De kunst van verzamelen Na de brand in Victory Eetzaal en „MargrietzaaP zijn geheel gerestaureerd Finales school wedstrijden R.K. Jongensscholen Unieke expositie in het K.A.J.-huis Helpt Stichting '4ö-'45 Vergadering V.V.V. Pagina 2 Woensdag 29 April 1953 ALKMAAR. Wederom heeft de afdeling Alkmaar van de Nederlandse Vereniging ..De Ver zamelaar" een geslaagde ten toonstelling gehouden (in het Kajottershuis) die meer aDarte curiositeiten bezat dan de vorige. Er lag een interessante verzame ling van zak- en hoofddoeken, sommige geborduurd, de meeste bedrukt met afbeeldingen die herinneren aan gebeurtenissen van wereldbetekenis, een riike verzameling van kleurige, fleu rige, bonte doeken uit alle delen van de wereld. Er waren ook enkele zakdoeken onder uit 1870. Een bijzonderheid vormde de landkaart-zakdoeken, die de Amerikanen in de oorlog ge bruikten. Daarnaast hing van het Alk- maarse bestuurslid, de heer Th. H. v. d. Berg. een show'liist. een soort miniatuur-tentoonstelling van voorwerpen, die bij de ver zamelaars het meest in trek ziin. De heer F. Niipels uit Alkmaar was vertegenwoordigd met tien tallen muntstukken, oude bank biljetten en decoraties, met als bijzonderheid enkele valse Aus- weise uit de oorlog! De heer E. Zilver uit Amster dam en ziin zoon waren er met een grote hoeveelheid maximum- kaarten. Daarbij bevond zich een collectie curieuze postzegels met foutieve opdrukken en de nieuwe uitgifte van historische plaatjes van vorstelijke personen van Otto Liebig Mij te Rotterdam. De zoon van de heer Zilver trok vooral de aandacht met zijn soortkaarten. Uniek was ook de verzameling van-onze stadgenoot, de molen- specialist de heer P. Boer. Hij toonde de Hollandse molen van allerlei tijden en typen in de literatuur, de schilderkunst, de molens, voorkomende op post zegels en lucifermerken. de mo len als ornament op sier- en kunstvoorwerpen. Daarbij was een foto-collectie en tekeningen, tonende de Schermermolens, de achttiende eeuwse Alkmaarse molens, de wipwatermolen in Obdam. de enige die Noordhol land rijk is. en vervolgens een tweetal foto's van documenten, betrekking hebbende op de con tracten behorende bij de eerste Nederlandse wind-papiermolen, die in Alkmaar heeft gestaan. De heer Bangert uit Blokker toonde een unieke verzameling lucifermerken. Hij had er 23.000 van. Alle prachtige, kleurrijke reproducties van schilderijen, postzegels en afbeeldingen uit schier alle landen van de we reld. Daarnaast exposeerde hii met een collectie uit zijn bezit van 6000 sigarenbandjes, waar van vooral die van staatshoofden de aandacht trokken. Het hoofdbestuurslid. Cor Dom- melshuizen. tenslotte vertegen woordigde zich met ziin unieke Gulden Vlies-agenda ALKMAAR. Op Koninginne dag (Donderdag 30 April) wordt in het Gulden Vlies een groot Oranjebal georganiseerd, waaraan het bekende dansorkest „The Bamboqzlers" uit Haarlem zijn medewerking verleent. Zaterdagavond 2 Mei treedt het zeer exclusieve kleinkunst ensem ble „Arabesque" op, dat onder lei ding staat van Cruys Voorbergh Met Hetty Block en Cor Lemaire aan de vleugel brengen zij hun grote succes „Van Snotneus tot Neon", een cabaretprogramma dat allerwegen veel belangstelling trok. Zondagavond a.s. geeft Toneel groep „Het Voetlicht" een herha ling van het prachtig gespeelde „Goud en Antiek". Deze voorstel ling is toegankelijk tegen een sterk gereduceerde prijs om ieder in de gelegenheid te stellen de uitzonderlijke prestatie van een van onze beste stedelijke toneel verenigingen te kunnen mee maken. Candidatenlijst ALKMAAR De burgemeester van Alkmaar brengt ter openbare kennis dat heden ter secretarie der gemeente voor eenieder ter inzage zijn gelegd de lijsten van candidaten voor de verkiezing van de leden van de raad der ge meente Alkmaar, waarvoor de stemming zal plaats vinden op 27 Mei a.s. or fli? gift AVOENSDAG 29 APRIL Bioscopen: VICTORIA: Viva Zapata (14) HARMONIE: Heidi (a.l.) REX: Luchtslag boven Japan (14) CINEMA AMERICAIN: Zon dige levens (18). Voorstellingen 8 uur. Apolheken: Van hedenavond 6 uur af voor spoedgevallen bereik baar Apotheek Kruisinga, Koorstraat 59, Apotheker G. Kruisinga. GULDEN VLIES: 2 uur Ver gadering Centr. Coöp. Boe renleenbank, Eindhoven. 