H.S.V. en Zaandijk zagen hun concurrenten verliezen Verwachte Hollandia-zege werd verdiende nederlaag Ondanks veldminderheid Sensatie op sensatie bij B.K.C.-Aiways Forward Gewijzigde Helder-ploeg verzuimde toe te stoten SSSiëS •èvx'jse»™ llessef»?&1fh;a*n'i te: won D.W.V. met 2-0 L.S.V.V. - betere ploeg - klopte Spartanen 2e, 3e en 4e klassers RKAFC en Grasshoppers deelden de eer en de punten Hollandia en Helder in gevaar Kaagvogels bood geen tegenstand Alkm. Boys klopte pover Purmersteijn Naar wij vernemen Hoornaren speelden te rustig Forward zag 3-1 voorsprong tenslotte teloor gaan Fel omstreden BKC-doelpunt ZVV-HELDER 3-2 Twee-nul achterstand werd in twee minuten weggewerkt v.d. Meulen als stopper Beide ploegen misten penalty Sporters verkocht de huid duur S..e v~ (M f'c^Sifö^itK; sr» swStoSt. u V\ Ent vai Pagina 4 Maandag 16 Maart 1953 Wel daar staat dan ZAP, daar staat dan DEM met de ver- liespartij van gisteren in de liattd te staren naar een triomphantelijk HSV en een even trots Zaandijk. Twee punten, ze zijn heel kostbaar in deze phase van de com petitie. Maar er is meer. Hollandia kwam in dodelijk ge vaar en Helder staat er nu niet minder slecht voor. Alleen Volendam gaat maar door. Twee A heeft gisteren geschud op zijn grondvesten. Drie wed strijden, drie eigenlijk niet ver wachte resultaten. De grootste verrassing komt uit de Koog, waar KFC aan een igrote opmars bezig is. De Kennetners kreeg geen voet aan de grond en verloor met 31. En dat ZFC maar lachen. Naast KFC won ook de Spartaan ep nog wel van WA, dat nu naast Hol landia en HRC zeer ernstig in de perikelen is komen te verkeren. Naast Hollandia. Inderdaad, want de Hoornaren, die een pracht kans hadden om uit te lopen, ver knoeiden die door slecht spel te- 14 10 2 2 22 13 10 1 2 21 13 6 3 4 15 14 6 3 5 15 12 4 3 5 11 14 4 3 7 11 13 4 2 7 10 14 4 2 8 10 13 3 3 7 9 12 2 4 6 8 Kennemers ZFC UW DWV de Spartaan KFC Alcm. Victrb WA HRC Hollandia Helder in gevaar Helder is allang in gevaar, maar acuter dan heden kan het haast niet. De wihemden konden ook voor de tweede maal niet van ZW winnen (32) en dat bete kende winst voor deze Zaandam mers, wiens harten nu wat rusti ger gaan' kloppen. Gelukkig voor de Heldersen verloren ook OSV en Schoten. Schoten zelfs met 61 van HFC. Dat gaf de Haar lemmers niet veel en ook AFC heeft niet veel aan de overwin ning op Rapiditas, want Volen dam blijft ongenaakbaar hier. Nu weer wonnen de wijdforoeken met 2-0 van HVC. Het kampioen schap is een kwestie van tijd hier. Volendam 14 11 3 0 oc West Frisia 14 7 5 2 AFC HVC Rapiditas Zeeburgia HFC ZVV OSV Helder Schoten 13 15 16 15 13 14 14 13 13 twee Zaandijk weer punten voor. Zowel onderaan als bovenaan zijn. in 3C opzienbarende dingen gebeurd. Zaandijk won met moei te van GVO, dat zijn huid duur verkocht, doch DEM struikelde in Wormer, waar WSV altijd een zeer lastig te overwinnen tegen stander is geweest. Het werd 32 voor de WSV-ers, die Zaandijk daarmee aan twee punten voor sprong hielpen. Onderaan is Vi tesse vastbesloten dit seizoen niet op de laatste plaats te eindigen. De Castricummers wonnen met 10 van Wijk aan Zee en het werd een nog sleahtere dag voor GVO, omdat Always Forward en BKC met elkaar gelijk speelden. De overwinning van Alkm. Boys op Purmersteijn is onverwacht hoog (40). Velsen tenslotte klop te Kinheim (3-0). Zaandijk DEM Wijk a. Zee Velsen Purmersteijn Alkm. Boys Kinheim WSV 30 BKC Alw. Forward GVO Vitesse 