PERROT Ynliiiirlijli DORRESTEIJN Lehars Zigeune op Danza'splanken Propaganda-avond van de K.V.P. K.C.BHERDENKT MARTIN VS Missiezusters met revolvers PINKSTER-ATTRACTIES Veertig jaar kaasdi •ager Agenda Stemmen alle Katholieken op lijst 1, dan is de K.V.P. de grootste partij Markt en Beurs LIMONADE Beregeningsdemonstratie Populaire Wielerwedstrijden Alcm. Victrix - De Bataaf Vistra 1.50 De betere permanent f6.- compl. Job. Ka Iks ma Alkmaar Dames Nylons 2.98 Damesblouses 2.50 Damespyama's 6.95 Dames- swaeters 2.25 Heren overhemden 4.50 2.40 Moltondekens - j Witte i kinderkousjes 48 Dames- onderjurken 3.10 Damesslips 0.98 Herensokken 1.49 Dames- -amisoles 1.30 Hollandia-onderkleding: ongeëvenaard! r-t'.'ina 2 Maandag 18 Mei 1953 ALKMAAR. Door de ope rettevereniging „Danza" werd Zaterdagavond een uitvoering gegeven van Franz Léhar's „Zigeunerliefde". In zijn openingswoord moest de voorzitter, van het begin al thans, een verklaring van de in houd geven, daar door een mis verstand met de drukker, de programma's nog niet waren ge arriveerd. Het pubiek werd trou wens toch tè duidelijk geconfron teerd met de moeilijkheden, die bij een dergelijke uitvoering zich voordoen. De spanning van de ouverture b.v. werd volkomen te niet ge daan door een hinderlijk vacuum, ontstaan door het nog steeds ge sloten doek. terwijl het feit. dat deze ..Zigeunerliefde" eerst Zon dagochtend geluwd was wel iets te denken geeft van de „vlotte" afwerking. Ging het eerste gedeelte voor al door de technische moeilijk heden en het overwegend te harde spel van het orkest, niet erg fortuinlijk, na de pauze werd alles aanstonds veel beter en kreeg het stuk een vaart en een begeleiding, die het voorgaande ruimschoots vergoedden. Over het voor deze gelegenheid samengestelde orkest konden we zeer tevreden zijn. Vooral de hoornist, fluitist en eerste violist verrichtten uitstekend werk. Het snel van Zorica was ver dienstelijker dan haar zang. De laatste was weliswaar muzikaal, doch iets te geforceerd en leek ons op den duur schadelijk voor de betreffende stemorganen. Zij vond een prima tegenspeler in de regisseur Tom de Munk, die als Joszi een zigeuner bracht zo als men die zich in een operette wenst. Zijn jeugdige medemin naar Jovel had aanvankelijk met stem en snel weinig in te bren gen. doch als verdekt opgestelde zonnebloem liet hij vooral de kwaliteit van zijn stem eerst recht naar voren komen. Dragodin, de grijze minnaar vormde samen met zijn slungel achtige bediende Moschu een uniek stel komieken, terwijl hij in „Ilona" een markante tegen speelster vond. die bovendien over een gedegen stemapparaat beschikte. Oproep aan alle meisjes boven 17 jaar ALKMAAR Men schrijft ons: De eerste en tweede cursus van de Mater-Amabilisschool draaien in Alkmaar! En zijn 'n groot succes! Vraag het maar aan de meisjes die de school be zoeken Ze zijn er enthousiast over! Jullie hébben nu ook weel de kans deze fijne cursus, waar op jullie zo ontzaglijk veel prac- tische dingen, die je later in je leven als vrouw en moeder te pas zullen komen, te volgen. In begin Sept. openen .wij weer een nieuwe cursus aan de Huishoud- en Industrieschool Emmastraat 24 te Alkmaar. De lessen omvatten o.a.: Kin- deropv-oedkunde; ziekenverple ging in eigen gezin; eerste hulp bij ongelukken; woninginrichting smaakontwikkeling; godsdienst