8 uur Gezelschap Johan Kaart Amsterdam: „De Vier Mul- lers", blijspel. WAPEN VAN HEEMSKERK: 8 u.: Vergadering Alkmaars Financieringsinstituut. 8 u.: Feestavond Spoorweg Ont spanningsvereniging Alk maar. Gebouw „WAAKT EN BIDT" Heul: 8 uur: Feestavond Christelijke Oranjevereni ging. LOKAAL WANNER Nieuwe Sloot, 8 uur: Theoriewed strijd Motorclub Alkmaar. ZUSTERKAPEL Oudegracht: 7.30 u. In kader van „Waar gaan we heen?", conferentie voor de jongens St Domini- cusparochie. Onderw.: „Lof lied der Liefde". KAJOTTERSHUIS, Laat, 8 u.: Wedstrijdavond voor de Ka- jotters. TIVOLITHEATER Nrd Schar- woude: tot ert met 14 Mei: „De kleine wereld van Don Camillo", alle leeftijden. WATERSTAND: hoog water 8.20 en 20.30 uur: laag water 2.30 en 14.35 uur. verzameling van alles wat op het toneel betrekking heeft, van de oudste tijden tot 1910 Foto's en portretten van oude acteurs en actrices, boeken over het to neel, zelfs een Latijns uit 1603, contracten en brieven o.a. van Adelaide Ristori, een bekende Italiaanse actrice, voorts plaat werk. affiches en oude tekst boeken uit de achttiende eeuw: aan de hand van deze kostbare ingrediënten een kostelijk over zicht op belangrijke perioden uit de toneelgeschiedenis. Men leert hieruit, dat de kunst van het zorgvuldig verzamelen van doet-er-niet-toe-wat. zeer ontwikkelend is en de verzame laar middels ziin correspondentie en persoonlijke gesprekken tal van nieuwe, ook buitenlandse relaties bezorgt, die hem ook op ander terrein wellicht grote voor delen kunnen bieden. Vuilnisdienst op Koninginnedag ALKMAAR In verband met de viering van Koninginnedag zal op Donderdag 30 April 1953 geen vuilnis opgehaald worden. Men wordt verzocht in de Don derdagse wijken geen vuilnisem mers buiten te zetten vóór Maan dag 4 Mei 1953. Harmonie St. Caecilia ALKMAAR De leden wor den morgen. Donderdag 30 April, om precies 19.30 uur verwacht op de Paardenmarkt voor een mu zikale rondgang. Heden, Woens dagavond, repetitie. HET BESTUUR DE LIJSTNUMMERS K.V.P.: Lijst 1 ALKMAAR Door het Cen traal Stembureau zijn voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen aan de verschillende lijsten de vol gende lijstnummers toegekend: K.V.P. (Lijst: van Slingerland) Lijst 1; P.v.d.A. (Lijst Coerts) Lijst 2. V.V.D. (lijst Berkhouwer) lijst 3. Prot. Chr. (lijst v.d. Bor den) lijst 4. C.P.N. (Hist Knuis- tingh Neven) lijst 5. V.D.B. (lijst Eriks) lijst 6. Alg. Belang (lijst Bronsema) lijst 7. Tournooi KJ.V. Troef jagers ALKMAAR De derde avond van het tournooi van de Trüef- jagers vond in café Goudsbloem plaats. Er werd deel genomen door K.J.V. Bergen en K.J.V. D.E.S. De uitslag was: 1 D.E.S. 28216 pt: 2 Wapen van Bergen 26290 pt; 3 Troefjagers 22934 pt. Het koppel met de hoogste aan tal punten was: C. Jol, Wapen van Bergen met Ide Min 5725 pt. In de finale op 11 Mei komen nu uit: Beemsterboys; Conijn; D. E.S.; Troefjagers. Burgerlijke Stand ALKMAAR. Geboren: Carla, d. v. K. de Grand en N. Nool: Alyda, d. v. A. Hoogland en L. de Moes: Petrus H. W.. z. v. W. Schmits en J. C. Achterberg: Gerardus J., z. v. J. G. Knuist en A. C. Verbeek: Geertruida M„ d. v. A. N. Ligthart en G. M. Berger: Elisabeth J. M.. d. v. J. J. H. de Winter en M. F. J. A. Wagenaar. Gehuwd: Herman van 't Veen en Maria J. Rottiné. Overleden: Neeltie Vreeker. 76 jaar. wed. van J. Stuvfbergen. ALKMAAR Met 1 Mei is in Hotel Victory alles weer bij het oude. Dan zullen de laatste spo ren van de felle binnenbrand van 20 Februari zijn weggewist en zullen de eetzaal en de Margriet zaal weer in gebruik genomen worden. Met grote voldoening toonde ons de heer Jansen de beide nieu we in moderne stijl gerestaureer de zalen; in nieuwe schoonheid zijn ze uit de asse herrezen. Volgens de plannen van de ar chitect, de heer N. Bijl uit Ber gen en in samenwerking met de heer Jansen zelf zowel als met de aannemer, de heer P. v. d. Waal en de schilder, de heer W. Koster, is er een modern geheel ontstaan, waarvan de vorm groei de naarmate het werk vorderde. De beide zalen vormen nu meer een eenheid en zijn in gelijke stijl en kleur uitgevoerd. De rode lamtorizering, door lijstwerk in groene kleur in vefschillende pa nelen verdeeld, doet mede door het stijlvolle motief van de