Partijsecretaris Ignatiev in ongenade gevallen Herderlijk schrijven van Belgisch Episcopaat V ietminh-offensief tegen Laos op komst? RussenBrittenFransen en Amerikanen bijeen Maltezer Orde onderwerpt zieh Rode critiek op Nederland Het artsencomplot in Moskou „Gelijkheid van nationaliteit of ras is gegarandeerd5 Buitenlandse notities Slecht weer in Noorwegen Het Prinselijk huwelijk Zweedse kapitein nog in arrest Veiligheid in Duitse lucht Voor het eerst sinds 1949 Na de artsen thans de priesters? Schakelen Russen over naar bekivame diplomatie? Adenauer sprak met Eisenhower KERNPLOEG wordt uitgebreid NED. PLOEG VOOR DE „GIRO" Woensdag 8 April 1953 Pagina 3 tpril. Het K.N. ■eranderingen in rdeling. die on- Pasen intraden, la aehad, dat het diike verbetering i nameliik giste- de Noordzee ae- ikgebied nlaats een gebied van met centrum bo- and. stierven de en klaarde de gezien Nederland in polaire lucht de temperatuur mm zware nacht- ter de duinen en se en Gelderse erd aan de«grond graden vorst ae- roeg begonnen in ken velden, samen- een depressie in iiscaye Nederland Zen. Deze depres- naar het noord- >orzaakte vanoch- ■ankriik regen. Er ans. dat dit reaen- ook het zuiden bereikt. e Bisschop van benoemd aan de lie te Leiden, met e oprichting voor de parochiekerk ewijk, de Z.E. hr. die professor was ;ophicum van hét te Warmond. is benoemd aan Lnarie de Z.E. hr. sterorn, moderator voor maatschappe en Haag. I JUBILEUM Gisteren vierde uw alhier zijn zil- in dienst van de lonijn. houthandel. uw begon viif en eleden als leerling in deze jaren, on- edriifsleider bu de rectie en het ge- oneel werd hii op itoor gistermorgen arbii de directeur. T. Conijn. hem in woorden toesprak enveloppe met in een sigarettenaan- denken aanbood, uw Pauw werden fboden. t personeel sprak ïouder, de heer E. eveneens namens een stoel aanbood. gepensionneerde de firma sprak de die de heer Pauw jood. Pauw bedankt van wa^r- ontvangen geschen- imens ziin echtge- talve bloemen ook anden had ontvan- dag in gezellig t het kantoorperso- :ele vertegenwoor- bracht. /oldoende deelname begin van het sei- 14 Mei iedere Zon- m mooie middag- 'lora, de internatio- ïtentoonstelling met millioen bloeiende Zaterdag 18 April ihtige dagtocht door oementuin in lente- ikenhof met tevens m het bloemencorso, ir een aantrekkelijke lgië's mooie hoofd- die elke veertien •ende het seizoen ild. Ook Brugge en processie staan op na, het jaarlijks te- ivenement in het van België. Blade- et programmaboekje allerlei andere aan- ïizen tegen: dagtoch- land zelf, vier dagen reis naar Keulen en n reis naar het be- genade-oord Beau- iedaagse tocht naar t Rijn-boottocht, Dito ten van Han. Voorts e vierlanden tocht ië, Duitsland en tochten door de lasvalleien, etc. etc. tochten kan worden iet Reis- en Passage- dholland, op de Sta- zoals men weet het e goed geoutilleerde alle werkzaamheden eet afhandelt en als it fungeert voor alle ere reislustige.'. 199 MOSKOU, 7 April (A.P.) Semyon D. Ignatiev is in ongenade gevallen en ontheven van zijn functies in het uit vijf leden bestaande secretariaat van de Sovjet com munistische partij, wegens de rol die hij heeft gespeeld in het gefingeerde artsencomplot. De bekendmaking dat Ignatiev van zijn partijfunctie ontheven is, verscheen in het partij-orgaan Pravda. Gisteren wees de Prawda er reeds op dat Ignatiev aan het hoofd stond van het ministerie van veiligheid in de tijd dat de beschuldigingen tegen de vijftien artsen werden geuit. De voornaamste schuldige in deze zaak is een man die slechts geïdentificeerd wordt