Zwak spelend Leeuwarden behaalde toch gelijk spel Uitslagen in de afd. Noordholland Verkeerde taktiek stond zege W.-Frisia de weg Bergen nam verdiend revanche op Zouaven Kees van der Ley ivas niet on dreef "Akkertjes Spartanen schoot met scherp tegen S.V.W. Defensies beheersten Frisia-E.D.O. 0-0 Fanatieke Darul Islam deed aanval op Garoet Eerste Kamer-leden juichen leerstoel Nedersaksiseh toe BOERDERIJ AFGEBRAND Dames-selectie N oorder turnkring HAARLEM-LEEUWARDEN 1-1 Grieperig Prachtige kansen werden gemist Aan universiteit te Groningen Scheepsberichten 113 huizen in de as gelegd Zaterdagmiddag Pagina 6 Maandag 23 Februari 1953 West-Frisia heeft in Oostzaan een kostbaar puntje moeten ach ter laten, en het is des te meer jammer, wanneer men weet, dat dit absoluut niet nodig was ge weest, mits men maar een betere tactiek had weten te plaatsen tegenover het verdedigingsbloc van OSV. De OSV-ploeg had op vele plaatsen wijzigingen ondergaan, maar wij geloven niet dat deze experimenten zijn bevallen. Een openbaring was echter de jeug dige doelverdediger Schouten, die op waarlijk brillante wijze zijn doel verdedigde. Ook West-Frisia kon niet bo ven de middelmaat uitkomen. In dividueel werd er aardig ge speeld, maar de ploeg als zodanig toonde weinig verband. Toch was men technisch veel beter en dat kwam reeds in de eerste mi nuten tot uitdrukking, toen WF tegen een harde wind in gevaar-1 lijke aanvallen voor het OSV- doel lanceerde. Langzaam kwam OSV er beter in en werd het windvoordeel uit gebuit. Links en rechts knalden de schoten op Ubels heiligdom los, maar de schutters waren niet zuiver met hun vuurwerk. Uit een vrije trap van C. Vis ser knalde Simons ineens in, maar met een fantastische reac tie wierp de doelman zich op de bal in de uiterste benedenhoek. Ook Ubels had het nu in het WF-doel druk gekregen, en na dat hij eerst vele schoten on schadelijk had gemaakt moest hij in de twintigste minuut van dé wedstrijd zwichten voor een schuiver van Schout die van dichtbij werd afgevuurd als be sluit van een prima combinatie over rechts (1-0). Kort hierop scoorde C. Stel ling voor WF uit een trek'bal van de outlijn door Simons goed genomen. Arbiter J. van Daal keurde dit doelpunt ten onrechte voor buitenspel af. Voor OSV betekende het ech ter uitstel van executie, want even later was het weer Simons die wist door te breken en een voorzet te geven naar C. Stelling. Geheel alleen voor de doelman tikte deze de bal rustig en be heerst in de uiterste hoek (11). Tegen het einde van de eerste helft ontketende OSV nog een geweldig offensief, waarin Lan- gendijk, Belier en Dangermond met moeite stand wisten te hou den. In de tweede helft nam de sterke wind steeds meer af. Met lange passes trachtte men de OSV-verdediging uit elkaar te halen, maar dat lukte niet, in tegendeel de Oostzaaners ope reerden een meter of dertig voor hun doel en alles wat daar voor bij kwam stond buitenspel. Een enkele maal wisten de Rood-Gelen langs de OSV-verde diging te glippen en dan kwam doelman Schouten weer in actie. Toen vijftien minuten voor tijd de gevreesde schutter Danger mond naar voren kwam, dachten velen, dat het nu wel tot doel punten zou komen, maar ook Dangermond kon in de voorhoe de weinig presteren. Beiaardier J. Vincent overleden 's GRAVENHAGE. 