DEM,, HSV, Grasshoppers overwinnaars van de dag HUNTER Machteloos Helder werd in de tweede helft verslagen 9575 Grasshoppers had weinig moeite met stroef Andijk Kan Beide teams speelden middelmatig voethal A Icmaria had 't moeilijk tegen Spartaan Snelle buitenspelers leidden de zege in Hugo-Boys moeten serieuzer gaan trainen 2e, 3e en 4e klassers Prachtige prestaties van MeervogelsBergen en B.K.C. Alkm. Boys liet eer aan Velsen A.F.C.-Helder 5-3 Tocli won het met 2-1 Dirk Ursem: schotvaardig! Liinmeii had pech tegen Oudesluis S.R.C. moest buigen voor J.V.C. Nederland tegen Ierse Vrijstaat Coiitacimaii tussen Hugo-Girls en -Boys SEW, R DRE Kolpin^ Geel-Zwa VITSl IN DE h Pagina 4 Maandag 23 Febmari 1953 Advertentie Zoals te verwachten is de hernieuwde inzet van de voet balcompetitie in Noord-Holland, evenals elders in het land, niet zonder verrassingen verlopen. Daar waren hele afdelingen, die onverwachte uitslagen opleverden. Neem bijv. 4A. Schagen en Z.A.P. verspeelden daar punten, evenals Succes. In 4B bedwong Meervogels leider Assen delft en in 3C nam D.E.M. de leiding van Zaandijk over. HSV lachte Er was slechts één club van 't leidende viertal, da,t geen punt kwijtraakte. HSV. De les in dachtig van de nederlaag tegen Oudesluis, namen de Heilonaren geen halve maatregelen tegen MFC., zes-nul, het zijn veelzeg gende cijfers. ZAP kwam in Anna Pauilowna niet verder dan een puntloos ge lijk spel tegen DTS, dat nog al tijd een lastige tegenstander is voor welke club dan ook. Maar wat te zeggen van Scha gen. Het gelijke sipel tegen Ran- ders, dat voor lijfsbehoud vecht, is een kostbare pas terug voor de Geel-Zwarten. Succes kon op Wieringen ook al geen volledige winst binnenhalen. USVU blijkt steeds meer thuis te worden in de vierde klasse. Puntloos bleef hier de strijd. Dat Oudesluis het hier overigens ernstig meent met zijn ontsnappingspogingen van de fatale laatste plaats, bewijst de 21 zege op Limmen. Watervo gels tenslotte kon het op eigen terrein niet bolwerken tegen Texel, dat steeds meer naar vo ren komt. Eigenlijk hebben de tweede klassers nog voor de meest nor male uitslagen gezorgd. Kijk daar eens naar 2A. Heel netjes gaf ZFC tegen KFC in de vroeger zo sensationele derby geen krimp en won .met- 30. Maar de Ken- nemers deed hèt nog beter. Het won en dwong daarmee tegelijk concurrent DWV tot de terug tocht (2—5). Dat de „newcomer UW mee bleef marcheren had den we verwacht. WA moest op eigen terrein de pun,ten afstaan, al waren de cijfers 13 niet hoog. Prachtig werk deed ook Alcmaria. dat niet voelde voor een afzakken naar lagere regio nen. De 2—1 zege op de Spar taan was daar het bewijs voor. Hier is de stand thans: 2 A: Kennemers 11 8 2 1 18 ZFC 11 8 1 2 17 UVV 11632 15 D.W.V. 10 4 3 3 11 Alcmaria Victrix 11 4 2 5 10 V.V.A. 11 4 2 5 10 De Spartaan 8 2 3 3 7 Hollandia 9 1 4 4 6 KFC. 11 1 3 7 5 H.R.C. 11 1 3 7 5 Volendam onbedreigd Terwijl Volendam zelf niet speelde, werd zijn positie toch beter, want „concurrent" West,- Friisia verspeelde een punt tegen hekkesluiter OSV. Dat zag Hel der met lede ogen aan, want de ze withemden konden in de uit wedstrijd tegen AFC geen succes boeken. Het werd een 53 ne derlaag. Gelukkig voor hen de den Schoten en ZVV het niets beter. Schoten verloor van Ra- pidi'as en ZVV kreeg geen schijn va" ans tegen het sterk naar v komende HVC. Dat HFC het niet kon bolwerken tegen Zeeburgia was al half en haif verwacht. De vraag rijst: Wie kan hier nu eigenlijk Volendam nog bedreigen? 