leer: bijzondere gezondheidsleer te geven door 'n arts; koken: naaien en knippen; gymnastiek en zang. Al deze lessen worden jullie gegeven door gediplomeerde krachten en zijn wekelijks over twee lesavondén verdeeld die duren van 7.30 tot 9.15 uur. Vier lessea dus voor het luttele be drag van f 1.per week. Geef je spoedig op, want het aantal leerlingen, dat we kun nen plaatsen, is beperkt. Tot 25 Juni kun je je Dinsdags, en Don.derdagsavonds opgeven van 7.30 uur tot 9 uur aan de Huis houdschool Emmastraat 24 en dagelijks bij Zuster Al, Varne- broek 7. De leidster van de cur sus is Dinsdags en Donderdags aanwezig, die je graag alle na dere bijzonderheden wil geven! Burgerlijke Stand ALKMAAR Geboren; Maria M., dv A. G. J. Kuhre en A M. Groen; Abraham, zv R. P. Abrahamse en C. M. Visser. Ondertrouwd: Herman J. Kieft en Catharina C. de Haas; Pieter G. Bijl en Maart je Teerhuis; Franciscus P. Luik en Maartje Visser; David Polak en Carla van Leeuwen; Dirk T. Buter en Alida M. Kroon; Willem M. Janssen en Maria Admiraal; Adrianus H. de Raadt en Maria Tervoort. Overleden: Heintje' Jansen. 97 jaar, wed. van L. Koene. ALKMAAR Gistermiddag tegen het einde van de kaasmarkt viel er nog een aardig schouw spel te genieten. De kaasdragers droegen op een berrie een van hun gildebroeders de markt rond. Het was kaasdrager Bertus Mak van het Blauwe Veem, die van wege zijn veertigjarig dienstjubi- leum als kaasdrager in de bloe metjes werd gezet. In .de Kaas- dragerskamer sprak 'de heer Voorthuysen, directeur van het Marktwezen hem toe in het bij zijn van zijn vele gildebroeders, de kaasvader en de heer G. Grondsima. De heef Voorthuysen releveerde, dat de jubilaris bijna een halve eeuw het wel en wee van de kaasmarkt had meege maakt en- dat hij een van de trouwste kaasdragers was, die al tijd met plezier zijn werk deed. Daarom wilde spr. hem op deze dag huldigen, waarbij hij hem 'n kistje sigaren aanbood. Namens het gilde sprak de kaasvader, de heer Lutjeiharms, die ook de trouw en de gehoorzaamheid van de jubilerende kaasdrager schetste; namens het gilde bood hij bloemen aan, hetgeen ook de heer E. Geels deed, namens de kaaszetters. Hierna maakte de heer Mak tussen de bloemen op de bla-uwe berrie zijn ererondje, welk grappig moment, door me nig kaasmarktbezoeker op de gevoelige plaat werd vastgelegd. De aanvankelijk zo onhandige Leni Overtoom en Gerard Weii ers oogstten, vooral in de scène waarin zij hun gezin ten tonele voerden, veel succes. De vier-iarige prima donna wist een applaus te innen waar menig bejaarde zangeres waar schijnlijk bij gebloosd zou heb ben. De primaballerina Tini van Heugten gaf in haar solowerk blijk van ongemene buigzaam heid en veerkracht. Ook de overige zigeuners en zigeunerinnen hebben in spel en zang goed voldaan, waarvoor dan ook vooral hulde aan dirigent en regisseur, die beiden over het resultaat van hun eerste samen werking terecht zeer tevreden mogen zijn. G. v. d. I. A.F.C.