HALVE HOEDJES Du] heerlijk luchtig voor de zomer Gek'hefontrbU Daar komt de paashaas! Deze week in de tuin VICT0RI VI C 1 Houd van Ei Menu oman Extra tr Voor elck wat wils Italiaans en Zwitsers stro vormen het materiaal voor flatteuze modellen Geen bepaalde lijnen Schoonmaaktips ZATERDAG 4 APRIL 1953 Bloemblaadjes en bonte Feestelijke tafel met groen, katjes en bloemen lapjes Voor het verven Van eieren be- „Een vrouw zonder hoed is niet af" heeft eens iemand gezegd. Met deze uitspraak zijn wij en met ons vele vrouwen het roe rend eens. Willen we tot in de perfectie gekleed gaan dan hoort daar een tas, handschoenen en onvermijdelijk een hoed bij. Hoofdzaak is natuurlijk dat dit kapje zo flatteus mogelijk moet zijn. Een „hoofddeksel" kopen is niet iets, wat men zo en passant even kan doen. Dat moet met overleg gebeuren. Te voren moet precies over wogen worden, waarbij de hoed zoal gedragen moet worden, zodat deze steeds voor geslaagde combinaties zorgt. Dit seizoen is het zo prettig dat Fwrijs geen bepaalde modellen voorschrijft. Men zou kunnen zeggen dat de ontwerpers en ontwerpsters zo van alles wat gebracht hebben. De voorliefde gaat echter nog steeds uit naar de kleine hoed. In Nederland heeft men deze sympathie dankbaar aanvaard, want wat is er in ons winderig landje gemakkelijker dan een kleine hoed. Verscheidene couturiers hebben echter ook een collectie „reuze"-hoeden gelanceerd; zo van die wagenwiel hoeden. Over het algemeen zijn deze alleen bestemd voor de export naar Zuid-Afrika en Amerika. Nog groter dan het aantal mo dellen is de verscheidenheid van materialen. Om hierover eens iets meer te weten hebben wij ons uit voerig laten voorlichten door mevrouw Spanjer van Maison Iris te Utrecht. Deze sympathieke hoogblonde vrouw wijdt zich al meer dan 28 jaar met een grote intensiviteit aan het ontwerpen van hoeden. Ieder half jaar gaat zij naar Parijs om kennis te nemen van de nieuwe lijnen, welke zij dan geheel volgens haar eigen fantasie gaat uitwerken, en om enkele originele modellen en gar neringen aan te kopen. Mevrouw Spanjer vertelde ons dat stro, evenals voorgaande jaren, weer favoriet is. Sisal en Bangkok- stro dat tot nu toe veel werd ge bruikt, is nu zo goed als verdwe nen. Een enkele maal wordt dit materiaal nog gebruikt als een hoedje op een bijzondere wijze wordt gegarneerd, omdat deze strosoorten vrij rustig zijn. Een voorbeeld hiervan was een klein zwart sisal strokapje. Op de iets opstaande rand en op de even naar voren lopende punt waren 200 kleine bloemetjes gezet, welke werden vastgehouden door pun tige „meeldraadjes", gemaakt van een soort gelatine met een parel moer effect. Het Zwitserse handgeknoopte stens een enkele strik of band fluweel garnering. Dit is even eens het geval met het Italiaanse stro, dat eigenlijk helemaal geen stro is, maar een mengsel van ka toen en zijde. Dit „stro wordt niet in effen tinten gebracht maar in elkaar overlopende ruiten. Vooral voor variatie op het baretmodel voldoet dit materiaal zeer goed. Trouwens, op een der foto's is dat „Queu de Canard"-hoedje van grijs vilt. Van rood soepel slangenleer is deze niniche gemaakt. Een toufje rozen is de enige garnering. stro, dat momenteel grote opgang maakt, is tamelijk grof en verlangt zo goed als geen garnering; hoog- De vorige maal hebben wij uit eengezet, hoe u moet handelen met de zaden van bloemen, die eerst onder glas moeten worden gezaaid. Er zijn echter mensen, die een hekel hebben aan het ge pruts met bakjes en glasplaten, zo als zij dat noemen en liever de za den direct in de tuin uitstrooien. Gelukkig zijn er nog voldoende soorten, die op deze wijze kunnen