Samenwerking met P.v.d.A. bracht teleurstellingen Hi h i OVERDEKTE Films van deze week Bes sch MAM jij' I I I Leuze: Op naar elfde zetel ZOMERBAD A ff en da Luilakoptocht trok weer rond automatiek a. c. de boer op het scharloo VOLENDAM-D.F.C. Albert van Dalsum in „King Lear" Kleuterschool en gymnastieklokaal in Burgerbrug in gebruik Markt en Beurs Pagina 2 Zaterdag 23 Mei 1953 I hl I 1 I fel' V I I j P I ALKMAAR Het zal helemaal van de katholieke kiezers afhan gen, of de samenwerking met de P. v.d. A. na de verkiezingen zal worden voortgezet. Aldus Mr. A. J. Leesberg in zijn verkiezings rede, welke hij gisteravond in Victory hield op uitnodiging van de KVP. Vooraf had hij betoogd, dat een andere combinatie v/er jaar geleden niet mogelijk was. wilde men komen tot een vrucht baar stadsbestuur. Het stadsbe stuur moet steunen op een raads- meerderheid en men moet wer ken met de kaarten, die de kie zers op tafel leggen. In het algemeen was de samen werking met de P.v.d. A. in de afgelopen acht jaar zeer goed. aldus spr., er is heel wat tot stand gebracht, waarvoor spr. hulde bracht aan zijn medewethouders en raadsleden. Spr. kwam daarna tot de vraag, of wij die samenwerking ook voor de toekomst willen en herinnerde in dit verband aan de twee grote teleurstellingen inzake de R.K. Ambachtsschool en het gezinsta rief. Hij bestreed de mening van de P.v.d. A., dat de Kath. Am bachtsschool in strijd zou zijn met het algemeen belang; wat de financiële ziide van deze kwestie betreft, zal een Kath. Ambachts school de financiën van de stad niet in gevaar brengen. Het gezinstarief, zoals de KVP dat wilde, zou slechts een offer van f 11.500 van de gemeente gevraagd hebben, ten bate van de 2206 gezinnen van vier en meer kinderen. Twee keer heeft de P. v.d. A. ons op dit punt teleur ge steld, doch in een nieuw program zal dit punt weer worden opge nomen. Mr. Leesberg besprak ook de juridische betekenis van 'n over eenkomst als deze en wees erop, dat deze overeenkomstig ook krachtens de betekenis van de wet te goeder trouw had moeten worden nagekomen. Op dit punt is de P.v.d. A. tekort geschoten en zij zal de conclusie moeten trekken, dat zij in dit opzicht fout geweest is. De P. v.d. A. wilde het gezins tarief uitstrekken tot de kleine gezinnen, zodat er 7000 gezinnen (Advertentie) le, 2e en 3e PINKSTERDAG wegens reparatie en schoonmaak GESLOTEN Alle kaarten geldig op H.V.Z. naar Amsterdam ALKMAAR. Tweede Pink- sterdam neemt H.V.Z, deel aan de KLM-mars. Deze wordt ge houden te Amsterdam. Vertrek 's morgens (per fiets) om 9 uur bij de Heilooërbrug. Op aller op komst wordt gerekend. Nieuwe leden zijn van harte welkom! ZATERDAG 33 MEI Bioscopen; REX: Cuba Cubana. CINEMA AMERICAINGrea test show on earth. HARMONIE; Das Land des Lachelns. VICTORIA; Jungle Jim en de Skeletmannen. Voorstellingen 7 en 9.30 uur. Apotheken: Van hedenavond zes uur at voor spoedgevallen te berei ken Apotheek Hartong van Ark, Langestraat 1, Apothe ker J. v.d. Mark. Medische hulp: ALKMAAR; De artsen J. Bus» quet, Egmonderstraat 16, tel. 4282 en J. F. Nijman, Oude gracht 283, tel. 2384. SCHERMER en BEEMSTER: J. G. Wegdam, De Rijp, tel, K 2997—455 HEILOO. LIMMEN en AKER SLOOT: Dr. van Oppen, tel. K 2205—2724. K.C, BERGEN TENTOON STELLING: J. H. Rogge veen, geopend van 23 t/m 26 Mei van half drie tot half zes en van acht tot half elf, ZONDAG 24 MEI (Eerste Pinksterdag) Bioscopen, Apotheken ert Me dische hulp: zie boven. Aanvang Bioscopen 2, 4.30, 7 eh9.30 uur. GULDEN VLIES: 8 uur: Ge zelschap Johan Kaart „De 4 Mullers". WAPEN VAN HEEMSKERK: 8 uUr: The Merry Rowdies uit Amsterdam. Dans- en Amusementsorkest. MAANDAG 24 MEI (Tweede Pinksterdag) Bioscopen. Apotheken, Ten toonstelling, zie Zondag. SPORTPARK: half 3: Motor races Kampioenschap K.N. M.V. WAPEN VAN HEEMSKERK: zie Zondag. Medische Hulp Alkmaar: de artsen E. E M. van Gllse, Nieuwlandersingel 46, telef. 3136 en A. L. Gransbergen, Geesterweg 11, telef. 