-NIEUWS ALKMAAR In een pittige wedstrijd wist AFC gisteren een 30 overwinning op Zouaven te behalen. Het mocht echter niet baten, want VZV gaf het andere kanspaard. Monnikendam een 61 overwinning cadeau. Een overwinning op Purmerend a.s. Zondag kan AFC alleen nog ba ten, als eventueel het protest inzake de wedstrijd tegen Meer- vogels mocht worden aanvaard. Zo niet, dan zal AFC als een goede tweede in IV-B eindigen. Jammer, want het eerste had het kampioenschap wel verdiend. Het tweede elftal won met 50 van OFC 2 en Adspiranten a met 110 van Meervogels a. Supporter MAANDAG 18 MEI VICTORIA: High Noon. HARMONIE: Ivanhoe. CINEMA AMERICAIN: Man nen van Staal. REX: De trek naar het Wes ten. Voorstellingen 8 uur. Apotheken: Van hedenavond zes uur af voor spoedgevallen te be reiken Apotheek Kruisinga. Koorstraat 59. apotheker G. Kruisinga. WAPEN VAN HEEMSKERK: 8 uur: K.A.V. f 50.boete voor steunfraude ALKMAAR. Wegens steun fraude werd de pannenlegger H. van V. alhier door de Alkmaarse politierechter Woensdagmiddag een geldboete van 50 gulden subs. 25 dagen opgelegd, be nevens een maand gevangenis straf voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. Wielrennen Alem. Victrix ALKMAAR Zondag is Alcm. Victrix begonnen met de eerste rit der Zomercompetitie. Deze be stond uit Klassementswedstrijden voor alle klassen. De uitslagen zijn als volgt: A-klasse: 1. K. de Groot 9 pnt; 2. M. Hoogschagen 6 p; 3. Jn. Rol 3 p; 4. P. Duin. B-klasse: 1. K. Kalis 11 p; 2. A. Roele 11 p; 3. K. Zandbergen 7 p; 4. C. Hoogmoed 3 p; 5. K.. Ooie vaar 3 p. C-klasse: 1. H. Brammer 8 p; 2. W. Lichthart 5 p; 3. R. Noorman 5 p; 4. Snip 3 p; 5. J. de Wit 3 p. ALKMAAR In „Victory" heeft de K.V.P. afdeling Alkmaar een matig bezochte bijeenkomst ter inleiding van de gemeenteraadsverkiezing gehouden. In zijn ope ningswoord sprak de voorzitter, de heer G. de Zeeuw er zijn voldoening over uit, dat er in Alkmaar slechts één Katholieke lijst is ingediend. Hij verbond daaraan de wens, dat alle Katholieken als één man op de lijst van de K.V.P. zullen stemmen. De heer W. Perquin uit Den Haag hield een zakelijk betoog over de politieke situatie van het ogenblik en wees op het dieptepunt, dat zowel in het Katholieke sociale als in het Katholieke politieke leven te constateren valt. Er heerst een zekere vertrou wenscrisis en men heeft bezwaren tegen het parlemen taire beleid van de K.V.P., dat dreigt zich te wreken Op gemeentelijk terrein, doch naar spr's mening vond een en ander zijn oorzaak in een gebrek aan kennis van zaken. BERGEN. Zaterdagavond werd de dichter Martinus Nij- hoff, die een deel van zijn leven in Bergen woonachtig was, en die aldaar enkele van zijn mooi ste werken schiep, door het Kunstenaars Centrum Bergen op stijlvolle wijze herdacht. De herdenkingsavond werd ge opend door de voorzitter van het K.C.B.mr. A. F. Kamp. Het Alkmaars Strijkkwartet, bestaande uit Leo van Sambeek, eerste viool. Ham de Wit, tweede viool. Ton de Munk, alt, en Otto Bauer, cello, speelde vervolgens uit het strijkkwartet in d moll (K.V. 421) Andante van Mo zart. De dichter Jan Engelman be lichtte in zijn causerie „De dich ter Nlihoff en zijn werk" de figuur van Nijhoff en de ont wikkeling van diens dichter schap. Engelman schetste Nljhoffs dichtkunst als uitgaande van drie motieven, n.l.: de figuur van de schrijvende dichter („Het kind en ik") uit „Nieuwe Gedichten"), het kind in zijn eigen afgesloten wereld („Kinderportret" en „De wolken") en het motief van de moeder. Ook uit ziin vele vertalingen, die dikwijls mooier ziin van woordkeus dan het oorspronke lijke werk, blijkt ziin meester schap. Enkele van deze vertalin gen werden na de pauze voorge