Harde wind maakte goed spel in Edam onmogelijk René Roothooft titelhouder na finale tegen Elirlieli BI Nederlanders boekten fraaie successen Nederlands prof-elftal tegen F ankrijk in Parijs Het doen en laten der eerste klassers Arsenal's kansen op de doubleverminderd EVC-RKAFC Gemiste penalty voor rust werd R.K.A.F.Cnoodlottig In eigen doel gewerkt! Berg mann op retour Aanval op doel van Eindhoven mË Zeevogels - oud-doelman Mannes onder de lat - won Courses Hilversum Open Nederlandse tafeltenniskampioenschappen Voetbal in Engeland m i a „WOLVES" RUKKEN OP Willi v. d. Voort won in G joevik D.R.E.O -Zeevogels 1-3 Maandag 23 Februari 1953 Pagina 3 (Van onze Sportredacteur) Vier en veertig minuten lang hadden we vol spanning ge wacht op de eerste goede aanval in de wedstrijd tussen E.V.C. en R.K. A.F.C., twee topploegen uit 4B. Toen sneed een lange pass van Hoebe vlijmscherp naar Koger. Diens uitivijken naar links was zo snel, dat de E.V.C.-back v. Dijk geen andere mogelijkheid zag om de R.K.A.F.C.- midvoor de iveg te versperren dan door n ongeoorloofde tackle. Penalty! Maar Tijm faalde hopeloos in de afwer king daarvan Dat was meteen het einde van een eerste helft, waarin RKAFC tevergeefs had geprobeerd het windvoordeel in doelpunten om te zetten. In de tweede vijf en veertig minuten probeerde op zijn beurt EVC het. Doch ook hier bleef de harde wind baas over elf spelers, die hem als bondgenoot probeerden in te schakelen. Daarmee zou dit wedstrijdver slag ten einde kunnen ziin. Er waren zo weinig hoogtepunten, zo weinig feiten die vermeldens waard zijn. dat we eigenlijk met een zouden kunnen overgaan tot een korte nabeschouwing van de beide ploegen. Maar de eer en lof moet toch even worden toegezwaaid aan doelman Popma voor de wijze, waarop deze in de tweede helft zijn doel voor doorboring heeft behoed. Het was fantastisch zoals hij zich in de baan van een „oer- hard" schot van Stikkelman liet vallen en de bal juist op de doel lijn stopte. Op de doellijn? Heel E.V.C. juichte op dat tijdstip, vier minuten voor tiid, al voor doelpunt. Maar heftig gebarend veegde de scheidsrechter deze Edamse vreugde weg. Daarvoor had de jeugdige Alk- maarse doelman een fantastische kogel van rechtsbuiten De Boer juist over de lat gestompt en nog vroeger was zijn uitlopen naar een op hem toerennende Engel, zo goed „getimed", dat hij juist de bal voor diens voeten kon weggrissen. Laten we dan in de eerste helft niet vergeten de tweemaal gevaarlijke situaties voor het E.V.C.-doel. toen back Van San ten en later spil Rossenaar de bal vlak langs de eigen paal schoten. Maar dan zijn we ook uitgeput in ons arsenaal van wapenfeiten. Daarvoor schoot èn R.K.A.F.C. èn E.V.C. tekort in de afwerking. Meer vaart. Nu we het toch over afwer king hebben. Wel daar schuilt nu eigenlijk het grote gebrek van R.K.A.F.C. Deze zeer jeug dige ploeg, die verschillende uit stekende krachten in zich her bergt, gaat niet goed met die voetbalcapaciteiten om. Zodra iemand de bal heeft, gaan de andere spelers op hun lauweren rusten inplaats van on middellijk positie te kiezen en aldus de aanvallen gevaarlijker van karakter te maken. Het ge volg van deze „toekijkerii" was. dat men gisteren in Edam bii voortduring slechts Koger voor het E.V.C.-doel zag opereren en de binnenspelers en de buiten spelers maar wat toekeken hoe hij het eraf bracht. Gevolg er van was. dat deze zeer zeker snel-startende middenvoor niet voldoende werd uitgebuit en iedere keer werd afgeremd door de E.V.C.