22 HSV loopt uit. In Heiloo zal men nog lang aan de vijftiende Maart terugdenken. Zelf wonnen de HSV-ers n.l. met 40 van Randers, d^t reeds ge noegen schijnt te nemen met de gradatie naar de afdeling Noord holland en het zag concurrent no. één ZAP op Texel kansloos ver liezen (41). Daarbij kwam Scha- gen tegen de voor deze geelzwar ten altijd lastige tegenstander Wa tervogels niet verder dan een ge lijk spel (44). Succes bleef in de kopgroep door winst op Lim- men. USVU kwam weer op het 15 11 2 2 24 15 10 2 3 22 16 7 2 7 16 14 6 4 4 16 14 6 3 5 15 15 5 5 5 15 15 5 4 6 14 13 4 5 4 13 15 4 3 8 11 13 4 2 7 10 13 3 2 8 8 14 3 2 9 8 15 12 2 1 26 14 9 4 1 22 16 7 6 3 20 14 8 3 3 19 13 6 8 1 18 16 5 4 7 14 16 4 5 7 13 13 4 3 6 11 15 5 1 9 11 16 4 3 9 11 15 3 3 9 9 13 0 2 11 2 EVC had goede dag. pad der overwinningen, waarvan MFC het slachtoffer werd en DTS gaf Oudesluis geen kans om door te gaan met zijn overwinningen reeks. HSV ZAP Texel Succes Schagen DTS Lammen MFC USVU Watervogels Oudesluis de Randers In 4B heeft EVC een gulden dag beleefd: Assendelft verloor op eigen terrein van Monniken dam. EVC demonstreerde ander maal zijn kennis inzake doelpun ten maken en klopte Bergen kansloos met 6—0. De overige drie kanshebbers speelden gelijk. Grasshoppers en RKAFC deden dat tegen elkaar in Hoogwoud en Purmerend kwam op eigen ter rein tegen Andijk niet verder dan 11. Waarmee overigens de Pur- merenders nog steeds ongeslagen zijn, doch ook reeds zevenmaal gelijk hebben gespeeld. Nu naast het gelijke spel van Andijk. ook de Rijp nog verraste door VZV met 20 te kloppen, is 't er voor Bergen niet prettiger op gewor den. Zouaven kon het niet red den in Akersloot. Daar won Meervogels met 2—1, waardoorl voor Zouaven nog steeds de ver plichting beitaat om enkele pun ten binnen te halen, die de defi-j nitieve veiligheid betekenen. Assendelft EVC RKAFC Grasshopp. Monnikend. Purmerend VZV Andijk de Rijp Zouaven Bergen 15 9 4 2 22 14 10 1 3 21 14 8 3 3 IS 15 7 5 3 IS 14 8 2 4 IS 11 4 7 0 15 15 7 1 7 15 16 4 5 7 13 16 3 4 9 IC 13 3 2 8 S 14 3 2 9 E 15 1 2 12 4 Hugoboys won met 31 Het was maar een matige wed strijd op het Hugo Boys terrein. Belangstelling van de zijde der supporters was er voldoende, doch het leek ons toe, dat deze belang stelling bij de beide teams Hugo Boys en Kaagvogels ontbrak. Wel iswaar werd van tijd tot tijd en thousiast gespeeld, doch hetgeen we ons van deze twee ploegen hadden voorgesteld, werd niet be waarheid. Hugo Boys veroverde in de le 15 minuten van deze wedstrijd twee punten, hetgeen het, ge zien hun spel, toekwam. Echter van dat moment af nam de in nerlijke kracht van hun ploeg zodanig af, dat van een sprekend overwicht op de Kolhorners niet meer gesproken kon worden. Nog sledhts 10 minuten was deze ont moeting oud of het was de H.B.- midvoor Beers die met 'n prach tige kopbal de K.-keeper Kiigel verblufte en vijf minuten later herhaalde de H.B.-linksbinnen D. Deken hetzelfde. Gerust kunnen we zeggen dat toen de „misère" begon. Waar bleef dat vechtend Kolhorn, zo als wij ons dat nog best voor de geest kunnen halen uit andere competitiewedstrijden? Waar zijn hun uitmuntende schutters ge bleven? Na een half uur spelen werd de Hugo Boys voorsprong ver hoogd tot 30 door een goed schot van de H.B.-rechtsbuiten R. Deken. Enkele minuten voor de rust scoorde Kaagvogels te gen. Geheel onverwacht schoot de K.