Massa-spel in Utrechts Stadion De liturgische ontvangst in Utrechts Kathedraal RADI Nieuwe eeuw tegemoet in Godsvertrouwen Zeventienduizend mensen zagen feest vol fantasiekleur en statie De ontvangst te TJtrecht van Kardinaal van Roey Ontroerende hulde aan Kardinaal de Jong Priest kerker Klokslag acht: bereid het veld MGR. HUIBERS IN UTRECHT: Drie redenen: Eucharistisch leven, Marialiefde en eerbied voor de Paus Katholiek Nederland manifesteerde Regering maakte haar opwachting bij Pauselijk Legaat Inzet van het eeuwfeest „Beschermt Bulgar programi ir Televisie Maandag 18 Mei 1953 MANIFESTATIE IN HET STADION TE UTRECHT In het stadion te Utrecht vond Zondag middag de manifes tatie plaats voor de aanbieding van het huldeblijk aan het Hoogwaardig Episco paat ter gelegenheid van de viering van het eeuwfeest van 'iet herstel der Bis schoppelijke Hiërar- hie in Nederland. De van de lucht uit lemaakte foto toont 'en overzicht van het stadion tijdens de plechtigheid. (Luchtopname ANP-foto) UTRECHT, 16 Mei Toen wij Zaterdag tegen schemer het Utrechtse stadion be traden, waren alle plaatsen op de tribunes bezet. Zeventienduizend mensen hadden een plaats gevonden. Toch was het stadion leeg. Eenzaam verhief zich 16 meter hoog Om kwart voor acht galmde het plots uit de luidsprekers over de tribunes: „Bereid het veld, bereid het veld! Er moet muziek zijn, er moeten bloemen zijn!" Uit de kamers onder de tribunes, van alle kanten tegelijk, snelden eensklaps in het wit geklede jongens het veld op: in lange rijen, vlaggen wapperend over de schouders; nu uit de hoeken van het stadion: kleine snelvoetige jongens met bloemen. Zij scheer den als zwaluwen over het veld en brachten de versiering aan. het kruis van Marius van Beek: een ver wrongen wit lichaam op zwart hout. Het kruis overheerste de lege grasmat, de lege ere-tribune voor op het veld. Aan dé tal loze masten wapperden geen vlaggen. Dan de muziekgezelschappen, de Arnhem Band van de Ver kenners, trommelaarsters en trompettisten van de Katholieke Gymnastiekvereniging Oosterhout, de Koninklijke Harmonie uit Deurne, de vendelgilden uit Nrd- Brabant met hun vlaggen, die nooit de grond mogen raken, ten zij wanneer zij worden neerge legd voor Christus Koning of voor onze Koningin. Zij vertegenwoor digden de provincie Noord-Bra bant op dit feest. Dan de Lim burgse Harmonie der Staatsmij nen, gevolgd door kompels in hun werkkleding, vervolgens groe pen uit Zeeland, Drente, Over- ijsel, Gelderland, Groningen, Utrecht, Friesland en Volendam- mers uit Noord-Holland. Allen zochten zij hun plaats en presen teerden wat hun provincie eigen is. De vendeliers zwaaiden hun vendels. Utrecht bracht het beeld van Sint Willibrordus. Een andere groep droeg de kroon van Oranje, een andere het wapen van Kar dinaal de Jong. Dan naderden de vertegenwoordigers van geheel Katholiek Nederland in al hun schakeringen, organisaties en be roepen en in het leger. De jeugd was overal en vormde met hon derden feestelijke vlaggen een reusachtig kruis over de grasmat. In een half uur tijds was het middenveld een ordelijke massa, Nederland manifesterend, kleur rijk en fantasievol: gereed voor het feest, gereed ook voor de plechtige ontvangst van de tal rijke kerkelijke hoogwaardig heidsbekleders, die, de kardinaal legaat omstuwend, van de kathe draal naar het stadion waren ge komen. De klok van