Korte, sobere plechtigheid in St. George Chapel et de polsstok door de polders John Christie te Londen gearresteerd Prins Bernliard in de V.S. hoekte Jiff WOENSDAG 1 APRIL 1953 Pagina 3 Buitenlandse notities Koningin Mary naar laatste rustplaats geleid Dr A. Winsemius gaat heen 100JARIGE INBREKER OVERLEDEN Naar wij vernemen Witte Majoor Bestebreurtje onderscheiden met de Militaire Willemsorde Jacht op groene gestippelde eitjes NATIONALE FEESTDAG Dit" j aar een parate divisie OP 30 APRIL Donderdag Jeugdelftal door Ierland geklopt ERNST BRENNINKMEIJER OVERLEDEN Wijziging in de houding van het Kremlin De berichten van de laatste da gen doen steeds meer de neiging postvatten, dat er zich achter de muren van het Krem lin veranderingen voltrekken. Ernst Reuter, de burgemeester van West-Berliin drukte zich ty pisch juist uit. toen Amerikaanse verslaggevers naar ziin mening vroegen. „Er is iets in de Sovjet- politiek. wat er voor de dood van Stalin niet was". Aldus het antwoord van Reuter. Wat is dit „iets"? Dit nu zou de wereld graag willen weten. •De uiterlijke tekenen, zoals de verzoenende redevoeringen van de communistische leiders en de interventie die Rusland heeft toegezegd voor het vrijlaten van gevangen Britse burgers in Noord-Korea, of de besprekingen op hoog militair en bestuurs niveau in Duitsland over de jongste luchtincidenten en de hoopvolle verwachtingen die zijn gelegen in de voorstellen van Tsjoe en Lai inzake de Koreaan se oorlog en niet te vergeten de amnestie in Rusland zelf. ziin tè uiteenlopend van aard. om er op het eerste gezicht een vaste en duidelijke lijn in te kunnen ontdekken. Men kan hoogstens uit de ontwikkeling opmaken, dat het Kremlin er geen behoef te aan heeft in het huidige sta dium het Westen uit te dagen, of te prikkelen. Maar dit is voor lopig dan ook alles. Elke andere poging het ware te ontdekken blijft een armzalig gissen. Wat het Russisch bewind tot nog toe heeft gedemonstreerd is volstrekt onvoldoende om alle spanning uit de wereld weg te nemen. En het laatste geeft re den tot argwaan, dat achter deze „vredesoffensieven" een welbe wust politiek spel schuil gaat. De verzachtende maatregelen in eigen land kunnen bedoeld zijn om een „goodwill" te kweken om aan het nieuwe regiem een zekere populariteit te verschaf fen. Men is geneigd te veronder stellen, dat de dood van Stalin meer schokken teweeg heeft ge bracht. dan de rode leiders de wereld hebben willen doen voor houden. Wanneer Malenkov de binnenlandse toestand wil con solideren. dan mag hij niet wor den gehinderd door een op ge spannen voet leven met het bui tenland. Dit kan één oorzaak zijn van het „iets". Een andere mogelijkheid is de accentverlegging. In Korea is weinig eer te behalen; wat let Rusland, om na verloop van tijd wanneer de consolidatie in het binnenland zich heeft voltrokken de klemtoon te leggen op West- Europa. of op Indo-China? Het doel van het wereldcommunisme is gebleven. Zo ook de imperia listische neiging van het Krem lin. Alleen de omstandigheden zijn anders. En misschien voor Moskou op dit ogenblik ongun stiger. Wij zijn ons te goed be wust. dat dit alles veronderstel lingen blijven. Maar er ziin re denen genoeg om deze te oppe ren. Voor het Westen is het nu een dankbare gelegenheid om een duidelijke houding aan te nemen met de kans het initiatief in de Koude Oorlog aan zich te trekken. A WINDSOR31 Mrt. Vanmiddag is het stoffelijk over schot van Koningin Mary bijgezet in de graftombe