-achterhoede, die heus niet onpasseerbaar was. Als daar met even meer vaart, met even meer enthousiasme op het juiste moment was gewerkt, dan had de score niet dubbel blank ge bleven. De gemiste penalty ten spijt. De achterhoede had een goede dag. Dat was nodig ook. want zii stond tegen het beste deel van de E.V.C.-ploeg. De actieve, maar ietwat zelfzuchtige Stikkelman en de ex-Willem Il-er Engel vormden een klasse apart. Helaas voor E.V.C. werden ze vaak niet begrepen door hun medespelers. AREND VAN 'T HOF ONGENAAKBAAR De Wielertweekamp in Haar lem tussen de H.S.V. De Kampi oen en de A.S.C. Olympia is in een grote 79-17 overwinning voor de Haarlemmers geëindigd, ook al omdat de Amsterdammers niet met hun sterkste ploeg versche nen. Daan de Groot en Piet van Heusden ontbraken o.a. De uitslagen luiden: Profs en Amateurs (60 km). 1. Arend van 't Hof (Haarlem) 1 u. 41 min. 59 sec.: 2. Rusman (Haar lem) op 1 minuut; 3. Adri Voor- ting (Haarlem): 4. Piet van Roon (Haarlem); 5. Cor Bijster (Haar lem) op 1200 meter; 6. Piet Pe ters (Haarlem). ZWARTE WEEK VOOR COPPI De organisatoren van de Zesdaagse te Antwerpen heb ben bekend gemaakt dat zij een aanklacht tegen Fausto Coppi zullen indienen wegens het niet nakomen van con tractuele verplichtingen. De „campionissimo" had wegens gezondheidsredenen verstek laten gaan, en was ook ge noopt zijn deelneming aan de Parijse Zesdaagse af te zeg gen. Tenslotte heeft Coppi in het begin van de week te Varazze een boete opgelopen omdat hij bij de training op een fiets reed die, naar een politieagent constateerde, noch van een bel noch van een lamp voorzien was. waardoor hun passen doodliepen. Kwam de aanval wel goed door. dan waren daar altijd nog de prima op dreef zijnde Hoebe (even voor tijd uitgevallen), de wisselvallige Dorresteijn (die het trouwens best deed gisteren) en Wester, die een haast ondoor dringbaar verdedigingsblok heb ben gevormd. Popma in het doel hebben we al genoemd. Zo bleef dan deze wed strijd onbeslist. Maar we blijven erbij, dat een tech nisch uitstekende ploeg als R.K.A.F.C., mits men met meer vaart achter de bal zit, meer „meedoet" met het spel, betere kansen op de titel in 4B heeft dan tegenstander E.V.C. Vooral als men be denkt, dat aanvoerder Hey- nis en Ten Have nog op de ziekenlijst stonden «"f- v Voor Joh. Duin van Zwolse Boys was het een zeer onprettig ogenblik toen hij staande op de doellijn en nadat zijn doelman, reeds gepasseerd was de bal wilde wegwerken maar inplaats daarvan zijn tegenpartij een punt cadeau gaf. Zijn clubgenoot Oordt (rechts) kijkt onhutst over de schou der. De Ajacied links behoeft geen moeite meer te doen. De wedstrijd werd door Ajax met 82 gewonnen. ROTTERDAM Aloizy Ehrlich, eigenaar van een tafel- tennisschool in Parijs en schrijver van psychologische romans, had met een schijnbeweging de elegante Frans man René Roothooft uit positie gespeeld. Ehrlich, sluwe vos met een geslepen techniek, deed of hij een smash zou geven op een hoog door Roothooft teruggeslagen bal maar hij gaf er slechts een zacht tikje tegen. Even later wilde Roothooft hetzelfde doen, maar hij sloeg finaal naast de tafel. de titel van Richard Bergmann, die hem vorig jaar in de finale had verslagen, had overgenomen. Dat waren de meest oneveren- de momenten uit de finale van het heren enkelspel op de zesde open Nederlandse tafeltennis kampioenschappen- die Zaterdag en gisteren