1 BRAM EN SIJM en de bende van Zwarte Doli De vrouw en huur taak in de maatschappij St Genesius" DE KNUPPEL IN HET HOENDERHOK! 1 DINSDAG 5 MEI 1953 Pagina 7 MUZIKAAL GEZIN IN HEILOO Stemmen bij volmacht WIRON VERRASTE CON ZELO DUINRANDERS GAF HOLLANDIA T. GOED PARTIJ „MUREN WIT" 12 geslaagd jeugd- verkeersbrigadiers Burgerlijke %stand Sportverenigingen krijgen vrijstelling van vermakelijk heidsbelasting Lij stnummering Markt en Beurs Aardappelbeurs R'dam Graaubeurs Rotterdam VOORJAARSMARKT PURMEREND Alkmaarse Exportveiling Slachtveemarkt Alkmaar KRANSLEGGING TE ZIJPERSLUIS Scheepsberichten Burgerlijke stand Advertentiën Woningruil Prijsverlaging Chatillon, EN NU Uitsluitend betere kwaliteiten: SPOTGOEDKOOP! CR IJ PT UW KANS! 4.30 - 3.95 2.98 0.89 69 1.35 98 HOLLANDIA TRICOTAGES BADPAKKEN: UITSLUITEND MERKARTIKELEN 5.90 l 19.75 B VOOR AL UW TEXTIEL: Natuurlijk J Strapless damesonderjurken 6.40 i J Ook kinder-ondergoed 2.48 £iiiiiiimimiimiiiiiiiiiiiiii!imgm§Rmiiigiiiiiiüiiiii!ii!iiiii!i!iiiii!i!igii!!i!imiii!iimiiii!iimmii!]ei!iiMi!9!imii9!ini; 5ggggiigiiMggggiggggggiggggiiggiiiiiiiiiiigi!iiiiggggigiggiiiggggigiiigiiiiiiiiiigiiitiiiii9iiggg|igiigigiigiggggi!giiiiigiiiiiii(miiERiëcifc£ IV \v ivouwbare tuin* heerlijk om e luieren, div. prijzen, ds vanaf ^50 ra mooie uitvoering, afbeelding 16s0 ing 75 90 drachtig of vers g tten N.R.S., twee g Tuli, Aug., Sept., - rzen, kalftijd Ju- V.R.S. of Fokver. - LKER, 5 ef. K 2284-337. IHIBIBiaiBIHIBla de volgende adressen r. 14-18 u. Beverwijk 4 u. en te 's-Graven- iezuidenhoutsew. 123. SCHOORL. De afd. Schoorl van de Katholieke Vrouwenbe weging had als spreekster uitge nodigd het lid van het hoofdbe stuur, mevr. Boelen, die er op wees, dat de katholieke vrouw zich meer bewust dient te worden van haar taak. Bewust van haar katholiek-zijn en bewust van haar vrouw-zijn. Het katholiek-zijn is een voor recht, waar zeer weinig aan wordt gedacht. De meesten ont vingen dit voorrecht bij hun ge boorte uit katholieke ouders, dus zonder eigen verdienste. Het is een voorname taak van de katho lieke vrouw haar katholiek-zijn in alles te laten gelden. In haar gezin, zowel als in het maat schappelijke leven. De vrouw is feheel gelijkwaardig aan de man: eiden zijn kinderen van God en hebben daardoor recht op de hemel. De vrouw is in het algemeen geschapen voor het moederschap, dan wel voor het geestelijk moe derschap, niet alleen naar het lichaam, maar vooral naar de geest. Haar psyche, haar geaard heid is geheel verschillend van die van de man en vormt een aanvulling van de doorgaans meer zakelijke en verstandelijke rede neringen van de heer der schep ping. Dit geeft de vrouw rech ten, maar ook plichten. Een van de 'belangrijkste plichten is wel, dat de vrouw haar gezin be schermt tegen verkeerde invloe den van buiten, die door de mo derne communicatiemiddelen op allerhande manieren deze „ves ting" belagen. Het is niet goed alles maar klakkeloos over te ne men: wat in een ander land soms goed wordt genoemd, kan hier radicaal verkeerd zijn. Een vrouw moet 'weten wat er in de wereld te koop is, zij moet verder kijken dan haar gezin en zich laten voorlichten