phi- londendron voornaam aan. De plafonds en bovengedeelten van de wanden zijn in crème en wit uitgevoerd en beide zalen hebben een uniforme stijlvolle verlich ting, die warm aandoet. De vloer is bedekt met een vast tapijt in fraise tint en in de eetzaal staan nieuwe, comfortabele arm-stoelen van mahonie met brokaat-achtige 'bekleding. De ramen in de Margrietzaal zijn hoger aangebracht, zodat men geen hinder ondervindt van bin nengluren vanuit de gang. De Margrietzaal biedt thans Concertavond Ned. Blindenbond ALKMAAR. Gisteravond vond in Het Gulden Vlies de oropaganda-avond plaats van de Nederlandse Blindenbond. welke avond naast een oropagandarede, film en voordracht voornamelijk bestond uit muziek. Door de beide verenigingen, het mannen koor Orpheus" onder leiding van de heer Kist en de accor deonvereniging „Vita Nova" on der leiding van de heer De Wolf. welke belangeloos hun mede werking verleenden, werd met toewijding en beschaafd gemusi ceerd. De blinde zangeres. Hettv En geltjes. die zeer gaaf enkele lie deren zong van Bach. Schubert. Cherubini en Cath. van Rennec. bereikte een hoogtepunt in het „Wohin" van Fr. Schubert, het geen zij met een imponerende voordracht en muzikaliteit ver tolkte. Zij vormde een overtui gend bewijs voor de kern gedachte. die uit de gloedvolle rede van de heer Joh. v. d. Berg sprak. n.l. dat de blinden hun weg door het leven on welhaast elk gebied weten te banen, waarbij ze zeker niet gebaat ziin mei het voor hen dikwijls zo pijnlijke medelijden, doch met begrip en daadwerkelijke steun De pianist Thierrv van Driest werd oo sublieme wijze vervan gen door ziin echtgenote. De geestige conferencier, de lieer H. de Winter, mag. met de overige organisatoren, trots ziin on deze stiilvolle avond, welke besloten werd met de in drukwekkende film ..Eén van ons" van de Nederlande Blinden bond. G. I. K.V.P. ALKMAAR ALKMAAR. De grote dag der gemeenteraadsverkiezingen nadert snel. Het bestuur der K.V.P. roept daarom een ieder, die mede wil werken aan de pro paganda voor deze a.s, verkiezing óp, om zich één dag per week be schikbaar te stellen. Het bestuur rekent er op, dat van alle kanten aanmeldingen zullen binnenkomen. Men kan zich melden bij een der bestuur ders van de K.V.P. t.w. Metius- straat 2, Zeglis 56, Rembrandt- straat 56 en Landstraat 69. plaats voor 50 personen, omdat een gedeelte ervan gesepareerd kan worden voor bedienings ruimte voor de kellners. Eventu eel kunnen beide zalen echter tot één grote zaal verenigd worden. De voorzaal, die na de brand ook een week gesloten moest worden, werd toen van een nieuw behang en een nieuwe be schildering voorzien, om alle sporen van de brand uit te wis sen. Zo werden ook de gangen en de kamers boven de verbrande zalen opnieuw geschilderd en be hangen, zodat ook daar niets meer herinnert aan de bange nacht van 20 Februari. Morgenavond geeft de heer Jansen voor genodigden ee,n par ty, om deze de gelegenheid te bieden de gerestaureerde zalen te bezichtigen. Een hartelijke gelukwens met deze modernisering lijkt ons wel op zijn plaats. Met de bar-ruimte, die gedu rende de restauratiewerkzaam heden tot eetzaal diende, heeft de heer Jansen ook grote plannen, waarover wij echter voorlopig nog moeten zwijgen; wij hopen echter, dat hij ze zal kunnen, ver wezenlijken, waardoor Alkmaar een attractie rijker zal zijn. VADER EN ZOON SAMEN OP 'T MATJE ALKMAAR. Een vader en een zoon moesten voor de Meer voudige Kamer van de rechtbank verschijnen, de laatste wegens diefstal van een radiotoestel en een doos met acht regenjassen, welke diefstal hii als expeditie knecht bii het expeditiebedrijf „Teerhuis" had gepleegd; de vader wegens heling, omdat hii een der gestolen jassen van ziin zoon als geschenk had aangeno men. terwijl hij vier andere voor 35 gulden van de hand had ge daan. waarvan hij zijn zoon 20 gulden had gegeven. Tegen de zoon eiste de officier 10 maan den gevangenisstraf met aftrek, tegen de vader, die hii de hoofd schuldige noemde, eveneens 10 maanden met aftrek. De raads lieden van beide verdachten, mr. Lesterhuis en mr. Windhausen uit Hoorn, bepleitten clementie. Uitspraak 12 Mei a.s ALKMAAR Allerwege wordt thans wederom de bijzondere hulp en steun