De tweede Braderie FILMS VATS Castricum krijgt brandweer garage AGENDA Fancy-fair Hup A.F.C. Vrijdag vreemdelingeiidag Bedevaart naar Kevelaer Twee gouden huwelijksfeesten Gebroeders Metselaar ZAiEKüAG 9 9ME1 1953 Officiële toestemming verleend A.F.C.-NIEUWS Van Gogh film Kansdragers waren hartveroverend op Concours d'Elegance Engelse volkstuinders op het stadhuis Concert in Huis van Bewaring R.K. Handbalclub A.O.G. 10 MEI-HERDENKING V erkeer sexamen H. Familie vierde feest D.I.O. NIEUW LEVEN INGEBLAZEN Nieuws van het R.K. Danseomité IVANHOE „VERBODEN SPEL" HET UUR VOOR MIDDERNACHT HET JOURNAAL Damlander molen verkocht Jeugd let op! Aanbesteding Ouden van dagen Jeugd-athletiekwedstrijden te Heiloo H.S.V.-nieuws S.V.W.-nieuws PRIJSWINNAARS VAN DEZE WEEK PRIJSWINNAARS KINDERPUZZLE R.K. Vrouwenbeweging K.A.B. Lirnmen t'auiua 2 ALKMAAR Het bestuur van de Stichting Alkmaarsc Bra derie deelde ons mede, dat de plannen voor een tweede Brade rie in een vergevorderd stadium van voorbereiding zijn, doch dat met de definitieve uitwerking hiervan gewacht is totdat men de officiële toestemming van B. en W. verkregen zou hebben. Toen het bestuur enkele maan den geleden besloot, ook voor dit jaar een Braderie te organi seren heeft het ziöh eerst door middel van een geheel vrijwil lige enquête tot de deelnemers van vorig jaar gewend. Van deze gevallen dat dit wel het geval mocht zijn, zal een bevredigende oplossing gezocht worden. Het bestuur is van mening, dat de beslissing van B. en W. door een ieder die de Alkmaarse belangen een waim hart toedraagt, toege juicht zal worden. Wat de verdere plannen zijn, zult U binnenkort van ons ver nemen. ALKMAAR Morgen een zeer belangrijke wedstrijd voor het eerste elftal: Purmerend deelnemers spraken zich 155 za- i komt op bezoek, de club, die 1,^-. U 11 v» rt t r o v-, Ta nn j_„ üz: z ken voor herhaling van de Bra derie uit en vrijwel allen von den de Braderie een groot stads belang. Algemeen was men van oordeel, dat ook het publiek dit winkelfeest op prijs heeft ge steld. Tienduizenden verdrongen zich van 's oöhtend vroeg tot 's avonds laat in de Braderie straten. Het bloemencorso bracht be zoekers uit geheel Noord-Holland naar Alkmaar. De modeshows werden door duizenden bezocht. Het totale bezoek werd door deskundigen op een kwart mil- lioen belangstellenden getaxeerd. Dit alles deed het bestuur be sluiten dit grote festijn weder om te ofganiseren. M-aar om to: dit succes te komen, is allereerst de medewerking van de gemeen telijke autoriteiten nodig. Deze medewerking heeft het bestuur verkregen. De vergun ning tot het houden van een Braderie is aan de „Stichting Alkmaarse Braderie" verleend. Vanzelfsprekend zijn aan deze vergunning enkele voorwaarden verbonden. De belangrijkste hiervan is dat als men zijn stand voor het pand van een niet- deelnemer plaatst, men 1 meter van dit pand verwijderd moet blijven en niet zoals vorig jaar 70 cm. In het algemeen zal deze voorwaarde weinig moeilijkhe den opleveren, en voor de enkele ALKMAAR In het voor- programma van het Rex theater draait deze week de film over Vincent van Gogh, die gemaakt werd naar aanleiding van zijn honderdste sterfdag. Deze Poly- goon-Profilti productie, waarvan het scenario geschreven -werd door Dr. Hulsker, hoofd van de afdeling Kunstzaken der gemeente Den Haas, is uitgevoerd in Geva- color en behandelt op voortreffe lijke wijze het leven van deze grote kunstenaar. Een en ander wordt toegelicht door reproduc ties op het witte doek van vele van zijn schilderijen. ZATERDAG 9 MEI Bioscopen: REX: Verboden spel, 14 jaar. CINEMA AMERICAIN: Het uur voor middernacht, 18 j. VICTORIA: Affair in Trinidad 18 jaar. HARMONIE: Ivanhoe, 14 jaar. Voorstellingen 7 en 9.30 u. Apotheker: Van hedenavond zes uur af voor spoedgevallen bereik baar Apotheek Wanna-Rit- sevoort, Ritsevoort 5; apo theker mej. C. Kamptouys. Medische hulp Alkmaar: de doktoren E. E. M. van Gilse, Nieuwlander- singel 46( tel. 3136); en R. Westerkamp, Emmastraat 93 tel. 4357). Schermer en Beemster: de arts: S. Schermerhorn, De Rijp, K 2997-355. WAPEN VAN HEEMSKERK: 8 u.: Bevrijdingsfeest Buurt vereniging Bloemwijk. GROTE KERK: 8 uur: Con cert Toonkunst. MUZIEKTUIN ALKMAAR: Van 3 tot 6 uur Fancy-Pair „Hup A.F.C.". 