2294. Schermer en Beemster de arts S. Schermerhorn, De Rijp, teief. K 2997—355. Helloo. Limmen en Akersloot: Dokter Hoekstra, Helloo, tel. K 2200—3480 ALKMAARSE OVERDEKTE ZWEMINRICHTING, beide Pinksterdag gesloten. Zomerbad geopend. GULDEN VLIES: 8 uur: idem als Zondag. bij zouden zijn betrokken; dit zou een te groot bedrag gevorderd hebben, in verhouding tot het be scheiden bedrag, dat gemoeid was met het door de KVP gewilde ge zinstarief. Er is, aldus Mr. Leesberg, ook een andere samenwerking moge lijk; b.v. met de christelijken, die thans op sociaal-economisch ter rein niet zover meer van ons af staan als in het verleden. In dit verband prees hij de heer Hoy- tink als een der allerbeste raads leden en als een „geweldig prin cipieel" man, die on sociaal-eco nomisch gebied nooit ondemocra tisch was. Niemand behoeft te vrezen, dat de toenemende invloed van de katholieken zal leiden tot onder drukking van andersdenkenden; al zullen wij blijven strijden te gen excessen. Voorts gaan wij de verkiezingsstrijd in met de be doeling iets in te halen; met de leuze voorts: „Op naar de 11de zetel De heer J. Korting uit Haarlem had vóór Mr. Leesberg de ge- ALKMAAR. Vanmorgen in alle vroegte was er Op het Cana daplein een bonte igroep kinderen samengestroomd, allen voorzien van de nodige attributen om eens lekker lawaai te maken. Bommigen hadden zich ojp een potsierlijke wijze verkleed en alles wat maar enigszins dienen kon om herrie te maken, zoals oude potten en pannen, deksels, oude blikken, oude legerhelmen en toeters was meegenomen. Toen de klok van de Grote Kerk haar vijf prille slagen over de, op de kinderen na, nog slapende stad sloeg, was de bonte, herriemaken- de stoet al onderweg o-m met een tocht door het grootste gedeelte van de stad alle luilakken, die nog zalig op één oor lagen, met een in de morgenstilte ver door klinkend lawaai uit hun slaap te halen. Uit de diverse huizen werden de luilakken naar buiten gehaald en de origineelste drie ontvingen later een prijs. Nadat de rondgang door de stad a.fgelopen was en de kinderstoet op het Waagplein was gearri veerd; werd hier aan alle kinde ren een warm.e tractatie uitge reikt, die vanzelfsprekend „in de smaalk" viel. Dat ondanks deze georgani seerde luilak-viering, die net als vorig jaar door de gemeente werd geleid, de jeugd ook zelf, vooral in de buitendijken, alle luilakken op luidruchtige wijze uit hun slaap haalde, behoeft geen be toog. ALKMAAR Hedenmiddag om drie uur opent de heer A. C. de Boer, banketbakker op het Söharloo een grote automatiek van acht loketten, waar men van des ochtends 10 tot des nachts 2 u allerlei Soorten slaatjes, worst, gehakt en speciale croquetten, waar de heer Bakker vooral veel werk van pleegt te maken, kan verschalken. Tevens is aan deze automatiek een ijsbuffet verbon den. Het geheel ziet er gedistin geerd uit. Er is voor velen plaats en slecht weer behoeft men in de ruime hall, geheel opgetrokken van luxe tegelwerk, niet te vre zen Deze automatiek is niet on derhevig aan de bepalingen in de winkelsluitingswet, omdat het naast de winkel een geiheel zelf standige grootheid vormt. De vroegere automatiek van de hr de Boer, die veel te klein was voor de grote vraag, was daar aan nog wel onderhevig. Nu hoopt de heer de Boer op een grote klandizie; gezien de inte resse, die uitgaand Alkmaar, vooral in de nachturen Voor auto matieken opbrengt, geloven we wel, dat hij die zal krijgen en dan zeker in een unieke gelegen heid, zoals hier met veel smaak is geschapen Gevonden voorwerpen ALKMAAR. Gevonden over het tijdvak van 14 t.m. 20 Mei 1953 en te bevragen aan het Bureau van Uolitie te Alkmaar op kamer 14, le étage, iedere Maandag, Woensdag en Vrijdag van 16.30 tot 17.30 uur. Rozenkrans (wit); kinderschoe nen; wollen sjaal; handtasje; haarlint; bril; portemonnaie's met en zonder inhoud; wieldop auto; damesportemonnaie; ring; étui m. inhoud; sleutel; dameshandschoe nen; geldsbedrag; rozenkrans; da meshandschoen; stropdas; cein tuur; parapluiehoes; dameshoed; portemonnaie; kinderarmband; re flector met glas; halsketting; sleu tel; vulpen; ceintuur; shawl; sleu telbos; mand; doosje cigaretten; speld; armband; zakdoekje; num merbord; kindersokje; rozen krans (blauw); wieldop auto; ro zenkrans; damestas; kinderjasje; zwembr. m. handdoek; huissleu tel; vulpen; dameshandschoenen; kinderschoentje; da-meshandsch.; broche; herenhandschoenen; bus verf; kinderzakdoekje; armband: handschoen; damestas; briefope ner; dameshoed; rozenkrans; handtasje; dameshandschoen; ceintuur; haarlint; portemonnaie kinderjasje; sleutei; portemonnaie Nylonkous; armband; portemon naie; kinderjasje; zwembr. met handdoek; rozenkrans. Maler Amahilisscliool ALKMAAR. De wasbehan- dellng van Mej. Hollattts kan Dinsdag 26 Mei, 3e Pinksterdag, geen doorgang vinden. meentepolitiek in het algemeen behandeld. Hij besprak