Niet te veel hooi op je vork, kaderleden van de K.A.B.! Jan de Hartog's „Hemelbeer' VROOM DREESMANN Rijwielclub huldigt zilveren voorzitter Maar sla spijkers met koppen Voor veertig jaar Agenda Kerk en cliaritas Morgen is de KAPSHOW in het Parkhotel te Bergen Binnengekomen giften BIJ DE NOORDERPERS K.V.P.-vergadering te Egmond a. d. Hoef beluisterde de heer E. P. Clynek INDISCHE PRODUCTEN VOOR DE RIJSTTAFEL Pagina 2 Maandag 23 Februari 1953 ALKMAAR. 170 kaderleden van de K.A.B. hebben spijkers mei' koppen geslagen! En ze zullen dar gaan doen: vandaag, morgen, overmorgen en voortaan altijd. Ze zullen zich het vuur uit de sloffen lopen. Ze zullen als „vuurvreters" over de wereld gaan! Zij zullen alle harten in vuur en vlam zetten. Dat zijn grote voornemens, die ze gemaakt hebben Zaterdagmiddag in de Gulden Vlies te Alkmaar, waar voor de eerste maal in de geschiedenis van de Gewestelijke kring Alkmaar van de Katho lieke Arbeidersbeweging in het Bisdom Haarlem een grote kaderbijeenkomst werd gehouden, waarop afgevaardigden van 16 afdelingen aanwezig waren. Het vernieuwde initiatief van het kringbestuur er is eenmaal een mislukte poging tot een dergelijke meeting ondernomen mag men wel hogelijk waar doren! Want het bleek, dat op deze wijze in de mannen, die toch allen het goede willen maar zo gemakkelijk kunnen vastlopen in de over-techniek van de organisatie, een nieuwe activiteit kon worden losgeslagen en dat tussen hen een binding tot stand kon worden gebracht, die in practische zin veel nut zal afwerpen! Men kan met elkander in het kader van de vergadering zelf, maar ook door persoonlijk contact, tot een gedachten- en ideeën-uitwisseling komen, die bevruchtend moeten werken op iedere methode. Dit bevordert tevens de uniformiteit van werkwijze en onderlinge eenheid, die steeds om versteviging en meer innerlijke versterking vraagt tegenover de wassende verkeerde invloeden van de tijdgeest. Nadat de Kringvoorzitter, de heer I. Vleugel, de middag met een kort woord had ingeleid, sprak de bondsadviseur, Rector J. Th. M. Kraakman, over de hui dige taak van het kader op gees telijk terrein. Hij hamerde daar bij op wat onder ordeningen, re gelingen, organisatie en admi nistratie altijd voorop moet blij ven staan eii het belangrijkste is: de geestelijke vorming van elkeen afzonderlijk en zijn streven naar volmaaktheid. Natuurlijk geldt dit niet voor kaderleden van de KAB alléén, maar wel vooral voor hen, om dat zij om zo te zeggen aan de weg timmeren en op hen de ogen van de leden der plaatselijke af deling gericht zijn. Sommige bestuurders zijn zo maar plotseling op hun bestuurs- zeteltje terechtgekomen, zonder dat hogere motieven hen daartoe hebben bewogen. Men mag, aldus Rector Kraak man, in de huidige organisatie een algemene verslapping con- .stateren, die slechts kan worden teniet gedaan door individuële persoonl ij kheidsvorming, waartoe het streven overigens ook weer al meer en meer duidelijk wordt. Het apostolaat van iedere KAB- er kan de KAB zuiver houden, de KAB, die o.a. tot taak heeft de herkerstening van Nederland. Rector Kraakman richtte de aan dacht vooral op het gebed. Het zuiver godsdienstige, dat dagelijks moet doorwerken in ieders milieu wordt gemakkelijk als machtig gemeenschap moeten vormen, om aldus alle strijdbare krach ten binnen de parochie te bunde len. Tenslotte wees Rector Kraak man op het Sacrament des Altaars Dat ieders werken de kracht van God Zelf moet schenken om toe reikend te zijn.... Jaag het godsdienstige na, dan gaan we in Nederland een nog schonere tijd tegemoet met de Kaholieke Arbeiders Beweging. De nieuwe bondsvoorzitter, de heer Joh. Kortink, kwam met enkele practische punten. Het is moeilijk, zo zei hij, om de gehele KAB (330.000 leden: in het Bis dom Haarlem 65.000 leden) in be weging te krijgen, als je het ka der niet meekrijgt. Men mag trots zijn op wat de KAB is en op zo velerlei gebied gepresteerd heeft, maar de keer zijde van de medaille is, dat 80 a 90 