in de Ahoyhal in Rotterdam werden gehouden. Roothooft werd titelhouder in 'n partij, die uitblonk door tech- Het elftal der Nederlandse professionals, dat op 12 Maart a.s. in het Pare des Princes te Parijs tegen Frankrijk speelt ten bate van de slachtoffers van de watersnood in Nederland, is als volgt samengesteld: Doel: De Munck (F. C. Koeln); achter: De Kubber (Girondins Bordeaux) en De Vroet (Rou- aan); midden: Schaap (Racing Club de Paris), Van der Hart (Rijssel) en Timmermans (Ni- mes); voor: AppeJ (Reims), Wil kes (Turijn), Van Geen (Nantes), Rijvers (St. Etienne) en De Harder Girondins (Bordeaux). lste klasse A lste klasse C AjaxZwolse Boys 8—2 SpartaMVV 0—0 Wageningen De Volew. 0—0 Willem II Excelsior 22 SneekEnsch. Boys 0- -0 SWEmma 20 FrisiaEDO 0- -0 Theole—VVV 0—2 DOS—RCH 0- -1 Sittardia Longa 42 VSVHeracles 40 JulianaBrabantia 1—2 BW—HBS 4—0 RCH 12 10 1 1 21 Sparta 15 9 3 3 21 Ajax 14 9 2 3 20 Willem II 15 7 5 3 19 DOS 14 7 2 5 16 MW 14 6 6 2 18 Heracles 13 6 3 4 15 VW 15 6 6 3 18 VSV 13 5 4 4 14 BW 14 6 5 3 17 GVAV 14 5 4 5 14 Sittardia 14 7 2 5 16 Wagen. 12 3 6 3 12 Excelsior 14 5 5 4 15 NEC 13 4 4 5 12 Emana 14 6 3 5 15 Ensch. B. 13 4 4 5 12 Longa 13 7 0 6 14 EDO 14 4 4 6 12 SVV 14 6 1 7 13 De Volew. 15 5 2 8 12 Brabantia 15 6 0 9 12 Zwolse B. 13 3 3 7 9 Juliana 14 2 4 8 8 Sneek 12 3 2 7 8 HBS 14 3 2 9 8 Frisia 12 2 3 7 7 Theole 15 2 2 11 6 lste klasse B DWSStormvogels 3—1 't GooiBlauw Wit 0—0 Haarlem— -Leeuwarden 1—1 Achilles Enschede 1—4 AGOW_ Vitesse 1—1 Heerenv. 14 9 2 3 20 Enschede 14 7 4 3 18 Vitesse 14 7 3 4 17 Haarlem 13 5 6 2 16 Leeuw. 14 6 4 4 16 BI. Wit 15 6 4 5 16 DWS 14 7 2 5 16 Stormv. 14 6 3 5 15 Elinkwiik 13 5 2 6 12 AGOVV 13 4 4 5 12 Be Quick 15 4 4 7 12 't Gooi 14 3 5 6 11 Achilles 14 2 3 9 7 '"-o Ahêad 13 1 4 8 6 lste klasse D FeyenoordEindhoven ADOXerxes NACBleij erheide RBCMaurits NOAD—Hermes DVS LimburgiaDHC Eindhoven 14 8 3 PSV 14 8 2 ADO 13 7 3 Feyenoord 15 6 5 NOAD 14 6 4 Bleyerh. 14 6 3 RBC 14 7 1 Xerxes 14 4 5 Limburgia 14 4 4 NAC 14 4 4 Herm.DVS 13 3 5 DHC 13 5 0 Maurits 14 2 6 TEC 14 3 3 1—3 2—1 0—4 3—1 2—2 4—2 19 18 17 17 16 15 15 13 12 12 11 10 10 9 Reserves zijn: Vreeken (Nan tes), Van Lent, Lens) en Röhrig (Roubaix). Appel zal als technisch leider fungeren, terwijl de Franse voet balbond een verzorger zal aan wijzen. Naar wij van Theo Timmer mans nader vernemen, hebben alle Nederlandse spelers, die in Franse clubs uitkomen, zich be reid verklaard in het profes sionalteam van Nederland te spelen, terwijl hun clubs geen bezwaren hebben gemaakt. De heren G. Kruyver en L. Brunt, die dit weekeinde te Keulen vertoeven en in deze stad een onderhoud hebben met dr. P. Bauwens, voorzitter van de West Duitse voetbalbond, zul len aan F .C. Koeln om toe stemming vragen De Munck af te staan voor de wedstrijd te Parijs op 12 Maart. Maandag a.s. zal de heer Brunt zich met de voorzitter van Torino, de club waarvoor Faas Wilkes op het ogenblik speelt, in verbinding stellen ten einde het mogelijk te maken, dat ook Wilkes naar de Franse hoofdstad komt. niek. die zo gepolijst was. dat voor opwindende momenten geen plaats was. Roothooft. in 1951 al eens kampioen, greep voor de tweede maal de titel. De grootste verliezer van deze beide hoogtijdagen in het Nederlandse tafeltennis was Richard Berg mann. die al zovele lauweren heeft geoogst toen de kampioen schappen nog in Utrecht werden gehouden, maar die zich nu te vreden moest stellen met 'n enke