Echternach liet haar bronzen geluid horen in het reeds avondlijk duister, het carillon, bespeeld door Sjef van Balkom, wierp dartelende klanken in de wind. De autoriteiten schreden het veld op. Voorop wederom de kar dinaal-legaat met zijn gevolg, daarachter in lange rij de bis schoppen, abten en ridders als mede vertegenwoordigers der re gering. Allen vonden zij een plaats op het 38 meter lange podium: een staalkaart van kleu ren, feestelijk, blij en toch vol statigheid. Na het welkomstwoord van dr F. J. .M. A. H. Houben, als voor zitter van het presidium der Stichting 1853-1953, traden grote groepen jongeren tot voor het podium, vertegenwoordigende de jeugdbewegingen in de verschil lende bisdommen. Reeds maanden lang heeft de katholieke jeugd van Nederland zich bezonnen op de betekenis van de eeuwfeest viering van het herstel der bis schoppelijke hiërarchie. Op deze avond wilde zij haar conclusies openlijk aan hun hoogste geeste lijke leiders voorleggen. De jeugd van Utrecht bracht naar voren, dat de jeugd inder daad niet zonder schuld is en verdiend verwijten te horen krijgt. Zij beloofde echter te zul len trachten bewuste leden te zijn van de Kerk en haar eenheid te bewijzen in een veelvoud van werken. De jeugd van het bis dom Roermond betuigde zijn aan hankelijkheid aan Kerk en Haar Bedienaren en beloofde de eer bied der jeugd en de trouw aan haar roeping. De Haarlemse jeugd echter smeekte de ouderen om de jongeren toch zelf de zin van het leven te doen ontdekken. Harts tochtelijk wezen zij er op, dat de jeugd in Haarlem meer behoefte heeft aan vriendschap dan aan organisaties. In Noord-Brabant kenmerkt het leven zich door een razend snelle ontwikkeling. De jeugd van dit gewest zegde toe zich haar verantwoordelijke taak in deze ontwikkeling te beseffen en er naar te leven. Breda's jon geren beleden in vele zaken te kort te schieten, zoals in liefde en eerbied, welke toch de ken merken van het christendom moe ten zijn. Zij beloofden dan ook zich vooral toe te leggen op de cultivering van deze kenmerken. Kardinaal van Roey spreekt Kardinaal van Roey sprak ver volgens het stadion toe en bracht lof aan de grote prestaties der Nederlandse katholieken onder leiding van hun bisschoppen. „Wanneer ik hier", aldus de pauselijk legaat, „bij deze plech tige ontvangst de lof verkondig van de Katholieke Kerk in Ne derland, blijf ik volkomen in het kader van deze feestviering ter ere van uw kerkelijke hiërarchie. Want het is toch klaarblijkelijk, dat al die ontelbare en heerlijke instellingen en werken tot stand zijn gekomen onder de voortdu rende stuwkracht van het epis copaat, dat al die inrichtingen en organisaties in het leven geroe pen en gehouden zijn onder zijn bezielende leiding". „Deze eeuw kerkelijke geschie denis levert aldus het schitterend bewijs, dat het herstel der bis schoppelijke hiërarchie een grote zegen is geweest, niet alleen voor de Kerk en haar gelovigen, maar voor gans het Nederlandse volk. Altijd hebben de bisschoppen deelgenomen aan het lief en leed, dat over dit. land is gekomen, altijd hebben zij hun invloed aan gewend om het algemeen goed te bevorderen, om rampspoed te lenigen of om in moeilijke tijden veilige wegen aan te tonen. Denkt maar aan de sombere oorlogs- en bezettingsjaren, die gij, zoals wij, doorstaan hebt. Wie was het, die toen zonder vrees noch schroom het