-midvoor in en noch de H.B. keeper Borst, noOh de altijd pa raat zijnde back Groot kwamen hieraan te pas. Zoals reeds vermeld bracht de tweede helft van deze wedstrijd in de stand geen verandering. Af en toe werd een behoorlijk partij voetbal gegeven, doch meestal ontbrak de fut aan beide zijden. Telefoneren met Australië De qpe'nstellingsuren van de Radio-telefoondienst met Austra lië zijn gewijzigd en nu als volgt vastgesteld: op werkdagen van 8.00 uur tot 21.00 uur en op Zon dagen van 11.00 uur tot 17.00 uur, Nederlandse tijd. De Boys hebben deze overwin ning welke overigens volko men verdiend was niet zozeer behaald door eigen grote kracht, maar meer door het zwakke spel van Purmersteijn. Het was maar een pover spel letje voetbal, dat de Purmeren- ders hier lieten zien. Het plaat sen was zwak en de afwerking der aanvallen slecht verzorgd, want heus de Purmersteijni-voor- faoede heeft meerdere aardige kansen. gehad. Ondanks de vrij straffe wind werd de bal veel te hoog gespeeld, waar plaatsen langs de grond geboden was. Trouwens de Boys gingen hierin ook niet vrij uit. De strijd was nog maar nau welijks enkele minuten oud of de Boys hadden reeds de leiding. Pater kreeg even buiten 't straf schopgebied een vrije trap te ne men; hard schoot hij de bal in de benedenhoek. De P.-doelman viel te laat uit, want onhoudbaar leek ons dit schot niet. Wel pro beerden de Punmerenders 't spel te verplaatsen, maar de Boys ble ven meester van het middenveld. Het tweede doelpunt door P. In- dri gescoord, uit een voorzet van Pater, was wel het mooiste van de middag. Nog voor de rust werd het 3-0 toen er een doelworsteling voor hetP.-doel ontstond; tweemaal stopte de P.-doelman de bal, doch de derde maal moest hij zwioh- ten voor het schot van van Zon. Na de hervatting was de strijd meer verdeeld, maar het waren weer de Boys, die een doelpunt maakten. Van Zon schoot van verre afstand op het doel en hoog verdween de bal in het net. Vrij van buitenspel was dit doelpunt eChter niet. Daarna hebben de Purmerenders hardnekkige po gingen gedaan de achterstand in le lopen en waarlijk er waren daarvoor wel enkele kansen, maar het schieten was zwak, ter wijl Kramer in het Boys-doel enkele malen mooi redde. Zo kon Purmersteijn er zelf niet in sla gen de eer te redden. De Boys zagen hun pogingen om een doel punt te maken evenmin met suc ces bekroond, zodat de eind-uit slag 40 bleef. heeft de afdeling „Reactie-op roep" van het secretariaat van Prinses Wilhelmina reeds meer dan duizend brieven ontvangen, afkomstig uit de meest verschil lende lagen van de bevolking. In tal van brieven werden voorstel len gedaan het plan van de Prin ses te concretiseren. Indien moge lijk wordt hier later op terugge komen; heeft een Hagenaar een gas kraan uitgevonden, die door een eenvoudig beveiligingssysteem het uitstromen van gas bij een lek in de gasslang of bij het scheuren daarvan voorkomt. Op de uitvin ding is patent aangevraagd. Bin nenkort is deze nieuwe uitvinding op de markt te verkrijgen; De eerste pogingen waren niet slecht doch de Flart schoot hoog over. Een schot van Bos had in derdaad beter lot verdiend. Het toonde hoe „grillig' een bal kan zijn. Van de binnenkant van de Het was werkelijk niet te hoog gegrepen om een kleine Hollandia-zege te verwachten na wat in Nieuwendam was weggegeven door de gastheren van toen. Bovendien wa ren de gasten zonder Ooms en Meijer en werd het vorige week in eigen huis tegen KFC geen 51 nederlaag? Er was dus alle reden tot