'rt n 7Q R'S 1 •astering Kath. Onderwijzersvereniging in het Bisdom Haarlem Berkelse arts blijft hardnekkig ontkennen LAATSTE NIEUWS Prinselijk Huwelijk voltrokken Christie weer voor het Hof In de schaduw van de vrede jj- Dames9 erie-shmt °OORTER's I Wie raadt de uitslag? f Eén Donderdag 9 April 1953 Pagina 7 /////SS//////////A4 S 8.90 17.90 ihandel Alkmaar 91, Alkmaar ;ing nd recorder Slagerij h i m m e I ZESTIG JARIG BESTAAN Toespraak van r J. P. Huibers Mg K.F.C.Alcmaria Z.A.P.—H.S.Y. MeervogelsGrasshoppers BerdosD.R.E.O.- R.K.D.V.O.Sijbecarspel DE SPELREGELS eerste prijsƒ5,00 tweede prijs2,5r Priesterstudenten verongelukt Deviezenvoorraad verder versterkt Burgerlijke Stand Kaasinvoer in ,V.S. wordt verruimd JISP GAF W.B.S.V. EEN LESJE VOORSTELLEN RAAD HEILOO FRISSE MORGEN Binnengekomen giften BIJ DE NOORDERPERS Schermerdansers op Schiphol EN KEUKENHOF Familieberichten R.K. HUIS HOUDSTER Net R.K. meisje fl. dienstbode Advertentiën De krant voor dit gewest R.K. meisje Net meisje R.K. dienstbode Telers gevraagd bakkersleerling 2e banket bakkersbediende en een leerling Zaterdag 11 April GESLOTEN C. Dekker, Laat 231, Alkmaar alles voor één cent MASSIEF .44.50 47.50 52.80 70.50 90.60 Huishoudcentrale PAYGLOP 19 Telefoon 2901 Telefoon 2429 e matinée. Alle leeftijden. n 22 uur. i) cents) ■u, vanaf Jj» 3.75 2.95 ■ei, 3.65 s S ijwiel, irmiddel, maar het Wij moffelen, rc- ordelig! irradig 'zoals: HANDGREPEN iN-RUBBER SS ZOLEN f 1.50 werk en onder es kan gewacht hoenen naar de r, wat van groot akkelijke schoe- rlargo Alkmaar. AT 15 en 20 oop wegens vertr. buitenland een Webster-Chicago, rste uitvoering. /prijs f 1350.nu s f 500.p.a. Pr. riklaan 19, tel. 2631 n N.H. Spoorstraat 68 steeds deze lage prijzen KALFSVLEES :t p. 500 gr. 1.15 n p. 500 gr. 1.20 ideau p. 500 gr. 1.30 ;t, half om half p. 500 gr. 1.15 lek. p. 500 gr. 1.10 gesm. rundvet 0.69 bloedworst 0.40 boterh.worst 0.50 gebraden gehakt 0.55 Tongenw. 0.55 cnvlees tegen de de lage prijzen HAARLEM De diocesane vereniging van katholieke onderwijzers en onderwijzeressen in het bisdom Haarlem heeft onder Bisschoppelijke belangstelling haar zestig jarig bestaan gevierd. De vergadering had plaats in de grote zaal van het gebouw St Bavo en er waren, behalve de Bisschop, vele genodigden. In zijn toespraak noemde Mgr de onderwijzers zijn beste helpers onder de leken. grote belangstelling had hij ge zien, hoe het onderwijzend per soneel ijvert om het onderwijs op peil te houden, zodat de katho lieke scholen mogen wedijveren met anderen. Het stemde de bis schop tot voldoening vele onder wijzers te hebben leren kennen, die voorbeelden zijn in hun ge zinnen en die' stichten door hun levenshouding. Dat voorbeeld achtte hij van enorm belang, want het kinderoog ziet scherp, of de houding van de onderwijzer op school gemeend is of niet. In dat verband sneed mgr. Huibers enkele problemen aan en ver klaarde hij met nadruk, dat de geest onder het katholiek onder wijzerscorps bijzonder goed ge noemd mag worden. Men mag immers niet generaliseren, als op een enkel geval gewezen wordt, dat naar de woorden van de Paus duidt op een zekere geestelijke traagheid. De bisschop wees tenslotte op Dat de katholieke onderwijzers altijd ten nauwste met hun bis schoppen verbonden zijn geweest, verklaarde ook de voorzitter, de heer J. A. Poncin. De vereniging, genoemd naar St. Augustinus, werd zestig jaar geleden