le halve finale in 't heren dubbel spel en die werd nog verloren. Balletdanser Rene Roothooft met zijn soepele bewegingen en gemakkelijke slag was in razend tempo op Ehrlich afgegaan. Een tegenstander van negen en der tig jaar moet immers met tempo verslagen worden. Maar Ehrlich, titelhouder 1950. liet zich niet overrompelen. Hij nam het tem po over en verraste Roothooft met zijn eigen wapen, de onver wachte dropshot. eensklaps ge plaatst in een snelle rallye. Daar mee bracht hij de balans in de eerste game enige malen weer in evenwicht, zelfs op 2021 nog. maar twee fouten gaven Root hooft de eerste game. De tweede werd regelmatig door Ehrlich gewonnen en de derde ging weer naar Roothooft met dezelfde cij fers als de eerste. 2321. De spelers konden na die drie games vijf minuten rusten. Roothooft met een kleur van inspanning, keek de druipende Ehrlich even aan. De tafeltennisleraar schudde zijn hoofd. Nederlandse in finale! Er was zowaar en finale met een Nederlands tintje. Corrv Schuyt. een speelstertie uit Haar lem was voor deze gelegenheid aan de Zuidslaaf Zarko Dolinar gekoppeld en zii haalden wa rempel de eindstrijd door o.m. het dubbel Marv Detournay- Buijens (België) en Nora van Megen-Bermann uit te schake len. In de finale had het Neder lands Zuidslavische gelegenheids- dubbel echter niets in te brengen tegen Rosalind Rowo er. Brian Kennedy, die met 2113. 21—15. 21—9. glansrijk wonnen. Eigenlijk zijn die gemengde dubbels niet veel waard, want meestal worden spelers en speelsters aan elkaar gekoppeld, die elkaar in het ge heel niet kennen. Maar alia, dit onderdeel staat nu eenmaal op het programma en het gaf Rosa lind Rowo de gelegenheid het succes van de tweelingzusjes Ro salind en Diana Rowo uit Enge land compleet te' maken, want zii waren ondubbelzinnig de sterkste speelsters in het damesdubbel. dat zij dan ook zonder moeite wonnen, en in het enkel-snel vormden zii eveneens een klasse apart. Het vorig jaar had Diane Rowo de titel in het enkelspel gewonnen van haar zuster, dit keer was het al evenzo, en ook in het dubbel prolongeerden zii hun titel. Bleef over het herendubbel. waarin Cor du Buv en Wil van Zoelen een opmerkelijke presta tie leverden, via een overwinning op Jan BoosmaCor de Bruyn en HaguenauerMiller kwamen zii in de halve finale tegen Ha- rangozo en Dolinar De Neder landse kampioenen verweerden zich uitnemend en hadden het met iets meer fortuin verder kunnen brengen dan de drie games nederlaag met 2117. 22 20. 21—19, waarmee de Zuid- slaven in de finale kwamen tegen Bergmann en Kennedev. Hierin bleek weer eens, dat Bergmann niet meer r alleenheerser is en meer dan één speler zich tot ziin peil heeft opgewerkt. In dit ge val de Zuidslaven. die vrij ge makkelijk met 1621. 2119. 2118, 2113 de ereplaats voor zich opeisten. Prinses Beatrix wint drie eerste prijzen Hij hoefde niet te rusten. Wel nu, dan ging Roothooft, meteen ook door. Weer gaf de Pool enige dropshots toen ieder een smash verwachtte maar dat kon hem niet meer redden. Na 1212 was de fut er bij hem ineens uit. Hij sloeg fout op fout en terwijl jn -jg dressuurwedstrijd. eerste het Zuid-Slavische volkslied in het springconcours en ook In de Amersfoortse manege heeft Prinses Beatrix Zaterdag middag bij de indoor jeugd wedstrijden. georganiseerd door de Zuid-Veluwse Jachtvereniging enkele fraaie successen behaaald. Zij won niet minder dan drie eerste prijzen. Zij werd eerste klonk, omdat Zarko Dolinar