de ver schillende terreinen waarover de gemeentepolitiek zich uitstrekt en over het standpunt van de KVP in deze. Hij besprak de autonomie der gemeente, de huis vesting, waarbij gestreefd dient te worden naar verscheidenheid en grotere kubieke inhoud der woningen; de gemeente voere voorts algemene welvaartspoli- tiek en actieve cultuurpolitiek; zij dient voorts ook 'l kleuteronder wijs en het middelbaar onderwijs te subsidiëren en de jeugd- en gezinszorg te stimuleren. Spr. wekte tenslotte op tot een heid, want in onze eenheid ligt onze kracht. De heer De Zeeuw bracht de beide sprekers dnak, waarna nog énkele vragen wer den beantwoord. (Advertentie) Voorziet U tijdig van kaarten voor de wedstrijd ZONDAG 31 MEI a.s. Kaartverkoop bij Jb. SMIT, Nieuwesloot Alkmaar R.K. Gymvereniging ALKMAAR. Voor de keu ters is er Zaterdagmiddag geen gymnastiek, daar er in de Adel- bertusschool film wordt gegeven. K.A.V. Bedevaart naar Heiloo ALKMAAR. De dames, die nog wensen deel te nemen aan de bedevaart naar Heiloö on Donderdag 28 Mei, gelieven zich op te geven bii de hun bekende i comitéleden, we vertrekken met! de fiets vanaf Truitje om negen i uur. of met de bus van tien minuten over negen. ALKMAAR. Het was voor een zeer goed bezette zaal, dat Albert van Dalsum gisteravond in 't Gulden Vlies andermaal zijn meesterstuk „King Lear" bracht. Uit deze grote opkomst bleek op nieuw de warme sympathie voor deze grote acteur. Van Dalsum als King Lear speelt hier een van de moeilijkste rollen die er voor toneelspelers bestaan. Het drama van haat en smart wee> hij zó treffend te cre- eren, dat men er tot het uiterste door geboeid wordt. Met welk een (geestelijke kracht weet hij hier een hoogtepunt te hereiken in de uitbeelding van bovenmen selijke beproevingen! Naast deze (grootse figuur mo gen wij zeker niet vergeten als medespelers o.m. Paul Huf als Graaf van Gloucester, Jacques Snoek als Edgar, Kees van Ierseil als Edmond, Jo Sternheim als Nar en daarnaast Caro van Eyck als Goneril, Jenny van Maerlant als Regan en Carla de Raet als Cor delia. Ook door hun voortreffelijk beheerst spel wordt het een zo schoon -geheel, dat een onverge telijke indruk achterlaat. Wij willen alle andere spelers zeker niet vergeten, want ook zij heb ben hun aandeel hierin. Wij mogen als bekend veron derstellen dat „King Lear" het drama is van de ouderdom, die uit kortzichtigheid de liefde voor zijn kinderen verkeerd plaatst en hiervoor verguizing en ondank krijgt. Hij eist de liefde van zijn kinderen, laat zich paaien door het gevlei van zijn kwee oudste dochters, doch verwerpt ten on rechte de oprechte liefde van zijn jongste. Hij onterft haar en stoot haar uit. Daarnaast staat het dra ma van de hertog van Gloucester, die zijn zoon verbant en door zijn bastaardzoon verraden wordt. Daar is de ontmoeting tussen die twee, King Lear als geestelijk blinde en Gloucester als licha melijk blinde. Onophoudelijk beleeft men hier de dramatische (gevoelsontladin gen, die zo meesterlijk uitgebeeld worden. Het was dan ook een royaal applaus waarmee 't dank bare Alkmaarse publiek afscheid nam van dit gezelschap! Harmonie „Das Land des Lachelns" ALKMAAR Naar de operette van Frans Lehar vervaardigde de Duitse Berolinafilmmaatschappij deze dramatische geschiedenis van een zangeres, die in Europa met een Indische prins trouwt, en deze, wanneer hij tot troonopvol ger wordt uitgeroepen, volgt naar zijn land. De vreemde zeden en gewoon ten maken haar het leven zeer moeilijk, en de prins komt door haar steeds in conflict met de staatsraad van zijn.-land, die wil, dat hij de oude wetten eerbiedigt. Tenslotte keert zij ontgoocheld naar Europa terug. De film is dikwijls lichtelijk overdreven in de gebeurtenissen en de beelden. Het geheel is door- Weven met Lehar's muziek. In het voorprogramma een film pje, eveneens in kleuren, over bekende Duitse kunstenaars op de schaats. Cinema Americain THE GREATEST SHOW ON EARTH ALKMAAR Deze film brengt de bezoeker geheel in de circus sfeer. In bonte rij ziet men het leven en werken in een van 's werelds grootste circussen, niet alleen het leven in de piste, maar ook het reusachtige werk, ver bonden aan het opbouwen en af breken. Daarbij komt nog de on derlinge rivaliteit van de artisten, hier tussen twee trapeze-Werkers, waarbij de romantiek vanzelfspre kend een hartig woordje mee spreekt. Alles komt tenslotte weer op zijn pootjes