Middenstand schreef naar B. en W. over koopavond Verzoek om koopavond bij wijze van proef voor 1 jaar te houden Commissie Politiek Advies Voor 40 jaar Agenda Onderwijs Binnenge komen giften BIJ DE NOORDERPERS Kardinaal v. Roey Legaat Kennemer handbalvelden Pagina 2 MAANDAG 2 MAART 1953 ALKMAAR. De Ned. R.K. Middenstandsbond en de Chr. Middenstandsbond hebben aan 't College van B. en W. geschreven, dat zij het zeer op prijs hebben gesteld, dat gelegenheid is gege ven, een nader onderzoek in te stellen naar de bezwaren en ge maakte opmerkingen over de uit slag van het onderzoek t.a.v. de koopavond. De brief vervolgt: „Na de gehouden controle, waarbij wij alle medewerking van de politieautoriteiten hebben ondervonden, moeten wij thans tot de erkenning komen, dat bij het opstellen van de oorspronke lijke becijfering inderdaad een abuis is gemaakt. Na nauwkeurige beoordeling der formulieren is ge bleken, dat 126 winkeliers zich vóór de koopavond hebben uit gesproken, 142 hiervan tegenstan der zijn, terwijl 16 er onverschil lig tegenover staan en 6 een branche vertegenwoordigen, die niet onder de winkel- of am bachtstand kan worden gerang schikt. Wij betreuren het uiter mate dat dit abuis, hoewel ge heel onopzettelijk, gemaakt is en verzoeken ons dit wel ten goede te willen houden. Niettemin verklaren onze ver enigingen, dat deze gewijzigde cijfers geen verandering brengen in haar standpunt, dat zij het ge wettigd achten op grond van deze uitslag de koopavond bij wijze van proef voor één jaar in te voeren. Zij scharen zich daarbij aan de zijde van de Kamer van Koop handel, die in haar advies gesteld heeft, dat de verhouding tussen ONGEVALLEN ALKMAAR. Zaterdagmiddag om plm. half vijf reed een j30- jarige wielrijdster met een kmd op de bagagedrager nabij de Em- mabrug tegen een bus van de stadsdienst. Zij viel, zodat het achterwiel haar been raakte. Zij is in het St. Elisabeth Ziekenhuis opgenomen. Het kind mankeerde niets. De politie verzoekt getui gen zich op het bureau te willen melden. Een 4-jarig jongetje kwam in de J. S. Millstraat in onzachte aanraking met een bakfiets. Het kind kreeg een bloedende hoofd wonde. Kolven CLUB CENTRAAL KAMPIOEN '52 '53 ALKMAAR. In de kring competitie 1952-1953 (Koog aan de Zaan, Wormer, Krommenie en Alkmaar) behaalde de kolfclub Centraal in een zeer spannende wedstrijd het kampioenschap. De laatste twee slagen, te maken door de clubleden Hora en Rolff, brachten de club het bovenver melde resultaat. De wedstrijd werd gespeeld op de zeer mooie baan van de Landman te Wormer. Burgerlijke stand ALKMAAR. Geboren: Cor- nelis, z.v. D. Lamein en C. M. Lugtig: Nicolaas A., z.v. J. Boots en D. Timmer: Willem F. M„ z.v. T. Dölle en M. J. Tromp; Wilhel- mina J. S., d.v. H. J. M. Wage naar en S. Moeljoredjo; Maria, d.v. L. Spierings en G. de Jong; Rudy, z.v. O. Bolweg en J. Wijs man; Hermijnt.ie J„ d.v. J. jes en G. Adams; Theodoras M„ z.v. J. P. Klaver en M. A. Smit; Hen- drika, d.v. G. Kuilboer en M. Buter. Bekendmaking ALKMAAR. De politie ves tigt de aandacht op het volgende. Onder de naam „Vulcos" wordt een product aangeboden, dat be sparing zou geven op het brand stofverbruik. Gebleken is dat het product in de handel wordt ge bracht door de onderneming Che mische Produkte Lamberty Co. te Kassei Did. De politie raadt ieder aan zich met haar in ver binding te stellen alvorens in relatie te treden met deze onder neming. ALKMAAR. Hedenavond vergadert de Commissie voor het Politiek Advies voor de vaststel ling van de geadviseerde lijst van candidaten, waarmee de K.V.P., afd. Alkmaar, met de gemeente raadsverkiezing uitkomt. In deze commissie hebben zit ting de dames C. Kamphuijs en Van DijkVeeger; alsmede de heren A. J. v. d. Drift, Fr. Bee- rends, A. Groen, Dr. J. Junger- hans, Dr. Chr. J, C. Arnold, J. Dominieus, C. van Riel, F. Put man, P. Tros, Fr. Nijpels, L. v. d. Peet, C. Admiraal, E. Beem- sterboer,. De Boer, J. Hoebe, T. Goudsblom, J. de Lange. H. Koop- meiners en J. Zonderhuis. In ons blad van 2 Maart 1913 lazen wij: LIEFHEBBERS GENOEG. - Naar wij vernemen meldden zich op