De dijken worden gedicht Als geheel heeft Oranje niet teleurgesteld Rood-China blijft trouw aan Moskou Zes schepen zinken in de buurt van Zierikzee Kapitein van voer op gegist bestek De voorhoede heeft volkomen aan verwachtingen voldaan „Dijktrein" door New-York Gratie voor Lee Meng Bestelling van 1100 meter betonnen caissons Tweede dijkgat gedicht Een bedrijfschap voor de Landbouw Naar wij vernemen Voorzitter Hooiboom: Vruchten pas op de lange duur Abe naar Parijs Verklaring van Mao Tse Toeng Bakkersoorlog in Amsterdam? Kustvaarder liep aan de grond Scheepsberichten DINSDAG 10 MAAK 1' 1953 Pagina 3 's-GRAVENHAGE Zeven grote aannemingsmaatschap pijen hebben van Rijkswaterstaat opdracht ontvangen een aantal caissons voor dijkherstel tot een lengte van voorlopig 1100 meter te bouwen. Deze caissons zullen worden gebruikt om de ernstigste stroomgaten in de dijken van Schouwen-Duiveland en Zuid-Beveland te dichten. Gisteren zijn aam de Merwe- haven te Botterdam die voorberei dende werkzaamheden voor ge zamenlijke caissonbouw door vier maatschappijen, namelijk Ghristia- ni en Nielsen^ Bato, Boersma en van Hattuim en Blankevoort be gonnen. De I.G.B. te Breda, de Hol landse Betonmij en de Amster damse Ballastmij, zuMen de zaken eveneens grootscheeps en ener giek aanpakken. Verwacht kan worden, dat de eerste caissons binnen een week of acht zullen kunnen worden afgeleverd. In die tussentijd zal getracht worden de stroomgaten in ver schillende gebroken dijken van verharde koppen op het dijk- lichaam en zo hoog mogelijke drempels te voorzien. Daardoor zal kunnen worden bereikt, dat de caissons, die over water moe ten worden aangevoerd, zo spoe dig mogelijk na aankomst zullen kunnen worden geplaatst. Zoals men weet zijn eertijds de dijklbreuk van Walcheren en de afsluitingen van de Brielse Maas en de Braakman met behulp van caissons geschied. Op Walcheren werd gebruik gemaakt van cais sons, die van de tijdelijke geal lieerde oorlogshaiven van Cher bourg beschikbaar kwamen. Het is niet zeker, of meer van die caissons, die ongeveer 80 me ter lang, twaalf meter hoog en vijftien meter breed zijn, nog in het buitenland beschikbaar zijn. Zo niet, dan zullen waarschijnlijk de opdrachten aan Nederlandse maatschappijen nog vrij aanzien- lijk moeten worden uitgebreid. De in Nederland in aanbouw zijnde caissons worden vervaar digd van gewapend 'beton. Gisteren is de haven van Zierik zee tussen acht en elf uur geslo ten geweest voor de „normale aanvoer" om materiaal binnen te halen dat bestemd Is voor het dichten van het uitgeholde gat in de Westhavendijk. Zoals bekend, is de poging om het gat te dichten met zdnikstuk- ken onlangs mislukt, doordat een der stukken tengevolge van de sterke stroming uit het gat werd geslagen. Hierdoor heeft de ope ning zich verdiept tot ongeveer 16 meter. Om de haven nu zo spoedig mogelijk veilig te stellen gaat men vandaag pogen op het mo ment van doodtij het gat te dich ten met behulp van schepen, de Bij Ellewoutsdijk Zondagmiddag is bij Ellewourtsi- diijk het tweede grote dijkgat gedicht. Het werd afgesloten door een binnendijk, gevormd uit rij,shout, zandzakken, klei en zware stortsteen. Door deze dich ting is de Everingepoider van de zee afgesloten. Het water in deze polder kan nu afvloeien door de sluis in de haven van Elilewouts- d'ij'k. De dijk heeft reeds twee keer de vloed glansrijk doorstaan, namelijk Zondagavond en Maan dagmorgen. De firma Jac. G. van Oord uit Utrecht, die het werk hier uitvoert, verstevigt de dam en gaat thans beginnen aan het herstel van het dijkLidhaam zelf. Inwoners van Elllewoutsdijk en Baarland hebben aam dieze „slag" deelgenomen en duizenden zand zakken aangedragen. Voor f 1000. aan vulpennen gestolen In een kantoorboekhandel aan de Nobelstraat in Den Haag is ingebroken. Uit de etalage zijn 11 vulpensets en 30 vulpenhou ders geroofd. De waarde van het gestolene is f 1.000. 