terecht, mede door een treinramp, welke het circus treft. Met vereende krach ten wordt dan een voorstelling in de open lucht gegeven. Een bijzonder goede film, wel ke het circusleven toont met al zijn wel en wee. De film is in kleuren en vervaardigd met me dewerking van het Ringlihg Bros- Bsrnum Baily Circus. Een kort voorprogramma leidt deze grote film m. Victoria DE SKELETMANNEN ALKMAAR. Wanneer blanke mannen in de oerwouden v. Afri ka doordringen en de negerstam men gebruiken voor eigen mis daad, dan is er voor Jungle Jim werk genoeg aan de winkel. Dan ontmoet hij allerlei avonturen en moet felle vuistgevechten leveren met de kwade elementen onder de zwarte; hij moet blanke meis jes het leven redden en vrede lievende negerstammen voorgaan in het verdedigen van hun have en goed. En onderweg maakt hij hog de strijd mee, die de grote dieren in dé wildernis met elkan der voeren. Tenslotte zegeviert het recht. De hele film door ge- vechteh en fantastische avonturen, binnen het knip- en plakwerk Van wonderschone decors van de Afrikaanse wildernis. Een uitgebreid voorprogramma gaat vooraf, een tweetal gooi- en smijtfilms van een paar komie ken en een filmpje over het sport leven ln Denemarken. Rext CUBA CABANA ALKMAAR. In Rex draait deze week een Duitse film, waar in Zara Leander zich weer eens laat zien en horen. Zti is in deze film de eigenaresse van een nachtcafé, waarin zii zelf als zangeres optreedt, zodat zii vol op gelegenheid krijgt haar ge voileerd stemgeluid te laten horen, Zii wordt betrokken in een .liefdesaffaire en ditmaal js een journalist die door de politie gezocht wordt, de man, die zii lief heeft. Het wordt geen happy ending, want tenslotte verlaat de jonge man het eiland en gaat zii weer terug naar haar Cabaha. Wat haar spel in deze film be treft. was Zara Leander ons een teleurstelling. Wie echter van haar stem houdt, kan in deze overigens afwisselende film. daarvan genieten. HET FILMJOURNAAL \LKMAAR. Het Nederland- nieuws van Polygoon brengt - deze week reportages var t Kromstaf-feest in Utrecht en ■tn het bezoek Van het Konink lijk Paar aan Denemarken. In Rotterdam wérd aan de Leuve- haven het monument van Zad- kine onthuld en zien wij voorts de hefschroefvliegtuigen in de binnenstad dalen en opstijgen. Zii zullen straks een directe luchtverbinding van Rotterdam Brussel, onderhouden, die de luchtreizigers ih eeii uur van de ene naar de andere stad brengt, Voorts obnamen van het ontre den van de Zuid-Afrikaanse volksdansers in Culemborg. Het buitenlands nieuws voert ons naar alle windstreken van de wereld: wij zien de Neder landse ambassadeur In het Krem lin zijn geloofsbrieven aanbieden en Adenauer een bezoek aan Londen brengen. De Canadese bereden politie kwam ook al naar Londen en Oatis, de Ame rikaanse journalist, arriveerde in New-York. In Texas woedde een tornado en tot slot zien wii hoe drie vliegtuigen tegelijk in de lucht tahken vanuit een groot transportvliegtuig. CLUBLEIDERSCURSUS ALKMAAR. De K.N.V.B. organiseert een clubleiderscursus. welke in Alkmaar zal worden gegeven. De cursus bestaat uit tien lessen, waarvan twee theo retisch en acht practisch en wordt gratis op nog nader te be palen dagen gegeven, één les oer week. De bedoeling is club leiders te vormen: niet-actieve spelers, die. eep amateur-club- leiderscursus gevolgd hebben, zullen mogelijk tegen vergoeding verenigingen van de vierde klas van de K.N.V.B. of van de afd. Noordholland kunnen trainen De deelname is beperkt. Men kan zich Voor deelname opgeveh bii de secretaris, de heer S. Sorult. Brouwerstraat 2. Supporter A.F.C.-NIEUWS ALKMAAR. Tweede Pink sterdag de laatste competitiewed strijd PurmerendA.F.C. (aan vang 2.30 uur). Een wedstrijd, die ons eerste beslist zal willen winnen om ziin reputatie van goede uitwedstrijden te hand haven en op de beste plaats te eindigen. Supporters, laat ons eerste bii deze laatste wedstrijd niet in de steek. Mocht, hetgeen wij niét verwachten, het pro test van A.F.C. inzake Meer- vogels worden toegewezen, dan wint deze laatste wedstrijd natuurlijk aan belangrijkheid, want dan moet A.F.C.. als het de wedstrijd wint. nog een be slissingswedstrijd spelen tegen Monnikendam om het kampioen schap. A.F.C 2 gaat naar Limmen 3 voor een wedstrijd om het Gou den Kruis (aanvang 2.30 uur) Junioren a gaan naar W.S.V a (12 uur). Vuilnisophaaldienst ALKMAAR. In verband met de Tweede Pinksterdag zal