optimisme maar 't is anders gelopen. Mogelijk was dit alles voor Hollandia een motief om het wat kalm aan te doen,- een motief dat altijd verwerpelijk is en reeds menige club parten heeft ge speeld. Inderdaad: de thuisclub kreeg na de start een veldoverwicht en er was alle reden om een gun stige uitslag te verwachten, maar reeds nu toonde het Hollandia aanvalsquintet zeer weinig stoot kracht. Hierna kwamen precies geteld vijf minuten die Hollandia de nederlaag zouden brengen. Een ver naar voren geschoten bal waarnaar Bakker tevergeefs trapte kwam bij Asserman te recht. Snel ging het op Van der Kooy aan, een tikje naar Verhoe ven en het was 01. Bij de eerstvolgende D.W.V. aanval gaf Vis goed af aan mid- voor Bakker en zijn hard diago naal schot schoof juist langs de paal in het net (02). Zij die gedacht hadden dat Hollandia uit een ander vaatje zou gaan tappen kwamen bedro gen uit. Zelfs mocht de thuisclub zich gelukkig prijzen dat m.-voor Bakker even later te hoog mikte waardoor de bal van de lat in het veld terug kaatste. Onbevredigend Zou het na de thee beter gaan? Oerlemans had men met Koop- mans van plaats laten verwisse len, zodat de eerste weer in de halflinie terecht kwam. paal stuitte het leder vóór langs doel het veld in. Hollandia drong steeds meer op en zowaar zag Jager kans de bal langs Van der Meulen te jagen doch het was de scheidsrechter niet ontgaan dat de Hollandiaan in buitenspel positie stond. In middels bleef het spel onbevredi gend. Het verre opdringen van de Hollandia backs was oorzaak dat de D.W.V. aanvallers telkens weer buitenspel stonden terwijl aan de andere kant de Hollandia aanval te weinig bewegingsvrij heid kreeg. De versterkte D.W.V. defensie wist bovendien wat ver dedigen was. Nadat Asserman een ren had besloten met een hoog schot dat juist via de lat overging en Kunnen de paal nog eenmaal had beproefd dromde heel Hollandia voor het D.W.V.- doel. Niets hielp echter en de punten gingen mee naar Amster dam, waar ze, ondanks meer veld overwicht van de thuisclub, door beter spel wel thuis horen. De Polder heeft z"n meest sensationele wedstrijd, die ooit in Anna-Paulowna gevoetbald is, Zondag gehad. Always Forward ging de rust in met 'n normale 31 voor sprong. Na de rust maakte een zwoegend BKC al spoedig de stand weer gelijk. En met de gelijkmaker kwam ook de sensatie. BLOK, BKC's snelle midvoor. kreeg èen indirecte vrije trap te nemen. Kogelhard vlooe de bal in het net. 33. Gejuich bii de Poldersen. daverend protest bii alles wat uit Hoorn kwam. De bal zou namelijk rechtstreeks, zonder ook maar één speler aan geraakt te hebben, achter doel man de Vries geschoten ziin. Scheidsrechter Bediis had echter geconstateerd, dat de bal de dii van keeper de Vries geraakt had. Heel Always Forward kwam in opstand. Alles bepraatte de scheidsrechter. Minuten lang werd er gepraat. Alw. Forwards grensrechter werd herhaaldelijk geconsulteerd. Het pubiiék langs de lijn mengde zich van verre in het debat. Hoewel scheidsrechter Bediis bij ziin beslissing van „goal" bleef, lag in al dit lange gepraat de grondslag van alle verdere sensatie. Eén resoluut gebaar, direct na het doelpunt, had veel geharrewar voorkomen. Maar 't zou nog gekker worden. B. Hart, die voor de rust rechts back had gespeeld, was weer op z'n oude voorhoedeplaats terug gekeerd en brak kort na het be twiste doelpunt door. Volgens BKC's grensrechter had hii de bal in buitenspeloositie toege