van de Britse koningen naast de St. George Chapel. Haar laat ste rustplaats bevindt zich naast die van haar echtgenoot koning George V, die zij zeventien jaar heeft overleefd. Tijdens een uitvaartplechtigheid, die veertig minuten duurde, hebben leden van het Koninklijk Huis en tal van andere vorstelijke personen afscheid genomen van de 85-jarige koningin, wier leven zes regeringen omspan nen heeft. Naar wij vernemen, heeft dr. A. Winsemius, directeurgeneraal voor de industrialisatie, per 1 Juli a.s. ontslag uit zijn functie gevraagd Vanaf die datum zal hij adviseren de commissariaten van industriële ondernemingen op zich nemen. De eerste die haar een laatste stille groet bracht, was Koningin Elizabeth de tweede van Enge land. Even later begaf de Hertog van Windsor zich naar de plaats waar even tevoren de kist was neergelaten. Peinzend stond de Hertog enkele seconden in het duistere gat te staren, toen maakte hij een diepe buiging en begaf zich met gebogen hoofd naar bui ten. Tijdens de dienst stond de Her tog aan de voet van de kist van zijn moeder. Naast hem stonden de andere Britse Hertogen, de Hertog van Edinburgh, de Hertog van Gloucester en de Hertog van Kent. Koningin Elizabeth, geheel in het zwart gekleed en zwaar ge sluierd, nam actief aan de dienst deel. Zij stond op een plaats vlakbij de kist die gewoonlijk door een Ridder van de Kouseband wordt ingenomen. Op een hoofdknik van de aarts bisschop trad zij naar voren op het moment dat de kist langzaam neerzonk in de opening in de vloer van de kapel. Van een bediende die een zil veren bokaal torste, nam zij een beetje aarde uit de tuin van Frog- more House, waar Koningin Mary enkele van haar gelukkigste le vensjaren heeft doorgebracht. Tot driemaal toe reikte zij over de kist heen om een beetje aarde uit te strooien terwijl de aartsbis schop het stoffelijk overschot aan de schoot der aarde toevertrouw de. Vervolgens begaf Koningin Elizabeth zich naar haar plaats naast Koningin-Moeder Elizabeth, Prinses Margaret en de Princess Royale Mary. De aanwezigen. Onder de aanwezigen in de ka pel bevonden zich veel zwaar ge sluierde vrouwen en in donker pak gestoken mannen met inbe grip van de koninklijke gasten. De plechtigheid droeg een strikt formeel en waardig karakter, zo als Koningin Mary dit ongetwij feld heeft gewenst. Er werd niet gepreekt. Een hof functionaris, gekleed in een rood met blauw en goud uniform las uit een groot boek plechtig de verschillende titels voor, die de overledene tijdens haar leven heeft gevoerd. De katafalk bevond zich op pre cies dezelfde plaats, waar de lijk baar van Koning George VI 13 maanden geleden heeft gestaan. Op de lijkkist lagen de bloemen en kransen van de naaste familie leden. De overige bloemen en kransen waren op de grasvelden rond de kapel uitgestald. Er wa ren grote stukken bij o.m. in de vorm van ankers en harpen. Bij de hoofdingang van de ka pel lagen de kleine bouquetten, afkomstig van vele eenvoudige vereerders van de Koningin. Op de ereplaatsen in de hoge kapel, die 477 jaar geleden door Koning Edward IV gebouwd werd, zat de Britse Koninklijke familie. Tegenover hen bevonden zich Koningin Juliana, Koningin Fre- derika van Griekenland en Prin ses Alice, de Gravin van Athlone. Achter de Britse Koninklijke familie hadden plaatsgenomen de Kroonprins van Noorwegen, Ko ning Boudewijn van België, en Koning Hoessein van Jordanië. Daarachter volgden Prins Tsjoela van Thailand, Prins Bertil van