er op Maandag 25 Mei geen vuilnis op gehaald worden, Men wordt ver zocht, ln de Maandagse wijken geen vuilnisemmers buiten te zetten vóór Donderdag 28 Mei. Qp Dinsdag 26 Mei zal des middags geen vuilnis worden opgehaald. De bewoners van de Dinsdagse wijiken wordt verzocht in verband hiermede de vuilnis emmers vóór 12 uur buiten te zetten. BURGERBRUG. Vrijdagmid dag is een lang gekoesterde wens van de Burgerbruggers werkelijk heid geworden. De kleine kinde ren hebben een echte kleuter school gekregen, cn de grote kin deren en volwassenen een gym nastiek- en turnzaal, die de toets van een redelijke critiek kan doorstaan. Het een is weinig min der belangrijk dan het ander. En dat alles kwam tot stand omdat de vroede vaderen van deze gro te gemeente gelden voteerden om een afgedankte school opnieuw bruikbaar te maken. Officiële opening Bij deze gelegenheid schetste Burgem. mr. D. Breebaart hoe de beherende stichting gevormd is uit alle plaatselijke verenigingen en heide schoolbesturen. Mr, Breebaart droeg het be heer over aan Weth. Kok, voor zitter van genoemde stichting. Deze aanvaardde het bouwwerk met de verklaring, dat hij ver wachtte, dat hier de „jeugd van 4 tot 40" kennis, kunde en le vensvreugde zou kunnen vinden. Tenslotte bracht hij dank aan Burgem. Breebaart, Weth. Ott, de gemeenteraad en vooral ook aan opzichter Groot. Mej. Stol, inspectrice van het kleuteronderwijs, noemde het ge bouw een monument van samen werking tussen instanties en ver enigingen. Een (gebouw met een kleuterschool, die zelfs in Am sterdam de grootste bewondering zou oogsten. Kleuteronderwijs, af gestemd als het is op het emo tionele, eist, nog méér dan ge woon onderwijs, een goede om geving, omdat de indrukken uit de eerste jeugd het grootst zijn. De gemeente had zijn geld nooit beter kunnen gebruiken. Spr. zou niet nalaten om de kleuterschool van Burgerbrug t.z.t. voor te dra gen voior een Rijkssubsidie, Pastoor Karskens toonde zich erkentelijk voor de lof van de inspectrice en verheugd, dat ka tholieken en niet-ikatholieken van Burgerbrug dit in roerende eens gezindheid voor elkaar hadden gebracht. In nauwelijks anderhalf jaar is dit van initiatief, tastr hare werkelijkheid geworden, vooral dank zij mr. Breebaart, die „alsmaar successen boekt". Ongelukkige val ALKMAAR. Gistermiddag om 5 uur gleed de 63-jarige mevr. K. uit Limmen in de Langestraat uit, waardoor zij zo^ ongelukkig kwam te vallen dat zij per zieken auto van de G.G.D. naar het St. Elisabethzlekenhuis moest wor den vervoerd. Zij hee.ft vermoe delijk een heupfractuur opgelopen. Schouw EERHÜ GOW AARDDe 'ijkse riet- en biezenschouw polder Heerhugowaard zal Jen gehouden op Dinsdag 26 Mei a.s. S.V.W.-nieuws HEERHUGOWAARD-ZUID. A.s. Maandag 2e Pinksterdag speelt SVW 1 haar eerste wed strijd voor het Gouden Kruis in dit seizoen. Er wordt gespeeld thuis tegen Vrone I uit St. Pancras. Vrone is geen gemakkelijke tegenstander, maar als SVW er goed opzit, dan behoeven de jongens heus niet te verliezen. Het tweede elftal gaat op be zoek bij Hugo Boys 2. Bij goed weer zal er dus 2de Pinksterdag weer veel publiek op het gemeente sportterrein aanwe zig zijn om zijn favorieten aart te moedigen. INVALIDENWAGEN ZOEK HEERHUGOWAARD. Naar wij vernemen is de heer Groot van de Stationsweg te Heerhrgo- waarri Zijn invalidenwagentje kwijt. Dit is voor hem een groot verlies. Degene die er mogelijk iets van af weet wordt verzocht het wagentje terug te brengen of te melden waar het wagentje zich bevindt. NATUURBAD DEIKO HEERHUGOWAARD-ZUID. Nog enkele weken en de zwem baden gaan weer open. Zo ook het zwembad de Deiko. Op vele puhten zijn er thans verbeterin gen aangebracht. Zo is b.v. het gehele bad uit gebaggerd. Nu komt er langs de kanten in het bad wit zand. De kanten zijn opgehoogd, waardoor de grasberm er prachtig uitziet. Ook de tegelpaden liggen nu hoger. De rand van het bad wordt Zeegroen geschilderd. De grote attractie is, dat er over het gehele bad een fraaie loopbrug zal ko men. De beplanting, die het t Vorig jaar heel goed deed, Is nu Veel fraaier. Badhokie en kleedhokjes wor den verfrist. Naar wij vernemen zal dezeilae badmeester van vorig jaar: "e heer Immink, weer dienst doen. Dezer dagen komt men rond om de contributie voor het nieu we seizoen te innen. Zondag 7 Juni a,s. wordt het bad feestelijk geopend met.... maar daar komen we nog op terug. Zilveren klooeterfeest van