Strijd tussen koplopers in IC heeft aller aandacht De meeste titelcandidaten krijgen het niet moeilijk Hans Vul tink uit Aalten -14 jaar - KAN biljarten Kampioenscandidaten gaan lastige Zondag tegemoet Zal Alw. Forward zich volledis: herstellen? Wat gespeeld wordt Taimanov liet titel lopen DE EERSTE KLASSERS Volledig programma9 ondanks Nederland-Denemarken 2e, 3e en 4e klassers In Alkmaar: Alcmaria-H.R.C. Nederlandse profs tegen Frankrijk RHEUMATIEKLIJDERS In de afdeling Noordholland Spanning in Julianadorp9 Blokker en Sijbekarspel Neemt Spartanen revanche? ZATERDAG 7 MAART 1953 Pagina 3 Ondanks NederlandDenemarken een volledig pro gramma, omdat de clubs, die spelers aan het Nederlands elftal moeten afstaan, unaniem hebben voldaan aan het verzoek van de K.N.V.B. in verband met de tijdnood, waarin de competitie zich bevindt, toch normaal te voet ballen. Een sympathieke medewerking, die met lof dient te worden vermeld in deze kolommen. De strijd in IA om de eerste plaats heeft zich beperkt tot RCH en Ajax. Waarbij de Haarlem mers een kostbare voorsprong hebben van twee wedstrijden bij een evengroot aantal winstpun ten. Morgen spelen de Amster dammers thuis tegen Wageningen en RCH gaat de moeilijke uit wedstrijd tegemoet in Almelo tegen Heracles. De afstand tussen dit tweetal favorieten kon wel eens kleiner worden. Voor de rest strijd om de laatste plaats, waar bij Sneek en Frisia een hoofdrol spelen en ook Zwolse Boys nog. wel in betrokken zou kunnen worden. Daarom is de ontmoe ting in Sneek tussen deze wit- hemden en de Zwolse Boys zo belangrijk. Frisia zou kunnen profiteren door Enschedese Boys de hele of in ieder geval een deel van de buit in Leeuwarden te ontfutselen. GVAV heeft beste kansen tegen Volewijckers, DOS start met de betere papieren te gen NEC en VSV wint van EDO. Heerenveen bedreigd In IB is de toestand aan de kop niet zo eenvoudig. Wel staat Hee renveen voorlopig stevig boven aan, maar hier zijn meerdere vol gers, die ieder op zich nog ge vaarlijk kunnen worden. Haarlem b.v. en Vitesse en Enschede en Leeuwarden. Ja zelfs DWS, BI. Wit en Stormvogels zijn nog niet kansloos. Daarom is het program ma van morgen zo interessant. Haarlem kan Blauw Wit elke il lusie ontnemen, Heerenveen zal geducht moeten oppassen voor het onberekenbare AGOVV, in En schede vechten de Sportclub en Leeuwarden voor hun laatste kansen, terwijl DWS en Vitesse ook al niet bij voorbaat winnaar genoemd mogen worden tegen resp. 't Gooi en Elinkwijk. Storm vogels komt in aanraking met één van de gegadigden voor de laat ste plaats, nl. Go Ahead. Oppas sen geblazen, dus ook voor de IJmuidenaren. Dat Achilles van een eventuele nederlaag van de Deventenaren zal proberen te profiteren, zal Be Quick niet zo aangenaam vinden. De withemden gaan nl. naar As sen op visite. Ook hier veel kampioens gegadigden In IC heeft Sparta nog steeds de leiding, maar de vloedgolf uit het Zuiden bedreigt de Rotter damse koplopers. Eén van de be lagers, en o.i. wel de meest ern stige, nl. landskampioen Willem II, komt morgen naar Spangen. Dat zal me een botsing geven. Als Sparta verliest, staan zo'n vijf clubs vrijwel gelijk. MW b.v., dat naar Schiedam reist, zal met genoegen een Tilburgse over winning vernemen en BVV, dat een opmerkelijke opgang ver toont, zal met evenveel blijdschap Het candidatenschaak- tournooi in Zwitserland DEN HAAG. Nu de nodige garanties zijn verkregen staat het vast dat het Candidatenschaak- tournooi voor het wereldkam pioenschap schaken in het ko mend