opge richt naar de wens en op initia tief van mgr. Bottemanne. De toenmalige vicaris-generaal, later bisschop, mgr. Callier sprak op de eerste vergadering en bij het zilveren jubileum werd de feest rede uitgesproken door pastoor Huibers uit Amsterdam. Het stem de de heer Poncin uiteraard tot grote voldoening, dat hij thans de feestredenaar van toen als bis schop mocht begroeten. Hij wees er verder op, dat de katholieke onderwijzers enorm veel aan de bisschoppen te danken hebben, maar dat de pioniers van de or ganisatie desondanks en begrij pelijk veel offers hebben moeten brengen om hun vereniging te handhaven en uit te breiden. De heer Poncin betreurde het, dat de huidige generatie die offers dreigt te vergeten en dat wellicht ten gevolge daarvan een teruggang in het katholieke onderwijs gecon stateerd moet worden. Toch meende hij tekenen te bespeuren, die er op wijzen, dat die dreiging als een waarschuwing wordt be: grepen en dat er een grote bloei te verwachten is. Ook stand! Na nog met voldoening te heb ben gememoreerd, dat de onder wijzer in het maatschappelijk be stel die positie heeft verworven, waarop hij recht heeft, stelde spreker met nadruk, dat de katho lieke onderwijzers zelf een stand- organisatorische plaats willen be palen. De heer Poncin was van mening, dat de sfeer van de on derwijswereld zo haar eigen ka rakter heeft, dat dit in een ander orgaan overgeplant niet tot volle ontplooiing kan komen. Wel bleek hij er van overtuigd te zijn, dat samenwerking, in federatief verband met anderen, mogelijk en wenselijk is. Tenslot te gaf hij de bisschop de verze kering, dat hoe de tijden ook veranderd mogen zijn - de katho lieke onderwijzers met dezelfde gevoelens jegens het episcopaat bezield zijn als zestig' jaar ge leden. Mijn beste helpers. Mgr. Huibers sprak daarna de vergadering toe en noemde de onderwijzers de beste helpers van de bisschop onder de leken. Met de prachtige roeping van de on-1 derwijzer, die in zijn functie apos- tolaat van hoge orde kan be oefenen. Vele toespraken. Er volgden een aantal vriende lijke 'en hartelijke felicitaties van vérschillende kanten. De heer H. G. de Boer, oud- voorzitter van de vereniging en thans redacteur van het Onder wijzersblad, richtte de aandacht op de heer Van der Krogt, die thans 59 jaar lid is van de ver eniging, en hij huldigde hem als één van de pioniers, die vooral door zijn 35-jarig penningmees terschap grote verdiensten had verworven. De afdelingen geza menlijk lieten haar gelukwensen aanbieden door de heer Van Breukelen. Deze bood het bestuur een bedrag van f 1920 aan als basis van een te vormen priester studiefonds. Oud-voorzitter Derksen trad naar voren namens het Katholiek Onderwijzers Verbond en ook hij kwam met een bijdrage voor het fonds. De heer Schoenmakers, Rijksinspecteur, getuigde van de grote waardering, die de overheid heeft voor het werk van de Augustinusvereniging. De bijna 80-jarige „meester" Van der Krogt kon uit een rijk arsenaal van herinneringen putten en ook nog anderen voerden het woord, het geen ook het geval was aan het gemeenschappelijke diner, dat bij „Brinkmann" plaats had. De huis houdelijke vergadering verliep vlot, het belangrijke besluit, om een fonds in te stellen voor pries terstudenten uit onderwijzersge zinnen, werd met veel instemming genomen. De Berkelse arts J. F. A. O., die 27 September 1952 werd gearres teerd onder