Nederlandse volk duidelijke richtlijnen aanwees? De aarts bisschop en de bisschoppen van Nederland". „Wat een eeuw geschiedenis leert moge nooit vergeten wor den! Dankbaarheid jegens uw kerkelijke hiërarchie, trouwe aan hankelijkheid aan uw bisschop pen: dit weze het ordewoord, dat het eeuwfeest moet inprenten in alle harten!" Na het beëindigen van zijn toe spraak stelde kardinaal van Roey voor twee telegrammen te ver zenden, een aan de H. Vader en een aan H.M. de Koningin. De tekst van het eerste luidde: „Heilige Vader, De Katholieken van Neder land, in 't stadion van Utrecht bijeen ter viering van het eeuwfeest van het herstel der bisschoppelijke hiërarchie, ge voelen de diepe behoefte Uwe Heiligheid hun dank en hulde te betuigen. In de geest aan de voeten van Uwe Heiligheid neergeknield, smeken zij oot moedig om Uw Apostolische Zegen". De Legaat van Uwe Heiligheid, Kardinaal van Roey. De tekst van het tweede tele gram luidt: „Majesteit, De kardinaal-legaat van Z.H. de Paus Pius XII betuigt na mens Katholiek Nederland, dat in het stadion van Utrecht het eeuwfeest herdenkt van het herstel van zijn kerkelijke hiërarchie, zijn grote aanhan- De Pauselijke Legaat bij de eeuwfeestviering van het herstel der Bisschoppelijke Hiërarchie in Nederland, Jozef Ernest Kardinaal van Roey, arriveerde Zaterdagochtend aan de Belgisch-Nederlandse grens tussen Koppel en Goirle. Hier waren ter verwelkoming aanwezig de bisschop van 's-Hertogenbosch, Mgr W. P. A. M. Mutsaerts, de Commissarissen der Koningin in de provincies Noord-Brabant en Limburg, de Belgische ambassadeur, de pastoor van Goirle en het voltallige gemeentebestuur. Na een korte begroetingsplechtigheid begaf het gezelschap zich in snelle vaart naar Utrecht. Precies op de gestelde tijd ar riveerde daar Zaterdagmiddag de Pauselijke Legaat. In snelle vaart kwamen de drie wagens, geëscorteerd door gemotoriseerde Rijkspolitie, uit de richting Cu- lemborg het plein voor het sta dion te Utrecht opdraaien. De ontvangst zelve was een voudig en kort. De kardinaal legaat, een statige en rijzige fi guur stapte uit de wagen om ringd door zijn gevolg, enige monseignori alsmede de specta culaire figuur van de Ere-kamer. heer met kap en degen Ernest Warland uit Brugge en Graaf Willem Dreesmann uit Amster dam. In zijn begroetingswoord als hoogste autoriteit van Utrecht drukte jhr. De Ranitz zijn vreugde erover uit, dat juist kardinaal Van Roey, aartsbis schop van Mechelen tot kardi naal-legaat was verkozen. In sappig Vlaams bedankte kar dinaal v. Roey voor deze woor den. In zijn korte toespraak wees de kardinaal-legaat er op dat de aloude stad Utrecht bij uit stek de aangewezen plaats is voor de eeuwfeestviering, omdat het de bakermat is van de Katho lieke Kerk in Nederland. Het is juist, dat de nationale viering in Utrecht wordt gehouden, om dat St. Willibrord daar het eerste de Kerk vestigde: SJ. Wil librord was eigenlijk de eerste pauselijke-legaat. Dit alles speelde zich in en kele minuten af, doch voor Ireentje Linssen, een klein, blond je in bruidsjurkje, van de St. Annaschool en voor Clemens ter Lingen, een stevige vierde klas- ser van de St. Gregoriusschool der Fraters van Utrecht, duurde het uren. Doch ook voor hen kwam de beurt. Nerveus schoven zij naar voren, hun gezichtjes bijna geheel schuilgaand achter het grote fraaie bouquet van rood-witte anjers. Vol