Broeder Simon DEN HELDER. Broeder Si mon, onderwijzer aan de R.K. Jon gensschool aan de Polderweg zal Zondag 31 Mei a.s. Zijn zilveren kloosterjubileum vieren. Voor be langstellenden zal 's middags tus sen 12 en 1 uur gelegenheid be staan hem met dit feest te com plimenteren. Nadat Broeder Simon jarerlang ln Indonesië het onderwijs had gediend en daarnaast veel werk voor de R. K. Jeugdbeweging had gedaan, kwam hij bij de komst van de Broeders op 1 Juni l94i naar Den Helder. In die jaren heeft hij zich vele vrienden en kennissen weten te maken. Het kerkelijk en huiselijk feest zal reeds eerder worden gevierd. Architect de Groot bracht dank aan de aannemers Eriks, Renooy Blom, Tuinman en Leyen, die hem ook vele waardevolle adviezen hadden gegeven. Geert Veenihui- zen was erkentelijk voor het mozaiek, „De ank van Noach" op de gemeenteschuur, naast het deels betegelde mooie speelplein. Ook werd nog het woord ge voerd door de heer Bruin, voor zitter van turnvereniging ZSC, de heer Luttin'khuizen, hoofd der R. K. Lagere school en de heer Bol, hoofd van de O. L. school. Beide laatsten achtten zich ge lukkig, dat zij nu eindelijk na 30 jaren lang ontheffing te heb ben gehad, het verplichte vak gymnastiek kunnen gaan ander- wijzen. Tenslotte zij nog opgemerkt, dat genoemd groot gymnastiek lokaal bij slecht weer door de kleuters ook gebruikt mag wor den om er spelletjes in te doen. Het gebouw is Zondag van 2—4 uur voor ieder te bezichtigen. WIT-GELE KRUIS TUITJENHORN De afdeling Tuitjenhorn—Warmenhuizen van het Wit-gele Kruis hield in het Patronaatsgbouw te Tuitjenhorn haar 29e jaarvergadering. De voorzitter, de heer A. Ruyter, kon slechts een zeer gering aantal personen welkom heten, want de opkomst was allerbedroevendst. Het 20e jaarverslag getuigde van een gestadige vooruitgang en van zegenrijk werk. Het aantal leden heeft bijna de 600 bereikt, dat wil zeggen dat zo goed als alle gezin nen In Warmenhuizen en Tuitjen horn lid zijn. Zuster v.d. Poll heeft weer voortreffelijk gewerkt. Niet min der dan 4982 bezoeken heeft zii afgelegd en als we daar bijtellen ht aantal keren dat zii assistentie verleende bij inenting, schoolart- sendienst, T.B.C.-controle en der gelijke komen we tot een totaal van 6925, Dat is dus bijna 7000 per iaar. Niet alleen Zuster van de Poll had de lof van bestuur en leden te incasseren maar ook de ijverige secretars-penningmeester de heer C Roozendaal Nz. Met der gelijke steunpilaren moet het een vereniging wel goed gaan. De begroting voor 1953 werd vastge steld op een ontvangst en uitgaaf van f 9799,De kascommissie voor 1953 zal bestaan uit de heren J. Strooper en Jac. de Nijs Az. met als reserve de heer J. Mole naar te Tuitjenhorn. De heren J. van Schagen en G. Tesselaar wer den beiden herkozen. Voorzitter sprak de hoop uit dat in het ver volg de leden wat meer belang stelling zouden tonen voor een algemene vergadering Brandweerlieden voetballen NIEUWE NIEDORP. Od tweede Pinksterdag zullen elftal len van de brandweer uit Nieuwe Niedorp, Winkel. Hoogwoud en Oude Niedorp seriewedstri.iden spelen op het voetbalveld in Nieuwe Niedorn. De achterhoede van de elftallen zal versterk: worden met brandspuiten, zoda' het wel eens een waterbaliet kar worden K.A.J.-SPORTDAG 1953 AKERSLOOT. Alle Kajot- ters-sportliefhebbers worden van avond in het K.A.J.-gebouw ver wacht. Geen man minder dan alle. Daar zal dan gesproken worden over de gang van zaken met betrekking tot de K.A.J.- Sportdag. Verleden .iaar hebben de Ka- iotters op de K.A.J.-Sportdag fraaie successen geboekt. Dat moet dit iaar weer zo zijn. Deel name staat alleen open voor Kajotters. Zij, die lid zi1n van een atletiekvereniging worden niet gelijk gesteld met anderen. Vóór iedere tak van sport ziin drie oriizen beschikbaar en bovendien een wisselbeker voor de afdelingen. Dan is er de voet balbeker. die vorig iaar biina de buit werd van onze Kajotters. Ze zullen er dit iaar terdege om vechten. De datum van de sportdag is vastgesteld Zondag 14 Juni. Voor 1 Juni -->eten de inschrijf formulieren verzonden zijn. Daarom moe edereen aanwezig ziin. Wie er .iet is, zal weinig kans hebben nog mede te kun nen doen. Men kan deelnemen aan o.a. de volgende takken van sport: 800 meter, verspringen, 100 meter, hoogsringen. discuswer pen, kogelstoten. 1500 meter, hinkstaosprong. 