op ver schillend gebied. Deze wijsheden moet zij niet trachten op te doen bij een paar buurvrouwen onder het genot van een kopje koffie of thee, doch slechts daar waar deze te vinden zijn: b.v. door lectuur, het bezoeken van ge schikte lezingen enz. Wat betreft het maatschappe lijke en politieke terrein, ook daarin kan de vrouw een hulpe zijn, de man gelijk. De man houdt doorgaans de grote lijnen in het oog, doch de vrouw kan daarbij aanvullend optreden. Zij moet daarbij een ruime belangstelling hebben voor het maatschappelijk gebeuren, wil zij in haar gezin werkelijk een steun zijn. Wanneer moeder niet mee kan praten over de dingen, die haar kinderen be lang inboezemen, zal zij van haar gezin vervreemden. Van zeer groot belang daarbij is, dat zij dient te zorgen dat het thuis ge zellig is. In dit verband wees spr. op de vaak geheel onnodige schoonmaakbeurten, die niet ge houden worden omdat de boel zo HEILOQ- Ger de Roos 'heeft op zijn speurtocht naar mu zikale families, ook in Heiloo een muzikale familie ontdekt, nl. de familie van de Aanne mer Piet Boetjes aan de Ken- nemerstraatweg. In deze fa milie zitten 5 leden van „St. Caecilia". Vader Piet speelt trombone, de drie zoons Siem, Jan en Piet resp. kleine trom, saxophone en piston en de kleinste Piet, de kleinzoon van vader Piet, speelt 2de piston. Enkele dagen geleden is hun spel te Hilversum op de gra- mofoonplaat opgenomen. Zaterdagavond kon men het Heiloër muzikale gezin beluis teren in het KRO-programma. HEERHUGOWAARD. Zieken en ouden van dagen, die zelf niet ter stembus kunnen komen voor de gemeenteraadsverkiezing, kun nen bij volmacht laten stemmen. Men geve zich hiervoor op bij de plaatselijke afdelingen der K.V.P. voor of uiterlijk 10 Mei a.s. Ook kan men zelf formulie ren hiervoor krijgen op het ge meentehuis. Vooral zorge men voor een doktersverklaring, want zonder deze kan men niet bij volmacht laten stemmen. Gelukkig dat het koesterende lentezonnetie het verblijf op het Con Zelo-terrein aangenaam maakte: aan het snel kon het pu bliek zich geen moment verwar men. De thuisclub speelde of het in vacantiestemming was en het in degradatie verkerende Wiron wist ook geen moment tot een behoorlijk spelpeil te komen. De gasten kwamen met enige in vallers in het veld terwijl bii de gastheren o.a. de aanvoerder Stoop op het appèl ontbrak. Er was ongeveer een kwartier ge speeld. toen Wiron zeer goedkoop aan het eerste doelpunt kwam. toen de Con Zelo-keeper een voorzet van links probeerde op te vangen, maar gehinderd door de zon. miste en de bal van ziin lichaam in het doel rolde. Enige minuten later volgde de gelijk maker, op een ook al niet grootse wijze. Een tam schot van de linksbinnen huppelde over de uit gevallen Wiron-keeper heen in het net. Wie gedacht had dat na de rust het spel zou verbeteren kwam bedrogen uit. Wiron was in het begin iets sterker wat na een minuut of tien resulteerde in een doelpunt. Een schot van links sprong terug van de lat en werd door een der Wiron-voorwaartsen keurig ingeschoten. Het duurde tot ongeveer 10 minuten voor het einde toen Con Zelo eindelijk werd wakker geschud en nog een