Eisenhower besnoeit met 8V2 milliard begroting Y.S. Nog geen wapenstilstand op Korea in zicht Herdenking 100ste sterfdag van pater Roothaan S.J. Mgr. Alfrink antwoordt minister Donker Pleidooi voor herstel der politieke eenheid Regering van Pakistan komt Christenen tegemoet Reorganisatie gelast van departement van defensie De onderscheiding voor Mgr. Alfrink Aartsdiocesane middenstandsbond Aziatisch land ongeivenst om toezicht te houden Anti-christelijk wetsvoorstel na protestnota's ingetrokken Novene voor zaligverklaring Vrijdag 1 Mei 1953 Pagina Si WASHINGTON, 30 April (Reuter) President Eisen hower heeft Donderdag op zijn wekelijkse persconferen tie meegedeeld, dat hij de begrotingsuitgaven voor het belastingjaar 1953-'54 met 8,5 milliard dollar zal be snoeien. Deze bezuiniging zal voor het grootste deel wor den verkregen door vermindering van uitgaven voor defensie en hulp aan het buitenland. De president wilde niet mee delen, hoeveel de hulp aan het buitenland zou worden verlaagd. Hij zei, dat hij Donderdagoch tend leiders van het Congres had meegedeeld, dat hjj het Congres zal verzoeken voor het komende belastingjaar 8,5 milliard dollar minder toe te wijzen dan was gevraagd door de vorige regering. Ex-president Truman had in Januari, kort voor zijn aftreden, de kosten van de verdediging in 1953-54 geraamd op 46 milliard en de uitgaven voor hulp aan het buitenland op 7,6 milliard dollar. President Eisenhower deelde Don derdag voorts mede niet in te zien, hoe tegen het eind van het belastingjaar 1954 (30 Juni 1954) de Amerikaanse begroting slui tend gemaakt zou kunnen wor den. Ook geloofde hij niet, dat het Congres de verlaagde begro ting, die hij binnenkort zou in dienen, verder zou kunnen ver lagen zonder de politiek van zijn regering te veranderen en de regering in grote verlegenheid te brengen. De vermindering zal geen in vloed hebben op de defensieve kracht van het land. Reorganisatie departement van defensie President Eisenhower heeft Donderdag een plan tot herzie ning van de organisatie van het departement van defensie bij het Congres ingediend. Volgens dit plan zouden de burgerlijke hoof- H.M.C. WON OOK DE TWEEDE WEDSTRIJD GRONINGEN. HMC de Groninger katholieke hockey club heeft ook de tweede pro motiewedstrijd voor een plaats in de tweede klasse tot een goed einde weten te brengen. Dit keer is er echter harde strijd voor no. dig geweest, daar GCHC 2 een tegenstander van formaat bleek te zijn. HMC won door een doelpunt van Rottinghuis, halverwege de tweede helft gescoord, met 1-0. Na afloop diende GCHC een protest in, daar de scheidsrech ter geen strafbulley aan GCHC had toegekend, toen Terlingen een uit een strafcorner inge schoten bal met de voeten keer de. De strafbulley werd alsnog genomen, maar Terlingen stopte de bal, zodat de eindstand de finitief 10 voor HMC bleef. Het was de beste wedstrijd tot- nutoe door HM*l gespeeld. den van de strijdkrachten meer gezag krijgen ten koste van de commissie van staven. Het plan voorziet voornamelijk in de benoeming van zes nieuwe ondersecretarissen van defensie en de afschaffing van de raad voor munitie, de raad voor we tenschappelijk onderzoek en ont wikkeling, het bureau voor de leiding van de bevoorrading en het bureau van de directeur van de installaties. In zijn boodschap tot het Con gres zeide Eisenhower, dat het personeel bij de diensten van het departement van defensie met Industrieschap in Zaanstreek De acht Zaangemeenten gaan over tot stichting van een in dustrieschap, een rechtspersoon lijkheid bezittend lichaam dat de industriële ontwikkeling van de Zaanstreek verder wil bevorde ren. o.a. door het bouwklaar ma ken van terreinen voor industrie. Burgemeester W. Thomassen van Zaandam deelde gisteravond in de gemeenteraad mede, dat als eerste object ter hand zal worden genomen de aanleg van en grote insteekhaven in de Zaan