speeld gekregen. Heftig vlaggend volgde deze.' langs de liin. de op het doel afsnellende Hart. Deze geroutineerde speler doelpuntte keurig. Maar nu was het BKC. dat voor 'n deel heftig protes teerde. Druk gesticulerend storm de de BKC-grensrechter het veld op. Maar scheidsrechter Bediis was al in debat en liet deze man tegen ziin rug praten. (34). De bal werd weer middenuit genomen. Een nenalty zou voor nieuwe verwikkelingen zorgen, d.w.z. het toekennen van deze vrije schop leverde geen moei lijkheden op. een duideliik hands- geval ontnam beide elftallen en de scheidsrechter alle twiifel. Ab Tiel nam plaats achter de bal en kogelde op 't doel. P. de Vries keerde het schot, maar de terug- stuitende bal werd direct door Ab Tiel in de touwen langs P. de Vries geknald. Protest! Wel wat vreemd, maar er werd heftig ge protesteerd. Scheidsrechter Be diis kreeg het steeds moeiliiker. Het knaleffect moest echter nog kómen Nog meer geharrewar Daar de stand weer geliik was. vochten de beide elftallen voor 't winnende doelpunt B. Hart zou de maker worden. Bii een laatste aanval van Alw. Forward nam B. Hart met een handige hand beweging de bal mee. Hands!! vlagde BKC's grensrechter. Het was inderdaad een met de hand gespeelde bal. Maar scheidsrech ter Bediis had dit niet kunnen constateren. Hij liet dan ook de grensrechter vlaggen en zette de fluit voor het eindsignaal aan de mond. Drie keer klonk het fluitje en een seconde later knalde B. Hart de zogenaamde winnende goal langs IJselstein in bet BKC- doel. Alw. Forward iuichte en danste. Scheidsrechter Bediis be- Nadat in no-time de 2O achterstand, voor de rust door het nogal gewijzigde Helder-elftal opgelopen, tegen een iets beter ZVV, met een tweetal goede doelpunten werd ingelopen, was het daarom jammer dat de wit-zwarte voorhoede toen verzuimde om door te drukken. Stellig had de toen wankele achterhoede der Zaandammers be zweken. ZVV vond nu de kracht om zich te herstellen en middels een zwak moment in de Helder-verdediging de zege toch nog uit het vuur le slepen. Z.V.V., kennelijk gestart met de bedoeling om zo snel moge lijk een beslissing te forceren, was direct voor het heiligdom van Boekei en spoedig reeds ging een hard schot van rechts binnen Roedema voorlangs het Helder-doel. Een korte pass van Roedema was echter in de derde minuut al fataal voor Helder. Deze pass kwam in het bezit van rechtsbuiten Penning, die van betrekkelijk grote afstand tussen een haag van benen in de uiterste hoek schoot (10). Opnieuw kwamen de blauw zwarten terug ditmaal met een scherpe voorzet van linksbuiten Kok, die door vriend en vijand voor het Helder-doel opeen gehoopt, werd gemist. Enkele flauwe Helderse po gingen strandden veelal op de in deze periode hecht aandoen de Zaanse defensie. In zijn po gingen om een ZVV aanval te onderscheppen bewerkte v. d. Meulen de bal volgens scheids rechter Veldhuizen met de hand. Dit gebeurde in het zestien metergebied en een strafschop Na het echec tegen West-Fri- sia, had de E.C. van Helder nog al drastisch ingegrepen. De ge hele halflinie was naar de voor- lijn gedirigeerd en op de va cante plaatsen waren van links naar rechts opgesteld Himpers, v. d. Meulen en Heyster. De lin kervleugel werd gevormd door Dorlyn en Mos, terwijl v. d. Neut als rechtsbinnen het vijf tal completeerde. Wat de half linie betreft dit was o.i. wel een verbetering, maar de voorhoede heeft volgens ons nog steeds niet de sterkste