pet. van al die leden niet meer reageert! Slechts 10 pet. komt nog op vergaderingen en in teresseert zich nog wezenlijk voor het werk van dé KAB. De ver houdingen gaan zich langzamer hand wijzigen. Die hevige inte resse van alle 330.000 leden kan men ook niet meer verwachten. INGEKOMEN PERSONEN ALKMAAR W. Plantenga u- en gez., v. Amsterdam n. van wapen veigeten, waarmee gevoch- HnutpnkaHp 43- l F I de T anpp tpn Hipnt tB wm-Hpn pm Hp Nas™ «ouienKaae 44, Jvj. ae j_,ange ten dient te worden, om de Naam, het Rijk en de Wil van God in de wereld tot gelding te brengen. Met de eigen organisatie worden eveneens zo gemakkelijk de an dere organisaties vergeten, die tenslotte hetzelfde doel nastreven, waarmee de KAB en de kaders juist een efficiënte en werkzame Woensdag in abonnements- voorstelling ALKMAAR Als tweede Abonnementsvoorstelling in de Gulden Vlies-serie B zal op Woensdagavond a.s. Het Rotter dams Toneel o.l.v. Ko Arnoldi een opvoering geven van „Het Hemelbed" van de bekende schrijver Jan de Hartog. Jan de Hartog, wel het meest bekend als schrijver van „Hol lands Glorie", schreef een blij spel onder de titel „The Four- poster". De opvoering van dit stuk te New-York en elders is, zelfs naar Amerikaanse begrip pen, een sensationeel succes ge worden. Momenteel wordt dit stuk in ongeveer 50 landen (waaronder IJsland en Japan) gespeeld. Het Rotterdams Toneel was zo gelukkig het opvoerings- recht voor ons land te verkrij gen en brengt dit stuk onder de titel „Het Hemelbed". Thans staat het reeds vast, dat „Het Hemelbed" het grootste succes van dit seizoen is geworden. Het wordt slechts door twee per sonen gespeeld, maar wat Lily Bouwmeester en Ko van Dijk te genieten geven aan hoge toneel speelkunst, is werkelijk fantas tisch. Jan de Hartog stond Lily Bouwmeester als de „Zij" in het stuk voor de geest, toen hij dit stuk schreef, hij droeg het dan ook aan haar op. Te oordelen naar de critieken en de grote bijval, die deze voor stelling van het Rotterdams To neel overal in Nederland ten deel vielen, zullen de abonné's van serie B a.s. Woensdagavond een prachtige toneelavond mee maken. In orus blad van 22 Febr. 1913 lazen wij: CONCERT Naar we uit goede bron vernemen, zal het R. K. Harmonie-corps, 24 Maart (Paaseh-Maanaag) con cert geven in de R.K. School. De uitvoering der nummers zal worden afgewisseld met lichtbeelden. We zullen hopen dat het niet aan belangstel ling mag ontbreken. Nu kan men zich toch moeilijk ver- chuilen achter de barricade van argumenten als: de lo- caliteit is niet geschikt, 't is den helen avond die muziek, etc. Deze bezwaren zijn thans ondervangen; nu is het de beurt aan Akersloot's Katho lieken te toonen, dat ze sym pathiseren met hunne be staande RK. Vereenigingen, die toch zoo nuttig werken. en gez., van den Haag n. Lyceum straat 72: A. Langereis v. Kat wijk n. Stuartstraat 12; M. Th. Willekes v. Bergen n. Luttik Oudorp 89; M. M. Besseling van Westwoud n. Egmonderstraat 20; A. N. Brugman van Hoorn naar Uitenboschstraat 137: F. A. La- zones en gez. v. Amsterdam naar Popelmanstraat 1; T. van Leijen v. Enkhuizen n. Hoornsekade 3; Th. J. J. M. Nijpels v. Hoorn n. Laat 153; Th. F. Swertz v. Rotter dam n. Overdiestraat 28; C. J. Wester v. Amsterdam n. Dubbele Buurt 10; F. J. Berkhout v. Den Haag n. Ramen 6; J. de Blank v. Haarlem n. Pr. Julianalaan 14; B. Bleyenberg v. Egmond Binnen n. 2e Kanaalstraat 9; P. de Boer en gez. v. Egmond aan Zee n. Hout havenstraat 40; C. C. H. Evers v. Egmond aan Zee n. Langestraat 67; A. C. Wit v. Oude Niedorp n. Zeglis 8; M. Bruinenberg v. Heiloo n. Huigbrouwerstraat 16; C. Hartenberg v. Heiloo n. Pr. Julianalaan 14; J. Koomen v. Koedijk n. Ranonkelstraat 14; A. M. Meester van Zwaag n. Pater nosterstraat 5; P. M. van Zijl van Heiloo n. Lindenlaan 79; W. Ap pelman v. Zijpe n. Westdijk 23; P. Bettings v. Den Helder naar Trompstraat 50; A. de Beurs van Zijpe n. Veerstraat 1. Vertrokken: H. M. Boots van Popelmanslaan 27 n. Bergen; S. A. M. Jacobse, v. Emmastraat 