Twee milliard rupialis voor import vergunni ngen VAN NELLE'Sss^SHAG tas Financiën en Economie de blauwe Siiffier programma Van Vader op Zoon Het beroep van mr Roolvink en de Partijraad van de K.V.P, Grote van Sjafruddin: Indonesië devalueert niet Goudverkopen niet meer nodig Besluit Uw maaltijd met één of twee Rennies. Motorrijder onder vrachtauto WEK DE GAL IN UW LEVER OP 1 1 1 VRIJDAG 13 MAART 1953 -1 DJAKARTA, 12 Maart (Pi- Aneta) De komende drie maanden za! voor 2 milliard rupiahs aan import vergunningen worden uitgereikt, aldus heeft de president-directeur van de Ja- vase Bank, Sjafruddin Prawira- negara meegedeeld. Naar aan leiding van de vele geruchten, welke ook in de pers de ronde doen over de mogelijkheid van devaluatie, welke geruehten deels ook hun oorzaak vonden in de huidige moeilijkheden bij het verstrekken van importli centies, zei Sjafruddin, dat de deviezenpositie van Indonesië bepaald niet slechter is gewor den. Sjafruddin zei, dat hij ge machtigd was zulks mee te de len na besprekingen, welke op zijn initiatief met de minsters van financiën en van econo- misohe zaken zijn gehouden. Sjafruddin zei voorts, dat in Januari en Februari dit jaar voor het eerst sinds lang weer een positief saldo is bereikt tussen de aankopen en verkopen van deviezen. Het voordelig verschil in valuta-transacties bedroeg in Januari 171 millioen en in Fe bruari 186 millioen rupia-h. Het negatief saldo over het afgelopen aar was 2.430 millioen. Sjafruddin zeide, dat de re gering op grond van deze cij fers thans besloten heeft aan stonds over te gaan tot een rui mere verstrekking van import vergunningen ook met het oog op de I,ebaran. De 2 milliard, die de komende 3 maanden zal worden uitgereikt, is inclusief de (Advertentie) Om dat snerpend zuurbranden op de maag te blussen. Meer en meer wordt het gewoon te van lijders aan brandend maagzuur, altijd Rennies bij de hand te hebben. Ze zijn één voor één hygiënisch verpakt en onop gemerkt in te nemen waar U maar wilt zonder water of wat ook. En Rennies zijn nog smakelijk ook. Vraag Rennies bi.j Uw apotheker of drogist ZATERDAG 14 MAART 1953 HILVERSUM 1, 40 2m. 7.00 VARA, 10.J0 VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPRO, 20.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws; 7.13 en 7.30 Gra mofoonmuziek; 8.00 Nieuws en weerberichten; 8.18 Gramofoon muziek; 8.30 Orgelspel; 8.55 Voor de huisvrouw; 9.00 Gramofoon- muziek; (om 9.35 waterstanden); 10.00 „Tijdelijk uitgeschakeld", causerie; 10.05 Morgenwijding: 10.20 Voor de arbeiders in de continubedrijven; 11.30 Pianore cital; 12.00 Dansmuziek; 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen: 12.33 Orgelspel; 13.00 Nieuws en "ommentaar; 13.20 Metropole orkest en solist; 13.50 Radio- weekjournaal; 14.15 Hawaiian muziek; 14.35 Fries programma: 15.00 Accordeonorkest; 15.30 Eerst denken, dan doen", cau serie; 15.45 Gramofoonmuziek; 16.15 Sportpraatje; 16.30 Kamer orkest; 17.15 Voor de jeugd; 18.00 Nieuws; 18.15 Vara-varia; 18.20 Filmland; 18.40 Regerings uitzending: Zoeklicht op de Wes terse defensie; 19.00 Artistieke staalkaart; 19.30 „Passepartout", causerie; 19.40 „Het Oude Tes tament in deze tijd", causerie; 19.55 „Deze week'", causerie; 20.00 Nieuws; 20.05 Gramofoon muziek en/of actualiteiten; 20.15 „Beurzen open dijken dicht"; 21.50 Socialistisch commentaar; 22.05 Weense muziek; 22.40 „Onder de pannen", hoorspel; 23.00 Nieuws; 23.1524.00 Gra mofoonmuziek. HILVERSUM 2, 298 m. 