Onstuitbare Wim van Est liet zestien gezellen „stilstaan" Stanley Matthews toverde Blackpool naar overwinning ■BhBi t volle •s laten Amateurs spraken hun woordje dapper mee Jan Nolten lang vooraan, doch Stan Ockers won mm Het doen en laten der eerste klassers Zon en wind De Waalse Pijl ;ling van karspel Lansloos UNIEK WIELERFESTIJN IN ZANDVOORT Spannende Cup final Drie minuten voor het stond Bolton IV* nog voor ei inde §®m NEREUS WON DE VARSITY ascari won grote prijs van bordeaux MAANDAG 4 MEI 1953 Pisrina 3 cachting ior het K.N.M.I. dig van Maan- insdagavond. jke wind et voornamelijk en Westen van drijvende Wol- irwegend matige nd. Weinig ver- mperatuur. VDBOUWERS ran de internatio- g van agrarische dit jaar weer en- se jongelui gedu- l op landbouwbe- nd vertoeven, ter- iderlandse jonge- op Amerikaanse i doormaken De Dep bestaat uit zes jongens. Zij zul- i ons land aanko- hun verblijf van op drie verschil- >n worden onder- Nederlandse zijde uitwisseling deel- lendrina J. Week- .o. Pieter S. Dek- ïde (Zld), Johan- uit Roosendaal, uit Wieringerwerf rmaat uit Poortu- ij verblijven zes lerika. herdenking lie Tocht Vanavond om de vlaeaen half- itgestoken. terwijl i zullen luiden tot om 8 uur zullen ten stilte in acht en. Daarna gaan de burgerij bloe aar de graven der de Algemene Be- landburen en naar te Westerland. De verzocht zich aan eze stille tocht. on met 5O wedstrijden, welke zoen heeft te spe- grote nederlagen szien liet vertoonde nederlagen even nadelijk te noemen. juders, die Zondag en, hebben nog een zetting van de bo rn deze kans is op ijze uitgebuit. Wel- zij voor Kieften- l en Van Zelm drie .len, maar dit bleek m telkens met gro en aanval te trek- -oorhoede van de aar tegenover stel- lechts een povere, .ruk. De wedstrijd ier oud, toen links- tiing onodig hands ije schop werd door man onberispelijk irdoor Komen on- inkoppen. De twee- id in een gelijksoor- Ja was het invaller voorsprong tot 2O deze stand werd >en S.E.W. de wind ieg, namen in deze en Vriend elk nog- 'lpunt voor hun re- ;eloofden beide par- Des was volkomen de Nibbixwouders ;e voor het grijpen, oor het einde kreeg op zijn heupen en ren gaf hij Vulker maal met nakijken. konden verlaten. irten zetten er al ardig tempo in, en lin over het veld d als bondgenoot, 0. veste onder druk erdedigde men ech- 1, en voorlopig wist nog het scoren te ;n na enkele ver- len van de D.V.O.- n het initiatief dan irnamen kwamen er voor de BI. voor- nmaal werd de bal i de onderkant van eld. Een doelpunt ongeveer een half buiten van Westen ïot inzond, dat over n via de paal in het O1. Ondanks ver gen van D.V.O. om schieten in de BI. gelukte dit niet. Er -1 stand gerust. Ook ras de wedstrijd het ilkomen waard. Het uurlijk de thuisclub het Offensief was. de BI. verdediging rolle toeren en gaf kans weg. D.V.O. kon rhinderen, dat Blok- kwartier zijn voor- rootte. Uit een be trap vanaf het mid- eg Mak de bal, om- sch een paar D.V.O. een prachtig schot aan kansloos te slaan D.V.O. echter goed ie de Blokkers ach- de proef. Ondanks van deze linie, moest i min. voor 't einde >r een hoog schot bo- oek van Manshanden thuisclub voelde dat i, en zette alles op de Blokkers gaven ■eg. (Van onze speciale verslaggever In de 23e ronde van de spectaculaire ivegivedstrijd voor profs en amateurs te Zandvoort, door „De Kampioen uit Haarlem georganiseerd ter gelegenheid van het 25- jarig jubileum van de