samenstelling. In deze linie is het grootste man kement de beide binnenspelers, die in de meeste gevallen het contact tussen achter en voor niet voldoende onderhouden. Misschien brengt de oefenwed strijd van a.s. Zaterdag tegen Alc. Victrix meer licht in deze plaatsen. was het gevolg. Deze werd on berispelijk door middenvoor Feenstra benut (20). In het resterende kwartier voor het verstrijken van de eerste speel- helft gelukte het aan de Hel- der-aanval niet, om ook maar één moment met enig gevaar tot in de nabijheid van doelman de Boer door te dringen. Van 20 spoedig 22 Even voor de hervatting van de tweede speelhelft geraakte de Helder-doelman Boekei ge blesseerd. Hij werd vervangen door Haverhoek. Helder was in deze speelhelft met de gedachte uit de kleedkamer gekomen om de huid zo duur mogelijk te ver kopen, en dit kwam al heel gauw tot uiting. Nadat eerst Schouwenaars de bal hard voor langs het Z.V.V. doel had ge schoten, was het initiatief wat Dorlyn hierna ondernam de in leiding voor 21. Hij schoot een pass hard in, maar rechtsachter de Wolf onderschepte deze in zet, de bal sprong voor de voe ten van de Z.V.V.er vandaan in de richting van Schouwenaars die de bal onmiddellijk de goede richting uitstuurde (21). Uit stekende voorbereiding van La- moree leverde anderhalve mi nuut later de gelijkmaker op. De pass werd een prooi van v. d. Neut, die een hard schot in zond, wat voor de Boer een te zware opgave betekende om het leer te onderscheppen. (22). Hier lag in dit moment een kans voor Helder. Z.V.V. was er schoon uit, maarhet Helder offensief luwde even plotseling als het gekomen was. Men werd weer te schichtig om aan te vallen en met alle gevolgen vandien. De Zaandammers her stelden zich. Een poging van v. Beekhoven om een vrije bal te verplaatsen, mislukte jammer- sliste echter, zeer terecht, géén doelpunt. 44 bleef hel Publiek het veld op 't Publiek, opgezweept door 't vertoonde na de rust. stroomde het veld op en omgaf de spelers en scheidsrechter. Een ongekend beeld in de Polder. Vóór- en tegenstanders schreeuw den en riepen, maakten heftige gebaren en begeleidden spelers en scheidsrechter Bediis naar de kleedkamer. Op zich waren de oetwiste be slissingen juist. Maar het ontre den van de scheidsrechter na die beslissingen was foutief Het ver wekte onrust en onnodige span ningen in 't veld. Alw. Forward kwam toen nog protest aantekenen. Het derde doelpunt zou niet reglementair ziin. Maar ook hierbij onstonden opnieuw moeilijkheden. Protest: te laat Het protest werd veel te laat ingediend. Alw. Forward beriep zich op het feit. dat de scheids rechter niet tiidig te vinden was. Volgens de laatste berichten heeft de heer Bediis zich echter aan ziin beslissing gehouden: ..'t pro test is te laat ingediend". De wedstrijd zelf D. Eken gaf ziin club al een paar minuten na de aftrap de leiding. Goed samenspelend was de bal voor 't doel van IJsel stein gekomen en 't afgemeten schot van D. Eken was onhoud baar voor de keener van B.K.C. B.K.C. was echter niet van plan 't op te geven en herhaalde ma len kwamen zii op 't doel van de gasten af 't Grote struikel blok was echter spil Groot. Mid voor Blok moest menig duel met hem uitvechten, en ook vaak verliezen. Toch zou 't Blok ziin. die de gelijkmaker scoorde. E. Schou ten, de rechtsbuiten van Always Forward, had echter dit harde schot van Blok afgekeken en ziin beste voorzet werd na wat gehar rewar door W. Pieters in