2 B: Volendam 11 8 3 0 19 West-Frisia 12 5 5 2 15 Rapiditas 13 6 3 4 15 AFC. 10 5 4 1 14 H.V.C. 12 5 3 4 13 Zeeburgia 12 5 2 5 12 H.F.C. 11 4 3 4 11 Helder 11 1 5 5 7 Schoten 10 2 2 6 6 ZVV. 11 2 2 7 6 OS.V. 11 2 2 7 6 Zaandijk: leiding kwijt Reeds in dc aanvang van dit seizoen schreven we, dat DEM in 3C een gevaarlijke concurrent voor de eerste plaats zou worden. Wel, de overwinning van deze Beverwijkse club in Zaandijk op de blauwhemden behaald, be wijst ons gezegde. DEM won met 2—1 en heeft nu de leiding van Zaandijk overge nomen. Alkmaarse Boys verloor de aansluiting met de kopgroep door in Velsen het enige doel punt van de wedstrijd tegen zich te laten scoren. Purmersteijn en Wijk aan Zee deelden de punten. De grote verrassing komt echter uit Velsen Noord, waar BKC met de voetstappen van Vitesse en GVO achter zich to,t een zege op Kinheim kwam. Kostbare punten voor de Pot- dersen, die binnenkort 'hun snelle voorhoede-speler Blok kwijtra ken. 3 C: D.E.M. 12 8 2 2 18 Zaandijk 12 8 2 2 18 Kinheim 12 5 4 3 14 Wijk aan Zee 13 6 2 5 14 Alkmaarse Boys 12 4 4 4 12 W.S.V. '30 10 3 5 2 11 Purmerstein 11 4 3 4 11 Vesen 11 3 4 4 10 B.K.C. 12 4 2 6 10 Alw. Forward 10 4 0 6 8 G.V.O. 10 2 2 6 6 'Vitesse '22 11 1 2 8 4 Het reisje naar Velsen heefl Alkm. Boys weinig winst opge leverd, want het moest met een zij het kleine nederlaag genoegen nemen. Een straffe wind van doel tot doel maakte het spelen niet ge makkelijk. Voor de rust hebben beide partijen zich alle moeite gegeven om een doelpunt te maken, maar beide verdedigingen hielden stand en wisten hun doel schoon te houden. Met blanke stand werd dan ook de tweede helft begonnen. Reeds kort na de hervatting wist Vel sen de leiding te nemen met een goed doelpunt, dat, zoals later bleek, de beslissing bete kende. De Alkm. Boys-voorhoede trachtte wel de achterstand in te lopen, maar ook nu trad weer aan het licht, dat deze linie het. zwakke deel van het elftal is. Zij mist de nodige stootkracht, welke voor het maken van een doelpunt nu eenmaal nodig is. Er waren wel enkele kansjes, maar die werden onbenut ge laten. Daar de Velser voorhoede verder in de Boys-verdediging 'n onoverkomelijk struikelblok vond, bleef de stand ongewijzigd en bleven de beide punten in Vel sen. Vermelden we nog, dat Metselaar na de rust uitviel, waarna Pater rechtsback ging spelen. Grongrijp bezette daar na de midvoorplaats. 4 A: H S.V. 12 9 2 1 20 Z.A.P. 11 7 4 0 18 Texel 13 6 5 2 17 Succes 11 6 2 3 14 Schagen 10 4 5 1 13 Limmen 13 4 4 5 12 D.T.S. 13 4 4 5 12 U.S.V.V. 12 4 1 7 9 Oudesluis 12 3 2 7 8 Watervogels 13 4 0 9 8 M.F.C. 10 2 3 5 7 De Randers 10 0 2 8 2 Alleen Grasshoppers won Terwijl Assen delft gelijk speelde in Akersloot en EVC en RKAFC in Edam ook al niet tot een be slissing kwamen, scoorde Grass hoppers er lustig op los. 5-1 tegen Andijk. Men begint in Hoog woud weer met volle moed naar de bovenste plaats te kijken. EVC en RKAFC bleken tegen elkaar opgewassen en Meervo gels boekte toch maar even een prachtig resultaat met zijn ge lijke spel tegen leider Assendeilft. Monnikendam wil het ook nog niet opgeven. De Rijp, toch wel één van de zwakke zusjes, kreeg aan het IJselmeer geen schijn van kans. (51). Een gek resul taat kwam tenslotte uit Lutje- broek. Daar zag de thuisclub Zouaven kans om van het onder aan staande Bergen te verlie,zen (23). Dat geeft deze blauwhem den weer wat hoop. 4 B: r//(J Mijn smaak is Hunter. Navy Cut En beiden hebben gelijk als ze zeggen: Ha!... HUNTER Heerlijk! Assendelft 12 8 3 1 19 R.K. A.F.C. 11 7 2 2 16 Grasshoppers 12 6 4 2 16 E.V.C. 11 7 1. 