'S-GRAVENHAGE, 9 Maart Na een overleg, dat is aangevan gen in November 1991 en dat ge durende enige maanden voor na der beraad in de (kringen van de georganiseerde landbouw onder broken is geweest, heeft de wet gevingscommissie van de stich ting voor de landbouw die hierbij optreed! namens de 6 in die Stichting samenwerkende centrale ondernemers- en arbeidersorga nisaties, met de organisatiecom missie van de S.E.B. overeenr stemming bereikt over de inhoud van een ontwerp algemene maat regel van bestuur tot instelling van een bedrijfschap voor de landbouw. Verwacht mag worden dat de tekst daarvan binnenkort zal worden bekend gemaakt en dat de Sociaal-Economische Raad spoedig over het aan de regering uit te brengen advies zal kunnen beslissen, z.g. „bakken" die gevuld worden met klei en loodrecht boven het gat tot zinken worden gebracht. Er liggen thans zes van deze bakken voor het werk gereed. Drijvende bokken met hijskranen zullen bij de werkzaamheden worden gebruikt. Met het oog hierop zal de haven vandaag de finitief worden gesloten, zodat onder meer de toevoer van wa ter en het personenvervoer zal zijn gestremd. Men verwacht, dat de haven gedurende twee a drie dagen gesloten zal blijven. Uiter aard hangt dit evenwel geheel af van de vordering der werkzaam heden. Volgens de mening van een aannemer ter plaatse zal het werk zeker een hele week in be slag nemen. Naar wij nader vernemen, is gisteren reeds tijdens het gunsti ge tij er was weinig stroom één bak met goed gevolg in het gat van de Westhavendijk nabij Zierikzee tot zinken gebracht. Tot tweemaal toe knapten de stalen kabels. Een derde maal lukte het de bak op de juiste plaats boven het gat te brengen. Hierna liet men het schip sprin gen en het geheel verdween in het water. Deze foto toont ons Koning Boudewijn op een tocht door de nog onder water staande gebieden in de provincie Antwerpen. In het stadje Bornem liet de jonge koning zich voorlichten door de burgemeester en andere gemeentelijke autoriteiten. werd gisteren in de Noordelijke vleugel van de Oude Kerk te Am sterdam een inscriptie onthuld op de grafsteen van Saskia van Uylenburg, Rembrandts eerste vrouw. Haar graf is verleden jaar geïdentificeerd. komt vandaag de schooljeugd on der het mes van het verkeersexa- men, voor wat betreft het schrif telijke gedeelte van dat examen althans staat voor de suikerbietenoogst 1953 een telersgarantieprijs vast van f 43.50 per ton. overleed dezer dagen in Zürich de oud geneesheer-directeur van het Nederlands sanatorium te Davos, dr. P. C. Gugelot. heeft een Nederlandse margarine- fabriek wij weten welke maar wij zeggen het niet omdat een dagbladredactie nu eenmaal geen reclame maakt een procédé ge vonden waardoor zij in staat is de margarine te pasteuriseren. Zij behoeft nu geen chemische ver- duurzamingsmiddelen meer in haar product te verwerken is voor de smokkelaars van de St. Pietersberg letterlijk de poort gesloten. In het gangenstelsel is een muur gemetseld die de toe gang tot het beruchte smokkelgat afsluit. Er zit een deur in die muur, maar die is van een voor treffelijk slot voorzien DE NOBILE KEERT COMMUNISME RUG TOE Vele leiders volgen voorbeeld VATICAANSTAD (K.N.P.) Generaal de Nobile, die in 1926 te samen met Amundsen in een luchtschip over de Noordpool gevlogen is, heeft verklaard, dat nii het