22 Febr. Op 84-jarige leeftijd is Zondag avond in het Academisch Zieken huis te Utrecht overleden de beiaardier J. Vincent. Jacob Vincent, vader van de bekende zangeres Jo Vincent, werd op 1 Maart 1900 door H. M. Koningin Wilhelmina aangesteld als beiaardier van het Koninklijk Paleis in de hoofdstad. Negenen twintig jaar later werd hij be noemd tot beiaardier van de St. Laurenstoren te Weesp. En een jaar daarna van de toren te Mon nikendam. Jacob Vincent heeft zijn des kundige hulp verleend bij het restaureren van diverse carillons, o.a. van de Jacobstoren in Den Haag, de Waagtoren in Alkmaar, de St. Lebuinus te Deventer en de torens te Monnikendam en Edam. Onder auspiciën van de K. N. T. A. K. werden in het gymnas- tieklokaal te Schoorl door de nog had beter verdiend. Het scheen Na een lange gedwongen rust periode is het de roodbroeken niet gelukt om de punten thuis te houden. De puntjes, die ze nog zo hard nodig hebben. Van de Zouaven-voorhoede ging deze middag vrijwel in het geheel geen kracht uit en het plaatsen liet veel te wensen over. Het was te zien: een totaal on getraind elftal, dat het tegen een zwakke tegenstander moest af leggen. De Zouaven moesten het eerst tegen de harde wind optornen en werden al direct in de ver dediging gedrongen. Het spel van Bergen was wel agressief, doch doordat de spelers te wei nig routine bezaten, wisten zii het voor eerst niet tot een doel punt te brengen. Een goed opge zette aanval van Bergen werd besloten met een kogel van Beeldman, maar de jonge doel man Van Diepen wist meesterlijk redding te brengen. De Zouaven- defensie draaide op volle toeren. Toch waren ze niet onfortuinlijk toen ze op een gegeven moment waren gepasseerd, maar rake lings naast werd geschoten. Aan de andere kant een snelle door braak van de thuisclub, maar Timmerman wist net op tijd in te grijpen. Na twintig minuten doelpuntte Bergen. Het was linksbinnen Exter. die de bal vrij wist te spelen en hard in- kogelde, onhoudbaar voor Van Diepen (01). Niet in het minst terneergeslagen hielden de rood broeken vol. Een goed afgegeven bal van Pannekeet aan Fr. Vriend plaatste deze goed voor doel. maar Smit kwam te laat om succes te hebben. Bij Bergen lukte het beter en zii wisten nog voor de rust de stand op 02 te brengen. Na de thee startte Zouaven vol goede moed voor de wind. Een pracht schot van K. Kok jonge Kath. Gymn.ver. „Gym" dames-selectiewedstrijden georga niseerd, voor de verenigingen uit Noord-Holland, welke succesvol zijn verlopen. Hieraan werd deelgenomen door de verenigingen TAVENO, Alk- maar; WGW, Den Helder; DVV, Langedijk; Klimop, Heiloo; Alw. Forward, Hoorn; DWV, Warmen- huizen. De wedstrijden hadden een j vlot verloop en droegen een sportief karakter. Zij werden ge kenmerkt door zelfbeheersing en intensief beleven van de sport j De prestaties waren gezien de vorige jaren, in alle opzichten aanmerkelijk vooruitgegaan. Wel moet nog ernstig getracht wor den meer variatie in de oefen stof aan te brengen, waardoor een meer afwisselend beeld kan worden verkregen. Een zeer ge lukkig feit was het echter, dat de leiders der verenigingen nim mer boven het technisch bereik bare peil van de leden hadden gegrepen, hetgeen de gunstige werking had, daé geen van de, oefeningen mislukte. Steeds meer is de tendenz in de K.N.T.A.K. waar te nemen om de technische prestatie, be- heersing en afwerking in één factor tezamen op te voeren. Het harmonisch evenwicht blijft be waard, hetgeen de beleving in R.K. verband op een gezond ni veau brengt en duidelijk in het oog doet springen. De leiders van de K.N.T.A.K. hebben hierin een groot aandeel. Kampioene werd mevr. Beem- sterboer-Pronk, Warmenhuizen, met 231 punten en met 27 pun ten het hoogste aantal van de evenwichtsbalk. Zij ontving de wisselbeker en een medaille. 