Noordwijk en Eindhoven ontvingen rijders hartelijk Vrijheidsdorp, in 48 uur uit de grond gestampt ter RANG Suemasa Okamoto, Japans ambassadeur in ons land Ve Pezsnapetma. vaactemsteTma. Boekhouder verduisterde honderdduizend gulden Wie raadt d uitslag? igen dagen Vergokt in de. speelcluh :rant >r GEWEST cent!! TULPENRALLYE WEER THUIS Bergens equipe Bos-Eyssen moest de strijd opgeven 30 schoolkinderen gedood in krater van vulkaan Vliegtuig in zee gestort? Conzelo was productief KATHOLIEK DIPLOMAAT: 5,.,»een moeilijke on delicoï? taak DE SPELREGELS eerste prijsf 5,00 tweede prijsf 2.50 en drie prijzen van f 1.0( Woensdag 29 April 1953 Pagina 7 3541; III 750 kg prei aardappelen enh. 8; alfa kg rode 1, Beve- 12.500 kg b 31.00— stek 13.00— ieen b 17.80 20, vroege 2. rabarber .30. spinazie 00. knolbie- derie 3.00 winterian -11.00. 11.10—11.30; 3.50. Gele kool O; witte kool londe bieten B 4; 3000 kg 0; 2200 kg 10 kg rode aardappelen, 510 kg witlof 57, Afrv. 13 .pril. 6500 kg 1400 kg gele kg bieten I g witlof I 37 23—33; 15000 1.60, III 14.50 l per 100 kg. n 700—900; 8 schapen 70 75 nuchtere ig. teleurstel- ir gevr. door tp. ONGEM. N WONING, der no 17454. blad. SPREKEN in. Vlotte cursus en leerkr. zeer Ënl. onder nr. v. d. blad. ai 2 p. schud- p. ledikanten atrassen, buf- ïlkast, laden- tafels. stoelen, Spotkoopjes ils en platen, de 62, Alkm. e Alkm. bij nertje en kl. .or dame. Br. bur, v. d. bl. ["KEFFERS rtijtje stamsla- stamsnijbonen der. De Weere Abbekerk 372 inderfietsje, 8- g. a. nw. 6. Oudorp. elocette, 350 co .wart, St. An- at 17. Alkmaar nooie moderne of woonwagen r. Ruigeweg F erbrug, tel. 306 veg. vertr. een en een haard. 111, Den Hel- g. st. z. zwart motor jekker of s. Fazantenstr. Helder. MER ÏLEMENT •et 295.00 365.00 680.00 'ELLEN is 265.00 4 stoelen :et 245.00 SAMER ELEMENT r garantie 365.00 485.00 565.00 MEUBELEN tuteuils 22.90, 27.50 oelen erende kussens 59.00, 69.00 25.00 NT voor. oor karpetten iet 11 MEI iponeerd bij (Telefonisch van onze sportredacteur) NOORDWIJKWoensdagmorgen „We moeten ze deze laatste nacht geen lineaalrechte wegen geven, want dan vallen ze in slaap", heeft eens Piet Nortier gezegd. „Boch ten en nog eens bochten, laat ze maar scheuren Wel, van Echternach aan de Frans-Luxemburgse grens tot Clerveaux in het uiterste Noorden van deze prachtige staat, liggen er duizenden. Eigenlijk is het een en al bocht daar en het traject, dat daar was uitgezocht als laatste etappe van de 5e Tulpenrallye was ideaal om de rijders ivakkerte houden. Pikzwart lag de nacht over de Ardennen, waarbij slechts af en toe een matte maan door de ja gende wolkengevaartes probeerde te dringen. Maar ook beneden, op de wegen en weggetjes, die snel dalen en stijgen, werd gejaagd en gejakkerd om binnen de tijds limiet te blijven, die nogal krap was gesteld. Pijlsnel schoten de trillende monsters door de boch ten, even een trap op de rem, een schroeien van de remvoering, en dan maar weer het gaspedaal zo diep mogelijk ingedrukt. Vooruit maar jongens, naar het eindpunt. Gevechten op leven en dood op de rechte einden, waar de snellere wagens langs de achterblijvers gierden en soms vuur spoten van triomph, omdat er verbetering van positie was bereikt. Overal geheime routecontroles, 'bij Ho singen b.v. waar controleur Piet Boots uit Hilversum met doods verachting voor de aanstormende auto's sprong om de boekjes af te stempelen in de kou en de wind en af en toe in een frisse regen bui. Maar dat gaf niet, dat was all in the game. In Glerveaux, waar het kasteel weer in flood light lag te pronken, stortten de rijders zich van de helling af en kwamen met knarsende remmen tot stilstand. Soms slechts met seconden nog in handen, soms ook te laat. Wie