3 dagen „Piekstervacantie" in Ronde van Italië de shag! Wiin van Est zakte af naar de zevende plaats De Belg Van Looy iverd uitstekende winnaar Nederlanders speelden ondergeschikte rol Volendam 2 zegevierde over dapper D.E.M. R.K.A.F.C.bleef baas over matig Purmerend Volendam en D.C.G. speelden prachtige partij voetbal LANGS DE GOLVENDE ZEE... Hugo Koblet nog leider Janus v. d. Zande kampioen 25 km Ronde van Midden-Nederland Atletiekwedstrijden te Londen de fijne geur de milde smaak en de goud-gele kleur! 1 Juniorentournooi te Castricum S.R.C. en Vitesse weerden zich uitstekend Show-voetbal in 't Veld DINSDAG 26 MEI 1953 Pagina S zich weer uiterst kalm, om zich daardoor te prepareren op de komende zware bergritten. De Nederlanders hielden zich ook nu weer goed, al is het jammer, dat hun aanvalslust van de eer ste dagen wat is getemperd. De ongeveer nog honderd ren- Ook de renners - vooral de grotenin de Ronde van afetanTaf^rfegg^n 242 kilometer. Hun weg voerde van Bordighera naar Turiin. De Ita liaan (alweer!) Giuduci won de etanne. door de Zwitser Schaer in een snelle snrint te klonnen. In dezelfde tiid arriveerden nog dertien Italianen. De oud-wereld- kanvoioen der amateurs. Ghidini. werd zestiende op ongeveer vijf minuten. Vlak achter hem pas seerde de hoofdgroep, waarin alle favorieten, de finish. De algemene rangschikking ziet er nu als volgt uit: 1. Koblet (Zwits.) 77.02.38: 2. Coppi (Italië) 77.03.33: 3. De Santi (Italië) 77.03.55: 4. For- nara (Italië) 77.04.14: 5. Con- terno (Italië) 77.05.26: 6. Schaer (Zwits.) 77.05.33: 7. Wim van Est (Nederland) 77.06.36: 8. Bar- tali (Italië) 77.07.30: 9. Roma (Italië) 77.08.45: 10. Elio Bra- sola (Italië) 77.09.05: 11 Corriere (Italië) 77.09.07: 12. Magni (Italië) (77.09.28: 19. Geminiani (Frankrijk) 77.10.25: 20. Ockers (België) 77.11.00. Italië hebben Pinkster-vacantie genomen. De zon scheen weer onbarmhartig, zodat men de heren het driedaagse uitstapjeniet kwalijk kan nemen. In het algemeen klassement is maar weinig verandering gekomen. Hugo Koblet behield de leiding, Coppi de tweede plaats, doch Wim van Est zakte af naar de zevende. Schuld hieraan was de Zwitser Schaer, die in de 13e etappe voor wat vuur werk zorgde en daardoor zichzelf en enkele anderen aan een betere positie hielp. Intussen is men in Italiaanse sportkringen verbaasd over het feit, dat de Nederlander Wim van Est nog altijd de man is, die, als buitenlander, met de grootste voorsprong een etappe heeft ge wonnen. Hiervoor krijgt hij dagelijks 10.000 lireHet blad „La Notte" schreef gisteravond, dat zoiets niet vaak gebeurt. De elfde etappe voerde van Modena naar Genua. Al direct toonde Hein van Breenen zich zeer actief, door in gezelschap van enkele Italianen het pelo ton in de steek te laten. Maar de uitlooppoging had wei- n;° succes, waarna „Tarzan" van het eerste plan verdween. Er lagen verscheidene veniinige steile bergtoppen op deze route, die echter voor Wim van Est en Wagtmans weinig moeilijkheden opleverden. De St. Willibrorder blijkt in zijn huidige vorm ook tegen een zware klimpartii niet op te zien. Kort voor de finish in Genua vormde zich een kopgroep, waar in. behalve een stel Italianen, ook de Fransman Geminiani, die tot nu toe weinig van zich heeft laten horen, een plaatsje had verworven. De veelbelovende Albani sloeg de donkere Frans man in de sprint. Wim van Est kwam met het grote peloton binnen, evenals Wout Wagtmans. De overigen arriveerden met vrij grote achterstand. Vacantiegangers De twaalfde etappe is een schone wandeling geworden van Genua naar Bordighera. De he ren renners hadden alleen oog voor de aanlokkelijk