Zweden, Prins Felix van Luxem burg, Prins George van Denemar ken en Prins Louis van het Duitse Huis Hessen. Premier Winston Churchill zat op de plaats van Koningin Mary. In totaal bevonden zich 1500 mensen in de kapel. H. M. de Koningin bij haar aankomst in Londen voor de begrafenis van Koningin Mary. Zij werd begroet door de Hertog van Edinburgh. Er was een delegatie aanwezig van het personeel, dat Koningin Mary op Sandringham en de ove rige koninklijke bezittingen ge diend heeft. Van deze delegatie maakte o.m. deel uit de 78-jarige Oscar Hum- frey, die 35 jaar lang de chauf feur van Koningin Mary en haar echtgenoot George V is geweest. sksmS ÉÉpF;flif LONDEN, 31 Maart Vandaag is, zoals wij reeds in een deel onzer edities meldden, de 55- jarige John Reginald Christie, die gezocht werd in verband met de zesvoudige moord in het Notting Hill district in Londen, door re chercheurs van Scotland Yard in verzekerde bewaring gesteld. Een zegsman van Scotland Yard deelde mede dat de man, die tot voor kort de bewoner was van de flat waar de stoffelijke resten van zes gewurgde vrouwen ge vonden zijn, aangehouden werd door een politie-agent en zonder tegenstand te bieden zich door hem over liet brengen naar het politiebureau van Putney, een voorstadje ten Zuidwesten van Londen. Christie werd door agent Tho mas Ledger ontdekt, toen hij in een hoofdstraat van het district •Putney liep. Ledger meende enigszins gelij kenis te bespeuren en verzocht Christie zijn hoed af te zetten. Deze deed het en Ledger aarzelde geen ogenblik meer. Drie andere agenten voegden zich bij Ledger, waarna zij hun arrestant meena men, die een oude gabardine re- LEEDS, 31 Maart. Robert Woolridge, de 100-jarige Britse in breker, is vandaag in een tehuis voor bejaarden overleden. Op zijn 100ste verjaardag vertel de hij, dat hij in totaal 53 jaar in gevangenissen in Engeland en de V.S. had gezeten. Het laatst ver scheen hij voor de rechter in 1948, beschuldigd van inbraak. Men liet hem vrij wegens zijn hoge leeftijd. Zijn „carrière" begon, toen hij als jongen slaag kreeg voor het stelen van steenkool. Zijn vrouw en twee zoons kwa men bij de aardbeving van 1906 in San Francisco om het leven. is tengevolge van hartverlamming in de leeftijd van 73 jaar overle den pater dr. J. Vester C.M., di recteur van de Ned. Provincie der Dochters van Liefde van de H. Vincentius a Paulo overleed op 51-jarige leeftijd te Rotterdam plotseling ir. A. Vier gever, hoofdarchitect van de ge meente Rotterdam en bekend de corontwerper werd jhr. O. Reuchlin, die binnen kort ais ambassadeur naar Japan vertrekt, benoemd tot Groot-offi cier in de Kroonorde van België om zijn verdiensten als directeur- generaal Politieke Zaken van het departement van Buitenlandse Zaken. gaat kapitein H. A. Broere, die gistermiddag na een 40-jarige loopbaan als gezagvoerder met de „Johan van Oldenbarnevelt" in Amsterdam uit Indonesië terug keerde, de dienst bij de „Neder land" met pensioen verlaten vertrekt de bekende K.N.A.U.