Naar vriiere handel Hoogdraadkunstenaars komen naar 'f Veld MARKTBERICHTEN Bob Kion en zijn vermaarde luchtacrobaten BEVEILIGING LANDBOUW WERKTUIGEN Motorraces te Alkmaar fe OOK IN DE ZOMER Kaasmarkt Alkmaar Veemarkt Delft Markt Barneveld Kaasmarkt Gouda MARKTOVERZICHT Invoer tot f 20.000,- uitvoer tot 2000,- mogelijk De autotumiel onder het IJ Zilveren juhileiun Minister Drees zal K.M.A.-feesten openen Alle kans op goedkoper eieren Zware schade bij fabrieksbrand Courses Hilversum Hugo-Boys-nieuws Opheffing Raden van Arbeid Benoemd KATHOLIEK HANDBAL District Noord EEN GOUDEN MEDAILLE 'T VELD. De Pinksterfees ten te 't Veld ontwikkelen zich steeds meer van een zuiver plaat selijke aangelegenheid toteen evenement van gewestelijke be tekenis. Het organiserend comité ontwikkelt van jaar op jaar groot ser plannen, zodat de honderden bezoekers aan het dorpje 't Veld inmiddels zijn uitgegroeid tot dui zenden. Vaag herinnert men zich dat de oorspronkelijke opzet alleen maar was, het opzetten van iets dat in staat zou zijn het eigen jongvolk gedurende de Pinkste ren bij huis te houden. Dè gebeurtenis, waarover jong en oud in het gewest nog lang na het verstrijken van de komende Pinksterfeesten zal spreken is vermoedelijk niet de voetbalwed strijd VolendamDEM of VZV- Alkm. Boys, -met hoeveel onge duld de liefhebbers deze ontmoe tingen ook tegemoet mogen zien, noch een van de vele andere eve nementen op gebied van sport, spel, dans of vermaak, die dan zullen plaats vinden. Ver boven dit alles uit staat nl. het optreden van de vermaar de vier Kion luchtacrobaten, die zojuist van een jaren durende tournee door Egypte, Italië, Span je, Engeland, Noorwegen, Dene marken en Frankijk in hun eigen vaderland zijn teruggekeerd. Voor ons hebben we een dikke stapel buitenlandse kranten, die allen hun verslagen over het op treden van de KION's onder grote koppen, Verlucht met foto's, brachten in de vorm van. opgeto gen verhalen. Vooral de Franse en Spaanse tijdschriften hebben hele pagina's gewijd aan de nu al ruim 14- jarige carriëre van de KION- groep, die heel klein 'begon in een circusje. Hoog in de lucht. In 1936 trof Bob Kion ergens in een circusje in Polen de toen maals zeer vermaarde koordloper Camillo Mayer aan die daar op trad met de 13-jarige Irmgard Kora, een dochter uit een familie die reeds generaties lang de stiel van luchtacrobaat uitoefenden. Mayer zag ,wat in Kion en zette hem op een goede dag naast het meisje op het slappe koord. Hieruit groeide in de loop der jaren een dubbele verbintenis: Bob en zij werden partners en later eohtgenoten. In die jaren was Irmgard de enige vrouw die de dodenloop, een wandeling over Instructiedag te Purmerend PURMEREND. Ruim 33.000 ongevallen in 1950, waarvan 37 met dodelijke afloop, zijn wel het beste bewijs dat een Bevei- ligingsbesluit voor de landbouw noodzakelijk is geworden. Dit be sluit is nu sedert 1950 van kracht. Doch helaas nog niet alle land bouwers zijn er van doordron gen dat het voor hun bedrijven noodzakelijk is voldoende bevei liging aan te brengen. Verschil lende instructiedagen zijn reeds gegeven door de Arbeidsinspectie. Maar eenmaal komt de tijd dat m endaar m neetnaielgbfrhwg men daarmee niet langer kan doorgaan, althans dat bekeurin gen van overtreders en nalatigen niet kunnen uitblijven. Voor deze omgeving was er p"Mer wederom een instructie- d'g Deze ging uit van de Stich ting van de Landbouw en de ■Arbeidsinspectie. De instructie- do» werd gehouden in de ruime 'ondbouwschnur