als Rioemin chef van de afdeling recherche, die het complot ontmaskerde. Rioemin bevindt zich momenteel in arrest. Ignatiev kreeg een functie in het partijsecretariaat toegewezen, tijdens de verschuivingen die in de hoogste partijgelederen heb ben plaats gevonden na de dood van maarschalk Joseph Stalin. De ommezwaai in Moskou DE vrijlating van de Joodse artsen, die destijds in Moskou werden gearresteerd op beschul diging van hoge Sovjet-dignita rissen naar het leven te hebben gestaan, heeft een heel wat be langrijker achtergrond dan het feit zelf. Men herinnert zich wel licht, dat de arrestaties plaats vonden op een moment, dat de Jodenvervolging in Rusland en de satellietstaten hoogtij vierde. Het gevolg hiervan was een scherpe reactie in de Vrije We reld en in het bijzonder in de V.S. Temeer, omdat de betrokken artsen als „Amerikaanse imperia listische knechten" werden afge schilderd. De Sovjet-machtheb bers kregen in die dagen een slechtere pers dan ooit. Maar be halve de gearresteerde medici werden ook sommige instanties van de Veiligheidsdienst in staat van beschuldiging gesteld. De verantwoordelijke topfiguren werd „een gèmis aan politieke waak zaamheid" in de schoenen ge schoven. Het was niet meer en niet minder dan een zijdelingse aanval op Beria! Een poging om Beria van zijn voetstuk te stoten. De man die hierin de leiding heeft gehad blijkt achteraf de vice-minister van de Staatsvei ligheid Rioemin te zijn. Dat er een wrijving tussen deze twee machthebbers bestond was be kend. De rollen zijn thans omgekeerd. De doktoren hebben hun vrijheid herkregen en zijn van alle blaam gezuiverd. Rioemin is slachtoffer van zijn eigen intrigues en zijn „aanbrengers", die hem hielpen bezwarend materiaal tegen de artsen te verzamelen, zuchten achter de tralies. De anti-semie- tische politiek is officieel veroor deeld. En niet bepaald op een zachtzinnige wijze. Hoeveel waar de het huidige driemanschap hieraan hecht blijkt wel uit het feit, dat in het jongste commu niqué, waarin de vrijlating der doktoren bekend werd gemaakt, ook gesproken werd over de „grondrechten", die in de Sovjet grondwet liggen verankerd. Aan de hand van deze grondwets artikelen heeft men willen aan tonen hoe „onwettig en misdadig het optreden tegen de Joden was" De slechte beurt, die Moskou in de laatste levensdagen van Stalin met de Jodenvervolging maakte, past niet in de „vredes offensieven" van Malenkov. Van daar de bekering, die een ver smallen van de kloof tussen Mos kou en Washington tot gevolg heeft. Het is het werk van Beria, die als overwinnaar uit de strijd tegen zijn tegenstanders naar voren is gekomen. Wat hij in hoofdzaak heeft te danken aan het feit, dat hij zich bij de groep van Malenkov aansloot. Het meest opvallende van alles is, dat de methoden van de Veiligheids dienst zijn gelaakt. Het „afdwin gen van verklaringen" en „het straffen zonder de gerechtelijke instanties daarin te kennen" wor den nu als „misdadig" en „rech teloos" gekwalificeerd. De gehele basis, waarop de Veiligheidsdienst tot nog toe werkte, is daardoor aan het wankelen gebracht. Deze recente ontwikkeling is door het volk, dat de Veiligheidsdienst ver afschuwt, met grote vreugde be groet. Ook hiermede heeft Beria en eigenlijk het gehele drieman schap Malenkov, Beria en Molotof een sterker positie verkregen. De populariteit van het nieuwe re gime wordt op deze manier aan gekweekt ende herinnering aan Stalin uitgewist. Althans voor zover het de wrede episodes uit zijn bewindsjaren betreft. Het is een dingen naar de gunst van het