Rector Dr F. Holthuizen gaal Alkmaar verlaten I 4 Maanden voor meineed De storm in Koedijk is weer gaan liggen HOFSTEDE Kijkdoos voor Rampenfonds Pissarev wordt uitgewezen Forma Batura Hij Groot verlies voor Katholiek Sociaal leven in onze stad Uitspraken Meervoudige Kamer Agenda Van la lex tot autoband Volleybal Stedeiioutmoetiiig Binnengekomen giften BIJ DE NOORDERPERS Het Messenhuis En B Pagina 2 Dinsdag 24 Februari 1953 Hij nam zes jaar geleden het initiatief tot oprichting van de katholieke Volksuniversiteit, die hij doopte met de originele naam van Schola Publica. De Schola had steeds zijn grote voorliefde en bloeide, mede onder zijn gees telijke leiding, op tot de grootste culturele vereniging van Alkmaar en omgeving. Ook aan de grote gezinstentooiistelling „Zo Zijn Onze Manieren" (alweer een ori ginele naamgeving, aan zijn brein ontsproten) en de Missietentoon stelling „Een Week Missiestad" had Rector Holthuizen, zowel wat het initiatief en de organisatie betrof, een belangrijk aandeel, zoals aan de Conferenties voor Andersdenkenden, welke hier ter stede enkele jaren geleden wer den gegeven. Het was te voorzien, tlal Rector Dr F. Holthuizen, na zijn benoeming lot geestelijk adviseur van de R.K. Werkgeversvereniging in het land, uit Alkmaar zou ver trekken. Dat betekent voor het katholieke leven in onze stad een groot verlies, want in het sociale leven vooral had Rector Holthuizen zich een vooraanstaande plaats veroverd. In de vele jaren, dat hij tn Alkmaar als algemeen adviseur van de standsorganisaties werkte, zijn tal van initiatieven van hem uitgegaan, die tot zegenrijke re sultaten hebben geleid. Rector Holthuizen werd in 1909 geboren en in 1932 priester ge wijd. Aan de Universiteit te Leu ven promoveerde hij tot doctor in de sociale en politieke weten schappen op een proefschrift over de beroepskeuze, een onderwerp, waarover verschillende publica ties van zijn hand verschenen. Nog kortgeleden verscheen een boek over de problemen der be roepskeuze, dat hij in samenwer king met prof. dr. Snijders schreef. Reeds vóór zijn benoeming tot adviseur van de R.K. Werkge versvereniging was Rector Holt huizen geestelijk adviseur van de Kath. Bond van Grootwinkelbe drijven en van de Kath. Bond van Was-industriëlen. Talrijk zijn de plaatselijke or ganisaties, waarvan hij de advi seur en de stimulerende geeste lijke leider was. Daar waren allereerst de standsorganisaties, de St. Adel- bertsvereniging, de R.K. Midden standsbeweging, de K.A.B, de L.T.B. en de Ned. Kath. Vrou wenbeweging. Hij was leraar van 'de K.A.B.-cursus en geestelijk leider van de Credo Pugnoclub van de K.A.B.ook van tal van onderafdelingen van de K.A.B., o.a. van St. Caecilia, Vondel en de ziekenkas „St. Anthonius" was hij geestelijk adviseur. Bij de Middenstandsbeweging waren het de kernvorming en Santos, die zijn bijzondere belangstelling hadden. Ook van de Kath. Actie, aid. Mannen en Vrouwen, was Rector Holthuizen geestelijk adviseur, zoals ook van de R.K. Bond van Rijwielclubs in Noord-Holland, de afd. Alkmaar van de R.K. Onder wijzersvereniging „St. Augusti- nus" en de R.K. Ambtenarenver- eniging (ARKA), alhier. Van het Koepelcomité, waarin alle standsorganisaties zijn ver tegenwoordigd, ook wel de Raad van Overleg genaamd, was hij eveneens de geestelijk adviseur. Aan het katholieke verenigings leven in onze stad heeft Rector Holthuizen in de loop der jaren ontelbare uren besteed, zowel in zijn studeerkamer als in de ver gaderzalen met de besturen van tal van verenigingen. Zijn toespraken waren steeds kernachtig en ad rem en meestal niet van humor ontbloot. Zijn lessen over de pauselijke ency clieken en over de publiekrech terlijke bedrijfsorganisatie heb ben de sociale gedachte in brede kringen ingang doen vinden. Aan de samenstelling van de programma's van stands- en cul turele organisaties wij denken speciaal aan Schola