ons volk heeft getroffen, aldus de burgemeester, heeft toch één lichtpunt. Nederland heeft zich, evenals in de oorlog, één gevoeld. Ondanks het grote Winfried-tournooi in Haarlem, waar aan ruim vijftig spelers en speelsters uit ons gewest deel namen, werden toch nog talrijke wedstrijden gespeeld. Tempo stelde haar aanhang niet teleur en zag kans het versterkte D.S.S. 2 beide punten te ontfutselen. De papieren van W.G.W. stegen aanzienlijk, zelf rekenden de Heldersen af met I.V.A. 5 en de Merletten 2 beging de fout om zonder gegronde redenen verstek te laten gaan. Het damesteam van D.S.S. herstelde zich keurig na de geleden nederlaag tegen I.V.A. door Ready met beslistheid af te wijzen en bovenal.... Den Helder beleeft Donderdagavond een sportevenement bij uitne mendheid. Richard Bergmann en Cor du Buy komen de monstreren en in de vierde klasse B behaalde het Lange- dijker Effect het kampioenschap. Ook met Blank in de gelede ren moest D.S.S. 2 toezien, hoe het volhardende Tempo met de winst ging strijken. Het be hoort zeker niet tot de onmoge lijkheden dat Blokker volgend jaar een eerste klasser rijk zal zijn. De voortekenen wijzen er op! Stand: De Merletten Tempo H.C.S.C. Blanco 2 Dito D.S.S. 2 I.V.A. 3 H.C.S.C. 2 Disnie 4 In 3A gaf W.G.W. geen krimp tegen I.V.A. 5 en vooral nu de Merletten 2 wat al te nonchalant te werk gaat, zetelen de Wit- Geel-Witters aan het hoofd van de ranglijst, met twee punten voorsprong op de Bergenaren. H.C.S.C. 3 zag kans hekkesluiter I.V.A. 6 met 73 er onder te houden. Stand: 10 8 2 0 18 12 7 2 3 16 10 7 0 3 14 10 5 2 3 12 10 5 1 4 11 10 3 3 4 9 10 3 0 7 6 10 2 0 8 4 10 1 0 9 2 W.G.W. 10 9 0 1 18 De Merletten 2 9 7 0 2 14 D.S.S. 3 9 4 3 2 11 I.V.A. 4 9 3 3 3 9 H.C.S.C. 3 10 2 3 5 7 I.V.A. 5 9 1 4 4 6 I.V.A. 6 10 0 1 9 1 Dito 2 heeft in 3B de laatste weken danig aan kracht inge boet. Wederom moesten zij een kostbare punt afstaan en nog wel aan mede-concurrent St. Victor. Stand: Dito 2 St. Victor D.T.O. T.O.S. Disnie 5 Dito 3 11 8 1 2 17 8 5 1 2 11 9 5 I 3 11 10 5 1 4 9 8 3 1 4 7 9 3 1 5 7 9 0 0 9 0 In 4 A toog Schagen 2 naar Nieuwediep om H.C.S.C. 4 partij te geven. Het werd echter een desillusie voor de bewoners van de Magnus-veste: ze moesten de eer aan de H.C.S.C.-ers laten. Het eerste team van de vereni ging uit Sohagen verscheen ech ter niet op het appèl. Dit kost wellicht meer dan twee punten. I.V.A. 7 won zoals was te ver wachten van Blanco 3. Stand: I.V.A. 7 Be Fair Schagen "H.C.S.C. 4 Merletten 4 Blanco Schagen 2 2 punten Effect kampioen in 4 B! Een pluim op de hoed van de spelers G. Smit, N. Zijp en A. Stokman, die dit varkentje maar even ge wassen hebben. Hiervoor was echter nodig dat van Be Quick werd gewonnen. Doch dit bleek maar een peuleschilletje voor de Langedijkers; het werd maar liefst 100. Treffers verloor van O.D.I., maar won van O.D.I. 2. Stand: Effect Be Quick Treffers O.D.I. D.T.O. 2 D.T.O. 3 O.D.I. 2 in mindering. tegen T.O.S. 2 en Treffers 3. Voor St. Victor 2 is het pleit be slecht. Ook nu werd verloren van de Merletten 3. Stand: Effect 2 10 8 Treffers 2 9 7 Be Quick 2 9 6 T.O.S. 2 9 4 De Merl. 3 8 2 Treffers 3 9 2 St. Victor 2 10 0 Tempo 2 behield 1 1 2 5 4 6 0 10 4 D ranglijst, te tonen m tweede plaats op de door zich de meerdere over Purmerend. Stand: E.T.V. 8 8 0 0 16 Tempo 2 8 6 0 2 12 Vice Versa 8 4 0 4 8 Purmerend 8 2 15 5 Disnie 6 7 2 0 5 4 W.T.T.V. 7 0 16 1 In 4 E bleef E.T.V. 2 het theo retische kansje behouden door thuis te winnen van W.T.T.V. 2. Vice Versa 3Vice