verdenking zijn vrouw opzettelijk met cyaankali van het leven te hebben beroofd, blijft hardnekkig ontkennen. Bij een sectie op het lijk, kreeg dr. Hulst, die deze sectie ver richtte. het vermoeden van een cyaanvergiftiging. Dr. Hulst zond daarop verschillende lijkdelen voor een nader toxicologisch on derzoek naar mevrouw prof. A. Steenhauer te Leiden. De door haar verrichte analyse bevestig de het vermoeden van dr. Hulst. In de lijkdelen werd in totaal 21 milligram cyaankali gevonden. Prof. Steenhauer heeft evenwel cyaankali niet als de doodsoor zaak willen aanwijzen. In een later stadium van het vooronderzoek werd een nader rapport uitgebracht door dr Ne lemans uit Utrecht, wiens conclu sies door de verdediger, vgn arts, mr Huygens, met andere deskundigen bestreden worden. Als bezwarend punt tegen de verdachte wordt aangevoerd, dat de arts twee dagen vóór het overlijden van zijn vrouw één gram cyaankali bij een groothan- Dat was me dit keer een surprise. Liefst drie van onze trouwe inzenders behaalden 7 punten, waarop nog een zestal volgde met 6 punten. Toch waren sommige uitslagen van de opgave verrassend. Wie had gedacht dat Helder Rapiditas met een nederlaag naar huis zou sturen? Of dat S.E.W. V.V.W een gelijk spel zou af dwingen? In elk geval bleken de prijswinnaars een fijne neus te hebben. Hier zijn de succesvolle winnaars: J. A. Vermeulen Bagijnhof 44 Medemblik. G. Luyckx Timorlaan 1 Den Helder. Gerb. Laan Westerkerkweg V 91 Venhuizen. W. J. van Deldem Westerweg 124 Alkmaar. J J. Groot Dorpsstraat A 57a Spanbroek. En nu maar weer alle aandacht gevestigd op de opgave van deze week. UITSLAG NIET INVULDEN Naam: Woonplaats: Adres: 1 Achter de namen van de clubs de CIJFERS plaatsen, waarmede volgens Uw mening de wedstrijd zal worden oeslist Vooi elke goed geraden uitslag worden twee punten toegekend Voor net iuisi voorspellen van winst of gelijk spel, doch niet met de goede cijfers krijgt men één punt Voor de oeste raders (even tueel dooi het lot aan te wijzen), worden de volgende prijzen oe- schikbaar gesteld: dpi» nnijfjn van 2 Oplossingen niet duidelijke vermelding van naam en adres bfj voorkeur op bovenstaand invul-formuliei moeten als brief worden verzonden De enveloppe NIET dichtplakken en op de enveloppe schrijven „VOETBALPRIJSVRAAG" daarmee oespaart U ons vee) werk 8 Oplossingen moeten uiterlijk ZATERDAG 12 uur aan het bureau van dit blad zijn bezorgd Er wordt over de toekenning van de prijzen geen correspon dentie gevoerd. del heeft besteld, waartegen de verdediging aanvoert, dat hij dit vergift nodig had om de reactie proef van Boedeker voor 'n nier- patient te verrichten. Over de verdachte is door de Leidse hoog leraar prof. Carp een uitvoerig psychiatrisch rapport uitgebracht. Dit concludeert tot volkomen toe rekeningsvatbaarheid. Een bekend Haags zenuwarts, aldus de ver dediger mr Huygens, heeft de ppdraoht der verdediging aan vaard, om, naar aanleiding van prof. Carps 'bevindingen, nog een aanvullend rapport uit te bren gen. Gezien de omstandigheid, dat door de verdediging nóg ver schillende hoogleraren in het wetenschappelijk onderzoek van de zaak gemengd worden, be staat er weinig kans, dat deze ingewikkelde zaak met haar vele medische aspecten, nog voor de vacantie ter openbare zitting be handeld zal worden. Twee ISederl. Salesianen van Don Bosco VENLO, 8 April. Thans is ko men vast te staan, dat de 25 ja