2e werd mej. N. Mul, Langedijk met 229 K. punt, 2e Tiny Mak, Hoorn met 228 pt., 4e Alie Zut, War menhuizen met 223 Pt., met hoogst aantal punten van paard- sprong en ringen 5e Tr. Ver- spaandonk uit Alkmaar m. 217 'A pt., 6e G. Ligthart, Hoorn met 228 pt., 7e J. Kos, Hoorn met 216 K pt., 8e R. Berkhout, War menhuizen met 213 'A Pt., 9e Bets Blokker met 210 'A pt., 10e T Langedijk. De voorzitter van de K.N.T.A. K. dankte de organiserende ver eniging „Gym" als een goede gastvrouwe en in het bijzonder de heer Th. Van Rijn en de uit stekende pianiste mej. Tiny Beemsiwi'boer voor haar zeer ver dienstelijke omlijsting. Hij hoop te, dat indien er een beroep op de keurploeg mocht worden ge daan, de volle medewerking te mogen verkrijgen. Hierna reikte hij aan de 11 winnaressen de her- inneringsspeldjes uit. echter, dat Zouaven in de eerste helft te veel van zijn krachten had gevergd. Het plaatsen werd Advertentie Rillerig en koortsig? Als U morgen niet ziek tuilt zijn, neem dan voor U gaat sla pen een glas hete melk of thee eneen paar ...die helpen direct! J minder en daar Bergen zijn voordeel ging zoeken in verre trappen, golfde het snel heen en weer. Uit een snelle aanval van Bergen wist Beeldman zelfs de stand op 03 te brengen. Met deze stand zag het er voor de thuisclub niet best uit. Zouaven gooide er een schepje op en de ene aanval na de andere golfde op het Bergen-doel. Uit een cor ner, genomen door Fr. Vriend, wist deze de achterstand te ver kleinen (13). Weer een gloei ende kogel van Klaas Kok suis de over de lat. Het was Panne keet die de stand op 23 wist te brengen toen Timmerman half mis greep. De tijd verstreek en de Zouaven zwoegde om alsnog een gelijk snel uit het- vuur te slepen, maar zo ver kwam zii niet meer. Het tvil met Leeuwarden de laatste weken niet erg vlotten. De Friese hoofdstedelingen hebben hun kans om dichter bij Heerenveen te komen niet gegrepen. Met 11 speel den ze in Haarlem gelijk en eerlijk gezegd: onverdiend. De Haarlemmers hadden geregeld het beste van het spel en voortdurend moesten de rood-witten alle zeilen bij zetten om niet achter te geraken. Van der Leyhun krach tige midvoor, iverd geheel bedivongen door de prima Haarlem-spil de Voogd. Ook invaller doelman Willemse ivas een groot struikelblok voor de zwakke Friese aanval. Vooral Van der Ley zocht het doel veel te hoog. Eenmaal dachten wij een Fries doelpunt te kunnen begroeten toen hij hard inschoot, maar doelman Willemse redde op fenomenale wijze. Vooral in de eerste helft heeft het er heel somber voor de Friezen uitgezien. De Haarlem mers waren toen zeer fel in de aanval en hadden Meyer en Jacob iets beter de hun gebo den kansen uitgebuit, dan was het zeker geen 10 met de rust geweest. Toch moet U niet den ken, dat de Roodwitten stilza ten, want vele aanvallen rolden op het Haarlem-doel af. Slecht schieten en sterk verde digen stonden echter succes voor de Leeuwarder ploeg in de weg. De grote strijd om de bovenste plaats in 2 B is in een kleine overwinning voor de thuisclub geëindigd. Beide elftallen hebben misschien wel evenveel schoten op doel afgevuurd, doch de Spar- stanen schoten zuiverder en wis ten daardoor een volkomen ver diende overwinning te behalen. In feite was de strijd al in elf minuten beslist, want de Spar tanen-linksbinnen A. Wit wist in die tijd met twee gloeiende kogels op precies dezelfde plaats de S.V.W.