verwach ting gingen hun jongen ogen op naar de grijze goedige ogen van de kardinaal, die hun beiden een kruisje gaf. De Zaterdagmiddag werd ge kenmerkt door enige sobere plechtigheden: de kranslegging aan de voet van het beeld van St. Willibrord op het Janskerk hof on de ontvangst der regering in het aartsbisschoppelijk paleis des avonds om zeven uur. Als voorzitter van het directorium der Stichting 18531953 verricht te mr. Jan Berks de plechtigheid op het Janskerkhof. Hij hield daarbij een korte toespraak, waarin hij alle christenen van Nederland opriep tot een reveil in Christus. Des avonds om 7 uur ontving de kardinaal de Nederlandse re gering en leden van het parle ment en Raad van State. Onder hen bevonden zich minister-pre sident Drees en de ministers Beel, Algera De Bruyn, Luns, Van Thiel. Cals. Witte,, Donker en Van Kieft, alsmede de staats secretarissen Feldkamp, Moor man en mei. De Waal, de voor zitters der Eerste en Tweede Kamer mr. Jonkman en dr. Kortenhorst, voorts de minister van staat Van Schaik, de leden van de Raad van State, mr. Deckers en H. Baron van Voorst tot Voorst, en de commissarissen der Koningin M. A. Reinalda (Utrecht) prof. De Quay (Nrd.- Branbant) en dr Houben (Lim burg). kelijkheid aan Uwe Majesteit, draagster van dé vrijheid, waarin het is herboren". Kardinaal van Roey, Aartsbisschop van Mechelen. Niet lang daarna kwam reeds het antwoord van Koningin Ju liana binnen. In een telegram liet Hare Majesteit weten: „Ik betuig U mijn oprechte dank voor de boodschap van Rooms-Katholiek Nederland, die uiting geeft van trouw aan ons vaderland, het bolwerk van vrijheid". Het telegram was ondertekend: Juliana. NAMENS HET EPISCOPAAT heeft mgr. J. P. Huibers, bisschop van Haarlem, Zaterdagavond in het stadion, in hooggestemde woorden geantwoord op de toe spraak van de Kardinaal-Legaat. Hij zei o.a. dat duizenden en hon derdduizenden Katholieke Neder landers, Bisschoppen, priesters en gelovigen vandaag in de hemel jubelen om God te danken voor wat zij op aarde van de Kerk hebben ontvangen en wat zij zelf hier mochten doen voor de eer van God en de uitbreiding van Zijn Rijk. Wij danken God voor de lessen van de historie en wij willen die benutten voor de nieuwe eeuw, welke heden is begonnen en wij hebben vertrouwen, dat zijn hulp ons niet zal ontbreken. En dit vertrouwen is gegrond voornamelijk op drie rede nen: De eerste is: de wonderbare groei van het Eucharistisch leven in ons Vaderland. De steeds inni ger deelname van de gelovigen aan het H. Offer, de toenemende liefde voor de H. Liturgie, de veelvuldige H. Communie, het be ter begrip van dit alles ook bij de jeugd geeft ons een blijde hoon voor de toekomst. Jezus in Zijn H. Sacrament is onze innerlijke kracht, is de ster ke band van eenheid en liefde. Thesaurus fidelium, Hij is de schat der gelovigen. De tweede reden van ons vertrouwen is' de immer groeien de liefde tot de H. Moeder Gods. Zij is het, die ons tot Jezus voe ren moet. En in stijgende mate wordt dit door allen beter be grepen, wordt de echte gods vrucht tot Maria steeds dieper en degelijker beoefend en al is er verschil in de uitingen van onze gevoelens naar ieders karakter, zowel in het noorden als in het zuiden verdringen zich allen dicht om haar troon om met alle ge slachten Haar zalig te prijzen. Haar voorbeeld te volgen en zich van haar machtige