het eerst doorkwam? Kon het een ander zijn dan die wonderbaarlijk snelle Allard met zijn Cadillac-vliegtuigmotor van Imhof en de Jaguar van Yan Appleyard? Maar in hun kielzog voerde Gatsonides zijn Ford op tijd door de finish. En als dr. Groenhart niet dat ene vermale dijde straf punt in de mist had op gelopen, waartegen hij geprotes teerd heeft, zou ook hij een ern stig concurrent zijn geweest met zijn snelle tijden in de klasse mentsproeven. De rest van de Rallye was maar kinderspel. Van Clerveaux naar het Noorden door het slapende Spa naar Luik, waar de ontvangst op de Royal Auto mobielclub zeer hartelijk was. Toen naar Nederland, dat in Maastricht, in Roermond en voor al in Eindhoven al op deze vroege morgen blijken gaf van veel be langstelling. Philips was gastvrij, zoals het ook verledenjaar het geval was. Daar konden de Ral- lyerijders zich verfrissen, zich scheren om zodoende toonbaar aan de finish in Noordwijk te komen. Te Noordwijk Daar was het ook dat wij hoor den van die Ardennen-etappe waar vele deelnemers op het laatst alleen maar pijlen zagen. De pijlen, die het traject aan gaven en waar men zich steeds maar afvroeg of die bocht al niet driemaal genomen was. De regen bleef ons ook verder gezelschap houden. Zij striemde het Brabantse land en in Rotter dam kwam een ware waterhoos over onze hoofden heen. Den Haag, Sassenheim en Noordwijk waren droog, maar juist toen wij broken. Want de zon verjoeg de uit Oss, verste motorrijder J. van onze auto voor het Huis ter Duin neerzetten, begon de regen weer neer te stromen. De Tulpenrallye was voor de genen die binnen kwamen ten einde, opde hardrijderij te Zandvoort an en dat.... dat wordt wat. waarde lezers, mor gen. Terugblik Laten wii u nog even terug voeren naar Giromagni aan de voet van de Ballon d'Alsace, waar Dinsdagmorgen om half twaalf de eerste bestofte wagens uit de Jura opdoken, op weg naar de klassementsproef. We wilden nogmaals de Allard van Imhof zien wegspurten. zoals hii dat twaalf uren tevoren had ge daan onder de striemende regen. Ja. dat avondlijk traject over de Col de Crete, de Merkstein en de Grand Ballon, daar zal nog maanden over gesproken wor den. Er zullen ook nog veel woorden vallen over die reeds ..beruchte" vijf extra minuten die Piet Nortier de rijders had geschonken als compensatie voor e mist Slechts 97 van de 237. dus veel minder dan de helft, bleek in Belfort strafnuntloos te zijn. Het waren er 19 geweest als Piet Nortier zijn hand niet over ziin hart had gestreken Vele rijders waren het er echter niet mee eens omdat nu de 19 knapen die het wel klaarden, nadeel ondervonden. Daaronder waren 7 Volkswagens Maar de karavaan trok verder, de Jura in naar Genève, opnieuw de Jura in en daar naar de Col de la Faucille. Ergens in de buurt van Besancon kwam het einde voor de dappere Bergense eauipe Bos Eijssen, die een paal langs de weg ramde en de wagen van voren flink beschadigde. Geen verwondingen gelukkig, maar het Rallye-avontuur was voor hen voorbij. Vlot verloop Niet voor 221 anderen, die. strafpunten of niet. doorzetten. De Ballon d'Alsace voor de twee de maal op. in vliegende vaart de Ballon weer af naar St. Mau rice dat al ziin inwoners buiten had opgesteld om de karavaan te begroeten. Toen regelrecht naar het Noorden, door de dalen en over de bergen van de Vogezen naar Gerardmer. dat zijn liefste meisjes naar het tiidcontrolepunt had gestuurd met bloemen ter be groeting. en waar het Lac Noir glanzender dan ooit in de ietwat, waterige zon lag te dromen. De vijftien bergen lagen er ook. niet zo grimmig meer als die reuzen even zuidelijker, waar de halve karavaan ziin nek over had ge- wolken en zo enthousiast was het Rallye-leger. dat de