34 n. Zutphen; E. M. van Bragt v. Rippingstraat 42 n. Ridderkerk; A. J. Erkamp v. Lindenlaan 67 n. Hoorn; J. H. Ros v. Linden laan 99 n. Hoorn; A. van Noort, v. Irisstraat 1 n. Laren N.H.; Th. C. Slingerland v. Emmastraat 22 n. Zoeterwoude; C. Bakker van Laat 164 naar Den Helder; W. A. Dekker van Kennemerstraatweg 34 n. Rijswijk; W. Gelder en gez. v. Snaarmanslaan 103 n. Mel bourne (Austr.); J. M. Govers v. Hoeverkade 6 n. Antwerpen; H. G. ter Mors en gez. v. Kennemer straatweg 128 n. Curacao; E. Kis- man v. Nassaulaan 35 n. Amster dam; D. J. Mosk en echtg. van Dijkgraaf straat 11 n. Amsterdam; P. J. Sjerps v. Westdijk 23 naar Zuid en Noord Schermer; G. J. A. Valk en echtgen. v. Rem- brandtstraat 23 n. Oldenzaal; C. W. Viset en gez. v. Eikelenberg straat 70 n. Sydney (Austr.); J. G. M. Meijer en gez. v. Snaar manslaan 105 n. Haarlem; A. H. C. Andrée v. Maclaine Pontstraat 18 n. Heiloo; B. G. Godijn van Kennemerstraatweg 4 n. Schagen; H. J. J. Jacobse v. Egmonder straat 10 n. Natal (Zd. Afrika); C. L. de Jong van Juliana van Stolberglaan 32 n. Wieringer- meer; H. Machielse en gez. van Woonw. „Edam 48" ww kamp Noorderkade n. CBR. L. T. J. Alkmaar en Omstreken ALKMAAR. Voor alle Ka tholieke Land- en Tuinbouwjonge- ren begint Dindag a.s. een emi gratiecursus in café Muizenvreugd nabij de Friesebrug. Deze cursus omvat 40 lessen, o.a. Engels en Godsdienstleer. Voor opgave wen de men zich tot dit adres. Tijd- vaststeling en kosten kunnen op deze avond worden geregeld. De L.T.J.-ers worden op 25 Febr. verwacht in het clubhuis, waar de penningmeester en secretaris hun verslag zullen uitbrengen. Het gehele bestuur, behalve de secretaris, zal periodiek aftreden. Men kan schriftelijk Candida ten stellen. Het komt dikwijls hier op neer, dat men redeneert: Het werk wordt toch wel gedaan; 't bedje behoeft niet meer opgemaakt, want het is al gespreid. De meeste activiteiten immers worden lan delijk ontwikkeld. Een tweede oorzaak is, dat de mensen een tik van het materialisme te pak ken hebben gekregen en men vergeet, dat het gaat om de mens met persoonlijkheidswaarden. Bij voorbeeld met betrekking tot de industrialisatie, waartoe de jon geren geestelijk moeten worden gepraedisponeerd. Blijf vechten voor de persoon lijkheidsvorming! Mannen van karakter moeten we hebben, geen massaleden, die zich laten leven, laten denken en laten behandelen in plaats van door zelf doen hun persoonlijkheid te ontwikkelen. Ook in het kader zijn er men sen, die niet precies weten, waar het er in de KAB om gaat. Met de vakbonden is het dito. Laten zulke mensen hun „zetels" be schikbaar stellen. Moet als antwoord luiden op de vraag „Vanwaar het tekort aan activiteit?": „Te bezet, te overla den met werk!" Wel, dan moet men overgaan tot werkspreiding. De heer Kortink vertelde hier van 2 KAB-ers, die op een ver gadering tegen elkaar zaten op te pijpen, hoeveel vertegenwoordi gingen, baantjes en functies zij wel hadden: de een 43, de ander 45! Dit is kolder, riep de heer Kortink uit. Geef uw teveel aan werk uit handen en denk niet, dat u alles het beste zelf kunt doen. Tenslotte zei de heer Kortink, dat men wat meer aandacht moest gaan besteden aan de culturele vorming, waardoor men in staat zal zijn verschillende activiteiten, vergaderingen, bijeenkomsten wat aantrekkelijker te maken. Dan krijg je weer de belangstelling van alle leden. De bijeenkomst werd besloten met een kort debat en een koffie maaltijd, met dispensatie in de Vasteiiwet! Heden, Maandag: Bioscopen: VICTORIA: Je moet er maar invliegen. REX: De stad zonder genade. CINEMA AMERICAIN: De kleine wereld v. Don Camillo HARMONIE: Een onvergete lijke melodie. Voorstellingen 8 uur. APOTHEKEN: Van hedenav. 