onder de gemeente Wormer. De papierfabriek van Van Gelder Zonen die nu zo achteraf in het land ligt zal daardoor in open verbinding komen met uitstekend vaarwater. Van de onrendabele kosten nemen het rijk en de provincie resp. 80 pet. en 10 pet. voor hun rekening. R.K. Universiteit Gepromoveerd tot doctor in de rechtsgeleerdheid op proefschrift getiteld: „De dualiteit van kerke lijk en burgerlijk huwelijk", de heer A. J. M. van Overveldt, ge- 500 zou kunnen worden beperkt, boren te Bergen op Zoom. (Vervolg van pagina 1 Excellentie, Namens het Hoogwaardig Episcopaat van Nederland moge ik Uwe Excellentie in de persoon van Uwe Excellentie Hare Majesteit en geheel Haar regering oprecht danken voor de hoge onderscheidingdie U zo juist aan het Hoogwaardig Episcopaat hebt willen uitrei ken naar aanleiding van het eeuwfeestdat wij gaan her denken van het herstel der kerkelijke hiërarchie in Ne derland. Mijn ambtgenoten en ik zijn door dit bewijs van medeleven en door dit teken van waardering ten zeerste getroffen. En ik kan U de verzekering geven, dat geheel het Katholieke volk van Nederland datgene, wal zojuist hier is gebeurd, met de grootste vreugde zal vernemen. Ik zal mogen veronderstellen, dat de Nederlandse regering door deze allervriendelijkste geste tegenover het Nederlandse Epis copaat bedoelt uit te drukken, dat zij waardering heeft voor datgene, wat de Katholieke Kerk in Nederland in de afgelopen honderd jaar voor het Neder landse volksbestaan betekend heeft. Ik behoef hiervoor niet terug te grijpen op de gebeurtenissen van de laatste oorlog, die ons nog zo vers in het geheugen lig gen en toen wel zo heel duide lijk is gebleken, wat een gods dienstige overtuiging voor het land betekend heeft. Maar in alle omstandigheden blijft het waar, dat het voor een land en voor een volk van onbe rekenbare waarde is, wanneer de Men is thans bezig de rijks weg Arnhem-N ijmegen op dubbele breedte te brengen. Het leggen van de betonnen bovenlaag op het nieuwe weg gedeelte is reeds begonnen. Op de voorgrond de werk zaamheden aan het nieuwe weggedeelte; op de achter grond: de bestaande weg. TAFELTENNIS Assen won van Groningen ASSEN In de cantine van Stork pompen bonden drie teams van de Asser bedrijfstafeltennis- bond Woensdagavond de strijd aan tegen drie teams van de be- drijfstafeltennisbond uit Gronin gen. De Assenaren behaalden een duidelijke 228 zege. Het eerste Asser team, bestaan de uit de heren Overbeek, De Vries en Klok speelde met 5—5 gelijk, doch het tweede team, dat bestond uit de heren Burgwal, Van Unen en Heling won met 82. De dames spanden echter de kroon. Het derder Asser team, mevr. Burgwal, mej. Meijer en mej. Boes, wisten de Groninger dames met niet minder dan 9—1 te verslaan. De in een prettige en sportieve geest gespeelde wedstrijd is der mate uitstekend geslaagd, dat be sloten werd in het najaar een returnwedstrijd in Groningen te spelen. De voorzitter van de Asser bedrijfstafeltenriisbond, de heer Marink, alsmede diens Gro ninger collega, de heer Wolde- ring, spraken na afloop vriende lijke woorden over en weer. Groenteveiling HOOGEZAND-SAPPEMEER Kaskomk. a 5153; b 48; c 44; platgl. komk. a 4965; b 4358; prei a 31—32; rabarber 1—9—15; snijmoes 33—37; spinazie 1 11 18; 2 1114; tomaten a 290; b 270; d 150180; witlof a 37; krop sla a 9—13.10; b7—8; radijs 6—10. Kaasmarkt Gouda GOUDA, 30 April. Aanvoer: 57 partij; notering: le kwaliteit met rijksmerk 2.052.11; 2e kwa liteit met rijksmerk 1.992.04. Overzicht: handel kalm. Markten Barneveld BARNEVELD, 30 April. Pluim- veemarkt. Aanvoer ca 26.000 stuks De handel in slachtkippen was kalm met ongeveer dezelfde prij zen als vorige week. De aanvoer van jonge hanen was iets groter. De bestede prijzen waren voor zware rassen moeilijk te hand haven, voor witte wat hoger, doch de handel was enigszins stug. Prijzen: slachtkippen, zware f 