de advertentie, ge plaatst door het Alkmaarsch Warenhuis om 15 werkvrou wen, niet minder dan 60 lief hebsters aan tot het schoon maken der goederen, die per boot Waren gearriveerd. Daar zal wat „gekletst" zijn dezer dagen! Stel je eens voor; 20 zegge en schrijve: twintig werkvrouwen eenige uren, neen dagen, bij elkander aan 't werk! .voor- en tegenstanders in dezen er feitelijk minder toe doet, doch dat voor de beoordeling van de wenselijkheid tot het instellen van een koopavond hier ter stede doorslag geeft het feit, dat een zeer groot aantal winkeliers het instellen hiervan toejuicht. Zij, die daarvan (nu nog) te genstander zijn, behoeven hun winkel toch niet te openen en kunnen zich daarvan dus afzijdig houden. Vele van deze tegenstan ders oefenen hun bedrijf ook uit in een branche, waarin bij het instellen van een koopavond geen of weinig kopers mogen worden J verwacht. Zij hebben zich dus tot tegenstander verklaard, omdat zij 1 daarbij geen persoonlijk voordeel kunnen behalen; blijven zij bij het instellen van een koopavond gesloten, dan zullen zij daarvan echter ook geen nadeel onder vinden. Mede in aanmerking nemend de algemene belangen, die de ge meente Alkmaar erbij heeft om haar plaats als centrumgemeente te handhaven en te verstevigen, waartoe een koopavond zeer zal kunnen bijdragen, verzoeken onze verenigingen Uw college het als nog daarheen te leiden, dat de gevraagde koopavond bij wijze van proef voor één jaar wordt ingesteld." A.F.C.-NIEUWS ALKMAAR. De Junioren hebben het er gister weer beter afgebracht dan de senioren. Alle junioren-elftallen kwamen met de beide puntjes thuis; van de senio ren kon alleen het derde elftal het zover brengen. Het eerste, dat in een gewijzigde samenstel ling uitkwam, bleek zijn vorm niet te kunnen vinden; liet moest in VZV zijn meerdere erkennen on ging met 24 ten onder. Erg jammer, want wij konden de puntjes niet missen. Het 2de ver loor met 21 van Purmersteijn 2 en het vierde met 24 van Fo resters 2. Het 3e won met 12 van Zeevogels 2. Dan de Junioren: Alw. For ward aAFC a 26; AFC c Vitessse b 52; Limmen b-AFC d 0—11; LSVV c—AFC e 0—2. Van de vijf adsph-anten-elftal- len, die speelden, kwamen er 3 met de punten thuis; de uitslagen zijn: AFC a—HSV a 2—0; AFC bVios a 110; AFC cMeer- vogels b 50; AFC dHSV d 0—3; AFC e—Kolp. Boys b 1—4; LSVV d—AFC f 0—8. Het eerste heeft zijn tweede plaats op de ranglijst voorlopig verspeeld; zal het die plaats nog herwinnen? Wij hopen het van harte. Supporter. Niet de vierde R.K. lagere Jongensschool, maar de 5e ALKMAAR. De heer Th. Dijkstra, hoofd der St. Willibror dusschool, schrijft ons: Daar uw bericht in het num mer van Zaterdag 28 Februari 1.1. betreffende de R.K. Jongens scholen niet geheel juist is, deel ik u, om verwarring bij de ouders te voorkomen, het volgende, mede. Het aantal leerlingen van de St.. Willibrordusschool aan de Molenbuurt, aanvankelijk 203, is de laatste 10 jaren steeds geste gen en bedraagt thans 421. Om al deze leerlingen een plaats te hezorgen, was het handenarbeid- lokaal aan zijn bestemming ont trokken en verdeeld in 2 les lokalen. Bovendien moest er nog een klas elders ondergebracht worden. Het bestuur van de R.K. Jongensscholen heeft nu aan de minister van Onderwijs verzocht de St. Willibrordusschool te mo gen splitsen. De vergunning daar toe is de vorige week afgekomen. De St. Willibrordusschool wordt dus met ingang van een nader te bepalen datum gesplitst en komt er een nieuwe school bij, de Vijfde R.K. Jongensschool. Deze wordt gehuisvest in de lokalen van de U.L.O.