6 u. af voor spoedgevallen bereikbaar: Apotheek „De Bever", Emmastraat 36, apo theker P. J. Meurs. GULDEN VLIES 8 uur: Ned. Reisvereniging en Cult. Ver. Vertoning K.L.M. kleuren film. CAFE TOM, Waagplein 7.30 u. fa. Karei Bos. Lezing met film over autobanden. HOTEL VICTORY 10 uur des morgens: L.T.B.: Lezing door Prof. Ir W. J. Demez te Wa- geningen WATERSTANDEN: Dinsdag hoog water: 4 uur en 16.35 u. laag water 10.30 en 23.15 uur. Kampioenschappen Alkmaarse Kegelhond ALKMAAR. De gehele week hebben de reserves van O.K.A. met 656 hout de tx>Venste plaats bezet, tot Zaterdagavond de club van jeugdige kegelaars J.G.O.G. met 660 hout de eerste plaats ver overde en daarmede het kam pioenschap van afd. B. Voorwaar een mooie prestatie. 3. Op de Lat 652; 4. Alc. Victrix 635; 5. Houthalers 635; N. De Unie 620; 7. Met z'n Tienen 608; 8. Schagen 607; 9. T.O.P. II 600; 10. Houthakkers 594; 11. Koekoek II 584; 12. De Waag 581. In de afd. C. behaalden De Ne genjagers het kampioenschap met 627 en klopten hiermede Scherp schutters II, dat eervol met 622 de tweede plaats bezet. Derde werd T.O.G. met 619. Bij de dames wist Rollend Raadsel met 610 hout het kam pioenschap in A te veroveren. Met gelijk hout werd Vredelust uit Schagen tweede; 3. W.I.K. 563. In de afd. B. dames zegevierde Entre Nous met 546 hout en werd dus kampioen. Ons Clubje was een goede tweede met 543; 3. De Rode Bes 508. De hoogste korpsgooier buiten de vijftallen werd bij de heren C. Kleen met 133; bi.i de dames mevr. Schrama met 121. R.K. Tennisclub „S.E.T." ALKMAAR Men schrijft ons: Het is zes jaar geleden dat de R. K. Tennisclub S.E.T. werd op gericht. De vereniging liep aar dig, 'n goed aantal leden, waar onder behoorlijke spelers. De club draaide en ging z'n eigen gan getje. Nu zal dat echter anders wor den. S.E.T. is de kinderschoenen ontgroeid en gaat werken op een bredere basis S.E.T. doet in het groot. Dat gangetje van S.E.T. zal een gang, 'n loop, 'n vlucht wor den. Het Bestuur zit vol plannen en wil die graag aan iedereen mee delen. Daarom wordt op Woens dag 25 Febr. a.s. een algemene ledenvergadering gehouden des avonds om 8 uur in Restaurant Koekenbier. Ondanks dat het een ledenvergadering is hebben ook niet-leden toegang. Ieder die be langstelling heeft voor de tennis sport is van harte welkom. Aar zelt niet, wanneer U misschien in jaren niet meer hebt gespeeld, U wordt vast weer enthousiast voor deze sport, wanneer U van onze plannen hebt kennis genomen. Van het komend seizoen gaan we een succes maken en daarmee be ginnen wij Woensdag. Een grote opkomst op de vergadering zal de eerste stap zijn in deze richting. Tot Woensdag! GELDINZAMELING OP SCHOLEN ALKMAAR. Het totaal van de op de scholen ingezamelde gel den bedraagt, zoals wij reeds eer der meldden, f 2.985,80. Voorwaar een prachtig resultaat, temeer als men bedenkt, dat één onderwijs inrichting reeds rechtstreeks een bedrag van £275,50 aan het Ram penfonds stuurde en f 2.625,80 door de leerlingen van 22 scholen werd bijeengebracht. Op één school werd het ingezamelde be drag door het onderwijzend per soneel, boven het reeds door hen gegeven bedrag, aangevuld met f 360.teneinde het bedrag af te ronden op f 1000. Het totaalbedrag van f 2.985,80 is gestort bij het Alkmaars inza melingscomité 1953, ter doorzen ding aan het Rampenfonds.. D.A.W. I tegen Dolfijn I ALKMAAR. De diploma- zwemavond, die Dinsdag in de Overdekte wordt gehouden, zal besloten worden met de water- rlowedstrijd DAW IDe Dolfijn De Amsterdammers die in de tweede klasse spelen, hebben een zeer snelle jonge ploeg, die voor eeriNevendige aantrekkelijke wed- ■Btrjjd kunnen zorgen. Cursus van Schola Publica In samenwerking met. het In terparochieel Sociaal Charitatief Centrum organiseert Schola Pu blica binnenkort een cursus over „Kerk en Charitas". Verwacht wordt, dat in de kringen van Charitatieve vereni gingen voor deze cursus een gro te belangstelling bestaat. De ver schijnselen van deze tijd zijn n.l. ook aan Charitatieve verenigin gen niet onopgemerkt voorbijge gaan. De noden van deze tijd zijn weer andere dan de noden van het tijdsbestek in het begin de zer eeuw. Daarom vraagt de charitas ook andere methoden, om die nood te lenigen. In deze geest zullen de cur susleiders hun stof behandelen. Eerst zal Rector B. Voets uit Amsterdam een geschiedkundige les geven over de Kerk en de Charitas. Op de twee volgende cursusavonden zal niemand min der dan Dr. G. M. J. Veldkamp, Staatssecretaris voor Maatschap pelijk Werk spreken over het eigen karakter van de katholieke charitas en over het probleem der moderne Overheidszorg: ook de eisen, die in deze tijd ge steld dienen te worden aan het werk en de werkers der chari tas, zal dr. Veldkamp behande len. De cursusavonden worden Donderdag 26 Febr., 12 Maart en 26 Maart in het K.A.J.