He De. \)emw Viering Bevrijdingsdag mag niet gaan verslappen in kaac VROOM DRE ESMAN M Echtpaar van Verberne 50 jr. getrouwd Gevallenen herdacht Kampioensfeest V.I.O.S. AGENDA R.K. Bond voor Bejaarden begint haar werk in Alkmaar A.O.G. I kampioen! Kam Pagiua 2 DINSDAG 5 MEI 1953 Er zij vreugde in het hart om de herwonnen vrijheid KINDER LEDIKANTEN i Sidonius de Jong 5 ,,De. Vcouw in Itaav Baudaic" ALKMAAR Stille tochten in Alkmaar en Heiloo UITSPRAKEN MEERVOUDIGE KAMER De fancy-fair „Hup AFC" en de winkelstand Zaanstreek Athletieknieuws Olympus A.F.C.-nieuws Wetenschappelijk onderzoek, VRIJHEID EN MORAAL MUZIEKINSTITUUT WIM HAANRAADTS Het was maar een proefritje UITVOERING MENDELSSOHN'S ELIAS Derde Orde St. Dominicus Lampion-optocht voor de kinderen Pastoor Annegarn ere-kanunnik Uitvoering D.I.O. VERGADERING R.K. BOERENLEENBANK „Ons Genoegen" Finest clothing ever! Be Waters ALKMAAR. Met enkele felle woorden heeft burgemeester mr H. J. Wytema vanmorgen, toen het met de rust al gauw gedaan was en de viering van de 5e Mei begon, een streep gehaald door de redeneringen van de al-bedil lers, die tot afschaffing van de viering van de Bevrijdingsdag willen komen. Om half acht hielden de jeugd verenigingen van Alkmaar een appèl op de Stenenbrug. Terwijl padvinders van de hoge Waag- toren af trompetten lieten juichen om het slapende Alkmaar te la ten ontwaken in een feestgedruis, werd op de Stenenbrug, waar de jeugdverenigingen een carré had den gevormd, de Nederlandse vlag gehesen als het symbool van het goed waarom de bevrijding feestelijk wordt gevierd. Behalve de burgemeester wa ren daar ook aanwezig de Wet houder van Onderwijs, de heer R. Bakker en de Ambtenaar voor Jeugdzaken, de heer N. Speur. Een Guido zei daarna een korte declamatie, waarna de burge meester het woord nam, dat, ho pen wij, door de luidsprekers ver in Alkmaar verspreid zal zijn. „De jeugd van Alkmaar", zo zeide de burgemeester, „heeft al tijd aan de 5e Mei inhoud weten té geven, doch dit jaar is er om de viering van de 5e Mei rumoer geweest. Men schijnt zich te heb ben moeten afvragen waarom toch de bevrijding moet worden gevierd. Ook in politieke krin gen heeft men zich met de Be vrijdingsdag bemoeid, het ergste wat de viering daarvan kan over komen", De burgemeester herinnerde aan de uitlating van een niet met name genoemde geestelijke vader van een ingezonden stuk in de Alkmaarse Courant, waarin de briefschrijver het God-geklaagd noemde de 5e Mei te vieren met een vrije dag. De burgemeester noemde het God-geklaagd de 5e Mei niet te vieren en hekelde fel de aanvallen op die feestviering. Hii was er overigens erg blij om dat de jeugd van Alkmaar „hic et nunc" een klinkend antwoord gaf op de rhetorische vraag van sommigen: „Schat de jongere ge neratie de 4e en 5e Mei nog wel naar waarde?" De viering van de Bevrijdingsdag heeft wel dege lijk zin en betekenis, ging burge meester Wytema voort. Óp deze dag immers brengen wij ons de afsluiting van de periode van 5 jaar tyrannie in herinnering en denken wij met dankbaarheid terug aan de herwonnen geeste lijke vrijheid. Dit drukte hij de verzamelde jeugd van Alkmaar op het hart: „Nu en in de toekomst de Be vrijdingsdag in ere te houden en te blijven vieren en in het hart mee te dragen de blijdschap om de geestelijke vrijheid, die ver loren was, maar ten koste van veel offers is terug gewonnen". Als antwoord op deze rede ging uit alle kelen een diepgemeend Wilhelmus op, de trompetten schalden, er kwam beweging in (Advertentie) Aanbieding van deze week 0 J Prima lakwerk 19.85 S Matrasje 0.90 E! Babycommode 49.85 Cl Koorstraat hoek Laat 5 ALKMAAR TEL. 2726 Victoria: VROUWENKAMP OP BORNEO Zoals in Indonesië waren de Japanners ook op Brits Borneo heer en meester gedurende de oorlog; de Britse