van het mooie b°driif van de ®ebr. Knook in de Purmer. Keurig ongesteld kon men daar zien wat men ten aan zien van de beveiliging moet doen en kan bereiken soms met h°el eenvoudige middelen. Er werd een comnlete dorsinstallatie gedemonstreerd met alles wat d^argan vast zit. Tractoren, frais- irwbines zoals die in de Beem- sf°r door de tuinders nog al wor den gebruikt enz. Ambtenaren wren tegenwoordig om de nood- z" V»liike beveiligingen te demon- s'-=ren En er was heel wat op do* gebied Men demonstreerde ons een Boekin«er-koppelin?. W-automatisch. Bij gebruik dwvan is alle gevaar voor on- g"'"kken vrijwel buitengesloten. P» beveiligde konne'ing voor de e» dit sDeciaal met bet oog om- da» er onlangs in Ot.erleek'een dodelijk ongeval beeft nlaats ge- had toen tengevolge van de on- luiste konneling van de eg. de trekker als een stimerend paard omhoog ging en zelfs acMerover tuimelde met de bestuurder on der de machine met dodelijk ge volg. Er waren ook diverse aftak- assen te zien. alle modellen die geen gevaar voor de bedienaars opleveren. Van dit alles waren bovendien constructietekeningen aanwezig, zodat iedere landbouw- smid ze kan namaken. Fr was nog veel meer o a. waterdicht en tegen gif bestendige snuitbekle- ding. kniebeschermers voor kruinwerk. waar nog zovele kwade gevolgen van komen. In het afgelopen iaar kwamen nog 1700 ongevallen of ziekten door infecties voor tengevolge van kruinwerk in de landbouw. Schoenen en laarzen met stalen neus en tussenzool. waarbij de veiligheid tot in de perfectie wordt gediend. Gasmaskers voor snuiten met nicotine en ander giftige stoffen. Kortom heel veel belangrijks waarmede men zich in het werk in de landbouw kan beveiligen, waardoor ongevallen worden voorkomen. En waarop de Arbeidsinspectie in de toe komst. nauwlettender zal toezien. In verband hiermede was het jammer dat niet honderden land bouwers en werklieden uit de landbouw meer deze instructie dag hebben bezocht. een koord vanaf de begane grond tot op een torenspits, kon uitvoe ren, gelijk zij thans de enige vrouw is die het aandurft langs een omlaag gespannen koord naar beneden te vallen. Vanaf 1939 bestaat de Kion- groep uit 3 leden. Franz, een broer van mevr, Kion, sloot zich nl. bij hen aan. Op het ogenblik is er dan ook nog het 14-jarige dochtertje Karin, dat in het bui tenland al grote triompihen vier de. Het vak is in deze 14 jaren grondig vernieuwd. Elke zucht naar sensatie is de Kion's vreemd. Ze werken zo dat het eenvoudig en gevaarloos lijkt. Een toeschou wer moet niet de vrees hebben dat iemand plotseling omlaag kan storten: dat stoort zijn genoegen. Elk lid van de troep kent zijn taak tot in de finesses en vol voert die met de allergrootste concentratie. Elk apparaat of werktuig heeft zijn vaste plaats, en elke beweging is uitgebalan ceerd. Zo rijden de Kions op fiets en motorfiets over het koord, natuurlijk zonder contra-gewich ten, gelijk men elders wel eens pleegt te doen. Er komt geen enkel technisch foefje bij te pas. Trouwens, anders namen Strass burger, Rens, Sarrasani hen niet. Voor de spagaat die Irmgard op de draad maakt, heeft ze 7 jaar getraind, en het kopje duikelen of touwtje springen vroeg wei nig minder. Het zwaarste num mer is dat waarbij zij en Bob een zware stang torsen, waarop Fritz dan heen en weer gaat fietsen of kopstandenmaakt. En de „vlag", in de 40 meter hoge punt van de grote mast, van Fritz, is ook nog niet geëvenaard, noch het zitten van Irmgard op een stoel, die met één poot op de draad