O.S.V. degradeert door nederlaag tegen Schoten Volendam liep Helder na rust onder de voet R.K. A.F.C. was in goede vorm en overklaste dapper Zouaven Monnikendam kampioen door grote overwinning op V.Z.V. H .S.V. en Succes deden er niet bijster veel aan Kleurloze ontmoeting in Anna Paulowna 2e, 3e en 4e klassers Monnikendam behaalde het kampioenschap in 4B Helder... 1-6 tegen Volendam UITSLAGEN IN DE K.N.V.B. Eigen inzet leidde tot debacle.... Smokkelcomplot opgerold Alkmaarse Boys gaf voetballes U.S.V.U. was productiever Belg Lowie nog aan de leiding Alkmaarders wonnen boeiende strijd met 3-0 Paimekeet en Thijm goochelden De punten gedeeld... Z.A.P.-Oudesluis 2-2 H. Stevens winnaar in Hannover Veldtemers capituleerden in de tweede helft Maandag 18 Mei 1953 Pagina 5 Gisteren zijn op één na de laatste beslissingen gevallen. O.S.V. is door een nederlaag tegen Schoten gedegra deerd, zodat zijn protest van vorige week ook geen ge wicht meer in de schaal werpt. Tenslotte werd Monniken dam door een grote zege op V.Z.V. kampioen van 4B. In 2B is aan alle spanning een einde gekomen. O.S.V. kon het nu op eigen terrein niet bolwer ken tegen Schoten en zal nu zijn heil in de derde klasse moeten zoeken. Helder is dus net op het nippertje aan de dans ontsnapt. De withemden kregen in hun laat ste wedstrijd overigens een ge voelige nederlaag toegediend van een na rust demonstrerend Volen dam. De eerste helft sloten de Heldersen nog met een 10 voor sprong af! Volendam 20 16 3 1 35 West Frisia 20 9 5 6 23 H.V.C. 20 9 5 6 23 H.F.C. 20 10 3 7 23 Zeeburgia 20 10 3 7 23 A.F.C. 20 8 4 8 20 Z.V.V. 20 8 2 10 18 Rapiditas 20 6 4 10 16 Schoten 20 5 5 10 15 Helder 20 4 5 11 13 O.S.V. 20 4 3 13 11 Vier candidaten Met nog één wedstrijd voor de boeg is het in 3C onderaan uiter mate spannend geworden. Stelt U voor: G.V.O. (gelijk spel tegen Vitesse) draagt de rode lantaarn, terwijl Vitesse en B.K.C. (neder laag tegen Alkmaarse Boys) zegge en schrijve een verliespunt min der hebben en Kinheim (winst op W.S.V.) er twee minder heeft. Hier kan dus nog van alles ge beuren. Zelfs is het niet onmo gelijk, dat enkele clubs gelijk onderaan eindigen. Overigens wa ren er in deze afdelingen merk waardige uitslagen. Always For ward schoot uit zijn slof en stuur de het sterke D.E.M. met een 70 nederlaag naar huis en Pur- mersteijn slaagde er in, Zaandijk beide punten te ontfutselen. Zaandijk 22 16 3 3 D.E.M. 22 13 Purmersteijn 21 11 Velsen 22 9 W.S.V. 30 21 Alkm. Boys 21 Wijk a. Zee 22 Alw. Forward 21 Kinheim 21 Vitesse 21 B.K.C. 21 G.V.O. 21 6 7 8 7 7 10 10 11 12 12 12 Weinig nieuws. In 4B gebeurde er weinig bij zonders. H.S.V. verspeelde thuis een punt aan Succes en Z.A.P. deed hetzelfde tegen Oudesluis. Schagen kwam tegen M.F.C. ook al niet verder dan een gelijk spel. U.S.V.U. won van Limmen en De Randers van Texel. H.S.V. 22 17 4 1 38 Schagen 22 12 7 3 31 Z.A.P. 20 12 6 2 30 Succes 22 11 3 8 25 D.T.S. 22 10 4 8 24 Texel 21 8 7 6 23 M.F.C. 21 8 5 8 21 U.S.V.U. 20 9 1 10 19 Limmen 22 5 6 11 16 Oudesluis 22 5 4 12 14 Watervogels 21 4 3 14 11 de Randers 21 1 2 18 4 WEST 1 Tweede klasse B: OSV—Schoten 0—1 (OSV degradeert) HelderVolendam 10 ZWRapiditas 52 WEST I Derde klasse A: OWO-SDW 5—0 KW—GSV 0—0 DCGWilskracht 23 TerrasvogelsQSC 22 APGSRKVVA 4—3 BeverwijkW.gr.meer 32 Derde klasse B: WFC—Allen Weerb. 