worden gezaaid en daar zijn de meest bekende bloemen onder. Natuurlijk heeft iedereen wel eens geëxperimenteerd met zon- nepitten. Wij herinneren het ons nog van vroeger, hoe wij de kip pen van een oom te kort deden, doordat wij de zwart en wit ge streepte of soms geheel zwarte pit ten uit de voerbak weghaalden om ze te gaan „poten". Meestal kwam er niet veel van terecht, omdat wij ze in een enkele decimeters diep gat ter aarde bestelden. Tegenwoordig weet een ieder wel, dat de zaden even diep onder de grond moeten zitten als zij dik zijn. Een zonnepit komt dus niet dieper dan één, hoogstens twee centimeter. Het prettige van die grote zaden is, dat zij direct op de juiste afstand van elkaar kunnen worden gezet. Bij lupinen is dat ook het geval en dat is heel be langrijk, want deze planten kun nen er heel slecht tegen, dat zij later nog eens worden verzet. Er zijn nog meer bloemen, die ge zaaid moeten worden op de plaats, waar wij ze straks ook aan de bloei willen hebben. En dan noemen wij de Ridderspoor, de Lathyrus, de Papaver en de welbekende Slaap mutsjes. De zaaitijd voor al deze planten valt in April en Mei. Al naar ge lang wij vroeger of later zaaien hebben wij eerder of later bloe men. Hebben wij de zaden vroeg tijdig aan de schoot der aarde toe vertrouwd, dan is het gewenst om bij dreigende nachtvorsten de jon ge plantjes af te dekken. Tenslotte willen wij hier nog enkele bekende „vollegrond"-een- jarigen noemen. De goudbloem kent natuurlijk iedereen en de Oost-Indische Kers zal voor weini gen een vreemde zijn. Buitenge woon mooi is de Godetia, de zgn. zomerazalea, welke van Juli tot September bloeit met witte, rose, rode en purperen bloemen. Een lief plantje is ook het Kooltje vuur, dat niet hoger wordt dan dertig centimeter en met een menigte bloedrode bloempjes met zwart hart bloeit. De mooie bloe men van de Gaillardia, welke doorgaans geel en rood gekleurd zijn, mogen hier ook niet onver meld blijven. Htn. duidelijk te zien. Metaalband is op het ogenblik zeer gewild. Het is ongeveer an derhalve centimeter breed en wordt in de vorm van het ge wenste model aan elkaar genaaid. Omdat dit materiaal in goud, zil ver, brons, lila en rood wordt ge bracht, is het uitermate geschikt voor avondkapjes. Bijzonder chic waren de hoedjes van mousseline de soie welke ons werden getoond. Van een hoedje bestond de garnering uit bloeme tjes van hout. Uiterst dunne ve zeltjes waren geplakt op linnen in de vorm van blaadjes en vervol gens wit gelakt. Het hartje be stond uit kleine kraaltjes. Een materiaal waarmee men thans volop experimenteert is slangen- leer. De modellen zijn, zoals wij reeds gezegd hebben, zeer uiteenlopend. Het meeste treft men de halve hoedjes aan. Dat wil zeggen dat de bol geheel ontbreekt. Ten eerste is deze dracht heerlijk luchtig voor de zomer en ten tweede is het erg prettig met het oog op het korte omhoog geknipte haar. Nauwelijks twee centimeter breed midden op het hoofd was een origineel kapje van Marie Christian®. Op de oren liep het tot ongeveer acht centi meter breed uit. Het kapje verkreeg zijn voornaamheid om dat het geheel geborduurd was met een glanzend dun stro- De garnering bestond uit een vogeltje van hetzelfde materiaal gemaakt- De fantasie op het gebied van deze halve hoedjes, die ook wel nini- ches genoemd worden is zeer groot en vooral mevrouw Spanjer weet deze kapjes zeer eenvoudig te hou den, maar toch zo dat ze toch al lemaal een eigen karakteij hebben. Verder is er een grote verscheiden heid in baret- en petachtige model len, en natuurlijk in de zo geliefde kapjes. De lijn, welke in Parijs nogal opgeld heeft gedaan is de „queu de canard"; de omhooglopende lijn met middenachter een touffe bloe men. Er is nog steeds een grote strijd tussen grijs en beige. Welke kleur het zal winnen blijft een grote vraag. Waarschijnlijk zullen ze beide gehandhaafd blijven omdat beige lang niet door een ieder ge dragen kan worden. De beige tin ten variëren echter van zand- tot hazelnootkleur. Verder wordt nog de voorkeur gegeven aan alle mo gelijke pasteltinten. Kurk is een veelgebruikt mate riaal voor garneringen. Het vol deed zeer goed bij een pillbox, waarbij het kurk tussen de randen was geplisseerd. Gecombineerd met zijde kunnen er ook prachtige corsages van kurk worden ge maakt. Heel fijn gedroogd hout wordt ook veelvuldig gebruikt. Zeer kunstig zijn de kleine ronde houten minoches, die zowel voor garneringen als voor hoedjes ge schikt zijn. Een bijzonder snufje liet de eigenaresse van Maison Iris uit Utrecht ons nog zien op het ge bied van garneringen, dat recht streeks uit Italië is geïmporteerd- Deze versiering is namelijk uit ge prepareerd gras vervaardigd, dat kunstig wordt gemodelleerd als een vogel met een sierlijke staart. Baretachtig model van bont Ita liaans stro. staan verschillende methoden. Als men waterverf en een penseel in huis heeft, kan men hardgekookte eieren daarmee naar eigen fan tasie beschilderen. Men zou bijv. een gezicht op het ei kunnen te kenen en er nog een hoed of kraag, baard, snor of vlechten van pa pier op kunnen plakken. Ook kan men bij drogist of kruidenier pak jes speciale eierverf kopen. Deze pakjes zijn voorzien van een ge bruiksaanwijzing. Vooral bruine eieren krijgen met deze verf mooie warme kleuren. Een derde, minder bekend, maar heel aardige manier is het kleuren van eieren met lapjes en bloem bladen. Hiervoor heeft men nodig ongekookte eieren, zoveel oude lapjes als men eieren heeft en wat bloemblaadjes die best van uitgebloeide bloemen afkomstig mogen zijn bijvoorbeeld van tulpen of donkere hyacinthen. Ook met spinazieblaadjes is een aardig effect te bereiken. Eerst legt men de bladeren om de eieren en dan wikkelt men er een lapje om. Het geheel wordt met een draadje vastgebonden. Dan zet men de eieren op met heet water, waarin enkele uienschillen zijn gedaan en laat ze tien minu ten koken. Een verrassend resul taat geven ook bonte lapjes van niet geheel kleurechte stof, bij voorbeeld bedrukte stukjes kunst zijde of lint van bloemenmanden. Deze lapjes wikkelt men dan om de eieren heen en zo wordt weer het hele zaakje gekookt. De stof geeft dan in patroontjes af op het ei, hetgeen onverwacht aardige ef fecten kan opleveren. Stof afnemen met een droge zeemlap gaat beter dan met een gewone stofdoek. Om te voorko men, dat de zeemlap hard wordt, kunnen we aan het spoelwater een paar druppels glycerine toevoe gen. Als er in het water wat blauwsel is opgelost, kunnen we bij het zemen van ruiten en der gelijke verzekerd zijn van een „glansrijk" resultaat. Bij het bijplakken van be schadigd behang moet het op te plakken stukje niet van de rol worden geknipt maar gescheurd. De randen zijn anders te dik. Voor 't reinigen van perka menten lampekappen kan gebruik worden gemaakt van een papje magnesia en tetra. Op laten dro gen en daarna voorzichtig de poe der er afborstelen. Hebben we 'n donkere stof eenmaal in het water gestopt, dan kunnen we de vlekken meestal niet meer vinden. Dit kan voor komen worden, als we vóór het wassen een wit draadje rond de vlek rijgen. Het is een dankbaar werkje om de paastafel te versieren! Geven groen, katjes of bloemen niet al dadelijk een feestelijk aanzien en staan gekleurde eieren niet aar dig op eeiïvoudige kartonnen rin gen, met