staat. Tweede wedstrijd om langebaankampioenschap De hoofdschotel van de op 2de Pinksterdag op de Alkmaarse sintelbaan te houden motorraces zal zijn de tweede wedstrijd om het langebaankampioenschap. Vorig jaar kwam Tinus Met selaar uit Limmen als kampioen uit deze wedstrijd te voorschijn, doch dit jaar mag hij op dokters advies niet meerijden. De strijd gaat nu tussen Piet van Aartsen en A. Kroeze, die resp. 25 en 24 pnt. in de eerste wedstrijd hadden behaald, ge volgd door Jan Bosman. Cor Bij man en Henk Vérlhoéf, "die eik 18 punten hadden vergaard, doch Maandag zeker een poging zul len wagen de twee favorieten van hun mooie plaats te rijden. Cor Bijman was Donderdag reeds aan het oefenen op de sin telbaan, die weer in prima con ditie is. Hij reed in een mooie stijl en zal Tweede Pinksterdag zeker weer zijn beste beentje voorzetten. In de senioren-afdeling hebben niet minder dan 22 renners in geschreven, de meeste met de be kende Jap, enkele anderen met Norton, Triumph, Sarolea en Eysink. Ook in de afdeling Junioren staat een 20-tal renners inge schreven, waarover enkele nieu welingen. De motorsportliefhebbers kun nen Tweede Pinksterdag hun hart weer ophalen aan een spannende motorrace. K. F.C.-keuringen ALKMAAR: Cinema-Americain: The greatest show on earth, 14 j. Harmonie-theater: Das land des Lachelns, alle legft.; Rex- theater: Cuba Cabana, 18 j.; Victoria-theater: Jungle Jim en de Skelet Mannen, 14 j.; Faust en de duivel, 18 i. ANDIJK: Sarto-theater: Twee maal twee is twee, alle 1. DEN HELDER: Tivoli: On moon light bay. 14 j.; De misstap van dr. Talbot. 18 j.: Geld als water, alle 1.; De wilde hengst, 14 jaar. Witte-bioscoop: Gehei me opdracht, 14 j.; De koning der wildernis, 14 j. ENKHUIZENMunt-bioscoop: High noon, 14 j.; Bagdad, 14 j.; Saboteur, 14 j. LUTJEBROEK: City-theater: On der moeders vleugels, alle 1.; Kapitein Blood, de piraten- hoofdman, 14 j. HOORN: Winston: Geef acht, alle 1.: Victoria: De dief van Bagdad, 14 j. WIERINGEN: Cinema de Haan: Operatie Cicero, 14 j.; Wegpi- raat no. 1, alle 1. De renners, die deelnemen aan de Ronde van Italië, in een heuvelachtige streek in dit land, zwoegend onder de hete zon. Wie zou deze race winnen? Men moet er maar naar gissen; aller aandacht is thans gevestigd op de grote „azen", zoals Coppi, Bartali en Hugo Koblet. De Italianen hopen, dat hun landsman, Coppi, bijgenaamd „il maestro", de over winning uit het vuur zal halen. Zeker is dit echter geenszins. Maar dan nylons, met zorg gekeurd, met smaak gekozen en van de kwaliteit, die U als een sieraad flatteert. kortom nylons, zoals U ze uit een rijk gevariëerde collectie kiest bij ALKMAAR Ho.k Houltll DEN HELDER ALKMAAR. Aangevoerd 44.000 kg. 5 stapels boerenkaas 1.79 en 16 stapels fabriekskaas 1.73. Handel zeer stug. N.SCHARWOUDE. 53.000 kg rode kool 7.00. Doorgedraaid 52.000 kg rode kool. LANGEDIJK. 433 kg aard appelen 52.0058.00, 233 kg kleintjes 55.0060.00. 6000 kg rabarber 7.108.50. 1000 kg bieten doorgedraaid. DELFT, 21 Mei. Aangevoerd: 6 runderen, 163 nuchtere kalve ren, 181 varkens, 746 biggen, 16 schapen, 839 weidelammeren en 6 geiten. De prijzen waren voor: nuchtere kalveren 3545; biggen 3548; lopers 75110; weidelam meren 3050; drachtige zeugen 250325; magere varkens per kg levend gewicht 1.80—1.90. De handel was kolm. BARNEVELD, 21 Mei. Pluim- veemarkt. Aanvoer ca 30.000 stuks Prijzen: slachtkippen, witte f2.10 2.25, andere rassen f 1.852. jonge hanen, witte van 1 kg en zwaarder f 2.652.85, andere ras sen