- bestuurder ir. A. Paulen, hoofd bedrijfsingenieur bij de Limburgse Staatsmijnen een jaar naar Korea als hoofd van de afd. Mijnbouw van de United Nations Korean Re lief Aspect. Zijn taak: een aantal mijnen op gang te brengen om de dure kolen-import uit Japan te beperken. werd gisteren in het gezin Swe- ronMeuienberg aan de Vrakker- straat te Weert de derde tweeling in zes jaar tijd geboren. Het zijn twee meisjes, die ai twee broer tjes en twee zusjes vinden. Ze maken het zeer goed.... bespoot een onbekend individu een 17-jarig Bussums meisje dat in Hilversum op de bus stond te wachten, met verdund zwavel zuur. Haar mantel, jurk en nylon kousen werden totaal vernield, terwijl zij pijnlijke wonden kreeg. woedde gistermiddag bij de B.P.M. in Amsterdam een korte hevige brand, die een steiger zwaar be schadigde. werden van een andere Amster damse steiger 6 balen ongebrande koffie gestolen nadat de dekzeilen waren losgesneden. De buit be droeg 4880 kg; waarde f2400.- ZUIDWESTHOEK Geduren- lerwege reeds druk gezocht, een groot aantal jaren werd de Friese Zuidwesthoek Inspecteur Kelly (in burger) en een agent houden controle over het ontruimen van 't „do denhuis" op Notting Hill, waar Christie zijn misdaden bedreef. Thomas Ledger, die Christie „knipte". genjas, een versleten 'bruin pak en een hoed droeg die betere da gen had gekend. Hij zag er onge schoren en onverzorgd uit, alsof hij enkele nachten buitenshuis had doorgebracht. Zodra het nieuws van de ar restatie bekend werd, verzamelde zich een grote menigte voor het politiebureau, in de hoop een glimp te zien van de man, die de 'afgelopen week zo zeer in het middelpunt der belangstelling heeft gestaan. Onmiddellijk zijn detectives van Scotland Yard begonnen met de ondervraging van de verdachte. John Christie is Dinsdagavond formeel in staat van beschuldiging gesteld naar aanleiding van de moord op zijn 54-jarige echtgenote Ethel. Hij zal Woensdag voor de rechter verschijnen. In de aan klacht staat dat hij op of om streeks 14 December zijn vrouw heeft gedood. Uit berichten blijkt, dat Chris tie de gehele week zich niet meer dan slechts enkele kilometers van het dodenhuis heeft verwijderd, terwijl de politie overal naar hem zocht, 's Nachts sliep hij in leeg staande schuitenhuizen langs de rivier of op banken. de een vanuit het eerste kievitsei aan H.M. de Koningin aangeboden. De laatste jaren verandert dit; het eerste kievitsei wordt in een andere provineie gevonden en de Friezen hebben het nakijken. Of vroeger in de andere pro vincies niet naar deze eieren ge zocht werd, dan wel geen aan dacht aan deze voor Friezen ge ijkte methode (het eerste ei voor de Koningin) geschonken werd, weten wij niet. In elk geval ook! vonden zijn, blijken weer vol- dit voorjaar had men elders de, doende vogels te ziin aangeko primeur! Wel werd ook diezelfdemen. groot aantal jongeren en ouderen zwerven, gewapend met de on misbare polsstok, door de pol ders. Wanneer het prachtige voorjaarsweer van vorige week nog even terug komt, zullen ei- zeker spoedig vele kievitten aan de leg komen. Nog zijn de landen niet sterk bezet, vooral in de Noordermeerpolder, een terrein waar gewoonlijk veel vogels hui zen, is de stand matigjes, in de flaitspolder daarentegen goed. Ook op de Workumerwaard, waar vorig jaar veel eieren ge dag te Tzum reeds een eitje ge vonden, dus dagen eerder dan de via de radio uitgesproken ver wachting. Ook hier weer het eigenaardige verschijnsel, de vondst had plaats op het hoge gedeelte van de provincie en niet in het waterland. Wel werden ook hier reeds ge vonden; een paar dagen geleden door de heer A. A. Bajema in het Sein bii Warns, dezelfde dag aan de Laan naar Workum en in de Hooimeer te Koudum en onze vriend Jan Schaper, een oude rot op het gebied van eierzoeken en wilstervangst vond er reeds drie in de Flaitspolder onder Molkwe- rum. Natuurlijk wordt er nu al- Voor de zoekers breken weer spannende dagen aan. Het