Publica nam hij steeds actief deel en van zijn waardevolle adviezen werd steeds een dankbaar ge bruik gemaakt. Rector Holthuizen was. on danks zijn veelzijdige werkkring, een bescheiden werker, „still going strong". Hij zal, nu hij naar Wassenaar gaat, om op hoger niveau in het sociale leven een taak te vervullen, een grote leegte in Alkmaar achterlaten. Katholiek Alkmaar is hem veel dank verschuldigd. De Eerw. Zusters en overige bewoners van Huize St. Augus- tinus verliezen in hem een toe gewijde zielzorger, de standsor ganisaties en andere verenigingen een hooggeacht adviseur, aan wie nog lang met grote dankbaarheid zal worden teruggedacht. (Advertentie) ALKMAAR. De meervou dige strafkamer van de Alkmaar- se arrondissementsrechtbank, ge presideerd door mr. A. J. van Regteren Altena, heeft uitspraak gedaan in de bekende meineed zaak mej. D. B. te Bergen. Door de officier van justitie, mr. J. C. V. Meischke, was l'/z jaar gevangenisstraf tegen haar geëist. De rechtbank achtte be wezen dat zij de verklaringen, als zou zij zelf de auto van de verdachte P. hebben bestuurd en links in de auto hebben plaats genomen en onmiddellijk gestopt en dat de verdachte P. het rech terportier heeft geopend, opzette lijk vals heeft afgelegd. Zij werd veroordeeld tot vier maanden gevangenisstraf. Tevens deed de rechtbank uit spraak in de zaak tegen de twee helers bij de juwelier Oudes in het Payglop. De stucadoor J. de W. die de buit van horloges, en sieraden die door de M. waren gestolen, thuis heeft ondergebracht, werd ver oordeeld tot een gevangenisstraf van negen maanden, waarvan zes maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. De eis luidde één jaar gevangenis straf. De andere heler. Th. L. uit Amsterdam, die een horloge als geschenk had aangenomen en die zes maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar tegen zich had horen eisen, werd een voorwaardelijke straf van vier maanden met een proeftijd van drie jaar opgelegd. Staat m'n BRIL niet keurig? Hij is sterk en mooi! Ik kocht 'm dan ook bij opticiën Langestraat 61 Alkmaar WERKNEMENDE MIDDENSTAND ALKMAAR. De afdeling Alkmaar en Omstreken St. Ste- phanus van de Werknemende Middenstand zal Woensdagavond a.s. om acht uur in het Wapen van Heemskerk een bijeenkomst beleggen, waarop de heer P. J. M. de Graaf, voorzitter van het Hoofdbestuur van St. Christoffel, zal komen spreken over de ver houding, die er bestaat tussen de W.M. en de grote K.A.B. Ieder lid mag een introducee meenemen. Alle leden worden verwacht. Bromfiets ALKMAAR. Op de eerste kermisdag van het vorig jaar werd in Alkmaar een Solexrijwiel gehuurd en nooit teruggebracht, 'ezer dagen echter werd de dader door de Hilversumse gemeente politie gearresteerd en naar Alk maar overgebracht. Aanrijding ALKMAAR. Zondagmiddag omstreeks drie uur reed een mo torrijder vanaf de Kennemer- straatweg de Nieuwlandersingei op, doch vond zijn weg versperd door een uit tegengestelde rich ting naderende personenauto, die uiterst links reed. De motorrijder zwenkte toen naar links om een aanrijding te voorkomen, maar met dezelfde bedoelingen begaf de autobestuurder zich plotseling naar rechts. Het gevolg was een aanrijding, waarbij de motorrij der dwars over de wagen werd geslingerd. Hij liep geen letsel op; wel werden beide voertuigen be schadigd. Tegen de automobilist werd proces-verbaal opgemaakt, omdat hij niet rechts gehouden had; de 'motorrijder ging op de bon, daar hij niet in net bezit bleek van een rijbewijs. Damclub IJ.D.D. ALKMAAR De uitslagen in de onderlinge wintercompetitie luiden: M. J. Langras jr.L. Ravenstijn 11; H. de JongM. A. Langras 20; J. MekkenM. Oud 11; J. SchuitJ. Jorna 20; P. Booy M. J. Langras sr. 20; D. Korn D. Stam 20; J. BleekerT. Korn 11; D. BruggemanN. Lengers 02; G. SijmN. Vis ser 20; M. HemelsN. Oud 1—1. KLAVERJASDRIVE voor het Rampenfonds ALKMAAR. Voor de klaver; jasdrive, die