f22.25; alles per kg; overige per stuk: oude hanen f 34.75, oude eenden f 1.201.90, tamme konijnen f 3.508.25, tamme jonge duiven f 0.70—0.80. Handel kalm met lagere prij zen, voornamelijk voor witte ha nen, welke 4050 cent per kg minder opbrachten dan vorige week. Eiermarkt. Aanvoer ca 1.100.000 stuks. Handel traag. Prijzen: f 13.4014.algemene prijs f 13.55 per 100 stuks, kiloprijs f2.24. Veluwse eierveiling BARNEVELD, 21 Mei. Aan voer ca 850.000 stuks. Handel in eieren tot en met 60 gram traag, daarboven redelijk. Prijzen: eie ren van 60 t.m. 63 gram f 13.26 13.92 per 100 stuks. GOUDA, 21 Mei. Aangevoerd 174 partijen. Prijzen: le kwaliteit 2.082.15; tweede kw. 2.022.07; extra kw. tot 2.22. De handel was matig. SCHAGEN - Na de nog vrij „aarzelende" inzet van vorige week zag Schagen Donderdag al weer de eerste volle lammeren- markt van het seizoen. De reeds Woensdag j.l. ingezette koers bleek goed te zijn, want van meet af aan werd practisch op de in geslagen weg voortgegaan, zij het dan bij een tamelijk traag en te gen het einde van de markt iets teruglopend tempo. Globaal geno men varieerde ook nu de prijs van f40 tot f55 voor goede lam meren. Voor de fokkers is het een goede prijs, zij het dan niet zo uitzonderlijk als vorig jaar. Daar staat tegenover, dat de huidige schapenprijs in aanmer king genomen, het weiden van lammeren lang niet zo riskant zal zijn als toen. De weiders heb ben overigens in 1952 leergeld genoeg betaald om te weten dat te hoog inkopen fataal kan zijn. De meesten heeft die operatie geld gekost, en enkelen zijn er nog juist zonder kleerscheuren uitgesprongen. Ronduit gezegd was het een geluk dat de aanvoer van vette koeien zo beperkt bleef. Met het oog op de Pinkster heb ben de meeste slagers zich al in het begin van de week van vee voorzien op de overdadig goed voorziene markten in de zuidelij ker regionen. De enkele nu aan gevoerde dieren werden hier bij een strekzame handel verkocht voor f2.tot f2.90 per Kg. De grote vraag naar verse koeien is nu, mét het eindigen van de mei maand in zicht, snel getaand en de prijs daarmee in overeenstem ming teruggelopen. Dientengevol ge wist men Donderdagmorgen slechts enkele beesten te plaatsen. De 6 of 7 gelde koeien gingen bij een uitermate trage handel van de hand voor f500 a f700. Voor de aanvoerders vormde de handel in nuchtere kalveren een directe te leurstelling wegens een allerminst verwachte prijsval van omstreeks f5.per stuk. De notering werd hier bij slechte handel f35 tot f55 en iets oudere kwaliteitsdieren tot max. f75.De aanvoerders van biggen, met sombere vooruit zichten van huis gegaan, deden waarachtig nog tamelijk goede zaken. De handel was goed en de notering f35 tot f60. De pluimvee- markt was te onbetekenend om genoemd te worden. Het buiten gewoon fraaie Lenteweer in aan merking genomen viel de publie ke belangstelling voor deze markt ietwat tegen. Hetgeen wel ver klaard kan worden door de om standigheid dat het snelgroeiende gewas momenteel veel mensen aan de bedrijven bindt. Heel wat bezoekers hebben geïnteresseerd gekeken naar een standwerker op de Gracht die een electrisch slijo- machientje voor maaimachine- messen e.d. demonstreerde. Hei apparaatje, iets groter dan een electr. scheerapparaat en van overeenkomstig model, bleek wel heel snel te werken, en zou dus, wanneer ook alle antecedenten goed zijn, wel weer een aanzien lijke arbeidsbesparing kunnen 'be tekenen. 