volk, zoals ook bij de prijsver laging de vorige week het geval was. Uit al deze feiten is de voor zichtige conclusie te trekken, dat de gematigde houding tegenover het buitenland hoogstwaarschijn lijk toch gezien moet worden als een gevolg van de binnenlandse verhoudingen. Wf» Gisteren oefende de „Prawda" in een hoofdartikel scherpe cri- tiek op hem uit en verweet hem politieke blindheid en onbe kwaamheid. Het blad maakte toen reeds melding van het feit dat Ryumin hem om de tuin had geleid. Door deze critiek is de positie van Ignatiev als partij secretaris onmogelijk geworden. Onder de hoedanigheden die van een par tijsecretaris worden verlangd, be hoort in de eerste plaats politieke waakzaamheid. Dp „Prawda" schrijft heden morgen in een hoofdartikel dat het propageren van rassenhaat in de Sovjet Unie een strafbaar feit is. De socialistische staat staat op de bres voor de belangen van alle inwoners van de Sovjet Unie. De grondwet garandeert de gelijkheid van alle burgers, ongeacht hun nationaliteit of ras Iedere directe of indirecte in breuk op de rechten en evenzeer iedere directe of indirecte be voorrechting van een bepaalde groep burgers, wegens hun ras of nationale verbondenheid, bene vens ieder propageren van een uitzonderingspositie, hetzij in po sitieve. hetzij in negatieve zin, voor een bepaald ras of een natio nale groep, is verboden en wordt volgens de wet gestraft. Gisteren werd reeds in de „Prawda" geschreven dat dege nen die verantwoordelijk zijn voor de zaak van de vijftien art sen. zulks alleen gedaan hebben met het kennelijke doel nationale tweedracht te zaaien in de U.S.S.R. Rioemin ,die volgens Prawda" is gearresteerd, werd gisteren in het partij orgaan "een vijand van het Sovjetvolk" genoemd. Hij wordt, zij het in zeer voorzichtige termen, beschuldigd van pogin gen om het anti-semitisme in de Sovjet Unie wortel te doen schie ten. PROCES TEGEN DERTINGER UITGESTELD BERLIJN Het proces tegen de vroegere Oostduitse minister van buitenlandse zaken, Dertin- ger, dat aanvankelijk einde Maart zou beginnen, is door de gerech telijke autoriteiten van Oost- Duitsland voor onbepaalde tijd uitgesteld. Skiërs verongelukt OSLO, 7 April (A.P.). Het stormachtige weer gedurende de Paasdagen in Noorwegen heeft vier slachtoffers geëist. Vanmor gen werd melding gemaakt van het vierde een elfjarige jongen, Einar Hansen uit Tystjord, die is doodgevroren. Zes skiërs uit Kirkenes en Vardoe worden vermist. Er zijn aanwijzigingen die doen vermoe den dat vijf van hen per ongeluk de Russische grens overschreden hebben. De zesde skiër is waar schijnlijk verongelukt. BRUSSEL, 4 April (K.N.P.) Op eerste Paasdag is in de ker ken van België een Herderlijk Schrijven van het Hoogwaardig Episcopaat voorgelezen n.a.v. het Prinselijk huwelijk. Het schrijven luidt als volgt: Op 9 April a.s. zal in de hoofd stad van het Groot-Hertogdom Luxemburg het huwelijk worden ingezegend van Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Josephine- Charlotte van België met Zijne Koninklijke Hoogheid Erfgroot- hertog Jan van Luxemburg. Zelden, mag men zeggen, werd een echtvereniging gesloten on der gunstiger voortekenen. De Vorstelijke Verloofden, die voor elkander geboren schijnen, zijn opgegroeid in zo voorbeeldige als doorluchtige families, waar bei den gevormd werden aan de leer school van verheven en sterke deugden Zij hebben reeds het bewijs ge leverd van uitmuntende hoedanig heden: Prinses Josephine-Char lotte heeft, door haar beminne lijkheid en door haar toewijding aan alle edele werken, een aure ool