slotoffensief inzette. Verschillen de corners werden er genomen en de zenuwen der Wiron-sup- oorters werden op de proef ge steld. Doch het beslissende schot kwam niet en zo kon na het eindsignaal een opgelucht en ee- lukkig Wiron met de volle winst de thuisreis aanvaarden. vuil is, maar alleen omdat het Vrijdag is. De tijd die hierdoor wordt vermorst, kan beter be steed worden. Ook de ongehuwde vrouw is in deze tijd geroepen haar zending te vervullen in alle mogelijke beroepen en organisa ties. De Katholieke Vrouwenbewe ging biedt bij alles de behulp zame hand en het is de plicht van 'iedere vrouw, zelfs een strenge gewetensplicht zegt de Paus, daarvan lid te worden. Men mag zich niet afzijdig houden omdat men zegt er niets voor te voelen. Of men er voor voelt of niet, toch dient men lid te zijn van deze beweging, welke meer en meer aan kracht wint en waarmee men terdege rekening gaat houden. Met zeer grote belangstelling werd de rede van mevr. Boelen gevolgd. Moge het resultaat van deze avond zijn dat vele nieuwe leden zullen toetreden. Tot slot werd medegedeeld dat de sluitingsavond van het afge lopen seizoen zal worden gehou den op Zondag 10 Mei, waarbij de dames hun mannen mogen meebrengen. Als kemphanen kwamen de twee elftallen tegenover elkaar te staan. De een om te proberen een degradatie te ontgaan, de an der om een gooi te doen naar het kampioenschap. Wel uitersten dus. Toch werd het geen spel van kat en muis. Duinranders. hoewel met enkele invallers, verweerde zich uitste kend en was voortdurend in de aanval. Bij een doorbraak echter wist Tesselaar op keurige wiize van Wonderen te passeren en gaf daarmee Hollandia de leiding, Even leek het er op dat de gast heren zouden gelijkmaken. Bii een te zacht terugspelen op de keeper werd de bal door een Duinranders voet bijna ingescho ten. doch op het laatste moment juist op de doellijn nog door een kruipende keeper teruggegraaid. Na de rust. nu met windvoor- deel voor Hollandia. bleef het spelbeeld ongewijzigd. Op een ongelukkig ogenblik was bii een uittrap keeper v. Wonderen iets te ver uit zijn doel gelopen: de bal kwam tegen de wind in niet ver en werd meteen over de doelman heen in het net gere tourneerd (02). Overigens speelde v. Wonderen een prima wedstrijd, waarin hij Duinran ders zeker voor enkele goals heeft gespaard. TUITJENHORN De dagen van de fancy fair „Muren Wit" komen steeds meer in 't ver schiet. En zii beloven goed te worden, de dagen van 6 en 7 Juni. Er wordt gestadig gewerkt aan de voorbereidingen, want het is bekend, dat een goede fancv fair veel voorbereiding vraagt. En ook medewerking van alle kanten. Maar juist deze mede werking is prima. De midden standers zetten hun beste beentje voor: alle mogelijke relaties wor den uitgebuit. De stands zijn van personeel voorzien. Het beroemde circus „Kwast" denk hier aan witte muren komt met een heel nieuw programma, Hollan dia T traint iedere Zondag voor de grote match van Zaterdag 6 Juni. En de fanfare oefent een avond per week extra. Zo gaat het goed. En als deze voorteke nen niet bedriegen, wordt de fancy fair een groot succes. HEERHUGOWAARD. In de raadszaal ten