communisme de rug toe keert. Sinds 1945 is hij lid van de Communistische Partij en sinds 1946 afgevaardigde in het Italiaanse parlement. In zijn verklaring, afgelegd in het Angelicum te Rome, zeide de nu 67-jarige generaal, dat hij de weg naar de Katholieke Kerk nu terug wilde gaan. De Nobile is momenteel hoogleraar aan de universiteit van Napels. Met hem hebben nog drie andere vooraan staande leden hun partij verlaten. Zij zijn allen dragers van de hoogste militaire onderscheiding. Zij zijn tot de Christen Democra tische Partii toegetreden. Een bekende figuur uit de Vredes- partisanen Lando d'Amico, heeft op een persconferentie verklaard, waarom hij niet langer het com munisme én zijn pseudo-vredes- doel kan ondersteunen. Bijna dagelijks neemt het aan tal afvalligen van de communis ten toe, zodat hun bij de komen de verkiezingen een eclatante ne derlaag te wachten is, mits de kiezers maar in voldoende groot aantal opkomt. O (Van onze sportredacteur) Het is de taak van de Technische Commissie, in de toe komst spelers tot zich te trekken, die in staat moeten worden geacht een zware wedstrijd voor honderd procent Uit te spelen. Aldus de heer Kruijver, voorzitter van de Technische Commissie van de K.N.V.B., tot een grote schare sportjournalisten, die gisteravond in hotel Termi nus te Utrecht bijeen waren gekomen om te luisteren naar het commentaar van de -Technische- en Keuze commissie. samen werken en opbouwen." De heer Kruyver kwam er ronduit voor uit, dat het Neder lands elftal geen indruk heeft gegeven van volkomen zelfver trouwen. Met eigen ogen heeft de T.C. geconstateerd, dat deze ploeg geen vertrouwen had in de eigen capaciteiteh en daardoor kramp achtig speelde. „Wij gaan echter op dezelfde weg door daarbij ge steund door de goede wil van de spelers." Verder zeide de voorzitter van dc IC. dat het technisch appa- ra„, nog beter geperfectionneerd moet worden, en dat men spelers zal moeten aantrekken met vol doende uithoudingsvermogen. Wantdaaraan ontbreekt het bij onze voetballers nog sterk. Het zal dan ook de bedoeling zijn om in de nabije toekomst een groot aantal spelers niet in de centrale training bijeen te brengen, maar dat er een gedecentraliseerde werkwijze zal worden gevolgd. Heel goed weet men, dat dit een moeizame arbeid is, welke pas op de lange duur vruchten kan af werpen. De voorzitter van de keuze commissie, de heer R. Holboom, besprak in algemeenheid de ver schillende linies van het elftal. De achterhoede vond hij tegen Denemarken vrij onzeker. Er werd niet resoluut ingegrepen en daarbij had men angst voor een persoonlijk duel. Ook de dekking was niet sterk, een euvel waar aan oo kde middenlinie mank De nederlaag tegen Denemar ken heeft de nieuwe technische en keuze commissie warempel niet in zak en as gebracht. Inte gendeel, in het commentaar van de heren G. Kruyver en Hool- bóóm, kwam toch werkelijk een fris optimisme voor de toekomst tot uiting. Men weet heel goed, dat er legio moeilijkheden zullen moeten worden overwonnen en duizend en een problemen moe ten worden opgelost om vijf ja ren „gesloopt" voetbal te hervor- men.Slechts een paar maanden waren deze T.C. en K.C. in be- voetbalprogramma maakten het drijf. De onderbrekingen in het de nieuwe leiders van het Neder lands elftal ook al niet te ge makkelijk meteen een winnende ploeg te construeren. Heeft men er misschien te ge makkelijk over gedacht, thans na de strijd tegen de Denen, weet men wel beter. „Er moet nog ont zettend veel worden verbeterd", verklaarde ons de heer Kruyver. „Een belangrijke winstpost heb ben we eenter reeds kunnen boeken: de geest van