's-GRAVENHAGE, 21 Mei deze grens, blijkens een publicatie Teneinde de formaliteiten, die bij de in- en uitvoer van goederen vervuld moeten worden, zoveel mogelijk te beperken, werd het vorig jaar de meldingsprocedure in werking gesteld. Het aantrek kelijke van deze procedure voor de im- en exporteurs bestaat hier in, dat zij voor bepaalde in- en uitvoeren geen vergunningen meer bij de overheid behoeven aan te 'vragen. Zij kunnen vol staan met het in voorraad ne men van een aantal meldings formulieren, die na invulling ter stond bruikbaar zijn voor over legging aan de douane en de banken. Voorafgaande goedkeu ring door de centrale dienst voor in- en uitvoer of door gedele geerden van die dienst blijft daarbij volledig achterwege. Op grond van handelspolitieke en monetaire overwegingen moest de toepassing van de nieuwe werkwijze aanvankelijk beperkt blijven tot. in- en uitvoeren met een maximum-waarde van f 400. Nu de noodzaak daartoe in min dere mate aanwezig is, wordt Gedeputeerde Staten van Noord Holland hebben het besluit van de Amsterdamse gemeenteraad om f 500.000 beschikbaar te stellen voor de voorbereiding en de aan besteding van het plan voor een autotunnel onder het IJ goedge keurd. van de centrale dienst voor in- en uitvoer in de Nederlandse Staats courant nr. 96 van 21 Mei 1953, met ingang van 23 Mei 1953 ver hoogd tot f 10.000 bij invoer en f 1000.- bij invoer. Moest tot nu toe gesproken worden over een procedure voor kleine zendingen, thans kan ge zegd worden, dat een zeer aan zienlijk deel van de invoer ver- gunningvrij kan geschieden, ter wijl ook voor de uitvoer de mo gelijkheden zijn uitgebreid. MEDEMBLIK. De heer C. Bethlehem herdacht het feit dat het vijf en twintig jaar geleden wa's dat hij als werkman in dienst van de gemeente Medem- blik kwam. Een extra vrije dag. belang stelling van collega's en gemeen telijke autoriteiten, alsmede een echt familiefeest maakten deze dag tot een blijvende herinne ring. De minister-president dr W. Drees zal op 17 Juli a.s. in Breda de feestelijkheden openen, die daar ter gelegenheid van het 125- jarig bestaan van de K.M.A. zul len worden gehouden. De feesten duren tot 9 Augustus. 80 pet méér kuikens uitgebroed dan in 1952 In kringen van eierhandelaren op de Veulwe met name te Barneveld leeft de verwach ting, dat over ongeveer een half jaar de prijs vna eieren wel eens belangrijk zou kunnen dalen. Het Bedrijfschap voor Pluim vee en Eieren heeft via de Stich ting voor de Landbouw aan de landbouworganisaties de vraag voorgelegd, of men de voorkeur moet geven aan een vrije ont wikkeling van de pluimveestapel met een grote kans op over productie of aan een verplichte beperking van de nluimveestapel met als nadeel, dat er een con trole-apparaat moet worden in gesteld. Dit iaar zijn namelijk de kui kens voor het eerst na de oorlog van de bon. wat tot gevolg heeft gehad, dat er aanzienlijk meer kuikens zijn uitgebroed dan vorig jaar. In sommige streken spreken eierhandelaren zelfs van een 80 procent meer. Hierdoor houdt men er in dezelfde krin gen rekening mee. dat straks de eierproductie aanzienlijk zal stij gen. Bovendien zou er aanzien lijk meer pluimvee voor de slacht beschikbaar komen.. Men vraagt zich evenwel af. of deze hogere productie een afzetgebied zal vinden. De Barneveldse eierhandelaren houden er rekening mee, dat de prijzen in die mate zullen dalen, dat het pluimveebedriif voorlopig verliesgevend zal zijn. Men ge looft. dat dit tengevolge zal heb ben, dat er volgend jaar minder gebroed zal worden, waarmee het evenwicht tussen vraag en aan bod