najaar in Zwitserland door gang zal vinden. Het tournooi, waaraan 14 scha kers zullen deelnemen, zal op 30 Augustus beginnen en op 20 Oc tober eindigen. Alle deelnemers ontmoeten elkaar twee maal. Vermoedelijk zal eerst een aan tal ronden (er worden 4 ronden per week gespeeld) in Neuhausen worden verwerkt, waarna de rest van het tournooi te Zürich plaats vindt. De winnaar van het tournooi, waaraan ook door onze landge noot, de oud-wereldkampioen dr. Euwe zal worden deelgenomen, zal in een tweekamp om de we reldtitel tegen dè huidige kam pioen, de Rus Botwinnik, uitko men. Steeds meer moeilijkheden te Melbourne MELBOURNE. Het organi satie-comité voor de Spelen van 1956 zag zich dezer dagen een re kening gepresenteerd van 34.000 pond (ruim 340.000 gulden) door de architect Frank Heath uit Melbourne. Heath had het ont werp gemaakt voor de bouw van een Olympisch Stadion op een voetbalterrein te Carlton. Toen later besloten werd de Spelen niet te Carlton maar in het cricketstadion te Melbourne te houden bleek het werk van Heath nutteloos te zijn geweest. Hij acht zich benadeeld door deze gang van zaken en vordert een scha deloosstelling. Wimbledon nu al uitverkocht LONDEN De Engelse lawn tennisclub, die van 22 Juni tot 4 Juli het Wimbledon tournooi organiseert, zal aan belangstel lenden, die toegangskaarten heb ben aangevraagd een bedrag van ongeveer 150.000 pond sterling retourneren. De kaarten worden bij loting toegewezen. Een lid van het bestuur van de club deelde mee, dat de aan vrage groter is geweest dan ooit tevoren, in weerwil van het feit, dat de toegangsprijs is verhoogd. Het vorige jaar werd een be drag van 95.000 pond sterling geretourneerd. na de zege op Longa dat nieuws aanhoren. Trouwens, poets ook VVV nog niet uit en Sittardia, dat een veelbelovend jeugdig elf tal op de been heeft weten te brengen. Hun winst op resp. Ju liana en Emma, zou hen in de kopgroep brengen. Onderaan staat Theole. Maar als deze Tielenaren er in zouden slagen thuis van Excelsior te winnen, dan zal HBS geducht moeten oppassen, vooral als deze Hagenaars op Houtrust Brabantia niet baas zouden kunnen. Eindhovense suprematie Tot nu toe worden beide Eind hovense clubs, die gezamenlijk aan de leiding staan, nog be dreigd door ADO. Dat zou mor gen wel anders kunnen zijn. O.i. heeft ADO nl. een zware kluif aan Feijenoord. PSV kan Bleijer- heide definitief elke illusie ont nemen en Eindhoven zal toch ook hard moeten werken om in Breda van NAC te winnen. Onderaan heeft TEC geen kans tegen Lim- burgia. Een zege van deze Tielse club, zou de heksenketel onder aan anders tot het kookpunt brengen. Daarom zal Maurits hef tige pogingen in het werk stellen om NOAD de punten afhandig te maken. En DHC vaart in het zelfde schuitje. Maar Hermes DVS zal een Delftse zege niet toestaan. RBC en Xerxes tenslotte schij nen aan elkaar gewaagd. Mermang geblegseerd In de wedstrijd Rode Duivels Oostenrijk is de Belgische speler Mermans in botsing gekomen met een Oostenrijkse speler, waardoor hij zijn rechtervoet verwondde. Een van de tenen van Mermans bleek gebroken. Luxemburgge gcheidsrechter leidt FrankrijkNed. profs DEN HAAG. De wedstrijd tussen het elftal der Nederlandse professionals en het Franse elftal, welke Donderdag 12 Maart te Pa rijs wordt gespeeld, zal worden geleid door de Luxemburgse scheidsrechter Eisöhen. Als grens rechters zullen optreden de Fran se arbiters Gevillers en Kohier. Stafoefening te Parijs PARIJS, 6 Maart (Reuter) Veldmaarschalk Montgomery, plaatsvervangend