-doelman J. Buurman kansloos te passeren en daardoor de stand op 2—0 te brengen. Wel wist linksbinnen P. Jate uit een penalty nog voor de rust de achterstand te verkleinen, doch spoedig in de tweede helft was het 31, terwijl eerst enkele minuten voor het einde de stand op 32 kwam te staan. S.V.W. verscheen volledig aan de start, terwijl de Spartanen twee invallers telde: voor Beere- poot en T. Stam. Het winnen van de toss was van groot be lang en met de stevige wind in de rug wist de thuisclub al spoe dig de leiding te nemen. De rechtsbinnen P. de Boer was on fortuinlijk. want tot tweemaal toe schoot hij precies langs de verkeerde kant van de paal. Aan de andere kant deed Wit het beter In de linkerbenedenhoek vloog de bal onhoudbaar in het Herijk maten en gewichten OUDORP. Volgens van het IJkkantoor te Amsterdam verkre gen berichten zal de herijk der maten en gewiohten voor Oudorp plaats hebben op Vrijdag 27 Fe bruari 1953 van 9.3012 uur. De herijk zal geschieden in een loka liteit van het Gewestelijk Arbeids bureau te Alkmaar. Indien ver zuimd wordt van de herijkzitting op 27 Februari gebruik te maken bestaat daartoe nog gelegenheid aan het IJkkantoor Brouwers gracht 276a te Amsterdam. Dit moet geschieden voor 1 October 1954. Voor de nadere bijzonder heden zie de openbare bekendma kingen. (Van onze parlementaire redactie) Het voornemen, aan de Rijks universiteit te Groningen een leerstoel voor het Neder-Saksisch in te stellen wordt door verschei dene Eerste Kamerleden toege juicht. In het voorlopig verslag 'inzake de begroting van O. K. en W. spreken zij de hoop uit, dat de minister zijn plannen zal doorzetten, ondanks de tegen stand van de hierbij betrokken faculteit. Bedoelde leden zijn van oor deel, dat een universiteit en ook een literaire faculteit niet alleen heeft te registreren hetgeen zich in haar omgeving ontwikkelt, doch daaraan ook mede leiding mag geven. Bij haar wetenschapsbeoefening doen universiteiten en hogescholen dit immers in sterke mate. Deze leden menen dan ook, dat waar zich in de Neder-Saksische ge bieden van Nederland een be wuste regionale ontwikkeling af tekent, de Groningse universi teit te dier zake een taak heeft. Met alle waardering voor het geen thans met name de hoogle raar in het Nederlands aldaar Sokolofsky stafchef Russische leger MOSKOU, 21 Febr. Maar schalk Sokolofsky is benoemd tot chef van de generale staf van het Russische leger, ter vervanging van generaal Tsjtemenko. Maarschalk Sokolofsky is 54 jaar oud. In de laatste wereldoor log was hij reeds stafchef. Later werd hij opperbevelhebber van de Russische troepen in Duitsland. Hij is een der bekwaamste tactici van zijn land. Zijn laatste functie was eerste plaatsvervangende mi nister voor de strijdkrachten. presteert op het gebied van dc studie der dialecten, zijn zij van gevoelen, dat daarbij het contact met de regionale beweging ont breekt en de nodige leiding