en Vilim Harancoczo net de titel in het dubbele hadden behaald, stond Ehrlich al hopeloos achter met 1915. Het werd tenslotte 2116. waarmee René Roothooft Eindhoven trad Zondag in het strijdperk tegen Feijenoord te Rotterdam en de gasten legden beslag op beide punten door een 31 overwinning op de Rotterdammers. Tijdens een schermutseling voor het doel van Eindhoven zien we v.l.n.r. F. Tebak, E., v. d. Hoek, F., doelman Hanssen, F., van Tuyll E., F. v. Kennemade, E. en M. v. Woerden, F. eerste in de samengestelde wed strijd. Door haar overwinning in het dressuurnummer kwam zii in het bezit van de Pico-beker. een wisselbeker die in Maart 1952 voor de eerste maal door Prinses Irene werd gewonnen. De wedstrijden werden bijge woond door H. M. de Koningin en voor een deel ook door Prins Bernhard. Russin wereldkampioene op de schaats Het wereldkampioenschap hard rijden op schaatsen voor dames is vandaag gewonnen door de 19-iarige Russin Khalida Chtche- goleeva met een totaal van 207.640 punten. Tweede werd de Russin Rim- ma Zhukova met 207.717 pt. Oostelijk lager voetbal voor plan-Burgwal Met algemene instemming heb ben de vertegenwoordigers van de vereniging van Oostelijke tweede, derde en vierde klassers, die Zaterdagmiddag te Deventer vergaderden, een motie aangeno men waarin tot uitdrukking wordt gebracht dat de afgevaar digden van het oostelijke lagere voetbal zullen blijven stemmen voor uitvoering van het Plan- Burgwal, dus verscherpte degra datie van de eerste klassers. Wanneer tijdens de komende bij eenkomst met de eerste klassers een afwijzend voorstel, ten gun ste of ten ongunste van dit plan ter tafel zou worden gebracht, zullen de afgevaardigden van de oostelijke tweede, derde en vier de kiassers eerst ruggespraak dienen te houden. Arsenal's kansen om zowel de League-kampioenschap als de be ker te winnen zijn ongetwijfeld verminderd door de nederlaag met de oneven goal uit vijf tegen Blackpool. De Gunners verloren namelijk niet slechts twee waardevolle Leaguepunten maar men moet aannemen dat ook hun moreel een deukje heeft gekregen wat betreft de ontmoeting met Black pool in de zesde ronde van de be- kercomipetitie, Zaterdag 28 Febr. a.s. want Blackpool zal dan aan treden in het besef dat de tegen stander zeker niet onoverwinne lijk is, en het zal zijn beste been tje voorzetten om het wapenfeit van deze Zaterdag te herhalen. Evenwel zullen de Gunners dan echter waarschijnlijk Jimmie Loigie weer in hun gelederen heb ben, en dit zou wel eens al het verschil tussen een zege en een nederlaag kunnen betekenen. Zij stonden te Blackpool bij rust met 02 achter, haalden toen op lot 22 maar zagen zich het gelijke spel ontgaan toen de Schot Allan Brown zeven minuten voor het einde de beslissende goal scoorde. Blackpool was overigens de enige ploeg van de Laatste acht voor de beker die de volle oogst binnen haalde. Birmingham en Gateshead werden evenals Arsenal geklopt, terwijl Aston Villa, Bolton, Tot tenham en Everton alle met een puntenverdeling tevreden moes ten zijn. De strijd in de bovenste regio nen is zo fel dat de nederlaag van Arsenal een val van de tweede naar de vijfde plaats betekende. Burnley handhaafde zich op aan de kop, dank zij een overtuigen de zege te Derby, en Wolver hampton klom op naar de twee de plaats door een 30 overwin ning in de uitwedstrijd tegen Manchester United. De Wanderers misten de Captain van het Engel se elftal Billy Wright maar had den voor