een tweede doelpunt voor de gasten omgezet. Het 3de doelpunt der gasten was van goed gehalte. Van de linkervleugel kwam een bal goed voor het BKC-doel. H. Pietersen wist zich keurig los te spelen en met een beheerst tikje gaf hii ziin club een 31 voorsprong. Na de thee had die voorsprong met twee punten vergroot kun nen worden. Twee keer brak Always Forward door en beide keren ging de kans door slecht richten verloren. De linkervleugel van BKC. die reeds 't gevaarlijkst voor de rust was geweest, zou ook de grond slag leggen voor de tweede goal. Van Teulingen richtte ziin bal precies op 't hoofd van Blok. die even knikte en er 2-3 van maak te. De rest van het verhaal heb ben wij u in de aanhef al voor gezet. (Van onze sportredacteur) Er was eigenlijk geen twijfel mogelijk, dat LSYV deze wedstrijd in de tweede lielft nog zou gaan verliezen. De Langedijkers hadden een kostbare 3O voorsprong ver overd en hun achterhoede met doelman Schrijver aan het hoofd maakte zo'n betrouwbare indruk, dat de schot- loze Spartanen-voorhoede ook met de wind mee geen kans op doelpunten leek te hebben. Zo is het ook ge|aan. In die hele tweede helft, vijf 'en veertig minuten lang heeft Spartanen druk uitgeoefend op het Lange- dijker doel, doch slechts één man kwam tot prestaties, die hem op gelijke hoogte brachten met de LSVV-voorwaartsen. Dat was rechtsbinnen Wit. Doch dat was niet voldoende om tot doelpunten te komen. Doelpunten, die de tegenpartij wel wist te scoren. Want die hadden een voorhoede, waarin men durfde schieten en dat is heel wat waard, vooral als men speelt onder omstandighe den, waarbij een straffe wind van doel tot doel staat. Keeper Schou ten van Spartanen heeft zijn han den kunnen warmen aan diverse „kogels". Driemaal moest hij zwichten voor de rust, eenmaal vlak voor het einde van de wed strijd. Het begon na achttien minuten, toen het al corners geregend had op het Spartanen-doel. De Nijs had eerst hard tegen Schouten aangeschoten. De corner, die hier op volgde, draaide, genomen door Leek, ineens in het net. Twee minuten later konden de Langedijker voorwaartsen alweer juichend naar het middenveld te ruglopen. Opnieuw was een cor ner van Leek zo scherp voor doel gekomen, dat toelopend W. Kos de bal heel handig in de boven hoek kon lepelen. (02). Spartanen gaf de moed nog niet op. Het bleef doorvechten, doch er waren teveel zwakke punten in de achterhoede, om al het ge vaar te blijven bezweren. Toch zou het nog een ongelukje zijn, waaruit het derde doelpunt der gasten geboren zou worden. Daar voor had Mettes de LSVV-spil een penalty wegens hands ra kelings langs de paal geschoten. In de allerlaatste seconde (over tijd, zeiden de Spartanen) schoot Kos van ver op doel, Schouten gleed uit, de bal caramboleerde over zijn rug in de richting van Molenaar, die voor open doel deze kans dankbaar benutte. (0—3). Geen kansen Even zag het er naar uit, dat Spartanen in de tweede helft de bakens zou verzetten. Met gewel dig enthousiasme zette men aan val na aanval op, maar toen doel man Schrijver in uitstekende vorm bleek, ebde de animo weg en moest men de betere ploeg lijk, niet voor de Z.V.V.-er Feenstra die zich onmiddellijk meester van de bal maakte en tot kort voor Haverhoek door drong en deze van dichtbij vol komen kansloos passeerde. 