-Huis ge houden. Entree per avond f 1, de kosten van de hele cursus be dragen echter f 1.50, als men zich voor alle drie de avonden opgeeft. In verband met de voorberei dende werkzaamheden, worden de deelnemers de eerste avond echter om kwart voor 8 ver wacht. Men kan zich voor deel name opgeven bij de secretaris van Schola Publica, de heer J. Dominicus, Roemer Visscher- straat 1 Zwemwedstrijden voor het Rampenfonds? ALKMAAR. De zwemcom- missie van DAW is op het ogen blik druk in de weer om op korte termijn grote nationale zwemwed strijden te organiseren waarvan de baten geheel zullen worden afgedragen aan het Rampenfonds. De directie van de Overdekte heeft in principe reeds de toezeg ging gedaan om de inrichting be langeloos ter beschikking te stel len. Er is reeds contact opgeno men met een aantal prominente zwemmers(sters), zodat het aan spanning niet zal ontbreken. Het kunstzinnige element zal aanwe zig zijn door enkele nummers kunstzwemmen, terwijl de avond besloten wordt met een zeer be langrijke waterpolowedstrijd. Omdat een en ander in zeer korte tijd voorbereid moet wor den zal DAW een beroep doen op de Alkmaarse zwemverenigin gen, zoals De Vliegende Vissen en de Alkm. Reddingsbrigade om i bij de organisatie behulpzaam te zijn. A.F.C.-NIEUWS ALKMAAR. Met een beetje geluk had AFC gisteren de twee punten mee naar huis genomen; het werd nu maar één puntje en ook daar mogen wij tevreden mee zijn, gezien ook dezelfde uitslag voor Assendelft. Zo kon AFC zich handhaven op de 2de plaats en daarmee haar kans behouden. Het derde speelde ook gelijk (22) tegen Alcmaria 5; het 2de wist in Ilpendam een 13 overwinning te behalen. Van de vier Junioren-elftallen die speelden,, wisten er twee, n.l. b en c een overwinning te beha len. Jun. a verloor van USVU a met 12, Jun. e met 40 van HSV b. Jun. b won van Duinran- ders met 24 en Jun. a met 4—0 van Limmen b. Alle vier de adspiranten kwa men met de beide punten thuis; AFC bHollandia T 61; Lim men bAFC c 03; AFC d HSV d 80 en Kolping Boys d AFC f 1—4. Alles bij elkaar een goed succes. Gevonden voorwerpen ALKMAAR Gevonden over het tijdvak van 12 tot en met 18 Febr. 1953 en te bevragen aan het bureau van politie te Alk maar, iedere Maandag, Woens dag, -Vrijdag, op kamer 14, le étage, van 17 tot 18 uur. Geldsbedragen: sigarettenkoker bos sleutels; schakelriem: wan ten; snelbinder; herenhoed; gum milaars; mutsen; shawls; hand schoenen; vulpen; étui met kam en sleutel; etui met schoolbe- nodigdheden; portemonnaie's m. inhoud; sleutels; agenda; actetas met inhoud; armbanden; gym schoenen, speldje (wapen), kin- derbril, broche, hoofddoek, za- deldekje, dynamo, ondergebit, rozenkrans, borstel, oorbel, kus sen, fluit, polshorloge, zakmes, schortje, ceintuur, zak met in houd, zakdoekje, kerkboekje, sokken, doosje sigaretten, moer van een wagen. Bridge-drive Rampenfonds bracht ong. f 800.