1.802.witte f 22.10, jonge hanen, witte van 1 kg en zwaar- Katholieke Kerk de mogelijkheid ^er f3—3.20, andere rassen f2.25 Dit is het kampioenselftal van HMC. Onder van links naar rechts: N. Bulder, R. Wortelboer, P. van. Rooy, R. Terlingen; boven: H. Bax, J. Beynes, J. Wilbrink, G. Korfage, J. Rot tinghuis, J. Ahrend. (Van onze verslaggever) Op de zitting van de Centrale Raadsvergadering van de Aarts diocesane Katholieke Midden standsbond te Zeist kwam de politieke eenheid der katholieken ter sprake. Op een opmerking van de vertegenwoordiger van de afdeling Baarn, die zelf over tuigd KVP-er haar toch zo ruim zou willen zien. dat men behalve aan de KVP, ook aan de andere richtingen van katholie ken aandacht wilde schenken (omdat daartegen geen princi piële bezwaren bestaan), ant woordde de voorzitter, de heer A. Oostermeijer, slechts met ver wijzing naar zijn openingswoord, waarin hij het nl. betreurd had. dat de katholieken in Juni 1952 een domme streek hadden uitge haald. De voorzitter gaf geen ge legenheid hier nader op in te gaan. Tijdens de rondvraag kwam bet thema opnieuw ter sprake. Velen waren van oordeel, dat als de Weltergroep te veel zou groeien, de katholieke eenheid werd verbrokkeld. De voorzitter zegde tenslotte toe graag te willen meewerken om de eenheid te herstellen. On der applaus werd besloten, dat het bestuur aan het hoofdbestuur van de NRKM een dringend ver zoek zou richten, al het mogelijke te doen om tot een herstel der katholieke politieke eenheid te geraken. Als lid van het hoofdbestuur werd in de. plaats van de heer v. Hamersveld, die onlangs over leed, de heer A. M. V. Leyen- horst uit Amersfoort gekozen. Er werd o.m. ter tafel gebracht, dat dit jaar in Apeldoorn het 40-jarig bestaan van de Katho lieke Middenstandsbond en het heeft om in alle rust en vrede haar gelovigen te vormen en te leiden naar de principen van onze heilige godsdienst. Immers een godsdienstig mens is een goed staatsburger. En een goed katholiek is noodzakelijk een goed lid van onze samen leving. Vanzelfsprekend is het niet de taak van de Kerk om goede staatsburgers te formeren. Zij heeft een hogere roeping en een meer geestelijke taak. Het is de taak, die Christus haar heeft opgelegd om de waarheid te pre diken, die Hij op deze aarde heeft gebracht. Zij heeft niet de op dracht om de mensen op te voe den tot kinderen van de staat, maar ze op te voeden tot kinde ren Gods. Maar juist daardoor leert zij haar gelovigen alle deugden, die hen maken tot goede burgers van het land; zij leert ze eerbied te hebben voor het gezag; zij leert ze onderdanig te zijn aan de wet ten van het land; zij leert ze eerlijkheid, naastenliefde en lief de voor het vaderland. Vandaar dat een wijs bestuurder de waar de van de godsdienst voor het land zal weten te begrijpen en aan de Kerk de gelegenheid niet zal onthouden om haar taak te vervullen in rust en vrede tot zegen van het land. Excellentie, ik heb de overtui ging, dat ik in deze vriendelijke geste van de regering datgene mag zien, wat ik zojuist naar voren heb gebracht. Ons Neder landse volk is altijd een gods dienstig volk geweest. De christe lijke levensovertuiging heeft er vanaf de dagen van Willibrord hier in Utrecht diep wortel ge schoten. Wanneer ook iemand deze christelijke overtuiging niet met ons kan delen, hij kan toch het inzicht dragen, dat de gods dienstige waarden van de groot ste betekenis zijn voor het leven van het individu en voor 't leven van geheel de volksgemeenschap. Excellentie, ik moge U namens het Hoogwaardig Episcopaat op recht ervoor danken, dat de rege ring deze gedachten naar voren heeft willen brengen. Ik moge de regering oprecht danken voor de goede samenwerking, die er in het verleden tussen de rege ring en de Katholieke Kerk is geweest. Ik wil U namens het Episcopaat graag de verzekering geven, dat wij geen andere be doeling