Bijstand te verzekeren. Ave Maria. Gegroet Maria op deze schone Zaterdag in de Mei namens al Uwe kinderen uit het dankbare Nederland. Sub tuum oraesidium, Onder Uwe leiding gaan wij vol vertrouwen verder. Eindelijk de derde re-den is onze aanhankelijkheid aan den Plaatsbekleder van Jezus Chris tus Onzen H. Vader den Paus. De besluiten van Rome zijn voor ons wet. Dat hebben wij getoond. Dat zullen wij blijven tonen. Dat is tot heil van onszelf en tot heil van geheel ons volk. En daarmede hangt onmiddel lijk samen de innige verbonden heid tussen Bisschoppen en volk Hier past een woord van grote dank namens geheel het Episco paat, ook van Onze Hoogwaardige voorgangers om de grote mede werking, welke zij en welke wii in onze moeilijke verantwoorde lijke taak van priesters en gelo vigen mochten ondervinden. Zo straks hebben wij de jeugd van Kaholiek Nederland gezien en gehoord, de fiere belijdenis van hun geloof, hun geestdrift voor de strijd, de moeilijkheid van hun problemen. Het zijn de kinderen gevormd in onze tijd, de mannen en vrouwen van de toekomst. Welnu: -Vindicamus haeredita tem patrum nostrorum. Houden wij vast aan het erfdeel onzer vaderen. Met Jezus in het hart, met Maria als onze Leidsvrouw, in de nauwste verbondenheid met Paus en Bisschoppen, maar ook op die voorwaarden alleen, zal het mogelijk zijn alle problemen ten goede op te lossen en zal de Kerk van Nederland groeien en bloeien. KARDINAAL VAN ROEY VOOR RADIO-LUXEMBURG MECHELEN Z.Em. Jozef- Ernest kardinaal van Roey, aarts bisschop van Mechelen en pri maat van België, heeft naar aan leiding van de vererende op dracht. hem door Z.H. Paus Pius XII gegeven, te fungeren als le gaat a latere bij de viering van het eeuwfeest van het herstel der hiërarchie in de Nederlandse Kerkprovincie, een rede uitge sproken voor Radio Luxemburg, waarin Hij de kerkelijke historie van de lage landen schetste en in het bijzonder de motieven, die leidden tot het herstel van de kerkelijke hiërarchie. UTRECHT „Namens het Episcopaat van Nederland en namens heel Katholiek Nederland moge ik Uwe Eminen tie thans hier begroeten". Met deze woorden verwelkom de Mgr. Dr. J. H. G. Lemmens, Limburgs Vader-bisschop, Zaterdagavond de Pauselijk Legaat, nadat de officiële be noemingsbrief van de H. Vader zowel in het Latijn als in het Nederlands was voorgelezen. Een statige stoet van purper, paars en wit van kardinalen, bisschoppen, abten en prelaten, schreed door de hoge, neo-gothische kathe draal van Utrecht. De ruimte was gevuld met de katholie ken van Utrecht. Lang niet allen hadden een plaats kun nen vinden, doch zij vulden de smalle straat langs de kathedraal. Voor de ontvangst had de kar dinaal-legaat de buitenlandse bisschoppen begroet in 't Catha- rijne-Convent, hetwelk naast de kathedraal is gelegen. Onmiddel lijk formeerde zich de stoet: onder een baldakijn, gedragen door Maltezer ridders, de kardi naal-legaat, daarachter zijn ge volg vervolgens de beide kardi nalen Frings en Griffin met hun gevolg en tientallen bisschoppen en kerkelijke hoogwaardigheids bekleders alsmede de Ridders van het H. Graf, in hun schilder achtige, wijde, witte mantels en wit-gepluimde steken. De stoet begaf zich via het plein naar de kathedraal, waar in de deurope ning de aartsbisschop-coadjutor van Utrecht, Mgr. Dr. B. J. Al- frink, de pauselijk legaat be groette. Ook Kardinaal De