gemeentehuize is door Wachtmeester v. d. Goot 't examen Jeugdverkeerspolitie af genomen. De burgemeester sprak de jon gens toe. 4 jongens van de V.G.L.O., 4 van katholieke Lagere scholen en 4 van de Openbare L.O. school deden examen en mochten toen uit de handen van de burgemees ter hun aanstelling ontvangen. Het waren: Piet Bot, Theo Bes teman, Bas Overbeek, A. Meester, Jac. Swinkels, Arie v. d. Broek, J. van Noort, A. Groot, N. Wes ter, J. Vader. J. Kroon krijgt het diploma over een paar weken, omdat hij nog enkele lessen moet volgen bij de poltiie. De burgemeester feliciteerde de jongens en hoopte dat zij goede voorbeelden zullen zijn voor de jeugd van Heerhugowaard. Binnenkort zal Heerhugowaard dp jeugdverkeersbrigade kunnen zien. De eerste tijd onder leiding van de politie; daarna zelfstandig. OUDORP. Geboren: Wende- laus Henricus, z.v. J. J. van de Giesen en M. Löw; Cornelis An- thonius, z.v. H. v. Wonderen en M. Dekker; Catharina Anna Ma ria, d.v. W. J. Hes en G. Ver donk; Gertruda Wilhelmina A., d.v. W. J. Hes en G. Verdonk; Gerardus Hendricus, z. v. J. Kroeke en A. Haller; Nicolaas Simon Maria, z.v. S. C. Wortel en G- Commandeur; Geertruida Maria, d.v. J. F. Wortel en C. M. Mol; Anna Margaretha Maria, d.v. G. J. Bos en J. G. Neefjes. Ondertrouwd: Johannes van Brederode, 33 jaar, en Maria Al thans, 33 jaar. Gehuwd: Simon A. Zuurbier, 26 jaar (Barsingerhorn) en Mar garetha C. Potma. 24 jaar; Corne lis van der Laan, 28 jaar (Zwaag) en Geertrudis M. Wij-te, 25 jaar; Lourens van der Peet, 27 jaar (Alkmaar) en Catharina Wester, 23 jaar. Overleden: Antje van Diepen, 91 jaar, wed. van Jan Blom; Wil lem Bak, 70 jaar, ongehuwd. WIERINGERMEER Op 27 Juni van het vorig jaar besloot de gemeenteraad om vrijstelling van vermakelijkheidsbelasting te ge ven aan alle plaatselijke toneel-, zang-, muziek en andere vereni gingen voor door henzelf te ver zorgen uitvoeringen. Aangezien sportverenigingen ook hoge uit gaven hebben, zullen B. en W. de Dinsdagmiddag bijeenkomende gemeenteraad voorstellen om voortaan ook alle wedstrijden van eigen plaatselijke voet-, hand- en korfbalclubs vrijstelling van be lasting te verlenen. Voor wed strijden waaraan alléén van el ders komende clubs deelnemen wordt bij aanneming van dit voor stel natuurlijk nog wel belasting gegeven. Hetgeen niet wegneemt, dat de plaatselijke sportvereni gingen nu een goede kans krijgen om de eindjes beter aan elkaar te knopen. SCHOORL. Bij de gemeen teraadsverkiezingen zullen de verschillende partijen de volgen de lijstnummers voeren: 1. Partij van de Arbei 2. Schoorls Belang; 3. Kath. Volks partij; 4. Communistische Partij. ROTTERDAM 4 Mei Klei- aardappelen 35 mm opwaarts, eigenheimers 1414.25: bevelan ders 16—16.50; bintjes 13—13.50: alpha's 8.50—9; furore 12.50—14: zandaardappelen 35 mm opwaarts noordeling 8; voeraardappelen f 3 prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaarden. vast gesteld voor de verkoop van con sumptieaardappelen op wagon, schip of auto. ROTTERDAM 4 Mei Bin- j nenlandse granen officieuze no teringen per 100 kg franco Rot terdam: Tarwe, naar kwaliteit. 