's Avonds ,v. half 8 tot 11 uur. ZONDAG 10 MEI Bioscopen: Zie Zaterdag. (Aanvang 2, 4.30, 7 en 9.30 uur). Apotheker Zie boven. MUZIEKTUIN: van 3 tot 6 u. Fancy-Fair „Hup A.F.C.". 's Avonds van half 8 tot 11 uur. WAPEN VAN HEEMSKERK: 19,30 uur: Dansavond met het Nederlandse Dixieland- orkest „The Canalstreet". GLUDEN VLIES: R.K. Dans- comité: le lustrum. WILHELMINALAAN, hoek Kennemersingej: 9 uur v.m. vertrek Comité 10 Mei-her denking: jaarlijkse bloemen hulde op de graven van in Mei 1940 gesneuvelde mili tairen uit Alkmaar. TENTOONSTELLING K.C. Bergen: Rustende Jager: Etsen van Rembrandt, Za terdag en Zondag geopend van half drie tot half zes. Maandag 11 MEI Bioscopen en Apotheker Zie boven. (Aanvang bios copen 8 uur). WAPEN VAN HEEMSKERK: 8 uur: vergadering Solex- club (vossenjacht). 8 uur: Bijeen komst P.v.d.A. MUZIEKTUIN: 's avonds van 6 tot 11 uur Fancy-Fair „Hup A.F.C.". Waterstanden: Zondag hoog water: 5.10 en 17.15 uur; laag water: 11 en 23.55 uur. Maandag: hoog water 6.10 en 18.20 uur; laag water 12.10 uur. A.F.C. deze competitie nog niet ontmoet heeft, doch die geen ernstige candidaat meer is voor het kampioenschap. A.F.C. heeft momenteel de beste papieren en het is dus zaak om die door een overwinning op Purmerend vei lig te stellen, daar anders Mon nikendam ons 't kampioenschap nog wel eens af kon snoepen. Als onze jongens eühter zo spelen als Zondag in Assendelft en dat doen ze natuurlijk dan mogen we gerust zijn. Na de wedstrijd staat St. Cae- cilia klaar, om de bezokers, met muziek voorop, naar de Muziek- tuin te vergezellen. ALKMAAR. De Muziektuin is in een lentekermis herschapen. Er is de laatste dagen met man en macht gewerkt, om het geheel een aardig aanzien te geven. De weerberichten luiden gunstig, zo dat wij mogen hopen op «en druk bezoek. Reeds hedenmiddag be gint de jeugdbioscoop te draaien; er is doorlopende voorstelling zo wel 's middags als 's avonds. Voorts is er elke dag een ander programma; elk programma om vat een humoristische film, een tekenfilm en een sportfilm. Ook de ouderen zullen van dit ge luidsfilm-programma kunnen ge nieten. Wij vernamen voorts, dat bij het Rad van Avontuur, behalve fietsen en autopeds ook andere waardevolle prijzen, als draag bare radiotoestellen, electrische scheerapparaten e.d. worden ver draaid. Voor de moeders is met het oog op moederdag een extra collectie taarten gebakken. De dansvloer is 's avonds feestelijk verlicht, zoals trouwens de gehele fancy-fair. Het zal een AFC- fancy-fair worden, waarover men nog lang zal spreken. Tot ziens in de Muziektuin. St. Caecilia. De leden wor den er aan herinnerd morgen, Zondag, om 4 uur bij het sport terrein van RKAFC aanwezig te zijn. ALKMAAR. Laten nu de vermaarde Alkmaarse Kaasdra gers, onder de vertrouwde leiding van de kaasvader Lutjeharms op het Concours d'Elegance voor tourwagens in Noordwijk een ereprijs verworven hebben D.w.z. dat zij er bij de keuring van de zestig mooiste reiswagens plus inhoud zodanig zijn „uitge sprongen", dat ze met ere konden worden genoemd. Niet alleen de spiksplinternieuwe autocar van Slijkerman uit Oude Niedorp, waar ook de smetteloze witte pak ken, die 's zomers Vrijdag na Vrij dag honderden en honderden ver wende buitenlanders in verruk king brengen hebben indruk ge maakt op de koelbloedige jury. en blijkbaar nog meer dan al de verfijnde luxe van mooie Zeeuw se meisjes, ferme Brabantse boe rinnen, stoere Friezinnen, Lim burgse mijnwerkers en Amster damse diaconessen. Op het terras voor Hotel Noord zee, waar het heel de dag gonsde van de enorme