eier zoeken zit vele Friezen nu een maal in het bloed en als eigen omgeving te weinig kansen biedt, dan zwermen ze uit naar Hol land, Overijsel of Gelderland. De resultaten daar zijn echter niet steeds evenredig aan de kosten en moeite. Maar om het eierzoeken gaan ze graag vroeg uit de veren en sjouwen zich blaren onder de voeten, trotserende desnoods regen en soms hagelbuien, als ze maar groene gestippelde eitjes in de pet hebben. Leve de eier- zoekerssport! (Van onze parlementaire red.) De parate sterkte van de on derdelen der Koninklijke Land macht zal dit jaar (voorjaar) met 20.000 man worden opgevoerd als een gevolg van de doorwerking van de langere diensttijd, die het vorig jaar van 16 tot 20 maan-, den is verlengd. De 20.000 man drijfsleven dit jaar op de 30e omvatten een regimentsgevechts-1 April een halve dag vrijaf zal ge- groep van ongeveer 7.000 man. Ven en heeft het college van rijks- Parate legercorpstroepen em bemiddelaars verzocht, dit onder luchtdoel artillerie-eenhedenI intrekking van de soortgelijke 8r i' t reLe, vergunning voor de vijfde Mei twee parate regiments-gevechts- L maken De centrale groepen waren, betekent de toe- m°g,ellJk te maken. De centrale Het bestuur van de Stichting van de Arbeid heeft zich beraden over de vraag, op welke wijze het bedrijfsleven er toe kan bij dragen, dat in ons land een feest dag zal worden gevierd van waar lijk nationaal karakter. De ge dachten zijn daarbij uitgegaan naar de Koninginnedag. Het be stuur van de Stichting van de Ar beid zal bevorderen, dat het be groepen waren, betekent de toe vpeging van de derde parate re giments gevechtsgroep, dat de Koninklijke Landmacht thans voor het eerst over een parate divisie gaat beschikken. werkgeversorganisaties zullen bij hun leden krachtig aandringen op een algemene toepassing van de te verwachten vergunning van dit college. NEW YORK, 31 Mrt. In een sobere doch indrukwekkende plechtigheid in de Nicuw-Amster- dam-zaal van de Nederlandse Club, heeft Prins Bernhard j.l. Maandagmiddag het Ridderkruis van de Militaire Willemsorde 4e klasse uitgereikt aan de voormali ge reserve-majoor A. D. Beste breurtje, wegens uitzonderlijke heldenmoed betoond tijdens de laatste wereldoorlog, in het bij zonder bij parachutelandingen en landoperaties van de 82ste Ame rikaanse luchtlandingsdivisie bij Nijmegen in September 1944. Majoor Bestebreurtje, die als Nederlands verbindingsofficier ge detacheerd was bij genoemde di visie, is een zoon van de presi dent van de Nederlandse Kamer van Koophandel in de V. S., die de plechtigheid bijwoonde. Over ste van Staveren, assistent-ma rine-attaché van de Nederlandse Ambassade in Washingtpn en eveneens drager van de M.W.O. las op verzoek van de Prins het Koninklijk Besluit van 10 Octo ber 1952 voor, waarbij Beste breurtje de M.W.O. werd ver leend en waarin vele heldenda den beschreven werden. Prins Bernhard sprak daarna de nieuwe ridder toe en bracht in herinnering, dat majoor Beste breurtje lange tijd gedurende de oorlog deel had uitgemaakt van zijn staf en te velde reeds door hemzelf met de hoogste decora- die Z.K.H. ter beschikking stond, was onderscheiden. Sprekend namens alle andere dragers van de Militaire Willems orde, zei Prins Bernhard, dat zijn wapenbroeders majoor Beste breurtje met trots in hun midden nemen. Vervolgens brachten de drie aanwezige dragers van de Mili taire Willemsorde, Prins Bernhard in civiele kleding, de heer Ha- zelhoff Roelfsema eveneens in