2627.50; voedergranen. kalm, zomergerst 25—27. grove daarbo ven; 'wintergerst 2526: haver 23.50—24.75. blanke tot 25.25; rogge 28—28.75: mais geschoond 3032; peulvruchten: groen erw ten. iets beter 3546: schokkers kalm, 4050: bruine bonen, kalm 70—90. Op de grote voorjaarsmarkt werden aangevoerd 477 stuks run deren, 30 meer dan vorig jaar. Er was echter maar weinig be zoek. In de vroegte zag het er dan ook heel droevig uit, maar later op de dag ontwikkelde er zich in de prima gelde koeien toch nog iets handel, waarvoor ook wei flinke prijzen werden uitgelegd. De iets afwijkende of oudere koeien vonden traag af trek. Met de verse melkkoeien was het heel stil. De keuze voor een prima gebruiksbeest was daar niet groot en er was ook weinig kooplust. Hoe gering het aanbod van pinken ook was, ook daar ging het vrij stil. Het geheel was een zeer stugge markt. Aanbod en prijzen waren als volgt: 65 melkkoeien van f 656— 1025; 394 geiden-koeien van-f 575' 900; 18 pinken van f 280400. AMSTERDAM, 4 Mei. Binnen landse granen (boerennoteringen) Witte tarwe f 2627.25; rode tar we f26—27.15; rogge f28—28.50; zomergerst f 26—27; wintergerst f25; haver f24-25.50; groene erwten f 40; capucijners f 30; kar- wijzaad f56; blauw maanzaad f 100103; geel mosterdzaad f 58 —60; kanariezaad f3031. Alles per 100 kg. ZUIDERKOGGE-HEM, 4 Mei 1953. Noordeling 8.60; eigen heimers 10.60; spinazie 20—23; witlof 30—50; rabarber 10—11; jonathan keuken 39—49. WARMENHUIZEN. 5 Mei Rode kool 7—8.10; gele kool 10.30 15.10; witte kool 18,10. LANGEDIJK 50.000 kg rode kool I 7—10.10; 5000 kg gele kool 1314.10; 8000 kg Deense witte 13.8021.40; 2000 kg peen b 18.10 —20.10; C 14.80—15: 7000 kg bie ten A 5.105.50; 2000 kg rabar ber 6.30—6.40: 1800 kg witlof I 4044; II 3135; 400 kg prei 15. Doorgedraaid 5000 kg rode kool. HEILOO, 4 Mei. Spinazie 8 —15, kropsla 7—11, stoofsla 13— 16, witlof 1726, prei 12—24, ra barber 6—12, aardbeien 80—120, asperges I 7596, II 40—63. NRD.-SCHARWOUDE. 5700 kg peen B 18.9022.10; C 14.50— 16.30; D 4.10; 91.000 kg rode kool 7—10.60; 20.000 kg gele kool 7.60 14.50; 17.000 kg Deense witte 14.10-23.40; 4500 kg witloof I 56—61; IB 44—56; II 50—53; IIB 25—50; III 133—38; stek 845; 2100 kg prei A 19—21; B 10—12; 150.000 kg sjalotten 39; 500 kg aardappelen Bevel. 11.40. ALKMAAR 4 Mei Schotse muizen nieuwe 90; alfa 8; witlof 2054; bloemkool 1370: rode kool'710.50: savoye kool 1218; spinazie 814; postelein 4248; sia 519; andijvie III 22; radijs 5—10.50; raapstelen 67: rabar ber 511; winterpeen 6; was- peen 24—47; selie 57: soep 2 4.50; prei 1620: st remy 716: jonathan 2659; asperges 4080 per bos. ALKMAAR 2 Paarden. 88 koeien 6001150: le kwal. 2.80 2.90; 2e kwal. 2.602.80: overige soorten 2.402.60; 263 nuchtere kalveren 2658: 6 vette schapen: 307 varkens, vleesvarkens en zware varkens 1.801.82; lichte varkens 1.701.80; zeugen 1.50— 1.70. De handel in de koeien is stug geweest. De noteringen kwamen hoger te liggen als gevolg van het te geringe aanbod. Niettegen staande de even verminderde aanvoer waren de inkoopsprijzen voor de kalveren vandaag gun stiger, nl. lager. Vanzelfsprekend zijn deze dieren dan ook vlug verhandeld. Levend komt de no