niet wordt verstrekt. Juist omdat dit regionale stre ven in Noord-Oost-Nederland in zeer nauw contact staat en steeds meer komt te staan met soort gelijke Neder-Saksische ontwik kelingen in Noord-West-Duits- land, is het betrekken van de universiteit in deze ontwikkelin gen zeer nodig. doel en nog geen drie minuten later was het weer raak (20). Deze mooie voorsprong dwong de thuisclub iets terug te trekken en in de volgende twintig minu ten was S.V.W. niet gelukkig. Eerst schoot midvoor Knol hard tegen de lat en even later was het de snelle rechtsbuiten C. Boekei, die driemaal inschoot, doch evenzovele keren werd de bal gekeerd. Eerst bij het vierde schot vloog de bal rakelings over de lat. Nog gaf S.V.W. het niet op en bij een mooie aanval werd rechtsbinnen De Boer wat te hard aangevallen en de scheids rechter kende de zwaarste straf toe. De penalty werd benut. 21. Na de thee had S.V.W. het windvoordeel. Met de kleinst mogelijke achterstand mochtmen een grote druk op het Spar tanen-doel verwachten. De tech nische meerderheid van de Spar tanen trad toen duidelijk aan het licht en vooral de ijverige links buiten C. Stam bracht geregeld gevaar in de S.V.W.-achterhoede. Met zijn schoten was hij echter minder gelukkig. Na een kwar tier was het midvoor Koeman, die met een lage schuiver keeper Buurman het nakijken gaf (3 1). S.V.W. was toen een geslagen ploeg en het spelpeil zakte aan zienlijk. Onverwachts werd de achterstand nog verkleind tot 32. Een harde voorzet van rechts scheen achter het doel te belanden en de Spartanen-keeper stelde zich reeds op voor de uit schop. Linsbuiten Berkhout wist de bal echter nog binnen de lijnen te houden en kon toen ge makkelijk de bal in het. lege doel plaatsen. Hoewel er m de laatste vier minuten nog enige ongerustheid bij de Spartanen ontstond, mede door het feit. dat linksback Commandeur uit viel, kwam er in de stand toch geen verandering meer. Oud-Deken Borsboom van Noordwijk overleden LEIDEN. Na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Stervenden is de Hoogeerwaarde Heer J. H. W. Borsboom, oud- deken en pastoor van Noordwijk, op 20 Februari in het St. Elisa- beth-ziekenhuis te Leiden over- leden. Deken Borsboom werd in 1877 te Den Haag geboren; hij ontving de H. Priesterwijding op 15 Aug. 1902 en werd in 1922 benoemd tot deken en pastoor te Noord- wijk. In 1947 ging hij met eme ritaat. Oud-deken Borsboom staat bekend als de grote promotor van de devotie tot de H. Jeroen. Dit was het sein voor de rod- broeken om de zaken nog ener gieker aan te pakken. Prachtige aanvallen werden er opgezet maar even prachtig werden deze verprutst door Meyer en Jacob. Totdat in de 14e minuut Meyer een prachtige pass gaf aan Ja cob en deze de bal onhoudbaar in het Leeuwarder doel plaatste. 1—0. Even dachten wij dat dit doel punt een debacle zou betekenen voor Leeuwarden, want de vol gende minuut zat Haarlem al weer voor de Leeuwarder goal en opnieuw moest Jacob een kans benutten. Nu faalde de Haar lemmer echter. Hieruit putte Leeuwarden moed en zette een serie aardige aanvallen op. Het was jammer dat een paar goede voorzetten van Bakker zo slecht werden afgewerkt. Ook na de hervatting had Haarlem het heft in handen, maar te mooi spel was oorzaak dat de score nog steeds op 10 bleef. Na dit Haarlemse overwicht, dat ongeveer 35 mi nuten duurde, kwam