speciale etappe van Longumer naar St. Marie aux Mines geen moeilijk heden opleverde. Vlot joegen de wagens over de. Col de la Schlucht en hoe al die andere ook mogen'heten. Het waren er vijftien, goed geteld. Want ia. Piet Nortier vergist zich niet al te gauw. ook niet in de menta liteit en de kunde van ziin rij ders. Twee dagen en twee nach ten was de Rallye nu al oud. Acht en veertig uur zonder be hoorlijke nachtrust of verzorging, met daarbij bovendien dat mist- traject op de Maandagavond waar men elkaar de stuipen op het lijf joeg. onderweg elkaar niet durfde passeren en de waag halzen soms grote onrust zaai den onder de rijders, die in een lange file achter elkaar zaten. Er was slaap, veel slaap en de Ardennen met ziin duizend boch ten wachtte voor de laatste vuur proef. Vandaar de rit in een ruk door via Straatsburg. Saarbruc- ken naar Echternach. Toen be gon het verhaal dat wij hier boven al brachten BLOESEMRIT DOOR DE BEEMSTER PURMEREND De bloesemrit door de bloeiende Beemster voor wielrijders, bromfietsen en moto ren is een eclatant succes gewor den. In totaal namen bijna 350 personen aan deze prachtige rit deel. Er waren uit alle hoeken van ons land naar de Beemster getrokken en zelfs waren er en kele automobilisten uit België. De uitslagen luiden: Rijwielen: 1 B. Lenaten, Velsen, 42 p.; 2 J. Oosterbeek, Amsterdam, 44 p. De verstkomende fietser was J. v.d. Vijver uit Breda, die bij Maastricht was gestart. Bij de bromfietsers werd 1. K. van Olst, Krommenie, 17 p.; 2 J. ten Kate, Amsterdam, 18 p.; 3 H. de Graaf, Enkhuizen, 18 p.; 4R.'v.d. Velde, Enkhuizen, 18 p.; 5 mevr. Van Oost, Krommenie, 19 p.; 6 Herder Amsterd'am, 20 p. Motoren en auto's: 1 J. Lommers, Hoorn, 2 p.; 2 Maijer, Koedijk, 3 p.; 3 Mooy, Oostzaan 5 p.; 4 mevr. Oly- Mars, Beemster 5 p.; 5 K. Koe dijker, Kwadijk, 5 p.; 6 Van der Kooij, Leeuwarden, 5 p. De ver ste bromfietser was M. Kuipers Heiloo uit Amsterdam (die ge start was te Charleroi in België) en de verst komende automobilist was J. C. Baler uit Rotterdam, die gestart was te Mons. De oud ste fietser was H. Somer uit Am sterdam 45 j., oudste bromfietser dokter Donker uit Ilpendam, 79 jaar, oudste motorrijder F. B. Mauwtjes uit Oostzaan 63 j. en oudste automobilist J. Kouseband uit Breezand, 61 j. De motorclub Anna Paulowna nam met 41 mo torrijders aan de bloesemtocht deel; de grootste bromfietsclub was „Victoria" uit Amsterdam met 36 deelnemers. Een nieuw lid ZIJPE De heer G. Duinker ken te Schagerbrug is als verte genwoordiger van de Christelijke vakbeweging aangewezen als lid van de Plaatselijke Revisie in stantie voor sociale bijstand en van de Commissie gemeentelijke sociale werkvoorziening voor handarbeiders in deze gemeente, zulks in de plaats van de heer L G. Verschoor die de gemeente heeft verlaten. Actie Herwonnen Levenskracht NW NIEDORP Het bestuur van „Herwonnen Levenskracht" en K.A.B. belegde een vergade ring waarop als spreker optrad de heer Blijenberg uit Amsterdam. Spreker hield een gloedvolle rede. waarin vooral de nadruk gelegd werd op de noodzaak tot het komen van meerdere dona teurs om zodoende H.L. aan de hoognodige financiën te helpen. Ook op het punt van de lande lijk voorgestelde jubileum-actie, in verband met het 40-jarig ju bileum van H.L., werd gevraagd het beste beentje voor te zetten. Postbestellec Asjes gaat met pensioen BEEMSTER De bekende postbesteller uit de Z.O. Beem ster, de heer D. Asjes, gaat per 1 Mei a.s. de dienst met vervroegd pensioen verlaten, nadat hij 34 jaren op de meest voorbeeldige wijze zich van zijn t'aak heeft ge kweten bij het dagelijks bezor gen van de post. TOKIO. Men vreest, dat dertig kinderen om het leven zijn gekomen in de krater van de 'vulkaan Aso