drukte, hebben alle groepen een door duizenden toeschouwers bijzonder gewaar deerde demonstratie gegeven. De door de kinderen luide aangekon digde kaasdragers droegen hun berrie met 60 onvervalste 40plus Edammers het terras op. De 90-jarige kaasdrager A. Smorenburg, vitaal en onver schrokken, sprak na kaasvader Lutjeharms via de microfoon het publiek toe, dat hem een minu tenlange ovatie bezorgde. Voordat deelgenomen was aan dit befaamde concours hadden de kaasdragers in vol ornaat en met hun onafscheidelijke perrie vol Edammers een bezoek gebracht aan de Flora op Groenendaal in Heemstede, waar zij door Jhr van Nispen tot Sevenaar persoonlijk werden rondgeleid, terwijl zwer men van Amerikanen, Zweden, Belgen en Zwitsers op hen het plaatje van hun leven schoten. Stel je voor: kaasdragers temid den van de bloeiende bulbs, met een Hollandse molen op de ach tergrond: een stukje gekristalli seerd „Holland".... Door omstandigheden eerst heden geplaatst.) ALKMAAR. Door het feit, dat onze stad in elke internatio nale toeristengids als een be zienswaardigheid vermeld wordt, trekt Alkmaar elke Vrijdag vele vreemdelingen. Zo ook gisteren weer, toen men op het Waagplein een mengselmoes van talen, hoofdzakelijk Engels en Frans, kon horen. Des morgens werd een gezel schap van 105 dames en heren, leden van het Engelse National Gardens Guild bij ons zou men spreken van volkstuinders of ficieel op het stadhuis ontvangen. Dat dit voor velen dezer dames en heren een ongewone attractie was, bleek wel uit de verheer lijkte gezichten. Burgemeester Wytema toonde zich een hoffelijk gastheer en vertelde, na het gezelschap na mens het gemeentebestuur te hebben welkom geheten, iets van de historie en de tegenwoordige betekenis van onze stad. Hij wees er op, dat Alkmaar, dank zij zijn grachten en smalle straten de typische bekoring heeft van een oude stad. Hij hoopte, dat de gas ten ook kennis konden maken met het Hollandse gezinsleven, hetgeen nodig is, om zich een goed oordeel over het Neder landse volk te vormen. Namens de gasten sprak de secretaresse van het Guild, die de toepasselijke naam had van Miss Jeanne Flower (bloem); zij dank te voor de hartelijke ontvangst en zei in antwoord aan de burge meester, die nog gezegd had, dat de Nederlanders op het stuk van tuinieren nog heel wat van de Engelsen konden leren, dat de Engelsen op hun beurt nog heel wat konden leren van de Neder landers, waar het ging om gast vrijheid, vriendelijkheid en ar beidzaamheid. Het National Gardens Guild stelt zich, naar wij van de voor zitter, mr Dome, vernamen, ten doel „to bring beauty in Britian", schoonheid te brengen in hun land. Zij propageren de vreugde over de bloemen en werken in dit opzicht niet alleen in eigen milieu, doch b.v. ook in de indus triecentra en de gevangenis, waar bloemen vooral meer levens vreugde kunnen bieden. Het gezelschap kwam Maandag morgen met de Duke of York, het Harwich-schip, dat toen zijn laatste heenreis naar Holland maakte; het werd op de terug reis naar Harwich aangevaren. Heel de week maakte het gezel schap vanuit Amsterdam trips door ons land, waarbij natuurlijk de Flora en Keukenhof niet wer den vergeten. Het kaasmarkt- schouwspel was weer een nieuwe attractie voor het gezelschap, dat zich ook bewonderend uitliet over ons mooie stadhuis, waar het ge meentebestuur koffie aanbood. Zondag vertrekt het gezelschap weer naar Engeland. Eerste na-oorlogse tocht naar Maria's genade-oord ALKMAAR Zoals wij reeds eerder meldden zal er op Tweede en Derde Pinksterdag voor het eerst na de oorlog weer een grote bedevaart naar Kevelaer uitgaan. De bedevaart wordt gehouden op verzoek van de Hoogeerwaar de Deken van Alkmaar, die ais directeur van de Broederschap van O.L. Vrouw van Kevelaer de grote devotie, die tot dit po pulaire en "vanouds bekende ge nade-oord in Noord-Holland nog steeds sluimert, tot nieuw leven wil wekken. De reis naar de