4—0 DonarBaarn 11 EMM '15Ripperda 21 BVC—ZSGO 5—1 RKAVICRivalen ii Derde klasse C: Alw. Forward—DEM 7—0 Purmerst.—Zaandijk 2—1 Wijk a. Zee—Velsen 2—3 WSV '30Kinheim 25 Vitesse '22GVO 11 Alkm. BoysBKC 61 Vierde klasse A: ZAPOudesluis 22 HSVSucces 11 MFCSchagen 33 DTSWatervogels 20 USVULimmen 31 De RandersTexel 20 Vierde klasse B: MonnikendamVZV 61 Monnikendam kamp. EVC—Andiik 13—1 RKAFCDe Zouaven 30 De RijpMeerv. '30 03 Grassh.Purmerend 53 BergenAssendelft 33 HOCKEY Om 't kampioenschap van Nederland Heren Venlo—HHYC 3—1 DKSMeppel 01 Monnikendam is er. Monnikendam is kampioen van 4B. V.Z.V. was niet in staat ook maar één punt te bemachtigen. Het werd, in tegendeel, een vrij zware nederlaag. Intussen loopt er nog een protest van R.K.A.F.C. waardoor het kampioenschap nog niet helemaal gevierd kon wor den. E.V.C. besloot de competitie met een.131 zege op Andijk, waardoor zijn revanche even raak liet zich niet door Zouaven ver rassen en Grasshoppers klopte in een doelpuntenrijke wedstrijd Purmerend. Het hielp allemaal niet meer. Monnikendam 22 R.K.A.F.C. 21 Grasshoppers 22 E.V.C. 22 Assendelft 22 V.Z.V. 22 Purmerend 20 Meervogels 31 22 Andijk Zouaven de Rijp Bergen 22 22 21 22 Hollandia 2 O.S.V. 3 V.V.A. 3 H.R.C. 3 W.S.V. 30 2 Alw. Forw. 2 18 K.F.C. 4 17 Alk. Boys 2 18 Helder 2 17 Vitesse 22 2 16 18 17 17 17 17 16 13 12 14 11 11 5 5 5 5 5 1 10 8 8 7 7 6 6 7 5 2 4 3 3 6 4 8 6 11 13 14 14 17 3 3 5 6 7 8 9 9 34 31 31 30 29 25 19 16 14 13 12 6 25 22 20 18 17 16 14 14 13 11 als veelzeggend was. R.K.A.F.C. Alkm Boys 2 verliesp. extra w.n.o. Kort 11a de hervatting in de tweede speelhelft was de Hel- der-aanvoerder v. d. Meulen zo ongelukkig om een per fecte „Smitten"-combinatie uit de Volendam-voorhoede met een eigen inzet af te ronden, waardoor de kampioij- nen op gelijke voet (11kwamen met Helder. Enkele ogenblikken later greep doelman Haverhoek mis bij een totaal ongevaarlijk rollertje en dat betekende de nek slag voor Helder. Volendam had hierna geen „pijn" om met uiterst eenvoudige combinaties Helder geheel stuk te spelen en naar een grote nederlaag te schieten. Bij Helder ontbrak Lamoree op het appèl. Hij werd vervangen op de rechtsbuitenplaats door van Beekhoven. Op diens rechtsbin nenplaats was nu v. d. Neut op gesteld. Helder startte niet onverdien stelijk. v. d. Blom snelde al spoe dig voorbij linksachter Schilder en zijn voorzet werd iets te zacht door van Beekhoven ingeschoten, waardoor doelman Keizer kon in grijpen. Een goed genomen vrije schop van van Beekhoven werd door Goossens, in de Volendam- doelmond staande, nog gemist, wat dezelfde speler enkele ogen blikken later weer met een voor zet van van Beekhoven herhaalde. Het veldspel van de „whites" viel ons in deze eerste phasen lang niet tegen. Na een half uur moest van Beekhoven ingooien, nadat mid- half Klepper de bal over de zij lijn had gedirigeerd voorde geblesseerde van Beekhoven-, De Helder-speler gooide de in- worp op zijn beurt naar Klepper, die op Keizer trachtte terug te spelen, de bal bereikte Keizer echter niet. wel Goossens, die het leer via v. d. Neut doorzond