van goedheid en naastenliefde verworven, en Groothertog Jan heeft reeds blijk gegeven van zijn manhaftigheid en van zijn verant woordelijkheidszin. Het Belgische en het Luxem burgse volk koesteren de vurig ste wensen voor het lot, dat de Prinsen weldra onverbrekelijk zal verbinden, zowel voor het per soonlijke welzijn der Echtgenoten als voor het heil van onze beide landen. De Kerk van België is gelukkig zich aan te sluiten bij de gevoe lens en de gelukwensen, die van alle zijden de ontluiking van dit jonge geluk begroeten. Zij houdt er ook aan te wijzen op de ver maning van de Apostel, die de Christenen aanzet „te vragen, te bidden, te smek<— en dank te zeg gen voor de koningin en voor al len, die met gezag bekleed zijn, omdat wij een rustig en vreed zaam bestaan mogen ieiden in al le vroomheid en waarheid" (I Tim. I, 1). Getrouw aan deze ge wijde richtlijn hebben de Belgi sche Katholieken het steeds als hun plicht beschouwd Gods ze gen af te smeken over hun Vors ten en over de Koninklijke Fa milie. Wij vertrouwen er op, dat zij er niet zullen aan te kort ko men ter gelegenheid van het hu welijk van hun zo geliefde Prin ses. Wij vragen bijzonder aan de priesters en de kloosterlingen in hun Heilige Mis en Communie de doorluchtige Verloofden vroom indachtig te zijn. Moge de Almachtige de wensen, die Wij vormen voor hun nieuw gezin, overvloedig verwezenlijken en hen overladen met genaden en gunsten, waarborg van hun gees telijk zowel als hun tijdelijk ge luk. H. STOEL VERTEGEN WOORDIGD BIJ DE KRONINGSFEESTEN IN ENGELAND De H. Stoel zal met een bijzon dere missie vertegenwoordigd zijn bij de kroningsfeesten va,n Koningin Elisabeth II van Enge land. Tot hoofd van deze missie is zoals reeds werd verwacht aangewezen de Apostolisch Nuntius in België, Mgr. Cento, die vergezeld zal zijn van Mgr. Pietro Veudlilat van het Pauselijk Staatssecretariaat en van Markies Francesco Teodoli van de Pau selijke Edelgarde. MONTMARTRE VIERT UITVINDING VAN CACAOPOEDER (Advertentie) De Virginia, die zo n grote vlucht neemt I HANOI Naar een Franse militaire woordvoerder te Hanoi heeft meegedeeld, hebben de Vietminh-opstandelingen rondom Moe Tsjau, 120 kilometer ten Westen van Hanoi, een strijd macht van 40.000 man samenge trokken, die, naar men vermoedt, gebruikt zal worden voor een offensief tegen Laos, de Noord mei. Anema een Friese hangklok westelijke Staat van Indo-China. Gezien het feit. dat over on geveer zes weken de natte moe- son begint, neemt men aan dat de opstandelingen binnen een week hun aanval moeten begin nen, willen zij hun doelen be reiken. Een groot offensief tegen Laos. waar de communisten tot dus verre een geringe activiteit heb ben ontplooid, zou vrijwel auto matisch een grootscheepse terug tocht der Franse-Uniestrijdkrach- ten uit de Tonkinese Delta met zich mede brengen. In Laos wordt veel opium gewonnen, die een rijke bron van inkomsten voor de communisten zou bete kenen. In Frankrijk het land van de verfijnde keuken heeft men herdacht, dat het 125 jaar geleden is, dat een Hollander ontdekte, hoe cacaopoeder moet worden gemaakt. Op Mont- martre herdacht men dit feit o.a. door het uitdelen van koppen chocola aan de bevolking. De meisjes waren gekleed in „Hollandse" costumes, de jeugd had zich gestoken in pakjes, die tijdens de Franse revolutie door de Sans Culotten werden gedragen. ROME. De Maltezer Orde, die met de Vaticaanse Congregatie der Religieuze Orden in dispuut was over haar status, heeft Z.H. de Paus medegedeeld, dat zij zich neerlegt bij de beslissing van de Raad van