oude bede- vaarts-stad, die om practisdhe beweegredenen met autobussen zal worden uitgevoerd, is en blijft natuurlijk een echte bede vaart en zal daarom ook onder geestelijke leiding staan. Daar naast eChter is er op deze mooie tocht todh voldoende gelegenheid om van de prachtige natuur e genieten in tal van fraaie land schappen, zowel in Nederland als in Duitsland, om deze reis tot 'n geslaagde trip te kunnen maken. Kevelaer zelf heeft door de oor log vrijwel niets geleden, terwijl de accommodatie daar voor de pelgrims ook niets te wensen overlaat. Spoedige aanmelding voor deze unieke bedevaart is zeer gewenst en dient uiterlijk vóór 17 Mei a.s. te geschieden bij het Reis- en Passagebureau Noord-Holland voor R.K., Stationsweg 78a, Alk maar, onder inlevering van pas poort of Bewijs van Nederlan derschap. Alle inlichtingen over zakgeld e.d. zijn aan genoemd bureau verkrijgbaar. Men zie voorts de advertentie in dit blad. ALKMAAR Op 6 Mei jl. gaf het „Vitrofoon" amusements orkest o.l.v. de heer W. Cornelis- sen geheel belangeloos een con cert in het Huis van Bewaring te Alkmaar. Het is een avond van waar muzikaal genot gewor den. De nummers meestal van het lichte genre, werden on voor treffelijke wijze gebracht. Ook de soliste Maryke Zonneveld, gaf enkele geslaagde solo's op ge voelvolle wiize ten beste. Het or kest heeft de gedetineerden een zeer mooie avond bezorgd: zii hebben met intense belangstel ling geluisterd, waarbii zii hun waardering voor het gebodene in een langdurig en hartelijk applaus hebben geuit. Wel een bewijs dat dit concert door de gedetineerden op hoge priis werd gesteld. De heer Kiene, directeur van genoemde inrichting was in zijn dankwoord dan ook zeer erkente lijk voor hetgeen de heer Corne- lissen met zijn orkest heeft gebo den en sprak de wens uit om het orkest in dit gesticht nog eens terug te mogen zien, ALKMAAR Het 2e elftal speelt a.s. Maandagavond om half 8 in Heiloo tegen HSV. Vertrek tijd vanaf de Heilooërbrug om kwart vooy zeven. De junioren A spelen thuis tegen OG uit Haar lem a.s. Zondag. De junioren B spelen eveneens thuis n.l. tegen Zeevogels om 1 uur. En de ad- spiranten gaan naar Egmond Binnen vanaf de Heilooërbrug om kwart voor twaalf De wedstrijd begint om 1 uur. ALKMAAR Zondag 10 Mei a.s. vindt weer de .jaarlijkse bloe menhulde plaats op de graven van de in de Mei-dagen 1940 ge sneuvelde militairen. Alle militai ren en oud-militairen, te Alk maar en omgeving, die in de Mei dagen van 1940 onder de wapenen waren, worden opgewekt om aan deze bloemenhulde deel te nemen. Het vertrek is vastgesteld op 9 uur, van het verzamelpunt hoek Wilhelminalaan-Kennemersingel. ALKMAAR Maandag, Dins dag en Woensdag a.s. en ook op Maandag 18 Mei wordt 800 kin deren het practische verkeers- examen afgenomen. Het examen begint telkens om half negen op het Waagplein. AKERSLOOT De leden van de H. Familie hebben een feest avond gehouden in café Verduin. De avond werd in een gezellige stemming doorgebracht. Als eer ste trad op de Zangvereniging „Amicitia". Daarna het mond harmonicahandje van de Kajot- ters. Hierna volgde het eerste be drijf van het dol-fcomische blij spel: „De truc van Jim". BERGEN- Met demonstraties ALKMAAR Bovenstaand co mité vestigt er de aandacht op, dat het grote lustrumbal van a.s. Zondag 10 Mei in 't Gulden Vlies in verband met de kerkelijke plechtigheden begint om 's avonds half negen. Avondkleding is toegestaan, doch in het" geheel niet verplicht. Een klein aantal nog beschikbare kaarten wordt zoiang de voor raad strekt a.s. Zondagmorgen te half twaalf aan de zaal ver kocht. Harmonie: Naar het boek van Sir Walter Scott is deze spannende techni color vervaardigd, die een felle episode uit de Engelse geschiede nis uit de dagen van de Kruis tochten behandelt. In Engeland woedt dan de strijd om het bezit van de troon tussen de Saksers en Normandiërs. Het ver haal brengt de Saksische