geallieerd op perbevelhebber in Europa, zal komende week een oefening van de staf, de belangrijkste sedert de Tweede Wereldoorlog, leiden, aldus is medegedeeld. Meer dan honderd leger-, vloot- en lucht macht-officieren van alle Atlan tische landen zullen er aan deel nemen. De oefening begint Maan dag en duurt vijf dagen en wordt gehouden in het bioscoopgebouw van de Shape. Er ig nu in de verschillende afdelingen toch wel een duidelijke afscheiding gekomen tussen sterk en zwak. Zo is het in 2A alléén nog een titelstrijd tussen De Ken- nemers en Z.F.C., is er in 2B nog slechts de vraag, wan neer Volendam kampioen zal zijn, terwijl in 3C alleen D.E.M. en Zaandijk nog voor de titel in aanmerking komen. Tenslotte weet men ook in «de 4e klasse waar men aan toe is. Z.A.P. en H.S.V. zijn in A duidelijk favoriet en hoewel er in B nog een vijftal candidaten is, is er ook daar een stel clubs, dat niets meer in de melk te brokke len heeft. In 2 A is het dus een nek-aan- r.ek-race tussen De Kennemers tri Z.F.C. Waarschijnlijk zal men na morgen nog niet veel wijzer zijn, want Z.F.C. wint vrijwel zeker van De Spartaan en de mannen uit Beverwijk zijn fa voriet tegen U.V.V., vooral omdat er thuis wordt gespeeld. Intussen is Hollandia in deze afdeling onderaan gekomen. De Hoorna ren zijn het slachoffer geworden van het herstel van K.F.C. en H.R.C. Het gevecht om het be houd van het 2e klasserschap zal zwaar zijn. Morgen spelen zij in Amsterdam tegen V.V.A. Een lastige wedstrijd. In Alkmaar strijden Alcmaria en H.R.C. om de suprematie van Noord-Hol lands kop in deze afdeling. Erg veel valt er niet van te zeggen. D.W.V. tenslotte heeft winstkan sen tegen K.F.C. Wanneer? Wanneer zal Volendam kampi oen zijn? Dit is de alles over heersende vraag in 2B. Door een overwinning op Schoten komen de „wijdbroeken" er weer dich terbij. Westfrisia ziet zijn wed strijd van morgen waarschijnlijk met angst en vreze tegemoet. Was het immers niet vorig jaar, omtrent deze tijd, dat het een on genadig pak slaag kreeg van Helder. Wij zijn benieuwd, hoe dat nu afloopt. De Enkhuizers moeten winnen, om de tweede plaats te behouden, evenals A.F.C., dat ook nog kans op die eervolle plaats maakt. De Amsterdammers zijn in elk geval favoriet tegen Z.V.V. Aan de andere kant kun nen Helder en Z.V.V. de punten ook best gebruiken. Rapiditas wint van O.S.V. en H.V.C. speelt gelijk tegen Zeeburgia. Forward contra Alkm. Boys In 3 C zullen D.E.M. en Zaan dijk elkaar ook morgen waar schijnlijk niets toegeven. Eerst genoemde is favoriet tegen Kin- heim, dat lelijk de kluts kwijt is en de Zaandijkers winnen wel van B.K.C. Hoewel: de Poldersen spelen doorgaans „uit" hun beste wedstrijden. De candidaten voor de onderste plaats hebben het Landelijke Raad voor Landbouwvoorlichting Gisteren heeft minister Mans- holt te zijnen departemente de Landelijke raad voor de Land bouwvoorlichting geïnstalleerd. In deze raad, waarvan de direc teur-generaal van de Landbouw, ir. A. W. van de Plassche, het voorzitterschap bekleedt, hebben zitting vertegenwoordigers van de agrarische standsorganisaties en van de Stichting voor de Landbouw, de hoofden van de technische afdelingen van de di rectie van de Landbouw en ir. J. M. A. Penders, inspecteur van de Landbouw, belast met de coördi natie van de Landbouwvoorlich ting. vrij moeilijk. G.V.O. is in Vel- sen vrijwel kansloos tegen de club van die naam, Vitesse be zoekt een lang niet zwak Pur- mersteyn en Always Forward ontvangt Alkmaarse Boys. Vooral