ingeroepen van alle Ne derlanders bij het werk van de Stichting 19401945. Het is dan ook dit jaar noodzakelijk geble ken een inzamelingsactie te hou den. Binnenkort kan ieder stad genoot in zijn brievenbus een bonkaart aantreffen, gelukkig niet meer, omdat de levensmiddelen weer op de bon zijn geraakt, maar om hem te herinneren aan de be loften, die door de Stichting aan de slachtoffers van de oorlog zijn gedaan met betrekking tot i*e achtergeblevenen. De bonkaart is een folder, waarop men zich als contribuant kan laten inschrijven. Deze folder moet enkele dagen later weer worden opgehaald en daarvoor zijn medewerkers no dig. Indien men de Stichting bij dit werk wil helpen, kan men zich opgeven aan een van de onder staande adi'essen: (voor 2 Mei a.s.) H .v.d. Bogaarden, van Houten kade 40; mej. Greidanus, Juliana- straat 15; mevr. Kounot-Kranen burg, Frieseweg 150; J. H. Meijer, K v. 't Veerstraat 79; Molken- boer,, Vermeerstraat 8; G. O. Neef Coortihertkade 28; R. Wildeboer, Boezemsingel 10.' Vergadering Onderlinge Alkm. Glasverzekering ALKMAAR De vergadering van deOnderlinge Alkmaarse Glasverzekering wordt Vrijdag 1 Mei a.s. 's middags 5 uur in 't Gulden Vlies gehouden (Op de convocatie stond absusievelijk Donderdag). Koninginnedag ALKMAAR De gecostumeer- de kinderoptocht op Koninginne dag zal 's middags om 2.30 uur van het Waagplein vertrekken. Voor het Venetiaans vuurwerk waarmee de dag beslóten zal wor den, wordt een grote schare be langstellenden verwacht. Het zal iets heel bijzonders worden! JAZZ-CONCOURS ALKMAAR Zaterdagavond vond er in het Gulden Vlies een Nationaal Jazzconcours plaats, georganiseerd door de Jazz-Socie- ty „Alkmaar" en gejureerd door een vijftal kenners. De drie wis selbekers, beschikbaar gesteld door „Society" en Alkmaarsche Courant, werden verdeeld over drie afdelingen nl. de Dixieland Orkesten, de Small Combo's en de grote orkesten. Dat de Jazz in vloed heeft gehad en dit nog heeft, blijkt duidelijk uit werken van verschillende componisten zoals Ravel, Milhaud, en Stra- winsky en uit de opstellen of tijdschriften van de Middelbare Scholen, w'aarin door de jongelui eindeloos over dit onderwerp ge discussieerd wordt. Toch zijn ze er allen heftig over eens dat de Jazz een negeruiting is met als wezenlijk bestanddeel de improvisatie. De uitvoering er van door blanken zal dan ook het meest geslaagd zijn, wanneer deze inderdaad improviseren en daarbij een beschouwingspeil de monstreren, dat; ons doet menen kleurenblind te-^iin. Het leek ons dan ook volkorpen juist, dat van de 4 Dixieland Orkesten, de Canal Street Jazz Band uit Am sterdam door de Jury werd be loond met een le prijs (133 p.), met een solistenpri.js voor de jeugdige trompettist, terwijl het huisorkest v.d. Jazz Soe „Alk maar" o.l.v. J. de Haas 't moest stellen met de 4e prijs (89 p.): Na de pauze vielen „Dick's Jumping Six" op, die weliswaar geen „Real Jazz" maar toch zeer spontaan moderne dansmuziek speelden. Dit Eindhovense gezel schap behaalde 152 punten met lof der Jury. De afdeling grote orkesten vol deed ons het minst. Dat was te saai, te netjes, behalve dan diri gent Joop, die op de maat van de muziek enkele gymnastische oefe ningen maakte en het dirigeer stokje ontwijdde door het niet te gebruiken voor directie, doch voor neus en rug. Het bal werd verzorgd door de beide grote orkesten. G. I. Engelse taal ALKMAAR Voor het dezer dagen te Utrecht afgenomen Prac- tijkexamen Spreekvaardigheid in de Engelse taal van de Neder landse Vereniging van Leraren ..Britannia" is geslaagd mej. Fl. C. P. M Keuss. ALKMAAR Op Koninginne dag zullen op de velden van het Overdie de finales van de school- wedstrijden der R.K. scholen ge speeld worden .Natuurlijk zal het die dag aan spanning weer met ontbreken, want er staan wel enige wedstrijden op het pro gramma, waarvan men van te voren al kan zeggen, dat daar de doelpunten wel duur zullen zijn. In afd. A hebben we dan op de eerste plaats in de winnaarsronde de finale tussen B.L.O. I en Eg- mond aan de Hoef II. Die man nen uit Egmond aan de Hoef heb ben kans gezien om zich met bei de elftallen in de finale van de winnaarsronde te plaatsen. Hetzelfde is in de afd. B de Alovsiusschool van plan, die be zoek krijgt van het eerste elftal van Oudbrp. Zoals we al zeiden, zit ook liet eerste elftal van Egmond aan de Hoef in de finale en wel in afd. Burgerlijke stand ALKMAAR Geboren Robert W. z. v. W. Ranzijn en C. N. Kra mer; Marjanne C. d. v. C. de Nijs en C. Bruin; Carolina T. M. d. v. J. Ursem en C. M. E. Groothui zen; Jacobus J. z. v. M. Constant en A. C. Bellekom; Anna C. d. v. H. C. Boots en V. Roodt; Maria A. d. v. J. Opdam en C. A. M. Kager. Gehuwd: Simon N Verbeek en Maria C. Winter; Wouter V^?