Leeuwar den aan bod. Zes minuten voor tijd zag Van der Ley kans om, alleen voor doelman Willemse, op 6 meter afstand te missen. Gelukkig voor de Friezen had Bakker er even later beter het oog in en moest Willemse de bal uit het net halen (11). K.V.P. Heiloo HEILOO Donderdag 26 Febr. a.s. zal in het Gezellenhuis een zeer belangrijke ledenvergadering van de afdeling Heiloo van de K.V.P. worden gehouden, in ver band met de a.s. gemeenteraads verkiezingen. Nadere berichten zullen nog volgen. Beide ploegen namen genoegen met het gelijke spel al had Haarlem zeer zeker een eer voller resultaat verdiend. Maar bij voetbal beslissen nu eenmaal de doelpunten. Als men die niet maken kan, dan verdient men de zege ook niet, vooral niet als men kansen mist, zoals Meyer en Jacob bij Haarlem en Van der Ley bij Leeuwarden kregen. Sibajak p 21 kp Melville/ Surabaja, 27 Surabaja verw.; Veendam, 24 Southampton verw. Maasland 21 Rio de Janeiro verw.; Nieuw Amsterdam 21 te Bahia; Roepat, 21 N. Orleans/ Philidelphia; Stad Alkmaar, 20 v Halifax n Nederland; Bloem fontein, verm. 25 Durban/A'dam; Bonaire, 25 Paramaribo verw.; Cottica 27 Madeira verw.; Fair- sea 23 Pt Said verw.; Groote Beer 28 Halifax verw.; Indra- poera 26 te Priok verw.; Joh. v. Oldenbarnevelt 22 Singapore verw.; Maasdam 21 New York; Noordam 21 New York/R'dam; Oranje 24 A'dam verw.; Oranje stad 21 Trinidad; Ryndam 23 New York verw.; Waterman 22 Singapore verw.; Willemstad 25 Madeira verw. Frisia en EDO eindigden de wedstrijd zoals deze was begon nen. De verdedigingen wisten de baas te blijven over de aanvals- linie's waarin te weinig vaart en stootkracht zat. De grote man in de Frisia defensie was wel spil Santema, die een uitstekende par tij voetbal liet zien en in de twee de helft een zeker doelpunt voor kwam, door het leer juist op de lijn uit de doelmond te trappen. Datzelfde had voor de rust aan die andere kant rechtshalf Kuipers moeten vertonen, die ook te juis ter tijd op de doellijn verscheen, toen doelman van der Berg gesla gen was. Frisia moest het nog steeds stellen zonder de gebles seerde Meines, terwijl bovendien de Rijkspolitiemannen Taekema en Tits niet beschikbaar waren, omdat ze nog in het watersnood- gebied vertoeven. De eerste helft gaf behoorlijk voetbal te zien tussen twee ploe gen, die aan elkaar gewaagd wa ren. Behalve wat uittrapballen kwamen de doelwachters er bijna Levende have gered BURGERBRUG. Terwijl de heer A. Schenk, wonende aan de Grote Sloot te Burgerbrug, Zater dagavond in de vergadering van de Boerenleenbank was, deelde zijn vrouw hem telefonisch mee, dat er brand was in de koestal. Direct spoedde hij zich met een aantal medeleden per auto naar de plaats des onheils, alwaar de brand reeds een ernstig karakter begon aan te nemen. Met vereen de krachten werd de veestapel uit het brandende gebouw ver wijderd en men smaakte het ge noegen alle levende have te kun nen redden. De inmiddels gealar meerde brandweer stond bij aan komst al machteloos tegen de vuurzee, die in hooi en stro gretig voedsel vond. Het gehele gebouw brandde af en van de inventaris is practisch niets gered. Omtrent de oorzaak tast men in het duister niet aap te pas. En wat ze moes ten verwenken geschiedde vak kundig en zeker. Doordat Santema sterk verde digend speelde had de voorhoede het niet gemakkelijk en boven dien was Klaas Koopmans