3 15 Monnikendam 11 6 2 3 14 Purmerend 8 3 5 0 11 V.Z.V. 12 5 1 6 11 Meervogels '31 13 3 5 5 11 Zouaven 11 3 1 7 7 De Rijp 10 2 2 6 6 Andijk 13 2 2 9 6 Bergen 12 1 2 9 4 Engelse lioekey-dames zegevierden Op Klein Zwitserland in Den Haag speelden de dames B- hockey-ploegen van Nederland en Engeland. De Engelsen won nen met 50, nadat bij rust reeds een 3—0 voorsprong was verkregen. Was de wedstrijd A.F.C.Helder in de eerste speelhelft het aanzien voor de toeschouwers nog wel waard, wat er na de rust vertoond werd was het praedicaat 2e klasse nauwelijks waardig. Dat er in deze speelhelft nog drie doelpunten gescoord werden, was meer te wijten aan onoordeelkundig verdedigen dan aan intelligent aanvalswerk. Het werd een verdiende 5—3 nederlaag voor de „whites" die hiermee nog steeds in de ge vaarlijke hoek blijven hangen. Wat de wedstrijd betrof het vol gende: Reeds in de vijfde mmuut werd de AFC-midhalf Bijker, middels een pass van v.d. Meu- len, zo door Heijster en Rottier in het nauw gebracht, dat hij niets beters te doen had dan de bal hard langs zijn eigen doel man in het net te jagen 01. Drie minuten later was de stand echter weer gelijk. Een aanvan kelijk afgeslagen AFC-aanval werd onderschept door links binnen Feldmann die van grote afstand via de staander raak schoot (1—1). Middels Heyster enerzijds en los„balligheid" van doelman Zimmerman anderzijds kreeg den Helder aanval een tweetal goede kansen, maar linksachter Bouwens voorkwam in de laatste instantie erger. De rood zwarte aanval was in deze perioden bijzonder actief, vooral wat het belangrijke punt „schieten" betrof, Boeke! stak echter in goede vorm en wist voorlopig erger te voorkomen. We zeggen „voorlopig", want een flitsende v.d. Bergh—Dissel koenTromp-combinatie .werd door l.g. schitterend ingekopt. Om voor ons onbegrijpelijke re den werd dit volkomen zuivere doelpunt geannuleerd. In de 29ste minuut was het de beurt aan Helder. Een doorge speelde bal van Vonk aan Schou wenaars deed de laatste een uit stekende voorzet lanceren, die Zimmerman dacht te „plukken", we schrijven „dacht" want Rot tier zocht kennelijk contact met Het gironummer van het Nationale Rampenfonds is 9575Den Haag. Ook aan de bureaux van onze krant kan men gei den storten of per giro of postwissel overmaken. Alle binnengekomen gif ten zullen wij in dit blad verantwoorden en aan stonds overmaken aan bet Rampenfonds. de AFCgoalie en liep deze plus bal achter de lijn 12. In de hierop volgende minuten was de stand echter weer gelijk. Een slecht weggewerkte hoekschop werd een prooi van middenvoor v.d. Bergh die ontstellend hard raak schoot 22. Het leed was 'voor Helder nog niet geleden, v.d. Bergh maakte handig gebruik van een teveel aan bewegings vrijheid. Alleen voor Boekei ge komen faalde hij niet 32. Veel doelpunten, weinig fraais Vanaf de aftrap in de 2e helft faalde Heyster op een pass van v.d. Meulen voor open doel. einde. Rottier deelde in de malaise door dit spelletje even later te herhalen. Na al deze vergeefse scoringspogingen was een kost bare blunder van v.d. Neut Hel der noodlottig. In plaats van met een ferme trap schoon schip te maken, werd het een rollertje in de richting van Feldmann die onmiddellijk het leer voor het Helder-doel dirigeerde, waar v.d. Bergh de bal op de schoen var. Wildschut lag, die van twee me ter afstand de stand op 42. bracht. Dit gebeurde in de 12e minuut. Na 25 minuten spleet Vonk met een scherpe pass de achter hoede der Amsterdammers open. Het korte tikje van Rottier aan Heijster was toen voldoende 43. v.d. Meulen demonstreerde hierna zijn onkunde in het be nutten van kansen. Voor open doel kopte hij een voorzet van Heijster