naar het resultaat van de Hoor naren zijn wij zeer benieuwd! Wijk aan ZeeW.S.V. heeft ge lijk spel kansen. Opnieuw winst voor Z.A.P. en H.S.V. Z.A.P. en H.S.V. krijgen het in 4 B deze keer niet al te moeilijk. De Poldersen winnen thuis wel van De Randers en de Heilooërs moeten in staat worden geacht U.S.V.U. te kloppen, Dit natuur lijk allemaal zeer tot ongenoegen van Succes en Schagen, die zelf een lastige Zondag tegemoet gaan. We durven tenminste niet zo maar te beweren, dat de Wierin- gers baas blijven over Texel en Schagen over Limmen, integen deel M.F.C.—D.T.S. en Oudesluis Watervogels zijn wedstrijden, waarin veel op het spel staat. En nu R.K.A.F.C.? Tenslotte 4 B. Hier is Monni kendam vorige week teruggeval len en heeft ook R.K.A.F.C. een lelijke veer gelaten. Dit wil ove rigens nog niet zeggen, dat de Alkmaarders zijn uitgeschakeld. Nu wint het in elk geval van De Rijp. De concurrenten hebben het deels gemakkelijk, deels moeilijk. Assendelft wint zo goed als zeker van Andijk en Purmerend heeft de beste kansen tegen Zouaven. Of denken de Lutjebroekers er anders over? Grasshoppers moet zich de mouwen opnieuw opstro pen, want E.V.C. is een zwaar te verwerken „hap". Monnikendam wint van Bergen en van V.Z.V. Meervogels valt weinig te zeg gen. PARIJS De Ned. ploeg zal als volgt aantreden tegen het Franse elftal: Doel: De Munck; achter: Vree ken en de Vroet; midden: Schaap, van der Hart en de Kubber; voor: Appel, Timmermans, van Geen, Rijvers en de Harder. DE TOESTAND IN LAHORE KARATSJI. 6 Maart (Rtr.) In Lahore, waar Vrijdag de staat van beleg werd afgekondigd na de ongeregeldheden die er had den plaats gevonden bij demon straties tegen de secte der Ahma- dieten, moest de politie weer op treden met vuurwapenen, gummi stokken en traangas. Politie en militairen trokken, in slagorde geschaard, tegen de demonstran ten op. Er werden weer auto's aan gevallen en gebouwen in brand gestoken. (Advertentie) Verdrijft Uw pijnen met Dr. SLOAN's Liniment. Brengt enkele druppels Sloan's op de pijnlijke plek aan. Dit stimuleert de bloedsomloop onmiddellijk, waardoor de congestie verdwijnt. Geleidelijk wordt het urinezuur verwijderd en de pijn houdt op. Sloan's Liniment is eenvoudig en vlug aan te brengen en heeft een directe pijnstillende werking. Verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten. Onze schaakrubriek Het was een dramatisch mo ment voor de 26-jarige Russische grootmeester Mark Taimanov, toen hij in de laatste ronde van het Russische kampioenschap zich tegen Efim Geiler vergalop peerde. Hij had aan een gelijk spel reeds voldoende om de titel te veroveren, in een beslissende fase van het eindspel overzag hij echter een weliswaar diepe, doch geforceerde remise-ontwik keling en moest toen op de 70ste zet het loodje leggen. Daardoor slaagde Botwinnik er in gelijk met hem te eindigen en in een beslissingsmatch met 3%214 het kampioenschap te behalen. Hieronder volgt de kritieke stelling uit bovengenoemde partij tussen Taimanov en Geiler. Stelling na de 42ste zet van wit. Wit: Geiler. Kf2, Th6, Pf5, pi: a3. g4, h3. Zwart: Taimanov. Kg5, Tc8, Ie4 pi: a7, e7. Taimanov speelde hier 42 Tc8-b8? Met 42..Te8-f8! had hii remise kunnen bereiken en de begeerde titel kunnen veroveren. Deze belangwekkende analyse is als volgt dus na 42Tc8-f8! 43. Kf2-e3, Le4xf5 44. Th6-h5t, Kg5- g6 45. Th5xf5, Tf8xf5 46. g4xf5t, Kg6xf5 47. Ke3-d4, Kf5-g5 48. Kd4-c5, Kg5-h4 49. Kc5-c6, Kh4x h3 50. Kc6xc7, Kh3-g4 51. Kc7-b7 a7-a5! 52. Kb7-b6, a5-a4! 