Kioesjo, het zuide lijkste Japanse eiland. Op het ogenblik van een plotselinge uit barsting bevonden zich Maandag 400 schoolkinderen, die een uit stapje maakten, op de berg. De politie heeft meegedeeld, dat het nog wel twee dagen zal duren voor reddingsploegen de krater kunnen betreden. Tot gis teren waren vijf lijken geborgen en vast staat, dat tenminste tien kinderen zijn omgekomen. Men vreest echter, dat het aantal slachtoffers tot dertig zal stijgen. Ongeveer honderd personen lie pen lichte verwondingen op. Er bestaat weinig hoop, dat zich in de krater nog overleven den schuilhouden in grotten. Zelfs indien zij niet door de gloeiende lava zouden zijn ver teerd, zouden zij toch door de grote hitte zijn omgekomen. Dinsdag was de Aso nog niet tot rust gekomen. Er werden krachtige bevingen geregistreerd en men verwacht een nieuwe uit barsting. Dinsdag werd gloeiende as de lucht in geslingerd en vlammen uit de kratermond scho ten hoog op. Burgerlijke Stand ZIJPÊ. Geboren: Albertus Jacobus Maria. z. v. A. S. de Wit en A. M. Ligthart; Elisabeth Agnes Maria. d. v. N. J Groot en Cornelia M. A. Praat. Ondertrouwd: Willem Visser, 36 jaar. te Alkmaar, en Geertje Rijs, 36 jaar. Overleden: Trijntje Hoogvorst. 67 jaar. echtg. van J. S-warthof: Maartlë Vader. 75 jaar. wed. van G. Maters: Wilhelmina Jo hanna van Nieuwkoop 6 dagen, d. v. C. van Nieuwkoop en S. de Jong; Aafje Schepers. 80 jaar. echtg. van P. Schager. 's-GRAVENHAGE, 28 April Naar het A.N.P. verneemt zou van de Franse treiler „Monts des chats" gezien zijn, dat een vlieg tuig op een afstand van ongëveer 50 mijl ten Zuid-Westen van Lands End in zee gestort is. Grote deelneming wielerwedstrijden PURMEREND Voor de wie lerwedstrijden op Koninginnedag dwars door onze stad, bestaat grote belangstelling van de zijde der renners. Zowel bij de ama teurs als bij de nieuwelingen hebben zich vijftig renners laten inschrijven. Het publiek heeft overal vrije toegang. Veemarkt Purmerend 28 April. Met een klein aan bod en betere prijzen had de han del in vette koeien weer een le vendiger aanzien. Op de gelde markt viel het aanbod niet tegen. Er was ook aardig vraag en de prijzen waren allesbehalve slecht. Bij de verse koeien ging het maar kalm aan evenals bij de pinken. De nuchtere kalveren deden het vrij goed. Ook voor de fokkers waren er flink wat kopers. Goed gezocht was ook een goed ge- bruiksdier. Op de wolveemarkt was een gering aanbod. Fokscha pen al eveneens. Óverhouders met vlees waren goed gezocht voor de export; de prijzen waren hier ook goed. Bij de geiten ging het stug, bij de vette varkens liep het beter. Goede slachtvarkens waren licht aangeboden, vandaar hogere prijzen. Vette zeugen 'deden het niet best. Op de biggenmarkt was een groot aanbod, de hgndel was er dan ook vrij traag en met la gere prijzen Ook het grote aanbod van fokzeugen werd maar traag verwerkt. In de paardenhoek ging het kalmpjes aan en op de pluim- veemarkt liep het al niet veel beter. (Advertentie) s-GRAVENHAGE De oorlogscorrespondent le Luit. J. Rups schrijft aan de LegervoorlichtingsdienstIn het gebied, waar vroeger het Koreaanse dorp Munsan-Ni heeft gestaan, is een splinternieuw tentenkamp verrezen. Het is een groot kamp, waarin de tenten keurig in rijen staan en de vakken zijn gescheiden door lage hekken van prikkeldraad. Het is er zo schoon, dat men bang is om een sigarettenpeukje op de grond te werpen en de tenten zijn zo nieuw, dat het donkergroene zeil nog glanst in het zonlicht. IR, Mient 6-8 Een groot bord bij de ingang toont de woorden: Freedom vil lage" Dit is het Vrijheidsdorp, waar op het ogenblik geallieerde militairen worden ontvangen, die zijn vrijgelaten uit communis tische krijgsgevangenkampen