saamhorig heid, het vertrouwen in de lei ding, dat in de achterliggende pe riode hopeloos was verstoord, is thans weer geheel en al terug bij de spelers. We kunnen nu weer ging. Daarbij was de opbouw soms te „wild". Het debuut van Klaassens achtte de heer Hool- boom niet onverdienstelijk. De voorhoede was snel en kwam tot uitstekende combinaties. Voor de rust hadden wel aldus de prae- ses van K.C. de wedstrijd in onze zak moeten steken. De heer Hoolboom verklaarde voorts met het oog op de inter land tegen Zwitserland ((22 Mrt) dat de K.C. zal blijven zoeken naar spelers, die eventueel meer in hun mars hebben. Hetgeen echter niet wil zeggen, dat er be langrijke wijzigingen op komst zijn. „De spelers moeten niet het gevoel hebben van „d'r in en dan weer d'r uit." Tot slot werd ons medegedeeld, dat het K.C. lid H. Denis mo menteel buitenlands vertoeft en dat de heer Pellikaan hem voor lopig zal vervangen. Abe Lenstra heeft de uitnodi ging, Woensdag a.s. mee te spelen in een lichtwedstrijd van het Fries tegen het Gronings elftal, afgewezen op grond van een over laden programma. Dit besluit is genomen in over leg met de Keuze Commissie van de K.N.V.B. Wel zal Lenstra zich naar Parijs begeven voor het bij wonen van de wedstrijd Frankrijk -Nederlandse profs, -die Donder dag a.s. wordt gespeeld. Het Franse elftal tegen Nederlandse profs De definitieve samenstelling van het Franse elftal, dat Donder dag 12 Maart in het Pare des Princes te Parijs tegen het elftal van de Nederlandse professionals speelt is: doel: Ruminski (Rijssel); achter: Gianessi (Roubaix) en Marche (Reims); midden: Penverne (Reims), Jonquet (Reims) en Gaulon (Stade Francais); voor: Kopa (Reims), Ujlaki (Nimes), Saunier (Le Havre), Gardien (Sodhaux) en de Lade- riere (Nancy). HONGKONG, 9 Mrt. (Reuter) Mao tse Toeng, de Chinese communistische leider, heeft vol gens het persbureau „Nieuw China" de steun van zijn land aan het nieuwe bewind in de Sowjet Unie toegezegd in een boodschap die in het gehele land is verspreid. Mao verklaarde, dat elke po ging om de eenheid tussen de Sowjet-Ünie en China te verbre ken, zou falen. Mao, die Stalin prees, zeide: „Wij geloven stellig, dat onder de leiding van Malenkof het centrale comité van de commu nistische partii en de regering van de Sowjet-Unie de wil van Stalin om het communisme te bevorderen en uit te breiden, zul len volgen. Het vredeskamp, onder leiding van de Sowjet-Ünie, zal onge twijfeld verder worden geconsoli deerd en versterkt". De Chinese leider zeide, dat de Sowjetrussische communisti sche partii de meest gevorderde partii is. „Deze zal ons tot voor beeld dienen". Voor Nederlandse slachtoffers NEW YORK. Op 14 Maart zal van Grand Central Terminal een uit vier rijtuigen bestaande „dijktrein" vertrekken om bij dragen in te zamelen voor de Nederlandse watersnoodslacht offers. De trein, die versierd zal zijn met Nederlandse kentekenen, zal stoppen op verschillende plaatsen in de Harlem Valley tot Chatham, N.Y., en van Rensselaer, N.Y. door de Hudson Vallei terugrijden. De rit is in overleg met het „Holland Flood Relief" georgani seerd door het New York Cenitral System". Gestopt wordt in gemeenten, waar campagnes tot leniging van de' nood der oversitromingsslacht- offers zij>n georganiseerd en in andere gemeenten, die wensen bij te dragen. Functionarissen van het „Hol land Flood Relief", personeel van de Nederlandse ambassade en personen van Nederlandse af komst, gekleed in Nederlandse nationale costuums, zullen in de trein giften in ontvangst netmen. Het denkbeeld van deze lief- dadiigheidsrit wordt toegeschreven aan een hulpcon-ducteur