na zijn herstelde knieblessure nog steeds niet die oude. De eerste helft ver streek zonder doelpunten. Ook na de hervatting kwamen er aan beide zijden nog wel enige serieuze kansen voor, maar veelal werd te hoog gespeeld en in laatste instantie teveel getreuzeld, zodat de achterhoeden steeds weer konden ingrijpen. Met een 00 stand kwam het einde van een niet hoogstaande, maar wel span nende strijd. Burgerlijke stand SCHERMERHORN Geboren Jan Cornells, zoon van Willem Staasen en Bertha J. Helderman; Jannetje Dirkje, d.v. Johannes v. Doorn en Alida D. A. van Wijk. Ingekomen: Gerardus A. Braas, van Amerongen naar A 109; Her manns van Èezooijen van Zaan dam naar C 24. Vertrokken: Rindert de Haan van C 25 naar Achtkarspelen, Harkema-Opeinde 334; Dieuweri- na A. Kramer van A 51 naar Noordwijk, Zwarteweg 20; Cla- sien Borsjes van A 23 naar Am sterdam. 2e Oosterparkstr. 243. R.K. Vrouwenbeweging HEERHUGOWAARD De R.K. Vrouwenbeweging Heer- hugowaard Zuid houdt op Don derdag 26 Febr. a.s. een vergade ring in de zaal van de heer Veenboer. v Dr. Arnold is bereid gevonden op deze avond te komen spreken over „Het Communisme". Wij sporen de leden aan, deze avond vooral niet te missen. Ook n i e t-leden zijn van harte wel kom. Burgerlijke Stand ZIJPE. Geboren: Karolina Christina, d. v. H. Jeensma en G. E. Wörner; Everdina Catha- rina. d. v. E. J. Schilder en C. A. Huijberts; Marco Jan. z. v. J J. Slikker en A. A. Brak: Lodewijk Janna. d. v. J. Veld huis en F. Lantinga. Getrouwd: Petrus Hendrikus Maas, 31 jaar, en Anna van Leijen, 28 jaar; Adriaan Brak, 23 jaar. te Callantsoog, en Her- miintie van den Heuvel. 21 jaar. DJAKARTA, 20 Febr. (Ass. slachtoffers er onder de bandie- Press) Volgens berichten, die eerst vandaag te Djakarta werden ontvangen, hebben 400 goed gewapende bendeleden van de Daru! Islam Woensdag, kort voor middernacht, een aanval gedaan op Garoet, 45 km ten Zuidoosten van Bandoeng. Bij de actie zijn zes personen ge dood en vier gewond en werden 113 huizen in de as gelegd. Het leger en de politie ston den machteloos tegenover de fa natieke bandieten. De raid duur de twee uur. De aanvallers probeerden en kele van hun bendeJeden te be vrijden, die tevoren in een kamp buiten de stad waren opgesloten. Zij slaagden niet. Het is niet bekend hoeveel ten zijn gevallen. De Darul Islam is de laatste tijd in deze omgeving zeer ac tief. De vorige week lieten zij enkele km ten Oosten van Ga roet, een exprestrein naar Ban doeng naar Soerabaja uit de rails lopen. Dinsdag werd het plaatsje Tjdsewoe aangevallen. De ge meentelijke autoriteiten en de politie zagen zich gedwongen te vluchten. Op dezelfde dag werd een aanval gepleegd op de rub berplantage van Lemahneun- deut. Woensdag werden in het dorp Kiarabongkok zeven personen gedood 'en vier gewond. De slachtoffers hadden geweigerd met de Darul Islam „samen te werken". 1 A DREOZeevogels BerdosZaanlandia SVARCZ EgmondiaODIZ UitgeestAlkmaar 1 B KGBRK EDO RK DVO—St. George HOS VSij becarspel Blokkers—SEW Berkhout—WW 1 C W'Waard—WGW VroneSt. Victor N. NiedorpVios JVC—SRC KoedijkKaagv. 2 A Zaanse B.Purmerland RK SVSBeemster Jisp—PSCK Knoll, damForesters Gr. SchermerSt. Bavo O. p. v. St. B. 2 B LSVVSporters MOCW. Friezen HEOStrandvogels SpartanenSVW Zwaagd.DWB 2 C Tex. B.Zeemacht Schoorl—Holl. T FlevoPetten OosterendCon Zelo Kolp. B.Geel Zwart 3 A OosthuizenSDOB UrsemOudendij k 3 B SSV—Wit Rood 0—0 Vada—WSW 4—1 Reiger BTwisk gestaakt 1—0 Schell. hout—KSV 2—8 ALC—RK VVS 2—3 3 C ZDH—Winkel Vesdo—DWOW St. Boys—AGSV Res. 1 A IVV 2—RK AFC 2 Volend. 