naar Boon, die van korte afstand Kei zer met een schuiver het nakijken gaf (1—0). Een afstandsschot van Klaas Smit millimeterde de staander. Tegen het verstrijken van de eerste helft werd. mede dank zij het prijsgeven door de halflinie van Helder van het middenveld, Volendam sterker, maar de „wijd- broeken" vermochten dit over wicht nog niet in doelpunten uit te drukken. „Fatale" fouten Wij hadden wel gedacht dat Volendam na de rust „poot aan" zou spelen om de gelijkmaker te bewerkstelligen, maar dat dit gebeuren moest met volledige me dewerking van de Helder-verde- diging vonden we jammer. Een uitstekende combinatie tussen Toon en Klaas Smit bracht aan voerder v. d. Meulen zo in de war, dat hij de bal voor de voe ten van Toon vandaan schoot, zijn eigen doel in (11). Om de tragedie volledig te maken liet Haverhoek een minuut later een eenvoudig grondballetje lopen, waarna rechtsbuiten Tol een leeg Helder-doel voor zich vond, welke kans hij niet ongebruikt liet voor bij gaan (1—2). Het laatste restje Marciano behield wereldtitel zwaargewicht Rooky Marciano heeft te Chi cago zijn titel zwaargewicht be houden door zijn uitdager, Joe Walcott reeds in de eerste ronde, na twee minuten 25 seconden, knock out te slaan. Afgezien van enkele stoten op Marciano's gezicht is Walcott nooit in het offensief geweest. De kampioen diende hem plot seling een verpletterende opstoot toe, die vlak op Walcotts kaak te rechtkwam. Walcott ging neer met zijn hielen in de lucht en kwam vervolgens plat op zijn rug te liggen. Hij wist in zittende hou ding te komen en zat starend met een wezenloze uitdrukking op zijn benig gelaat terwijl de scheidsrechter telde. Aldus heeft Marciano met één. stoot de hoop van Walcott, dat hij de eerste gewezen zwaargewicht kampioen zou worden, die ooit zijn titel had heroverd, in rook doen vervliegen. vechtlust werd er door deze te genslag volkomen uitgehaald en Helder werd hierna ook volkomen willoos ter slachtbank geleid. Uiterst listige combinaties der Vo- lendammers haalden de Helder- verdediging geheel uit haar voe gen. Zwak wegwerken van v. d. Meulen stelde Tol in de gelegen heid de stand op 13 te brengen. Toch was alle hoop voor Helder niet verloren, maar achtereen volgens bracht Boon een serie „open" kansen op onbegrijpelijke wijze om zeep. Een kostelijke pass van Toon Smit aan Koning werd door de Volendam-„veteraan" on berispelijk afgerond (1—4). Weer kreeg Helder de gelegenheid om aan te vallen maar in het 16 m. gebied om en nabij Keizer werd allerzonderlingst met de bal ge manoeuvreerd, waardoor Klepper c.s. steeds konden ingrijpen. Zes minuten voor het einde schoot Koning, opnieuw -uit een pass van Toon Smit, de bal voor de 5de maal langs Haverhoek. Een mi nuut voor het einde bracht de beste man uit de Volendam-aan- val, Toon Smit, na een flits-com- binatie met broer Klaas, de eind stand op 1—6. In de 2e helft werd bij Volendam rechtsbinnen Run derkamp vervangen -door een jon gere broer van rechtsachter Kar- regat. ArgentiniëEngeland wegens wolkbreuk gestaakt De voetbal interlandwedstrijd ArgentiniëEngeland, welke te Buenos Aires zou worden ge speeld, is in de 24e minuut door scheidsrechter Ellis gestaakt aan gezien voetbal door