hedenavond in café iBeemster, Waagplein, zal worden gehouden en waarvan de totale baten bestemd zijn voor het Ram penfonds, kan men zich nog op geven bij Jaap Smit, Nieuwesloot 131, tel. 4813 en voorzover er plaats is, aan de zaal. Verkeerd adres ALKMAAR. Een 21-jarige Hagenaar vervoegde zich Zondag nacht om 12 uur aan het politie bureau met het verzoek om on derdak. Dit verzoek werd on middellijk ingewilligd, toen bleek dat de jongeman nog een en ander op zijn kerfstok had. RUITERDAG L.T.B. ALKMAAR Zaterdag orga niseerde het streekbestuur der L.T.B. ruiters voor haar afdelin gen in N.H. de tweede ruiter- puzzlerit. 's Morgens werd gestart bij de gevangenis Westerweg te Alk maar, waarna iedere ruiter af zonderlijk de rit moest maken door de bossen en langs polder wegen, naar het eindpunt bij de heer H. Rotteveel te Heilo. Van de 35 deelnemers passeer den er 24 alle posten. Aan de hand van de gemaakte tijden, door vijf posten genoteerd, wer den dé prijzen toegekend. De eerste prijs, een fraaie lau wertak, aangeboden door de fa. Brunie te Hoorn, werd gewonnen door J. de Wit, afd. Alkmaar. 2. J. v. Saase. 3. P. v. Saase. 4. J. Duin afd. Schermerhorn; 5. Th. Groot, Zuid-Schermer; 6. A. Hunneker, Alkmaar; 7. P. Konijn, Zuid-Schermer; 8. J. Bisschop, Schermerhorn; 9. Th. Swart; 10. P. Rotteveel afd. Zuid-Schermer. De technische leiding was bij instructeur Jos v. d. Broek in zeer goede handen. Na afloop van de rit werden ruiters en paarden gastvrij ont haald bij de fam. Rotteveel te Heiloo. De N.A.C.O.-chauffeur. die op 2 December op de brug bii de Raad van Arbeid een botsing had veroorzaakt met een per sonenwagen. waarvan de be stuurder D. van K. zwaar licha melijk letsel opliep, kreeg een boete van veertig gulden sub. twintig dagen opgelegd. De eis was honderd gulden subs, veertig dagen. De los-arbeider C. L. uit Pur- merend tenslotte, die ten nadele van zijn eigen vader een be drag van 143.75 had verduis terd. werd veroordeeld tot een gevangenisstraf van drie maan den, doch voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. Botsing tussen bromfietsers ALKMAAR Gisteravond om half acht zijn op de gevaarlijke hoek Kapelsteeg bij de Steenen- brug, twee bromfietsers met el kander in botsing gekomen. De een, de heer W. van de Karei Doormankade, kwam uit de Ka pelsteeg in de richting van de Steenenbrug, de andere reed van de Kraanbuurt rechtdoor naar het Verdronkenoord. De heer W. kwam te vallen en liep een fractuur op aan zijn linkerknie. Dokter Lourens ver leende hem de eerste hulp. Met een ziekenauto werd hij naar het Centraal Ziekenhuis ver voerd. De politie verzoekt getuigen die dit voorval hebben gezien, vooral de twee die de heer W. in het café van Hecker hebben binnengedragen ,zich voor het verstrekken van inlichtingen aan het politiebureau te willen vervoegen. DINSDAG 24 FEBRUARI Bioscopen: VICTORIA: Je moet er maar invliegen. REX: De stad zonder genade. CINEMA AMERICAIN: De kleine wereld v. Don Camillo HARMONIE: Een onvergete lijke melodie. Voorstellingen 8 uur. APOTHEKEN: Van hedenav. 6 u. af voor spoedgevallen bereikbaar: Apotheek „De Bever", Emmastraat 36, apo theker P. J. Meurs. HOTEL VICTORY: 8 uur: Jaarvergadering K.A.B. WAPEN VAN HEEMSKERK: Klaverjas-drive Bloemwijk en U.K.K. (8 uur). Woensdag: hoog water 5.30 en 17.50; laag water 11.35. ALKMAAR. De 4Vs- jarige Evertje Eckhardt,uit de Kanisstraat 7 in Alk maar, vond ook dat er iets gedaan moest worden. Na rijp beraad besloot hij over te gaan tot de bouw van een kijkkast, om deze in richting te exploiteren ten bate van het Rampenfonds. Toen het apparaat klaar was, werd Alkmaar in de gelegenheid gesteld om tegen een facultatieve bij drage een blik te werpen op reeds lang gestorven filmsterren, die geflan keerd door fraaie stadsge zichten tegen de wanden van een oude schoenen doos bevestigd waren. Zo'n kans wordt de mens heid zelden