- kuijl en Hendrica A. Mulder; Pie- ter M. Dokter en Zwaantje El- zinga. C. Hier gaat de strijd tussen hen en Warmenhuizen I. De vierde finale-wedstrijd gaat tussen St. Joseph-Ulo VII en IV, maar wordt van tevoren al ge speeld. In de verliezersronde, die ook op 30 April wordt gespeeld zien we de Willibrordusschool met 2 elftallen aantreden. Het tweede elftal zal de strijd opnemen tegen Oudorp II en het eerste tegen Bavo I. En dan komt ook de V.G.L.O. met 2 elftallen naar de Overdie om resp de Landbouwschool uit Egmond en Bergen te bekampen. 12 uur: Prijsuitreiking. Stille Omgang H.H. WAARD Nrd De rij wielclub „St Paulus" alhier gaat op Zondag 3 Mei 1953 met haar leden ter bedevaart naar Alk maar. De intentie van deze Stille Omgang is: „Voor sterkte en be vrijding voor degenen, die Pm het geloof vervolgd worden". An dere intenties en de vostgestelde liederen zijn opgetekend in het gebedenboekje. De dagindeling is als volgt: Za terdagnacht 12.30 uur Lof met toespraak in de St Laurentius- kerk, daarna omgang eri Plechti ge H. Mis. Het vertrek is vast gesteld op Zaterdagavond kwart over elf vanaf de St Josephschool. Gezien de belangrijke intentie kunnen wij niet nalaten de leden aan te sporen deze omgang mede te maken en hierdoor hun dank baarheid te tonen ten opzichte van onze geloofs-vrijheid. Atliletieknieuws Olympus Deelnemers aan de Nationale Ronde van Driehuis, op Donder dag 30 April a.s. (Koninginnedag) attentie!!! De starttijden zijn als volgt: Junioren B 1200 mtr 3.30 uur; jun. A 180Ö mtr 3.4 5uur. Senioren C en D 3500 mtr 4 u.; sen. A en B 4500 mtr 4.15 uur. Om tijdig aanwezig te zijn is het vertrek uit Alkmaar vastgesteld op 2 uur, per trein. Eindhalte is Velsen-Zeeweg. Start en finish op de bijterrei nen van het Sportpark „Schoo- nenberg" aan de Tolsduinerlaan, vijf min. gaans van het station. Opgelet! Er kan niet op spikes gelopen worden In verband met de grote in schrijving, zal het in alle klassen danig spannen, zodat o.a. Borst en Bleeker op zeer felle tegenstand kunnen rekenen. Wij wensen alle deelnemers veel succes! Finales school voetbal ALKMAAR Donderdag zul len de finales gespeeld worden van de verschillende schoolwed- strijden. In de middaguren de voetbalwedstrijden voor het Voortgezet Ondei'wi.js, in de mor genuren spelen de lagere scholen in de afdelingen B 1, C 1 en C 2. In de afdeling Handbal meisjes Voortgezet Onderwijs worden om 10 uur en om 11 uur in de afde lingen A2 en Al wedstrijden ge speeld. De estafette wedstrijden voor meisjes V.G.L.O. en L.O. begin nen om 10 uur. De prijsuitreiking is om zes uur, te verrichten door de burge meester van Alkmaar, Mr. H. J. Wytema. Competitie-uitslagen Alkm. Klaverjasbond WaagklokRuiten Aas 21.322—21.168 ConijnKlavertje 22.52920.803 K.O.M.E.C.O.D.V.A 22.094—20.716 Ruiten AasConijn 21.42520.854 In 't KleinWaagklok 22.241—21.159 De stand is nu als volgt: In 't Klein .4 4 0 8 14.77 K.O.M.E.C.O. 4 3 1 6 14.91 Klavertje 4 2 2 4 14.32 Waagklok 4 2 2 4 14.16 D.V.A. 4 1 3 2 13.86 Ruiten Aas 4 1 3 2 13.74 Conijn 4 1 3 2 13.53 Programma voor de komende feestdagen HEILOO Ten gerieve van belangstellenden willen wij nog even in het kort het programma van de a.s. feestelijkheden weer geven 29 April: 14 uur Poppentheater in de zaal van de Rustende Jager voor de kleuters van 4 en 5 jaar en le klas Beetsschool; 15.30 voor de kinderen van de le en 2e klas van alle scholen behalve de le klas Beetsschool; 13.30 Filmvoor stelling in de zaal van de St. Wil- librordus Stichting voor de 3e, 4e en 5e klas van alle scholen; 16. voor de overige schoolkinderen tot en met 14 jaar. 30 April: 9.30 Kinder-aubade voor het gemeentehuis; 14.30 ge- costumeerde voetbalwedstrijd op het Forestersterrein; 16.Op tocht voor. versierde wagens, rij wielen enz. Opstellen in de But- terlaan (ingang Stationsweg; 20. Dansavond in de Rustende Jager voor personen van 18 jaar en ouder; 20.Filmvoorstelling in de zaal van de St. Willibrordus Stichting voor personen van 15 jaar en ouder; 20.30 Lampionop tocht voor de schoolkinderen. 