32. Alsnog werden hierna door Hel der energieke pogingen aan gewend om het getij te doen keren, o.a. belandde er nog een goed genomen vrije schop van Dorlijn op de deklat, zonder dat er een hoofd aanwezig was om het leer achter de Boer te bui gen. Ook een hard schot van Mos had een beter lot verdiend. Het sprong nu via een Z.V.V.- been in handen van de Boer op de doellijn (of erachter?). Een gelijk spel had de na de rust taai vechtende Helder-ploeg zeer zeker verdiend. S ™StÏB.kk.« de. Westfriezen kon maar juist winnen i irppr is het de West Ook deze keer is ten in Friezen gelukt oeiac y de mJel"" In tT hier'twee èlx-KNVB- uiting dat hier Biaatsen en. clubs speelden, het oi De het kopwerk was be. Sporters speelden b en houd van het 2e klasserscn met een beetje kunnen spe- den.zil zeker g i westfriezen friezen het_„s^li werd onderno- per, die alle aa bracht af lijk maakte. Ook^Port verde_ en toe een bezoek pi u maar diging van de Wesun.er de spil en rechtsback^ wd _n vandaag echter w uur ge_ Toen erruimeenM speeld was. kreeg die op ten van de veel vriiheid dat ogenblik iets te eW en krees, de bal to Snorters voordat de keepei lag de bal in'St het edoef a-0\ Sporters kwam nu goed opze ^estfriezen ^eredfedparaat. De door Sportersopgez hebben KK'.»tk>aSr.»aa. b0«^«s,,i3?!n hetzelfde wel last van Westfriezen schenen Soorters hun zenuwen tekrl\se de aa,nvai. kwam steeds meer West_ Vooral de corners oPeer aar_ friezen-doel ware had g lijk en in deze .£er"~ten maken, ters zeker af;t„;ncjeliik nog een Het was ultelnrf Wpstfriezen- opluchting voor de h-eidsrech- s?n=re'i»in.fe»M. Televisie richt «i«»« verzoek aan K.N.V.B. Hoewel ^^tzendfng ^van rrw^st^duiföeni^ marken zijn stichting ophieuw* een ^rijven gericht tot het bestuur van^KNV* waarin a Nederland—- wordt de weds l Zondagmid- Zwitserland, we* - v.pt oïym- dag 22 Maart a' J Amsterdam pisch Stadion te £™visie te wordt gespeeld, P d brief mogen uitzenden In ««e^g wordt van de van een Evenals land op weerden VVW zit WGW d Koedijk in 2A, d tanen in leider W één, twet SVA ruk het kampii Alkmaar t houden. W maar-speler mooi staalt tonen. Toe midvoor d< hem gewon moest ver] maarder mi Berdos p; taal onverv overwinninii witte Allo kwam even gelijk spel kan hier or geducht g; klopte in d< plaats Egm< IA: SVA Egmondia ODIZ Zaaniandia Uitgeest RCZ Zeevogels Berdos Alkmaar DREO Zowel boi de ranglijst singen te nc spel en VV\ spelen, prest* klopte KGB was nodig oo in zijn poging te ontlopen, in bedwang EDO de gele te lopen. P want de gre Goorn en Siji zege voor d roodbroeken weet1 terugiwe nog meetelle: loor met 2 club komt n RKDVO rukt. De zege op oorzaak van. VVW Sijbecarspel RKEDO KGB SEW RKDVO St. George Blokkers Berkhout HOSV de Valken Zowaar, hel dijk heeft gew tiende wedstr van de eerste geelzwarten h Vrone met 3— niet veel mee nog vijf weds- de achterstand en SRC nog s ten. Deze twe. loren gisteren, tor, dat daarn dienstelijk res Wieringerwaar club thans met de beste kans de titel in IC. WGW. Want di inderdaad de tegen Nieuwe een goed eindi loren met 3 een schotloos K en bleef in de N. Niedorp Vios Hugo Boys JVC WGW Vrone St. Victor Kaagvogels Wier .waard SRC Koedijk 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 B In 2A heeft aan onze voor: Het won zijn Ilpendam van te daarmee tw punten. Zaanse Boys 1 Foresters 1 Jisip 1 Purmerland 1: Knollendam 1 Beemster 1. PSCK li WBSV 1. Gr. Schermer 1! St. Adelbert 1! St. Bavo II RKSVS 1! Terwijl in W< het vonnis voltrc illusionneerd SVW het niet bo onderaan bengel

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 4