hersteld zou worden. In meerderheid heeft men te kennen gegeven een seizoen met verlies te verkiezen boven een blijvend controle-apparaat ten behoeve van een verplichte be perking der pluimveestapel. De N.V. Breigoederenfabriek te Putten, in Noord-Brabant, is in de vroege ochtend sap Vrijdag door brand geheel vernield. Er is. volgens een voorlopige schat ting. voor honderdduizenden schade aangericht. De oorzaak van de brand is nog niet bekend. Er hebben zich geen persoonlijke ongelukken voorgedaan. Het nabij de fabriek gelegen huis van een monteur heeft zware brandschade opgelopen. De bewoners wisten zich in allerijl in veiligheid te stellen. - Woensdag is weer een Mig-15 uit Polen op het Deense eiland Bornholm geland. Het toestel werd bescha digd. De piloot heeft zich in handen gesteld van de politie. Deze foto werd gemaakt door een amateur, die achter een paar ge parkeerde auto's stond (Telefoto) ZELFS DAT KUNT U MET DE NIEUWE KAISER DOEN! Het is natuurlijk niet aan te bevelen, maar wanneer u nog eens met uw wagen van een trap wilt rijden, kunt u dat met een gerust hart doen, wanneer u dan maar in de nieuwe Kaiser Manhattan Sedan 1953 zit, want zelfs dan zult u de controle over het stuur niet verliezen. De schok, die de auto krijgt bij het afdalen van élke trede, zou maken bij elk normaal gebouwd stuurwiel dat de bestuurder het niet zou kunnen blijven vasthouden; de nieuwe Kaiser heeft echter een hydraulische inrichting, die zulke schokken niet doorgeeft. En dit alles in aanmerking genomen, is de prijs niet eens zo heel erg hoog De uitslagen van de op Woens dag gehouden draverijen te Hil versum luiden; Lichtkever-priis. Eerste afde ling. Afstand 1980 meter: 1. Ro- mets. Spencer. W. H. Geersen, 3.01.0, 1.32.3: 2. Queen Daria. Tot. w. 1.40, pi. ƒ1.20, ƒ1.50, gek. ƒ3.00. cov. ƒ2.40. Tweede afdeling: 1. Quant A Moi. W. H. Geersen, 3.03.8, 1.34,7; 2. Quo Vadis Duluth. Tot. w. 3.10, nl. 1.80, ƒ1.60, gek. 3.50, cov. ƒ3.10. Libelle-prijs. Afstand 2340 meter. Voor amateurriiders: 1. Overste van Fresena, W. L. A. Kohier, 3.26.0, 1.27.2: 2. Nest kuiken S. Tot. w. ƒ4.00, pl. 1.70. ƒ1.30, gek. ƒ5.70, cov. ƒ3.60. Glimworm-prijs. Eerste serie. Afstand 1880 meter: 1. Quirinus, W. H. Geersen. 2.45.3. 1.28.0; 2. Queeny Dillon. Tot. w. ƒ2.70, pl. ƒ1.40, ƒ1.70. ƒ2.10. gek. ƒ4.70, cov. ƒ5.80. Tweede serie: 1. Oscar. N. Oos- ting, 2.47.2, 1.28.9; 2. Otto H. Tot w. ƒ3.70, pl. 1.80, ƒ2.00, gek. ƒ6.60, cov. ƒ3.50. Finale: 1. Quirinus, W. H. Geersen. 2.46.8, 1.28.7; 2. Odys seus K. Tot. w 2.40. pl. ƒ1.50. ƒ2.90. ƒ1.30, gek. 28.30. cov. ƒ11.50. Vuurvlieg-prijs. Afstand 2340 meter: 1. Quick Hollandia G. W. H. Geersen, 3.26.8, 1.27.6: 2. Orto laan S. Tot. w. 1.70, pl. ƒ1.20, ƒ1.50, gek. ƒ4.40. cov. 3.40 Vuurvlinder-prijs. Afstand 1960 meter: 1. Madame B. S. J. van Leeuwen. 2.46.0. 1.23.0; 2. Narciso van Zora. Tot. w. ƒ2.80. pl. ƒ1.70. ƒ7.70, ƒ18.30. gek. ƒ9.10, cov. ƒ7.10. Totalisatoromzet 49.007.-. HEERHUGOWAARD-NRD Zaterdagavond zal Hugo-Boys een thuiswedstrijd spelen tegen 'BOL 1 uit Broek op Langcndijk. Daar Bol geen onbekende tegenstander is. zal dit ongetwijfeld een span nende wedstrijd worden. Op tweede Pinksterdag zal Hu- go-Boys II een wedstrijd spelen tegen de plaatselijke tegenstander SVW II. Gezien de prima presta ties van onze reserve's in de af gelopen wedstrijden .rekenen wij op een volle overwinning voor dè onzen. De jongere garde, n.l de junio ren spelen een wedstrijd op de zelfde dag tegen VZV junioren. Deze wedstrijd is ingelast in de