Versa 2 ein digde in een gelijk spel, maar van belang was zij niet meer. Stand: 7 0 1 14 4 1 2 9 3 3 1 9 2 1 4 5 1 1 5 3 1 0 5 2 10 10 12 10 9 9 9 9 In 4 C is het nog volop span ning! Zowel Effect 2 als Treffers 2 kwamen hier tot Winst, resp. Disnie 7 7 6 1 0 13 E.T.V. 2 '64119 Vice Versa 3 7 3 1 3 7 Vice Versa 2 7 1 2 4 4 W.T.T.V. .2 7 0 1 6 1 Bij de dames schreven wij reeds in de aanhef over het herstel van het Alkmaarse D.S.S. in de strijd tegen het Texelse Ready. De derby DitoTreffes eindigde in een 64 zege voor de dames uit Bovenkarspel. Stand: D.S.S. 8 Ready 7 Treffers 7 I.V.A. 7 Dito 7 Disnie 6 De strijd om de bovenste plaats in 4 A, D.S.S. 2—T.O.S., werd beslist in het voordeel van de D.S.S.-ers, dat hiermede het kampioenschap bijna niet meer kan ontgaan. Effect kwam met de volle buit uit Den Helder terug door zowel H.C.S.C. 1 als 2 te kloppen. Stand: D.S.S. 2 10 8 2 0 18 T.O.S. 10 7 2 1 16 Effect 11 7 2 2 16 H.C.S.C. 9 4 0 5 8 H.C.S.C. 2 10 2 1 7 5 Schagen 8 10 7 2 Blanco 8 0 17 1 In 4 B heeft Dito 2 nog een punt nodig om de kampioensvlag te kunnen hijsen. Ook nu werd met duidelijke cijfers gewonnen van Dito 3. Treffers 3 kon moei lijk scheiden van de grote ten toonstelling en deed beide pun ten cadeau aan Effect 2. Stand Spr, is trots op de wijze, waar op Scnoonl zich het lot van de slachtoffers heeft aangetrokken. Direct is een inzameling van goe deren op touw gezet en een bus collecte georganiseerd, waarvoor spr. zijn dank uitspreekt, vooralj ten aanzien van de beide wet houders en enkele raadslieden,. Met de daarna gehouden l'ijsten- eolleate, waarmee de Bond van Plattelandsvrouwen en de R.K. Vrouwenbeweging zich hadden belast, waarvoor spr. zeer er kentelijk is, heeft de totaalop- brengst met inbegrip van de col lecten in de kerken, de tiendui zend gulden overschreden. Bo vendien stellen B en W thans voor een 'bedrag van f 5000,-— ter beschikking te stellen uit de z.ig. geblokkeerde reserves van de gemeente, ten behoeve van 't Rampenfonds. De raad ging hiermede ac.- eoord en besloot tevens het pre sentiegeld voor deze vergadering aan het Rampenfonds over te dragen. Wat betreft de heropbouw van het vernielde paviljoen te Cam perduin en de toestand van het aldaar verpachte strandgedeelle, kan de voorzitter mededelen, dat allés in het werk wordt gesteld om een en ander tijdig voor het zomerseizoen gereed te hebben, hetgeen hoogstwaarschijnlijk wel zal gelukken. Bij d'e zeer lange lijsit van in- gekomen stukken was o.a. een verzoek" van de heer K. Krul, tot bijdrage in de kosten van ver voer van zijn leerplichtige zoon naar de Ohr. school voor voort gezet lager onderwijs. De raad besloot deze bijdrage te verle nen tot een bedrag vam f 50, Eenzelfde verzoek van mevr. M. P. Geleijmisedie Klerk, als eva cué uit het rampgebied tijdelijk 'hier verblijf houdende, ten be hoeve van het vervoer van een leerplichtige dochter naar de ULO-sChool te Alkmaar, werd toegestaan, waarbij mede werd gelet op de bijzondere om standigheden, waarin het gezin verkeert. Gunstig werd beschikt op een verzoek vain A.P. Mors om premie ingevolge die regelen van het zg. Teirlingenfonds. Deze woningverbetering komt ten las te van de gemeente tot- een be drag van f 466,67. Aan de heer A. van Li-enen, is overeenkomstig zijn verzoek eer vol ontslag verleend als hooiste- ker in deze gemeente. Herbouw postkantoor Een aanvullend crediet werd verleend ten bedrage van f 2629 voor verbouw van het thans aan de gemeente in eigendom toebe horende postkantoor. Voor