hebben dan deze goede harmonie te bestendigen en te bewaren, omdat wij de -overtui ging hebben, dat zij tot heil strekt van de Kerk, maar ook tot heil van ons volk, dat volk, dat wij liefhebben tot in het diepst van onze ziel, dat volk, waarvoor wij alle dagen de Almachtige God vragen, dat Hij het mag zegenen. En aan het einde van dit korte woord moge ik namens het Hoog waardig Episcopaat en namens alle katholieken van Nederland onwankelbare trouw uit- —2.50, alles per Ijg; overige per stuk: oude haneft f2.504.50, oude eenden f 11.90, tamme ko nijnen f 48.tamme jonge dui ven f 0.700.90. Eeiermarkt. Aanvoer ca 950.000 stuks. Handel zeer traag. De voor het binnenland bestede prijzen waren te hoog voor de export. Prijzen: f 13.5014.algemene prijs f 13.60 per 100 stuks; kilo prijs f2.24. Veluwse Eierveiling BARNEVELD, 30 April. Aan voer ca 825.000 stuks. Handel zeer traag. Prijzen: kippeneieren van 59 t.m. 63 gram f 13.2513.84, kalkoeneieren f21.ganzeneie ren (middel) f 23.eendeneie ren van 64 t.m. 72 gram f 10.50 10.90, alles per 100 stuks. Varkensmarkt Barneveld BARNEVELD. 30 April. Aan voer ca 160 stuks. Handel kalm. Prijzen: biggen f4252.drach tige zeugen f 260350.alles per stuk. De geallieerden hebben Donderdag het communistisch denkbeeld om een Aziatisch land aan te wijzen als neu traal land, dat toezicht moet houden op de krijgsgevan genen, die niet gerepatrieerd wensen te worden, van de hand gewezen. Generaal Harrison, de Amerikaanse luite nant-generaal en voornaamste geallieerde gedelegeerde, zeide, dat de ligging in de nabijheid van communistische landen de Aziatische landen blootstelde aan communis tische invloed. Generaal Harrison heeft dit standpunt gistermorgen uiteenge zet tijdens de bijeenkomst van de wapenstilstandsdelegaties te Pan- moenjon, die een en vijftig mi nuten duurde. Beide partijen be sloten heden weer te vergaderen. Aan het slot der besprekingen van Donderdag zei de generaal: „Wij hebben nu gedurende vier dagen vruchteloze besprekingen gevoerd, zonder dat er enig teken van werkelijke vooruitgang is in de richting van een wapenstil standsovereenkomst. Tot op dit ogenblik zijn wij nog steeds niet in staat van U de naam te krijgen van een land, dat U voldoende neutraal vindt. Waarom U geen naam heeft genoemd, is ons onbe kend, maar, tenzij er een belang rijke reden is voor Uw aarzeling, zien wij geen aanleiding de voort gang der besprekingen te belem meren door verder oponthoud". Na de vergadering van Donder dag vertelde generaal Harrison 'de verslaggevers, dat hij geloofde, dat het communistisch plan in feite de gevangenen zou dwingen te kiezen tussen naar huis gaan of onderwerping aan een gevan genschap voor onbepaalde tijd. Hij deelde mede, dat hij de com munisten had gezegd, dat zij de geallieerden reeds getoond had den op welke wijze deze over de Koreaanse krijgsgevangenen, die geweigerd hebben gerepatrieerd te worden, moeten beschikken. Hij herinnerde de Noordelijken er aan, dat de lijsten met krijgs gevangenen van 18 December 1951, slechts de namen van 25.000 van de ongeveer 65.000 soldaten, die de Noordelijken gedurende de eerste jaren der vijandelijkheden hadden gevangen genomen, ver meldden. Het grootste gedeelte van de op deze lijsten ontbreken de gevangenen was, zo heeft ge neraal Harrison de Noordelijken meegedeeld, na speciale propa- ganda-cursussen in het Noord- Koreaanse leger opgenomen, waarna velen van hen door de 'geallieerde troepen krijgsgevan gen werden gemaakt. „Het lijkt ons juist dat deze gevangenen, die eens in Zuid-Korea woonden, zon der oponthoud worden vrijgelaten, in plaats van hen voor onbepaalde tijd gevangen tehouden, zoals U ons voorstelt", aldus had generaal Harrison de Noordelijken gezegd. De communisten hebben de vo rige week 684 zieke en gewonde krijgsgevangenen aan de geal lieerden uitgeleverd en gezegd, dat zij er niet meer