dragen door Georgette Hage- doorn, n.l. „De reis van de drie koningen" van T. S. Eliot, het Hij betoogde voorts, dat wij een politiek moeten voeren in overeenstemming met onze le vensbeschouwing. Onze Katholie ke moraal bestaat ook op staat kundig terrein Het is het wezen van de Katholieke politiek, dat er overeenstemming is tussen de persoonlijke verantwoording en de verantwoording voor de ge meenschap. Uitvoerig stond spr. stil by de middenstandspolitiek van de K.V. F. om aan de hand van feiten aan te tonen, dat er van de verschil lende grieven tegen het econo misch en het fiscale beleid niet veel overbleef. De K.V.P. bevorderde een struc tureel middenstandsbeleid, inge bouwd in het algemeen econo misch beleid op langer termijn. De benoeming van een katholiek als Staatssecretaris voor midden- standsaangelegenheden achtte spr. van meer belang dan het ophef fen van een of andere belasting wet. In de Raad van Economische Aangelegenheden van Ministers speelt deze functionaris mee in de opbouw van het economisch beleid. De P.B.O. moge voorts niet zo spectaculair zijn als het opheffen van een belasting, zij geeft aan het bedrijfsleven zelf bestuur. De K.V.P. verrichtte de omzwaai van de geleide naar de vrije economie en amendeerde d/i wet op de beperking van de in vestering. zodat deze niet leidde tot staatssocialisme. De heer I Vleugel ,lid van de Raad besprak de critiek op de sa menwerking met de P.v.d.A. Deze samenwerking was nodig om een meerderheid m de raad te vor men. Hi.j besprak het program van samenwerking en herinnerde er aan, dat van het gezinstarief en de Katholieke Ambachtsschool door tegenwerking van de P, v.d. A. niets terecht was gekomen. De argumenten mochten niet baten en het Bijzonder Onderwijs zal op de steun van de P.v.d.A. niet kun nen rekenen, zolang de wet daar toe niet verplicht. Een en ander moet voor de ka tholieken aanleiding zijn, princi pieel te blijven en een' stem uit brengen op de K.V.P. De uitslag van de verkiezingen zal een grote rol spelen als het verzoek tot stichting van een katholieke am bachtsschool opnieuw aan de orde komt. Komende tot de woningbouw betoogde spr. dat alle partijen hierover spreken in hun program De K.V.P. zal ijveren voor grote woningen voor de grotere gezin nen Ook zij zal trachten, voor onze verenigingen meer en betere sportvelden beschikbaar te krij sen. Aangezien de aanleg van sportvelden tijd vergt, zal men op dit punt geduld moeten oefenen. Een verkiezingsrede van de wethouder Coerts citerende wees spr, erop, dat de P.v.d.A. de volks- credietbank en de sociale werk- Slaats als resultaten noemt -van aar politiek. Deze instellingen echter met onze steun lot stand gekomen en onze principes zijn er in verwerkt. In een beschouwing over de uit slag van de groslijststemming ge- waagdp spr. van een onbehagelijk gevoel hierover bij de arbeiders. Wanneer dezen niét aan hun trek zijn gekomen, hebben zij dat aan zichzelf te witten, omdat zij niet aan de groslijststemming hebben deelgenomen. Hun eigen advies is door een klein aantal leden doorbroken, doch men bedenke dat zulks de leden vrijstaat. De uitslag was voor spr. echter aanleiding aan te dringen op reglementswijzi ging Overigens wees hij erop, dat evenals in 1949 onder de negen eerste candidaten vier werkne mers voorkomen. Spr. verwachtte dat ondanks