K.N.W.V., schenen zeven vecht lustige „liefhebbers'" het kruim der beroepsrenners een vernietigende nederlaag toe te brengen. Onder aanvoe ring van de prachtig rijdende Piet van Koon ontsnapten zorgden ervoor, dat na 64 kilo- zij aan een klein profs-getintpeloton en sleepten in die n?e.t.e,r circa 7° renners de ,"r strijd hadden gestaakt. „Vete- aanvat slechts een „vijand met zicli mee: grijnzende Tarzan van Breenen. Hans Dekkers in zijn kielzog. Dappere Van Roon werd zesde. De eerste 22 ronden Moeten wij U ook nog vertellen, wat er in die eerste 88 kilometers is gebeurd? Volledigheidshalve volgt hier het korte relaas van het verdriet, dat op die afstand over van de renners kwam. De start was snel geweest en zonder ongelukken verlopen. Een val partij kwam echter tóch., in de 2e ronde door toedoen van een amateur, die zijn bandje niet op de velg had geplakt. Jan Lam- brichs werd er de dupe van. En na die tweede ronde is het een afvalrace geworden. Het lang gerekte kleurige lint slonk zien derogen. De wind, de duinen De duizenden langs het fraaie parcours wreven hun ogen uit, als wilden zij niet ge loven in een serieuze ont vluchting. Eén ronde later echter konden zij alleen maar juichen: de lichtjes pedaleren- de groep had hijna een volle minuut genomen op een stel renners, waarin een merk waardig rustige Van Est, de stijlvolle Adri Voorting en een loerende Suykerbuyk blijk baar geen moeite wilden doen, de koplopers in te halen. Ja, zij juichten de wieier- enthousiasten. Was het immers niet verheugend en tegelijk sen sationeel, dat alledaagse plezier- rijders in staat bleken, gerenom meerde en tot ver over de gren zen gevreesde profs te weerstaan? Twee ronden lang hielden de acht hun eigenlijk niet achter volgende achtervolgers op de zelfde afstand. Doch toen.... Ineens „zat" bonkige Van Est aan het hoofd van zijn troupe. Plotseling renden hij en zijn gezellen 7 seconden sneller over 4 km. De trots van St. Willibrord in de aanval! Gefascineerd zagen de toeschouwers, hoe groep 2 als een naderend onweer de leiders be dreigde. Zij zagen, hoe een wild rukkende Van Roon en een brie sende Van Breenen tevergeefs trachtten het onheil te ontgaan. Tevergeefs, ja. Na 143 kilometer course streken de achtervolgers op hen neer. Eén ronde later, in de 34e probeerden de wils krachtige Haarlemmer en de sterke Amsterdammer, in gezel schap van de Limburger Henk Stevens, de tot 17 man gedunde leidersgroep nog éénmaal te ont vluchten. Wim van Est gunde hun niet meer dan 100 meter Met nog 32 kilometer voor de boeg werden de kansen van de renners gemeten. Zwierige Piet van As, jolige Hans Dekkers en soepel draaiende Adri Voorting waren favorieten in een eventuele gezamenlijke eindsprint. Wim van Est? Geen kans op de zege, ten zij hij alleen zou kunnen ont snappen. Lichtelijk verbaasd zagen de toeschouwers, hoe de West-Bra bander geen enkele poging deed, de groep vaarwel te zeggen. Al door lachend en af en toe etend draaide hij sehijnlbaar ongeïnte resseerd zijn rondjes. Nog vijf ronden, nog vier, weldra nog drie Toén gebeurde het. Een kreet van verbazing weer klonk over de duinen, toen vlak voor de tribune Wim van Est alléén over een glooiing ijlde. Lós. Met een onstuitbare tempoverhoging had hij zijn makkers volkomen laten „stil staan". Hij nam honderd me- Van Est tweede te UIm Te UIm werd een internatio nale wegwedstrijd voor profs ge houden over 100 km. De