-school, die een nieuw gebouw gekregen heeft aan de Ferdinand Bolstraat. Daar ge noemde lokalen na de Kerstva- cantie reeds vrijgekomen zijn. zijn de leerlingen van de St. Willi brordusschool, bestemd voor de vijfde R.K. Jongensschool, reeds aldaar ondergebracht. Zoals u schreef, zal het hoofd van deze nieuwe school binnen kort uit circa 50 sollicitanten wor den benoemd. Zolang het betrok ken hoofd nog niet benoemd is en de nieuwe school nog niet officieel is opgericht, blijven de leerlingen onder de St. Willibror dusschool ressorteren. Tonnenstelsel blijft voorlopig gehandhaafd ALKMAAR. Zou het be faamde tonnenstelsel op korte ter mijn kunnen worden afgeschaft? Men zou een premieregeling in het leven kunnen roepen, waar van de kosten in een beperkt aan tal jaren kunnen worden afge schreven. Enkele raadsleden me nen, dat het door opheffing van het tonnenstelsel bespaarde be drag van naar ruwe schatting rond f 70.000.bijvoorbeeld in 510 jaar in de vorm van pre mies beschikbaar zou kunnen worden gesteld, als gevolg waar van het verouderde stelsel zal verdwijnen. Een groot bezwaar echter van de afschaffing van het tonnenstelsel, aldus antwoordden B. en W., is gelegen in vergro ting van vervuiling der grachten, althans, wanneer de afschaffing zou plaats hebben vóór het gereed komen van het centrale riolerings stelsel. In verband daarmee acht het college het niet gewenst, een gemeentelijke premieregeling in het leven te roepen, ten behoeve van het maken van closets en septictanks. Hij geeft de voorkeur aan de uitvoering van het riole ringsstelsel. Op 1 Januari 1953 waren 3450 privaattonnen in ge bruik. MAANDAG 2 MAART Bioscopen: CINEMA AMERICAIN: De kleine wereld van Don Ca- millo (alle leeftijden) REX: Anna (18 jaar) HARMONIE: Geheime op dracht, 14 jaar. VICTORIA: De fidele boer, alle leeftijden. Voorstellingen: 8 uur. Apotheken: Van hedenavond 6 uur af voor spoedgevallen bereik baar Apotheek Hartong van Ark Langestr. 1; Apotheker J. v. d. Mark. GULDEN VLIES 8 uur: Boe kenweek-avond, Vereniging van Alkmaarse Boekhandela ren. WAPEN VAN HEEMSKERK: 8 uur: Voor huisvrouwen en wederverkopers, inleiding over Abro. DINSDAG 3 MAART Bioscopen en Apotheken: zie boven. WAPEN VAN HEEMSKERK: 8 u. wederom Voorlichtings avond Abro. Vergadering Kath. Actie. Waterstanden: Dinsdag: hoog water 9.1021.10 uur. Laag water 3.35—15.25 uur. Verlaging waterpeil ALKMAAR. Bij de dienst van openbare werken zijn plan nen in studie tot verlaging van het peil van de Bleekerssloot, de Verbindingsgracht en de Molen tocht. De uitvoering van dit plan vraagt grote kosten en het is zeer twijfelachtig, of dit verbete ring van de ontwatering van de gehele wijk tot gevolg zal hebben. Voor vele gevallen zal het nood zakelijk zijn, de trasramen van de bestaande woningen te verbete ren of bodemafsluitingen aan te brengen. DE MUZIEKTUIN Nog een vraagteken ALKMAAR Over de muziek- tuin is in het jongste verleden al weer heel wat geschreven. De raadsleden hebben het niet ver geten en daarom hebben enkelen van hen aan het college van B. en W. gevraagd of het niet wen selijk is, een commissie te benoe men, die onder deskundige leiding moet onderzoeken, welke maatre gelen genomen moeten worden, ten einde de muziektuin nader aan zijn doel te doen beantwoor den. De verschillende mogelijkheden tot exploitatie van de muziektuin zijn in studie. Daarom achten B. en W. het niet wenselijk, nu al een dergelijke commissie te be noemen. De exploitatie van de muziektuin geschiedt nog steeds door de pachter de heer van Dijk. Binnenkort kan de raad een voor stel van het college verwachten omtrent reorganisatie en bestem ming van de muziektuin. GEMEENTE BEVORDERT INDUSTRIEVESTIGING ALKMAAR. Voor het bouw rijp maken van de industrieter reinen „Noord" en „Oost" is resp. f421,500,en f5.000,geraamd. De laatste tijd heeft er in het ge heel geen industrievestiging meer plaats gevonden. Raadsleden vra gen of deze uitgaven niettemin verantwoord zijn. Hoe zijn de perspectieven voor de verkoop van deze terreinen en is de prijs geen belemmering voor industrie vestiging. Toch, zo zeggen B. en W.. dient het bouwrijp maken van terreinen voor handel en industrie verder te worden voorbereid en uitge voerd. De ervaring heeft name lijk geleerd, dat gegadigden liefst het terrein in bouwrijpe toestand beoordelen. Omtrent perspectieven voor de verkoop kan weinig worden ver meld. Om tot prijsverlaging te ge raken, zijn onderhandelingen ge opend omtrent subsidie in de voorbereidings- en aanlegkosten met de Rijksdienst voor de Uit voering van Werken, de Provin ciale Commissie voor Werkgele genheid en het