tering op 1.10. afgeslacht van 1.401.50 en uitgebeend van 2.20 tot 2.25 p. kg. In verhouding tot de vraag was het aanbod van varkens voldoende te noemen. De handel was derhalvè rustig met prijzen, die, bij de vorige week Vergeleken, vrijwel ongewijzigd bleven. in een andere tvereld SCHOORL. Moesten wij bij de vorige uitvoering van onze parochiële toneelvereniging con stateren, dat iets te hoog was ge grepen, thans werd een blijspel voor het voetlicht gebracht, dat men wél aan kon; en hoe! Wat met veel'blijspelen het ge val is, is ook het geval met „In een andere wereld", erg veel „in houd" moet men niet verwachten. De bedoeling is dan in een der gelijk geval alleen het publiek eens hartelijk te laten lachen en dit is hier volkomen geslaagd. Het spel was buitengewoon goed. De hoofdrol werd vervuld door Kees Kaandorp, die een meester lijke creatie gaf van van Runten, een zeer deftige, doch conserva tieve eigenaar van een porcelein- fabriek, die zeer onder de invloed bleek te zijn van z'n aristocra tische vrouw Augustine en z'n op schepperige dochter Gonny (mv. Opdam-Witteveen en mej. R. Kaandorp), die beiden hun rol uitstekend vertolkten. Koopman, een rijk geworden bankwerker en zijn vrouw Marie(de heer en mevr. Opdam-Hoebe) vormden een prachtstel om te dienen als campagnon. voor de deftige van Runten. Hun zoon Rob (P. Lou ter) had wel de meest ondank bare rol: hij moest gewoon doen tussen een aantal abnormalen, wat hem intussen goed gelukte. Zijn jonger broertje Mieltje, het „vunzertje", werd op glorieuze manier ten tonele gebracht door Frans Kaandorp Fz., een nog zeer jeugdige speler, die - een belofte is voor de toekomst. Jean, de huisknecht (Joh. Louter), juffr. Linsen (mej. Tr. Roozendaal) en de oplichter Gannifair (D. Op dam) vertolkten hun onderge schikte rol met kleur en verve. SCHOORL Bij het monu ment te Ziipersluis. dat werd op gericht ter nagedachtenis van hen, die op deze plaats vielen als slachtoffers van een onverzadig baar Duits executiepeleton. werd door het gemeentebestuur Maan dagmorgen een krans gelegd, waarbij burgemeester Jochems enkele gevoelvolle woorden sprak. Niet alleen degenen die hier vielen, aldus spreker, wil len wij op dit ogenblik gedenken, doch tevens allen, die vielen als slachtoffer van het verzet en mede hen die hun leven lieten in dienst van het vaderland bii zee-, land- en luchtstrijdkrachten. De hoogste klassen van de drie la gere scholen zongen vervolgens het Wilhelmus en Wilt heden nu treden. Een deputatie van elke school legde bloemen aan de voet van het monument. De be langstelling van het publiek was slechts matig. Agatha 4 van Pladja; Armilla 4 te Lienchin; Barendrecht p. 4 Kp Vincent; Caltéx Delft 3 te R'dam; Caltex Leiden p. 4 Fini- sterre; Caltex Nederl. p. 4 Mal ta; Caltex Pernis 3 te R'dam; Caltex Utrecht p. 5 Bizerta; Cla- vella p. 3 Landsend; Esso A'dam p. 3 Bahama's; Felipes 5 te Pladju verw.; Liseta 3 van Pladju; Ma- coma 2 te Tti. Priok; Macuba p. 3 n.m. Manilla; Malvina 3 van Miri; Marisa p. 3 n.m. Sabang; Marpessa 2 te Balikpapan; Mirza 3 te Portsmouth (V.S.); Mitra 3 te Stockholm; Murena 3 te Pt. Pirie; Omala 3. te