Kardinalen, welke in December 1951 door de Paus werd benoemd, om het geschil te on derzoeken, aldus is in de „Osser- vatore Romano" medegedeeld. Volgens de beslissing der kar dinalen zullen in de status der orde zekere wijzigingen worden aangebracht, ,ywelke haar beter in staat zullen stellen haar tra ditie van negen eeuwen, gewijd aan het dienen der christelijke beschaving en der katholieke zaak, voort te zetten". De kwestie is indertijd ter hand genomen door de Vaticaanse Con gregatie, nadat deze een klacht ontvangen had van een lid der orde, dat van zijn functies was ontheven. De toenmalige groot meester van de orde, Prins Chigi, verzette zich tegen het onderzoek, dat hij een inbreuk op de souve- reiniteit der orde achtte. Toen Prins Chigi korte tijd later kwam te overlijden, werd de verkiezing van een opvolger op verzoek van de Vaticaanse Congregatie door de Paus uitgesteld, hangende het onderzoek door de Raad van Kar dinalen. De gezonken onderzeeër ANKARA, 7 April (A.P.) Oscar Lorentzon, de Zweedse vrachtbootkapitein, die er van beschuldigd wordt zorgeloos ge varen te hebben in verband met de recente onderzeebootramp, heeft, tijdens het voorlopig ver hoor dat gisteren plaats vond, geweigerd enig commentaar te leveren. De „Istanboel Express" bericht dat hij in de gevangenis vastge houden wordt onder zware be waking, omdat de bewoners van Canakale woedend zijn vanwege de gebeurtenis. Inmiddels zijn plannen gemaakt voor het houden van een plech tigheid voor de 81 doden, die bij de ramp omgekomen zijn. Deze zal vanmiddag, plaats vinden. Een grote aanval zou echter voor de opstandelingen ook grote moeilijkheden opleveren wegens de lange afstanden tot hun be voorradingsbases en het slechte wegennet. Moe Tsjau ligt 50 ki lometer ten Noorden van de grens van Laos. Tengevolge van slechte weers omstandigheden hebben de Fran sen de afgelopen twee dagen de bewegingen van de communisten van de lucht uit niet kunnen volgen. Geheime maaltijd WENEN Het Tsjechische blad Rude Pravo bericht, dat de 23 passagiers van een Tsjechisch vliegtuig, dat naar West Duitsland uitgeweken was. geheime staatspapieren opgegeten hadden om te voor komen. dat zij in Amerikaan se handen zouden vallen. BERLIJN, 7 April Vanavond zijn in het Sowjet hoofdkwartier de viermogendhedenbesprekin- lucht boven Duitsland begonnen. Dit is voor het eerst sinds 1949, dat de Russen, Britten, Fransen en Amerikanen hier weer bij een komen. Op Sowjet uitnodiging zijn ge neraals van de luchtmachten van Radio Vaticana: VATICAANSTAD (KNP). Radio Vaticana heeft in een commentaar op de vrijlating van de 15 artsen te Moskou, die be schuldigd waren van spionnage en andere staatsgevaarlijke prac- tijken, verklaard, dat de gehele vrije wereld met gevoelens van zeer grote verlichting deze vrij lating heeft vernomen. Het feit, dat de onschuld van de mensen erkend is, aldus Radio Vaticana, vervult ieder welden kend mens uit algemeen mense lijk, maar vooral uit christelijk oogpunt met grote voldoening. In het bijzonder wijst Radio Vaticana er op, dat Moskou erkent, dat hier, zoals zo vaak in de landen achter het IJzeren Gordijn, on wettelijke en onmenselijke prac- tijken gebruikt zijn om valse be kentenissen af te persen. Ten slotte spreekt Radio Vaticana de wens uit, dat ten aanzien van de vele bisschoppen, priesters en leken, die eveneens verstrikt zijn geraakt in het raderwerk van de communistische rechtspleging, ook spoedig de onschuld officieel zal worden erkend. Paardensport OPENINGSCOURSES GRONINGEN OP 30 APRIL GRONINGEN. Naar wij ver nemen