53. Kb6- b5, Kg4-f5 54. Kb5xa4, Kf5-e6 55. Ka4-b5, Ke6-d7 56. Kb5-b6, Kd7-c8 en het is geheid remise. Inderdaad een 14 zettendiep, maar practisch zonder nevenvari anten en uit te tellen! Na 42Tc8-b8? was de partij niet meer te houden en Gelier won als volgt op onbe rispelijke wijze. 43. Th6-h5f, Kg5 -f4 44. Pf5-d4, Le4-g6 45. Pd4- e6t, Kf4-e4 46. Th5-h6, Tb8-g8 47. Kf2-g3, c7-c6 48. Pe6-f4. Lg6- f4, Lg6-e8 49. Th6-e6t, Ke4-d4 50. Te6-el, Le8-f7 51. Tel-e7, Lf7 -b3 52. Te7-d7+, Kd4-c4 53. h3- h4, c6-c5 54. 'g4-g5, a7-a5 55. g5- g6, Lb3-c2 56. h4-h5, Kc4-b3 57. g6-g7, c5-c4 58. h5-h6, Ic2-h7 59. Pf4-d5, c4-c3 60. Td7-b7t, Kb3x a3 61. Tb7-c7, Ka3-b2 62. Pd5-f6, a5-a4 63. Pf6xh7, a4-a3 64. Ph7- f6, a3-a2 65. Tc7-b7t, Kb2-al (Na 65....Kc2 was gevolgd 66. Ta7, Kb2 67. Pd5, c2 68. Txa2+, Kxa2- 69. Pb4j. Kbl 70. Pxc2, Kxc2 71. Kf4 en 72 h7 resp.. 73. h8D is niet meer te vermijden en na 66. Kbl wint 67. Pd5, c2 68. Pc3t alsmede 69. Pxa2) 66. Pf6- d5, Tg8-c8 (Na 66.... c2 wint 67. Tc7, Kb2 68. Tzc2f, Kxc2 en 69. Pb4r) 67. Pd5-b4! (Vooral niet 67. Pxc3 wegens 68. Txc3t, Kg4 69. Tg3t! Kxg3 pat) 67.... c3- c2 68. Pb4xc2T, Tc8xc2 69. Tb7- a7 (Ten tweeden male trapt wit niet in de „pat" val door 69. g8D omdat dan 69..Tg2+! 70. Kxg2 weer remise was) 69.... Tc2-cl 70. Ta7xa2t Zwart gaf op, de vrijpionnen ziin niet meer te houden. Een belangwekkend eindspel! W. J. MUHRING. Onder de gasten, die in Hotel Vultink te Aalten zo 's middags bun kopje koffie komen gebruiken zijn er heel wat, die meer dan eens een biljartqueue in hun handen hebben gehad en na de bo terham rollen dan ook meestal de ballen over het groene laken van een of van beide biljarts, die Hotel Vultink rijk is. En als het klankvolle ivoor zijn onzichtbare fi guren over zo'n biljart trekt, dan staat daar, een beetje achteraf, een kleine jongen te kijken. Hij ziet alleen de rode en witte ballen en af en toe schudt hij z'n hoofd, als een niet te missen bal toch niet wordt geraakt Het gebeurt dan wel eens, dat de biljarter die impulsieve afkeuring op merkt en prompt vraagt hoe of hij (de kleine toe schouwer) het dan wel zou doen. De ballen worden weer in dezelfde positie gelegd en zonder blikken of blo zen stoot de knaap non chalant bijna, raak. En als die biljarter, wat goedmoedig glimlachend, vraagt een partijtje te spelen, dan gaan zijn ogen al spoedig open, want zijn jeugdige tegenstander laat hem geen kans meer om aan de beurt te komen. Een serie van ver over de honderd caramboles is voor die Hans Vultink, 14 jaar oud, maar een kleinigheid, vooral als we weten dat zijn hoogste serie, tot nu toe, 335 ca ramboles is. Hans Vultink en biljarten vader, moeder, broertjes en zus- kwam kijken: „Die jongen heeft horen bij elkaar. Toen hij nog jes, zijn handen liefkozend over „feeling". Hij heeft een soepele maar enkele turven hoog was, zijn eigen queue had laten glij- stoot, zijn stijl is goed. Nog fou- ging zijn interesse al naar het den en het ivoor weer had horen ten? Ja, natuurlijk, maar onder groene laken uit en zijn vader, klinken, is het crescendo gegaan deskundige leiding kan er uit die in de Winterwijkse Biljart- in sterke mate. Hans een beste biljarter groeien, bond een beste bal stoot, wijdde Hij mocht meespelen in de club, Veel oefenen en kijken naar hem in de edele biljartsport in, in Winterswijk, waar hij zich goede biljartwedstrijden." zodanig, dat vader het nu tegen tegen jaren oudere tegenstanders, Deze uitspraak heeft Hans' zijn zoon niet meer kan bolwer- die hem dikwijls met lede ogen