geel of groen crêpepapier omwoeld? Ook zouden we een voorjaarslandschapje kunnen ma ken. We leggen daarvoor bijv. een kleine spiegel, omzoomd met kat jes en groen op tafel; dat is dan een vijver. Donkergroene blaadjes met in het midden een radijsje doen daarbij dienst als waterbloe men. Ook kunnen we een weitje maken van een plat bakje met fris groene sterrekers, bezaaid met een paar van de kleinste radijsjes, en kleine eitjes bijv. van suikergoed, of van boter of margarine gemaakt met behulp van twee lepeltjes. Misschien kan er ook nog zo'n kui kentje van gele watten in het groen worden gezet. Het menu, dat bestaat uit een kleine hors d'oeuvre rijstrand met ragout en sla en een speciale pudding, wordt als volgt klaarge maakt. Kleine hors d'oeuvre. 3 hardge kookte eieren, 35 g (2% eetlepel) boter of margarine, peper, zout, een rest koude gekookte of ge stoofde vis, mayonnaise, peter selie, radijsjes, (toast, tomatenpu- rée). De eieren in de lengte in vieren snijden; de boter of margarine roeren tot zij zacht is en vermen gen met de door een zeef gewre ven eidooier. De massa op smaak afmaken met iets peper en zout (desgewenst met mayonnaise, ge hakte peterselie of tomatenpuree) en hiermee de „schuitjes" eieren vullen of opspuiten. De koude vis van de graten ont doen, met de mayonnaise en zeer fijn gehakte peterselie vermengen Kleine hors d'oeuvre Rijstrand met ragoüt en sla Abrikozenpaaspudding en op smaak afmaken met peper en zout. De radijsjes wassen, ont doen van de worteltjes en van het groen op één blaadje na. Met een scherp mesje zijn van radijsjes bloemetjes en waaiertjes te snij den om de schotel te versieren. De vissla in het midden van een schotel leggen, de schuitjes ei' en toefjes radijs er om heen plaatsen. Desgewenst toastjes erbij presen teren. Rijstrand met bruine ragout Voor de ragout 250 300 g run- derpoulet, 8 dl (4% kopje) kokend water, ui, (laurier en tijm), zout, peper, 60 g (ruim een vijfde pak je) boter of margarine, 60 g (6 eetlepels) bloem, (soja, bruin van jus). Het poulet wassen. Het water met de kruiden en het zout toe voegen en het vlees in plm. 2 uur gaar koken. In een pan met een dikke bodem de boter smelten. De bloem toevoegen en onder voort durend roeren de massa voorzich tig heel licht bruin laten worden-. De hete gezeefde bouillon scheut je voor scheutje onder goed roe ren toevoegen en de saus op smaak afmaken, desgewenst met soja of bruin van jus. Het poulet toevoegen, de saus nog even ver warmen en in of om de rijstrand gieten. Sla van kropsla of gemeng de groenten bij het gerecht geven. Voor de rijstrand: 300 g (2 kop jes) rijst, 4 kopjes water, zout. Het water met het zout aan de kook brengen, de gewassen rijst toevoegen en deze zachtjes en droog koken. De rijstrand of enige kommetjes invetten, vullen met de droge rijst en omkeren op een grote verwarmde schotel. Paaspudding- 90 g (6 eetlepels) rijst, 1 (4 kopjes) melk, zout (dunne sinaas appelschil), 50 g (3 eetlepels) sui ker; ongeveer 12 gedroogde abri kozen, (suiker), aardappelmeel. De abrikozen een nacht weken in ruim water. Ze daarna zachtjes gaar koken, zo nodig suiker toe voegen (dit hangt af van de abri kozen). De abrikozen uit het vocht nemen en laten uitlekken. Het vocht binden met aangemengd aardappelmeel tot een dunne saus. De melk aan de kook brengen met iets zout (en de sinaasappel schil). De rijst er in strooien en zachtjes gaar laten worden Kook tijd 1 uur. De schil verwijde ren en de massa op smaak afma ken met de suiker. Een puddingvorm omspoelen met water. Hierin een laag rijste brij leggen en daarop de abriko zen, (die de vorm niet mogen ra ken, zodat ze