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws; 7.10 Gramofoon muziek; 7.15 Ochtendgymnastiek; 7.30 Geestelijke lieaeren; 7,,4b Morgengebed en liturgische ka- g lender; 8.00 Nieuws en weerbe richten; 8.15 Gramofoonmuziek: 9.00 Voor de huisvrouw; 9.35 Gramofoonmuziek: 10.00 Voor de kleuters; 10.15 Gramofoonmu ziek; 11.00 Voor de zieken: 11.45 Residentie-orkest; 12.00 Ange lus; 12.03 Gramofoonmuziek (12.3312.33 Land- en tuinbouw mededelingen); 12.55 Zonnewij zer; 13.00 Nieuws en katholiek nieuws; 13.20 Amusementsmu ziek; 13.50 Zarjg en piano; 14.00 Boekbespreking; 14.10 Wij ma ken een Paasgroep; 14,20 Engel- e les; 14.40 Qratoriumvereni- jirag; 15.00 Kroniek van Lette en en Kunsten; 15.40 Strijk- 'hsemble; 16.00 Zang en piano; 6.20 „De vliegende Hollander" auserie; 16.30 De schoonheid an het Gregoriaans; 17.00 Voor le jeugd; 18.00 Instrumentaal msemble en solist; 18.15 Journs- istiek weekoverzicht; 18.25 lansmuziek; 18.45 Buitenlandse •nrrespondenties; 19.00 Nieuws; 19.10 Gramofoonmuziek; 19.20 Parlementsoverzicht; 19,30 Gra mofoonmuziek; 20.00 „Lichtba ken", causerie; 20.15 „Beurzen open dijken dicht": 22.00 „Ve ronica", hoorspel; 22.45 Avond gebed en liturgische kalender; 23 00 Nieuws; 24.15 Nieuws m Esperanto; 23.22—24.00 Kamer muziek. gouvernementsimporten, welke overigens de laatste maanden 'n dalende tendenz vertonen. Op een desbetreffende vraag antwoordde Sjafruddin, dat de deviezenpositie van Indonesië thans z-slanig is, dat het voors hands niet meer noodzakelijk is goud te verkopen, „ook al g,.at de importkraan thans weer wij der open". In dit verband ver klaarde hij met kiem, dat er absoluut geen sprake is van een devaluatie, dit zou in dit sta dium alleen maar de export kunnen bemoeilijken. Hij zei tenslotte dat een normaal ver loop van de goederenvoorziening op het ogenblik van veel groter belang is dan het kweken van overschotten. Dat kan aan de orde komen bij een stijging van de prijzen voor de export, zo voegde hij hieraan toe. Zoals de zaken thans staan, kunnen wij reeds tevreden zijn, indien wij tot een evenwichi komen. Naar overschotten, zoals de laatste maanden zijn ontstaan, verlang ik niet eens aldus Sjafruddin MOERDIJK OPEN? OP 2 April voor treinen 's-GRAVENHAGE, 12 Maart. Naar wij van de Nederlandse Spoorwegen vernemen wordt ver wacht, dat het treinverkeer over de Moerdijkbrug op Donderdag 2 April kan worden hervat Nederl. ondernemingen naar Brazilië? Directies van Nederlandse cul- tuurondernemnigén zijn blijkens een beursoverzicht van de firma v. d. Werff en Hubrecht. in con tact getreden met een zekere Do nald Daniëls, een Amerikaanse promotor, die een concessie heeft gekregen van 600.000 hectare cul tuurgronden aan de benedenloop van de Amazone in het gebied Amapa van Brazilië. Zijn bedoe ling is om met Nederlands, Ame rikaans en Braziliaans kapitaal de mogelijkheden voor de exploi. tatie van cultures te onderzoeken. Het contact heeft er toe ge leid, dat een groep Nederlandse deskundigen namens de firma H. G. Th. Crone, de Deli-Maat- schappij, de Bandar Oliepalmen Maatschappij, Bruynzeel te Zaan. dam en de stichtnig van Mecha nische Landbouw, deze maand naar Brazliië zal vertrekken. Zij zullen daar bespreknigen voeren met vertegenwoordigers van de departementen van Landbouw en de Ver. Staten en Brazilië al dus dit beursoverzicht. (Van de zijde der betrokken cultuurondernemingen werd het bovenstaande in algemene lijn bevestigd. Men legde er echter de nadruk op, dat de plannen nog volstrekt niet in een verge vorderd stadium verkeren. Men wil daar eens poolshoogte ne men. zoals de cultuurorderne- mingen na de oorlog ook in an dere territoriale onderzoekingen hebben verricht o.a. in Afrika. Dit bssekent echter geenszins, dat men zich daarvan op korte termijn resultaten mag voorstel len. Van alle plekken op de aar de, die daarvoor in aanmerking komen, moeten de cultuurmaat schappijen enige gegevens heb ben en ze zijn er zich volkomen van, bewust, dat met name de z.g. groene hel van Brazilië een uitermate moeilijk