ci viel en Overste van Staveren, tot Ridder benoemd bij het eerste K.B. door Koningin Wilhelmina tijdens de oorlog in Londen gete kend, de nieuwe collega saluut met de formele klap op de lin ker schouder, toegebracht met de uitgestrekte vlakke rechterhand. Majoor Bestebreurtje, thans Ame rikaans burger, is met wijlen pre sident Roosevelt en generaal Maxwell Taylor, een der, zeer weinige Amerikanen, aan wie de Militaire Willemsorde is toege kend. Prins Bernhard kan er sinds Zondag op bogen een „hitch hiker" (het. Amerikaans voor „lif ter") te zijn, Ofschoon de Prins ongetwijfeld lyeinig ervaring in deze zeer speciale kunst heeft op gedaan, zou geen veteraan zijn prestatie hebben verbeterd. Het gebeurde na de kerkdienst in New York, toen de Prins zich per auto naar het omstreeks veer tig kilometer van New York ver wijderde forensendorp Greenwich begaf, om daar met zijn broer Prins Aschwin de lunch te ge bruiken. Op enkele kilometers van Greenwich kreeg de Cadillac een lekke band. Prins Bernhard besloot de rest van de weg te wandelen. Het huis van zijn gastheer bleek echter verder verwijderd dan hij gedacht had en toen het na een kwartier tot overmaat van ramp begon te regenen, deed de Prins, wat mil- lioenen Amerikanen vóór hem in zulke omstandigheden gedaan hebben: hij maakte de bekende duimbeweging over de schouder en had reeds bij de tweede pas serende auto succes. De Prins ontving Maandagmid dag uit handen van een delegatie New-Yorkse kinderen, behorend tot de „Boys Athletic League", een oorkonde voor de vier prin sessen. De oorkonde is gelijklui dend aan die, welke thans circu leert onder de NewYorkse school jeugd, ter tekening door tiendui zend kinderen. Het origineel zal op 20 April aan de Nederlandse autoriteiten in New York worden aangeboden ter doorzending naar de jeugd van Amsterdam, als her innering aan het feit, dat drie honderd jaar geleden Nieuw Am sterdam door Nederlanders als gemeente gesticht werd. De tekst van de oorkonde werd aan de Prins zonder haperen voorgelezen door een negenjarig negermeisje. Het document werd daarna met een keurig zinnetje door een parmantig ventje aan de Prins overhandigd, die zich ver volgens met de jeugdige leden der delegatie onderhield en in hun midden gefotografeerd werd. Dinsdagochtend is Prins Bern hard met het lijntoestel van de K.L.M. weer naar Amsterdam vertrokken. Mogelijk keert hij in de herfst nog eens naar de Verenigde Staten terug om de laatste phase van de viering van het 300-jarig bestaan van New- York bij te wonen. De Prins verklaarde na ziin bezoek van twaalf dagen diep geroerd te ziin door de edelmoe dige reactie van Amerikanen van alie rang en stand op de ramp spoed die ons land trof. In Ame rika is meer dan 2 millioen dol lar bijeengebracht. DE HOOFDGEDACHTE van de liturgie van Witte Donder dag ligt in de woorden Chris tus is gehoorzaam geworden tot de dood. Wij herdenken vandaag nog niet de eigenlijke kruisdood des Heren, maar wel zijn doodstrijd en hot. ver raad van Judas. Wij herden ken ook Zijn Offer in het Laatste Avondmaal, de instel ling van de Heilige Eucharis tie. De stemming van de litur- oische viering is de stemming die geheerst moet hebben bij het Laatste Avondmaal vreugde om de wondere gaven van de Eucharistie en van het Priesterschap, droefheid om het aanaekondiade heengaan van de Heer. „Daarom" zegt Rupertus vertoont het kerke lijk officie van heden geheel verschillende, ia bijna recht tegenover elkaar staande