alles allen zonder uitzondering op de K.V.P. zouden stemmen. Spr waarschuwde tegen de lijst van Algemeen Belang, waarvan de aanvoerder zijn socia listische aard niet zal verlooche nen; hij wekte tenslotte de jonge ren de 23-jarigen, die voor het eerst hun stem gaan uitbrengen op, om 'op de K.V.P. te stem men. Hun stem kan de doorslag geven voor een rechtse raad in Alkmaar.... Hij wekte tenslotte de aanwezigen op, de twijfelaars te overtuigen van de noodzaak principieel te stemmen, op de lijst van de K.V.P Als alle katholieken stemmen op lijst één. dan komt de K.V.P. ais de grootste uit de stembus. De voorzitter dankte de beide sprekers en onderstreepte hun aansporing om de K.V.P. in Alk maar tot de grootste partij te ma ken: niet om onze wil aan ande den op te leggen, maar om als het nodig is, te kunnen zeggen „tot hiertoe en niet verder." Hi.j deelde voorts mede, dat de volgende week Vrijdag een twee de propagandavergadering zal worden gehouden, waarop de heer Korting lid van het Diocesaan K. A.B. bestuur en Mr. A. J. M. Lees berg Sr. het woord zullen voeren. ATHLETIEKNIEUWS „OLYMPUS" ALKMAAR Bij de Nationale Athletiekwedstrijd te Hoorn, waren ook enkele Olympus- athleten present. Deze wedstrijd, waaraan uitsluitend A en B klas- sers konden deelnemen, stond op zeer hoog peil, waarbij alleen de wind veel last veroorzaakte. Bij de 400 M. heren B, wist Jan Kroon zijn beide series te winnen in res'p, 53.8 en 54.8 sec. In de finale, waar zeer sterk werd gelopen, werd hij tweede in de tijd van 53.4 sec. Winnaar werd J. Schnitz van AV '23 uit Amsterdam in 52.8 sec. Bij de heren B. 1500 M. wist Piet Tromp eveneens de 2de plaats te bezetten, in de fraaie tijd van 4.17.2 min. Hier werd H. Heida van AV '23 uit A'dam eerste in 4.15.7 min. Ook Piet Bleeker .wilde op de 3000 M. voor B-klassers niet achterblijven en nam ook de tweede plaats voor zijn rekening in de tijd van 9.42.4 min. Ook hier werd 'n AV '23 athleet. eer ste en wel Keesom uit A'dam Opmerkelijk is dat alleen de AV '23 athleten uit Amsterdam in staat waren onze jongens van de eerste plaatsen te verdringen, wat wel bewijst, dat zij in de kop van N. Holland tot de sterk- sten behoren. ZEGEL ELECTRICITEITS- METER ALKMAAR De vanwege het Electriciteitsbedrijf verstrekte me ter is verzegeld; althans behoort dat te zijn. Is dat zegeltje verbroken, dan riskeert men een boete van f 5. De heer J. v. Wilsen had zo'n boete moeten betalen en vroeg nu aan de raad om kwijtschel ding. De heer Kirpensteijn (Arb.) nam het voor hem en de andere slachtoffers, naar hij zei ca. 300 op. Hij vond zo'n straffe boete van f 5.onjuist.. Weth. Leesberg beriep' zich op de door de raad vastgestelde verordening en op het standpunt van de commissie, die daar streng de hand aan wil houden. De heer Couwenhoven (Arb.) was ook een der 300 slachtof fers; hij wist echter niet, of het zegel van zijn meter 4 we ken of 4 maanden stuk was. Hij vroeg of die f 5,als boete moeten worden beschouwd, of als vergoeding van gemaakte kos ten; in het laatste geval vond hi.j, dat het dan nergens op leek. De heer de Zeeuw (K.V.P.) was van mening, dat de draad van het zegel op geregelde tijden vernieuwd moet worden en dat soepel moet worden opgetreden, als er geen moedwil in het spel is. Weth. Leesberg betoogde, dat het zegel bij elke meteropname