een geweldige onweersbui, gepaard gaande met een wolkbreuk niet meer moge lijk was. De stand was toen nog dubbelblank. De wedstrijd begon op het vast gestelde tijdstip, maar normaal spel bleek al dadelijk onmogelijk. De spelers gleden en slipten en wanneer iemand erin slaagde een bal goed te raken, dan bleef het leder soms al na een paar meter in de modder steken of op een plas drijven. De gemeentepolitie te Vlagt- wedde is er in geslaagd een smokkelcomplot op te rollen, enkele arrestaties te verrichten en een partii koffie, thee, tabak en sigaretten in beslag te ne men. De politie hield n.l. verkeers controle op de weg bij Ter Wisch Toen men bezig was de papie ren te controleren van een mo torrijder. naderde een auto. waarvan de chauffeur niet rea geerde op het ook hem gegeven stopteken, en doorreed, Onmid dellijk zette politie een achter volging in. De vluchtende chauf feur probeerde via een zandweg te ontkomen, maar toen sloeg zijn motor af. De chauffeur, zekere H. uit Ter Apel werd gearresteerd evenals een mede-inzittende. Ze werden overgebracht naar het politiebureau te Sellingen. Bij het onderzoek bleek dat de chauffeur voornemens was de goederen op een bepaalde plaats over te dragen. In de auto vond de politie een partii koffie, thee. tabak en sigaretten. 's Avonds reden de politie functionarissen in de in beslag genomen auto in de afgesproken buurt heen enw eer. Ze werden op een gegeven moment aange houden door twee personen, die onmiddellijk in de kraag gegre pen werden, te weten P. uit Zuidveld en L. uit Ter Apelka- naal. Ze zijn voor de Officier van Justitie geleid. B.K.C. met 61 overtroefd B.K.C.' is er niet in kunnen slagen hier een grootsen indruk achter te laten integendeel, het verschil was dikwijls een klasse. De Boys speelden een rustige partij voetbal en het vlotte uit stekend. De middenlinie wist bijna voort durend meester te blijven van het middenveld, zodat de voor- waartsen steeds weer gelegenheid kregen aan te vallen, waarvan zij dankbaar profiteerden. De verde diging van BKC kwam voor tal van moeilijkheden te staan, waar voor zij niet altijd een oplossing wist en zo moest hun doelman reeds voor de rust driemaal de bal uit het net halen. Hiermede was, gezien de spel- verhouding, de zaak practisch reeds bekeken, want het zag er niet naar uit, dat de BKC'ers de ze 30 achterstand nog zouden inhalen. Na de hervatting leek het even er op, dat BKC uit een ander vaatje zou gaan tappen, maar spoedig namen de Boys het ini tiatief weer over. Bij een aanval van de Boys sloeg eèn der BKC- verdedigers onnodig de bal met de hand weg, hetgeen een straf schop kostte. Deze strafschop werd echter door Knip over ge schoten. Een goede aanval van P. Indri werd besloten met een mooie voorzet en Knip bracht de stand op 40. De Boys ble ven sterker en Snijders en Knip brachten de stand op 60. Ten slotte zagen de BKC'ers hun volhouden beloond en slaagden zij er in, de eer te redden. Zo eindigde deze eenzijdige ont moeting, tevens laatste thuiswed strijd, van de Boys, met een alleszins verdiende 61 over winning voor de Boys. Limmen verloor met 31 Limmen heeft in zijn laatste competitiewedstrijd de punten aan USVU moeten laten. Niet dat USVU sterker