eigenschappen". Klinkt er in het beoin der H. Mis een luide vreugdetoon doorspreken de witte gewaden van blijdschap, jubelt het Gloria, daarna be houdt de droefheid de over hand. Het orgel zwijgt plotse ling. de blij klinkende altaar schellen worden vervangen door klankloze kleppers en on aangenaam rammelende ra tels. De klokken verstommen, ze zijn als het beeld van de Apostelen, die de vlucht na men en zich schuil hielden. Dit wordt door het zwijgen dei- klokken verbeeld. Het con trast is scherpeerst de kerk vol blij geluid en dan opeens die dodende stilte, slechts verbroken door ernstige, kla gende zang zonder orgel en het stroef, koud geklepper en geratel. Hoe aangrijpend klinkt na het Feestelijk Gloria en het Epistel, waarin Sint Paulus de instelling der H. Eucharistie verhaalt, dat sombere Graduale: „Christus is voor ons gehoorzaam ge worden tot de dood, ja tot de dood des Kruises". Het Brood des Levens naast het tvrede Kruis. Pijnlijke tegenstelling op deze dag: Gods liefde en de ondank der mensen. Als om het rauwe van die tegenstel ling wat te verzachten zegt de Kerk verder in het Graduale: „Daarom heeft God Hem een naam gegeven die is boven alle namen", als een blijde voorspelling. Door het Lijden komt Christus tot Heerlijk heid." Witte Donderdag, de dag van vreugde, dag van droef heid, dag van liefde bovenal. En het Evangelie spreekt ons van de liefde, waarvan Chris tus ons het voorbeeld gaf. Het spreekt ook over de reinheid welke gevraagd wordt om deel te kunnen hebben aan het Liefdemaal des Heren. BRUSSEL, 31 Maart. In de eerste wedstrijd van het FIFA jeugdtournooi heeft de Neder landse ploeg te Antwerpen tegen de Ierse Vrijstaat 'n 10 neder laag geleden. Met rust was de stand 00. Door dit resultaat is Nederland in het troosttournooi gekomen, waarin de 9e tot en met de 16e plaats in het eindklasse ment worden betwist. De verdere uitslagen luiden: Mechelen: SpanjeSaarland 50 (rust 10) Brussel: EngelandBelgië 20 (na verl.) (rust 00) Brugge: Zuid-SlaviëN. Ierland 51 (rust 20) Kortrijk: TurkijeFrankrijk 10 (rust 10) Gent: HongarijeZwitserland 40 (rust 20) Namen: LuxemburgOostenrijk 43 (rust 13) Luik: DuitslandArgentinië 3—2 (rust 2—2) De nederlaag van de Nederland se junioren was stellig niet ver diend. Voor slechts 500 toeschou wers speelden zij een uitsteken de wedstrijd waartegenover het spel van de Ieren pover afstak. Vooral de Nederlandse verdedi ging was met keeper Schouten en spil Bruys goed op dreef. In de voorhoede was het samenspel met Asmussen als uitblinker, verras send zuiver en weldoordacht. Het schot liet echter vooral voor rust veel te wensen over. De beslissing viel een minuut voor het einde toen een slechte uittrap van Schouten door de Ieren werd op gevangen en via midvoor Lowe ingeschoten. Donderdag spelen de Nederlanders tegen Zwitserland. AMSTERDAM, 31 Maart. Midden in zijn werkzaamheden, op het hoofdkantoor te Amster dam, is gisteren plotseling over leden de heer Ernst Brennink- meijer, directeur van de N.V. Al gemene Confectiehandel van C. en A. Brenninkmeijer. Hij heeft de leeftijd bereikt van 51 jaar. Zijn heengaan wordt een gevoelig ver lies geacht voor de firma, in wel ker leiding de overledene als een der oudere directeuren een voor name plaats innam. De begrafenis is op Vrijdag a.s. in het familie graf op het R.K. kerkhof te Bus- sum, na de absoute in de parochie kerk van de H. Vitus van des ochtends 10 uur.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 3