Ministerie van Economische Zaken. Het ontwor pen havenplan „Oost" is door de raad reeds vastgesteld. De door braak zal te zijner tijd worden uitgevoerd ter plaatse van het huidige haventje en de compost- putten. De bestaande bedrijfsge bouwen met uitzondering van de verbrandingsovens blijven ge spaard. Met de belangen van het bedrijf der gemeen tereiniging wordt zoveel mogelijk rekening gehouden. Tunnel- en rioleringsplan ALKMAAR. Enkele leden van de Alkmaarse gemeenteraad vrezen, dat langer uitstel van verwezenlijking van het tunnel en rioleringsplan afstel zal gaan betekenen. Zou de juiste tijd hiervoor nog niet gekomen zijn? Hoever staat het er nu eigenlijk j mee? Met de Nederlandse Spoorwe gen en andere instanties worden besprekingen gevoerd omtrent eventuele financiële bijdragen en uitvoering, teneinde zo mogelijk nog dit jaar een aanvang met de werkzaamheden te kunnen ma ken. Gedeputeerde Staten hebben de gemeente bericht, dat zij de plaatsing van het tunnelgedeelte op het provinciaal wegenplan wil len bevorderen, hetgeen zou be tekenen, dat de gemeente op een ruime uitkering uit het provin ciaal aandeel in de opbrengst van de motorrijtuigenbelasting kan rekenen. De plannen voor de aanleg van een centraal rioleringsstelsel c.a. worden verder voorbereid. Metin gen worden verricht, besprekin gen voortgezet met 't Rijksinsti tuut voor Zuivering van Afval water omtrent jie zuiveringsin stallatie. Voorts is de Provinciale Commissie voor de Werkgelegen heid verzocht, een subsidie te ver lenen. Vraag en antwoord tussen B.en W. en Raad ALKMAAR. Het is verwon derlijk, dat de leerlingen der lagere scholen in blokschrift moe ten leren schrijven. Het heeft ech ter niet de sympathie van de hoofden van de scholen voor mid delbaar en voorbereidend hoger onderwijs, omdat het moeilijk is, in blokschrift snel een dictaat op te nemen. In het leerplan voor de open bare scholen voor g.l.o. is het blokschrift voorgeschreven. B. en W. zullen overwegen of er een modus te vinden is, om aan de gerezen bezwaren tegemoet te komen. Aan de volgende scholen is nog behoefte: R.K. Sahool voor v.g.l.o.; christelijke school voor v.g.l.o.; een R.K. Meisjesschool voor g.l.o. en nog enkele kleuterscholen. Het nieuwe gebouw der han delsschool zal vermoedelijk over enige maanden in gebruik kun nen worden genomen. Tenslotte hebben enkele raads leden gevraagd, of het 't college van B. en W. bekend was, dat de R. K. School voor b.l.o. moeilijk heden ondervindt bij het vervul len van vacatures aan die school zulks als gevolg van het ontbre ken van een gemeentelijke marge op de salarissen. B. en W. heb ben daarop geantwoord, dat bij hen niets omtrent moeilijkheden van dergelijke aard bekend was; over de gemeentelijke marge zeggen zij, dat die, gegeven boven de van rijkswege gegeven marge, niet een blijvende oplossing in houdt. Zij achten het principieel onjuist dat het ene gemeentebe stuur door het verlenen van een extra marge personeel uit een andere gemeente weglokt. Een dergelijke handelwijze leidt tot een concurrentie tussen de ge meenten. Indien de rjjksmarge te laag is, zal deze verhoogd moe ten worden. Men dient zich dan ook met een verzoek te richten tot rijksinstanties. Gemeente houdt onderhoud van graven aan zich ALKMAAR. Een van de le den van de gemeentraad staat op het standpunt, dat in verband met de te verwachten verhoging van de rechten voor de Algemene Begraafplaats de belanghebbenden toestemming moet worden ver leend, de graven zelf te onderhou den, in welk geval van hen geen rechten dienen te worden ge heven voor het onderhoud. B. en W. echter zeggen, dat het niet mogelijk is, aan belanghebbenden die toestemming te verlenen, want anders verliest de gemeente de garantie, dat de graven be hoorlijk worden onderhouden en heeft zij het niet meer in eigen handen, om daarin verbetering aan te brengen. OUD EN NIEUW BIJ DE H.K.W. ALKMAAR. In een goed bezochte ledenvergadering heeft de plaatselijke afdeling van de R.K. Bond van Adm., Verk. en Verz. Personeel „St. Franciscus van Assisië" dezer dagen de nieu we Geestelijk Adviseur, Pater