ridder Ivanhoe ten tonele die strijdt voor de terugkeer van Engelands wettige Koning Richard. Dit gaat gepaard met felle tweegevechten, ontvoeringen, be legeringen, van kastelen, met vaart en in felle kleuren op het doek geworpen, met Robert Taylor in de rol van Ivanhoe, Elizabeth Taylor als Rebecca en Joan Fontaine als Rowena. Victoria Theater AFFAIR IN TRINIDAD Spionnage-affaires zijn bepaald zeer dankbare onderwerpen om verfilmd te worden. Op Trinidad ihoudt ditmaal een der inwoners zich bezig met de uitvinding van een geheid wapen, dat natuurlijk aan een vreemde mogendheid verkocht wordt. Mr. Emmery, die hiervan iets aan de weet komt, wordt vermoord. Zijn vrouw, die er niet van op de hoogte is wordt daarna in deze ingewikkelde af faire betrokken en weet voor de politie-autoriteiten te spionne ren, waarbij uiteindelijk het ge hele complot ontdekt wordt. Er zit wel spanning in dit geval en ook intrige en romantiek ontbre ken niet. Voor volwassenen, enh-a.oh--Robert inijnaaaa Rex-tlieater: De Franse regisseur René Cle ment, die met „La Bataille du Rail" en „Les Maudits" naam maakte, bewijst zijn meester schap opnieuw in „Jeux inter- dits", „Verboden spel", een film liefdevol in een boerengezin op genomen en daar speelt zij met het zoontje van de boer een spel dat de weerslag is van de ver schrikkingen die zij heeft be leefd, een wrang spel, met de dood tot onderwerp. Met een verbijsterende duidelijkheid legt de film aldus de tragiek van een ontwrichte wereld vast, maar te gelijk wordt die verweven met de poëzie van het kinderspel tot een ontroerende eenheid, die haar tot een meesterwerk maakt, dat men zeker moet gaan zien. De gitaarmuziek van Narcisso Yepes ondersteunt het spel op zeer gave wijze. Cinema Americain: In deze film vertojkt Louis Jouvet de rol van de msDecteur van oolitie Carrel, die in ziin functie een onderzoek instelt naar de moord on een zekere Vidauban, die in een tunnel door enkele kogels werd getroffen. Merkwaardig is, dat Vidauban als twee druppels water liikt op inspecteur Carrel. Hii maakt ken nis met Lucienne. de eigenares van een groot Pariis modehuis. Carrel en Lucienne worden bond genoten in het ontrafelen van de moord. Deze franse film heeft wel enkele pakkende momenten, maar de draad van het verhaal is niet altijd duidelijk te zien. Het Buitenlands nieuws brengt de historische H. Bloedprocessie te Brugge, opnamen van een brand in een Parijse voorstad, waarbij 200.000 ton rubber een prooi der vlammen werd en de terugkeer van de in Korea vrij gelaten gevangenen in Frankrijk en Engeland. Voors wordt de troonsbestijging van Koning Fei.- sal in Bagdad in beeld gebracht en de ramp van „Duke of York" nabij Harwich. Ook zijn er op namen van de Cup-final. In het Binnenlands nieuws zijn die liet gevolg van de oorlog in i opamen te zien van de oorl'ogs- een kinderleven tot onderwerp heeft en uitmunt door gave vorm en strakke conceptie. De kleine Paulette blijft een zaam achter, als haar ouders worden gedood bij de uittocht van Parijs in 1940. Zij wordt moumenten te Esohede en op de Grebbeberg, waar de uit koperen centen gegoten klok voor het eerst luidde. In het journaal is bovendien een uitgebreide repor tage opgenomen van het Konink lijk bezoek-"aan Oslo. gegeven door: „een greep uit de meest trouwe leden" van de ver eniging, heeft „D.I.O." haar be staansrecht bewezen. Gedurende haar thans zeven jarig bestaan, werd voor het laatst drie jaar geleden een uit voering gegeven. Thans, nu de vereniging 220 leden telt, is men de inzinking te boven. De leider, de heer P. v. Wonderen, kon deze avond tonen, wat de moge lijkheden kunnen zijn van tur ners, beginnnende turners en turners in de dop. De korte en kernachtige inlei ding tot deze avond, die door voorzitter J. de Koning werd ge geven, was net zo vlot als de oefeningen die met vaart werden afgewerkt. We vinden het niet nodig cri- tisCh de nummers stuk