- op ALKMAAR. De Bridge-drive, welke Zaterdagavond in Het Gul den Vlies en Hotel Victory ge houden werd, ten bate van het Rampenfonds, heeft vermoedelijk een kleine f 800.opgebracht. Men is met de afrekening nog niet helemaal klaar gekomen, maar wel kon worden vastgesteld, dat de verloting f 346,75 heeft opgebracht. De zalen werden be langeloos beschikbaar gesteld, ter wijl ook het nodige drukwerk gratis geleverd werd. Geslaagd Voor de op 5, 6 en 7 Januari j.l. gehouden examens te Alkmaar van de Vereniging van Leraren in Handelscorrespondentie, boekhou den en stenografie te Amsterdam, slaagden de volgende candidaten: Praktijk diploma Boekhouden: C. Bakker, Alkmaar; mej. D. A. Bakker, Heiloo; T. de Boer, Mid- denmeer; L. N. Commandeur, H.H. Waard; P. J. van Diepen, Span broek: N. G. de Goede, Limmen; J. B. de Groot, Alkmaar; J. Huur- deman, Edam; C. G. Keuning, Ob- dam; N. J. Klerk, Oterleek; J. Ko ning, Br. op Langendijk; H. Kra mer, Alkmaar; mej. S. v. d. Moo- burg, Alkmaar; W. Otte, Alkmaar; G. M. Spruyt, Heiloo; mej. G. D. Visser, Koedijk; Tj. Visser, Oude Niedorp. Nederlandse Handelscorrespon dentie: T. de Boer, Den Helder; mej. N. Heinis, Heiloo; F. H. L. Jambroes Jr., Alkmaar; P. J. M. Verduin, Den Helder; J. Wage naar, St. Pancras. Duitse Handelscorrespondentie; J. C. Blom, Alkmaar; mej. C. M. Dekker, Limmen Engelse Handelscorrespondentie: mej. H. van Ammers, Bergen; mej. C. D. v. d. Poll, Br. op Lan gendijk; C. M. van Veen, Alk maar. Moderne Bedrijfsadministratie: P. Groen, Alkmaar; J. Latenstein, Warmenhuizen; D. W. Mooij, Alk maar. 12000 oliebollen verkocht ALKMAAR. De oliebollen verkoop, door de leerlingen van de Ambachtsschool, in samenwer king met dames van het Rode Kruis en de Stichting 40'45, Za terdag en de dag tevoren georga niseerd, is een groot succes ge worden. Vrijdag waren er 3000 stuks op bestelling geleverd en Zaterdag werden er bij de straat verkoop nog 9000 verkocht. Door dat men maar één wagen tot zijn beschikking had, kon men de hele stad niet afwerken. Het financieel resultaat was, dank zij het feit, dat de ingrediënten gratis waren afgestaan, f 1.545,82. Een mooi succes. Het hart van Europa LANGEDIJK Neen, lezer, Langedijk is niet het hart van Europa, maar Oostenrijk met de hoofdstad Wenen. Over dit land en deze stad spreekt Donderdag avond in de Burg de heer Domi nicus uit Alkmaar in het kader van het winterprogram van de K. A. B. De heer Dominicus, be gaafd spreker als hij is. zal zeker een groot gehoor trekken. Het gesproken woord zal .tevens wor den toegelicht door een serie lichtbeelden. Nieuwe voorzitter van Vitesse-gym CASTRICUM Op de algeme ne vergadering van de gym wer den voorstellen gedaan om Vitesse afd. gym een beter klinkende naam te geven. Bij de gehouden bestuursverkiezing werd de heer J. A. Middelhoff tot voorzitter en de heer J. v. d. Veeken tot pen ningmeester gekozen. Met alge mene stemmen werd mej. E. Twisk tot het meest verdienste lijke lid van de vereniging uit geroepen. waarvoor haar de ge bruikelijke trophee voor 1952 werd toegewezen. Plannen zullen worden uitgewerkt voor het 30- jarig bestaan der vereniging. Kapelaan Heemskerk toonde aan hoe de teamgeest in de ver eniging moet zijn. K.V.P.-CANDIDATEN VOOR DE RAAD BERGEN Van de door het bestuur van de K.V.P. voorgestel de candidaten voor de gemeente raadsverkiezing, hebben bedankt de heren J. Admiraal en H. Schmidt. Voorts zijn door de leden als candidaten voorgedragen de he ren J. de Koning, Voert 6, N. Stam, Kruisweg 28, A. J. de Groot K. de Grootelaan 66, en L. v. d. Pluym, Nachtegaallaantje 12. De Commissie van het Politiek Ad vies gaat thans over deze voor drachten haar oordeel geven en de volgorde vaststellen. Eén ontvanger EGMOND-BINNEN Ten aan zien van de benoeming van de ontvanger hebben Ged. Staten de Minister van Binnenl. Zaken ver zocht te bevorderen, dat door de Kroon, met toepassing van het bepaalde in het 2de lid van art. 3 der Gemeentewet, de gemeenten Egmond-Binnen en Egmond aan Zee zullen worden aangewezen als gemeenten, waarin de bedie ning van ontvanger .door dezelfde persoon zal moeten worden be kleed. Spreekuur gemeente-opzichter EGMOND-BINNEN. De pas benoemde gemeente-opzichter, de heer C. de Groot, heeft, in af wachting van de voorgenomen verbouwing van de tot gemeente huis bestemde woning aan de Herenweg, zijn kantoor ingericht in een directiekeet, staande aan Julianaweg te Egmond aan den Hoef, in de doorgang tussen het brandspuithuis en de vier nieuw gebouwde woningen aldaar. Het spreekuur is gesteld op Maandag