Jong had in de kathedraal plaats ge nomen. Mgr. Lemmens wees in zijn welkomstwoord op het symbool van eenheid, gevormd door de Pauselijk legaat: „Het feest van het herstel der hiërarchie is een feest van een heid. De bisschoppen imrhers zijn de grote schakel, waardoor de gelovigen verbonden zijn met alleen met de verheven Opper herder van Rome, maar tevens ook door ononderbroken opvol ging met de Apostelen en met Petrus. Zij vormen die wereld wijde en tevens eeuwen-oude eenheid, welke een kenteken is van de ware Kerk van Christus. Van die eenheid zijt gij thans voor ons het verheven symbool! Eminentie, morgen gaat gij met en voor ons het H. Offer opdragen aan de Vader, die in de hemel is, om Hem te danken voor Zijn goedheid. Dank de Vader dan voor de eenheid, waarin bisschoppen en gelovigen van Katholiek Nederland zich verbonden voelen met de éne Kerk van Jezus Christus, Zijn Zoon. En vraag Hem, dat de ure mogen komen, waarin „Allen één mogen zijn". Dan handelt gij in de geest van onze kardinaal, die ik nier met zoveel vreugde be groet. Dan bidt gij in de geest van de Nederlandse bisschoppen, wier tolk ik hier zo gaarne ben. Dan treedt gij op namens heel Katholiek Nederland, dat U thans door mij zijn eerbiedige hulde en zijn hartelijke begroe ting aanbiedt", tot zover Mgr Lemmens. De Pauselijk legaat antwoord de kort: „Van harte begroet ik Katho liek Nederland, dat heden, eens gezind en opgetogen, een grote kerkelijke gebeurtenis viert. Ik groet het doorlnchfig episcopaat, dat uitmunt deor zijn aposto lische ijver en zijn wijze en waakzame leiding, met aan het hoofd de waardige en hoogge- eerde opvolger van Sint Willi brord, Zijne Eminentie Johannes kardinaa de Jong". „Ik groet de duizenden pries ters en kloosterlingen, over ge heel het land verspreid en in alle bisdommen werkzaam. Zij zijn toegewijde medehelpers en medehelpsters van de hiërarchie, haar onmisbare werktuigen om het Katholieke geloof en het Ka tholieke leven in alle steden en dorpen te vestigen en gestadig te ontwikkelen. Ik groet de on telbare trouwe Christenen, man nen en vrouwen, die hun bis- sdhoqp en hun priesters overal terzijde staan waar het belang van de Heilige Kerk het vereist". „Ik groet de grote en machtige scharen van de Nederlandse zonen en dochters der Katholieke Kerk, uit alle gouweri en uit alle standen, waa-van de Moe derkerk van Rome terecht mag zeggen: „Vos estis gloria nostra et gaudium" „gij zijt onze roem en onze vreugde" (I Thess II, 20). „Dit eeuwfeest moge een wel verdiende hulde zijn aan de Ka tholieke Kerk van Nederland, die sedert honderd jaar, ten aan schijn van gans rle wereld, een voorbeeld biedt van krachtvol en rijk Christelijk leven. Deze hulde heb ik de eer haar te brengen in naam van de Opperherder van Rome, Die verlangd heeft hier tegenwoordig te zijn in de per soon van Zijn legaat, om alzo zijn vaderlijke gevoelens van voldoening en erkentelijkheid over de verlopen eeuw te betui gen en tevens zijn vurigste heil wensen voor de komende eeuwen uit te drukken". „Het moge mij tevens vergund zijn deze hulde te brengen ook als aartsbisschop van Mechelen in naam van de Katholieken van België. De Voorzienigheid heeft gewild, dat onze beide landen op godsdienstig gebied, door de eeuwen heen, zó innig verbonden waren, dat zij veeltijds elkanders lotgevallen, zowel droeve als blijde, hebben