vader terdege in zijn oren ge- kèn. serie op serie zagen fabriceren, knoopt. En al kan Hans dan ook Het biljarten zit Hans hoog. uitleefde, om dan, na zijn partij, niet om de haverklap „even" naar In zijn vrije uurtjes, even voor direct op de trein te worden ge- Amsterdam of waarheen dan en na zijn huiswerk, dat nu zet, om vooral niet te laat thuis ook, voor de zomervacantie is er eenmaal moet worden gemaakt te komen. al iets bedacht. De uitnodigingen hij bezoekt de Mulo is hij Aanleg, om in Haarlem en Den Haag te aan de biljarttafel te vinden. Zo komen, liggen er al. sterk is die liefde voor de biljart- We hebben deze jonge Aalte- Vader. Vultink is trots op zijn sport in hem gegroeid, dat hij naar aan het werk gezien om tot zoon en hij heeft er reden toe. na een heerlijke zomervacantie de conclusie te komen, dat deze Als Hans volhardt, dan is het buiten Aalten,' dolgelukkig was knaap, eigenlijk nog een kind, niet onmogelijk, dat Aalten, dat weer thuis te zijn, omdat hij al aanleg bezit. kleine, maar mooie dorpje in het ku die tijd niet had kunnen biljarten. Van die tijd af, toen hij, na een onstuimige begroeting van die eens een avond naar Hans jartkampioen herbergt En dit vertelde ons de grote glooiende Aohterhoekse land, in Van die tijd af, toen hij, na Kees de Ruyter uit Waalwijk, de toekomst no.g_ eens een bil- Onmiddellijk na de genietingevan het internationale menu, zet de afdeling Noordholland zich morgen weer aan een volledig competitieprogramma. Met de nodige spannende en belangrijke wedstrijden natuurlijk. In IA bijvoorbeeld, waar D.R. E.O. en Berdos in een heftig ge vecht gewikkeld raken om de laatste plaats. Alkmaar, dat door twee overwinningen iets omhoog is geklommen, zal daar morgen wel niet aan behoeven te den ken, nu de a.s. kampioen S.V.A. een bezoek moet worden ge bracht. In Egmond zal Zeevogels pro beren zijn nogal schamele pun tentotaal wat op te voeren door revanche te nemen op Zaanlan- dia. Overigens kan het kam pioenschap van S.V.A. nog ver haast worden, als ODIZ zo vrien delijk zou zijn van RCZ te ver liezen en Egmondia een veer zou laten in Uitgeest. Weer spanning in 1B WW. zo gelukkig in het bezit van de eerste plaats, gaat vol spanning toekijken hoe de mede- candidaten het eraf brengen. Sij bekarspel treedt aan met wraak gevoelens in het hart tegen KGB. RKEDO heeft het verschrikkelijk lastig in Blokker, waar de thuis club opmerkelijke blijken van herstel heeft gegeven en SEW zien we ook nog niet zomaar winnen in Berkhout. Maar er is ook nog een ge vecht aan de gang rondom de laatste plaats, waar Valken mor gen een serieuze kans krijgt op twee kostbare punten, die de Venhuizers dicht bij de clubs als HOSV en tegenpartij St. George kan brengen. Dat HOSV zal op zijn beurt proberen middels een zege op RKDVO de afstand te bewaren. Hugoboys naar JVC In IC wordt morgen zo goed als definitief over het lot van Koedijk beslist. De geelzwarten staan al acht punten achter en als ze nu morgen ook nog van SRC verliezen, en daar is grote kans op, dan is de achterstand helemaal onoverbrugbaar. Zelfs al zouden ze voor het eerst dit seizoen het genot van de zege smaken is redding zeer twijfel achtig. Wat dat betreft heerst er bo venaan veel meer scanning. Daar gaat in Julianadorp het treffen tussen JVC en Hugoboys. De winnaar komt er goed voor te staan,- evenals trouwens VIOS. dat in St Pancras wel een moei lijke. doch geen onoverkomelij ke klip tegemoet gaat. N Niedorn heeft ook nog een klein kansje, maar aan dat kans je