en Vrijdag, des morgens van 10—12 uur. Opbrengst collecte SCHERMERHORN De alhier in de Kath. Kerk gehouden col lecte voor de noodgebieden heeft f 625.opgebracht. Advertentie) W eersverwachting door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Maandag avond tot Dinsdagavond. (Op gemaakt te 10 uur.) Aanhoudend zaeht. De Bitt, 23 Febr. Over wegend droog weer met veel bewolking maar morgen en kele opklaringen. Matige tot zachte wind tussen West en Zuid. Morgen overdag dezelf de temperaturen als vandaag of iets hogere. Bij de bureaux van de Noor derpers kwamen beden de vol gende giften binnen voor de slachtoffers van de watersnood: Klaverjas-drive van „De Waagklok" te Alkmaar 21.— Ottie Bots te Groningen met schoenen poetsen verdiend 0.61 A. H. te Groningen 10. R.K. dansclub Den Hoorn Wehe 20. Gebracht door mej. R. B. te G. 10.— tJ kunt uw giften bezorgen aan onze bureanx, hetzij per soonlijk, hetzij per brief ol post wissel. Ook kan op onze giro rekeningen worden gestort. De gironummers van onze bureaux zijn: Groningen 70021, Leeuwar den 594459, Sneek 594461, Em- men >94460, Zwolle 48t'779, Alk maar 594463, Den Helder 594462 en Hoorn (ook te gebruiken door Schagen en omgeving) 110894. Dagelijks verantwoorden wij de binnengekomen giften in onze kolommen. Benoemingen in het Bisdom Haarlem Z.H. Exc. de Bisschop van Haarlem heeft op zijn verzoek eervol ontslag verleend aan de zeereerw. heer A. Sliikerman. die rector was van het St. Willibror- dus Gesticht te Wassenaar. Tot zijn opvolger is benoemd de zeer eerw, zeergel. heer dr. F. C. J. Holthuizen. die rector was van Huize St. Augustinus te Alkmaar. Z.H. Exc. heeft benoemd tot assistent te Noordwiikerhout (Sancta Maria) de weleerw. heer W. G. Tweehuysen. die kapelaan was te Amsterdam (H. Wïïlibror- dus Binnen). EGMOND A/D HOEF De zer dagen hield de afd. Egmond a/d Hoef van de K.V.P. een alge mene vergadering. De voorzitter, de heer S. Hop man, opende met gebed voor de slachtoffers van de overstro mingsramp. In zijn welkomst woord richtte hij zich specaal tot de aanwezige dames, tot burge meester Niele, de heer H. Roozen als voorzitter van de afd. te Eg- mond-Binnen en tot de heer E. P. Clynek. Vervolgens sprak hij er zijn voldoening over uit, dat ondanks het ongunstige weer de zaal geheel was bezet en meende dat deze zeer goede opkomst als een bewijs mocht worden gezien van het politieke bewust-zijn der leden. Burgerlijke stand ALKMAAR. Geboren: Gon- da, dv G. v. Oord en A. C. de Haas. Johannes F. H. zv F. Yp- ma en C. Stet. Jeanette E. M. dv P. Bruin en E. Loos. Klaas S. zv S. Knijpstra en H. v. d. Meer. Overleden: Jacob Kieft 80 jr. wed. van A. Ranzijn. Guurtje Mooij 73 jr. wed. van H. A. Roest Advertentie I In onze Levensmiddelenafdeling houden wij deze week een zeer interessante DEMONSTRATIE VAN Gedemonstreerd wordt het bereiden van NASI-GRENG, BAHMI-KROEPOEG Vakkundige voorlichting. Komt U ook even kijken en keuren? ALKMAAR HEERHUGOWAARD-NRD. Op de ledenvergadering van de R.K. rijwielclub „Sint Paulus" herdacht de voorzitter, de heer Cees Molenaar, het feit dat hij vijf en twintig jaar geleden tot voorzitter van deze vereniging werd uitgeroepen. Met een toe passelijke speech bracht secre taris S. P. Borst dit feit in her innering en overhandigde de jubilerende voorzitter namens de vereniging een enveloppe met inhoud. Er was een batig saldo van ƒ81.96. Het ledental is van 4 tot 140 uitgegroeid onder leiding van de huidige voorzitter. In een dankbaar woordje gaf de heer Molenaar te kennen dat het voorzitterschap van deze ver eniging hem steeds een eer is geweest en hij beloofde ook in de komende iaren ziin beste krachten te zullen geven. Medegedeeld werd dat de «eest- volgende Stille Omgang zou ziin op 8 Maart a.s.. De vertrektiid werd vastgesteld op half acht vanaf de school alhier. De Hei lige Mis in de Posthoorn-kerk te Amsterdam is om twee uur en daarna om half vier de omgang. Het lof zal om half elf in Wor- merveer zijn. terwijl de penning