object vormt. Het betreft hier echter een fan tastisch uitgestrekt gebied en het kan dé moeite lonen om daar over enige volkomen preliminaire inlichtingen te verkrijgen. Tot goed begrip diene. dat het hier hetzelfde project betreft, waarover onlangs berichten zijn gelanceerd en in welk verband de naam genoemd werd van de heer v. Scherpenberg, een Neder landse ondernemer in Brazilië, met wie voornoemde Daniëls al lange tijd contact had opgeno men.) Onveranderd dividend Blaufries Aan de jaarlijkse algemene vergadering van aandeelhouders der N.V. Blaauwhoedenvèem Vriesseveem zal worden voorge steld over het boekjaar 1952 een dividend uit te keren van 4 Dct. (v.i. 4 Dct) Productie Algemene Exploratie De productie van ruwe olie op de terreinen der Algemene Ex ploratie maatschappij heeft in Februari 21.990 kf-ton bedragen tegen 25.080 kg-ton in Januari 1953. In de eerste 2 maanden van dit jaar heeft de productie 47.070 kg-ton bedragen tegen 20 170 kg- ton in de eerste 2 maanden van 1952. Uitbreiding Honigs Fabrieken De N.V, Fabriek van Honigs artikelen te Koog aan de Zaan kooot van de gemeente Niimegen 1600 ca bouwterrein aan om haar fabriekscomplex aan de Waalwiik uit te breiden. De Hema sticht bedrijf te Nijmegen De N.V. Hollands Eenheids prijzen Maatschappij H.E.M.A. te Amsterdam koopt van de ge meente Nijmegen voor 142.450 bijna 1000 ca bouwterrein aan voor de bouw van grote maaazii- nen im de verwoeste binnenstad. op de hoek Grote MarktAu gustijnenstraat. Bankierskantoor Mendes Gans De geruchten van de laatste tijd geven de directie van de N.V. Amsterdams Bankierskantoor v/h Mendes Gans en Co aanleiding mede té delen, dat geen onder handelingen inzake ev-entuele overnemingen van het bednif ge voerd worden. De directie zegt zich uiteraard niet te kunnen uit laten over de mogelijkheid, dat vroeg of laat wel in die richting onderhandeld zal worden, noch over de intrinsièke waarde der aandelen van de vennootschap, ten aanzien waarvan zii waar schuwt „tegen overdreven voor stellingen zoals onlangs yan an dere ziide gepubliceerd ziin *\oiirsoverzicht Cultures iets beter AMSTERDAM. 12 Maart De sen ontbreken en ook het nieuws uit bedrijfskringen betrekkelijk schaars is. Van een bepaalde ten dentie ter Beurze viel vandaag dan ook weinig te bespeuren. De betere ondertoon, die de scheep- vaartafdeling gisteren kenmerk te. had zich verplaatst naar de Indonesische sector. Enkele grote cultuurconcerns gaan hun licht eens opsteken in Brazilië. Het betreft hier echter uitsluitend een onderzoek naar eventuele mogelijkheden aldaar en zo deze er zijn zal een en ander met Hollandse degelijkheid onder zocht worden. Het toekomst element speelt hier dus een be langrijke rol. maar voor de Beurs was dit toch aanleiding tot be scheiden verbeteringen voor di verse cultuurmaatschappijen. Winstnemingen bij stoomvaart maatschappij Nederland brach ten achteruitgang van 153 tot 151 1/4. hetgeen ook de andere scheepvaartpapieren een kleinig heid deed teruglopen De beleggingsmarkt had een zeer kalm verloop en wist zich te handhaven. Industrieën stil. zowel voor locale als interlocale soorten, waarbij de laatsten een fractie verbeterden. In de Indo nesische gemeenteleningen en in het buitenland werkende hvpo- theekbanken is het vanmiddag zeer kalm toegegaan. De fluctua ties bleven beperkt. Aandelen Mendes Gans kwamen niet in no tering. wegens overnemingsge ruchten, die echter voorshands van bevoegde ziide gedementeerd zijn. Bij de Duitse obligaties was Young nagenoeg onveranderd, doch verloren de beide kalilenin gen enkele punten. Amerikanen stil en in navolging van Wall- street aan de vaste kant Kaasmarkt Gouda GOUDA. 12 Maart Aange voerd 18 partiien le kwaliteit met rijksmerk 2.23-2.29. 