golvende zee. Een kleine bergtop bracht nog wat leven in de brouwerij, maar daarna werden allen weer broederlijk verenigd. Het sluit stuk van deze saaie tocht was evenmin groots. De heer Crate passeerde als eerste de eind streep. wat hem misschien zelf nog het meeste heeft verbaasd. De Nederlanders hadden ook Opnieuw Nederlands sterkste Het in de prachtige villa wijken van Bergen op Zoom op tweede Pinksterdag gehouden 25 kilometer kampioenschap van Nederland is in een overwinning van Janus van der Zande ge ëindigd. Kort na de start had Van der Zande. tezamen met ziin club genoten De Koning en Braven- boer de leiding genomen. Op 12 km kon Bravenboer het tem po van zijn twee concurrenten niet volgen en moest lossen. 5 km verder moest ook De Ko ning Van der Zande laten gaan. Het was de vierde maal in successie dat Van der Zande. die opmerkelijk fris door de finish kwam. op de titel beslag legde. De uitslag luidt: 7. Van der Zande (Olympia '47. Halsteren) 1 uur 32 min. 37.8 sec.: 2. De Koning (Olympia '47. Halsteren) 1.35.16,8; 3. Overdijk (A.A.C., Amsterdam( 1.36.29,3; 4. Braven- boer (A.A.A.. Alblasserdam) 1.39.09,9: 5. Van den Bergh (D.O.S., Rotterdam) 1.42.40.9; 6. Van der Linden (Holland. Lei den) 1.44.02,0: 7. Ginkel (G.A.C.. Hilversum) 1.44.37,0. Van de twee en dertig lopers staakte de helft de strijd. Rapid verslaat Arsenal met grote cijfers Het Weense Rapid, dat Donder dag j.l. in het Olympisch stadion te Amsterdam van Middlesbrough met 21 won heeft eerste Pink sterdag te Brugge de Engelse kampioen Arsenal met de spre kende cijfers van 61 verslagen. Met de rust hadden de Weners {net 20 de leiding. Tienduizend toeschouwers woonden de wed strijd bij. Fraaie tijden van Eva Szekely en Kadas Bij de te Parijs gehouden inter nationale zwemwedstrijden heeft de Hongaarse Eva Szekely de 200 meter schoolslag in de fraaie tijd van 2 min. 54,5 sec. gewonnen. Haar landgenoot Kadas nam de 100 meter vrije slag in 58,1 sec. voor zijn rekening en de jeugdige Hongaarse zwemster Hunyagfi eindigde op de 100 meter rugslag in 1 min. 17 sec. als eerste. Vale- i,X,enEe (Hong.) toonde zich op - 400 meter vrije slag in 5 min. sec de sterkste. geen moeite gehad het wandel tempo te volgen en kwamen al len met het peloton binnen. Voorbereidingen. Ook in de dertiende etappe gebeurde er weinig opzienba rends. Alleen de Zwitser Schaer had er zin in en had deze race dan ook eigenlijk verdiend te winnen. De „groten" hielden D.W.S.ENSCHEDE 51. Aanval op het Enschedese doel: doelman Peters -E- wordt belaagd door Eydenberg -D-, ter wijl Stern -D- op de achtergrond toekijkt, hoe dit afloopt. Groen (links) en Moddejonge, beiden Enschedeërs helpen hun doelman een handje door het doel af te schermen. Van onze verslaggever) In de Ronde van Midden Nederland is hard en fel gestre den. Van het grote duel tussen onze landgenoten en de Belgen is echter niet veel terecht gekomen, omdat ver scheidene Belgen verstek hadden laten gaan. Het eind- duel was echter een zuivere Holland-België aangelegen heid en wel tussen de Belgische kampioen Rik van Looy en de Utrechtenaar Gijs Pauw, die gezamenlijk. Pauw voorop, het stadion kwamen binnenstuiven. Het werd toen al vrij spoedig duidelijk, dat de Belg het duel ging winnen. Bij het uitkomen van de voorlaatste bocht sprong hij terzijde van Pauw en lag bij het ingaan van de laatste bocht een wiel voor. Hij zette fel door en finishte met ongeveer tivee lengten voorsprong op de Utrechtenaar. Beiden werden stormachtig toegejuicht. In tegenstelling met vorige jaren waren er deze keer in de eerste tientallen kilometers slechts een paar pechvogels. Tot Veenendaal