ambtenaren werden als slaven aan het werk gezet en de vrouwen en kinderen werden in gevangenkampen over gebracht. Dat de gele bezetters niet zachtzinnig optraden tegen de trotse Britten en hun met-minder fiere vrouwen, mag bekend ver ondersteld worden. Een Ameri kaanse Mrs Keith echtge note van een Britse bestuursamb tenaar op Brits Borneo heeft haar belevenissen gedurende die barre jaren, in verschillende kampen doorgebracht, geboekstaafd en haar verhaal werd verfilmd tot n gruwelijk filmverhaal. Wij maken kennis 'met het brute optreden van de Japanners tegenover de gevangenen en maken de ellende mee van de van hun mannen ge scheiden vrouwen en kinderen. Toch heeft deze gruwzame film ook iets menselijks. De Japanse kolonel, die wij in het begin van de film als een bruut leren ken nen blijkt toch een mensenhart te hebben, dat door het bombar dement van Hiroshima murw is geworden: hij verloor daarbij zijn vrouw en drie kinderen. Hij had Mrs Keith leren kennen uit 'n boek dat zij over Azië schreef en waar in zij niet onsympathiek over de Oosterlingen had geschreven. Zo eindigt de film met een diepmen selijk passage, waarin de eens zo hardvochtige kolonel drie uitge hongerde kinderen in zijn huis zich te goed laat doen aan heer lijke spijzen en mooie bloemen. Vele vrouwen zagen hun mannen niet weer. doch het weerzien tus sen de overblijvenden was ont roerend; ook hiervan geeft de film een beeld. De film draait Donderdagavond in Victoria. het roerloze carré van jongens en meisjes, de trommels roffelden, bevelen weerklonken, en toen begon een vreugdevolle optocht door de stad. Om 9 uur gonsde het Doden veld van kinderstemmen. Hier begonnen honderden schoolkin deren al naar verkiezing wandel tochten van 3, 5 of 10 kilometer door de stad, „Bevrijdingswandel tochten" zoals ze genoemd wer den. In tegenstelling tot vorig jaar werden langs de route verschil lende controleposten opgesteld, waar de kinderen een stempel moesten halen en waardoor voor komen werd dat sommige kwa jongens zouden gaan fietsen of andere dingen doen, die niet met de sportiviteit van het gebeuren overeen 'zouden komen. De wan deltochten werden beëindigd op het Sportpark, waar aan elk kind een herinneringsmedaille werd uitgereikt. DINSDAG 5 MEI (Bevrijdingsdag) Bioscopen: CINEMA AMERICAIN: Hong kong. 14 j.; REX: Het zwarte kasteel (13 iaar). VICTORIA: De lokkende wil dernis (14 j.) HARMONIE: Angst voor het huwelijk (18 j.) Voorstellingen 8 uur. Apotheken: Voor spoedgevallen na he denavond 6 uur te bereiken apotheek „De Bever". Em- mastraat 36. Apotheker P. J Meurs. GULDEN VLIES: 8 uur: Be vrijdingsfeest. Balavond m. m.v. Dansorkest „The Bam- boozlers". WAPEN VAN HEEMSKERK: 7.30 uur: Dansavond. WOENSDAG 6 MEI Bioscopen (8 uur) en Apothe ken: zie boven. GULDEN VLIES: 1.45 en 4 u.: kindervoorstellingen Bert Brugman's. WAPEN VAN HEEMSKERK: 8 uur: Ouderavond St Alov- siusschool. 8 uur vergade ring Aquarium vereniging Rode Rio. KAJOTTERSHUIS. Laat: 8 u.: De moeders van de Kaiot- ters worden in het Kaiot- tershuis.... verwend! (Advertentie) tfllllllllllllilllllllllllllllll minimin In verband met de zeer grote belangstelling van 't vorig jaar houden wij Donderdag 7 Mei a.s. in onze gezellige lunchroom, andermaal onze show Wij nodigen U hiervoor gaarne tot een bezoek uit. 4 Mannequins zullen daar met vakkundige toelichting van een explicatrice, de laatste creaties op het gebied van lingerie, nachtkleding, corsetten en aan verwante artikelen tonen. Gratis toegangsbewijzen zijn vanaf heden beperkt ver krijgbaar aan de cassa bij de ingang Ridderstraat. Deze besloten show is uitslui tend voor Dames toegankelijk. Aanvang 2.15 en 3.30 uur. ALKMAAR Het is goed. om aan de vooravond van de herden king van onze bevriiding een korte tijd zijn gedachten