naast. De strijd verloor hierna hoe langer hoe meer aan aantrekke lijkheid. Het werd zonder meer rommelig. In deze rommelderij hield Feldmann en Wildschut het hoofd zeven minuten voor het einde nog even koel. door na een eindeloze combinatie de stand op 53 te brengen. Met deze stand kwam ook het De Alcmarianen, ditmaal in het blauw gestoken, hebben twee kostbare punten op de Spartaan veroverd. De lange rustperiode had niet alle spelers goed gedaan, want enkele waren tegen het einde lelijk uitgespeeld. Nu trof het niet, want er stond een krach tige wind, die het spel zeer be moeilijkte. Het was overigens een spannende strijd en men kon best bemerken, dat beide partijen de punten goed konden gebruiken, want het ging er dikwijls hard toe, waardoor de strijd een ietwat rommelig karakter kreeg. Bij Alcmaria ontbrak Maasen, die verhinderd was. Hij werd verdienstelijk vervangen door Webster. Voor de rust speelde Alcmaria met wind en zon tegen, maar over het geheel genomen, was het spel toen beter dan na de rust. Gesteund door de wind begonnen de Amsterdammers meteen met een aanval, besloten met een kogel, welke Vasbinder slechts met grote moeite wist te stoppen. Dit deed veel van de Amsterdammers verwachten, maar zij hebben deze belofte niet ingelost. Later waren hun scho ten slecht gericht en vervielen zij in het korte spel, waardoor de Alcmaria verdediging steeds kon ingrijpen. Al waren dan de Spar taan-aanvallen talrijker, toch heeft de Alcmaria voorhoede meerdere goede aanvallen op gezet, maar ook hier liet de juiste afwerking te wensen over. Tot na 35 minuten Alcmaria een vrije schop kreeg te nemen, welke door Paulisse goed voor doel werd ge plaatst. Untied zag zijn kans en kopte de bal mooi langs de Spar taan doelman. Met deze 10 voorsprong ging de rust in. Ondanks het feit, dat De Spar taan na de rust de wind tegen had, begonnen zij met een serie aanvallen op het Alcmaria doel, maar de Alcmaria verdediging wist met succes deze aanvallen te weerstaan. De Spartaan voorhoede was wel bewegelijk, maar bracht er voor doel weinig van terecht. Toch wist het na een half uur gelijk te maken. Een vrij on schuldige aanval werd door Wij- nands onvoldoende gekeerd, waardoor van Lier met de bal alleen voor Vasbinder kwam te staan. Hij maakte geen fout en de strijd was weer volkomen open. Daarna kwam de Alcmaria voorhoede meer in actie en nu moest dc verdediging van De Spartaan alle krachten inspannen om een doelpunt te voorkomen. Toch wist Alcmaria na een half uur de leiding te heroveren. Un tied speelde de bal mooi vrij en gaf deze door aan Schmidt, die hoog inschoot. De even voor zijn doel staande S. doelman trachtte nog te redden, maar juist over zijn hand ging de bal in de tou wen. Daarna hebben beide partijen waarlijk mooie kansen gehad om verandering in de stand te bren gen. Eenmaal voorkwam de lat een zeker doelpunt voor Alcma ria, maar aan de andere zijde pro beerde ook de Buijzer de solidi teit van de lat. Genefaas kreeg nog een kans, maar de bal ging juist voor langs het doel. Onder grote spanning kwam het einde met een kleine zege voor Alcma ria, welke niet geheel onver diend mag wijrden genoemd. (Van onze sportverslaggever) „Schieten, Dirk, schieten!" Alles wat Grasshoppers was, binnen en buiten de lijnen, gaf Dirk Ursem deze raad, toen hij, circa 20 minuten in de tweede helft, met de bal aan zijn voet op het Andijker doei afstormde. De kleine, gezette, maar razendsnelle Grasshoppers- midvoor had deze raadgeving niet nodig. Want schieten kan hij. Hij staat immers niet zómaar sinds enkele wedstrijden op