in Noord-Korea. Omdat de uitwis- selingsovereenkomsit spreekt over zieke en gewonde krijgsgevange nen worden aan de inriohting van het kamp bijzondere eisen ge steld. Freedom Village is een bijzon der kamp. Bijzonder is in de eer ste plaats de wijze, waarop het is opgericht. Zondagavond kreeg 'n Overste van de le Amerikaanse Mariniersdiyisie een telefoontje van de divisiecommandaint dat in de kortst mogelijke tijd een aan eisen zus en zo beantwoordend kamp moest worden gebouwd. „Ik herhaal: in de kortst mo gelijke tijd, begrijpt u?" zei de commandant. „Hoe lang denkt u daarvoor nodig te hebben?" De Overste dacht even na en re kende snel uit het hoofd: „Twee maal vier en twintig uur, S-ir". Zware bulldozers en graders maakten Maandagochtend in en kele uren het terrein gelijk en onmiddellijk daarna verrezen de eerste tenten, die met vracht auto's werden aangevoerd, Ge nisten plaatsten aan de voor zijde onder een houten afdak 'n hchtaggregaat en rondom het kamp werden hoge palen opge richt met schijnwerpers in de top. Bij het aanbreken van de eerste nacht baadde het kamp in een zee van licht zodat men ook des nachts kon doorwerken. Twee dagen en twee nachten gonsde het terrein van activiteit, auto's reden af en aan en ma chines ratelden. En Woensdag ochtend na precies twee maal vier en twintig uur stond het kamp er kant en klaar, compleet met vier operatiekamers en vier rontgenr af delingen, volledig in- Beroepsvoetbal in Joego Slavië Joego-Slavië heeft voor 25 voet balclubs uit de hoogste afdelin gen het 'beroepsvoetbal aanvaard, tieze clubs zullen in staat zijn hun spelers salaris te betalen tot een maximum als vastgesteld door de Joego-Slavische Voetbal- federatie. De rest van de 1426 clubs blijft amateur. gericht, om ernstige zieken en gewonden ter plaatse te behan delen. Op een met metalen pla ten belegde parkeerplaats voor helicoptères stonden enkele van deze wonderlijke vervoermidde len gereed om degenen, die daar voor in aanmerking kwamen, naar een van de grote hospitalen of hospitaalschepen in het achter land te transporteren. Er zijn af delingen, waar de ex-krijgsge vangenen worden voorzien van nieuwe kleding en versnaperin gen, in andere afdelingen krij gen de geestelijke verzorgers ge legenheid om diegenen, die daar behoefte aan hebben, geestelijke bijstand te verlenen. Petten met 53 verslagen Con Zelo is er in geslaagd in Petten een volkomen verdiende overwinning te behalen. In de eerste helft domineerde Con Zelo gesteund door de wind, volledig. Reeds na 8 minuten wist de mid denvoor met een lage schuiver te doelpunten. Er ontstonden vele hachelijke momenten voor het Pettenner doel, maar toch was er reeds een half uur gespeeld toen de thuis club-spil in eigen doel kopte. Na de rust toog Con Zelo weer ten aanval en na 5 minuten schoot de midvoor hard tegen de lat. De terugstuitende bal werd door de linksbinnen opgevangèn en keu rig ingeschoten (0—3). Zo bleef de stand tot het laatste kwartier. Toen volgde er nog een hele doel- puntenregen. Eerst scoorde de linksbuiten der gastheren en eni ge minuten daarna belandde een Freedom village was gereed om de geallieerde militairen te ontvangen, die dezer dagen uit de communistische krijgsgevan genschap worden ontslagen en bij het bezichtigen van deze -per fecte inriohting krijgt men de overtuiging, dat kosten nog moei te gespaard zijn om de gevange nen zo goed mogelijk te ontvan gen en te verzorgen, voordat zij op de snelste wijze worden door gezonden naar hun land van her komst. f. 's-GRAVENHAGE ,,Deze oorlog was voor'ons een zeer kostbare les, maar wij hopen oprecht het zware verlies het beginpunt te doen zijn van een weg, die tot iets beters leidt. Het kwade moet worden veranderd in het goede", i Aldus de 60-jarige diplomaat Suemasa Okamoto, de eer ste Japanse ambassadeur bij ons Hof na de bevrijding, in een gesprek met een A.N.P.