geboden en het liep dan ook storm. Vrij dagmiddag begaf Evertje zich voor het eerst met zijn toestel en een dicht-gesol- deerde spaarpot op straat; Zaterdagavond werd het bedrijf voor goed gesloten. Op aanraden van zijn ouders zag Evertje af van zijn oorspronkelijk voorne men, de baten op het politiebureau te deponeren. Inplaats daarvan verscheen hij gistermorgen voor ons loket, waar kwam vast te staan, dat de kijkdoos niet minder dan 97 cent had opgebracht. Het bedrag is inmiddels aan het Rampen fonds overgemaakt. Noorder Turnkring Rectificatie ALKMAAR In de uitslagen van gisteren; nr. 5 was n.l. mej. Lies de Rijk te Alkmaar. Voor het Rampenfonds ALKMAAR. Gistermorgen kwam op ons kantoor te Alkmaar een bedrag binnen van f 100.als bijdrage in het Nationaal Ram penfonds van de afdeling Alkmaar van de R. K. Houtbewerkersbond. Geleende jas ALKMAAR De Alkmaarse Politierechter veroordeelde gister middag de 39-jarige landarbeider H. R. uit Zwolle conform de eis tot een boete van f 50,of 30 dagen, wegens verduistering van een jas. R., die in de Wieringermeer werkzaam was, had de jas ge leend van een collega, omdat hij „iemand in Amsterdam moest ontmoeten". Teruggekomen ver klaarde hij, dat de jas hem in Amsterdam ontstolen was. De collega geloofde hem niet, even min als de politierechter, die er op wees, dat R. reeds vier maal wegens verduistering was veroor deeld. ALKMAAR. Voor een handjevol belangstellenden werd gisteravond in de bovenzaal van café Tom, op initiatief van de firma Karei Bos (Mient) door een vertegenwoordiger van de Goodyear-fabrieken. in samen werking met de Handel Mij. Van Rossum Co. N.V. te 's Graven- hage een interessante exposé ge geven over de winning en ver werking van rubber tot auto banden. Aan de hand van rub ber-ingrediënten. in de verschil lende stadia van verwerking, vertelde de exposant over de winning van de latex, die eerst gezuiverd en gecoarguleerd moet worden, om daarna te worden gemangeld of gerookt, alvorens voor verdere verwerking naar de fabriek te worden gezonden. Daar ondergaat de rubber alle mogelijke bewerkingen, o.a. vul- canisatie. hetgeen bij toeval door Goodyear zelf werd uitgevonden in het jaar 1839; dan kunnen de banden worden gebouwd. De twee nieuwste producten voor Nederland zijn de z.g. Road Lug-banden, die zich uitstekend lenen zowel voor wegvervoer als terreinwerk. banden met brede en diepe overdwarse ribben, die tot in het midden van het zij vlak doorlopen, zodat het grote tractie! vermogen zo lang moge lijk blijft bewaard, omdat slij tage slechts langzaam en geleide lijk plaats beeft. Deze banden bezitten een oêrsterk carcas. dat men meermalen kan laten cove ren. Over een mgand brengen de Goodyear-fabrieken een nieuwtje voor Nederland dat inmiddels in Amerika al acht tien jaar oud is n.l. de plio- staalhanden, die een stalen car cas hebben. Deze causerie werd verduide lijkt door enkele bijzonder mooie films over de winning van rub ber in Malakka en de fabrieken van Goodyear in Amerika. ZaanstreekAlkmaar ALKMAAR. Waren het en kele maanden geleden het Alk- maars heren- en dames-team die de Zaankanters in de volleybal ontmoeting versloegen, afgelopen Zaterdag hebben de Alkmaarders het onderspit moeten delven. Wij hadden echter de indruk, dat voor de afdelingsteams van Alkmaar op enkele plaatsen wel betere krachten in de ruim 45 verenigingen saholen. Vooral was het 2e dameszestal zeer matig be zet. De Alkmaarse herenzestallen gaven elkaar in de wedstrijd niet veel toe, dat blijkt uit de uitslag 1510 en 1513. Dat 't krachts verschil tussen de damesploegen Zaanstreek A en Alkmaar A heel gering was, bleek uit de uitslag 1513 en 1513, evenals bij de heren A, nl. 1513 en 15-13. Ondanks een nederlaag hadden de Alkmaarders een zeer genoeg lijke middag en avond, waar zij hebben kunnen genieten van mooie en leerzame spelsituaties. De uitslagen van de gespeelde