van de sectie Harlem van het Central System, Fred Hotchkiss. SOLDAAT UIT TREIN GEVALLEN Aan gevolgen overleden Zaterdagmiddag is de 21-jarige dienstplichtige soldaat van de luchtmacht, P. H. Wintjes uit Nijmegen, bij Helvoirt, N.B., door onbekende oorzaak uit de trein gevallen. W. overleed bijna on middellijk. Een onderzoek naar de toedracht van het ongeluk wordt ingesteld. Wintjes, die op de vliegbasis Woensdrecht voor telegrafist •werd opgeleid, was met verlof op weg naar huis. Geen Australische troepen naar Indo-China SYDNEY, 9 Mrt. Reuter De Franse minister voor de ver bonden Indochinese staten, Le- tourneau, is Maandag in Austra lië aangekomen voor besprekin gen met de regering. Bij zijn aan komst verklaarde de minister, dat Frankrijk Australië niet zal ver zoeken troepen naar Indo-China te zenden, omdat Frankrijk de strijd aldaar niet wil uitbreiden. Indien de Chinezen of anderen zich echter rechtstreeks in de strijd zouden mengen, zou de Franse regering de V.N. vragen maatregelen te treffen. INVAL IN SPEELCLUB TE AMSTERDAM De politie heeft Zaterdagavond, ca middernacht een inval gedaan in een woning in de Leonardo- straat in Amsterdam-Zuid. waar roulette werd gespeeld. Het was de derde keer, dat in deze wo ning gespeeld werd. Vijftien per sonen zijn aangehouden, waar van alleen de bankhouder en de bewoonster in hechtenis werden genomen. Tegen allen is proces verbaal ongemaakt. Een roulette en een bedrag van 400 gld zijn in beslag genomen. DE TANTE EN DE TELEFOON CINCINNATI Er liep een man op straat met een tele foon onder zijn arm. De poli tie vroeg zich af wat dat moest en nam de man mee naar het bureau. Het verhaal van de man. die Eugene Eicher heette. 35 jaar en niet al te nuchter was. luidde als volgt: „Kijk eens. ik sta elke mor gen op 5 uur op. werk dan tot 10 uur 's avonds en kom na een paar biertjes om een uur of elf thuis. Dan gaat de te lefoon; dat is dan de tante van mijn vrouw. Dat gebeurt om 1. 2 of 3 uur in de och tend. Dus sloop ik de telefoon en nu ben ik onderweg naar haar toe. Ik wil haar het toe stel geven". Eicher wach nu in het ge vang. totdat hij het verhaal nog eens aan de rechter kan doen. Hij wordt beschuldigd van dronkenschap. Hij ging voort: „Wij kunnen met zekerheid zeggen, dat wii niet bevreesd zijn voor imperia listische agressie, daar de Sow jet-Unie zulk een sterke macht is geworden. Elke imperialisti sche agressie zal door ons worden vernietigd en elke poging om onze eenheid te verbreken, zal nutteloos zijn". Mao, zei, dat de kracht, voort komend uit de vriendschap van China met de Sowjet-Unie en de volksdemocratieën, gebaseerd is op internationalisme en onover winnelijk is. NEDERLAND GEEFT f 25.000. Voor Islamietisch Rampenfonds 's-GRAVENHAGE. Het Is lamietisch rampenfonds in Neder land, onder erevoorzitterschap van de heren Susanto Tirtoprodjo, de vertegenwoordiger van de In donesische republiek, en A. Mas- sóudansari, de gezant van Iran in Nederland, heeft tot heden ruim f 25.000 aan giften voor de getroffen gebieden in Indonesië en Iran binnengekregen. Namens de slachtoffers in bei de landen heeft het fonds zijn dank gebracht aan het Nederland se volk, dat getoond heeft, dat het zozeer kan medeleven met andere volken, in weerwil van de ramp, die het zelf heeft ge troffen. Nieuwe verzorgster van de Prinsessen Tot verzorgster van de Prin sessen is met ingang van 1 Maart il. voorlopig benoemd Mei. E. F. Mees. hist. dra. Zij volgt in deze functie Jkvr. C. Sickinghe op, die in het huwelijk zal treden met Jhr Mr A. J. de Beaufort, burgemeester van Markelo Mej. Mees is na haar academische op