gecontroleerd wordt. Is er werkelijk opzet in het spel, dan kan de betrokkene met de strafrechter in aanraking ko men, zoals reeds het geval ge weest is. Na de verzekering te hebben gegeven, dat soepel zal worden opgetreden, vroeg spr. de raad vertrouwen te hebben in het be leid van de directeur der licht- bedri.jven en zich aan de veror dening te houden. Mevr. Koster-Schouw (Arb.) betwijfelde of de -controle wel goed was; bij haar was n.l. het zegel al 'n jaar kapot. Het schrijven van de heer van Wilsen werd tenslotte voor ken nisgeving aangenomen. Piet Worm naar Amerika ALKMAAR Drie bekende Amsterdammers vertrekken Vrij dag 28 Aug. a.s. met de „Nieuw Amsterdam" naar New York: Max Tailleur, de moppentapper in het Oudhollands etablissement „De Doofpot" aan 't Rembrandts- plein, Nicolaas Kroese, de eige naar van de bekende oudholland- se restaurants en tenslotte de tekenaar Piet Worm, Alkmaarder van-buis-uit. Nicolaas Kroese zal voor de Amerikaanse televisie iets uit Nederland laten zien en vertei len van de jongen-van-de-vinger- in-dendijik, Hans Brinker. Piet Worm zal van de reis een platen verhaal (strip) vastleggen. Bergen beleefde een drukke dag BERGEN Zondag heelt voor Bergen een bijna even grote drukte gebracht als, Hemel vaartsdag. Vele auto's en brom fietsen, fietsen en wandelaars trokken langs de paden door de duinen naar bos en zee. Ook de Breelaan in de richting Schoor] kreeg veel van het verkeer te verwerken, dat op uitstekende wijze door de rijkspolitie werd geregeld. De restaurants en ande re gelegenheden maakten goede zaken. Kleuterschool BERGEN Waren de plan nen oorspronkelijk gericht op het bouwen van een kleuter school op het terrein van de St. Josephstichting thans beoogt men de reeds aangekochte uit- neembare 3 klassige school te plaatsen in Tuindorp. Aangezien de meeste Katho lieken in dit gedeelte van het dorp wonen,, brengt dit voor velen het grote voordeel mee, de kleuters dichtbij op school te kunnen plaatsen. Het plan is het gebouw te plaatsen achter de Jb, Wei.iandweg. ontroerend zuivere Zweedse wiegelied „Slaap mijn kind, slaap" en tenslotte de „Spoon river Anthology" van Edgar Lee Masters. Deze vertalingen, die door Georgette Hagedoorn op boeiende en suggestieve wijze werden voorgedragen. mogen worden beschouwd als herschep pingen in de Nederlandse taal. De pianist Pierre Verdonck, die bij de eerste twee vertalingen zeer mooie en aansluitende com posities speelde en bij de laatste de compositie van Sas Bunge vertolkte, droeg op voortreffe lijke wijze zijn aandeel in het programma bij. ACTIE OVERGANG SCHOOLWERK Ouderavond waardig slot ALKMAAR vormde de in Verleden week het Wapen van Heemskerk gehouden ouderavond voor de ouders van die jongens van de Ambachtsschool, die in de Paasvacantie hadden deelgenomen aan de vormingsdagen in het Retraitehuis te Bergen, een waar dig slot van de actie, die zo'n buitengewoon succes heeft gehad. Nadat de voorzitter, de heer L. Rietveld, de vergadering, die weer zeer goed bezocht was, had geopend, gaf Rector van der Zalm de ouders een kort overzicht van datgene, wat de jongens in de loop van de vormingsdagen was voorgehouden. Ook toonde hij nog eens aan, hoe nuttig het voor de jongens geweest was, deze da gen mee te maken. Na de pauze hield Pater Berg mans C.s.s.R., die ook de con ferenties voor de jongens gege ven had, een enthousiaste rede, waarin hij de ouders de korte in houd van zijn conferenties weer gaf en hen tevens enige raad gevingen gaf voor de opvoeding van jongens van deze moeilijke leeftijd. Deze rede werd met de ouders om zelf ook eens, wanneer dat mogelijk is, een retraite in Bergen te komen houden. Nadat het bestuur nog eens verzekerd had, dat een dergelijk Vanavond K.V.P.