rige priesterstudent Ernest Leo Janssen, afkomstig uit Venlo, na bij Benedikt-Beuern in Beieren, waar hij studeerde, om het leven is gekomen. Hij werd sinds 7 Maart j.l. vermist na een skitocht. De begrafenis zal vandaag te Be nedikt-Beuern geschieden. Bij dit ongeluk kwam ook de Nederlandse priesterstudent dr. W. de Nier uit Dordrecht om het leven. Beiden waren op een ski tocht uitgegaan en zijn toen on der een verschuivende sneeuw massa terechtgekomen. Naspeu ringen bleven vruchteloos, totdat hun stoffelijke overschotten nu van onder de weggedooide sneeuw te voorschijn zijn geko men. Zij waren Salesianen van Don Bosco. Weekstaat Ned. Bank AMSTERDAM, 8 April. Ook de verkorte balans van de Neder landse Bank, ditmaal opgemaakt per Dinsdag 7 April, draagt nog sterke tekenen van de spannin gen, die vooral de storting op de nieuwe staatslening heeft veroor zaakt. Zo zijn de voorschotten in rekeningcourant met niet minder den f 87 millioen gestegen tot f 144 min. Dit is wel een uitzon derlijk hoog bedrag, dat zelden of nooit wordt bereikt. De han delsbanken zagen haar tegoed met bijna f 12 min verminderen tot f 23 min. De bankbiljetten- circulatie is slechts met f 8 min ingekrompen tot f 3.077 min. Het rijk beschikt thans over een te goed van f 1293 min, dus nog f 143 min meer dan vorige week, toen reeds een recordstand werd be reikt. De goudvoorraad is deze keer onveranderd gebleven op f 2291 min. De deviezenreserve is ech ter verder versterkt en wel met f 46 min tot f 1788 min. Goud en deviezen tezamen vormen een nieuw hoogtepunt op f 4.079 min. LANGEDIJK. Geboren: Si mon. z. v. Dirk Schoon en Geer tje Kamp; Geertruida Maria. d. v. Anthonius M. Bruyn en Wil- helmina H. Bruin: Barteld, z. v. Heiime Breederveld en Bartel- dina E. van der Laan: Aart Wil ly Rudolf, z. v. Arie de Zeeuw en Adriana W. C. Sehulz: Wil helmus Petrus, z. v. Wilhelmus Duiis en Agatha G. Doodeman; Petrus Cornelis. z. v. Johannes Beemsterboer en Alida A. Bruin. Ondertrouwd: Bernardus J. van der Vliet, te St. Maarten, en Johanna Fr. Brink: Cornelis Schaap, te Ursem. en Annie Schuiit. Overleden: Cornelis Groot. 78 jaar, gehuwd met N. Beers. (Telef. van onze speciale verslaggever) LUXEMBURG, 9 April. In de feestzaal op de eerste verdieping van het groothertogelijk paleis heeft Luxemburgs burgemeester Hamilius kort na 10 uur heden morgen het burgerlijk huwelijk van Prins Jean en Prinses Jo sephine Charlotte in de regis ters van de stad opgetekend. Meer dan zestig vorstelijke per sonen, alsmede de ministers van België en Luxemburg, waren bij de plechtigheid tegenwoordig. Tweemaal is daarna de bar stens volle groothertogelijke re sidentie getuige geweest van de schitterendste bruiloftsstoet, wel ke zij ooit binnen haar muren heeft gezien: omstreeks elf uur bij de tocht van het stadhuis naar de kathedraal en vervol gens kort na het middaguur, toen de colonne auto's over de drie en een halve kilometer lange route terugreed van de kathe draal naar het paleis. Vijf en twintig vorstelijke pa ren en twee hofmaarschalken be geleidden het bruidspaar naar de kathedraal, waar mgr Cento, de Pauselijk Internuntius, het hu welijk voltrok. Er bevonden zich 2500 genodigden in het kerkge bouw, waarvan 1900 gasten der groothertogelijke familie, de hon derden grotendeels buiten landse journalisten, fotografen, en cineasten niet meegerekend. Op het ogenblik, dat wij dit telefoneren, drukken