was, maar hun voorhoede, met Balvers als tac tische spelverdeler, was bewege- lijker. De voorhoede van Limmen liet af en toe verdienstelijk spel zien, maar de afwerking liet veel te wensen over. Met de wind mee is Limmen voor de rust sterker. Al spoedig gaan enkele kansen door onzuiver schieten verloren. De USVU-aan- vallen, minder in getal, zijn ech ter niet minder gevaarlijk. Uit een hiervan kopt Balvers, na goed aangeven van Vos over keeper Haanraads in het net. (10). Limrr laat dan enige goede combinaties zien waarbij de bal 'bij v. Wonderen komt, deze passeert handig zijn man netje; plaatst naar de doorlopende Pepping en het is gelijk (1-1). Ook USVU slaat echter van zich af en Balvers schiet twee maal rakelings naast. Na de thee pakt USVU ener giek aan; de voorhoede, met Bal vers als spelverdeler, combineert goed, maar de Limmen-verdedi- ging treedt resoluut op. Een vrije trap, door Balvers ge nomen, wordt op het hoofd van Fransen geplaatst. Deze kopt keurig in (21). Langzaam aan weet Limmen zich van de druk te ontdoen. De snelle v. Wonde ren zorgt voor de nodige verras sing, maar zijn voorzetten worden niet benut. Toch speelt de voor hoede van Limmen wel verdien stelijk, maar men kan merken dat men niet op elkaar is inge speeld. Het vele wisselen yan spelers in de laatste wedstrijden is hier wel debet aan. Als een ieder zich al met een 21 uitslag verzoend heeft, zorgt de Vries voor USVU in de laatste minuut voor de derde goal. 31. Route de France EPERNAY, 16 Mei. (ANP) De uitslag van de vierde étappe Charleville-Epernay (146 km) van de Route de France luidt: 1. Bouvet (Fr.) 4.18.1; 2. Bour geois (Fr.) 4.19.16; 3. Gillet (Fr.) z.t.4. Van 't Hof (Ned.) z.t.; 5. Picot (Fr.) z.t.; 6. Sauliere (Fr.) 4.20.20; 7. Lafargue (Fr.) z.t.; 8. Van Geneghten (B.) z.t.; 9. Graig- nic (Fr.) z.t.; 10. Nauleau (Fr.) z.t.; 16. Plantaz (N.) 4.20.58; 22. Van den Brekel (Ned.) 4.21.49; 24. Leo Stevens (Ned.) z.t. De uitslag van de vijfde étap pe van de Route de France, Epernay-Chaumont (169 km.) luidt: 1. Picot (Fr.) 4.6.23; 2. Ro- va (Fr.) z.t.; 3. Jollivet (Fr.) 4.06.34; 4. Lowie (Belg.) 4.07.00; 5. Payan (Fr.) z.t. Onze landgenoot Arie van 't Hof ging in deze étappe in de eindsprint als eerste over de streep, maar nadat hij aanvanke lijk als étappe-winnaar was uit geroepen, werd hij later gede- klasseerd en met een straf-mi- nuut bezette hij toen in het étappe-klassement de 11e plaats met 4.07.23. Plantaz werd 18e in 4.14.00 en Van den Brekel 19e in dezelfde tijd. De verdere plaat sing van de Nederlanders luidde: 21. De Groot 4.12.4; 47. Ste vens 4.19.02; 67. Van Roon 4 20.01 In het algemeen klassement leidt Lowie (Belg.) met 23 uur 41 min. 53 sec. voor zijn land- êehoten Janssens in 23.43.01 en lepaepe in 23.43.46. Van den Brekel bezet de 8e plaats met 23.4945, Van 't Hof de negende met 23.50.55 en De Groot de tiende met 23.51.42: Plantaz is 25e in 20.00.32 Stevens 30e in. 24.07.19 en Van Roon 38e in 24.07.39. In deze laatste thuisivedstrijd toonden de Alkmaarders, dat ze toch „thuis" ook wel kunnen voetballen. Zij toon den een knap spelletje, waartegen de hard werkende Zouaven weinig kansen kregen. Kregen zij die een enkele maal wel, dan was de afwerking te slordig, zodat Vink in het A.F.C.