ver vanging van verouderde leermid delen ten behoeve van de O.L. school te Groet, werd een cre diet toegestaan van f 200, Hierna werden aangenomen 'n drietal verordeningen in verband met de Winkelsluitingswet, met name: een verordening tot aan wijzing van een aantal werkda gen, waarop de verboden, vervat in de artikelen 2, 4 en 8 der wet niet geiden; een verordening re gelende de openstelling van win kels e.d. gedurende het seizoen en een verordening regelende de z.g. ha-lvedags-luiiting. Dito 2 10 10 0 0 20 Treffers 2 8 6 0 2 12 O.D.I. 9 6 0 3 12 Effect 2 11 4 1 6 9 O.D.I. 2 9 3 1 5 7 Treffers 3 10 1 3 6 5 Dito 3 9 0 1 8 1 SCHERMERHORN De R.K Toneelvereniging „St. Paulus" uit West Beemster, was dezer dagen op de planken in hotel ,,'s Lands Welvaren" alhier, met het boeiende toneelstuk van Ko Keepers, getiteld: „De weg tot elkander". Dit was het gevolg van een lofwaardig initiatief, waarbij de totale opbrengst ten bate zou komen van het Nat. Rampenfonds. Ook om de strek king van het stuk was het daar om dubbel jammer, dat de zaal zo slecht bezet was. Het is zeer moeilijk speelbaar door de blad zijden-lange vertogen, die beur telings door de verschillende spe lers moesten gehouden worden, een taak die ook voor „St. Pau lus" wel eens wat te zwaar bleek, hetgeen zich uitte in een vooral in het eerste bedrijf soms wat langdradig spel. Dit is overi gens een gebrek, dat meer het stuk dan de spelers treft. Maai de inhoud is een uitstekend plei dooi voor de ware huwelijks trouw in katholieke geest, hoe wel we ons niet aan de indruk van een wat neo-romantisch ef fectbejag kunnen onttrekken. „St. Paulus" blijkt een vereni ging met perspectieven te zijn. Al dadelijk viel ons de voor een plattelandsvereniging uit stekend verzorgde uitspraak op. Ook gebaar en de zo moeilijke mimiek waren zeer goed. Daar stond tegenover dat aan de mo dulatie van het stemgebruik nog veel te verbeteren valt. Hier door miste men in het spel van enkele spelers de persoonlijke bezieling. Dit zal wel te wijten zijn aan nog onvoldoend ontwik kelde routine. Men hoedde zich echter voor een z.g. „St. Paulus"- toon, die zo dreigt te ontstaan en die bestaat uit een te pas en te onpas omhoog gaan van de stem aan het eind van de zin. Overigens voor spel en spelers niets dan lof. Zij hadden een uit verkochte zaal verdiend. Een woord van lof past nog het werk van de grimeur, de heer Uiten- bosch, die de typeringen op bij zonder knappe wijize had weer gegeven. Na enkele besprekingen werd aangenomen een voorstel van B en W tot het garanderen van een geldlening van f 135.000,aan gegaan tussen het bestuur van de Burgemeester Peeekstichting en een Bankinstelling, ten behoeve van de bouw van een Tehuis voor Bejaarden in deze gemeente, als mede het in erfpacht uitgeven van de benodigde grond voor dit tehuis, dat zal worden gesticht aan de Heereweg in het z.g. ge meentelijke wandelbosje. Het laatste ptunf vóór de rondvraag was een voordracht van B en W tot benoeming van eenvasite commissie (Commissie van Bijstand) voor de dienst van Gemeentewerken en het woning bedrijf, overeenkomstig het ge stelde dm artikel 60, 2e lid van de gemeentewet. Dit agendapunt was in de plaats ge-komen van een voorstel van B en W om de assistent gemeente-opzichter C. v.di. Hoek in vaste dienst te be noemen. B en W meenden echter naderhand dat het beter was ds raad eerst een juist inzicht te geven in de werkzaamheden van deize dienst, hetgeen d.m.v. de voorgestelde commissie, mogelijk zal worden, terneer