gedeeld". „Het past dan wel, dat ik mijn innige bewondering uitspreek bij het aanschouwen van de heer lijke vruchten, die hier werden voortgebracht, en dat ik mijn diepe hulde betuig aan allen, die er aan hebben meegewerkt". „Moge de goede God, door de voorspraak van de Heilige Maagd en Moeder Gods Maria, de Kerk van Nederland blijven bescher men en zegenen!". Dit was in feite het einde der plechtigheid, doch zij vond plot seling een ontroerend slot, toer terwijl de kerkelijke hoog waardigheidsbekleders de kerl verlieten kardinaal de Jonp eenzaam achterblijvend zich var zijn zetel verhief en de gelovlger zegende. Wat nog nooit is ge beurd in de Utrechtse kathedraa gebeurde thans. De geloviger moesten hun blijdschap om he weerzien van hun kardinaa uiten en plotseling juichten zi handklappen d uit: „Leve df kardinaal, leve kardinaa! d' Jong!". Een groet van de Ka tholieken van Utrecht, aan hun Vader, die zij beminnen. De ovatie hield minutenlang aan. De eerste minister v. heeft Zaterdagmiddc Abel Tasman, een- p de zeevaarder Abel onthulling: eerste m nazaten van Abel Ti zoons uit Zeist. ATHENE. Het offi gaarse communistische j meldt, dat Mgr Cyrillus metropoliet van Plovdi legenheid van het derd van de Bulgaars-Orthod te Sofia, de communisti ring heeft gedankt voor werkelijke steun, die z Bulgaars-Orthodoxe Ki verleend. Wat deze steun in heid inhoudt,, blijkt uit kei, dat het anti-comm tijdschrift „Pravoslavni nin" de „Christen-< heeft gepubliceerd ov standen in de Bulgaars-I Kerk. Het artikel is geb betrouwbare inlichtinger sisch-Orthodoxe kringen Europa. Wij laten hier perende gedeelten uit h volgen: „Op het ogenblik de „Christen-Orthodox" Bulgaars-Orthodoxe Kei DINSDAG 19 MEI HILVERSUM I. 402 m. 24.00 KRO. KRO: 7.00 Nws. 7.10 G Kinderkoren. 7.45 Mor en lit. kal. 8.00 Nws en 8.15 Gram. 9.00 Voor vrouw. 9.35 Waterstam Gram. 10.00 Voor de 10.15 Gevar. muziek. 10. 11.00 Voor de vrou' Schoolradio. 12.00 Ange Metropole-orkest en soli -—12.33 Land- en tuinbc delingen.) 12.55 Zonnewij Nws en kath. nws. i: 13.25 Amus.muz. 14.00 R orkest. 15.00 Schoolrad „Ben je zestig?" 16.00 zieken. 16.30 Ziekenlof. 1 de jeugd. 17.45 Regei Dr Ir Ir L. J. Vroon: gewassen in groot en drijf in Suriname". 18. mondorgel. 18.20 Spo 18.30 „Dit is leven", cs Gram. 18.52 Report. 19 19-10 Gram. 19.15 Uit i der Boeken. 19.30 Gra De gewone man. 20.30 S^est en soliste. 21.25 21.55 Altviool en piai Koorconcert. 22.45 Av en lit. kal. 23.00 Nws Portage. 23.30—24.00 gezelschap en tenor. HILVERSUM II. 298 m AVRO. 7.50 VPRC 24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 G Gym. 7.30 Gram. VPI ir'i'fopening. AVRO: 8. 8.15 Gram. 9.00 Morge in sn „r de vrouw. 9.f 10.50 Voor de kleutei voor de zieken. 11.30 Ba PI3"0', 12.00 Lichte 12.30 Land- en tuinbouv lof^L-12-33 v°or het p if4,0 Pianospel. 13.00 N' Mededelingen of gram. 1 menade-orkest. 14 00 Zi £r®ri.ka- 14.30 Gram Schoolradio. 15.00 Grai voor de vrouw. 15.45 Gr; Voor de jeugd. 17.30 Gr; Mil. caus. 18.00 Nws. 18.1 p^..' 8-30 Lichte muzi; ,ris vous parle. 18.55 H min? 1£20 Caus' °ver Burgerbevolking, instr. kwintet. 20.00 Nv t?ro?r- 21-15 Li cl DemL koninklijk Ëezo 21 mrkfn' 21.50 Mede; to„i Jlroler muziek. 22 23 nnwS °v€rzicht. 22.4; 23.00 Nws. 23,15 New Y g- 23.20-24.00 Gram AVRfv^PA® 19 ME AVRO: 20.15—21.45. 1 var. programma.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 8