wedstrijden waren: Dames: Zaanstreek AZaanstreek B 20 Alkmaar A^-Alkmaar B 20 Zaanstreek BAlkmaar A 02 Zaanstreek A—Alkmaar B 20 Zaanstreek BAlkmaar B 11 Zaanstreek AAlkmaar A 20 Eindstand Dames: Zaanstreek A 6 pt.; Alkmaar A 4 pnt.; Alkmaar B 1 pnt.; Zaan streek B 1 pnt. Heren Alkmaar A-Alkmaar B 20 Zaanstreek AZaanstreek B 20 Zaanstreek A—Alkmaar B 2-0 Zaanstreek BAlkmaar A 02 Zaanstreek BAlkmaar B 1—1 Zaanstreek A—Alkmaar A 20 Eindstand Heren: Zaanstreek A 6 pnt.; Alkmaar A 4 pnt.; Alkmaar B 1 pnt.; Zaanstreek B 1 pnt. Het einde van deze sportieve dag was dus voor onze dames- en herenploegen precies gelijk en konden zij zich op de terug tocht geen enkel verwijt maken. R.K. HOCKEYCLUB „DE TERRIERS" kreeg nieuiv terrein ALKMAAR De terriers, wier terrein te Alkmaar, het voorma lige Boys terrein aan de Wester weg, werd afgekeurd, hebben toe stemming gekregen hun thuis wedstrijden te spelen op het ter rein van de St. Willibordus- stichting te Heiloo. De grasmat leent zich uitstekend voor het hockey-en en het veld is door de K.N.H.B. goedgekeurd. KOEDIJK De storm in Koedijk is weer gaan liggen. In de gisteravond gehouden Raadsvergadering werden nog wel enkele stuiptrekkingen waargenomen, maar tot 'n uitbarsting kwam liet toch niet. Misschien was het anders gelopen, wanneer burgemeester Schellinger zijn vijf getypte vellen beslaande „verklaring" niet in porte feuille had gehouden, maar nu hij dit wel gedaan heeft, valt daar moeilijk iels van te zeggen. De hele vergade ring ademde een, wat de voorzitter noemde, „zakelijke en voorname geest Bii de mededelingen vond men de officiële bevestiging van wat reeds eerder gemeld was. name lijk het ontslag van de heer Van der Gragt als lid van de raad. De heer Lammerschaag bleek nieuwsgierig naar de redenen van dit ontslag, en toen de voor zitter dit een vragen naar de be kende weg veronderstelde, zette hij uiteen, dat dit bedanken éen ding duidelijk naar voren bracht: wethouder Van der Gragt had indertijd met die auto-kwestie niét met wethouder Riekwel meegestemd. Dit oude probleem, dat de Koedijker raadsleden blijkbaar zwaar op de maag ligt, kwam ook deze keer niet tot een oplossing, want nadat de voorzitter en de heer Lammer schaag beurtelings de juistheid van deze stelling ontkend en verdedigd hadden, verklaarde de eerste deze onvruchtbare discus sie voor gesloten. Nieuwe regenten benoemd Bij de raad waren de geloofs brieven binnen gekomen van de heren A. Metselaar en F, Riek wel. Het ontslag van de heer Van der Gragt. zowel als de terugkeer van de heer Riekwel, noemde het P.v.d.A.-lid Hart een verrassing, naar aanleiding waar van hij nog graag iets naar voren wilde brengen. Zijn verklaringen bleken echter geen direct ver band te houden met het aan de orde zijnde agendapunt, de be handeling van de bewuste ge loofsbrieven. waarom de heer Hart het woord werd ontnomen, met de belofte dat hij bij de rondvraag ziin visie naar voren mocht brengen. De geloofsbrie ven werden in orde bevonden. De voordracht van de burge- meester ter benoeming van twee regenten voor het verzorgings tehuis. ontlokte de heer Lam merschaag de vraag, waarom de naam van de heer Visser ont brak. De voorzitter wist hierop te antwoorden, dat de zaak nogal simpel lag. omdat de heer Visser voor deze eer had bedankt. De nummers I en 2 van de voordracht, t.w. de heer H. J. Piers en zuster Gorissen, werden met algemene stemmen gekozen, in aansluiting waarop burge meester Schellinger voorstelde om nu het college van regen ten dus voltallig is bespre kingen te openen tussen een af gevaardigde van de raad en dit college, teneinde te komen tot een concreet voorstel omtrent de veelbesproken verbouwingen. De heer Hart. als oudste raadslid, zegde toe deze taak op zich te nemen. Shakespeareaans fragment Nu men het toch over ver bouwingen had, wilde de voor zitter het rapport voorlezen van de gemeente-opzichter