Prins Jean en zo pas Groothertogin gewor den Prinses Josephine Charlotte de 400 gasten, die voor de recep tie ten paleize zijn genodigd, de hand en moet de huldiging in het parlementsgebouw, welke ka merpresident Reuter namens het Luxemburgse volk het jonge paar zal bereiden, nog beginnen. In de stad echter is nu de spanning gebroken en laat men zich gaan. Wij bevinden ons in de vrolijke drukte van een onbeschrijfelijk groot familiefeest. WASHINGTON. De senaats commissie voor het bankwezen heeft besloten dat het artikel van de wet op de defensieproductie volgens hetwelk voor zuivel producten met inbegrip van kaas strenge invoerbeperkingen gel den 'niéfe verlengd dient te worden. 70 Het artikel wordt op 30 Juni automatisch ingetrokken. Jarig.... LONDEN, 8 April (A.P.). John Christie, de LondenSe Lan- dru, werd vandaag opnieuw voor het Hof geleid. Zijn detentie is met een week verlengd. Christie, die er nerveuzer uit zag dan de vorige maal, schui felde de beklaagdenbank in. Maar hem werd niets gevraagd. Zijn verschijnen duurde slechts 60 seconden. Het eerste werkelijke verhoor zal waarschijnlijk de volgende week plaats vinden. Toen Christie binnengebracht werd boog hij het hoofd om de fotografen en het nieuwsgierige kijken van de toeschouwers te vermijden. Maar toen hij de ge rechtszaal binnentrad tussen twee politie-agenten klaarde zijn ge zicht wat op. Hij zei tot een van hen: „Ik ben vandaag jarig". Plannen voor Korea WASHINGTON. Amerikaan se functionarissen beginnen thans plannen op te stellen voor een eventuele permanente vrede in Korea, nu de onderhandelingen te Panmoendjon een gunstige ontwikkeling vertonen. Men meent te weten, dat deze functionarissen een voorstel over wegen, dat de scheidingslijn tus sen Noord- en Zuid-Korea hoger, zal worden getrokken dan de oorspronkelijke grens tussen beide delen van Korea, nl. op het smalste gedeelte van het schier eiland, dat ongeveer 130 km ten noorden van de huidige gevechts linies ligt. Volgens dit plan zou de Zuid- Koreaanse regering zeggenschap hebben over ongeveer 85 pet. van het grondgebied van Korea. BEEMSTER. Jisp heeft op Paasmaandag in de Bèemster de punten cadeau gekregen in de wedstrijd tegen W.B.S.V. Voor de rust toonde het edftal reeds zijn meerderheid, doch het kwam niet tot veel doelpunten, dank zij het feit, dat er toen nog wat verband in de WBSV-aohter- ho-ede zat. Maar het WBSV-doel kwam herhaaldelijk in gevaar en de paal stond de keeper trouw bij. Tegen de rust kwam het eer ste doelpunt van de voet van Rep, uit een voorzet van de I rechtsbuiten, 10. Na de rust was het overwicht i van Jisp iets afgezakt, doch het i WBSV-elfta-1 kraakte in al zijn geledingen. Het opstellen was uitermate slepht en de_ achter hoede kende 'geen verband meer. Al spoedig werden deze feilen afgestraft met een tweede doel punt uit een corner. Het derde volgde kort daarop. Het werd in buitenspelpositie gemaakt, doch dat ontging de scheidsrechter. WBSV wijzigde hierna zijn pp- stelling, De back Spekken ging midvoor spelen en dat bracht in derdaad verbetering in de stand van zaken. Hij wist al gauw een goede voorzet van Ootes in een goal om te zetten 31. De WBSV-ers putten weer moed en het tempo werd opge voerd, maar toen de Jisp-buiten- speler de WBSV-keeper wiens verdediging nog slechts uit naar voren geschoven posten bestond uit zijn doel wist te lokken, kon hij met een hard