hem in de amateur in ternational Slater een uitstekende vervanger. Cardiff City bezorgde zijn aan hang een prettige middag in de match tegen Manchester City. Twee minuten na de aftrap in Ninian Park brak een oorverdo vend lawaai los: de thuisploeg had haar eerste doelpunt in een leaguematoh gescoord sinds 20 December. Dit was juist het suc cesje dat Cardiff nodig had, er werd steeds beter gespèeld en toen inrukken geblazen werd was de ongelukkige keeper van Man chester zes maal geslagen. Op hooi peil stond de ontmoe ting TottenhamPreston in White Hart Lane. Len Duquemin ver richtte in de eerste helft een hat trick voor de Spurs, maar Preston haalde een 2—4 achterstand op en de punten werden gedeeld. De uitslagen Eerste divisie: BlackpoolArsenal 32 BoLton Wand.Aston Villa 00 Cardiff.Manchester C. 60 ChelseaChariton 01 DerbyBurnley 13 Manchester U.Wolvenh. W. 03 NewcastleLiverpool 12 PortsmouthSunderland 52 Sheffield W.Stoke 10 TottenhamPreston N. E. 44 W. Bromw.Middlesbrough 30 Tweede divisie: BirminghamBury 02 BlackburnSheffield U. 12 Brentford1Doncaster 10 Everton.Swansea 00 HullBarnsley 22 LeedsNotts C. 31 LincolnFulhaui 22 LutonSouthampton 12 Notts F.Huddersfield 10 PlymouthLeicester 21 RothenhamWest Ham 11 GJOEVIK, 22 Febr. (AP) De alhier gehouden tweedaagse schaatswedstrijd is gewonnen door de Nederlander Willem van der Voort met 192.843 punten. Hij won vandaag zowel de 1500 als de 5000 meter. Tweede was Pat Monamara, Amerika, met 195.150 p., derde Yngvar Carlsen, Noorwegen, met 195.804 p. De uitslagen van de 1500 me ter waren: 1. Van der Voort 2.20.5; 2. Pat Monamara, Minnea polis 2.22.5; 4. Gerard Maarse, Holland 2.23.0; 8. Wim de Graaf, Holland 2.26.3. De uitslagen van de 5000 meter waren: 1. Van der Voort 8.21.1; 2. Odd Pedersen, Noorwegen 8.35.8; 3. Holwell en Yngvar Carlsen (Noorwegen) beiden 8.36.2; 5. Johnny Cronshey 8.39.2; 6. Mona mara 8.49.5; 8. Graaf 8.51.0; 9. Maarse 8.55.5. Op de eerste dag was v. d. Voort tweede op de 3000 m. en zesde op de 500 m. Hier was Maarse tweede in 43.8 seconde. De Brit Norman Holwell, die na de 500 en de 3000 meter Za terdag de leiding had, werd van daag op de 1500 meter gediskwa lificeerd en komt niet in het eindklassement voor. Holwell blokkeerde van der Voort bij het wisselen van buiten- en binnen baan gedurende de 1500 meter en van der Voort moest afrem men om een botsing te vermijden. In het eindklassement is Ge rard Maarse zevende met 197.317 p. en Wim de Graaf achtste met 197.917 p Voor het eerst in deze compe titie moest Zeevogels het stellen zonder haar doelverdediger Twisk, die wegens een onwillige knie verstek moest laten gaan. De oud-keeper Mannes was on middellijk bereid de opengevallen plaats in te nemen en hij deed dit voortreffelijk. Een harde wind, schuin over het veld, deed veel afbreuk aan het spel. Er werd vooral door de thuisclub hard ge werkt om de kostbare punten, terwijl de bezoekers het meer in rustiger voetbal zochten. DREO startte met de felle wind in de rug en zat meteen voor het doel van de Zeevogels en binnen vijf minuten hadden ze hun eerste doelpunt reeds ge scoord. Later bleek dit ook het enige te zijn. De middenvoor schoot van vlakbij keihard in, on danks wanhopig verweer van doelman Mannes. In dezelfde minuut lag de bal voor de tweede maal achter de Zeevogels-goalie, maar nu was het buitenspel, wat de prima lei dende scheidsrechter Brugge niet ontging. Ondanks de tegenwind namen de bezoekers het