J. Colbé, verwelkomd. De geestelijk adviseur begon zijn taak mét de zegening van de onlangs, dank zij het onver moeid streven van de heer J. Zonderhuis gereedgekomen eigen afdelingsvlag. Voorts werd in verband met zijn vertrek naar elders, afscheid genomen van de voorzitter, de heer C. J. Berkhout, wiens bij zondere verdiensten voor de H.K.W. duidelijk werden belicht in welgemeende woorden van hulde en dank, uitgesproken dooi de heer G. Kriek uit Amsterdam namens het bondsbestuur, de heer A. v. Delft-namens de afdelingen Heiloo en Castricum en de heer A. Kroon namens de afdeling Alkmaar. Met algemene stemmen werd tenslotte de hèer A. E, Buissink gekozen tot voorzitter van de afdeling. Auto contra bakfiets ALKMAAR. Vrijdagmiddag omstreeks kwart na twaalf, reed 'n personenauto op de Kennemer- straafweg in de richting van de Heiloërbrug. Vanaf het Ritsevoort naderde 'n bakfiets, w.aarvan de bestuurder, langszij de auto geko men, plotseling met een voet van de trapper gleed. Daardoor ver loor hij de macht over het stuur en botste tegen de auto. De bak fiets, de niet verzekerd was, be liep schade aan bak en frame. De auto zal voor reparatie on geveer f 800,— vergen, maar dit bedrag wordt door verzekering gedekt. Wielrijder gewond ALKMAAR. Twee wielrij ders die Vrijdagmiddag omstreeks één 'uur via de Heiloërbrug naast elkaar in de richting van de Ken- nemerstraatweg reden, werden in de flauwe bocht naar rechts door 'n vrachtauto met aanhangwagen ingehaald, waarbij de 56-jarige P. uit de Tuinstraat, door de wa gen werd gegrepen Hij kwam te vallen en beliep schaafwonden aan hoofd en benen. Het verkeer, dat daarop in de knoop dreigde te raken, werd door 'n actief Nationaal Reservist in de juiste banen geleid. Aanrijding op Houttil ALKMAAR. Op de Houttil heeft zich een aanrijding voor gedaan, waarbij de 22-jarige mo torrijder S. uit Groot-Schermer gewond werd. Vanuit de Markstr. naderde 'n wagen, bestuurd door 'n zekere de H., in de richting van de Schapenbrug. Bij het over steken van de Houttil naderde van rechts 'n motorrijder, die de wagen niet meer kon ontwijken, waardoor 'n aanrijding ontstond. S. werd met 'n gebroken been opgenomen en naar het Centraal Ziekenhuis overgebrachtBeide voertuigen beliepen schade. Jaarvergadering L.T.B. ALKMAAR. Dezer dagen hield de afdeling Alkmaar van de L.T.B. haar jaarvergadering. Bij de aanvang werden de twee overleden leden, de heren Jac. Kuys en P. Blom, welke laatste na een nodlottig ongeval in mili taire dienst, herdacht. Het afgelopen jaar is voor de L.T.B. een vruchtbaar jaar ge weest, aldus de secretaris in zijn jaarverslag. Hij wierp een terug blik o-p het jaar 1952, de lezingen en de bijzondere acties, die had den plaatsgevonden. Het bestuur trad, uitgezonderd de secretaris, en-bloc af, doch alle leden zijn herkiesbaar. Men kan schriftelijk nieuwe candidaten indienen, mits ondertekend door tenminste vijf leden. Kajotters afd. Alkmaar ALKMAAR. Hedenavond te 9 uur worden alle pioniers ver wacht in het Kath. Mil. Tehuis aan de Oude Graoht. Er zullen enige belangrijke zaken besproken worden. Laat iedereen aanwezig zijn. Sportforum ALKMAAR Woensdag a.s. wordt des avonds om 8 uur in café Tom een sportforum gehou den. In het forum hebben zitting: G. Sougé, voorzitter; leden: J. Goudsblom, H. Maasen, E. de Wandeler,- Hoogeboom en Cassee. Leden van R.K.A.F.C. kunnen bij de secretaris, G. Spruyt, Brou werstraat 2 gratis kaarten hier voor ophalen. L.T.J. afdeling Alkmaar en Omstreken ALKMAAR Woensdag 4 Maart a.s. wordt in de bovenzaal van Het wapen van Heemskerk voor d-e leden van d-e LTJ een culturele avond gehouden, waar op de heer Wagner zal spreken over Nieuw Guinea, de levens wijze en -gewoonten van de berg- papoea's en de laagvlaktebewo- ners, voorts over de invloed van de Westerse cultuur, oorzaken van het langdurig isolement, het geen met lichtbeelden nog verdui delijkt kan worden. Op deze avond zijn ook de introduces van de leden welkom. Ook nie-t-leden, wier ouders agrariërs dijn. Aan vang 8 uur. Het bestuur rekent op aller opkomst. K.A.V.J. District Alkmaar