omtrent de toestand van de dokters woning. Daaruit kwam vast te staan, dat een afdoende verbete ring rond 5000.zou kosten. De materie zal nog nader worden bekeken. Bij de rondvraag werd de heer Hart, zoals hem was beloofd, op nieuw het woord verleend, waar van hij gebruik maakte om te verklaren, dat naar aanleiding van het rumoer in vorige ver- TERRIERS (DAMES) WONNEN MET 4—1 VAN IJSVOGELS ALKMAAR Men schrijft ons: Je hebt wel heerlijk de ruimte, wanneer je met zeven spelers op het startfluitje staat te wachten, maar ons dames-elftal was toch erg blij dat er na een paar minu ten nog 3 gele truien uit de kleedkamer van de Ijsvogels kwamen aanhollen. Gestimuleerd door het spelen met een onvol ledig elftal werd het Amster damse doel geregeld in gevaar gebracht, zodat er de eerste tien minuten door de Terriers reeas 4 lange corners werden genomen. Na een gevaarlijke doorbraak van de Ijsvogels, namen de Terriers opnieuw het initiatief en met een vrij ongevaarlijk schot pas seerde de linksbuiten de keep- ster (10). De Ijsvogels namen geen genoegen met deze achter stand en onverwachts nam de midvoor de bal mee, recht op het doel af en schoot hem hard in de rechterhoek 1). De Terriërs bleven in de aaiV val en uit een lange corner kreeg de linksbinnen een kans, die ze uitstekend benutte. Tot haar eigen, verbazing verdween de bal in de linker bovenhoek van het net. Met een 21 voorsprong ging de rust in. Ook na de rust bleef geel-zwart in de meerder heid. Het Terriër-doel beleefde nog een spannend moment, doch de achterhoede wist het gevaar te keren. De midvoor van de Terriers brak enkele keren snel door de vijandelijke achterhoede heen. Na enige harde schoten naast het doel maakte zij plm. 15 min. voor het einde een mooi doelpunt (31). Nog eenmaal slaagde onze voorhoéde erin de keepster te passeren die toch vakkundig haar doel heeft ver dedigd. Met een 41 overwinning stap te ons tiental in lijn 4, voi moed de volgende wedstrijd tegemoet- ziende. Heren De heren senioren hebben deze week geen competitiewedstrijd gespeeld, maar de gelegenheid waargenomen door hun nieuwe veld, gelegen bij de Willibrordus- stichting een vuurdoop te geven; het was aardig om te zien, hoe actief de spelers waren na zo'n lange tijd van rust als in dit sei zoen. De volgende week spelen de heren een uitwedstrijd tegen „De kraaien" te Wormerveer. naderingen de verschillende frac ties bijeengekomen waren, waar bij de verschillende problemen „uitvoerig" besproken en over wogen waren". Een en ander had geleid tot het opstellen van een verklaring, waarin o.m. ge zegd wordt dat ..het geloof van de raad het welzijn der gemeente zal zijn" en bovendien, dat de raadsleden „de strijdbijl in de hand houden, zonder daarvan evenwel gebruik te maken, wan neer zulks niet strikt noodzake lijk is". Dit Shakespeareaanse fragment besloot met de verzeke ring. dat „recht" zal worden ge daan waar onrecht is. Op een vraag van de heer Vis ser. deelde de voorzitter mede. dat het adoptieplan, zoals dat in de vorige vergadering was uit eengezet. door de vereniging van Nederlandse Gemeenten was aanvaard. Over de besteding der uitgetrokken 10.000.was nog geen beslissing genomen. Rumoer iu logement ALKMAAR. De Alkmaarse politie heeft in de nacht van Zaterdag op Zondag druk wenk gehad oru de verstoorde rust in het logement aan de Keizerstraat te herstellen. Toen de politie op het eerste alarm arriveerde bleek er een vechtpartij te zijn ontstaan, waar bij een der gasten aan het hoofd gewond werd. Een andere gast werd door de politie ter kalme ring ingesloten. Later op de avond vervoegde zich aan het politie bureau nog een persoöh, die won den vertoonde aan hoofd en han den en beweerde door de zoon en de schoonzoon van de logement houder mishandeld te zijn. Hij verkeerde echter onder invloed. Voor liet Rampenfonds ALKMAAR Het totaalbe drag voor het Rampenfonds in