spel in handen en het DREO-doel ont snapte meerdere malen aan een Prachtige tijd van Ria Vonk Het hoogtepunt van de tweede ontmoeting in de Driekamp voor gemengde ploegen, die Zondag in het zwembad van de A.M.V.J. werd gehouden, was het duel op de 100 meter vrije slag tussen Els van der Ploeg (A.D.Z.) en Ria Vonk (H.D.Z.). Drie banen gin gen deze meisjes gelijk op en toen kwam voor Els de terugslag van een hevige griepaanval, die haar de afgelopen week aan haar bed heeft gekluisterd. Zij bleef aan het laatste keerpunt „hangen", terwijl Ria Vonk in een prachtige stijl doorging en in de uitstekende tijd van 1 min. 7.8 sec., waarmee zij haar per soonlijk record evenaarde, aan tikte. Els van der Ploeg noteerde toch nog de goede tijd van 1 min. 8.7 sec. DAMKAMPIOENSCHAP BEGONNEN De uitslagen van de partijen gespeeld om het persoonlijk dam kampioenschap van Nederland luiden: H. LarosP. Beers 11; R. C. Keller—J. Baas 2—0; J. H. CraaneP. Bergsma 0—2; A. Bi- zotJ. M. Bom 02; A. H. van AaltenP. Beers 20; J. Baas ir. G. van Dijk 02; R. C. Keiler W. Huisman 02; J. M. Bom H. N. van Mourik 11; W. Roo- zenburgH. Laros 11; J. H. CraaneW. F. van der Sluis 02; A. BizotP. Bergsma 02. doorboring. In deze periode raak te ook hun doelman geblesseerd en werd vervangen. Een vrije schop vloog rakelings over het Zeevogelsdoel, maar daarna weer geregelde aanvallen der bezoe kers en tenslotte schoot Kley- broek een voorzet van Druiver in eens in de roos (11) en met deze stand werd er gerust. Na de pauze had Zeevogels de beste kans op de overwinning en toen de linksback der gastheren slecht wegwerkte, schoot Neijens nummer 2 in de touwen. Zeevogels ging nog even door en een prachtige combinatie tus sen de gebroeders Huiberts en Kleybroek bracht de bal in gun stige positie voor de linkervoet van Neijens en toen was het 31. Nog eenmaal redde Mannes, door een geweldige kogel van de rode middenvoor uit de bovenhoek te duiken. De laatste minuten wa ren niet bijster interessant. Goed werk deden in deze wedstrijd de kanthalves Kleverlaan en Baltus. De uitslagen van de gehouden draverijen te Hilversum luiden: Kanarieprijs: 1. Quatrieme Pou- lain (J. M. v. d. Berg) 3.02.4, 1.35; 2. Quick Gregor V; 3. Peter Scott. Tot.: w. f8.10; pl. f2.50 f 1.80, f4.40; gek. f5.20; cov. f3.40. Parkietprijs: Eerste serie: 1. Playsier (J. T. de Graaf) 2.54 1.30.6; 2. Quickline; 3. Pieter D. Tot.: w. f21.90; pl. f7.60 f3.30; gek. f81.40; cov. f6.40. Tweede serie: 1. Peter Pech (W. H. Geersen) 2.56.2 1.31.8; 2. Uita Scott; 3. Prof. Heny. Tot.: w. f 2.9Ö; pl. f 1.40 f 1.50; gek. f 6.30; cov. f 3.50. Finale: 1. Paul Spencer (J. Bak ker) 2.49.4 1.30.1; 2. Pieter D; 3. Playsier. Tot.: w. f 18.80; pl. f4.10 f 1.80 f2.10; gek. f 14.10; cov. f4.70. Kolibriprijs: 1. Odylie Spencer (P. A. Strooper) 3.31.8 1.30.5; 2. Peter Karnac; 3. Pelikaan S. Tot.: w. f4.10; pl. f2.60 f 1.90 f 1.70; gek. f 11.60; cov. f6.10. Vinkenprijs: 1. Oriënt Express G (P. M. Smit) 2.51.9 1.27.8; 2. Larrikin; 3. Postduif je G. Tot.: w. f8.20; pl. f2.70 f2.20 f 1.60; gek. f6.30; cov. f7.20. Leeuwerikprijs: 1. Olivier B (J. M. v. d. Berg) 3.22.8 1.27.4; 2. Morning Star; 3. Madame B. Tot.: w. f8.30; pl. f5.f4.10; gek. f 27.20; cov. f 8.50. Le Monteprijs: 1. Matador (K. Kramer 2.59.6 1.33.1; 2. Partout; 3. Guy Hanover. Tot.: w. f40.30; pl. f5.20 f6.20; gek. f 11.60; cov. f 19.80. De totalisator-omzet bedroeg f82.905.50.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 3