terug te laten gaan naar hen, die het beste en edelste wat zij te geven hadden, in de weegschaal van het leven legden om de bevrij ding van het land. dat hun va derland was. mee te helpen vol tooien. Immers, hoe gauw zijn wii de indrukken van het uur van onze bevrijding vergeten, indrukken die wii toen onvergetelijk noem den. En nog zwakker is de her innering, nu. na een achttal ja ren. aan degenen, die zich zon der aarzeling in dienst stelden van het land. dat hen boven alles lief was. en die in vele gevallen zelfs hun leven daarvoor offer den. De klokken luidden monotoon en plechtig boven de stad. toen gisteravond een lange stoet van mensen, zowel mannen, vrouwen als kinderen, uit alle groeperin gen van de bevolking, langzaam en zwijgend een stille tocht maakte door de stad naar het monument van de gevallenen, om op deze zinvolle manier hun dierbaren te gedenken. 's Middags om viif uur was na mens de illegaliteit door verschil lende deputaties uit de bevolking in het bijzijn van de burgemees ter van Alkmaar. Mr H. J, Wvte- ma. de commandant van brand weer. de heer J. v. Maarleveld. en de wethouder der bedrijven Mr A. J M Leesberg, door Mr A. Schenkeveld een krans gelegd bij het monument van de geval lenen aan de Harddraverslaan. en op de graven van de gealliëerden op de Algemene Begraafplaats, waarbij slechts weinig publiek aanwezig was. Om zeven uur vond er in de Grote Kerk een herdenkings dienst plaats. In Heiloo In Heiloo startte de stille tocht op de Bergeonstraat. om tegen acht uur bij het Monument aan ALKMAAR. De Meervoudige Kamer alhier heeft uitspraak ge daan in drie verduisteringszaken: P.N.S. werd veroordeeld tot 'n voorw. gevangenisstraf van 5>mnd. en een geldboete van f 50.subs. 20 dgn. hechtenis; C, werd ver oordeeld tot een gevangenisstraf van 8 mnd. en Chr. B. tot een gevangenisstraf van 9 mnd., waar van 6 mnd. voorw. en 3 mnd. onvoorwaardelijk onder aftrek van voorarrest. de Kennemerstraatweg te arrive ren, waar door de Reserve Rijks politie en Nationale Reserve de erewacht werd gevormd. In de stoet liepen mee het College van B. en W. een deputatie van de St Willibrordusstichting. o.w. de Eerw. Broeder Overste en de Ge neesheer Directeur Dr de Smeth, de helpsters en helpers van de Rode Kruis Colonne, de Stichting '40'45. de drie plaatselijke zangkoren en particulieren, die tot grote soiit van het Comité tot Viering van Oranje en Nationale Feesten niet in grote getalen deelnamen. Door het comité werd een krans gelegd, door enkele particulieren bouauetten bloe men. De plechtigheid werd be sloten met het zingen van het Wilhelmus door de drie koren, o.l.v. de heer Piet Groot. ALKMAAR Het Jeugd- en Fancy Fair-comité van RKAFC meende ditmaal geen beroep te moeten doen op de Alkmaarse winkelstand om prijzen af te staan voor de Fancy Fair. Het is de commissie echter gebleken, dat sommige winkeliers eigener beweging gaarne bereid zijn het een en ander voor het goede doel af te staan. In verband daarmee deelt de Commissie mede. dat zij. die alsnog iets beschikbaar wil len stellen als prijs voor de ver schillende attracties op de Fancy Fair. dit even telefonisch of schriftelijk gelieven te melden bij de volgende comitéleden: J. v. Os, Wilhelminalaan 3. tel. 5728: Fr. Otten, tel. 4575; S. Spruit. Brouwerstraat 2 tel. 2756. J. ten Have. Ritsevoort 21 en Th. Mil der. Bleaustraat 13. De goederen zullen daarna worden afgehaald. ALKMAAR I.v.m. de on gave voor de ieugd-competitie N. Holland-Noord te Heiloo. on Zondag 17 Mei a.s.. worden alle junioren en adspiranten dringend verzocht, hedenavond op de training te komen. Aan deze competitie, over 3 Zondagen verdeeld, is het kam pioenschap van N. Holland-Noord verbonden, zodat bij niet deelna me in Heiloo, de athleet(e) reeds bij voorbaat uitgeschakeld