4 Mei: Stille tocht naar het Mo nument. Verzamelen in de Ber ger Onstraat. Afmars 19.30 uur. 5 Mei: Cabaret-avond in de zaal van de St. Wiilibrordus Stichting voor personen van 18 •jaar en ouder. Het cabaret staat onder leiding van prof. Cakie. Een prachtig en beschaafd pro gramma is gegarandeerd. Kaar ten voor Dansavond, Film en Ca baret zijn verkrijgbaar bij: K. Helder, Bergeonstraat 21;' Jac. Wassenaar, Zevenhuizenlaan 23 en mevr. Hommes. Straatweg 335. „HUYGENWAERT" Ticaalf en een half jaar HEERHUGOWAARD-ZUID. Dezer dagen heeft „Huvgen- waert" het koperen bestaansfeest gevierd Onder leiding van de heer P. Groot werd het jubi leumconcert gegeven, waarna het Langediiker Cabaret Gezelschap de avond op plezierige wijze vol maakte. De ere-voorzitter. de heer B. Ruhland. hield een korte inleiding over de doelstellingen van de vereniging, waarbij hij zijn gehoor opwekte tot aanmel ding als lid en niet aflatende steun. EMIGRANTEN TUITJENHORN. Als slot van het winterprogram presen teert de N.K.J.B. aan ouders en schoolvrije jeugd een tweetal toneelavonden, welke zullen wor den verzorgd door de plaatselijke toneelvereniging „Nieuw Leven". Onder leiding van Jaap van Baar zal worden opgevoerd het toneel stuk „Emigranten". Op Dinsdag 5 Mei wordt de eerste avond ge geven. welke alleen toegankelijk is voor alle jongens en meisjes boven de zeventien jaar. Deze avond krijgt een feestelijk karak ter, omdat dan vanwege de Be vrijdingsdag na afloop van het stuk nog gelegenheid tot. een dansje wordt gegeven. Zaterdag 9 Mei is de beurt aan de ouders en andere belangstellenden. „De niezende koning" SCHERMERHORN Zater dagavond j.l. had in de zaal van ,,'s-Lands-Welvaren" voor ouders en andere belangstellenden de op voering plaats van het toneel sprookje: „Bartje en de Niezende Koning". Het groepje schoolkin deren. dat onder leiding van meester Odijk het drie bedrijven telllende stukje voor het voet licht br'acht, zag de vele moeite, die het ongetwijfeld heeft gekost om dit clubje debutantjes zo voor de dag te doen komen, beloond met een gul applaus van een pu bliek. dat volledig geïnteresseerd en met veel genoegen zich in de intriges rond de met veel ta lent steeds maar niezende en hik kende koning, had laten verwik kelen De door de regisseur en zijn helpers gemaakte decors, juweel tjes van amateurtechniek, welk menig uurtje vrije tijd moeten hebben gekost, waren het sprook jesrijk van vorst Nisius volkomen waardig, evenals grime en cos- tuums. Koninginnedag BERGEN Bergens Harmonie zal 's avonds niet om 10 uur doch om 8 uur zijn vrolijke marsmu ziek in het dorp laten horen, zo als wij eerder gemeld hadden. Gouden huwelijksfeest BERGEN Op Donderdag, Koninginnedag herdenkt het echtpaar K. KorverA. Ouwetjes Kastanjelaan 8, dat 't 50 jaar ge leden in 't Huwelijksbootje stap te in Wormer. De heer Korver 73, en zijn echtgenote 74, genieten beide een goede gezondheid. Uit hun huwelijk kwamen 5 kinderen voort waarvan 2 dochters thuis hun modeatelier hebben. De heer Korver begon als voor werker op een meubelfabriek in Oost-Knollendam. In 1906 werd hij op dezelfde plaats benoemd tot kantoorhouder te Bergen aan zee. In 1942 werd het kantoor door de Duitsers' gesloopt en werd de heer Korver die weiger de om elders te werken, 2 jaar op wachtgeld gesteld en nadien gepensionneerd. vader Korver is een man van noeste arbeid. Dienen is zijn le ven. Ook nu hij gepensionneerd is gunt hij zich geen rust. Alle mo gelijke reparaties verricht hij nog voor huren en kennissen. Het gehoor van vader Korver gaat sterk achteruit. Hij gaat dan ook een gehoorapparaat kopen en behoeft de radio voor hem als muziekliefhebber niet op straat te worden gehoord. Ook zijn gezicht wordt minder, doch ondanks alle goede raadgevingen voor het ge vaar op de weg, wil hij zijn „bromtandem" niet missen. Wij wensen hen nog een „rustige" le vensavond toe. Onverwacht grote zege van Molenkrocht BERGEN. De Molenkrocht heeft bij het debuut in de tweede klasse een 80 tennis-overwin- ning behaald op Festina 3 uit Amsterdam. De uitslagen warén: D.E.: Mej. Windermevr. Rol- danus 64. 