de mid voorplaats, nadat hij steeds een betrouwbare back was geweest. Tussen twee tegenstanders in vuurde hij een schot af, zó hard, dat keeper de Vries even later vol respect de bal uit het net moest halen. Dit betekende een 31 voorsprong voor de verbluffend goed spelende Hoogwouders. De demonstratie, die hierop volgde, leverde nóg twee doelpunten op, zonder dat Andijk er iets tegenover kon stellen. Demonstratie Grasshoppers won dus met 51. Een pijnlijke uitslag voor de elf dappere Andijkers, die toch zo vlot waren gestart. Vlot, ja. Di rect na de aftrap kaatsten zij elkander de bal toe, alsof er geen tegenstanders waren. Met glan zende ogen zagen de thuisclub- supporters, hoe linkshalf Lub als een strateeg het middenveld be heerste en de rood-witte voor- waartsen keer op keer de bal toe schoof. Zij hadden goedkeurende knikjes over voor hun robuuste aanvalsleider van de Braber, die het de Grasshoppers-verdediging, niet zozeer door zijn technische vaardigheid als wel door zijn snelheid en doortastend optreden, onophoudelijk lastig maakte. Het wekte dan ook geen verwonde ring, dat Andijk na bijna 10 min. de leiding nam: een handige manoeuvre van Lub bracht het leer voor de doelman, waar de midvoor van een misverstand in de Grasshoppers-achterhoede kon profiteren (10). Maar toen Was het Andijker team dus tóch niet, ondanks alle andersluidende voorspellingen, zwakker dan de gasten? Konden deze elf zwoe gende jongens met succes op tornen tegen de ongetwijfeld technisch beter geschoolde Hoog wouders? Hobo! Plotseling leek het, alsof de bezoekers met méér dan elf man speelden. Ineens sneden hun kwieke buitenspelers, Schilder en de Boer, door de Andijker ver dediging als een scheermes door ontbijtkoek. Ademloos moesten de thuisclub-supporters toezien, hoe „hun" elftal uit elkaar werd gereten. Zelfs de onvermoeibare Doef liep hulpeloos in zijn eigen verdediging rond. Het móést daarom gelijk worden. Het wérd gelijk. Wéér kreeg linksbuiten de Boer de bal vrij, opnieuw volgde er een vlijmscherpe sprint. Het schot, dat hij daarop in volle vaart loste, trof de roos (11). Met meer geluk dan wijsheid heeft Oudesluis de beide kostbare puntjes thuis kunnen houden. Twee ploegen die goed aan elkaar gewaagd waren, van tijd tot tijd wel eens wat al te hard van sta pel liepen, maar het ook van elkander konden verdragen, en een scheidsrechter die precies wist hoever hij ze kon laten gaan. Bij de aanvang konden de gas ten 'hun vorm niet vinden, maar zij beschikten over een spil die overal opdook waar gevaar dreig de, en van retourneren wist. Ge leidelijk werden de rollen omge keerd en het doel der thuisclub maakte hachelijke momenten door. De roodwitten werden ech ter door Vrouwe Fortuna volko men in de steek gelaten en al hun goed opgezette aanvallen en vaak verrassende doorbraken werden op vaak onbegrijpelijke wijze te niet geda'an. Achter elkaar for ceerden zij een viertal corners, steeds zonder resultaat. Bij de eerste goede aanval van de zwart- hemden liet de keeper het leder vallen, wat hem noodlottig werd. Met een tikje gaf de toestormen de Lot zijn club de leiding, 10. Onversaagd diende Limmen van antwoord. Wéér werd het geruime tijd critiek voor het doel van Aarsen, maar met kunst en vlieg werk werd dit heiligdom van vreemde smetten vrij gehouden. Maar ook aan de overzijde kroop men door het bekende oog. De keeper kon een hard schot niet onder controle krijgen en van zijn handend stuitend kopte de mid denvoor in. De onverwoestbare spil redde echter vanaf de lijn. Het spel verplaatste zich snel en thans hadden de roodwitten ge luk toen keeper Aarsen ver uit zijn tent gelokt werd, omspeelde Kraakman hem en had weinig moeite de stand gelijk te maken. 