Alkmaar bijeengebracht, is thans f 113.353,41; er kwam een bedrag van f 1.545.82 binnen als op brengst van de oliebollenactie. ATHLETIEKNIEUWS „OLYMPUS" ALKMAAR Tussen de 80 deelnemers van de Cross-country te IJmuiden, welke loop door de ver. Suomi uit Velsen was uit geschreven, bevonden zich ook enkele „Ölympus"-athleten. Aangezien alle A, B, C en D klassers, over een afstand van 7 k.m., gelijk van start gingen, zijn de prestaties van P. Bleeker en J. Borst ook ditmaal weer zeer goed geweest. Piet Bleeker eindigde als 11de in het totaal en als 6de in de B klasse, terwijl Jan Borst als 19de eindigde en wederom de 3de plaats in de D klasse bezette. Bravo!! Na de algemene ledenvergade ring is het bestuur als volgt sa mengesteld. Voorz.: A. H. A. van Rhoon; secr.esse: mej. A. Nieu- wenhuizen, Schoutenstr. 28, Alk maar, Tel. 5871; penn.meester: J. Overman; wedstrijd-secreta riaat; mej. Tr. Mooy, Nieuwstraat 21, Alkmaar, de heer J. Hernes, Westerweg 36, Alkm.; penn.esse: mej. A. van Alphen; technische commissie: mej. Tr. Schuyt, de heren J. de Winter en W. Bakker. Burgerlijke Staml ALKMAAR Geboren: Jo hanna T. d. v. A. J. Bieman en M. Bloem, Arnoldus W. M. z. v. W. B. Esser en M. H. Disseldorp, Gehuwd: S. Henneman en Ma ria Schuurman. Overleden: Cornells Vreekeiu oud 67 jaar. Jong Kajottersnieuws ALKMAAR. Vanavond is er, zoals elke week, weer bijeenkomst om 7.30 uur voor de jongens van 14 tot 17 jaar in bet kajottersge- bouw op de Laat. D.O.V.E.S.-erossers te IJmuiden HEILOO Drie Doves athleten namen Zondag j.l. een deel aan de J.K.M. cross door de duinen, ge; organiseerd door de A.V. Suomi te IJmuiden. Ook hier deden ze het prima, hoewel Hoogschagen nog duidelijk de cross te Deven ter in zijn benen had. Siem Hopman werd, evenals te Deventer, weer le in de C klasse, terwijl Pim Kroon als 3e in de zelfde klasse binnen kwam. In totaal de 80 lopers A t.m. D klasse gingen gelijk van start werd Hopman 9e, P. Kroon 12e en Hoogschagen 19e. K.Y.P. afd. Heiloo HEILOO Als voorlopige ca/nr didaten voor de gemeenteraad zijn door de leden van het afde lingsbestuur aangewezen (In al- phabetische volgorde) C. Bakker, J. Bolten, J. Borst, M. Brink, H. Groot, N. Hage- man, P. Kraakman, C. 'Klaasse, J. Penders, J. Robert, H. Rotte veel, J. Sdhuijt J. Wassenaar, C. van Zeist, P. Zuurbier. Op de ledenvergadering Don derdag a.s. kunnen hier nog can- didaten aan worden toegevoegd, terwijl ook de verkiezing plaats heeft voor de commissie van ad vies inzake de volgorde op de candidatenlijst. Geen lid van de KVP verzuime deze belangrijke vergadering bij te wonen. EERSTE H. MIS H.H. WAARD. Zondag 15 Maart a.s. hoopt de W.E. Pater Simon Manuel O.F.M. te Weert zijn eerste H. Mis op te dragen. Pater Manuel is een zoon van het echtpaar Schilder-Louwe, Sportlaan, alhier. W eersverwachting medegedeeld door het KNMI te De Bilt, geldig van Dins dagavond tot Woensdagavond DROOG WEER Droog weer met opklaringen maar ook hier en daar tijde lijk mist. Zwakke tot matige wind uit Zuidelijke richtin gen. Vannacht iets kouder, morgenmiddag iets. zachter. Bij de bureaux van de Noor derpers kwamen heden de vol gende giften binnen voor de slachtoffers van de watersnood: R.K. Houtbewerkersbond, af deling Alkmaar 100. Opbrengst prijsbiljarten R.K. biljartclub, Wieringen 20. Opbr. poppenkastvertoning Kees Dorresteijn (verdub beld door moeder) 4. Een kaartpotje te Leeuwar den 20. .NN. te Groningen 3. Mevr. A. te Groningen 25. G. R. te Groningen 25. U kunt uw giften bezorgen aan onze bureaux, hetzij per soonlijk, hetzij per brief of post wissel. Ook kan op onze giro rekeningen worden gestort. De gironummers van onze bureaux zijn: Groningen 70021, Leeuwar den 594459, Sneek 594461, Em- men >94460, Zwolle 486779, Alk maar 59446S, Den Helder 594462 en Hoorn (ook te gebruiken door Schagen en omgeving) 110894. Dagelijks verantwoorden wij de binnengekomen giften in