-doel met gemak zijn doel voor doorboring kon vrijwaren. Dat de eindstand slechts 3O is geworden, ivas het gevolg van het veelal onzuiver schieten van de A.F.C.-ers, tertvijl daarnaast keeper van Diepen in uit stekende vorm verkeerde. goochelen om beurten, waarbij het publiek kan genieten van hun technische vaardigheid. Nadat een doelpunt van v. Saase is afgekeurd, denken we P. Tijm te zien scoren. Zijn hard schot wordt gedeeltelijk door v. Diepen gestopt. Een snelle reactie van deze doelman lost een hope loos schijnende situatie op. Smit, Z.'s gevaarlijke middenvoor, ac tief als altijd, tracht in de laatste vijf min. van de eerste helft, de A.F.C., wederom met twee inval lers. trapt af. Zouaven neemt di rect de aanval over. In de eerste minuten ontkomt het A. doel ter nauwernood aan doorboring, wan neer Vink een bal verkeerd weg slaat en deze via de paal weer het veld inspringt, waarna Pee- raer kan redden. Het spel golft aardig op en neer. Een A. aanval, waarbij wij een goed staaltje plaatsverwisseling zien tussen P. Tijm en de Njjs, besluit de laatste met een prachtige voorzet, die keeper v. Diepen al even mooi onderschept. Aan de andere kant zien we een goede safe van Vink bij een schot van Vriend. Keurig werk van A. de Lange brengt de bal gevaarlijk voor van Diepens heiligdom, doch het A.F.C. bin- nentrio laat verstek gaan. De A.F.C. aanvallen worden geleide lijk gevaarlijker. Mooi open aan- valsspel, afgewisseld met kort driehoekspel, geven de Zouaven- defensie de handen vol. Na 13 min. scoort Jan Kooge zijn traditioneel openingsdoelpunt op de door hem bekende wijze. Rustig en beheerst brengt hij de bal in schietpositie, waarna v. Diepen kan vissen. Een snelle open Z. aanval brengt Vriend in schietpositie. Zijn hard schot vliegt naast. De Nijs laat dan een fraai staaltje voetbal zien hetwelk hij besluit met een op maat afgegeven pass aan v. Saase, die in de 25e min. er 20 van maakt. A.F.C. blijft gevaarlijk, terwijl Zouaven met open aanvallen tracht succes te boeken. Pannekeet en Jo Tijm stand te doen wijzigen. Verder dan dit lofwaardig pogen komt hij echter niet. De tweede helft zet in met een licht Z. offensief, waarbij Vriend kans ziet in vrije positie tegen doelman Vink op te schieten. A.F.C. schijnt het genoeg te vin den. Dit blijkt echter schijn te zijn, want langzaam maar zeker ontplooien de Alkmaarders al hun kunnen. Een keurige combinatie over links wordt besloten met een schot van de Lange. Een kogel van de Nijs stompt v. Diepen schitterend uit zijn hok. Uit een voorzet van P. Tijm kopt Kooge naast. Dit overkomt hem voor het einde nog tweemaal. Weer is het de Nijs die de Z. achterhoede uit elkaar speelt en weer is het v. Saase die van dichtbij weet te scoren (3-0) na 19 min. spelen. Hierna volgt een ware belege ring van het Z. doel. Schoten op, over en vlak naast houden v. Diepen waakzaam. Hij toont zich echter van zijn beste zijde. Pan nekeet probeert het met een ver schot dat over gaat. In het laatste kwartier is het steeds A.F.C. dat gevaarlijk blijft. Er wordt zeer goed gespeeld en veel geschoten. Doelpunten blijven echter verder uit. Nadat eerst de nieuwe club vlag die door de