11. Nu werd het vechten wie de sterkste was en steeds harder werd de strijd om de leiding. Weer waren de gastheren de ge lukkigen toen een hooghal van Silver, vlak voor het doel door de wind gedrukt werd en tot ver bazing van eenieder juist onder de lat door in de touwen ver dween. 21. De gehele tweede helft werd ijverig gepoogd in de stand enige wijziging te brengen. Tevergeefs. Blijkbaar hadden de ploegen in de eerste drie kwar tier al hun kruit verschoten. Te gen het einde was tenminste alle fut er uit. Van dat ogenblik af was het helemaal uit met Andijk. Nu trok ook de Grasshoppers-defensie, die voordien nogal wat steekjes had laten vallen, haar rug recht. De gevolgen bleven niet uit. Nog vóór de rust werkte Schilder een fraaie aanval af en na de thee maakten de gasten er een ware demonstratie van. Schoten van Dirk Ursem een nachtmerrie voor de gehele thuisclub-verdedi ging en van de technisch be gaafde linksbinnen Mulder, leid den een Hoogwouder kanonnade in. Een kanonnade, uitgevoerd door scherpschutters van het eer ste soort. Eerst scoorde midvoor Ursem het hierboven omschreven doelpunt, kort daarop besloot Schilder een snelle ren met een juweel van een goal en tenslotte kopte een lachende Ursem num mer vijf in de touwen. De groen- hemden gingen hiermee op hun lauweren rusten. Zij vergenoeg den zich met over en naast het doel te schieten en de tegenstan ders in de luren te leggen. Het was genoeg zo. Ondanks de nederlaag die de groenhemden te incasseren kre gen, tegen de „zware" concurrent uit Julianadorp, schijnt de ploeg in zijn geheel weer op de goede weg te zijn. Er is nu tenminste weer eens met vereende krachten gewerkt. Hoewel de einduitslag op een behoorlijke overwinning duidt, is de overwinning wel wat te eenzijdig uitgevallen. De groenhemden speelden voor de rust tegen wind in. Zoals be grijpelijk moet er dan behoorlijk aan gewerkt worden om de bal uit het bedreigde gebied te hou den. De blauw-zwarten moesten kos ten wat 'het kost een voorsprong zien te nemen om het straks na de rust te kunnen houden. Dit ging echter zo maar niet. De gasten zaten fel op de bal en het gelukte de Julianadonpers niet om het verder dan 11 te bren gen voor de rust. In de eerste periode konden zij heit doel maar eenmaal doorbo ren. De voorwaartsen van de Sc'hager club lieten zich ook niet onbetuigd en Blokker wist met een juweel van een doeupun.t de beide partijen weer op gelijke voet te brengen. Kor.t daarop kreeg de keeper van de gastheren weer een poeier t.e verwerken. De bal stuitte van hem af en kwam bij Kok terecht, die inschoot maar tegen de paal. Hij kreeg de bal weer terug, maar schoot in handen van de keeper. Na de rust was het al JVC wat de klok sloeg. De eerste 20 minu ten konden zij het doel niet vin den. Daarna evenwel was het welletjes en de stand werd opge voerd tot 47 in het voordeel van de Juliadorpers. Fifa-jeugdtournooi De loting voor het FIFA-jeugd- tournooi, dat van 31 Maart tot en met 6 April in België wordt gespeeld, vond plaats op het bu reau van de Koninklijke Belgi sche Voetbal Bond. De loting had het volgende Dinsdag 31 Maart: wedstrijd 1: Frankrijk-Turkije; 2: Oostenrijk- Luxemburg; 3: Hongarij e-Zwitser- land; 4: Nederlan d-Ierse Vrij staat; 5: Engeland-België; 6: Nrd- Ierland-Zuid-Slavië; 7: Duitsland- Argentinië; 8: Spanje-Saarland. Donderdag 2 April: kwarteind strijden: wedstrijd 9: winnaar 1 tegen 2; Wedstrijd 10: winnaar 3 tegen 4; wedstrijd 