aan de buitenkant van de pudding niet te zien zullen zijn). De vorm verder vullen met rijstebrij en de pudding laten af koelen. Kort voor het gebruik de pud ding storten. De abrikozensaus er afzonder lijk bij geven. In Turkije zijn laatst aardschokken geweest. Er waren schokken bij, die 12 uur duurden. Zeshon derd huizen zijn inge stort. Er zijn vijfhonderd doden. In Volendam komt meer ruimte om er te overnachten en 'n poosje te blijven en zo. De Amerikanen willen een duidelijk antwoord van Rusland hebben. Dat wil de Lassoman ook. Die tol bij Maartens dijk is nu in ieder geval weg! Dat is een Europees belang, kleine vrienden! In Nijmegen wordt een nieuw katholiek zieken huis gebouwd. Dat hoort bij de R. K. Universiteit. De Lassoman vindt dat prachtig! Op 28 Maart reden de treinen weer over de Moerdijkbrug, die kapot was! Er is een Indonesische film, en die heet „Si Pintjang". Leuke naam! Je kunt tegenwoordig ook zittend strijken. Wis ten jullie dat? Prinses Wilhelmina heeft laatst gezegd: „Helpt thans Turkije" Daar zijn zulke ver schrikkelijke aardbevin gen geweest. Wij zijn een geteisterd voetbalvolk, kleine vrien den! Helaas, het is zo! We verliezen maar! Je kunt regenjassen krijgen, die 85 gram we gen. De koninklijke boerde rij op het Loo wordt op geheven. Laatst liep er ergens een man achterstevoren door een grote stad. Hoe vind je dat? Nu, kleine vrienden, doe je trommeltjes maar eens open! Héééérlijk! Heiligenkalender In de Paasweek wor den er geen heiligen in de liturgie herdacht. Zo doende heeft mijn oude kalender ook nog niet veel te vertellen. Op het eind van de week komt hij nog met een heilige voor de dag. 11. En Leo die in sijnen tijdt De stadt van Roomen heeft bevrijt. Oplossingen De woorden van het Kruisraadsel waren. Ojé, Freek, doornen, pakhui zen, JERUZALEM, Ser- vatius, verlies, Brest en oma. De woorden, in de zinnetjes verborgen, wa ren: kruis, gesels, door nenkroon, nagelen, gal, azijn, lans en graf. Maria Adelheid van Nassau (IV) Liefde voor God. „Zonder Mij kunt ge niets doen", heeft Chris tus gezegd. Niemand ge loofde dat nederiger dan Maria Adelheid. Al spoe dig voelde ze, dat regeren een zwaar kruis was. Ze droeg het niet alleen. Da gelijks knielde ze tussen de mensen in aan de communiebank. Zater dagsavonds wachtte ze rustig haar beurt af om te biechten. En was de Rozenkransmaand aange broken, dan was het de Groothertogin, die zelf de litanie voorbad. Al SpP/ doop W/m knip^cbeep en Roo$ moest ze tot midden in de nacht doorwerken, 's morgens trof men haar in de kerk. Dan zag ze er bleek en doodmoe uit, maar op het vastgestelde uur ontving ze de H. Communie. Voor haar hoefde men geen uitzon dering te maken. Het ge beurde eens, dat de mis in de parochiekerk vroe ger gelezen werd dan ge woonlijk. Tot grote spijt van de pastoor was de boodschap daarvan niet aan de Groothertogin doorgegeven. Daar stond ze nu. De Mis uit en geen gelegenheid meer om te communiceren. Maar een dag zonder H. Communie was een dag zonder zon. En door wind en weer ging ze te voet van Col- mar-Berg naar Schieren. Geen sneeuw of kou hield haar tegen. Ze vond het niet nodig een auto te ge bruiken. Het offer zou haar communie des te vuriger maken. In 1914 bracht ze een bezoek aan Den Haag, waar haar achternicht Koningin Wilhelmina ver bleef. Ook toen toonde ze openlijk, dat ze een ka tholieke vorstin was. Elke dag zagen de Hagenaars haar naar de St. Jacobs- kerk in de Parkstraat gaan om de H. Mis bij te wonen en de H. Commu nie te ontvangen. Bij het tabernakel voel de zij zich thuis. Want ook 's middags en 's avonds hield ze de wacht bij de Koning der Liefde. Drukke