-vergadering BERGEN Nog even her inneren wij aan de KVP-verga- dering die vanavond om 8 uur in het gebouw St. Jan plaats vindt. De heer H. N, Smits, hoofdredacteur van het Noord hollands Dagblad uit Hoorn, zal spreken over het onderwerp „Actuele vraagstukken in de ge meentepolitiek" Stichting kleuterschool OUDORP Er worden pogin gen in het werk gesteld, om te komen tof de stichting van een kleuterschool in het Friesche- weggedeelte en Ooievaarsnest. Reeds in 1949 zijn pogingen hier toe gedaan maar deze moesten worden opgegeven by gebrek aan grond en gebouw. Nu bestaat de gelegenheid een gebouwtje aan te kopen en is er vooruitzicht wat betreft bouwterrein. Er is een commissie gevormd be staande uit acht leden onder voorzitterschap van de heer K. Piepenbroek, Friescheweg 84, die de plannen nader zal uitwerken. Per circulaire heeft men zich tot de ingezetenen gewend met verzoek deze actie geldelijk te steunen Reis Ouden van Dagen OUDORP Het oorspronkelij ke plan, om op 27 Mei a.s., een reis te maken met de ouden van gen is gewijzigd. In de laatst gehouden vergadering is besloten de reis te maken op Woensdag 3 Juni. De reis wordt gemaakt per autobus. Het ligt in de be doeling 's morgens om 8 uur te vertrekken en 's avonds om 8 uur weer terug te zijn. De reisroute is Amsterdam, Vechtstreek, Hil versum, Austerlitz en terug langs de IJselmeerkust, waarbij vele bezienswaardigheden zullen wor den bezocht. Personen die, om welke reden ook, hun bijdrage voor dit mooie werk nog niet hebben gestort kunnen dit alsnog doen 'bii de penningmeester B.P. van Kooten. Doves-successen HEILOO Enkele Doves- athleten namen op Hemelvaarts dag deel aan de athletiekwed strijd in Enkhuizen. Jan v. d. Horst won bij het hoogspringen heren B, de eerste prijs, met een sprong van 1.64 M. Kees Wijker won op de 60 M. W eersverwachting Medegedeeld door het KNMI te De Bilt, geldig van Maan dagavond tot Dinsdagavond MORGEN OPKLAREND Aanvankelijk regen- of on weersbuien. daarna opklarend. Overwegend matige wind, aan vankelijk tussen Oost en Zuid, later tussen Zuid en West. Morgen overdag minder warm dan vandaag. - uai, een uct rv 7in voor het volgend jongens B de derde prijs; even- jaar weer op het programma als Jan de Groot op de 150 M. staan, sloot de voorzitter deze jongens A en Siem Hopman op zeer vruchtbare avond. I de 800 M. heren D. in Mau-Mau gebied NAIROBI. De missiezusters in het gebied van de Mau-Mau in Kenya lopen dag en nacht ge wapend met zware revolvers door de gebouwen van de missiestaties om zichzelf en de haar toever trouwde weeskinderen te bewa ken tegen de terreur van de op gehitste negerbenden. Welinge lichte kringen te Nairobi delen mede, dat het aantal weeskinde ren gestadig stijgt. Een missie statie is nu zelfs belast met de verzorging van meer dan 200 weeskinderen, een voor de tropen bijzonder groot getal. Geslaagd ALKMAAR Onze stadge note mej, M, H. Schenkeveld slaagde aan de Vrije Universi teit te Amsterdam voor het doc toraal examen Nederlandse let teren (cum laude) Veemarkt Alkmaar ALKMAAR, 18 Mei 8 paar den 7001100; 140 vette koeien 600—1350; 210 nuohtere kalveren 3065; 7 vette schapen 100135; 450 varkens f 1,761,84 per kg. MEDEMBLIK, 16 Mei Wit lof 300 kig 2B f 68; 3B f 46; ron de bieten 20.000 kg A en B door gedraaid. WOGNUM. 