schot voor de vierde maal scoren. Het spelpeil zakte en er werd nog slechte op de WBSV-helft gespeeld, waar de keeper her haaldelijk reddend moest optre den en waar de paal hem weer trouw terzijde stond. Tot doel punten kwam het niet meer. Jisp heeft WBSV in deze wed strijd een lesje in tactiek gegeven HEILOO. Tengevolge van de uitbreiding van de gemeente neemt de omvang van de werk zaamheden van de dienst van Openbare Werken gestadig toe. Het aantal van negen werklieden is thans niet meer voldoende. Daarom stellen B. en W. de raad voor te besluiten een nieuwe ge meentewerkman in dienst te ne men. Hiervoor worden voorge dragen de heren J. de Graaf, But- terlaan en J. Rood, Westerweg. Onderwijs. Voorts wordt voorgesteld de volgende voorschotten voor 1953 voor het Lager Onderwijs toe te kennen: voor de R.K. Jongens school f 11.525.15; voor de R.K. Meisjesscholen f 12.682.88; voor de Ver. voor Chr. Nat. School onderwijs f 3.118.57. Vervolgens om aan het R.K. Kerkbestuur voor het jaar 1953 een voorschot op de vergoeding voor het VGLO toe te kennen van f 4.670.98. De raad wordt eveneens voor gesteld te besluiten tot verhoging van het verzekerd bedrag, waar voor de gemeente in de verwaar- borgingsregeling van de Fraude risico-onderlinge van de gemeen ten deelneemt, tot f 25.000. W ARMENHUIZEN Dinsdag morgen omstreeks half vier begaf onze plaatsgenoot de heer P. M., zich per rijwiel naar Schoorl om met de aannemer Minkema per auto mee te rijden naar het werk- object in Overijsel. Ongeveer hal verwege de Oude Wal alhier kwam hem een motorrijder ach terop rijden die hevig slingerde. M. fietste al op het uiterste rand je van de weg en zag op een ge geven moment de motor recht op zich af komen. „Liever nat dan dood" dacht M. en hij reed de plomp in. Hij kwam aan de over kant van de sloot terecht, en moest dus toen nogmaals te wa ter. De reis naar huis werd weer aanvaard, want ook de koffer met kleren was droog gewéést M. wierp nog een blik in de verte en zag de slingerende mo torrijder onverstoord verder gaan. Bij de bureaus van de Noor derpers kwamen heden de vol gende giften binnen voor de slachtoffers van de watersnood: Opbrengst van uitvoering „Doornroosje" door jeugd koren van „Nieuw Leven" te Heiloo 235.68 N. N. (uit dankbaarheid) te Spanbroek 20.00 Dagelijks verantwoorden wij de binnengekomen giften in onze kolommen. U kunt uw giften bezorgen aan onze bureaux, hetzij per soonlijk, hetzij per brief of post wissel. Ook kan op onze giro rekeningen worden gestort De gironummers van onze bureanx zijn: Groningen 70021, Leeuwar den 594459, Sneek 594461, Em- men 194460, Zwolle 48f779, Alk maar 594463, Den Helder 594462 en Hoorn (ook te gebruiken door Schagen en omgeving) 110894. OTERLEEK. De Schermer dansers hebben gisteren een be zoek gebracht aan Schiphol en Keukenhof, op uitnodiging van deze beiden. Op het platform, waar de vlieg tuigen uit binnen- en buitenland de een na de ander binnenkwa men, paradeerden zij ten gerieve der vreemdelingen, vooral Ame rikanen en Fransen, verder Zwit sers en Spanjaarden, die hpn ogen hebben uitgekeken naar hun costumes en sieraden. In ruil daarvoor hebben de Schermer dansers alles, wat de K.L.M. biedt terdege mogen bezichtigen. Nadat zij daar de koffie had den gebruikt, ging de trip naar Lisse, waar zij werden rondgeleid langs de bloemenpracht en waar zij voor de honderden bezoekers optraden. Zij