staatsza ken, tegenspraak en ver volging brachten haar juist dichter bij Hem, die haar altijd te woord stond. Om niemand lastig te vallen, had ze van de pastoor de sleutel van de kerk gevraagd om altijd toegang te hebben. Bij geen feest of processie ontbrak ze. Als ze haar Kruisweg deed, knielde ze op de harde stenen vloer neer. En toen iemand haar hoffelijk een bankje aanbood, sloeg ze dat vriendelijk af en zei: „Nee, dank u wel, voor God zijn we allemaal ge lijk". Zo ging ze in liefde voor God haar volk voor. Haar vorstelijk voorbeeld zei meer tot de mensen dan veel woorden. Want, zo getuigt een van haar onderdanen: „Als Maria Adelheid bad, dan was er niets links en niets rechts en niets achter haar, maar dan was alles vóór haar, God". Paaseieren Ik hoor de eitjes ai te gen elkaar tikken aan de feestelijke Paasmaaltijd. Want Pasen zonder eieren gaat nu eenmaal slecht. Onwillekeurig vragen jul lie je misschien wel af: „Hoe zit dat toch eigen lijk met die Paaseieren' Waar komt dat gebruik vandaan?" We zullen je daar iets over vertellen. Paaseieren kwamen al in het begin van het Chris tendom voor. Sommigen haalden er de geschiede nis bij van het hanenge kraai en de drievoudige verloochening van Petrus. Maar ik vind eieren en., hanen nu juist geen ge lukkige vondst. Altijd was het ei het teken van nieuw leven, het beginsel en de kiem van alle din gen. Allicht zouden we daar 'n verklaring kunnen zoeken. We zouden ook heel gewoon kunnen zeg gen: omstreeks Pasen wa ren er veel eieren aan de markt en werden ze dus veel gebruikt. Bovendien moet je weten, dat onze voorouders de gewoonte hadden tijdens de Vasten geen eieren te gebruiken. Eieren op de Paastafel was dus een echt feeste lijk gebeuren. In alle ge val bestaat er verband tussen het kerkelijk leven en het gebruik van Paas eieren. In vele delen van Frankrijk kon je in de Middeleeuwen tijdens de Goede Week de zogenaam de eieren-processie aan treffen. De meest beroem de vond je in Parijs. Mu ziek voorop, dan de gees telijkheid en alle jonge mannen uit de parochies, trok men de gehele stad door, nadat men eerst voor de deuren van de Notre Dame de lauden had gezongen. En overal vroegen ze om eieren, die met gulle hand werden gegeven. Vooral natuurlijk i op de boerenhofsteden, die in die tijd nog niet zo ver buiten de stadspoor ten lagen. Op de eerste Paasdag werden de mooi ste eieren niet grote plechtigheid de Koning aangeboden, die ze onder de hovelingen verdeelde. In oude geschiedenisboe ken kun je lezen, hoe Lodewijk XIV hele sta- SLANGENMENS Heb je hem wel eens gezien op een kermis of in een circus. Een slangenmens, zo'n lenige slappe, soepele kerel, die zich in duizend en één bochten wist te draaien. Soms zat hij zo in de knoop, dat je waarachtig niet meer wist, waar zijn hoofd of zijn benen zaten. Dan slingerde hij weer van een stapel stoelen drie- viermaal buitelend naar bene den en kwam als een kat weer netjes op z'n poot jes terecht. Die slangenmens kon nu werkelijk met zijn lichaam doen, wat hij wilde en kon alle grillen van z'n spieren de vrije loop geven. Kleine slangenmensjes kom je ook wel tegen. Dat zijn van die grillige, lenige en slimme jongens en meisjes, die net als die kunstenmaker zich in alle bochten kunnen wringen om hun willetje door te drijven. Naar zulke slangenmensjes kijk werden ze aan zijn omge- je nu niet zo bijzonder graag, want ze zijn lastig ving uitgedeeld. en dwingerig en springen van de hak op de tak De volgende week nog Qm maar uit te komen, waar zij dat graag willen. APRIL DOET WAT HIJ WIL! EN JIJ Ja, dat was nu juist het motto, dat je eraan herinnert niet aan al je grilletjes en