Supportersvereniging „Rood-Geel" bij het behalen van het kampioenschap was aangebo den, met enig ceremonieel was gehesen en door de voorzitter van Succes met een aardige speech bloemen waren aangeboden, nam de wedstrijd HSVSucces een aanvang. Het was merkbaar aan het sjjel van beide ploegen dat de strijd om de begeerde titel gestreden was. Het agressieve en verrassende element ontbrak geheel. Wel werd er aan weerszijden aardig gecom bineerd, doch het ging te veel in de breedte, hetgeen beide verde- Voor een gering aantal bezoe kers werd Zondag Z.A.P.Oude sluis gespeeld. Het Is een vrij matige wedstrijd geweest, elftal- lencommissie van Z.A.P. kreeg door het uitvallen van L. Tim mer, P. Klink en Jan van Oosten gelegenheid eens wat jongeren te proberen. Bepaald slecht hebben deze debutanten in Z.A.P.'s eerste het niet gedaan, maar denderend was het toch helemaal niet. Wel liet Geer v. d. Berg soms zien dat hii uit het goede voetbalhout was gesneden en deed Chr. v. d. Meer op de linkervleugel af en toe aardig werk. Maar er lag over het hele spelbeeld van Z.A.P. een soort gemakzucht. Ook Oudesluis maakte geen grote in druk. Tegen de wind in maakten de zwarthemden van de spoorweg halte al spoedig, op geheel onver wachte wiize hii een snelle door braak het eerste doelpunt. Z.A.P.'s achterhoede ging hier bij niet geheel vrij-uit. Biina een half uur lang werd er toen wat heen en weer gelopen en ge schoten. De gastheren hadden de felle zuidenwind mee en dron gen geregeld op, maar de voor hoede kon het doel van Oude sluis slecht vinden. Totdat Hein Timmer een klasse-doelpunt maakte: een van de weinige hoogtepunten uit de wedstrijd. Na de rust bleef het spelbeeld ongeveer hetzelfde. Alleen kee per Kuys behield in deze kleur loze strijd zijn grootheid. Oude sluis, gesteund door de wind. voelde de keeper van Z.A.P. soms aardig aan de tand. Maar hij kon het hebben. Bii een van de Z.A.P.-uitvaJlen maakte een Oudesluis-achterspeler in het strafschopgebied duidelijk hands. Tinus v. d Berg joeg deze straf schop keurig in de touwen. Z.A.P. kreeg zo goedkoop de lei ding en daarmee wel wat meer dan het toekwam. Voor de Oudesluizers was het dan ook prachtig dat de rechtsback vanaf de middellijn met een formida bele knal de stand weer gelijk maakte. Daarna kwamen er geen doelpunten meer. digingen gelegenheid gaf om in te grijpen. Toen eohter plotseling de Succes-linksbuiten doorbrak en snel doorgaf aan de meegekomen v. Goor, schoot deze hard in de uiterste hoek (01). De Heilooër aanvallen, veelal geleid door Schuyt, worden iets gevaarlijker, doch de verdediging der gasten met spil Lindenibergh en doelman IJzer, wisten steeds weer in te grijpen. Na de thee speelde HSV iets vinniger en forceerde enkele cor ners. Uit een hiervan wist Schui.jt met een fraaie kopbal gelijk te maken. Kort hierna dachten we Bugter te zien doelpunten, doch zijn gloeiende kogel in de uiterste hoek werd op fenomenale wijze door IJzer tot corner verwerkt. Nog enkele malen werd hij op de proef gesteld, doch wist steeds zijn doel voor doorboring te vrij waren. Succes kwam nu ook weer wat los, doch het spel was te kort en te doorzichtig. Doelpunten kwamen er niet meer, zodat het einde met een volkomen