11: winnaar 5 tegen 6; wedstrijd 12: winnaar 7 tegen 8. Op dezelfde dag worden vier wedstrijden gespeeld voor de troostronde, waarvoor de verlie zers van de ontmoetingen van 31 Maart aantreden. Zaterdag 4 April: halve eind strijden, plus twee verliezerswed strijden van de kwarteindstrijden. Tevens worden op die dag de ontmoetingen voor het troost- tournooi voortgezet. Zondag 5 April: wedstrijden voor de 5e en 6e, alsmede voor de 7e en 8e plaats. Tevens wordt het troosttournooi beëindigd. Indien Nederland en Noord- Ierland zich niet plaatsen voor de halve eindstrijden zullen de ontmoetingen, welke beide lan den op 5 April zouden hebben moeten spelen, versohoven wor den naar 6 April, omdat beide landen het op prijs stellen geen wedstrijden te spelen op Eerste Paasdag. Maandag 6 April (Tweede Paasdag): finale en ontmoeting voor de 3e en 4e plaats. SCHAGEN—RANDERS Slechte tvedstrijd 11 was einduitslag Een wedstrijd, die noch een der partijen, noch het publiek bevrediging zal hebben geschon ken. Gedurende de eerste helft bokste de thuisclub tegen de i sterke wind op en de gasten wisten van deze bondgenoot niet te profiteren. Zonder enige span ning of noemenswaardige mo menten duurde dit tot 10 minu ten voor de rust. Toen profiteer de Teigeler van een aarzeling in de Schager defensie en met een scherp schot liet hij keeper Slikker vissen. 01. Een halve minuut later kwam 't antwoord. Cor Winkel plaatste een trekker naar Kees Wit. die doelman Du- kers het nakijken gaf. 11. Daarna herhaalde zich weer het zelfde onproductieve spel. wat practisch geen aankijken waard was. De enkele goede kans die nog geboden werd, werd glans rijk om zeep gebracht en het was een opluchting voor de mop perende schare langs de lijn toen de arbiter het laatste fluitsein gaf. BOBELDIJK WON NATIONALE CROSS Met als nadelige omstandig heid de wat straffe wind, die de prestaties der deelnemers bij het klimmen ongunstig beïnvloed heeft, is door de Athletiekvereni- ging Suomi een nationale cross country georganiseerd over een prachtig parcours van 7 km door de IJmuidense duinen. Bobeldijk van M.F.C. (Medem- blik) plaatste zich gemakkelijk als eerste met een tijd van 19 min. 29.4 sec. Tweede werd de B-klasser van den Burg (Fit, Zeist) in de tijd van 19 min. 52 sec. Derde was de A-klasser Spek 19 min. 59 sec. Vierde de B-klasser Pronk (Edam) in 20 min. 3 sec. HEERHUGOWAARD-NRD. Zaterdagavond hield de R.K. voetbalvereniging Hugo Boys haar jaarlijkse ledenvergadering. Het voorstel van P. de Wit om de handbalvereniging Hugo Girls in Hugo Boys te doen samen smelten liep uit op het benoemen van een contactpersoon, tussen de twee genoemde verenigingen, terwijl de rest van het voorstel bij het bestuur nader overwogen zal worden. In zijn openingswoord gaf de voorzitter, de heer C. Plak. een algemeen overzicht over het af gelopen seizoen en zag tevens de stand van diverse elftallen in de nu lopende competitie onder het oog. Over het algemeen toonde hij tevredenheid, hoewel hii het punt training diep treurig vond. Na het iaarverslag van de secretaris en de penningmeester, deed de heer Kager mededelin gen omtrent het sportblad, uit gegeven momenteel in Heerhugo- waard-Zuid. Getracht zal worden een rubriek voor de Hugo Boys en alle andere verenigingen in Heerhugowaard-Noord beschik baar te krijgen en daarna zal de animo der Noordeinders gepeild worden. Met algemene stemmen wer den de voorzitter en de secre taris. resp. de heer C. Plak en Jo Groen, herkozen. Uitvoering werd hierna de training besproken. Verschillen de voorstellen van leden brach ten niet