46, 75; Mej. Lim burg Stirummej. Swart 62, 7—5. H.E.: J. SchmidtRoldanus 64 75; M. LauSmit 46, 64, 6—3. G.D.: Mej. Winder en Mosk mevr. HeidemanRolanus 46, 64, 75; Mej. van Limburg Sti rum en Schmidtmej. Swart en Vening 6—3, 75. D.D.: Mej. Winder en mej. van Limburg Stirummevr. Heideman en mevr. Roldanus 63, 64. H.D.: Lau en SchmidtSmit en Vening 62, 64. Zondag 3 Mei a.s. wordt ge speeld te Bergen tegen V.V.G.A. 2 uit Amsterdam. Geslaagde Ouderavond BERGEN De Gidsen en Guido's hebben zich weer van haar beste kant laten zien. Wat er op de planken werd gebracht, mocht gezien worden. Aan het slot was er een „Verloting". De opbrengst daarvan was ruim 600 gulden. Een mooie som. Allen worden hartelijk bedankt. Burgerlijke Stand BERGEN Geboren: Wilhel mus J M. z. v. A. L. Bellekom en J. E. Zagers; Maria Anna, d. v. L. Bijwaard en T. Kops; Catha- i'ina S. W. Maria, d. v. A. T. P. Straathof en M. W. Zuurbier; Jo sephine C. G„ d v. J. Mulder en M. J. de Vos. Ondertrouwd: Jacob Hopman en Anna Elisabeth Boots; Cornelis Johannes Kooke en Brietje Bauk- je. EGMOND AAN ZEE Dezer dagen vergaderde de V.V.V. onder voorzitterschap van burgemeester Niele. De heer Jonker las het jaarverslag voor. De leden van de Egmondzeeër Reddingsbrigade werd dank gebracht voor hun be langeloos werk. Bij de ingekomen stukken was een schrijven uit Zuid-Scharwou- de. dat de gasten uit Egmond kunnen vissen in Zuid-Schar- woude. De penningmeester deelde mee, dat er nog een saldo was van 196,52. Hierna deelde de voorzitter me de, dat de V.V.V. een folder uit geeft in vier talen. Verder, dat in samenwerking met de Federatie,' folders aan de grenskantoren worden uitgegeven. Programma Een drietal feestavonden „Door en voor de gasten", in Juni, Juli en Augustus. Een toneelavond, aangeboden door „Het Vrije To neel". Strandfeesten in Juni, Juli en Augustus. Zwemwedstrijden, Concerten op het Pompplein, Openluchtbal op het Pompplein, Wielerwedstrijd. Motor-terrein races in Augustus, en één vuur werk, gratis aangeboden door de V.V.V. Het bestuur legde zich bij de wens van de vergadering neer, om met de Middenstandsvereni ging een bespreking te houden, om toch drie maal een vuurwerk af te steken. De heer Koen Wijker deed het voorstel om in samenwerking met de E.R.B. een prestatie-tocht over een bepaalde afstand in zee te organiseren. Ieder die dit vol brengt, ontvangt een speld of me daille. Dit voorstel werd dank baar aanvaard. De heer Bodenstaff vroeg vrij willigers om de feestverlichting aan te brengen De heer Van der Pol infor meerde of het bestuur bereid is een lijst aan te leggen van „niet aanbevolen adressen". Er zijn in Egmond diverse inwoners, die geen lid van de V.V.V. zijn, toch verhuren en al de voordelen van de Ver. genieten. De heer v.d. Pol noemde dit parasiteren. Het be stuur' zou de zaak onderzoeken. Koninginnedag EGMOND BINNEN. Het Oranje Comité heeft gemeend met de beschikbare middelen een programma te moeten sa menstellen voor de kinderen. 's Morgens om tien uur wordt voor hen in het jeugdhuis een film vertoond met als titel „De Spoorzoekers", terwijl in de na middag om half drie een kinder optocht wordt gehouden met medewerking van het fanfare corps „Eensgezindheid", waarna de prijsuitreiking volgt met trac- taties. W eersvericachting medegedeeld door het KNMI te De Bilt, geldig van Woens dagavond tot Donderdag avond: AF EN TOE REGEN Overwegend zwaar bewolkt met af en toe regen. Tot krachtig of hard toenemen de wind, aanvankelijk Zui delijk, later ruimend naar Zuid-West tot West. Weinig verandering in temperatuur Bridgeclub P. BosmanP. Ott 4014 pnt Mevr. OttM. Nanne 40 pnt A. VeugerJ. Dalenberg 39 pnt Fam. Joh C. Bruin 37 J4 pnt Fam. G. Appel 36 pnt J. de Groot—J. Eriks 35 pnt Fam J. P. Geensen 34 pnt J. BregmanP. Nanne 31 'A pnt A. vd VliesJ. Vriesman 30 pnt B-lijn; Z.E.H. pastoor S. Schilder 36 pnt J. de BeursB. Schilder 36 pnt Fam. C. Rademaker 34 pnt Joh G. BruinA. Bol 33 pnt Ko de GrootP. Visser 33 pnt W. Boontjes