willetjes toe te geven. Doe je 'mee aan de naastenliefde, wees dan niet grillig. pels prachtig beschilderde en vergulde eieren liet oprichten. Zijn hofkape laan zegende ze en dan iets over die Paaseieren Smul er ondertussen maar van. Opgelet: Paassprijs= punten=puzzle 3» Al begint het al weer mooi weer te worden en speel je liever buiten, je kunt toch voor de Paas- vacantie wel een puzzel tje gebruiken. En het is de prijspuzzle voor April. Dus zijn er drie vette prijzen mee te ver dienen. Doe je best, puz zelaars, en stuur me eens een vrachtje goede oplos singen, dat ik er de hele week zoet mee ben. De opgave is: Plaats op de punten letters, die de woorden vormen van de volgende betekenis: 15 De herder der pa rochie; 26 Andere naam voor bureau; 37 Jon gensnaam; 48 meervoud van een mooie lente bloem; 12 een stook- werktuig; 2—3 een voor werp, waaraan je iets kunt ophangen; 34 an der woord voor dapper heid; 45 een woord, dat plaats aanduidt; 56 een deel van een schip; 67 ander woord voor zuiver; 78 deel van het hoofd: 81 andere naam voor steeg. Zet de gevonden woor den met de cijfers ervoor op een briefkaart en stuur die naar het kan toor van de krant. Zet links in de hoek: Paas- puzzle. Vermeld je voor- en achternaam met je volledig adres en zeg of je een jongen of meisje bent en doe er je leeftijd bij. Steek je handen uit de mouwen en doe allen mee. Prettige Paasvacan- tie! Insturen tot Zaterdag 11 April. Kinderen aan het woord Men stelt kleine Tonny een negertje voor van vijf jaar. Tonny kijkt heel aandachtig naar het nik kertje en begint dan met hem te praten. Het eer ste, wat hy vraagt, is: Zeg, voor wie ben jij in de rouw?" Bob, wat zou je lie ver zijn, politie te paard of te voet? Liever politie te paard. En waarom? Dan ik vlugger weg komen, als er dieven in de buurt zijn. Vader geeft onderwijs in plantkunde en vertelt aan Jan: „Je ziet dus, dat pad destoelen altijd groeien op plaatsen, die vochtig zijn," „O", zegt Jantje, „komt het daar vandaan, dat ze op paraplu's lijken". Moeder staat op het punt met Keesje op be zoek te gaan. Wat hebt u liever, moe, zegt de ondeugd, dat ik handschoenen aan trek of dat ik m'n han den was? Waarom geef je zo veel suiker aan de kip pen? vraagt moeder aan Frans. Dan heb ik kans, dat de kippen Paas eieren voor me leggen, antwoordt de bengel. Van Vrijdag t Zondag RANDOLPH 14 jaar WASHINGTON de Amerikaanse Vrijdag op zijn t de communistisi stand van gevaa levert, hadden enige verzoenin reiken, doch hi zwaar bewapen in de grond vija Meer hul Indo-CI i Het is van essent zei Dulles, dat hel huidige herbewape ma's uitvoert en c pese verdedigingsve mogelijk geratificee. Eh was geen r< voor enige wijziging telijke fundaments politiek, al bestond heid van nuttige t een aantal punten, wisseling van zieke gevangenen in Kore en het Oostenrijkse Het Westen mocht aannemen, dat het was, aldus Dulles. Hij geloofde niet klaring in strijd wa president Eisenhow derdag. (Volgens diende elk vredesaa den aanvaard als meend, totdat het met de Paa 's-GRAVENHAGE. De Nederlandse Spc len Zaterdag 4 Apr Paasdag 6 April een treinen laten rijden te verwachten druk Binneiigel giftei BIJ DE NOORI Bij de bureaus v derpers kwamen hi gende giften binne slachtoffers van de A. H. H. te Nieuw Schoonebeek Verloting G.O.O.V. bijdrage te Gronin; Dagelijks verantv dt binnengekomen g kolommen. U kunt nw gift< aan onze bureaux, soonlijk, hetzij per t wissel. Ook kan or rekeningen worden gironummers van o zijn. Groningen 700! den 594459, Sneek men >94460, Zwolle maar 594463, Den H en Hoorn (ook te ze Schagen en omgevii

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 4