Pinksterfeesten te 't Veld en de winnaar zal met een waardevolle prijs beloond worden. Woensdagavond a.s. training voor ale Hugo-Boys leden, inder leiding van de nieuwe trainer, de heer Bakker uit Heiloo. Adspi- ranten en junioren van 7 tot 8 uur en van 8 tot 9 uur de senioren. „Te kort deelnemers, geen trai ning", komt dus allen. Verschillende leden hebben momenteel een grote contributie achterstand. Zorgt er voor dat dit de eerstkomende gelegenheid aan gezuiverd wordt. Winschoten en Apeldoorn per 1 Juli a.s. Op vragen van het Tweede Kamerlid De Kort in verband met het voornemen tot opheffing van enige Raden van Arbeid heeft de staatssecretaris van Sociale Zaken o.a. geantwoord dat de Raden van Arbeid te Winschoten en Apeldoorn met ingang van 1 Juli 1953 zullen worden opgeheven. Opheffing van de Raad van Arbeid te Alk maar is tot dusverre niet in over weging geweest en van geruch ten dienaangaande is de staats secretaris niets bekend. Het is overigens met uitgeslo ten dat in de toekomst nog tot opheffing van een of meer an dere Raden van Arbeid zal wor den overgegaan, hoewel hier omtrent thans bii de regering nog geen plannen bestaan. Een en ander is een gevolg van het streven der regering, de komen tot een zo doelmatig mogelijke uitvoering van de taak van de Raden, die door de inwerking treding per 1 Januari j.l. van de Organisatiewet Sociale Verzeke ring. belangrijk is ingekrompen. Omtrent de positie van het personeel van de Raden die wor den opgeheven, wordt overleg gepleegd met de daarvoor in aanmerking komende organisa ties. Met ziin belangen zal zoveel mogelijk rekening worden ge houden. HEM-VENHUIZEN De heer J. Th. W Röst, verbonden aan de R.K. Jongensschool alhier, is per 1 Juni als onderwijzer benoemd te Oude Wetering. Reeds enkele malen hebben we beloofd de standen eens te plaat sen van de adspiranten. De com petitie is nu zo goed als gedaain en het zal de meisjes wel benieu wen hoe de zaken er nu eigenlijk voor staan. Welnu hier zijn ze dan: Adspiranten A: Dubbele compe titie: Geel Zwart a 10 10 0 0 20 459 WGWa 10 4 2 4 10 19—23 VI. Vlug a 9 4 0 5 8 25—17 WGWb 11 0 2 9 2 8—48 Adspiranten B: DWO a Con Zelo a VZV a Con Brio a DWO b Con Zelo b 10 10 0 0 20 74—11 10 9 9 10 8 1 3 6 0 3 3 1 5 2 0 8 0 0 8 13 30—23 12 44—15 7 21—32 4 14—47 4 2—57 Adspiranten C: dubbele compe titie: 9 9 8 8 SEW a VIO a Alw. Forw. a FSA a 7 2 0 16 43— 6 5 1 3 11 14—18 2 3 3 7 10—12 0 0 8 0 2- -33 Op 2e Pinksterdag volgt nog een klein programma. Voor de ju nioren A Beker worden gespeeld: WGW aVZV e; Con Brio a-SE Wa Senioren Beker: Woensdag 27 Mei: FSA—FSA 2. Tevens wordt de komende week nog gespeeld de wedstrijd VZV b FSA b, de vorige maai moest FSA b wegens een misverstand met de busmaatschappij verstek laten gaan, zodat de competitie- leider alsnog deze wedstrijd in het programma heeft opgenomen. WERVERSHOOF De afde ling Wervershoof van de Alge mene Bond van Bloembollencul tuur heeft dit jaar met een grote collectieve inzending bloembol len deelgenomen aan de Interna tionale Bloemententoonstelling te Heemstede. Thans ontving het bestuur be richt. dat de internationale jury de inzending heeft bekroond met een gouden medaille. Waar de afdeling Wervershoof verleden jaar op de Flora te Bo- venkarspel de wisselbeker ver wierf. en dit voorjaar een zilve ren lauwertak, blijken onze bol- ienkwekers niet alleen te be schikken over een prima product, doch tevens over een uitmuntend vakmanschap.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 7