4 x 100 meter estafette en voetballen. De dag wordt besloten met de priisuitde- ling en een gezellig samenziin. KIESWET-GRAPJE Men zal wel eens gehoord heb ben van de vroegere liberale me thode, om de oude districtsinde ling voor de verkiezingen zo te maken, dat de katholieken altijd ln de minderheid bleven. Iets der gelijks moet dezer dagen voorge komen zijn. in de gemeente Aven- horn. Men vertelt ons van daar tenminste voor waar, en wij heb ben geen reden aan de juistheid te twijfelen, dat op 13 April, dat is de dag vóór de candidaatstel- ling en ook de dag dus, waarop de kiezerslijst wordt vastgesteld, dat uit Oudendijk een woonschip met vijf niet-katholieke kiezers ver huisd is naar Avenhorn! Boven dien zijn nog een vier of vijftal niet-katholieke kiezers, die al ge ruime tijd naar elders zijn ver huisd, plotseling weer als woon achtig in de gemeente Avenhorn zijn ingeschreven. Dat zou daar ln zitten, dat de verhouding tus sen het aantal katholieke en niet- katholieke kiezers ih deze ge meente nog maar zeer klein is, en hoewel nog geen katholieke meer derheid wordt verwacht, wilde men, van welke zijde dan ook, blijkbaar het Zekere voor het on zekere nemen. Het is een handig heidje, waarvoor de Kieswet o.i. niet bedoeld is. Collecte goedgekeurd WIERINGEN. Door Burge meester en Wethouder is aah het bestuur van de afd. Wieringen— Wieringermeer van het Ned. Rode Kruis vergunning verleend tot het houden van een collecte in deze gemeente op een of meer dagen, vallende ln het tijdvak van 25 Mei tot en met 7 Juni a.s. Weersverwachting medegedeeld door het KNMI te De Bilt, geldig van Zater- i dagavond tot Zondagavond. ZONNIG EN WARM. Droog, zonnig en warm weer met een zwakke tot matige wind uit uiteenlopende rich tingen. WARME PINKSTERDAGEN DE BILT, 23 Mei 1953. Het K.N.M.I. deelt mede: De warmte heeft thans de overhand in Euro pa. In Frankrijk stijgt het kwik in de middag tot 28 graden en in Noord-Duitsland plaatselijk tot 30 graden. Een storing afkomstig van de Oceaan, die gisteren Engeland bereikte en vanmorgen boven Schotland was gelegen, veroor zaakte ook in ons land vrij veel bewolking. Deze bewolking neemt geleidelijk weer af. Beide Pink sterdagen zal het vrij warme tot warme weer aanhouden, maar dicht bij de kust kan af en '.oe een koelere wind uit zee waaien. De kans op neerslag is voor mor gen overdag gering maar daarna neemt de kans op onweer gelei delijk toe, PRIJSWINNAARS VAN DEZE WEEK 1. Mevr. Spaans, Schoutenstraat 27, Hoorn; 2. P. G. Roosloot, J. Weynandweg 30, Bergen. 3. J. A. W. Roozen I 166, 't Zand. 4. J. Nooy, Past. Glelenstraat 50 Lutjebroek. 5. Marijke Moons, Egmonder- straafweg 314, Egmond aan de Hoef. DE „GEEL-ZWART" FANCY-FAIR 'T ZAND De door het be stuur van Gee'l-Zwart georgani seerde Fancy-fair behoort weer tot het verleden. Wij hebben er een kijikje ge nomen en hebben kunnen con stateren, dat alles er keurig ver zorgd uitzag en er een gezellige sfeer heerste. Van het bestuur van „Geel-Zwart" vernamen wij dat de Fancy-fair als geslaagd (kan worden beschouwd. Dit sla gen is voor een groot deel te danken aan de inwoners van 't Zand en omgeving. Het bestuur meent dan ook. allen die voor dit mooie doel iets hebben afge staan, daarvoor hartelijk te moe ten bedanken. Ook de dames en heren die spontaan hun vrije tijd geofferd hebben voor het wel slagen van de Fancy-fair, komt een woord van dank toe. En nu leden van „GeeF-Zwart" het beste beentje voor, toont gij nu wat de inwoners van 't Zand en omgeving .getoond hebben. Benoeming WIERINGEN. De heer D. idenberg, werkzaam op de Coö- ratieve Boerenleenbank te Hip- olytushoef, is per 1 Juli a.s. be- noegrnd tot kassier van de CoÖp. Boerenleenbank te Schellinkhout. Opbrengst collecte WIERINGEN. De in deze gemeente gehouden collecte ten bate van „Het Witte Kruis" Afd. Wieringen, Emmabloem-collecte, heeft in totaal opgebracht f 225.21. Na aftrek van de onkosten bleef een bedrag over van f 189.43. De collecte ten bate van de Ver eniging „Simavi" had een bruto- opbrengst van f 248,77. De netto opbrengst bedroeg f236.41. Royal „DE SCHRIK VAN DE COMPAGNIE" SCHAGEN De directie van Royal heeft voor de beide Pink sterdag beslag weten te leggen op „De schrik van de compagnie, Men ziet Jimmy Durante, overi gens al een oudgediende, die z ti sporen reeds in de tijd. van de ouderwets-gezellige gooi- en smiitfilms reeds lang verdiend heeft, in de gedaante van een vrij williger bij de cavalerie. De toeschouwer zal om dit wod- derlijk