ALKMAAR. Alle K.A.. J.G., Gidsen, Eport-, Romana-, Fidelis- en Welpenleidsters van het distr. Alkmaar worden uitgenodigd, Dinsdag 3 Maart a.s., des avond® 7.30 uur, in „Het Wapen van Heemskerk" bijeen te komen, waar de heer F. A. Wagner van het Koninklijk Instituut voor de Tropen een lezing zal houden over „Leven en Schoonheid bij de Oosterse primitieve Volkeren Bestuurswisseling Wit-Gele Kruis ALKMAAR. Wegens drukke werkzaamheden heeft dokter G. J. Sluijmer zijn functie van voor zitter van het Wit-Gele Kruis te Alkmaar moeten neerleggen. Tot zijn opvolger werd benoemd dok ter J. F-. Nijman. Loterij Gemidza HEILOO. De loterij voor het Nationaal Rampenfonds, in Heiloo op touw gezet, door de gezamen lijke middenstand, heeft een be drag van f, 4.301.10 opgebracht. Vrijdagavond was de trekking. Talloze prijzen kunnen worden afgehaald bij de heren J. de Groot, Rijksstraatweg en Volkert de Jong, Stationsweg. Geslaagd HEILOO Onze plaatsgenoot de heer N. van Zeist is dezer da gen geslaagd voor het candidaatsi- examen Rechten, aan de Ge-m. Universiteit te Amsterdam. Storten van vuilnis EGMOND BINNEN Het stor ten van vuilnis op de vuilnisbelt (deel tankgracht) aan het eind van de Doelen -te Egmond-Binnen op het land van N. Bommer, kan voortaan uitsluitend geschieden op Donderdag, onder toezicht van de gemeentewerkman. Op ande re dagen is en blijft het hek ge sloten. POLITIE-VOETBAL EGMOND BINNEN Het con- tact tussen de politie en school jeugd zal. ook dit jaar worden -gelegd. De postcommandanten der Rijkspolitie, de heren J. Blonk en M. H. Snoek en onder- commandant H. Riezebos, stellen voor de sdliooilclfitalilGn uiit Don Hoef en Egmond-Binnen een grote, fraaie w-isselbeker be schikbaar. Een aardig idee. Er zal in competitieverband worden gespeeld n.l. 2 wedstrijden in t voorjaar' en 2 wedstrijden in het najaar, om beurten te Egmond- Binnen en te Eg-mond a.d. Hoef. Wie aan het einde van het jaar de -meeste punten heeft wordt -tijdelijk houder van de beker. Na verloop van drie jaren wordt de eind-stand opgemaakt. De school, -die dan de meeste punten heeft verzameld, -krijgt de beker defi nitief in haar bezit. De eerste ontmoeting van dit voorjaar ein digde met een 8—0 overwinning voor Den Hoef. Voor het school elftal uit den Hoef, was dit een thuiswedstrijd. Zaterdag, 7 Maart a.s. wordt de tweede wedstrijd gespeeld te Egmond-Binnen. Veemarkt Utrecht UTRECHT, 28 Febr. Op de vee markt te Utrecht werden heden aangevoerd in totaal: 3103; 1122 runderen waaronder 610 tbc-vrij; 117 graskalveren, 461 nuchtere kalveren, 153 schapen en lam meren, 250 zeugen, 93 varkens, 34 biggen en geiten. De prijzen va rieerden voor: stieren van 400 675; kalfvaarzen van 8001050; pinken van 400—575; melkkoeien van 8501150; kalfkoeien van 8501170; varekoeien van 575 850; graskalveren van 230370; nuchtere kalveren van 3343; schapen van 85—120; lammeren van 6097; zeugen van 220340; bokken en geiten van 10 tot 40. De handel was voor: rundvee re delijk, voor schapen traag, voor varkens matig en voor nuchtere kalveren redelijk. Burgerlijke Stand ZIJPE Ondertrouwd: Jan Dokter, 23 jaar, monteur, won. te Schagen en Jan-ny Mary Brg- man, 26 jaar, wonende te Zijpe. Getrouwd: Klaas Doets, 24 jr., melkslijter en Ida Elisabeth Veu- ger, 20 jaar te Zijpe. Overleden: Jacob Bellis, 67 jr. echitg. van Johanna Welters, eer der van Emma Visser. Maria G. Raven, 12 maanden, dv Pieter Raven en Adriaan-tje Schram. ONTWIKKELINGS AVOND K.A.B. LANGEDIJK In het kader van de winter-ontwikkelingsavon- den organiseerde de K.A.B. afd. Langedijk Donderdagavond een ontwikkelingsavond waarop on geveer 80 leden aanwezig waren. De heer Dominieus hield een le zing over Oostenrijk en Wenen. Voorzitter P. Hoop memoreer de de watersnood van 1 Febr. j.l. Voor de zielerust van de slacht offers werd gebeden. Vervolgens leidde Voorzitter de spreker in met enige belangrijke gebeurte nissen uit de geschiedenis van Oostenrijk-Hongarije. De heer Dominieus sloot bij deze inleiding aan, maar wilde toch ook spreken over het Oos tenrijk van heden, 'n land van 6 millioen inwoners met