hadden. Het geallieerde commando levert nog steeds 500 communistische zieken en gewonden per dag uit. Gisteren is aan de communisten meegedeeld, dat er vandaag 250 Chinezen en 250 Noord-Koreanen zullen worden gerepatrieerd. Ze ventien van de Noord-Koreanen zijn burgers en 13 communistische officieren. Met het cijfer van vandaag meegeteld hebben de geallieerden thans ongeveer 6.000 krijgsgevan genen uitgeleverd bijna 200 meer dan zij oorspronkelijk had den toegezegd. Een onmiddellijke en felle actie van de katholieken in Pakistan tegen het wetsontwerp behel zende een uitsluiting van een aanzienlijk deel der christenen van het Pakistaanse staatsburger schap heeft tot resultaat gehad, dat de regering van dit overwegend Mohammedaanse land het genoemde wetsvoorstel heeft ingetrokken. Zoals men weet lag het in de bedoeling van de Pakistaanse autoriteiten krachtens de nieuwe wet per sonen van Indo-Portugese af komst als vreemdelingen te laten registreren. 60-jarig bestaan van de K.A.B. gezamenlijk gevierd zal wor-1 den. In deze uiting van een naaronze elkaar toe groeien zag het bestuur spreken jegens Hare Majesteit, een prachtig resultaat van het onze geëerbiedigde Koningin, en kernwerk der organisatie. jegens Haar Koninklijk Huis. Vrijdag 8 Mei is het 100 jaar geleden, dat Pater Jan Philip Roothaan S.J., Amsterdammer en tweede stichter van de Sociëteit van Jezus, na een zeer pijnlijke ziekte te Rome een heilige dood stierf. Onmiddellijk werd het proces tot zijn zaligverklaring voorbereid, doch revolu ties, oorlogen en de verbanning der Jezuieten uit Rome maakten alle vooruitgang onmogelijk. Opnieuw werd in het begin van deze eeuw met de voorbereidingen begon nen. Het Pater Roothaan Genoot schap, dat zich de bevordering ervan ten doel stelt, richt thans een oproep tot de katholieken van Nederland om deel te ne men aan de novene, die Pon derdag 30 April begint en die ten doel heeft de zaligverklaring van deze grote Nederlander en Generaal der Jezuieten te bevor deren. Van Wit-Rusland naar Rome In de avond van de dertigste Juni 1804 trok Jan Roothaan, een slanke, blonde 18-jarige jonge man. te Dünaburg in Letland (Wit-Rusland) aan de poortbei van het noviciaat der Paters Jezuieten. Ziin papieren werden, wel aangenomen, maar niet in gezien. want hij werd verwacht. Hij was juist een maand geleden van zijn vaderstad Amsterdam vertrokken naar Riga op een klein vrachtschip met zeer bekrompen „passagiers-accommo datie". Langs het stralende IJ en de zachtgoivende Zuiderzee was bij daarna in storm en ontij bii 't Vlie de wijde zee opgevaren, ziin toekomst tegemoet. Voor lopig zou hii zich onsluiten in het enige, toen bestaande Jezuie- ten-noviciaat. Niemand kon vermoeden, dat deze bescheiden jongeman vijf en twintig jaar later te Rome zou worden gekozen in de hoge functie van Generaal der Paters Jezuieten en nog vijf en twintig jaar later zou genoemd worden onder de grootste mannen van die eeuw, met als hoogste titel die van „Dienaar Gods" en met de spotnaam van de-man-op-de- straat: „zwarte Paus"! Wat deze jongeman meebracht in zun noviciaat was voorname- Uik een zeer vrome buiseliike opvoeding (want de Hollandse schuilkerk-periode had menig huiskamer tot heiligdom van gebedsleven gemaakt), een ge degen en uiterst knappe weten- schappeluke vorming aan ^e neutrale (dus toen protestantse) hogeschool van Amsterdam en bovenal een ruim en edelmoedig hart. dat tot alles bereid was in de dienst van ziin Heer en Ko ning. Christus. Hii vormt zich langs de nor male Jezuietenweg van noviciaat en studie en leraarsambt; de om standigheden echter zijn abnor maal door Russische koude en Napoleontische oorlogen, die de paters dwingen tot herhaalde vluchten in bittere koude en el lende. Maar wanneer eindelijk ziin Jezuietenorde weer over de ge hele wereld is hersteld, wordt hij met zijn medebroeders uit Rusland verbannen (1820). Hij is dan drie jaar lang een succes rijk en als „heilige pater" ver eerde missiepredikant in Zwit serland, wordt daarna onderge dompeld in wetenschappelijke en revolutionnaire kwesties bij de studenten- en professorenwereld van Turijn. Dit bleek later een laatste voorbereiding voor ziin eigenliike levenstaak: in 1829 wordt hij te Rome gekozen tot Generale Overste van de Paters Jezuïeten. Hij is de jongste der aanwezigen, nog geen 44 jaar oud, en voelt zich bedolven on der een last. waartegen hii zich niet opgewassen acht. Maar zoals hu aan zijn broer Albert in Am sterdam op diens felicitatie ant woordde: „Hoe wonderlijk han delt de goede God met mij! Bid den wil om Ziin hup en bij stand. Zijn orde was in 1773 door Paus Clemens XIV opgeheven, maar bleef door de wonderlijke leiding van de Voorzienigheid voortleven in Wit-Rusland: in 18ZU wordt de orde voor heel de wereld hersteld, maar bestaat voorlopig uit een groep oude mannen en een klein aantal 'onge mensen, die grotendeels n°s gevormd moeten worden. Wat Pater Roothaan als Generaal voor ziin orde doet en ,9® du deze langs vaste banen leidt m het oude spoor van Sint Ignatius, vraagt een uitvoerig boek. dat nog geschreven dient te worden, want het grenst aan het wonderbaarlijke. Deze bepaling, een consequente doorvoering van de bewuste isla misering van het staatsbestel, bracht de veiligheid en het be staan van zeer vele katholieken, speciaal van hen. afkomstig van het Portugese eiland Goa voor de kust van Pakistan, in ern stige mate in gevaar. In verband met de recente regeringsvoorschriften. waarbij buitenlandse werknemers niet meer dan één-vierde deel van het personeel der bedrijven mag uitmaken, was het gevaar dan ook niet denkbeeldig, dat hier door duizenden christenen zon der middelen van bestaan zouden geraken. Zoals de Pakistaanse katholie ken terecht in een van hun protestnota's opmerkten, werden de ge-immigreerde Goanezen, die overigens in vele gevallen reeds meer dan twee generaties in Pakistan verblijven, voor 1947 het jaar van de vestiging van de natie Pakistan door de Britse autoriteiten als staatsbur gers erkend. Ook de Pakistaanse regering is dus temeer omdat zij dit tot nog toe zonder enige restrictie heeft gedaan wette lijk verplicht hen eveneens als zodanig te beschouwen. Des te vreemder was het wetsvoorstel, omdat de katholieken in Pakis tan. zowel bii de landelijke als bn de plaatselijke verkiezingen, normaal hun stem konden uit brengen. De achtergrond van deze rege ringsmanoeuvres. om de katho lieken in Pakistan op allerlei manieren in hun bestaan aan te tasten, moet gezocht worden in het feit, dat zich in Pakistan twee stromingen voordoen, die ieder vechten om de autonomie. De ene is die der conservatieve Mullahs, priesters, die de Pakis taanse grondwet willen baseren op de Koran. Indien zij de meer derheid zullen gaan vormen, zul len de niet-Muzelmannen welis waar vrijheid van godsdienst ge nieten. maar zal iedere propa ganda voor een andere gods dienst dan het Mohammedanisme absoluut verboden ziin. De twee de, meer liberale groep ook Muzelmannen willen van Pakistan een democratisch land maken in de breedste zin van het woord, met volledige vrijheid van geweten, daaronder begrepen het recht op bekering. Het is duidelijk, dat in Pakistan ge streden wordt om de vraag of het land in de toekomst theo cratisch of democratisch bestuurd zal worden. Gezien de laatste gebeurtenissen ligt het accent voor het ogenblik in ieder geval nog oó de eerste bestuursvorm Veel buitenlanders op landbouwbeurs Gedurende de eerste dagen van de Landbouwbeurs te Utrecht- zijn er bezoekers geweest uit Duitsland, België, Frankrijk, En. geland, Ierland Ver. Staten, Brazilië, Denemarken, Zwitser land en Oostenrijk. Vooral uit Duitsland was het aantal belang stellenden groot.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 5