voor stuk te behandelen. Er werd goed turnen, er werd minder goed turnen vertoond. De kleuters- jongens en -meisjes zijn frank en vrij met dol plezier door deze avond heengegaan. De geestelijk adviseur, kape laan Appelman, die zijn dank woord zeer kort hield, steunde de resultaten die door de heer Van Wonderen tot nu toe zijn bereikt, met zijn uitspraak: „Ik hoop spoedig een nog beter op gezette avond te zien, maar al thans: „gefeliciteerd met deze jeugd". BERGEN De Damlander molen aan de MereweaGroene- weg. welke onlangs buiten ge bruik is gesteld, door de inwer kingtreding van het electrische gemaal, is verkocht aan de Am sterdamse architect de heer de Vries voor de nriis van 700,-. De vereniging voor behoud van natuurmonumenten heeft echter de voorwaarde gesteld dat behou dens enkele ramen, niets aan het uiterlijk gewijzigd mag worden. De heer de Vries gaat van de molen een zomerverbliif maken. BERGEN Het 9-jarig zoon tje van de heer v.d. Lely uit de Prins Hendrikstraat, stak per rij wiel plotseling vanuit de Ruine laan de Dorpsstraat over zonder te letten op het doorgaande en voorrang hebbende verkeer. Hii werd door een bromfiets aange reden en gelukkig bleef het kwaad beperkt tot zijn rijwiel dat geheel werd vernield. De bromfietser bekwam eveneens geen letsel, BERGEN De aanbesteding voor de bouw van de Brederode- school aan de Kerkediik welke aanvankelijk was gesteld op 12 Mei, is verschoven naar 15 Mei. BERGEN De ouden van da gen die gedurende drie dagen oer week van de sociëteit in het dorpshuis gebruik konden ma ken tijdens de winterdagen, kun nen. hoewel de „soos" officiëel is gesloten ook in de zomermaan den terecht in het Dorpshuis en genieten in de heerlijke zonnige tuin. Dat de bejaarden deze ge legenheid op priis stellen bliikt wel uit het feit dat de laatste keer nog 27 van hen genoeglijk bijeen zaten te kouten en te kaarten. HEILOO Morgen. Zondag 10 Mei, organiseert D.O.V.E.S. op de Ijsbaan Heiloo athletiek wedstrij den voor iongens en meisjes t/m 19 jaar. 120 Deelnemers zullen present zijn uit de gehele Kop van Noord Holland: Alkmaar. Hoorn. Enkhuizen. Wieringer- waard en Heiloo. waaronder ath- leten die tot de beste van Neder land behoren, zoals v.d. Oord (Olympia). Bosman en Konijn (Doves). Sprint, middenafstand, hoog- en verspringen, kogelstoten en discuswerpen worden ver werkt. De wedstrijden beginnen om half twee. HEILOO Het voetbalpro gramma voor morgen. 10 Mei luidt: 2.30 u. HSV I—Watervo gels I: 4.30 u. HSV III—Ran- ders II; 12 u. HSV IV—DTS III; 4.30 Alw. Forw. jun. AHSV jun. A: 12 u. RKAFC adsn. C HSV adsp. B: 1 u. HSV adsp. A— Volendam adsp. A. Voor de belangrijke wedstrijd tegen Schagen op Donderdag 14 Mei (Hemelvaartsdag) bestaat ge legenheid tot opgave voor deel- nemig t/m Dinsdagavond bij de heer A. Krom, Stationsweg 78. Leden van Rood-Geel kunnen de reis gratis meemaken. Reiskosten niet leden 1,60 p. persoon. HEERHUGOWAARD Het tweede elftal heeft Zondag j.l. het kampioenschap van zijn af deling behaald. De jongens hebben dat kam pioenschap zeker verdiend door de eenheid die er in hun ploeg zat, Aanvoerder P. Scfholten is de juiste dirigent van het elftal geweest. Gefeliciteerd jongens! Het eerste elftal doet het min der goed, maar elk elftal maakt wel uis een depressie door eii dat zal mogelijk hier ook wel het geval zijn. Zondg krijgen we S.V.W. 1 Woudia 1 op het Gem. Sportter rein. We zijn zeer benieuwd naar het resultaat. W eersveruachting medegedeeld door het KNMI te De Bilt. geldig van Zater dagavond tot Zondagavond: AANHOUDEND KOUD Over het algemeen veel be wolking met enkele verspreide buien. Overwegend matige Noordelijke wind. Aanhoudend koud weer, maar slechts hier en daar lichte nachtvorst. 1. Jac. Bakker, Vrouwenstraat 12, Alkmaar. 2. Nico Tiet, Dijkweg 439, An- dijk W. 3. W. Tesselaar, Stationsweg 5, Heerhugowaard Z. 4. P.' Homan, Streekweg 140, Hoogkarspel. 