Cyprus; Papen- drecht 3 van Carthagena; Rafae- la 3 bij Pladju; Saroena 5 te Tj. Priok verw.;; Sirrah 2 van A'dam naar Napels; Sliedrecht p. 4 Kp. Vincent; Sunetta 2 van Liverpool Wieldrecht 4 te Melbourne. Boskoop 3 Barbados gep.; Gro te Beer 3 580 m W ten Z Valentia Jagersfontein 3 300 m Z. Dakar; Johan van Oldenbarnevelt 3 van Singapore; Maas p. 3 Gibraltar; Maasdam 380 m. W. ten Z. Va lentia; Nieuw Amsterdam 3 te Malaga; Noordam p. 3 Scillys n. New York; Oranjestad 380 m. ZW Landsend; Rijndam p. 3 Lands end; Sibajak p. 3 Quessant naar Curacao; Veendam 4 van R'dam naar New York; Waterman 3 v. Halifax te R'dam; Westerdam 3 140 m O. Nantucket naar R'dam; Willem Ruys p. 4 Pantellaria; Willemstad 3 te Curacao. Abbedi.jk 3 te Antwerpen; Ab- bekerk 4 van Yokohama; Alchi- na 2 te Rio Grande do Sul; Al- phard 4 te Antwerpen; Amstel- dijk 2 te Bremen; Argos 4 te Tu nis; Bengkalis 30 te Padang; Bil- liton 3 van Pt. of Spain Borneo 2 van A'dam naar Indon.; Cotti- ca 4 te Barbados; Delfshaven 3 Recife gep.; Eendracht pass. 4 Finisterre; Garoet 4 te Genua; Graveland 3 te A'dam van Ham burg; Kedoe 2 van Safaga; Leo- polskerk 3 te A'dam; Loosdrecht 4 van Kozhikoe; Luna 2 v. Mes sina; Markell p. 4 Holtenau; Me- liskerk 4 te Manilla; Mentor 3 te A'dam; Molenkerk 2 van A'dam- Noordzee (proefv.); Muiderkerk p. 2 Gibraltar; Nestor 3 v. A'dam naar West-Indië; Oberon 4 verw. Baltimore; Orion 5 Alexandrië verw.; Samarinda 1 van Singa pore; Schiedijk 2 van Djiboeti Sloterdijk p. 3 Bahama's; Stad Arnhem 4 van R'dam te Mon treal; Stad Maassluis 4 van Nar vik te Immingham; Stad Vlaar- dingen 3 te Narvik; Stentor 3 v. Paramaribo-A'dam; Winterswijk 2 van R'dam-Pto Cabello; Zonne- wi.jk 2 van Lorenco Marques. TEXEL Geboren: Anna Go- defrida, d. v. Cornelis J. Barhorst en Theodora Bakker. Ondertrouwd: Cornelis Boekei en Neeltje J .Roeper. Overleden: Jacob de Boer 82 jr wedn. v. Anna Catharina Kaan. Gevraagd: 27 Juli t.m. 1 Aug. VACANTIEVER*. BLIJF aan zee, 8 pers. Br.: J, Uitenbroek. Do- venetellaan 63, Arnhem Mooie grote woning aangeb. te Heiloo. Gevr. idem te Alkmaar. Br. o. no. 17619, bur. v. d. bl. Te koop gevr. of in de kost een PAARD voor de hooibouw. Erven Laan, E 7, Opmeer, tel. 437. COCOSKISTEN aange- Loden, 25 ct. per stuk, bij Lubeck, le Tuin- dwarsstr. 2, Alkmaar. schoenreparatie van het beste zoolleer en vaklie. den met diploma's waar. borgen u 't beste. He renzolen 2.90. dames zolen 2.40. Van het beste zooirubber herenzolen 1.90, dameszalen 1.50. Keurige en waterdichte afwerking. Op kleine karweitjes kan gewacht worden. de echte superlargo, alléén Hoogstr. 15 en 20 Telefoon 4145 Schoenen vergroten en vormen naar de voet. Depot Houtmanstraat 22 VERPLEEGSTERS- SCHORTEN - alle maten met 2 zakken DAMES BLOUSES aangeknipte mouw alle maten DAMESKOUSEN links geminderd le paar j gg 2e paar VITRAGES vanaf ct. DAMES CAMISOLES prachtig fantasie weefsel DAMES SLIPS prachtig fantasie weefsel, vanaf ct. I j Damescamisoles 2.60 0 Dames broekjes 2.50 i E n Adona heren sportbroeken 2.50 5 i TWEKA DAMES BADPAK t in 6 tinten 9.95 - 8.95 g TWEKA KINDER. BADPAK prachtig fant.