T. Watertor 28»/ pnt J. RavenJ. Visser 27 pnt G. VisserA. Dalenberg 23'A pnt De stand in de competitie is thans: A-lijn: 1 P. BosmanP. Ott 57,78 2 A. Veuger—J. Dalen berg 56,99; 3 Fam. Joh. G. Bruin 56,43; 4 Fam. G. Appel 54,02; 5 mevr. OttM. Nanne53,82; 6 Z.E. H. pastoor—S. Schilder 51,78; 7 J. de Groot—J. Eriks 51,18; 8 Fam. J. P. Geensen 50,50; 9 Fam. G Kadeimaker 49,82. B-lijn: 1 Mej. Ans BruinG. Visser 49.77 2 Joh. G. Bruin A. Boll 49,58; 3 J. BregmanP. Nanne 49,43: 4 A. v.d. VliesJ. Vriesman 47,82; 5 W. Boontjes T. Watertor 46,15; 6 J. de Beurs B. Schilder 45,38; 7 J. RavenJ. Visser 45,38; 8 Ko de GrootP. Visser 43,19. Besloten werd nog op Zaterdag 9 Mei a.s .deel te nemen aan de drive van onze bridgevrienden te Petten en tevens om op Zaterdag 16 Mei 1953 een openbare bridge drive te organiseren in het eigen clublokaal. Onzichtbare richting aanwijzers EGMOND BINNEN De Offi cier van Justitie bij de Alkmaarse Arrondissementsrechtbank heeft 'n boete van 25.subs 10 dagen geëist tegen J. C. Z. alhier wegens een overtreding van wegenver keersregeling. Hij had nl. bij het laden van zijn vrachtwagen hooi er niet voor gezorgd, dat zijn riehtingsaanwijzer voor het ach teropkomende verkeer zichtbaar zou blijven. Uitspraak 12 Mei. 25 jaar veevervoer LIMMEN. 1 Mei a.s. zal het 25 jaar geleden zijn dat de heer M. Zandbergen zijn zaak opende ten dienste van het veevervoer. Deze dag zal voor de heer Zand bergen zeker niet ongemerkt voorbij gaan.' temeer daar de gemeentenaren nog niet zijn ver geten, dat hij in de hongerwinter dikwijls onder zeer gevaarlijke omstandigheden toch altijd nog met voedsel in Limmen wist te komen. Nieuwe boerderij HEERHU GOW AARD-ZUID Wanneer men van Heerhugowaard centrum of langs de Middenweg richting Alkmaar gaat, dan stond daar voorheen een oude boerderij één van de oudste in Heerhugo waard. die werd bewoond door de heer J. P. van Graft. In 1947 werd naast deze oude boerderij een nieuw woonhuis gebouwd, en in de herfst van 1952 werd met de bouw van een nieuwe veestal en hooiberg, iets wat dringend nodig was, begonnen. De heer van Graft heeft zelf ontwerp gemaakt en met mede werking van de Stichting van de Landbouw, de aannemer de heer C. Kooi uit Heerhuowaard en zijn staf kwam het werk thans ge reed. De heer van Graft dié over een veestapel beschikt van ongeveer 70 stuks heeft een pracht van een staal gekregen. Het is een ruimte met stenen zolder, welke gestut wordt door vier betonnen palen. Middenin bevindt zich een pracht van een bergruimte voor hooi, stro enz. enz. Het daglicht komt door een 25- tal ramen naar binnen en een pracht van neonverlichting zorgt er voor dat ook bij donkerte het in de stallen is gelijk overdag. Er zijn in de stal 2 luchtkokers en 6 ventilatiekleppen en ook is er onder ieder raam een ventila- tiedorpel. Grote deuren welke een roman tisch idee geven doen het goed en als nu binnenkort het terrein om de gebouwen gereed komt dan kan Heerhugowaard weer trots zijn op het tot stand komen van dit mooie en doelmatige bouw werk. TOCH KONINGINNEFEESTEN HEERHUGOWAARD NRD. Men is ter elfder uren toch nog in geslaagd om te Heerhugowaard Noord een Oranje Comité in el kaar te zetten, en zelfs nog een zeer acceptabel programma voor de viering van Koninginnedag in elkaar te draaien. In het comité hebben alle ver tegenwoordigers van de paro chiële verenigingen zitting geno men. De gehele jeugd kan Don derdagmiddag genieten van een goed filmprogramma in het lo kaal van de heer Baars en des avonds kunnen jong en oud dan sen op muziek van de welbekende V olendammers. Tegelijkertijd worden in de voorzaal diverse wedstrijden gehouden. Een rook- wedstrijd, zwaardenrennen voor dames en heren, bouwplaatwed- strijden en biljartwedstrijden on der motto „Wie maakt elk uur de hoogste serie". Exploitatie van „Buiten Zorg" SCHAGERBRUG De heer F. Koks te 't Zand, die voornemens is het voormalig bejaardenhuis „Buiten Zorg" nabij Stolpen te exploiteren als vacantieoord-rust- huis, heeft in verband hiermede bereids aan het gemeentenbestuur van Zijpe verzocht hem voor be doeld perceel een verlof A, voor de verkoop van zwak alcoholische drank, te verlenen.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 2