-redacteur. Ambassadeur Okamoto, die eind vorig jaar tot hoofd van de Japanse diplomatieke missie in ons land werd benoemd voor de oorlog had Japan in ons land een gezant en reeds enige maanden hier in functie is, be trok dezer dagen zijn nieuwe re sidentie te Wassenaar. Hij heeft een lange en veelbewogen di plomatieke loopbaan achter zich Hij is er zich van bewust hier een moeilijke en delicate taak te hebben. „Uw land heeft aller minst prettige herinneringen aan Japan. Er is veel kwaad ge schiedt in Indonesië". Hij roert dit terg punt even aan, nog voor voorzet van de Pettenner rechts- wij het zelf ter sprake hebben buiten in 't Con Zelo doel (23). Onmiddellijk beantwoordden de bezoekers dit offensief en na keurig samenspel doelpuntte de middenvoor (2—4). Vlak daarop toen de middenvoor alleen voor de Pettenner keeper verscheen, schoot deze de bal in 't uiterste hoekje (25). Nog even probeer de de thuisclub het spel te ver plaatsen en zowaar kwam er nóg een doelpunt. Een vêr schot sprong net voor de keeper om hoog en bij zijn pogingen om het leder onder controle te krijgen werkte hij het in eigen doel (3—5). gebracht. Wij zullen ernstig stre ven naar het verbeteren der be trekkingen en het verkrijgen van een goede verstandhouding, zo merkt hij op. Wij zullen dat alles niet kunnen forceren, het zal ge leidelijk aan moeten groeien. De tijd zal veel kunnen doen. Hij spreekt over het Japanse mili tairisme van voor en in de oor logsjaren. Het leidde tot exces sen: „Zelfs voor ons was het moeilijk de militaire suprematie tegen te houden of aan banden te leggen. Zij heeft geleid tot 't brengen van zeer grote offers. Daaruit moeten wij thans de les sen en de kracht putten opnieuw te beginnen." Hij gaf ons toe, dat Japan ze ven jaren achter de rug heeft, die hebben geleid tot een grote verandering in het politieke le ven en die een zeer belangrijke periode vormen uit de politieke geschiedenis in het verre Oosten. Ér heeft zich een Japanse de mocratie gevormd uit de na oorlogse chaos. Zij is niet een zelfde als de democratieën in 't Westen, maar zij zal samenwer king met de Westerse democra tieën nodig hebben, om op de juiste wijze te groeien. Ervaren diplomaat De heer Okamoto studeerde aan de keizerlijke universiteit te Tokio rechten en politieke we tenschappen. Na in 1917 te zijn afgestudeerd kwam hij bij het ministerie van Buitenlandse Za ken in Tokio. Na .reeds enige ma len uitgezonden te zijn geweest, verliet hij in 1937 zijn land, ten einde de post van consul-gene raal en ambassaderaad te Shang hai op zich te nemen.. Daar kreeg hij in de zomer te maken met 't China-dncident. Het waren voor de enige civiele vertegenwoordi ger van Japan, aldaar moeilijke dagen. Het jaar daarop zag men hem als ambassaderaad te Lon den. Zijn dhefs waren loen de te genwoordige minister-president Sjigoroe Josjida en de huidige leider van de oppositie Mamoroe Sjigemitsoe. In 1940 trad hij uit de diplomatieke dienst, om in 1941 te worden benoemd tot con sul-generaal te Singapore, een in die periode zeer belangrijke post Hij arriveerde er drie dagen voor de oorlog er een aanvang nam. Evenals in Shanghai en in Lon den maakte hij er onmiddellijk kennis met de bombardementen Waren het in Londen Duitse bommen, in Singapore had hij te maken met de bombardementen van de Japaqse luchtmacht. „Ik ben wellicht de diplomaat met de grootste ervaring in bombarde menten," zo voegt hij er aan toe. Na zijn kort verblijf in Singa pore was hij zeven maanden in India Men kreeg toen de uitwis seling van Japanse en Britse