haar hoofdstad Wenen waar pl.m. 2 millioen mensen wonen. Doodstil werd het in de zaal toen spr. vertelde van Keizer Karei van Habsburg, waarvan thans 'n proces tot Zaligverkla ring in voorbereiding is. In dit proces zullen 'n Vrouw en Echt genote en 8 kinderen getuigen voor hun Man en Vader. Aan de hand van lichtbeelden vertelde spreker voorts over de stad Wenen. In de pauze deelde de Voorzit ter van de K.A.B. mede dat het bestuur in haar laatste vergade ring had besloten om het re- traitewerk onder de leden krach tig te stimuleren waarvoor de medewerking werd ingeroepen van de Vakbondsbestuurders. Spr. wees op de belangrijke vergadering van de K.V.P. op Dinsdag 3 Maart a.s. terwijl op 11 Maart 'n bijeenkomst wordt gehouden in het kader van het 100 jarig bestaan van de herstelde Bisschoppelijke Hiërarchie, uit gaande van de Contactcommissie uit de samenwerkende stands organisaties. Op deze avond zal wederom de heer Dominieus een spreekbeurt vervullen. Na de pauze werden door de heer Dominieus lichtbeelden ver toond uit Oostenrijk met zijn prachtige natuur. Inventarisatie LANGEDIJK Naar we van bevoegde zijde vernamen zal er op 7 Maart a.s. 'n inventarisatie worden gehouden van stapelpro ducten. Voor 'n mogelijke even tuele afzet is deze inventarisatie van het grootste belang. Kolfwedstrijd ZUID SCHARWOUDE De onderlinge kolfwedstrijd welke door de sociëteit „Op Maat" werd gehouden, had het volgende re sultaat: 1. W. Kuyt 165 p.; 2. P. Molenaar 158 p.; 3. J. Leeuwrik 158 p.; 4. A. Berkhout 153 p.; 5. J. Kostelijk Pz. 150 p.; 6. B. Grei- danus 145 p.; 7. C. de Vries 144 p.; 8. K. de Boer 144 p.; 9. C. Berkhout 14 3p.; 10. J. Schoen maker 140 p. en 11. P. Goet 139 p. Er werden 3 partijen geslagen met handicap. Voor het Rampenfonds HEERHUGOWAARD. Een uitvoering van de R.K. Toneel vereniging „De Huygenoten" te Heerhugowaard heeft een bedrag van f 75.opgebracht. Het geld is op ons bureau afgedragen. Burgerlijke stand HEERHUGOWAARD Gebo ren. Gerardus J, M. z. v. J. E. A. Rensen en C. J. Burger: Marjo- lijntje d. v. C. Gootjes en A. de Graaf; Adrianus A. z. v. A. Smit en C. v.d. Gragt; Cornelia M. M. d. v. N. Weel en M. Vertelman; Francina d. v. A. Oortgijsen en J. Spruiit won. te Abbekerk; Sipke z. v. J. Schoorstra en H. Harms; Johannes A. z. v. G. J. Bot en M. A. Sünder: Antonius M. z. v. J. Verwer en A. J. Ursem; Alida C. A. d. v. C. G. Schouten en M. A. Tesselaar; Catharina A. A. d. v. C. P. J. Scholten en G. Groot; Geertruida M, d. v. J. Buter en A. C. Bakker; Wilhelmus J. z. v. J Buter en A. C. Bakker; Enge- lina J. M. d. v. B. J. Jaspers en M. A. Borst: Catharina M. d. v. N. Gildmeijer en N. E. Mooij; Alida M. M, d. V. N. Borst en A. Mole naar; Adrianus J. P. M. z. v. N. S. Sprenkeling en B. J. Bes; Dirk K. z. v. D. P. Dirkmaat en T. Schoo; Gerardus J. N. z. v. S. Danenberg en Th. M. van der Erf. Ondertrouwd: Gerardus J, Ber- lceveld 26 jr won. te Hoorn en Bregitta Rood 22 jr; Adrianus C. Bruin won. te Harenkarspel en Geertruida M. Appelman: Klaas Bakker 24 jr won. te Langedijk en Wilhelmina M. Kwantes .29 jr; Johannes D. de Vries 22 jr en Grietje Kossen 30 jr. Getrouwd: Johannes Jong 22 jr won. te Hoogwoud en Alida Groot 21 jr; Gerardus J. Berkeveld 26 jr won. te Hoorn en Bregitta Rood 22 jr; Adrianus J. Overtoom 24 jaar won. te Alkmaar en Maar- tje Leegwater 23 jr won. te Edam. Overleden: Aafje Mulder wed. van Jan Brink 69 jaar. Ingekomen personen: Giisberta P. Balvert (e.v. Doodeman) van Beverwijk naar Veenhuizerweg 34; Hendricus D. A. Remmer van Amsterdam naar Middenweg 540; Thijsje Hoekstra van Alkmaar naar Middenweg 126: Petronella M. F. van Drunen van 's-Graven- hage naar Middenweg 541; Guur- tje Zuurbier van Amsterdam naar Veenhuizerweg 28; Cornelia M, v. d. Berg van Warmenhuizen naar Hasselaarsweg 18; Johanna Oud (e.v. Wiinker) van Akersloot naar Berkmeerdiik 6. Vertrokken personen: Willem Schrieken van Berkmeerdiik 6 naar Hoogwoud, Burg. Hooge- boomln C 16; Agnes de Boer van Rustenburgerweg 13 naar Oudorp Herenweg 81; Alda Groot (e. v. Jong) van 4e Kil 6 naar Wierin- germeer Wagendwarfepad 3a; Ali da Groenveld (e.v. Borst) van Middenweg 21 naar Bergen N.H. Sluislaan 17; Maria A. Schuur- mans van v. Veen weg 8 naar Ber gen op Zoom Rembr.str. 71; Eli sabeth N. de Vries van Middenw. 