2e kwal. met riiksmerk 2.18-2.22. Handel kalm Veemarkt Delft DELFT. 12 Maart Aanvoer: 3 paarden. 139 nuchtere kalve ren. 72 schapen of lammeren. 4 geiten. Prijzen: Weidekoeien 550700, nuchtere kalveren 3040. schaap met 2 lammeren 170195. schaap met 1 lam 125—135: handel rede lijk In de bocht van de Rijks straatweg ter hoogte van de zuivelfabriek „Sterovita" onder Breukelen, heefc Woensdagmid dag ten gevolge van gladheid van het wegdek, een ernstig on geval plaats gehad, dat aan d- 34-jarige heer G. Buddingh uit Scherpenzeel in dienst bij bak ker B. <e Breukelen. het leven heeft gekost. De heer B. reed met zi.jn motor in de richting Utrecht en is inist in de bocht geslipt, zodat hij geheel aan de linkerzijde van de weg terecht kwam. Hij schoof daarbij met zijn motor onder een zware vrachtauto, die van de tegenovergestelde richting naderde. De heer B. werd zo ernstig verwond, dat' hij ter plaatse overleed. Enkele uren tevoren gebeurde op ditzelfde punl een ernstige aanrijding tussen een vrachtauto en een personenauto De laatste werd daarbij ernstig beschadigd Een inzittende dame werd zo verwond, dat de ontboden ge neesheer opneming in het zie kenhuis noodzakelijk achtte. Koele spoorwegstaking in Italië ROME, 12 Maart. Gister avond is het Italiaanse treinver voer practisch stil gelegd door een staking van 48 uur onder leiding van de communisten, die duren zal tot Vrijdag middernacht. - Naar aanleiding van het A.N.P.- bericht onder bovenstaande kop deelde de heer Roolvink ons mede een nota van verantwoording van dit beroep aan de Partijraad te hebben gezonden. De kwestie waar het om gaat,, is van principiële aard en ligt op het gebied van het publieke recht. Het betreft immers de samenstel ling van het hoogste college in een democratische staat, de volks vertegenwoordiging. Zo het regle ment hier niet zou zijn nageleefd, dan is dat een aantasting van de staatsorde. Welk zedelijk recht zou bijvoor beeld een volksvertegenwoordiger bezitten van de regering te eisen, dat de wettelijke voorschriften zorgvuldig worden nageleefd, in dien in eigen kring daarmede de hand wordt gelicht? Deze verantwoording is toege licht met rapporten van de com missie Goseling, van onze vroe gere R.K.S.P. en van de commis sie prof. Kranenburg, uitgegeven door de dr. Wiardi Beekman-stich ting. De heer Roolvink hoopt, dat de Partijraad zijn verantwoording met bijlage tijdig zal ontvangen om zich in deze kwestie een goed oordeel te vormen. In het Partij bestuur is dit niet goed gelopen. Daar is het besluit genomen, ter wijl alleen de aanwezige leden met de inhoud van de brief van mr. Roolvink in kennis waren ge steld. Zo was onze kringvoorzitter, drs. Honbaoh, niet ter vergadering aanwezig De Partijraad komt Zaterdag 28 Maart a.s. te behandeling van deze zaak bijeen. i' Zwitserland schenkt vijf barakkenkampen 's-GRAVENHAGE,, 12 Maart. Het Zwitserse Rode Kruis heeft in overeenstemming met de wens van de Nederlandse autoriteiten, barakken beschikbaar gesteld vóór het samenstellen van vijf dijkwerkersikarnipen in de ramp gebieden. Ieder kamp zal plaats heibben voor 250 personen. (Advertentie) O enlt 's morgens „kiplekker" nit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal m ow ingewanden doen stromen, anders verteert uw voedsel niet, het bederft U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPILLETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoel gang op natuurlijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onover troffen om de gal te doen stromen. Eist Carter's Leverpilletjea „PRIX DE ROME" Vrije schilderkunst en vrije beeldhouwkunst. 