Italiaan De Santi werd winnaar in 2 uur 18 min. 35 sec. voor onze land genoot Wim van Est. De uitslag luidde: 1. De Santi (Italië) 2.18.35 38 punten; 2. Van Est (Nederland) 27 p.: 3. Schwar- zenberg (Duitsland) 12 p.: 4. Hoermann (Duitsland) 12 p.: 5. Harm Smits (Nederland) 10 p.: 6. Schaer (Zwitserland) 5 p.: 7. Voggenreiter (Duitsland) 2 p.: 8. Schulte (Nederland) 1 p. HET KLASSEMENT DESGRANGE-COLOMBO LUIK Na de beide wed strijden van het weekeinde der Ardennen luidt het klassement voor de Desgrange-Colombo wisselprijs: 1. Petrucci (It.) 66 pnt.; 2. Germain Derycke (B.) 38 pnt.; 3. Impanis (B.) 35 pnt.; 4/5 ex aequo Kubler (Zwits.) en Storms (B.) 32 pnt.; 6/7 ex aequo Keteleer (B.) en Diot (Fr.) 28 pnt.; 8. Louis Bobet (Fr.) 26 pnt.; 9/10 ex aequo Ollivier (B) en Schotte (B) 25 pnt.; 11. De Filippis (It.) 21 pt.; 12/15 ex aequo Ockers (B.), Van Est (N.), De Hertog (B) en Gauthier (Fr.) 20 pnt. ter, tweehonderd en meer. Nu pas bleek zijn formidabele vorm. In één rush passeerde hij een tiental achterblijvers en presteerde het, in één ron de een halve minuut uit te lo pen. Vier kilometer voor het einde was het brok kracht uit St. Willibrord zekere winnaar. Hij, die het zwaarste werk op het golvende parcours, tegen de stijve Noordooster had ge daan, liet zestien van de sterk ste profs en amateurs geen schijn van kans. Lachend, met één arm zwaaiend vloog hij eenzaam over de eindstreep. Veertig seconden voor de rest De rest. Gelijk verwacht storm de een heftig zwaaiende Van As als eerste van de tweede groep over de eindstreep, met een frisse raan" Schulte en Piet van de Bre- kel moesten er kort daarop door pech mee ophouden. Ook Wout Wagtmans bleef niet gespaard en zelfs verdwenen Plantaz, Kuit- waard, La Grouw en Schotman geruisloos van het circuit. In de 19e ronde begonnen Van Roon en Van Breenen hun aanval. Hoe zij werden terug gehaald vertelden wij U reeds Negentien van de 375 renners volbrachten de tocht. De uitslag luidde: 1. Van Est (p) St. Willebrord tijd 4 uur 33 min. 31 sec.; 2. Van As (p) Roosendaal 4 uur 34 min. 12 sec.; 3. Dekkers (p) Eindhoven z. t.; 4. Van Dongen (a) Breda z.t.; 5. Adri Voorting (p) Haar lem (z.t.); 6. Van Roon (a) Haar lem z.t.; 7. Pauw (a) Utrecht z.t.; 8. Van Breenen (p) Amsterdam z.t.; 9. Suykerbuyk (p) Breda; 10. Mahn (a) Amsterdam tijd 4 uur 34 min. 35 sec.; 11. Henk Stevens (a) Elsloo z.t.; 12. Wolfs (a) Vlij men z.t.; 13. Van der Borst (a) Etten; 14. Van Steenselen (a) Westmaas; 15. Van der Weyden (a) Maastricht; 16. Konings (a) Breda; 17. Gelissen (p) Beek (Limburg); 18. De Jong (a) Made; 19. Witteveen (p) Amsterdam. Voor de Waalse pijl, de eerste wedstrijd van het weekeinde der Ardennen en de vijfde voor de Desgrange Colombo wisselbeker, verschenen slechts 68 van de 150 ingeschreven renners aan de start. Alhoewel de meeste favo rieten van de partij waren, lieten toch heel wat bekende renners verstek gaan, bij wie Astrua, Maggini, Padovan, Blomme, Olli vier, Rondele, Depredomme, Bo- gaerts. Demulder en Neyt en de Nederlanders Wagtmans en Faan- hof. Al dadelijk na de eigenlijke start bij Loverval (Charleroi) lag het tempo hoog, wat drie renners echter niet belette een uitlooppo ging te wagen. Zij werden spoe dig tot de orde geroepen. De rust was evenwel van korte duur, want bij de bevoorrading van Remouchamps (142 KM) sprong plotseling Jan Nolten weg, spoedig gevolgd door Close. Op de top van de heuvel