207 naar Harenkarspel B 145; Ma ria C J. v.d. Heiikant van Mid denw. 248 naar Breda Drie- sprongstr. 17; Herman Ph. Harm- sen van Middenw. 248 naar West- dongeradeel Nes 368. W eersvertvachting medegedeeld door het KNMI te De Bilt. geldig van Maan dagavond tot Dinsdagavond: RUSTIG WEER In de nacht en vroege och tend op de meeste plaatsen lichte vorst en plaatselijk mist. Morgen overdag droog en over het algemeen zonnig weer met dezelfde middagtemperaturen als vandaag of iets hogere. Bij de bureaux van de Noor derpers kwamen beden de vol gende giften binnen voor de slachtoffers van de watersnood: N. N. te V. ƒ10— D kunt uw giften bezorgen aan onze bureaux, hetzij per soonlijk, hetzij per brief of post wissel. Ook kan op onze giro rekeningen worden gestort De gironummers van onze bureaux zjjnv Groningen 70021, Leeuwar den 594459, Sneek 594461, Em- men >34460, Zwolle 486779, Alk maar 594463, Den Beider 594462 en Hoorn (ook te gebruiken door Schagen en omgeving) 110894 Dagelijks verantwoorden wij de binnengekomen giften in onze kolommen. HONDERDDUIZEND ERUIT DEN HAAG, 2 Mrt. In de vierde klasse negende lijst, van de 518e Staatsloterij is vanmor gen de honderdduizend uitge loot. De houders van het lotnum mer 16952 zijn de gelukkigen. ROME, 2 Maart. (Belga). De „Osservatore Romano" meldt, dat Z. H. de Paus Kardinaal van Roey, Aartsbisschop van Meche- len, heeft verzocht, de Heilige Stoel als pontificaal legaat te vertegenwoordigen op de plech tigheden, die in Mei e.k. in Ne derland zullen worden gehouden ter viering van de 100ste verjaar dag van de instelling der bis schoppelijke hiërarchie in dat land Competitie op volle toeren le kl.: Oranje-Wit vertrekt naar DSO in Vijfhuizen en kan weer twee punten optellen. AOG ontvangt Zeevogels en zal geducht op haar tellen moeten passen, de vogels zijn momenteel in een prima vorm. Meervogels, dat vorige week zo'n goede beurt heeft gemaakt, gaat bij Wijk aan Zee op bezoek. In de 3e kl. B wordt alleen gespeeld AOG 2-Adelbert. Dat is oppassen voor Adelbert, willen ze niet bij HSV achterop raken. Jun. hoofdklasse: AOG a speelt tegen Wijk aan Zee en kan win nen. Oranje-Wit zal het in Heems kerk tegen ADO niet gemakke lijk krijgen. Maar Adelbel-t heeft met O.G. natuurlijk weinig moeite Jun. 1. Een zeer belangrijke wedstrijd is hier Meervogels- Zeevogels; beide hebben nog geen verliespunten; dat kan spannend worden. VBÓ zal met AOG c weinig moeite hebben. DIO ont vangt Adelbert b en heeft niet veel kans op de punten. FIGL KABINETS FORMATEUR IN OOSTENRIJK WENEN, 28 Febr. (Reuter) - De Oostenrijkse Volkspartij heeft Zaterdag ex-kanselier Figl aan gewezen als kabinetsformateur. Figl was kanselier van 1945 af. Vrijdag had de Oostenrijkse president, Koerner, de Volkspartij verzocht een kabinetsformateur aan te wijzen. Bij dit verzoek gaf hij de wens te kennen, dat we derom een coalitiekabinet van de Volkspartij en de socialisten gevormd zou worden. VOETBALLERS HAALDEN KIND UIT HET WATER SNEEK Voetballers en sup porters van Blauw-Wit, Leeuwar den, die met een autobus naar huis terugkeerden, zagen vanaf de Jousterkade een ca. 9-jarige knaap in het water liggen. Hij was de zwemkunst machtig, maai de hulp van de voetballers kwam hem toch wel erg gelegen....! Hij werd op een transportrijwiel naar huis gebracht. Bouw van Rijks H.B.S. DEN HELDER. De bouw van de nieuwe Rijks H.B.S., die aan de Verlengde Timorlaan zal ver rijzen, is gegund aan de fa. J. Buur te Alkmaar. Met de bouw zal een onmiddellijk begin wor den gemaakt. Veemarkt Amsterdam AMSTERDAM. 3 Maart 351 runderen, le soort 2.802.90 per kg: 2e soort 2.6Ó2.75; 3e soort 2.402.50 gesl. gew,: 216 varkens le soort 2.222.24 p. kg; 2e s. 2.182.21 gesl. egw.: zware var kens 2.052.15; 113 nucht. klave ren 0.951.05 p. kg lev. gew. 2 vette kalveren geen notering. 10 schaken geen notering.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 2