1953 's-GRAVENHAGE. Dit jaar zal het examen voorafgaande aan de wedstrijd om de z.g. „Prix de Rome" een aanvang nemen op 11 Mei. De wedstrijden (proef- en eindkamipen) in de vrije schilder en de vrije beeldhouwkunst van gen aan op 8 Juli. Uitgereikt kunnen worden een prijs en een accessit, bestaande uit onderscheidenlijk een gouden en een zilveren erepenning voor elk der hierboven vermelde wed strijden. Degene, die een gouden erepenning wordt waardig ge keurd en die blijk heetf gegeven van groot talent en buitengewone aanleg, kan gedurende ten hoog ste drie achtereenvolgende jaren worden begunstigd met een jaar geld. De hoogleraar-directeur van de Rijksakadiermie van Beeldende Kunsten, Stadhouderskade 86, te Amsterdam, verstrekt nadere in lichtingen. Bisschoppenconferentie te Utrecht TELEGRAM AAN Z. H. DE PAUS UTRECHT. Naar het K.N.F. verneemt zijn de Nederlandse bisschoppen te Utrecht voor hun gebruikelijke bisschoppenconfe rentie bijeen ter bespreking van de actuele problemen der zielzorg en het kerkelijk leven. In verband met de herdenking van de Paus kroning heeft het Hoogwaardig Episcopaat het volgende in het Latijn gestelde telegram aan Z.H. de Paus gezonden: De Bisschoppen van Nederland, in vergadering bijeen, bieden Uwe Heiligheid hun oprechte en,, vu rige gelukwensen aan. wig. Mgr. J. Alfrink. Audiëntie van Z.H. de Paus VATICAAN. Op 19 Maart a.s., ter gelegenheid van, het feest van St. Jozef, beschermer der Kerk, zal Paus Pius XII voor de eerste maal sedert zijn ziekte audiëntie verlenen. FEUILLETON »N VERHAAL UIT HET VREEMDELINGENLEGIOEN! Door P. C. WREN i 25 wei mi enige maleh uitlatingen Dan noa iets De bedienden I deed. die erop zouden kunnen wéten van niets en zullen ook lijzen, dat hn de steen mzijn van niets horen. Wij zullen zo b.ezli 'lad> w-ls-t - et e p lang mogelijk geheim houden dat één van jullie een gemene, lie gende dief is." Zij opende de deur weer. „Heeft niemand meer iets te zeggen?" vroeg zij nog eens. „Neen?Goed dan," en zij ging naar buiten en sloot de deur zachties achter zich. We bleven verslagen achitei;. Het was duidelijk dat er een on der ons de Blue Water gestolen had, en dat er geen spake was van een flauwe grap, zoals we ons nog steeds voorgesteld had den. Ik had na het ontbi.it een lang Bèürs bliift in' haar aDatische gesprek met Michael. Hij was houding volharden nu stimulan- I raadselachtiger dan ooit. en hoe- steeds weer af te leiden. Tenslotte ging ik naar de bil jartkamer, waar ik echter al even weinig succes had als eerder bii het golf. Het was om wanhopig te worden dit laatste was dan wel het enige wat me die morgen ge lukte. Tante Patricia verscheen niet aan de lunch, evenmin als Clau dia. Dominee, die ook niet met ons had ontbeten, bleef met hoofdpijn op zijn kamer. Burdcxn en een lakei bedienden bij de lunch en derhalve spra ken wè weinig, en in het geheel niet over de diefstal. Na het eten ging ik naar mijn kamer en liet me op mijn bed vallen .Ik voelde mé doodmoe na de vrijwel slapeloze nacht en de doorgestane zorgen, en sliep vrijwel direct in. Eige uren later ontwaakte ik, doordat Digby op mijn voeten was gaan zitten. „Hé maffer, word wakker en luister", zei hij. „Laatste nieuws. We moeten iets verzinnen can Beau te helpen. Tonen dat er pit in ons zit en zoHij is hem gesmeerd en gaf dit briefje aan David. Beweert dat hij de Blue Water gegapt heeft en geen zin heeft, in de politie...." „Wat?", riep ik, en ik was klaar wakker „Lees mar", zei Digby, en reikte me de brief over. „Mijn beste Digby", las ik, „jé krijgt deze brief om vier uur, wanneer ik al 'n heel eind op weg ben naar waar- ik heen ga. Wil je tante Patricia alstublieft zeggen dat er geen reden meer is om jullie kwaad nan te kijken over de Blue Water. Mocht dn politie komen of een speurneus van Scotland Yard. zeg dan dat je wist dat ik in 't nauw zat en dringend geld nodig had, maar dat ik nooit