di plomaten en hij ging naar Loren zo Marquez in Portugees Oost- Afrika. Daar kreeg hij de op dracht naar Europa te gaan. In 1942 werd hij benoemd tot Ja pans gezant in Zweden. Hij was er drie jaren, om in 1945 naar Ja pan terug te keren als diplomaat in ruste. Ten slotte werd hij in 1952 weer geroepen tot een di plomatieke post, ambassadeur in ons land. De heer Okamoto, die katho liek is, kwam naar ons land" met zijn vrouw en een zijner twee ling-dochters. De andere dochter voegde zich onlangs hier bij haar ouders. Beide dochters bezochten evenals zijn vrouw, de school van het Heilig Hart te Tokio', waar aan ook een college is verbonden en die de ambassadeur een van de beste onderwijs instellingen in Tokio noemde. 's GRAVENHAGE. 28 April Hedenochtend heeft de Officier van Justitie bij de Rechtbank te 's Gravenhagc een eevangenis- straf van twee jaar en zes maan den eeëëist tegen de 34-jarige boekhouder W. S. te 's Graven- hage. die terecht moest staan, omdat hij in 1951 en 1952 ruim 97.000 van de aannemersfirma waar hij werkte, had verduis terd. Voorts had hii een cheaue aan de Twentsche Bank. op naam van ziin werkgever vervalst en met deze vervalste cheaue 2900 geind. S. bekende ter zitting deze fei ten te hebben gepleegd. Het geld dat hii had verkregen door de boeken te vervalsen, en geïnde verspeeld. Hii was o.a. terecht gekomen in de speelclub „Aristo" te Scheveningen en had daar steeds meer geld verloren. Aanvankelijk had S. toegege ven dat hii. nadat de vervalsin gen en verduisteringen waren bekend geworden, nog eens 400 had meegenomen. Thans verklaarde hii dat hii zich dit bedrag enige dagen later had toegeëigend uit ontvangsten van de firma Het voorlichtingsrapport over verdachte, die 17 iaar bii deze firma -was werkzaam geweest, luidde ongunstig. Mr. P. van 't Hoff Stolk. die S verdedigde, vroeg om een psychiatrisch rapport over ver dachte. hetgeen de Officier van Justitie niet nodig achtte. Uit- huren niet af te dragen, had hii spraak over veertien dagen. De opgaven van vorige week leverden inderdaad nogal moeilijk heden op. Weinige inzenders hielden er rekening mee, dat H.S.V. een punt kon kwijt raken aan Texel en ook V.V.W. achtte men favoriet tegen R.K. D.V.O. Verrassend was het vertrouwen, dat vele inzenders in Always Forward hadden, een vertrouwen, dat niet is beschaamd. Drie sportkenners behaalden zes punten en velen kwamen er tot vijf. Hier zijn de gelukkige winnaars: 1 N. DUIN, Hoogkarspel, 363; 5.00; 2. A. GROOT, Venenlaan 165, Hoorn; 2.50; 3. G. OUD, Hoofdstraat A 254, Bovenkarspel; ƒ1.00; 3. C. BOEKEL, Baansingel 82, Alkmaar; 1.00; 5. J. ZWAGERMAN, Nieuwstraat 65. Den Helder; 1.00. En nu maar knobbelen op de volgende wedstrijden: UITSLAG NIET INVULDEN AIcmaria V.Hollandia LimmenH.S.V. AssendelftR.K. A.F.C. R.K. E.D.O.—St. George Vios—J.V.C. Naam: Woonplaats: Adres: 1. Achter de namen van de clubs de CIJFERS plaatsen,, waarmede volgens uw mening de wedstrijd zal worden beslist. Voor elke goed geraden uitslag worden twee punten toegekend. Voor het juist voorspellen' van winst of gelijk spel, doch niet met de goede cijfers, krijgt men één punt. Voor de beste radefs (even tueel door het lot aan te wijzen), worden de volgende prijzen beschikbaar gesteld: 2. Oplossingen met duidelijke vermelding van naam en adre bij voorkeur op bovenstaand invul-formulier moeten als brie worden verzonden. De enveloppe NIET dichtplakken en op d( enveloppe schrijven „VOETBALPRIJSVRAAG", daarmee bespaar U ons veel werk. 3. Oplossingen moeten uiterlijk ZATERDAG 12 UUR aan he bureau van dit blad zijn bezorgd Er wordt over de toekenning van de prijzen geen correspondentie gevoerd.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 7