zullen in verband met de wijziging van de viering van de Nationale Feestdag, de openings- courses in Groningen, die aan vankelijk waren bepaald op Dins dag 5 Mei, nu worden gehouden Donderdag 30 April a.s. (Konin ginnedag). WASHINGTON, 7 April. President Eisenhower en de Duitse kanselier Konrad Ade nauer hebben vandaag op het Witte Huis een uur geconfereerd over de strategie in de koude oorlog. Het voornaamste onderwerp van bespreking werd gevormd door de steeds sterker wordende aanwijzingen, dat de Sovjet-Unie voorbereidingen treft om tot vier- mogendhedenbesprekingen te ko men over de volgende Duitse vraagstukken: hereniging van Duitsland, het uitschrijven van verkiezingen in geheel Duitsland, een terugtrekking der bezettings troepen en het sluiten van een vredesverdrag met een verenigd Duitsland. Onder Westerse politici bestaat thans de vrees dat de Sovjet- Russische regering, door de Duit sers hoop te schenken op een herenigd Duitsland, en tevens de Fransen met dit beeld schrik aan te jagen, er mogelijk in zal sla gen een uiteindelijke bekrachti ging van het verdrag voor de West-Europese verdediging door de Franse en West-Duitse volks vertegenwoordigingen, te voor komen. Vele Westerse politici verden ken de heersers van het Kremlin er van te pogen door bekwame diplomatie datgene te bereiken, Russische pers laakt ons imperialisme LONDEN. De Moskouse bla den brachten vandaag scherpe critiek uit op hetgeen zij de ras- senvervolging in de Ver. Htaten en Zuid-Afrika noemden. De Russische pers betoogde verder, dat de arbeiders in Bra zilië, Frankrijk en West-Duits- land wreed verdrukt worden en sprak over de „strijd om de na tionale onafhankelijkheid" van het Indonesische volk „tegen de imperialistische politiek van de Nederlandse heersende krin gen". Artikelen, die door Radio Mos kou werden uitgezonden, vallen samen met lange rapporten over de strijd tegen het anti-semietisme in Rusland. hetgeen hun voorgangers vergeefs door militaire kracht, communis tische propaganda en onder grondse actie hebben willen ver wezenlijken, namelijk de neutra lisering van een in naam ver enigd, doch in feite politiek ver deeld Duitsland. W.-Duitsland stelt hospitaal eenheid voor Korea beschikbaar WASHINGTON. Voor de aanvang der Amerikaans-West- Duitse besprekingen op het Witte Huis heeft bondskanselier dr Adenauer het aanbod gedaan, dat West-Duitsland een volledig uitgeruste hospitaal-eenheid naar Korea zal zenden. Deze medische eenheid zou onder meer kunnen worden gebruikt voor de genees kundige behandeling van door de communisten uitgewisselde zieke en/of gewonde krijgsgevangenen der verbondenen. EX-KONING CAROL BEGRAVEN LISSABON. 7 AprU. -Ex- koning Carol van Roemenië is vandaag biicezet in het St. Vin- centius Pantheon op een van de zeven heuvels van Lissabon, bij gezet. De kist werd in het Patheon gedragen na een begrafenisdienst welke bijgewoond werd door ver. tegenwoordigers van de Europe se koninklijke families. Geen commuiiislisch- socialistisch blok in Italië ROME. 7 April. De Itali aanse communistische partij en de socialistische partij van Pie tro Nenni die beiden oppositie voeren tegen de regering, zullen tijdens de Italiaanse verkiezingen welke op 7 Juni worden gehou den, met afzonderlijke lijsten uitkomen. Nog meer Perzische olie naar Italië TEHERAN, 7 Apri'l. Abbas Parkhideh. de verkoopleider van, de Nationale Iraanse Oliemaat schappij, heeft vandaag aan de pers meegedeeld dat het onlangs met de Italiaanse Maatschappij Epim gesloten contract voorziet in een maandelijkse aflevering