leiding werkzaam geweest als leidster en docente aan inrichtin gen en jeugdkampen in Neder land en in de Ver. Staten. Ook werkte zij enige tijd bii Dr A. Schweitzer in Afrika. Uitwisseling tegen Sanders? SINGAPORE. De sultan van Perak (Malakka) heeft Maandag het doodvonnis tegen de commu nistische leider Lee Meng gewij zigd in levenslange gevangenis straf. Het Chinese meisje was ver oordeeld wegens het bezit van een handgranaat. De Hongaarse regering bood on langs de Britse regering aan, haar uit te wisselen tegen Edgar San ders, een Britse zakenman die op beschuldiging van spionnage in Hongarije wordt gevangen ge houden. Premier Churchill ver klaarde echter een week geleden m het Lagerhuis dat het Hon gaarse aanbod niet kon worden overwogen, voordat de sultan van Perak over het lof van Lee Meng had beslist. Niettegenstaande haar ontken nen bleek uit getuigenverklarin gen van 'voormalige verzetslieden, dat zij een belangrijke rol speelde in de communistische organisatie van Malakka. Zij zou ook bevel hebben gegeven tot het doden van verscheidene blanken. In Amsterdamse baikikerskrdn- gen is nogal beroering gewekt door een voorstel van een groep van winkelbakkers aan de con tactcommissie, het overkoepelend orgaan in de Amsterdamse bak- kerswerelid, o.m met ingang van Maandag a.s. de prijs van wit brood met vijf cent te verlagen. Als dit inderdaad door zou gaan, vreest men in bakkerskrimgen, dait een „broodoorlog" zal ont staan. De organisatie van winkellbaik- kers, die ca. 40 leden telt, heeft de onderlinge overeenkomst tus sen de bakkers opgezegd, waar*- bij een verbod tot prijsverlaging, cadeaustelsels e.d. was vastge legd. Een woordvoerder van deze groep deelde voorts mede, dat de groep uit de contactcommissie is getreden. Vandaag zal men op nieuw in een vergadering de te volgen gedragslijn vast stellen. AMSTERDAM. De Raad voor de Scheepvaart heeft gis teren een onderzoek ingesteld naar het aan de grond lopen van de kustvaarder „Att-S" op de Noordzee bij de Nieuwe Water weg. Dit schip is op 3 Maart 1951, toen het op weg was naar Rot terdam, even buiten de boeien- lijn aan de grond gelopen. Een kwartier heeft de „Att-S" vast gezeten. Als getuige werd vandaag ge hoord de kapitein. De stuurman. K. M., de betrokkene in deze zaak, was niet verschenen. De kapitein vertelde, dat hij des middags om 4 uur de wacht had overgegeven aan de stuur man. Hij de kapitein had een gegist bestek opgemaakt en rekende, dat hij zes mijl op de log vooruit was. Volgens de kapitein had de stuurman de boeien moeten zien. De Inspecteur voor de Scheep vaart, de heer J. Metz, deelde deze laatste mening van de ka pitein maar hij voegde er aan toe, dat de stuurman blijkbaar niet voldoende heeft uitgekeken, omdat hij de boeien nog lang niet verwachtte. Later is namelijk gebleken, dat het schip niet zés, maar wel zestien mijlen op de log vooruit moet zijn geweest. De heer Metz zei ten slotte, dat hij de kapitein die met alle aan boord aanwezige middelen JEUGDIGE MIJNWERKER VERONGELUKT Zaterdagmiddag geraakte de achttien jaar oude ongehuwde postsleper J. J. M. Schellings uit Gulpen in een Steengalerij op de 410 meter-verdieping van de staatsmijn Emma te Treebeek tussen een ontspoorde treinwa- gen en de zijwand van de galerij bekneld. Hij is enkele uren later in het ziekenhuis te Heerlen aan de bekomen verwondingen over leden. VRAGEN OVER BELASTINGAANSLAGEN Het Tweede Kamerlid de heer Lucas heeft aan de minister van financiën schriftelijk de volgende vragen gesteld: 1. Is het waar. dat in de laatste tijd herhaaldelijk aan een belas tingplichtige een gehele reeks van belastingaanslagen, betrekking hebbende op verschillende soor ten van belastingen en op ver schillende, soms reeds lang ver vlogen, belastingjaren, vlak na el kaar en soms met dezelfde post wordt toegezonden, b.v. een aan slag in de personele belasting, de definitieve aanslagen vermogens heffing ineens en de vermogens- aanwasbelasting, vermogensbelas ting 1945 en vermogensbelasting 1946? 