van Hau- tregard (146 KM) had Nolten 15 sec. voorsprong op Close en 35 sec. op Kubler, die zelf For- nara, de Filippis en het hoofd peloton, waaruit v. Steenbergen verdwenen was, vooraf ging. Tijdens de afdwaling naar Spa (155 KM) kwamen de achtervol gers tijdelijk weer samen, maar aan de voet van de helling van Malehaps (160 KM) was de po sitie als volgt: Aan kop Nolten, op 20 sec. van der Stock, op 1 min. 40 sec. Vermotte, op 1 min. 45 sec. Ke teleer, Gieen en Scudellaro, op 1 min. 55 sec. de hoofdgroep on der leiding van Kubler. Tijdens de lange klim wist van der Stock onze landgenoot, die scheen te verslappen, tot op 30 meter te naderen, maar Nol- ten herstelde zich en ging met 40 sec. voorsprong op de Belg over het hoogste punt. Van der Stock kreeg toen echter hulp van de Filippis en Gielen en met z'n drieën achterhaalden ze de Ne derlander, waardoor een kopgroep van vier man ontstond, die sa men Verviers (185 KM) passeer den. Bij de beklimming van de .twee kilometer verder gelegen heuvel van Bouquette reed de Filippis zich los,- terwijl Nolten een harde klap kreeg van de man met de hamer. De Filippis was het eerst boven, van der Stock en Gielen volgden op 15 sec. en Nolten arriveerde 85 sec. later. Als vijfde ging Impanis met 1 min. 50 sec. achterstand over de top en even later kwam het pe- leton opdagen. Tijdens de afda ling naar Theux (192 KM) maak te de Filippis het verschli tussen zich en van der Stock en Gielen nog wat groter, maar hij kreeg een nieuwe vijand in Ockers, die zich, in weerwil van het heftig verweer van de onder leiding van Kubler furieus jagende hoofd groep. onweerstaanbaar had we ten los te rukken. Aan de voet van de heuvel van Forges (206 KM) lag Ockers vlak achter Gie len en van der Stock, die hij tij dens de klim gemakkelijk in haalde en voorbij ging. Nolten was toen al ver afgezakt. Ockers ging nu op zoek naai de Filippis, die nog steeds de lei ding had en door een uiterste krachtsinspanning als eerste de top bereikte, doch slechts met 35 sec. voorsprong op Ockers, bij wie van der Stock zich weer had kunnen aansuiten,. De twee Belgen hadden de Italiaan dra achterhaald en toen ging het naar Luik toe, dat in de diepte voor hen lag. Ockers bleek nog over zoveel reserves te beschikken, dat hij zijn twee concurrenten van zich af kon schudden en alleen naar de eindstreep spurtte. Piet Haan ging 4 minuut na de winnaar over de streep en werd 23ste. Jan Nolten werd 28e met ongeveer zeven minuten ach terstand. Voor de grote bergprijs was de rangschikking: 1. De Filippis 21 pnt.; 2. v. d. Stock 14 pnt.; 3. Nolten 12 pnt.; 4. Gielen 11 pnt.; 5. Kubler 9 pnt.; 6. Fornara 7 pnt. De Hertog wint Luik-Bastenaken-Luik De Belg Alois de Hertog heeft LuikBastenakenLuik gewon nen, de tweede wedstrijd van het weekeinde der Ardennen en de zesde welke meetelde voor de DesgrangeColombo-wisselbeker. Klassement: 1. De Hertog (Bel gië) 236 km in 6 uur 53 min. 51.2 sec.: 2. Diot (Frankrijk) 6.58.54; 3. Remy (Frankrijk) z.t.: 4. Storms (België) 6.59.26: 5. Van der Stockt (België) z.t.: 6. De Filippis (Italië) 7.00.47: 7. Kubler (Zwitserland) z.t. Er waren geen Nederlandse rijders aan de start verschenen in verband met de iubileumrit te Zandvoort. TWEEDE DOELPUNT VAN BLACKPOOL. In het Wembley stadion te Londen werd Zaterdag de finale van de Engelse bekercompetitite gespeeld tussen Blackpool en Bolton Wanderers. Blackpool won de wedstrijd