eerder zoiets gedaan heb en dat ik te vee! in slecht ge zelschap verkeerde (jij en John natuurlijk). Houd een oogje op de kleine John en zeg hem dat ik hoop dat hij een flinke jongen wordt. Als ik je later eens mijn adres stuur, is dat in het strikte vertrouwen dat je het onder géén voorwaarde dan ook aan iemand zult ge ven. Ik hoop dat alles weer wordt zoals vroeger, nu de misdadiger bekend is. Hoe droef, hoe 'droef! Veel liefs voor Claudia. Je Michael" „Het kan niet waar ziin'", zei ik. „Het is niet mogelijk". „Natuurlijk dikzak", ant woordde Digby. Hij is weer in de romantiek gedoken. Neemt de schuld op zich en beschermt zijn Meine broertje „Wie dan", vroeg ik „Jou?" „Neen" „Mij?" „Spitse wiskunstenaar!", merk te Digby op. We kwamen tot de veronder stelling. dat Beau gevlucht kon zijn om één van de volgende re denen: óf hij had werkelijk de Blue Water gestolen en was nu bang geworden, óf hi.i wi-lde door vlucht de werkelijke dief be schermen. Maar in het laatste geva] moest hij toch wel weten wie de Blue Water gestolen had. Digby ging de kamer uit; ik gin» weer liggen en dacht na Ik zou nog veel nadenken vóór het mysterie opgelost was Die avond versohenen alleen Isobel, Claudia, Augustus en ik aan het avondmaal. Burdon zei, dat Lady Brandon het diner op haar kamer zou gebruiken; de dominee moest nog het bed hou den; mijnheer Michael was niet op zijn kamer en mijnheer Digby had hij spoedig na de thee de oprijlaan af zien lopen. „Ontstellend slechte manieren, vind ik Michael en Digby die zo maar weggaan na wat tan te zei", merkte Augustus op, toen de bedienden weg waren om de koffie te halen. „Jij kunt het weten, natuur lijk", zei ik. „Waar is Beau heen?", vroeig Claudia. „Hij heeft het me niet gezegd", antwoordde ik. „Ik denk dat hij niemand iets gezegd heeft", smaalde Augustus. „Kom straks in de salon", zei Isobel tegen mij, toen ik de deur van de eetkamer voor de dames openhield. „Ik kom direct", antwoordde ik, „zodra ik koffie gehad heb". Ik had in het geheel geen zin in een tête-a-tête met Augustus en ik was bijzonder ongerust over Digby's afwezigheid. (Wordt vervolgd.) Canada zal en 300.000 dollar en levensmiddele sturen als result schillende acties ten behoeve var van de watersnoc Nog altijd stroi particulieren én nen, aldus vern< uit Montreal. Onder degenei meest hebben gaven voor de Ne offers der waters: len, behoort de C tie voor de Landi tholieke Unie Het Canadese door middel Canadese Raad, 15.000 dollar bije mens alle bissdhó dinaal Léger in de kerkelijke weten, dat alle Canada samen pen van harte leven. Vragen over bij sociale Het Tweede (K.N.P.) heeft van Sociale Zak zondheid schriftel vragen gesteld: 1. Heeft de genomen van N. E. H. van van de Raad van terdam, op de la nomen te Utrech sproken mening, sociale verzekerdi land zijn georgan wijze, die de vele. mil'lioenen komt te staan? 2. Stemt de m FamiliebericI Tot onze diepe heid overleed h na een iangduri den, voorzien v: H.H. Sacr. der venden, onze ""eder, behuwi grootmoeder, r ADRIANA JOHANNA TELLEMAI weduwe va Cornells Adria van der Ve in de ouderdorr bi,jna 62 jaar Uit aller n« J. van der Alkmaar, 12 Maa Breedstr. 25 De gezongen H. vaartdienst zal i hebben Maanda Maart des mo te 9 uur in de kerk van de H minicus. waarn begrafenis te 9.5 vanuit de kerk i familiegraf op R.K. kerkhof St. bara alhier. Rpzenkransbidde avonds 7.45 uu de kapel van h< Elisabeth Zieket Advertentii ELASTIEKEN KOI Een zeer sterke van Engels fat f Alsvoren naar 2 zijden ri f I Alsvoren van nylon, dun, f 1 ADR. van der I1 MIENT 25. ALIO t.o. Langestr. Tel. Heer zoekt ZIT-S1 KAMER met of pension te AUkjma: n-r 15959 bur. v.d. Leuke meisjessp derne eomel kle 29-31 10*

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 6