is. De training is nu, iedere Dins dag en Vrijdagavond om 7 uur. Gem. Sportpark (zijde Zander- sloot). ALKMAAR Wegens de Be vrijdingsdag is er hedenavond voor de senioren geen training. en lumoren ALKMAAR Woensdag 6 Mei a.s. is het groot feest in de Pius- stichting. Het echtpaar S. van WestenE. van Westen-Verberne, dat al twee en een half jaar tot de bewoners behoort, zal dan met twee getrouwde zoons en twee getrouwde dochters, en nog an dere familieleden^ het gouden hu welijksfeest vieren. Nu al is de kamer, die het echtpaar bewoond, feestelijk met papieren slingers versierd. De heer en mevr. van Westen verdienen het. op die dag eens flink in de bloemetjes te worden gezet, want zij hebben een leven van hard werken achter de rug. Niet alleen in Bovenkarspel en Obdam, waar de heer van Westen, eerst als landbouwers knecht en later op een eigen be drijf als landbouwer werkzaam was (met dagen van 16 uur in gespannen arbeid, die per week met negen harde guldens en dertig centen werd beloond) maar ook van de twintig jaar, die zij in Alkmaar hebben doorgebracht. In de Overdiestraat begon het echtpaar een snoepwinkel juist in de jaren, dat het „een cent snoep" nog algemeen was en men meer energie moest verspillen aan het beklimmen van ladders en stoe len langs hoge rekken, dan men aan een cent verdienen kon Dit was vooral de taak van mevr. v. Westen, terwijl haar man met groenten langs de straten en we gen ging en de concurrentiestrijd goed heeft gevoeld, in de dagen, dat men liever een straatje ver- ALKMAAR Verslag van voordracht door-Prof. Dr Javillier voor het Genootschap Nederl. Frankrijk, over het onderwerp: „Het wetenschappelijk onderzoek, de vrijheid en de moraal", op Donderdag 30 April. Prof. Dr Javillier, de voorzit ter van de Académie des Sciences uit Parijs, was naar Alkmaar ge komen om daar voor het' Ge nootschap NederlandFrankrijk, het publiek mee te voeren in de ijle vlucht Van de speculatieve wetenschap. Het diepzinnige onderwerp: „Het wetenschappelijk onderzoek, de vrijheid en de moraal" ver eiste gespannen aandacht. Het ging er niet om de enorme voor uitgang van natuurkunde-weten- schap te schilderen. of hoever men gevorderd is met het split sen van. de materie in zijn klein ste elementen. Maar op de eer ste plaats: heeft het wel zin beetle na beetje aan de natuur ziin geheimen te ontrukken. De rechtvaardiging ligt in de eindbestemming zelf van de ver mogens die de mens gegeven zijn: het vorsen naar de waar heid. Zodoende heeft de 'geleerde zijn taak: in de vervolmaking der mensheid, ziin beschaving en zijn geluk. Hij word't eigenlijk alleen be perkt door de ontoereikendheid van ziin krachten; daarom is hii aangewezen op anderen. Heel de wereld, alle mensen hebben het zelfde doel en er zou dus een vrije uitwisseling moeten ziin van resultaten en vondsten, on der alle volkeren. Nu doet zich echter het ver schijnsel voor, dat een bepaald politiek streven en een ideologie zich ten eigen bate meester ma ken van wat het hele mensdom ten góede moest komen. De vrij heid van de natuurvorser wordt daardoor onrechtmatig beknot. Kan evenwel een man der we tenschap zich in geweten dienst baar maken aan een idee die niet het welzijn beoogt? Zo niet. dan houdt dit een scherpe afkeuring in, van wat in .de concentratie kampen is gebeurd. Zeker is daar geëxperimenteerd met me dicamenten, doch het doel ervan was er niet op gericht om de mensen te genezen. De uitvinder van nieuwe ge neesmiddelen ziet zijn vrijheid nog aan banden gelegd door een zekere mate van visici. dat hij slechts mag nemen, als hij vrij grotë zekerheid heeft. Trouwens iedere dokter heeft voor elke patient afzonderlijk een beslis sing te nemen waarbij het aan komt op zijn besef van verant woordelijkheid. Dr Wiarda dankte de spreker