van 400.000 ton Iraanse olie in hiït eerste half jaar. Een tank boot van, deze maatschappen laadt op dit ogenblik in de Perzische Golf 5000 liter ruwe olie. Parkhideh vertelde dat. buiten landse kopers nog drie tanksche pen naar Iran zullen sturen, waarvan er één geraffineerde olie in Abadan zal laden. de drie Westelijke mogendheden naar het hoofdkwartier Karls- horst gereden om methoden te bespreken om incidenten als de aanval door straaljagers, waarbij de vorige maand een Britse bom menwerper aan de grens neerge schoten werd, te voorkomen. De Russen hadden tweemaal met de Britten vergaderd over de veiligheid in de lucht, waarna zij voorstelden de besprekingen tot alle vier de mogendheden uit te breiden. In sommige politieke kringen vraagt men zich af, of de Sowjets, die nu blijkbaar be reid zijn tot samenwerking met het Westen, spoedig nog een stap zullen doen om de viermogend- hedenbespreking uit te breiden tot andere Duitse vraagstukken. In elf auto's hebben de Weste lijke delegaties de tocht naar Karlshorst gemaakt. Schaatsenrijden AMSTERDAM. Onder lei ding van de voorzitter van de technische commissie lange baan- rijden van de KNSB, de heer H. Roos, is te Amsterdam een bijeenkomst gehouden van de leden van de T.C. met de rijders, die in het afgelopen seizoen in Noorwegen hebben getraind en daar aan wedstrijden hebben deelgenomen. De bedoeling was, dat rijders en T.C.-leden van gedachten wis selden over hun ervaringen bij de training en de wedstrijden, mede met het oog op het volgend seizoen. Naar wij vernemèn wil de T.C. het daarheen leiden, dat de kern ploeg van het voi'ig seizoen nog zal worden uitgebreid met drie jeugdige rijders, te weten de 17- jarige Bruine de Bruin (Aals meer), de even oude Doets (Loos- drecht) en de 21-jarige Belt (Zoeterwoude). Deze uitbreiding van de kernploeg heeft alleen betrekking op de droogtraining te Overveen, met andere woorden pas aan het einde van het jaar zal beslist worden welke rijders in aanmerking komen om dé ijs- training in het buitenland mee te maken. Over enige tijd zal door de Technische Commissie een be slissing worden genomen wanneer de centrale training van de uitge- breide kernploeg op C.I.O.S. te Overveen hervat wordt. Kees Broekman, die op het ogenblik in Nederland vertoeft alvorens zijn werk in de bossen van Hamar te hervatten, zal met dr Carlier nog een bespreking hebben over de lichaamsoefenin gen, welke hij in de zomermaan den zal doen teneinde zijn con ditie zo goed mogelijk op te voe ren. Hij is van plan in het najaar naar Nederland terug te keren om de centrale training te Over veen te volgen. BREDA. De Nederlandse ploeg, die met Kees Pellenaars als directeur-technique aan de Ronde van Italië zal deelnemen, is thans definitief samengesteld. Ze bestaat uit Wim van Est, Gerrit Voorting, Gerard Peters, Hans Dekkers, "Fhys Roks, Hein van Breenen en Piet Haan. Re serves zijn Harm Smits en Jos Suijkerbuyck. Pellenaars krijgt in de Giro een volgwagen ter beschikking, die bestuurd zal worden door Klaas Buchli. Sonnet gaat mee als ver zorger en de Franse mecanicien Montillot zal het gezelschap com pleteren. Deze twee motorrijders, die deelnamen aan de jaarlijkse Queen City Motorcycle Race in Seattle, huldigen blijkbaar de mening, dat modderbaden uitstekend zijn voor de ge zondheid. Hun gezondheid hebben zij misschien een dienst bewezen, een prijs heb ben zij echter niet gewonnen, want deze modderpoel bete kende voor hen het einde van de strijd om als eerste te eindigen.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 3