het gewenste resultaat. Het bestuur hield de beslissing in deze zaak aan zich. wat de goedkeuring der leden verkreeg. De terreincommissaris Alb. Groot wenste het punt terrein verbetering en -beplanting on aangeroerd te laten, gezien de buitengewoon matige belangstel ling der leden. Een meer opti mistisch voorstel was afkomstig van de heer J. Stoop sr. Deze zag gaarne dat een intekenliist bij de leden werd aangeboden, waarop zij konden verklaren een bepaalde Zaterdagmiddag te ko men helpen, terwijl de inteke naar tevens een waarborgsom van één gulden moest storten. Indien zij de opgenomen ver plichting niet nakomen, vervalt het gestorte geld aan de vereni ging. Het voorstel vond aller in stemming en veel leden gaven zich reeds voor de werkzaam heden op. Ook het voorstel van de heer Morsink, om dit iaar zelf afval- wedstriiden te organiseren in het zomerseizoen, werd met alge mene stemmen aangenomen. De eigenaar van café De Vriend schap stelde een bal voor dit soortevenement beschikbaar, ter wijl de firma Kager hetzelfde in overweging nam. Behalve het Gouden Kruis zul len door Hugo Boys geen vriend schappelijke wedstrijden worden aangenomen in het a.s. stille sei zoen. De deelname aan S.V.W.- en Zuurkool-ronde vervalt dus dit jaar. De reden tot dit besluit was de overbelasting van het voetbalprogramma. Als voorlopige contactman tus sen Hugo Girls en Hugo Boys werd de heer Feenstra aange wezen. Wij hopen spoedig nader nieuws omtrent deze voorstellen te vernemen. Eveneens hield het bestuur in beraad het voorstel van de heer A Plak om een apart bestuur samen te stellen voor de jeugd van Hugo Boys. Allerwege be tuigden de leden hun instemming met dit voorstel. Hopelijk brengt het Hugo Boys-bestuur spoedig nadere voorstellen ter tafel. Evenals in de Holland vele bijv. toch wel tegen Berkho H.O.S.V., de nederlaag van nog maar. Wa niet bolwerkei uit de Wiering Maar laten we logisch bekijken eerst IA, waar SVA zich in de ven, toen het concurrenten OI in Egimond geli speeld. Onderaan kwade dag voor dos. Inplaats i ninig van de wel hoop op b een fikse 4-1 Zaanlandia en niet „klaren" Daar Alkmaar w-aoh'ts van Uifg de strijd om de toegespitst. S.V.A. Egmondia O.D.I.Z. Zaanlandia Uitgeest R.C.Z. Zeevogels Berdos Alkmaar D.R.E.O. Al Het is maar Zaterdag in niet royaabweg hebben voorspeld gisteravond diep ben. Nu verliep gedacht hadden- RKEDO; Rlokkei met loge handel HOSV en Berk! halve winst in e resp. Sijbekarspe] Waardoor beide ■leiders toch nog pen op hun and- De 5—0 zege va George is veelze dat Spierdijk vla iterslaap nog vergaard. Het we spelende Valken V.V.W. Sijbecarspel K.G.B. S.E.W. R.K. E.D.O. Blokkers R.K. D.V.O. St. George Berkhout H.O.S.V. De Valken Hugo Boy In IC had Hug dag. Wel heeft h waarders geen kr Concurrent WGV nen in Wierdngei roodforoeiken een bevochten. Vooi ■met ontmoedigde uit Nieuwe Niet nederlaag had zegd in War.meni verwacht. Met d Niedorp evenals met 4—1 versloe leidersploeg opge hebben hier nog kansen. WEST I Tweede klasse ZFC—KFC WA—UVV DWV—De Kei Alcm. V.-De Tweede klasse HFCZeeburgia SchotenRapidif HVC—ZVV OSV—West Fris AFC—Helder WEST I Derde klasse A SDWRKWA QSCW atergraa WilskrachtBev CSV—APGS O VVOTerrasvc KVV-DCG Derde klasse B All. Weerb.Ri ZSGO—TOG RipperdaJOS Baam—RKAVIC WFC—BVC DonarEMM '1 Derde klasse C KinheimBKC Velsen.Alkm. Purmerst.W. a Zaand ijkDEM Vierde klasse A OudesluisLimn WatervogelsTe Schagende Rs SuccesUSVU HSV—MFC ZAP—DTS Vierde klasse B Meervog. '31A De ZouavenB Andij kGrasshc Monnikend.De EVC—RKAFC

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 4