trokken vanzelf sprekend grote -belangstelling, wederom vooral van de zijde van Amerikanen, die bijna niet kon den geloven, dat de sieraden, die zij droegen, „echt" waren. Tien tallen malen werden de Scher- merdansers gefotografeerd. Een cineast van een Amerikaanse Filmmaatschappij legde hun dan sen vast op de smalfilm, welke in de Amerikaanse ziekenhuizen zal worden vertoond. De N.C.R.V. zond van- dit be zoek gisteravond een korte repor tage voor de radio uit. Binnenkort zullen de Scher- merdansers een bezoek brengen aan België's Hoofdstad Brussel. Waarschijnlijk staan er nog meer buitenlandse reizen te wachten.... Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een geduldig ge dragen lijden, voor zien van de H.H. Sa cramenten der Ster venden. onze geliefde vader CORNELIS KOOFMAN Wedn. van A. Rood, in de ouderdom van 77 jaar. Uit aller naam Th. Koopman Czn. Wervershoof, 8 April 1953 De plechtige Uitvaart zal plaats hebben Za. terdag 11 April te 8.30 uur in de paro chiekerk van de H. Werenfridus te Wer vershoof. Gevraagd een in rustig gezin, z. k. Br. o. n. 6511. bur. van dit blad. Gevraagd bij w SCHOENMAKER Berkhout A 328. Gevraagd voor direct geheel zelfst. Banket bakkerij HOEKSTRA, Straatweg 358, Heiloo. Tel. 4175. „M'n gratis vacantie heb ik te danken aan mijn VéGé-kruidenier. Bij al mijn boodschap pen kreeg ik geldzegeis." W. te M. Gevraagd: 1625 jaar. Intern voor huish. bezigheden. Zusters URSULINEN. Pension Eykenburg, Drui venstraat 16, Den Haag. Telef. 338710. gevraagd of enige dagen flinke werkster. Meer dere hulp aanwezig, Breedstr. 6, Alkmaar. Gevraagd: Zelfst. kunn. werken. Niet beneden 18 jaar. Voor dag of d. en n. Jn GROENLAND. Lev.- middelenbedrijf, Heer- hugowaard Nrd. voor 3x1 ha. wortelen zaad. Pootgoed beschik baar. f3.75 a f4.50 per kg. Opbr. pl.m. 700 kg. per ha. Voorschot f 500 pgr ha. Br. o. no. 16761, bur. van dit blad. BUISMAN'S BAKKERIJ Van Doornstraat- 4. tel. 4265, Heiloo, vraagt voor direct een pl.m .18 jaar of brood bezorger voor enkele uren per dag. Gevraagd: DEKKER'S Banketbak kerij, Corfstraat 18 te Alkmaar. Tel. 4432 is ons magazijn wegens sterfgeval N.V. ALG. SIG.-SIG. HANDEL bezoekt onze op DINSDAG 14 APRIL 's middags half drie en 's avonds 8 uur in HOTEL „VICTORY" Toegangsprijs incl. thee gebak en tractatie's f 1. Programma's tevens bewijs van toegang, verkrijgbaar aan de zaak of telefonisch 2905 (K 2200) Pyama's 4- Nachthemden ♦F Onderjurken 4* Jupons Peignoirs In de periode van 10 tot en met 23 April valt een koopdag, waarop U bij ons voor alles, wat U koopt, niet meer betaalt dan tezamen één cent. Deze datum is in gezegelde enveloppe bij de notaris gedeponeerd. U bewaart Uw cassabon en let op onze volgende advertentie, waarin de datum wordt bekend gemaakt. Let tevens op papier op de deur. De koopdag van de vorige periode was 30 Maart Cassettes 28-delig Cassettes 54-delig alle onderdelen onder prijsverhoging los verkrijgbaar DOOR ÉN DOOR VIEICRU Voorts zijn wij uitge breid gesorteerd in KEUKENUITZETTEN CASCOMFOREN WRINGERS STOFZUIGERS WASMACHINES LADENKASTEN (m. Leeréams glasl Zeemleer alléén de allerbeste kwaliteit v.a. 1.28 Lingeriekatoen B ajourkatoen H Lingeriezijde g Satijn Charmeuse - Haircord - Nylon 5 Enkalon-, enz. Jj Bekende Fabrikaten o.a. S Jansen Tilanus. 3 Lastina „Evyan", enz. riBIBIBIBIBIBIfllBIBIBIBIBIBIBIBIBIBIIl

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 7