juiste 11 uitslag kwam. Na zege in Aken Drie dagen na zijn zege in de grote prijs van Aken heeft de Nederlander Henk Stevens ook de grote continental prijs van Hannover gewonnen, waarbij hij de elite van de Duitse amateur- wegrenners en een aantal Zwit sers en Luxemburgers klopte. Op het 186 kilometer lange parcours HannoverAlfeldHa- melnHannover viel de beslis sing op de Nienstedter berg tus sen Hameln en Hannnover, waar Stevens bijna negenhonderd me ter uitliep, welke voorsprong hij vrijwel tot aan de finish wist te behouden, alhoewel achter hem hard werd gejaagd. De uitslag luidt: 1. Henk Stevens (Ned.) 5.32.30; 2. Walter Becker (Did.) 5.33.50; 3. Reinecke (Did.) z.t.; 4. Loeger (Did.) z.t.; 5. Junkermann (Did z.t.; 6. A. Becker (Did.) z.t.; 7. Traxel (Zwits.) 5.37.10. Van de 106 gestarte renners gaven er 87 de strijd op. Ook in 4B is het pleit beslecht. Met een overtuigende nederlaag heeft Monnikendam de Veldtemers naar huis teruggestuurd en daarmee tevens het zo begeerde kam pioenschap behaald. Nog maar nauwelijks had de arbiter afgefloten of hele drommen enthousiaste supporters ren den het veld op, om hun spelers te complimenteren. Dezen liepen, links en rechts handen gevend, naar een van de doelen, om door een fotograaf vereeuwigd te wor den. Eerst daarna werd het volop feest. De zesde minuut was al sensa tioneel. In die minuut vielen er twee doelpunten. Eerst was het de thuisclub die zijn aanhang in gejuich deed uitbarsten, want na een verrassend snelle aanval schoot De Haas onhoudbaar in (10). De midden-uit was am per genomen of de wit-roden gaven met een prachtig doelpunt antwoord (11). De wedstrijd bleef in een be hoorlijk snel tempo doorgaan, wat aan beide kanten menigmaal tot uiterst hachelijke momenten aanleiding gaf. Een heel mooie combinatie van De BoerDe VriesHogetonen leverde de thuisclub wederom een voor sprong op (21). In het geheel niet van de kaart gebracht, bouwden de wit- roden een aantal aanvallen op. die Kelderman noopte al zijn capaciteiten bijeen te garen om een doorboring te voorkomen De midvoor W. Wijnker kon dan ook we! van pech spreken, toen zijn kopbal uit een mooie voor zet van Zomerdijk door de kee per met een fantastische safe tot corner werd verwerkt. De tweede helft bracht maar liefst vier doelpunten. En wel allemaal voor de gastheren. Het was zeer zeker wel Jets tegen de verhouding in, want V.Z.V. vocht wat het kon. Maar ja, de achterstand groeide ge stadig en iedere poging van de gasten werd door de M.-achter- hoede verijdeld. Daarbij kwam, dat het vrij sterke briesje de speelwijze van de gasten van met „lange halen" naar voren, vrij sterk belemmerde. De derde goal werd gescoord door De Waard. Aan de andere kant brak opeens C. Wijnker met de bal aan zijn schoen door de verdediging, maar zijn harde diagonale kogel suisde voorlangs De thuisclub vergrootte daarop haar voorsprong tot 41 door een hoge bal 'onhoudbaar in te schieten. Weinige minuten latei- was het alweer raak. toen De Boer een kogel afvuurde (51) terug en brachten door tussen- De groen-witten kwamen weer komst van De Vries een zesde doelpunt ter wereld (61). Met deze stand kwam het einde.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 5