met 43 en daarmede de beker. Stanley Morten- sen, de midvoor van Blackpool, maakt zwaar gehinderd door de verdedigers van Bolton (v.l.n.r. doelman S. Hanson, de midhalf M. Barrass en de rechtsachter J. Ball (nr. 2) het tweede doelpunt voor zijn. club. WEMBLEY, Zaterdagmiddag. - Drie minuten waren nog aanhangers van Bolton droegen blauwwitte rozetten, die van Blackpool hadden zich met oran- jewitte strikken en knopen ge tooid. Sommigen droegen hoge hoeden in dezelfde kleuren, en op een „kachelpijp" van een Bol ton-supporter waggelde een be- ir.fi r. ^er in miniatuur. Op de zwarte te spelen in de spannendste Lupfmal sedert jaren. Drie markt gingen de prijzen kort voor Ie aanvang sprongsgewijs omhoog en plaatsbewijzen, die in de voor verkoop dertien en vijftien shil ling hadden gekost, werden toen voor twee tot vier pond sterling aangeboden. Noorwegen in tweede ronde voor Davis Cup LUXEMBURG. De Davis- cup-wedstriid uit de eerste ron de Europese zone Luxemburg Noorwegen is door Noorwegen met 50 gewonnen. Het resul taat der twee laatste enkelspelen was: Schoell. Noorwegen, slaat Wertheim. Luxemburg. 63. 64. 63. R. Paper, Noorwegen, slaat G. Wampach. Luxemburg. 63, 6—4. 6—2. Engelse voetbalamateurs verslaan Frankrijk De interlandwedstrijd tossen de amateur-voetbalteams van Frankrijk en Engeland, welke te Boulogne werd gespeeld, werd met 10 door de Engelsen ge wonnen, welke stand bij rust reeds was bereikt. maal zestig seconden en de correcte Engelse referee be gon al spiedende blikken te werpen naar het horloge, dat hij in zijn hand hield. Toen keek hij geërgerd op. Sner pend klonk zijn fluitje, kort zijn bevel: vrije trap voor Blackpool. Zenuwachtig stelden Bolton-spelers zich in de bekende muurvorm op. Het gaf niet. De ontzaglijk hard genomen free-cick suisde met een vaartje van honderd kilometer het vijandelijk doel tegemoet. Driedrie. Een minuut later wist al ivat Blackpool was, niet meer hoe te reageren, want wederom had voetbaltovenaar nummer één, Stanley Matthews, de bal zo afgemeten naar Perry geplaatst, dat deze slechts zijn voet onder het ronde ding behoefde te zetten, om als een held vereerd te ivor- den. Blackpool had de beker, Stanley Matthews zijn dik verdiende „Cupmedal" Dit dramatische slot, dat alle voetbalfans stapeldol maakte en dat tot besluit het mooiste mo ment uit de loopbaan van Stan ley Matthews opleverde, zal on vergetelijk blijven voor wie het meemaakte. Matthews kreeg uit handen van zijn Koningin de Beker; men kon zien, dat hij tot schreiens bewogen was, maar toch moest hij zich door zijn medespelers van het veld laten dragen, de Cup in triomph mee voerend. Het leek er in de aan vang niet op, dat Blackpool de wedstrijd zou gaan winnen. Bol ton Wanderers scoorde binnen twee minuten zijn eerste doel punt door een schitterend schot van Lofthouse van ongeveer 20 meter afstand. En de Wanderers Meppel etappe-eindpunt van IJselmeer-ronde De op 6 en 7 Juni door de Amsterdamse wielervereniging „De Germaan" te organiseren Ronde om het IJselmeer. zal wederom Meppel als eerste eta->- pe-eindpunt hebben. Ter dekking van de hieraan verbonden kosten zal een Mep- oeler elftal Woensdag 27 Mei a.s. 