voor zijn imposante voordracht. J. V. ALKMAAR Valk's Lnuch- room was omgetoverd in 'n mi niatuur-concertgebouw, waarin door de leerlingen van de heer W Haanraadts ijverig gemusi ceerd-werd- Terecht sprak de heer Haanraadts er z'n vreugde over, uit dat voor deze avond de echts concertsfeer achterwege kon blijven, hetgeen ongetwij feld gunstig* werkte op nerven en eenvoud van de executanten In z'n inleiding en tussen de diverse werkjes, behandelde de heer Haanraadts de componisten van de te spelen muziek -en gaf hii tevens enkele bijzonderheden over de instrumenten, waarmee op deze avönd gemusiceerd werd. Dit waren blokfluiten (sopraan, alt. tenor), mandola. mandoline en gitaar. Het. programma was overwe gend klassiek gehouden, met uit zondering van enkele hawai- en „suikerboSsie"werken. Om het ge heel in extenso te behandelen, zou ons te ver voeren. De blok fluiten hoorden we door diverse, voor deze avond, samengestelde paren, leuk bespeeld, terwijl vooral het ensemble dat werkjes van Handel, Schein en Fr. Jeude ten gehore bracht, opvallend goed musiceerde. De bespelers van de klassieke gitaar konden van Louise Walker. Angel Iglesias en Andres Segovia, waarvan gramo- foonplaten gedraaid werden, ho ren. wat er met gedegen studie en doorzettingsvermogen bereikt kan worden. De Hawai-gitaar bezorgde veel last. doch weinig muziek. Beter was dit met de mandoline's, waarbij ook hier het ensemble- spel muzikaal domineerde. Met hetdraaien van nog en kele leerzame gramofoonolaten werd deze prettige avond beslo ten. G. I. der liep. wanneer men wist, dat de groenteman daar rode kolen verkocht of kroppen sla voor een cent minder per stuk. Maar toch heeft het echtpaar zijn kinderen een uitstekende opvoeding kun nen geven, waar dezen hun vader en moeder Woensdag bijzonder voor komen eren. De laatste tijd woonde het jubilerende echtpaar aan de Kennemersingel, zonder de bedrijvigheid van het winkel tje dat geruild werd tegen 'n an dere, meer winstgevende bedrij vigheid, het verhandelen van schillen, juist in oorlogstijd, waarvoor de heer van Westen 'bij boer Frans in Heiloo uitstekende prijzen wist te maken. Maar nu genieten de heer en mevr. van Westen van hun welverdiende rust in de Piusstichting, waar het hun aan welgemeende felicitaties niet ontbreken zal. ALKMAAR. Zekere P. uit Alkmaar reed verleden jaar Maart tezamen met zijnpleegzoon J. B. met een motorbakfiets over de Bergerweg. Toen zij aangehou den werden door een rijksveld wachter, hadden zij echter geen wegenbelasting-kaart, waarop pro ces-verbaal volgde. B. had als eigenaar van de bakfiets opge geven W. S„ eveneens uit Alk maar, die daarom gisteren voor de Alkmaarse Politierechter te recht stond. Hij verklaarde ech ter, dat hij samen met P. zaken deed, en dat deze de voornaamste eigenaar van de bakfiets was, daar hij voor de contanten had gezorgd. De ter zitting aanwezige rijksadvocaat was echter van me ning, dat zij beiden eigenaar wa ren, daar zij compagnons waren, en veroordeelde S. derhalve tot een geldboete van f 10.subs, 2 dgn. hechtenis. ALKMAAR. Op 9 Mei a.s. zal in de Grote Kerk het Orato rium „Elias" van Felix Mendels sohn Bartholdy worden uitge- i ot-rd door Toonkunst. Het is lang geleden, dat in Alk maar een werk van deze bekende componist ten gehore werd ge bracht. Ongetwijfeld is een van de re denen de groei van een Bach- cultuur, waardoor werken uit de tijd der romantiek op de achter grond gekomen zijn. Vaak wordt daarbij vergeten, dat juist aan Mendelssohn de eer toekomt Bach in zijn grootheid ontdekt te heb- ben. Toch doet men verkeerd Men delssohn te onderschatten en, zo als veelal gebeurt, hem als te zoe telijk opzij te schuiven. Integendeel, ook in onze tijd heeft hij de mensheid veel te. zeggen. Hij doet dat op een wijze die