18 Mei Vroege aardappelen middel 80. drielingen 101, kriel 108; aardbeien I 2.20 2.80, II 1.80—2.20: sla 7—15.60; bloemkool 2556; koopm blauwe 10.00; rabarber 6- 7.220 NRD. SCHARWGUDE 9000 kg Rode kool 711,20; 1325 kg prei A 4660; B 33—39. Heden overleed, na 'n kortstondige ziekte in het St. Elisabeth- Ziekenhuis te Alk maar, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze dierbare man. vader, behuwd- en groot vader CORNELIS FREDERIKS echtgenoot van Maria Hoek 1 a ouderdom van 70 lar. M, Frederiks-Hoek kinderen-, behuwd- en kleinkinderen. Oudorp, 17 Mei 1953 Herenweg 204. De gezongen H. Uit vaartdienst zal plaats hebben op Donder dag 21 Mei a.s. te 9.30 uur in de pa rochiekerk van de H. Laurentius te Oudorp, waarna de begrafenis op het R.K. Kerkhof aldaar. Rozenkransbidden 8 uur thuis Limonade gazeuse liter fles. Ter kennismaking I Tot a.s. Zaterdag: grote fles voor 74 ct (Sinaasappel, citroen, frambozen, kersen, grenadine en troebele kwast Familieberichten De Heer en Mevr, NIJMAN-STAPEL geven met vreugde ken nis van de geboorte van hun dochter CAROLINA PETRONELLA MARGARETHA Alkmaar, 18 Mei 1953 Tijdelijk: St Elisabeth ekenhuis kamer 12. Met grote blijdschap en dankbaarheid aan God geven wij U kennis van de geboorte van onze dochter ANSJE die bij het H. Doopsel de namen ontving van Anna Maria Johanna R. Kager-Groenland P. Kager H. Hugowaard, 17 Mei 1953 PLAATS EEN DOELTREFFER cp WOENSDAG 20 MEI r..s„ 10 uur bij de heer N. ADRICHEM, Prov. hoofdweg 1, Limmen door ing. H. F. OPWIJRDA, Duivendrecht I Adverteren in het Noordhollands Dagblad Brengt zijn geld dubbei en dwars op op Gem. Sportpark te Alkmaar op WOENSDAG 20 MEI 'avonds 7.30 uur Voor Amateurs en Nieuwelingen ONTMOETING Halfweg Entrée 50 cent Kinderen 25 cent (div. smaken) 29 ct j Hero's vruchtendran- j ken (Sinas, Perl, Se- rise, Ananas Fram- S bozen en Chocomel), j Cola (i,jskoud) 18 ct J Krat, inn. 24 stuks, per fles 17 ct J Het succes van onze Frou-Frou en Ijswa- I fels is enorm, 250 gram 49 ct Vruchtenspekjes 100 gram 20 ct J Fruitdrup. (verpakt), g 150 gram 27 ct Gr. Frambozen en "esort. drups, 160 gram 26 ct Heerlijke koffie, (zonder cadeau) J 250 gram 1.70 j Geurige thee, 100 gram 54 ct I Doosjes Sacharine, voor rabarber, enz. I ner doosje 10 ct j Witte bonen, puik k„ 500 gram 45 ct r- 1 Fsrma A. Schellinker ACHTERSTRAAT 50 1 Tel. 2559 vele tinten Alleen deze week voor dames met zwak haar of gevoelig hoofd: SPECIALE BEHANDELING Hoogstr. 6, bij de Nieuwesloot. Telefoon 4453 „Glamour" voor- jaarstinten. j Alleen deze week wit poplin alle maten Alleen deze week Alle maten. Alleen deze week mouw. vele tin ten. Alleen deze week prima kwaliteit, vele tinten. Alleen deze week Alleen week I I Diverse, maten Alleen deze week met entredeux. alle maten "»en «""ze week Fantasie weefsel Alle maten, vanaf Moderne strepen. Alleen de week Fantasie weefsel Alle maten, vanaf

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 2