5. C. de Moei jr., Gedempte Gracht 62, Schagen. 1. Ben Pover, Uitenboschstraat 68 t6 Alkmaar 2. Ronald v. Éldik, Smidsweg 49 te Anna Paulowna. 3. Truus Potveer, Dorpsstraat A 145 te Avenhorn. H.H. WAARD ZUID Don derdagavond hield de R.K. Vrou wenbeweging, par. H. Dionysius, een bijeenkomst in de zaal van de heer H. Veenboer. De spreker van deze avond was de heer F. B. Kooijimans uit Vreeswijk. De spreker die voorheen do minee was, is in 1940 Katholiek geworden met zijn vrouw en dochter. In een boeiend verhaal vertel de hij van zijn leven en zijn be kering. Na de pauze werden er ver schillende vragen gesteld die de heer Kooijmans naar genoegen beantwoordde. LIMMEN Tot' besluit van het winterprogramma hield de K.A.B. afd. Limmen op de bevrijdings dag een toneelavond voor de le den met hun dames. Opgevoerd werd het kluchtige blijspel „Drie is te veel", wat een groot succes geworden is, temeer daar vele tonelisten voor het eerst op de planken kwamen. De vice-voorzitter Jac. Dekker, bracht dan ook zijn dank uit aan de jonge spelers. Het was een goed geslaagde avond LIMMEN. Dinsdag 12 Mei vieren 2 echtparen hun gouden huwelijksfeest, nl. het echtpaar M, Metselaar-A. Hoebe en H. Metselaar-K. Nuijens. De beide bruidegoms zijn broers. Uit het huwelijk van het echt paar Metselaar-Hoebe werden geen kinderen geboren. De brui degom heeft in het organisatie- ieven zeer verdienstelijk werk verricht. Hij was verschillende jaren commissaris van de veiling „Kennemerland" en 20 jaren voorzitter van de plaatselijke af deling van de L.T.B., 20 jaar was hij bestuurslid van „Armenzorg" en 9 jaar lid van 't Kerkbestuur. Voorts was hij nog bestuurslid van Ziekenzorg en 25 jaar lid van de Harmonie. De bruidegom is 73 en de bruid telt 74 jaren. Alhoewel de jaren beginnen te spreken verkeren beiden nog in goede staat van gezondheid. De bruidegom is nog nimmer ziek geweest. Uit het huwelijk van het echt paar Metselaar-Nuijens werden 9 kinderen geboren, waarvan er nóg 7 in leven zijn, met 40 klein kinderen. De bruidegom is 75 en de bruid 73 jaar en genieten eveneens een goede gezondheid. De bruidegom is in Limmen en Omstreken een goede bekende, want hjj reed ja renlang een bodedienst van Lim men naar Alkmaar, welke dienst later door zijn zoon werd voort gezet. Hij was mede-oprichter van de Vrachtrijdersbond „Recht en Plicht" en mede-oprichter van de vroegere Burgerwacht, waarvan hij .jarenlang commandant was. Voorts is hij nog commissaris van toezicht van de Harmonie, waar van hij eveneens 25 jaar werkend lid was. Ook in het parochieel Armbestuur heeft hij zich als penningmeester verdienstelijk ge maakt. Het zal beide bruidsparen zeer zeker niet aan belangstelling ont breken. Onze beste wensen vanaf deze plaats. CASTRICUM. Tijdens de gisteravond gehouden raadsver gadering heeft de gemeenteraad van Castricum besloten crediet te verlenen voor de bouw van een nieuwe brandweergarage, welke gebouwd zal worden op het ter rein hoek Brakenburgstraat, Bur gemeester Boreelstraat. Hiermede zal in een dringende noodzaak worden voorzien, want de tegen woordige behuizing van de brand weer is voor een groeiende ge meente als Castrieum dringend noodzakelijk. De kosten van bouiw en inrich ting worden geraamd op een totaalbedrag van f 117.000. Boven de eigenlijke garage zul len twee bovenwoningen worden gebouwd, die betrokken zullen worden door leden van de vrij willige brandweer, zodat er voortdurend bewaking za) zijn. Op de vraag van de heer Jonker (PvdA) of de bouw noodzakelijk is, en economisch verantwoord t.a.v. het gemeentebudget, ant woordde de voorzitter, dat de tegenwoordige toestand niet meer aan de eisen voldoet, daar de ruimte te klein is, mede in ver band met het feit. dat er in de toekomst misschien nog een tweede spuit, een nevelspuit, zal worden aangeschaft. Bovendien is Castricum lid van de B.B., en ook daarom moet er de beschik king zijn over een grotere ruimte