onze kolommen. De Nederlandse regering heeft besloten de Russische journalist L. Pissarev naar Rusland uit te wijzen, zodra zich reisgelegen heid voordoet, hetgeen binnen enkele dagen kan worden ver- 'wacht. Nadat Pissarev was gearres teerd en een aanvankelijk inzicht in ziin hier te lande gevoerde activiteit was verkregen, stond het aanstonds vast dat hii be hoorde te worden uitgewezen op grond van de ongeoorloofde poli tieke activiteit die hii als vreem deling ontplooid had. Inmiddels werd een gerechtelijk onderzoek tegen hem geopend teneinde een beter inzicht te verkrijgen in ziin wijze van optreden en de door hem gelegde contacten. Hier bij bleek dat dank zij het snelle ingrijpen van bevoegde autoritei ten zijn ontoelaatbare werkzaam heden reeds werden gestuit, ter wijl zij zich nog in een aan vangsstadium bevonden. Onder deze omstandigheden is het raad zaam bevonden geen gerechte lijke vervolging tegen hem in te stellen, doch hem zonder meer uit Nederland te Verwijderen. INVITATIE-TOURNOOI ALKMAAR In café Martin is gisteravond het tournooi be gonnen met de volgende spelers: N. Krijgsman „De Doorbraak; P. Kamp, „De Doorbraak"; Th. Sahot „Excelsior"; D. Wester „Excelsior'!; J .de Boer „Onder Ons"; G. Kater „Volharden"; C. Beers „Witte Huis"; P. Hoogland „Alomaria". Pt Brt HS Gem J. de Boer 111 31 24 3.58 C. Beers 125 31 15 4,03 Ph. Schot D. West P. Hoogland G. Kater 95 41 16 2,41 125 41 11 3.04 125 26 19 4.80 79 26 11 3.03 P. Kamp 123 37 21 3,32 N. Krijgsman 125 37 15 3.37 III III De dokter gaf mij de raad: ga naar Wijdeman en laat hij je eens 'n paar Forma-Natura schoenen aanpassen. Daar zal je werke lijk van opknappen. Want die klachten van: pijn in de rug en in 't hoofd kun nen uit je voeten voortkomen. Nu ik ben er naar toe gegaan Dat had ik vijf jaar eerder moeten weten. Voel me een heel - ander mens. Alle narigheid is verdwenen en kan weer uren lopen VOtTVCRZORQtNO i» m ia <7 Te koop: 2 AKKER BOUWLANDEN. pl.m. 35 en 34 snees m. teelt- vergunning. S. Bijpost, Benedenweg 140 te St. Pancras. in fijne staalwaren. Te vens slijpinrichting voor huishoudscharen, keu kengereedschappen en het vijlen van zagen. Huigbrouwerstraat 10 Tel. 4571 Alkmaar WONINGRUIL omgeving station Alkmaar. Aangeb. kl woning voor grotere woning. Br. no. 15436. bur. v. d. blad. Ond< gee van werd van graï In van aan Haarle vaart quiem waren door man si stee: H. P. diaken v. d. tores J. J. en de uit was Zon koor ning In halve confra meest Haarh zagen uit H( van Wi Th. W paroch tegenw het ke: Admirs mandei de lede heren Th. Va Win De Oostenr gen vo te verg Kamer overwir het de: van ka De katl iswaar de partu het land waren er 6. betekent sterking lement. nazi's den in heeft Het ver! in de zijn op van de toe weri ders do< het „ont aangejaagd propagand heeft te gelingen v middelen wens in de commut faald. De begrepen tiging van nog het democratie de nationa het behoed zeker niet trouwd van de wens Ooste noeg aan voldoende stellen bii feit. dat niet is te leeggeplunc van de Ru weer de woordelijk ken van tenrijkse van de delingen. De uitsl zetting var P. en soc moment matie nog een verond is verantwi log word coalitie ge voorstellen nele aangel hebben is derheid no van nu is voor de stei redelijk arg men. dat tussen de ven bestaa beide groep de jaren m den. In de het tot eet allerlaatste Het bezoek aan Nederl het water, zetten zich tegen de tot staatsin pieel versch mische hel bestaat er geen eenstet striidingswij heid. En vele jonger stem hebhei cialisten. ir vraagstuk zal worden ten kunnen katholieken Zonder sch< burcht dus breuk is mc het over gaat. Er za of beide pat en te neme: ginselen het moét wel. de onafhan tenriik en h druk van c allieerden u Rusland uit betekenis. T binnenlands positie van zichte van trekkingen, democratie v democratie, bii het samt tiegenoten. i

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 2