door zijn eenvoud een grote zeggingskracht heeft. De „Elias" is daarvan een prach tig voorbeeld. De strijd, die de grote profeet van het Joodse volk heeft te strij den tegen ongeloof, afgodendie- nerij en gekuip van een wanhopig volk, is op meesterlijke wijze weergegeven. De grote tegenstellingen geven Mendelssohn gelegenheid op weergaloze wijze dit drama in muziek uit te beelden. Niet zoet romantisch, maar fel en groots is alles gecomponeerd. En de ontzaglijke strijd van het Joodse volk spreekt te meer aan in deze dagen van herdenking en inkeer. Het is zeer zinvol juist nu dit werk uit te voeren, en wij wek ken onze lezers op, Zaterdag 9 Mei in grote getale te komen luis teren, vooral ook omdat de mede werkenden borg staan voor een goede uitvoering. ALKMAAR. Zondagmiddag was de zaal van Het Gulden Vlies voor driekwart met katholieke gepensionneerden en bejaarden gevuld, die daar gekomen waren op uitnodiging van het bestuur van de Alkmaarse afdeling-in- wording. Nu overal in den lande deze specifiek katholieke bond, welker oprichting niet lang geleden nood zakelijk bleek, zich allengs meer en meer gaat uitbreiden en Alk maar heel wat katholieken telt onder de ouden van dagen, kon ook de oprichting van een afde ling Alkmaar niet langer meer op zich laten wachten. Met een kort woord, ingeleid door reqtöh J. .J. van dèr Zalm, vertelde ëen der leden van het' hoofdbestuur, de heer W. J. Hese laars uit Amsterdam, een en an der omtrent het werk en het streven, van deze bond, die inder tijd is opgericht op initiatief van de K.A.B., de Middenstand en de Raad van Overleg te Den Haag. Want duizenden katholieke be jaarden hadden zich reeds geor ganiseerd bij de neutrale hond, nadat zij hun leven lang katho liek georganiseerd waren geweest. De bond houdt zich intensief bezig met het culturele ontspan ningswerk, daarnaast beijvert zij zich, de sociale positie van de be jaarden en de gepensionneerden te verstevigen en te verzekeren. Daarbij wordt aan alle katholieke organisaties en bewegingen steun en medewerking gevraagd, die ook van harte is en wordt gege ven. Inmiddels heeft het hoofd bestuur vanwege de regering reeds enkele toezeggingen gekre gen, betrekking hebbende op in komenverruiming en soepele re gelingen ten aanzien van de ALKMAAR De R.K. Hand balclub A.O.G. heeft afgelopen Zondag de 2e kampioen feeste lijk ontvangen. Het eerst elftal eiste de eerste plaats voor zich door de mooie overwinning op Bl. Zwart in Zaandam. 41 was de eindstand. Hierdoor promo veert het naar de Diocesane Hoofdklasse. Pas dit seizoen in de eerste klasse gekomen, heeft het een geweldige prestatie ge leverd. Veel heeft hier de train- ster. mei. Tuvn. aan gedaan Het verloop van de wedstrijd was spannend. Wel speelden de zenu wen in deze wedstrijd een rol. In de eerste minuten kreeg AOG al wat zekerheid door twee prachtige onhoudbare doelpun ten. pi. Zwart was zeer sportief, maar gaf het A.O.G. niet cadeau. Vlak voor de rust werd het 3e doelpunt genoteerd. Zowaar ge lukte het Bl. Zwart om een te- senpunt te maken. Het vierde doelpunt werd. zeer vreemd ech ter. afgekeurd. In de 2e helft speelde A.O.G. tegen wind in. Hierdoor werd er dikwijls naast en over geschoten. Tot een paar minuten voor het einde de mid- voor de- bal kreeg toegespeeld en haar kans prima benutte. Dit doelpunt was zeer verdiend, daar de gasten het spel volkomen beheersten. Na het eindsignaal werden de speelsters hartelijk geluk gewenst door de meisjes uit Zaandam, dié tegelijkertijd de aanvoerster blauwwitte bloe men aanboden. Ook A..FC. gaf blijk van harte lijk medeleven. Het bestuur en diverse andere personen hebben de hele wedstrijd enthousiast ge volgd. Namens A.F..C overhan digde de .heer ten Hoope de speelsters een blijvende herinne ring. Overgelukkig zochten