kon morgen wel eens een ein de komen, nu een bezoek moet worden gebracht aan het rood- gebroekte Wieringerwaard. Laten we St Victor de beste kansen toekennen tegen Kaag vogels, waarmee, als dat uitkomt, de Obdammers hun positie iets zouden verbeteren. Strijd om laatste plaatsen Zowel boven als onderaan heerst in 2A grote spanning. Het leek zo goed te gaan met Foresters, maar deze Heilonaren hebben grote concurrentie gekregen van Zaanse Boys. Daarom zullen de leiders, zelfs al wordt in Zaan dam gespeeld, wel niet toestaan, dat PSCK hen de voet dwars zet. Ook voor Zaanse Boys geldt dat devies morgen tegen Beemster. Onderaan hoopt heel Egmond op een succes van St. Adelbert tegen Jisp en in Ursem verwacht men toch in ieder geval winst van St. Bavo, nu gespeeld moet worden tegen mede-candidaat RKSVS. Wint Groot-Schermer tegen Knollendam, dan kunnen de Schermerbewoners de toe komst zonnig gaan inzien. Zwaagdijk en DWB hebben na de nederlaag van Spartanen te gen Westfriezen nog serieuze kan sen op de eretitel. Morgen zal Spartanen proberen revanche te nemen, nu de Westfriezen op be zoek in Wognum komen. Ook Woudia heeft meteen al kans op wraak. Maar dat zal in de Lange- dijk tegen het sterke LSV niet zb maar gaan. Integendeel. DWB wint van MOC en Zwaag dijk heeft, de beste papieren te gen Sporters. Ook SVW start met de betere kansen tegen HEO. Hollandia T. hoopt Hollandia T. heeft moed geput uit het gelijke spel van Kolping Boys tegen het bovenaan staan de Flevo. Nog eenmaal zo'n ge deeltelijk falen en de mannen uit Tuitjenhorn hebben weer aan sluiting. Daarvoor is nodig, dat ze zelf morgen van Tex. Boys winnen. Geen gemakkelijke op gaaf. Trouwens ook Flevo krijgt het weer niet makkelijk, nu Wi- ron op bezoek komt. Onderaan heeft Duinranders al de return wedstrijd tegen Ooster end. Als het ook op Texel een zege wordt, kan men in Schoorl elkaar iets rustiger gaan aankij ken. Dat moet Schoorl ook kun nen doen, doch hun opgaaf tegen Geel Zwart is zwaar, wellicht te zwaar. Petten-Zeemacht moet door de thuisclub gewonnen kun nen worden. De derde klasse Laten we KSV en Wit Rood beiden het succes toewensen, dat ze nodig hebben om Twisk als nog te bedreigen, RKVVS heeft het ook al lastig in Stompetoren. In 3C zien we DWOW in Aarts- LSVV, SVW en trouwens ook woud bij AGSV winnen. Eerste klasse A: AjaxWageningen SneekZwolse Boys GVAVVolewijckers FrisiaEnsch. Boys DOS—NEC VSV—EDO HeraclesRCH Eerste klasse B DWS—'t Gooi Go AheadStormv HaarlemBlauw Wit VitesseElinkwijk Enschcde-Leeuwarden Achilles-Be Quick (G.) AGOVVHeerenveen Eerste klasse C SpartaWillem II SW-MVV TheoleExcelsior SittardiaEmma Juliana—VW BWLonga HBSBrabantia Eerste klasse D FeijenoordADO NAC—Eindhoven NOADMaurits RBCXerxes ■PSVBI e ij erh eide LimburgiaTEC DHC—Hermes DVS WEST I Tweede klasse A Ale. Vict.—HRC ZFCSpartaan WA—Hollandia DWV—KFC KennemersUW Tweede klasse B SchotenVolendam HVCZeeburgia OSVRapiditas AFC—ZVV HelderWestfrisia WEST Derde klasse A SDWQSC Wilskracht—RKW-A CSVWatergr.meer OWOBeverwijk KW—APGS DCGTerrasvogpU' Derde klasse B Allen Weerb.—ZSGO RipperdaRivalen Baarn—TOG WFC—JOS DonarRKAVIC EMM '15—BVC Derde klasse C DEMKinheiim Velsen—GVO ZaandijkBKC Alw.Fórw.-Alkm.Boys Purmerst.Vitesse '22 Wijk a. Z.—WSV '30 Vierde klasse A OudesluisWaterv. SchagenLimmen SuccesTexel ZAPDe Randers HSVUSVU MFC—DTS Vierde klasse B ZouavenPurmerend VZVMeervogels '31 AndijkAssendelft Monnikendam-Bergen EVCGrasshoppers RKAFC—De Rijp

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 3