2. Zo ja, acht de minister het uitstorten van een dergelijke la wine van aanslagen over afgelo pen jaren, welke in één jaar vol daan moet worden naast de voor dit jaar normale belastingen, tac tisch en is hij van mening, dat vol doening hiervan redelijkerwijze van een belastingplichtige mag worden geëist? 3 Is de minister bereid de be lastingadministratie er op te wij zen, dat het in deze jaren, nu de belastingen toch reeds zwaar drukken, gewenst is er naar te streven .dat niet door ontactisch handelen onnodige psychologische weerstanden worden opgeroepen? een goed bestek had kunnen opmaken niet helemaal vrij van schuld acht, maar hem niet meer tot betrokkene wil maken, omdat de zaak al zo oud is. Tegen de stuurman vroeg hij een berisping. De raad zal schriftelijk uit spraak doen. Stoffelijk overschot van vermiste soldaat gevonden 's-GRAVENHAGE. In de om geving van Fijnaart is thans ge vonden het stoffelijk overschot van de soldaat J. E. Willemsen, van het corps Commando Troe pen, afkomstig uit Didam, die tij dens het reddingswerk hij Fijnaart op Zondag 1 Februari door ver drinking om het leven kwam. Productie „Willem Barendsz" De productiecijfers van de „Willem Barendsz" blijven zich gunstig ontwikkelen. Per 22 Fe bruari j.l. is totaal geproduceerd 12,563 ton traan, tegen 12,346 ton traan in dezelfde periode van het vorige seizoen. Zuiderkruis A'dam—Kaapstad 8 370 miii O.N.O. St Helena. Fairsea A'damSydney 8 630 mijl W. ten Z. Cocoseilanden/ Fremantle. Waterman Pusan R'dam 8 85 miil Z. Westpunt Kreta/Zeebrugge. Sibajak Wel lingtonR'dam 8 400 miil Z. ten O. Ceylon/Aden. Groote Beer New YorkR'dam 7 240 miil Z Kp Race. Veendam R'damNew York pass. 8 ten Z. Kp Race/ Halifax. Westerdam 7 van New York/R'dam. Willem Ruys Rdam Ti. Priok pass. 8 Gibraltar/Pt. Said. Noordam R'damNew York pass 8 Scillys. Maasdam KingstonNew York 7 410 miil Z. ten O. Kp Hatteras. Kofa In- ten Newport NewsIndonesië 9 van Djeddah te Aden verw. Kota Agoeng R'damIndonesië pass 8 Ouessant. Garoet Indonesië R'dam 9 te Genua verw. Sloter- diik R'damGolf v. Mexico 8 v. Antwerpen/Havanna. Singkep 9 van Kopenhagen te IJmuiden verw. Saparoea 9 v. Hamburg te A'dam Oraniefontein A'damO. Afrika 7 te Port Elisabeth. Bosch fontein 9 v. Dar es Aalaam/ Zanzibar. Nieuw Amsterdam 7 van Santos/Trinidad. Japara In donesië/New York pass 8 Algiers /Halifax. Joh. v. Oldenbarnevelt Ti. PriokA'dam 9 rede Bela- wan. Indrapoera 8 te Surabaja. Laertes IndonesiëA'dam 7 v. Belawan. Trompenberg A'dam Golf v. Mexico 8 te Lapallice. Zijpenberg GentKarachi pass. 8 Finisterre. Tegelberg Z. Ameri ka—Japan 8 te Mauritius. Abbe- kerk R'dam—Japan pass 9 Gi braltar/Genua. Annenkerk R'dam —Japan 9 te Hongkong. Arends- kerk JapanR'dam pass 8 Mini- koy/Aden. Groote Kerk O. Afrika —A'dam 8 te Suez. Heemskerk O. AfrikaA'dam 8 van Pt Eli- zabeth/Kaapstad. Hoogkerk R'damJapan pass 8 Minikoy/ Penang. Laagkerk Adelaide R'dam 9 te Aden. Lemsterkerk 7 te Damman. Leuvekerk R'dam— Calcutta 8 v. Marseille/Genua. Lindekerk Perz. GolfR'dam pass 8 Dover/Hamburg. Loener- kerk CalcuttaR'dam 8 van Marseille/Barcelona. Muiderkerk R'damCalcutta 8 te Madras. Riinkerk CalcuttaR'dam 8 te Antwerpen.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 3