de A.O.G'sters de kleedkamer oo. Het 2e elftal heeft zusterlijk de punten gedeeld met D.D.O. De junioren C. hebben het er niet al te best afgebracht. De eind stand was hier maar liefst 111 voor Meervogels A. De adspiran ten hebben eveneens de uitwed strijd tegen V.B.O. gelijk ge speeld (22).. huurverhoging. De bond heeft de bisschoppelijke goedkeuring reeds verkregen, zodat de katholieke ouden van dagen zich onmiddel lijk op de eigen bond kunnen laten overschrijven of er lid van worden, wanneer zij nog niet als zodanig waren georganiseerd. Tal van ouden van dagen gaven zich na de bijeenkomst op, die werd opgeluisterd door Dindua, die een aardige en vlotte voorstelling gaf van het grappige toneelspel „Wie kust de Mummie", waarmee het R.K. Toneelgezelschap de Alk maarse afdeling-in-wording een grote dienst heeft bewezen. Te vens was er een grote verloting, waarvoor door de middenstand onbaatzuchtig en royaal prijzen werdén gegeven. ALKMAAR De vergadering van de Derde Orde van St Domi nicus op a.s. Vrijdag wordt we gens het Kromstaf-triduum uit gesteld tot Vrijdag 15 Mei a.s. ALKMAAR Men verzocht ons mede te delen, dat de lam pion-optocht voor de kinderen, die vanavond om acht uur begint, niet zoals aangekondigd, om 9 uur eindigt oo de Limmerhoek. maar oo de Breedstraat. De ouders worden verzocht de kin deren daar af te halen. Weersverwachting medegedeeld door het KNMI te De Bilt. geldig van Dins dagavond tot Woensdagavond; NOORDELIJKE WIND DE BILT. 5 Mei Aanvan kelijk zwaar bewolkt met plaatselijk wat lichte motre gen. maar later enkele opkla ringen. Matige tot vrij krach tige Noordelijke wind. Weinig verandering in temperatuur. Z.H. Exc. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot ere kanunnik van het Haarlems Ka thedraal Kapittel de Hoogeerw. heer J. A. Annegarn, pastoor van de parochie van de H. Familie te 's-Gravenhage. BERGEN. De R.K. Gym nastiekvereniging D.I.O. geeft vandaag en Donderdag a.s. om 8 uur een uitvoering in het ge bouw „St. Jan", Vandaag is de avond voor en door de leden en Donderdag wor den de ouders en belangstellen den verwacht. Gezien het succes van de meisjes in Broek op Lan- gendijk, waar zij met de rhythmi- sche wedstrijden een eerste en een derde prijs behaalden en de goede muzikale omlijsting van het gebodene, beloven het succesvolle avonden te worden. AKERSLOOT. Zaterdag avond vergaderden in café Ver duin de leden van de R.K. Boe renleenbank van Akersloot. De voorzitter noemde het af gelopen jaar voor eenieder, op enkele uitzonderingen na, een tamelijk gunstig jaar en hoopte dat 1953 ook weer zo zou wor den. Het ledental was verhoogd met 4 en kwam op 125. Ook was er een grote vooruitgang merk baar bij de aan de Bank toever trouwde gelden. Speciaal werd hier het Rek.-Courant-verkeer genoemd. De balans onderstreepte de-ze vooruitgaing eens te meer. De totale om-zet, het afgelopen jaar bereikt, bedroeg f 2524.385.82. De Balans sloot met een totaal van f 873.409.64. Het boekjaar leverde een winst op van f 16.188.49, welk bedrag (overgebleven na reser vering voor d-e belasting-en), ge heel werd toegevoegd aan de algemene reserve. In de plaats van de heer J. Buur Sr., die vrijwillig heen ging voor een jongere kracht, na 15 jaar zitting in het bestuur te hebben ge-had, werd met grote meerderheid gekozen de heer J. Buur Jz. Ook de voor zitter was aftredend. Zijn plaats werd ingenomen door de heer J. Sander. LIM-MEN. De plaatselijke Duivenhoudersvereniging „Ons Genoegen" hield haar eerste vlucht. Ingekorfd werden 70 dui ven, met startplaats Roosendaal. Gelost werd om 8.45 uur: Uitslag: Nos. 1, 2, 7 en 8 Ge-br. Steenman; nos. 3, 4, 6, 11 en 13 M. C. v. d. Velden; nos. 5 en 12 Th. v. d. V-liet; no. 9 J. v. d. Eng; nos. 10 en 14 P. v. d. Velden: Tijd van aankomst no. 