4Meerv. 2 Purmerst. 2Zilverm. 3 ZFC 4—RCZ 2 OFC 2—VVZ 2 Res. 1 B Alcmaria 3QSC 3 KW 3—Alkm. B. 3 ZFC 5—KFC 5 W. Frisia 3—ZW 2 Res. 1 C Holl. 3—W. Frisia 4 WW 2—Succes 2 Texel 2Schagen 2 Grasshopp. 2BKC 2 Alcmaria 4Helder 3 Res. 2 C Zeevogels 2CSV 2 USVU 2—Berdos 2 RK AFC 3Alcmaria 5 Egmondia 2Uitgeest 2 Res. 2 D Holl. T 2—HRC 5 Kaagv. 2—W' vogels 2 Vios 2—VZV 2 SRC 2Oudesluis 2 1—3 1—4 afg. 3—3 2—3 2—1 5—1 2—2 3—2 4—4 2—2 6—1 3—1 4—1 0—1 5—1 5—2 0—1 2—4 3—2 afg. 3—3 1—1 3—2 5—2 3—1 2—3 1—0 2—2 1—1 0—0 3—0 3—2 4—0 2—1 1—3 2—4 4—2 6—3 1—1 6—0 4—1 4—4 0—5 5—1 2—0 1—3 4—1 5—3 0—4 4—1 2—2 afg. 3—3 1—1 2—4 2—1 Res. 2 E DTS 2—Blokkers 2 5—3 St. George 2—DREO 2 1—4 SEW 2—Holl. 4 1—2 Res. 3 D Bergen 2Schoorl 2 41 Foresters 2Uitgeest 3 11 Randers 2—HSV 3 2—2 Alkm. B. 4Limmen 2 11 RK AFC 4—Vitesse 3 afg. Res. 3 E Hugo B. 2Bergen 3 31 Alkm. B. 5—DTS 3 7—1 Limmen 3HSV 4 71 St. Victor 3—Kolp. B. 2 0—5 SVW 2—Vitesse 4 afg. Res. 3 F Schagen 3Helder 4 22 BKC 3—HRC 6 1—5 Res. 3 G Winkel 2—Petten 2 2—0 Con Zelo 2N. Niedorp 2 Kaagv. 3Vios 3 43 VZV 3—W'waard 2 1—1 Res. 3 H MFC 2—RK DVO 2 3—3 RK EDO 2Zwaagdijk 2 05 W. Friezen 2Sijbecarspel 2 21 Valken 2Zouaven 3 34 Res. 3 I AGSV 2Sporters 2 32 WW 3—St. Victor 2 1—1 Andijk 3—DWB 2 3—4 4 G Beemster 2SSV 2 130 DREO 3Gr. Schermer 2 12 WBSV 2Oosthuizen 2 afg. Oosth. 3—de Rijp 3 010 4 H Uitgeest 4—USVU 3 4—2 RK AFC 5—CSV 3 n. g. Meerv. 3Foresters 4 21 4 I USVU 4—Foresters 3 0—1 Alcmaria 6CSV 4 53 Alkm. Boys 6Berdos 3 11 4 J Adelbert 2Koedijk 2 6—1 Berdos 4Vios 4 33 Randers 3LSVV 2 n. g. Alkmaar 4Randers 3 23 4 K KSV 2Alcmaria 7 24 Zeevogels 3Kolp. Boys 3 33 Adelbert 3Schoorl 3 21 4 L LSVV 3N. Niedorp 3 uitgest. Dirkshorn 2Reiger B 2 91 Hugo B. 3—Holl. T 3 1—5 SVW 3—Con Zelo 3 4—3 4 M WGW 3—Schagen 4 10—2 Succes 3Kaagv. 5 101 4 N Vesdo 2—BKC 4 7—0 Succes 4—JVC 2 2—2 SRC 3St. Boys 2 62 4 O Dirkshorn 3Schagen 5 08 St. Boys 3—JVC 3 1—1 Kaagv. 4Winkel 3 31 W'waard 4Vesdo 3 61 4 P Zeemacht 2Tex. Boys 2 32 Waterv. 4de Koog 2 91 4 Q St. Bavo 2St. George 3 11—0 Oudendijk 2RK EDO 3 35 4 R MOC 3—RK DVO 3 afgelast Grasshopp. 4ALC 2 04 RK VVS 2—Sijbecarspel 3 afg. 4 S Holl. 5—HOSV 2 afg. RK VVS 3—W. Friezen 3 1—6 4 T WSW 2—Blokkers 3 1—0 Vada 2—KGB 2 1—2 Valken 3—NEO 2 2—3 4 U W. Frisia 5Andijk 4 A. n. o. Zwaagdijk 3MOC 2 08 Uitslagen Junioren en adspiran- ten volgen morgen. 3e Klas KennemerlandZuidv. 32 SNLSpakenburg 15 KMVZ—SSVU 6—2 Ysselm. vogelsYmuiden 10 Huizende Geuzen 70 4e Klas A KromhoutZwaluwen 11 HCSCDindua 33 J. Holland—Robaver 42 BI. Wit W—AGT 2—1 MarkenAMJV 37 4e Klas B VEW—SVJ 1—1 TelefoniaSIZO 14 PVF—UPTTS 1—1 OSOZandv. meeuwen 23 NDSM—WGA 1—2 Res. elftallen KNVB 2 B Kennemers 2OSV 2 31 W. Frisia 2—OWO 2 1—2 ZFC 3—VSV 2 2—2 BI. Wit 4—DOS 3 7—2 Volendam 3—DWS 3 0—7 2 C Alcmaria 2AFC 2 04 BI. Wit 3—WA 2 3—0 Elinkwijk 2HVC 2 03 DWV 3—'t Gooi 2 3—3 3 A Alkm. Boys 2Vitesse afg. KFC 4—WSV 2 afg. WA 3—HRC 3 2—0 Hollandia 2—OSV 3 1—1 3 B Assendelft 2KW 2 30 Zilverm. 2KFC 3 41 WFC 3—QSC 2 1—4 RK WA 2—HRC 2 2—5 OSV 4Zaandijk 2 05 3 C HRC 4—DWV 4 1—1 Volewijckers 4Ajax 4 01 AFC 4—DWS 4 4—1 APGS 2—WFC 4 5—3

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 6