meester mededeelde beslag te hebben kunnen leggen op een zeer geschikt ontnuchterings lokaal. Degenen die van de bus gebruik wensen te maken, moe ten dit vóór 1 Maart a.s. op geven bij de heer Gert Molenaar. De buskosten dienen bii de on gave betaald te worden. Op ver zoek van het bestuur delen wii nog mede. dat geen opgaven na 1 Maart a.s. aangenomen kunnen worden. Voor het priester-studie-fonds werd een bedrag van 60 gulden uit de kas beschikbaar gesteld. In de vacature-Th. Smit werd voorzien door benoeming van de heer Franzel in het bestuur. De heren P. Mooy en P. Mole naar werden herkozen. De verloting bracht voor het Nationaal Rampenfonds 33.05 «ft. Spr. wees er op, dat de uitslag der Kamerverkiezingen en de daaraan voorafgaande demonstra ties de onenigheid onder de Ka tholieken op politiek gebied, wel hebben aangetoond, dat wij zo doende bezig zijn onze eigen on dergang te bewerkstelligen. Een ieder zal daarom zijn eigen be lang dienen af te meten naar het algemeen belang. Dit geldt even eens voor de komende gemeente raadsverkiezingen. Inzake het oe- leid van het gemeentebestuur in de afgelopen jaren, memoreerde spr. o.m. wat tot stand was ge komen betreffende de woning bouw en wegenverbetering. Over „Schaepmans Erfdeel" hield de heer E. P. Clynek ver volgens een uitstekende rede, welke met de grootste aandacht werd gevolgd. Op zeer duidelijke wijze bracht spr. naar voren, wat wij aan de enorme prestaties van Dr. Schaepman te danken heb ben, n.l. de vorming der Katho lieken in de politiek tot een eigen macht. De resultaten van de machtsontplooiing van het Katholieke volksdeel werden uit voerig belicht. Spr. wees er ech ter op, dat men tegenwoordig minder goed schijnt te beseffen, wat „Schaepmans Erfdeel", waar toe de Katholieke politieke een heid behoort, eigenlijk wel waard is. Hetgeen men in vroegere ja ren met inspanning van alle krachten heeft bereikt, wordt nu teveel als iets vanzelfsprekends beschouwd. De eenheid is echter een kostbaar iets. Deze eenheid wordt niet in gevaar gebracht door opbouwende critiek in de partij, het laatste is zelfs ge wenst. Wel echter hekelde spr. de afbrekende critiek, zoals deze de laatste jaren O.a. is geleverd door enkele Katholieke bladen. Alleen onze tegenstanders hebben hiervan geprofiteerd. De uitslag der Kamerverkiezingen is hier van het bewijs. Gelukkig, volgens spr., zijn er verschijnselen aan wezig, die er op wijzen, dat men begint in te zien, dat het zo de verkeerde kant uitgaat, en dat alles moet worden gedaan om het verloren gegane terrein te herwinnen. Daartoe is nodig, dat de verschillende groeperingen in de K.V.P. elkaar in vertrouwen tegemoet treden en in onderling overleg tot overeenstemming trachten te komen, hetgeen altijd mogelijk moet worden geacht. Na zijn rede werden door spr. verschillende vragen bevredigend beantwoord. Bij de bestuursverkiezing werd de heer Hopman op voorstel van burgemeester Niele bij acclamatie als voorzitter herkozen. Van de overige vier bestuursleden stel den twee zich niet meer herkies baar. In volgorde der uitgebrach te stemmen werden gekozen de heren A. J. Mooij, J. Kuiper en J. Groot en Mevr. L. Schuit- Hille. De twee laatstgenoemden kwamen in de plaats voor de af getreden bestuursleden. De voor zitter dankte de scheidende be stuursleden de heren P. Bras en N. Ruiter voor de vele werk zaamheden door hen voor de K.V.P. verricht. Betreffende de gemeenteraads verkiezingen werd besloten te trachten met de afdeling K.V.P. te Egmond-Binnen, met eén can- didatenlijst uit te komen. Namen van candidaten kunnen tot 1 Maart 1953 worden ingeleverd bij de heer J. Kuiper, Egmonder- straatweg 287, Egmond a/d Hoef. De naam van elke candidaat moet zijn ondertekend door minstens tien leden. Zjj, die zich voor 1 Maart als nieuw lid opgeven, kunnen nog deelnemen aan de jj TiyiTmrrinf RCH Ajax DOS Heracles VSV GVAV Wagen. NEC Ensch. I EDO De Volei Zwolse 1 Sneek Frisia

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 2