1: 10 uur 51 min. en 13 sec. Tijd van aankomst no. 14: 11 uur 11 sec. No. 1 ontving de -bronzen me daille, uitgeloofd door C. Nuijens Jnz., alhier. Advertentie) CLOTHING Sportcolberts en pantalons ver heugen zich meer en meer in de belangstelling van de goe-dgeklede heer, die gemakkelijke sportieve kleding prefereert en er toch steeds keurig wenst uit te zien. „Gerard Worm" heeft een keur der nieuw ste Epsom-modelien. Expressly for. DE HOUTTIL Herenmodes - Herenhoeden - Herenkleding WARMENHUIZEN Na het behalen van het kampioenschap op Zondag 3 Mei, werd de spe lers en dames, door het bestuur een feest aangeboden. Nadat de spelers met hun bestuur, onder pittige marsen van de fanfare, een triomphtocht per auto door het dorp hadden gemaakt, ging het naar het clubhuis. Café de Groot, waar de bloemetjes buiten werden gezet. Voorzitter Jac. de Groot huldigde allereerst spelers, trainers en allen die medege werkt hadden om dit mooie suc ces te behalèn, in het bijzon-der de elftalcommissieleden met hun dames, die heel wat hebben moe ten offeren om de teamgeest zo hoog mogelijk op te voeren. Te vens sprak de heer A. Huisman. Voorzitter van de elftalcommissie zijn dank uit voor de prettige sa men-werking met spelers en be stuur; Hierna werden er bloemen aangeboden door de plaatselijke fanfare. R.K. Gymver. DWV. Spaansus Bloemenhandel, als mede door de zustervereniging R.K. Hollan-dia T. Tenslotte sprak de geestelijk adviseur kap. v. Veen een woord van aanmoedi ging: spr. hoopte dat in de toe komst de teamgeest zo mag blij ven en hii wenste het elftal veel succes toe in de komende promo tie-wedstrijden. Verder werd er tot laat in de avond gezellig feest gevierd Volgens artikt noodzakelijk i plan in hoofd in kaarten uit\ ven. De nog jc dat voorschri) niet zo „gepit wing van de ft Vermoedelijk hoekje in de zoveel ka-airten, andere paparas: zijn als van dit Ijjik alles is in k; de briefhoofden meentebestuur sierd te zijn met compleet met 1 Hoe dan ook, breidingsplan ve Brudin heeft vani inzage gelegen t Dinsdag, door c behandeld. Bezwaarschrift plan zijn ingedi nister van PMnai ingenieur-directe waterstaat en c Stichting van de Vestig De minister to ste plaats bezwe dwingende voon de grootte van h-et getal der a| wen (-bedrijfegeli en arbeiderswon: dit niet valt ond tie van de wondi B. en W. zij-n zij het uit stedet punt van belang landschap open rigens verwijzen niersbepa-lin-g vo bepaalde -gevalle: ten van een nil vorm van bedr kan worden vei te wijken van de genoemde -bepa-li Op grond van wegingen heeft voorts -bezwaar t om meer ar aaneen te bouwi arbei-derswonmge zijn veel goed N oordoos tpolder steem veelvuldig Volgens B. en werper van het prof. Wiager Br dam, dient Wie: te ho-uden aan b grootste deel va ders in de doip huisvest. Men is school, kerk, w toor etc. Op het slechts gehuisves onmisbare arbek gezinnen -leven en verstoken vai delen van het d< neming a-am hel ven, aan plechti, telijkiheden zijn lijk, om-dat de la -gelijk practisch over auto's b( denkbeeld van c bij de bedrij-vei woningen aaneer wordt door B. ei Immers, hierdoor -gemeenschappen buitenste woningi drie zijd-en licht tuin. Overigens in bo-uwkosten t- -bel huis en een niet zo groot. Da spreken -bij een dat is in de dor Tenslotte -had zwaar tegen het de kavels D 1 t.r 32 bedrijfsgebouv op g-ro-r\d van d-at dit land 1-os In de toekomst mogelijk immers sticht kunnen wo he-bben dit n-adei stellen voor dit heffen. Nu door breidingsplan vei rooilijnen word kunnen bij -het I verbrande -bedrij gen strubbelingen zijn echter -goed* van-gen door de paling". Elf dappere vo trouwe grensrec gevecht het kam Noordholland vc de grote K.N.V.. naar rechts: P. i J. Buiter, Fr. Stt Unks naar recht

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 2