's avonds een wedstrijd spelen tegen A.G.O.V.V. uit Apeldoorn. WILLEM II WINT MET 4—0 VAN BW. Tijdens een aanval op het doel der Bosschenaren zien we links de Jong van Willem II en rechts doelman Saris. waren niet fortuinlijk toen in de 20ste minuut een kanjer van de zelfde Lofthouse ver buiten be reik van Farm tegen de paal ketste. Het had evengoed 20 kunnen zijn. Veertien minuten later maakte Mortensen gelijk met een vinnig schot, waaruit de bal via het lichaam van een der ver dedigers van Bolton in het net belandde. Nog waren er geen vijf minuten verstreken toen Bolton de leiding heroverde dank zij aan voerder Moir, de rechtsbinnen, die met een kopbal uit een pass van Langton de stand op 21 bracht. Tien minuten na de rust maak te Bell, de geblesseerde linkshalf van Bolton, die op de linkervleu gel mee hinkte, er met een kop bal uit een lange pass van Holten 31 van. De zaak leek bekeken, maar toen ging de dramatische fase in welke boven is beschre ven en zorgden de twee „ver schrikkelijke tweelingen" voor de sensationele ommekeer. Het voorspel tot deze finale begon, als altijd, al in de vroege morgen van Zaterdag. Van vier uur af arriveerden de tienduizen den voetballiefhebbers uit alle delen van Engeland aan het sta tions te Wembley. Ze verspreid den zich door de straten en wek ten de inwoners met groot lawaai van toeters, bellen en allerlei andere apparaten waarmee ru moer kon worden gemaakt. De Met aan de wolkenloze blauwe hemel een welhaast zomerse zon, zich vervonkend op het water en met een flinke bries, pal in de rug, hebben de studentenroei- ploegen gistermiddag op het Amsterdam-Rijnkanaal elkanders krachten weer eens gemeten. Aangespoord en „toegekrijst" door de honderden, traditioneel uitgedoste en bestrohoede sup porters, ofschoon het bij deze 71ste varsity aan publieke belang stelling al evenmin ontbrak. De malse boorden van het kanaal waren bezaaid met mensen, die het aangename soezen in de zon verenigden met het al even aan gename aanschouwen van de aca demische prestaties op het water, na elke „ronde" bezongen door een fanfarecorps en door de bij kans kanibalistische juichkreten en vreugdedansen van de sup porters van de zegevierende ploeg. Hoogtepunt van het pro gramma was weer als vanouds de „oude vier" over 3000 meter. En dit was tevens een van de spannendste races van de wed strijd. Nereus uit Amsterdam be haalde met 10 minuten en 45 seconden een glansrijke overwinl ning. Deze was 500 meter voor de finish eigenlijk al bepaald. Een verrassing, want de ver wachtingen waren anders gericht geweest. Om de tweede plaats werd verwoed gevochten. In de eindspurt kreeg het duel tussen Aegir (Groningen) en Triton (Utrecht) een hoog spannend ka rakter. Met een voorsprong van misschien een halve lengte wist Triton te triomferen. De ploeg behaalde een tijd van 10 minuten en 52 seconden. DAVIS CUP Nederland in de volgende ronde Door een 50 overwinning op Ceylon hebben de Ned. tennis sers zich in de tweede ronde ge plaatst, waar men de sterke Ita lianen als tegenstanders krijgt. Deze wedstrijd zal wederom in Scheveninigen worden gespeeld, zodat de teranisiliefhe'bbers enkele interessante dagen wachten. De tweede dag van de wedstrijd te gen Ceylon was al beslissend. Het dubbelspel werd door van Swol en Wilton 'gewonnen, zodat de enkelspelen van Zondag maar een formaliteit waren. Van Swol won Ihier in drie sets (64, 6f) 63) van Ernst en Wilton ver sloeg Sdharenguivel in vijf sets 3—6, 1—6, 7—5, 6—1 7—5. De einduitslag werd dus 50 voor Nederland. Naast ons land plaatsten ook Zuidi-Slavië (zege op Zwitserland) Spanje (idem op Israël) en Noor wegen zich. De Noren