voor het brandweermateriaal. Wat betreft de bovenwoningen, ook dit is verantwoord, daar dit talrijke voordelen voor de brand weer met zich brengt, en boven dien bouwt men op deze wijze goedkoper. De heer Veldt (KVP) had de opzet liever wat minder kostbaar gezien, en bracht de mogelijkheid naar voren van een goedkoper verwarmingssysteem. Het verwarmingsprobleem is ech ter terdege bestudeerd. Een ingekomen verzoek van de heer Kox te Egmond aan Zee. om de verpachting van Jiet Cas- tricumse strand ongewijzigd te laten, werd door de vergadering goedgekeurd. De gemeente zal tot een ma ximum bedrag van f 10.000.— bijdragen in de adoptie van Tho- len. Aanvankelijk was voorge steld een bedrag van 25 cent per inwoner beschikbaar te stellen, doch i.v.m. eventuele meerdere stortingen in het adoptiefonds be sloot men tot het beschikbaar stellen van het laatste bedrag uit de post reserve. Het verzoek van de vergun ninghouders in de gemeente om verlaging van de vergunnings rechten ingevolge de Drankwet, werd naar aanleiding van een ingesteld onderzoek in andere gemeenten, verworpen. De vergunninghouders betalen f 12.50 voor elke 50 gulden huur waarde en dit is in vergelijking met andere gemeenten niet te veel. Het huurwaarde percentage bedraagt in Castricum 5 pet., ter wijl in vele andere gemeenten 10 pet. wordt geheven. Besloten werd echter, in ver band met een door de heer Ber- lee (KVP) gevraagd nader on derzoek. de definitieve beslissing aan te houden. De voorgestelde subsidies, te verlenen atm militaire tehuizen, diverse onderwijsinstellingen en zang-, muziek- en toneelvereni gingen werden goedgekeurd. De verordening op het heffen van vermakelijkheidsbelasting zal opnieuw worden vastgesteld. Van de diverse voorstellen tot verkoop en verhuur van diverse percelen grond was de voornaamste de verkoop van een perceel grond aan een particulier, die o.m. op dit perceel een 40-tal woningen neer wil zetten. Hierbij kwam het uitbreidingsplan van de ge meente ter sprake. De heer Veldt had liever gezien, dat met de verkoop gewacht zou worden totdat het uitbreidingsplan defi nitief klaar zou zijn, voordat de grond werd toegewezen, i.v.m. mogelijke bezwaren tegen het uitbreidingsplan. Het voorstel tot verkoop werd aangenomen, met de heer Veldt tegen. Een gedeelte van de Kramers weg en de Oude Schulpweg zal aan het openbaar verkeer wor den onttrokken in verband met de begraafpaats. Daar het contract met de PEN in zake levering van electriciteit voor riool bemaling was afgelopen werd een nieuw contract goed gekeurd. De stroom zal onder 'n zeer minimale verhoging worden geleverd. De raad ging accoord met de opheffing van Intercom munaal Bureau Noord-Holland West, daar de wederopbouw in de diverse gemeenten zover is gevorderd, dat het langer voort bestaan van dit bureau niet nood zakelijk is. De seizoenverordening inzake de Winkelsluitingswet zal worden herzien, in die mate dat het ver bod, vervat in art. 2 van de Winkelsluitingswet 1951 niet zal gelden in de periode van 15 Mei tot en met 15 Sept., van 922 uur, voor die winkels waarin zaken als koek, banket, suiker werken, fruit, sigaretten, fotogra fische artikelen e.d .worden ver kocht. Daar door het grote aantal kin deren van seizoen-inwoners het onderwijs op de scholen gevaar dreigt te lopen, zal voor deze kinderen een dependance worden opgericht, waartoe het gebouwtje van CSV zal worden gehuurd, op kosten van de gemeente Amster dam, waar de kinderen thuis horen. Castricum zal voor de meubelen zorgen, daar deze ook voor eigen gebruik zullen wor den bestemd. De suppletoire begrotingen voor 1952 en 1953 werden goedgekeurd Tot onderwijzeres aan de C.L.O. school benoemde de raad mej. Wen tink uit Culemborg, mo menteel werkzaam in Leerdam. Zij was de enige die op de voor dracht was geplaatst, zodat de stemming geen moeilijkheden op leverde.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 2