-goed 6.95 ZWEMBROEKEN v.a. 0.98 CLOQUé DAMES BLOUSES WOLLEN DAMES VESTEN met cörbel 17.50 SPENCER HEY VESTEN WOLL. FANTASIE JONGENS. BROEKJES 6.95 j| WOLL. FANTASIE TRUITJES g bizQnder koopje 4.95 j Adona heren singlets 2.40 E HOLLANDIA TRICOTAGES EEN KOSTBAAR BEZIT BEDDENTIJK. 140 breed 6 dessins j FANTASIE VITRAGE vele dessins 0.98 j WEEFSTOF, 120 breed .59 J VISTRA, vele dessins, een j pracht kwaliteit 1.98 g HEREN SPORTBROEKEN prima interlock 1.50 HEREN HEMDEN, I prima interlock 1.60 DAMES ONDERJURKEN I bizondere aanbieding 2.95 met strook, pracht kwal. 4.95 ALKMAAR, Steenenbrug EGMOND AAN ZEE üïHg:? rf<<- f. t] if.;® S 91, „Gélukkig, er komt al wat leven in de brouwerij" juichte 5 Sjjmen zachtjes, toen hij bemerkte, dat Gieleke Kousebobbel 3 naar buiten, kwam, om secuur te kijken of er op het pleintje 3 voor de herberg niets bijzonders te ontdekken viel. En al sprak het kleine manneke na enige tijd ook op gedempte toon, 3, toch verstonden de twee journalisten, die boven voor het raam 3 toekeken, duidelijk, dat hij zei: „Alles is veilig, we kunnen 3 het er wel op wagen. Waarschuw de anderen, dat we vertrek- ken kunnen. Maar denk er aan, geen onnodig gerucht". Gieleke S bleef op zijn post, een paar meters voor de herberg staan en 3 omdat Brammetje en Sijm op hem bleven letten, bemerkten 3 zij de grote vrachtauto pas, toen deze al lang en breed uit de 5; garage gezet was. „Zo, nu wordt het tijd, dat wij ook eens 3 wat gaan doen", fluisterde Sijmen, terwijl hij zich uit zijn zetel 3 verhief en zich van zijn ringbaardje en pruik begon te ontdoen, 3 een bezigheid, waarbij zo nu en dan een pijnlijke trek over zijn S gelaat gleed, omdat de wonderlijke artist deze vermommings- voorwerpen serieus en stevig had bevestigd. Ook Brammetje 3 ving aan de knevel, die zijn uiterlijk zo'n stofer voorkomen had S geschonken, los te peuteren, hetgeen gepaard ging met een S onderdrukte maar toch pijnlijk hoorbare uitroep van pijn. Hij had direct hierna wel weer kunnen schreeuwen, want zijn vriend vergastte hem op een stevige por tussen zijn ribben Gelukkig hield Sijmen hierbij meteen zijn hand op Brammetjes mond: „Stommeling, houdt je toch stil, je zou op het laatste moment nog roet in het eten gooien". Beneden had men hier van niets bemerkt, omdat de mannen juist bezig waren, om in de wagen te klauteren. Als Brammetje en Sijm echter op dit moment eens nauwlettend uit het venster hadden gekeken, had hen dit later een heleboel narigheid bespaard. Dit nu zagen zij niet, hoe de trawanten van Evert van der Grijp waren uitgedost.... Toen het voertuig weinig ogenblikken later in een steegje verdween, pakte Sijmen zijn vriend bij zijn mouw en trok hem de kamer uit. „Zo, nu gauw naar beneden, maar denk er aan, maak zo weinig mogelijk lawaai". Bij de gelag kamer aangekomen keek Sijmen even door het sleutelgat en wenkte dan zjjn collega, terwijl hij de deur opende. De enige, die zich in de gelagkamer bevond was kastelein Gijs, die de twee vrienden pas bemerkte, foen deze al vlak voor hem stonden. Er straalde een hevige angst uit zijn ogen, toen hij stamelde: „De.... dejour..journalisten

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 7