daar deze op zo kort mogelijke termijn, door haar zelf te bepalen, rapport 'kan uitbrengen. Het terugnemen van dit voorstel was voor de *heer Bil-anikenisitijin (SChoorls Belang) een streep door diens rekening, -niet o-mdat 'hij de benoeming van v.d. Hoek op prijs stelde, doch omdat zijn geschreven peroratie nu waardeloos was geworden. ToCh ging hij deze maar houden, met het gevolg, dat de voorzitter •hem herhaaldelijk tot zijn uit gangspunt moest terugbrengen, omidat het beleid van gemeente werken geen punt van bespre king was in dit stadium. Tenslotte werd het voorstel van B en W aanvaard; in deze commissie nemen zitting: mevr. JansenBreevaart en de heren N. Kaag en W. H. P. Pastoor. Als voorzitter werd door B en W aan gewezen wethouder Meedendorp en als secretaris de commies ter secretarie C. J. van Wij-k Na de rondvraag ging de raad in comité. H.H.WAARD Een uitermate •grote belangstelling ondervond Zondagavon'd j.l. de R.K. Gem. Toneelver. „Piu-s XI" alhier bij 'haar opvoering van het zeer 'boeiende en tragieke toneelspel „De Rattenval". Tot die uiterste hoeken was de grote zaal van de heer Bleeker gevuld en ondanks het feit dat, die belangstelling grotendeels uit j-onge toeschouwers bestond was het tijdens het spel muisstil in de zaal. Omtrent het spel der medespe- lenden kunnen we kort zijn. Over het geheel werd het stuik beter dan Donderdagavond voor het voetlicht gebracht. De prachtige geste van Pius XI om het batig sal'do dezer opvoe ringen ter beschikking van het Nat. Rampenfonds t-e stellen wil len wij niet onvermeld laten, 'n Voorbeeld dat navolging ver diend. Naast de medespel-enden komt iiin het bijzonder een woord van lof toe aam de regisseur van Plus XI. Grotendeels aan zijn eminen te leiding is dit grote succes te danken. Decoretist, de heer P. v. Egmond en grimeur, de heer Groothuizen, wisten, na een drachtig overleg, de juiste om geving en -typen op de planken te brengen. HEERHUGOWAARD Zon dag j.'l. organiseerde de Motor club een puzzlerit over ongeveer 75 km voor auto's en motoren. De opbrengst, zonder aftrek van kosten, bedroeg f 30,40 en zal in zijn geheel gestort worden op gironr. 17 van „Beurzen epen, dijken dicht". Hoewel het stra lend winterweer was, verscheen slechts een gering aantal rijders aan de start. Ditmaal werd de eerste prijs behaald door A. Krijger uit Wie- ringen met 6 stra-fpunten; tweede werd J .Rietbergen uit Heerhu- gowaard met 10 strafpunten; de derde prijs werd medegenomen door B. Loos met eveneens 10 stafpunten, doch minder foutloze contróle's dan de tweede prijs winnaar. Nr. 4 werd J .Madder- om uit St. Pancras, met 11 staf- punten. Het was een zeer geslaagde motorsportmiddag. Ook ditmaal was de organisatie wederom per fect. Wij kunnen niet nalaten an dere clubs op dit gebied aan te sporen het originele idee van de motorclub alhier over te nemen. Burgerlijke stand LANGEDIJK Geboren: Mar- gar-etha Agatha, d. v. J. de Jong en C. Hof: Arie. z. v. P. Bood en N. C. de Weerd: Johan na Anna. d. v. N. L. van Leeu wen en C. Duijs: Dirk. z. v J. de Geus en M. A. Benit: Tonnie Anne. z. v. M. Langediik en A. Wit: Willem Gerardus z. v. G. F. M. Moreels en C. Zonneveld. Ondertrouwd: Geert Simons. 32 iaar. en Anna Cornelia Kou wen. 24 iaar. Gehuwd: Meindert M Sierks- ma. en Triintie Heinis: Johannes Vader en Johanna G. van Die nen: Cornelis J. ,T. Klein en Eli sabeth M. Schulz. Overleden: Jacob van der Mo len. 76 iaar. wed. van D. Glas.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 6