geval, dat ook nog opge luisterd wordt met enige scenes uit een militaire revue, veel la chen. In het bijprogramma draait ver der nog een uitermate kleurrijke technicolor van Mexicaanse volksdansen. Tijdens deze dansen krijgt de toeschouwer practisch al de bijzonder mooie kleder drachten uit de verschillende streken van dit zonnige land te zien. Die kleurenfilm is op zich zelf reeds een gang naar Royal waard. Een programma geschikt voor elke leeftijd. ..DER FURST VON PAPPEN- HEIM" De tweede film van de Pink- sterweek behelst een goed gefoto grafeerd verhaal dat gebasseerd is op de nog vrij nieuwe operette van Hugo Fritsch „Der Fürst van Pappenheim". Gelijk alle opefet- te's is het libretto nogal erg ro mantisch én onwaarschijnlijk, maar toch zeer onderhoudend en dat Is de hoofdzaak. De hoofdrol len zijn in handen van de bekende operette-sterren Victor de Kowa, Hanne Schroth, Oska Sima, Sieg fried Breuer. Kathe Haack, Gre- the Wieser en Iina Halley, plus het met recht wereldberoemde danspaar Liselotte Koster en Jockl Stahl, Regisseur Hans Deppe heeft de moeilijke opgave om zo veel mogelijk operette-flitsen op zo passend mogelijke manier in het verhaal te weven op kundige wlize uitgevoerd, en het geheel is voor de liefhebbers daarom alles zins de moeite van het genieten waard. Voor 18-iarigen, HEM, 22 Mei 1953. Zuider kogge. Vroege aardappelen 36— 63; spinazie 10—14;; rabarber 7— 11; sla 5—9; bloemkool 42—63; bospeen 51, aardbeien 1.90—2.80, St. Remy 15—18. Marktbericht NOORDSCHARWOUDE, 23 Mei. 140 kg kroten, a 5, b 4, 200 kg aardappelen, Bevelanders 13> 126.000 kg rode kool 7—7.20, doorgedraaid 110.000 kg rode kool. Met de vissersvl IJmuiden zal H van Lt Z. I Jhr haringvisserij tri taak en opdracl vloten. De „Jan visserij-inspectie en hun opvaren samenvallen me vissers, vandaar goed mogelijk if voortdurend ger pen bij reparati heden. Het is daarom dat de vissers Hai schepen, die voor inspectie dienst do< geziene begeleiders konvooien zien opt al gebleken in vooi toen 't bekende t tuig Hr. Ms. „Que na" en daarna Hr. deze dienst verric dankbetuigingen v li.ike en collectie ningen werden daa: gen. Hr. Ms. Jan ve o.m. in Nieuw-Guu opnemingsvaartuig i zal wel nooit aan d< taak, die aparte vraagt, hebben gedé de opdracht is verlei manning alles doen uitvoering aan te f ieder jaar aan gegei Voordat Dinsdai eigenlijke dienst be schip bemand met autoriteiten vanuit uitvarende vloot ve: ongeveer vijftien m kust. Daarna wordf teiten naar IJmuic bracht en kan het w Ik Dit werk zal dan, voornamelijk bestaa: schermen van sehej renden, waarbij de i wel een zeer voorna den. Het gebeurt dat daarvoor van eei hulp wordt ingeroe] Jan van Brakel zal dan ook voortdurem houden. Het is dan o der, dat de van Br; terdege is uitgerust Aanbestec BERGEN. Door Bergen werden gis' steed 6 woningen, te de Verspeykweg te Zee. Er kwamen 2( gen binnen. De inscl volgt: Fa. A. Kroon f Wed. J. Houtenbos Fa. Prins f 64.899. quering f 67.800.—; man f 59.355.—; Fa. allen te Bergen; G Heiloo f 66.800.— Bergen aan Zee f Schotten, Bergen aai Fa Tervoort, Egm f 76.217.—; Dek! f 76.800.—; Fa. de op Langedijk f 77.3 Steeg, Heiloo f 77.8: dam, Heiloo f 66. Braams en v. Tigg f 64.000.—; Fa. En| Scharwoude f 65.100 St. Pancras f 67.67 Boer, Sneek f 77.800 gers, Alkmaar f 6 Harskamp, Oterleek De gunning is aange Voor het schilder: 6 woningen is als schreven J. Vreeker, Alkma W. Beukers, Bergen Nijman, Alkmaar f Roozendaal, Bergen Mij er, Schoorl f 4891 kers, Bergen f 4843. Bergen aan Zee f i Visser, Alkmaar f Leegwater, Bergen 1 Karbaat, Alkmaar f De gunning is aan Alkmaarse Exp ALKMAAR, 22 M' muizen nieuwe 578 komkommers 1037 tomaten A 1.701.90 bloemkool 1875 per kool 8; savoye koo] 822; postelein 5— kg; sla 2.5010 per 1 vie 1640 per 100 k, per 100 bos; raapste 100 bos; rabarber 7- kg; bospeen 2155; i 21; soep 25; selc perj 100 bos; aardbei* doos; asperges 471.3 HEILOO, 22 Mei 2135; kropsla 511 rabarber 11—18; w 65; bloemkool le' soo 2F41; asperges le 951,25; aardbeien ZWAAG, 22 Mei - appelen 45—66; late 10.4068; spinazie f lein 12—26; prei 31 8.308.60: slabonen bon en3.40; tomate bospeen 39—55; rab andijvie 13; sla bloemkool 10—78; 30—37; knolselderie bmdsla 8—18; aardb soudreinette 38—71; —84; st. remev 121 3—20; winston 15. BLOKKER Aai —44; gewone aarda 5°: drielingen 626f 64: rode ster 11.50: a; t

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 2