bleven baas over Luxemburg. In de tweede ronde komt Noor- weigen uit teigen Groot Brittannië Spanje tegen Zweden en Zuidi- Slavië tegen Frankrijk. Van der Zande verbetert Nederlands record 10 mijl In een wedstrijd over 10 Engel se mijlen, georganiseerd door de athletiekvereniging de L.A.T. in samenwerking met Blauw Wit heeft Van der Zande (Olvmpia. Halsteren) het Nederlands re cord. dat sedert 31 Mei 1936 met een tiid van 53 min. 40.2 sec. op naam van Bakker (A.A.C.) stond, verbeterd. De tijd van Van der Zande was 52 min. 59 sec. De grote prijs van Bordeaux, eer. autorace over een afstand van 302 km op een circuit dwars door de stad. is gewonnen door de wereldkampioen 1952 de Ita liaan Ascari. Hij legde de af stand mej zijn Ferrari af in 2 uur 58 minuten en 59.5 seconden, hetgeen op een gemiddelde van 101.450 km oer uur neerkomt. Het verdere klassement luidt: 2. Villoresi (Italië) met Ferrari 2.59.48.9; 3. Fangio (Argentinië) met Gordini op 4 ronden: 4. Schell (Verenigde Staten) met Gordini op 5 ronden: 5. Bavoi (Frankrijk) met Osca op 6 ron den: 6. Claes (België) met Con- naught op 8 ronden: 7. Prins Bira (Siam) met H.W.M. op 9 ronden: 8. Mieres (Argentinië) met Gordini op 10 ronden. De overige acht deelnemers die van start waren gegaan, had den tijdens de race wegens tech nische defecten de strijd moeten staken. Bij de pechvogels bevon den zich o.a. Farina, De Graffen- ried. Trintignant en Whitehead. le klasse A GVAV—Frisia Sneek—DOS WageningenVSV Zwolse BoysHeracles De VolewijckersRCH Enschedesé BoysEDO NECAjax le klasse A RCH 20 14 3 Ajax 22 11 5 VSV 20 9 6 Ensch. Boys 21 9 5 Heracles 20 8 6 DOS 22 10 2 Wageningen 20 5 11 GVAV 21 8 5 EDO 22 7 6 De Volew. 21 7 3 NEC 20 5 6 Sneek 20 5 6 Zwolse Boys 21 5 6 Frisia 20 4 6 4—1 3—0 1—0 0—2 0—1 0—1 0—3 3 31 6 27 5 24 7 23 6 22 10 22 4 21 8 21 9 20 11 17 9 16 9 16 10 16 10 14 le klasse C TheoleSittardia SVVJuliana Willem II—BW MVV—HBS ExcelsiorBrabantia EmmaLonga VW—Sparta le Sparta Willem II Excelsior VVV BW MVV Sitardia Longa Emma SVV Brabantia Juliana HBS Theole klasse C 22 15 3 22 13 5 21 10 22 10 21 10 22 9 6 5 7 23 10 3 21 10 1 22 9 22 10 22 22 22 22 3 1 0 4 6 le klasse B HaarlemVitesse 11 Go AheadEnschede 02 't Gooi—Achilles 20 StormvogelsAGOVV 71 Blauw WitHeerenveen 01 ElinkwijkBe Quick 12 LeeuwardenDWS 20 le klasse D RBC—PSV NAC—NOAD ADOLimburgia XerxesHerm°s DVS BleyerheideTEC MauritsFeyenoord EindhovenDHC 2—1 2—0 4—0 1—3 3—1 2—1 1—2 4 33 4 At 5 26 6 26 6 25 6 25 10 23 10 21 10 21 11 21 14 16 12 14 14 13 15 11 1—3 1—0 0—1 3—0 4—0 1—0 4—1 le klasse B le klasse D Heerenveen 22 13 4 5 30 Eindhoven 21 12 5 4 29 Enschede 21 11 6 4 28 PSV 21 12 4 5 28 Haarlem 21 9 8 4 26 ADO 21 10 6 5 26 Vitesse 21 11 4 6 26 Bleyerheide 21 9 6 6 24 Stormvogels 22 11 4 7 26 Feyenoord 22 8 7 7 23 DWS 21 10 4 7 24 Limburgia 21 8 5 8 21 Leeuwarden 22 10 4 8 24 NOAD 21 7 7 7 21 Blauw Wit 22 8 5 9 21 DHC 21 9 3 9 21 Be Quick 22 7 6 9 20 NAC 22 8 5 9 21 't Gooi 21 6 7 8 19 Xerxes 22 6 8 8 20 Elinkwijk 21 8 3 10 19 RBC 21 8 1 12 17 AGOVV 21 6 6 9 18 Herm.-DVS 21 5 7 9 17 Go Ahead 22 2 6 14 10 Maurits 21 4 7 10 15 Achilles 21 2 5 14 9 TEC 22 5 5 12 15 Hockey heren Kampioenschap van Nederland "HYC 110 0 2 v enlo 110 0 2 Meppel 10 0 10 D'KS 10 0 10 Hockey dames Kampioenschap van Nederland 't Gooi 2 2 0 0 4 Quick 110 0 2 Groningen 10 0 10 Venlo Girls 2 0 0 2 0

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 3