toe zat er een zeer straffe pace in. Van afschei- digen viel er echter nog niets te bespeuren. Dat zou nog enige tijd duren. De karavaan kreeg echter pas de eerste flinke op- tater tijdens de bevoorrading op de Leusderheide. waar de staart in mootjes werd gehakt. In de omgeving van Soester- berg viel de eerste grote slag. Ongeveer dertig renners zorgden er toen voor, dat er een kop groep werd gevormd. De Belg André Noyelle, de Olympisch kampioen, was toen genoodzaakt te lossen. Vóór hem waren kans- paardjes als Koeman en Witte- veen als kansloos gereden. Tussen Hilversum en Vreeland ging het er als gewoonlijk weer flink aan toe. En toen kwam het moeilijkste gedeelte van het parcours tot IJsselstein. Daar werd op de kopgroep na het veld totaal uiteen geslagen. In deze kopgroep verloren de heren elkander geen ogenblik uit het oog. Eerst was het Van de Weyer uit Oploo. die aan de haal wilde gaan. Hij werd vrij spoedig tot de orde geroepen en moest zijn demarrage duur betalen, want kort daarna moest hii lossen. Toen was het de Belgische kam pioen Van Looy. die met meer succes wegsprong. Hii nam on geveer tweehonderd meter. Het duurde geruime tijd voordat er samenwerking kwam in de groep, maar toen het eenmaal zo ver was. bleek er geen hou den meer aan. zodat Van Looy al spoedig tot het inzicht kwam. dat het beter was zich te laten opslurpen. Spoedig daarna was hij echter weg. maar nu had hij gezelschap van de Utrechte naar Gijs Pauw. de Amsterdam mer Stoete en de Tilburgenaar Schollen. Dit viertal joeg het vuur uit de pedalen en forceerde in de kortste keren een zodanige voorsprong, dat er over inlopen niet meer beraadslaagd behoefde te worden. Zo ging de laatste Belgisch Limburg wint van Nederlands Limburg De te Horst gespeelde voetbal wedstrijd tussen een elftal van Belgisch Limburg, bestaande uit eerste-klasse spelers en een ploeg van Nederlands Limburg, waarin tweede klasse spelers waren op genomen. is door de Belgen met 20 gewonnen. Twee minuten na de rust beoordeelde doelman Schwinkels (sportclub Irene) een bal verkeerd, waardoor de Belgi sche rechtsbuiten Diepven gemak kelijk kon inkoppen (01). 20 Min. later veroorzaakte rechtsback Driessen (sportclub Irene) hands in het strafschopgebied. Loncke maakte er uit de penalty 20 voor België van. TURKIJE WON KRAP VAN ZWITSERLAND De internationale voetbalwed strijd ZwitserlandTurkije is vandaag alhier door Turkije met 21 gewonnen. Bij de rust was de stand 11. Er waren 16.500 toeschouwers. twintig kilometer in. Gijs Pauw en Rik van Looy zagen nog kans in de laatste kilometers weg te komen. Met klaroengeschal van het stadion uit werden beide renners bij aankomst begroet. Hoe het er in de eindsprint aan toeging, heb ben wij u hierboven ai beschre ven. Toen Van Looy en Pauw het middenveld waren opgereden, kwam Schollen de baan op en finishte ongeveer viiftig meter voor Stoete. De volledige uitslag luidt:: 1. Van Looy (België) 5 uur 16 minuten en 29 seconden: 2. Pauw (Utrecht) zelfde tiid: 3. Schol- len (Tilburg) op 20 seconden: 4 Stoete (Amsterdam) op 40 seconden; 5. De Weerd (België) op 1 minuut): 6. Post (Nieuw- Vennep): 7. H. Stevens (Elsloo): 8. Mehagnoul (Amsterdam): 9. Stolker (Zuilen): 10. Timmer mans (Den Bosch): 11 Wolfs (Vlijmen); 12. De Jongh (Made): 13. Edmond Wouters (België): 14. Mahn (Amsterdam): 15 Boellaard (Amsterdam): 16. Daems (België): 17. Patsie Wil- lekes (Amsterdam): 18. Vermast (Assendelft); 19. Wallet (Lei- muiden); 20. Rusman (Haarlem) 800 meter: 1. Moens (België) 1 min. 51,4 sec., nieuw Belgisch record. 2. Nielsen (Denemarken) 1 min. 51,5 sec. 5. De Kroon (Nederland). 2 mijl: Chataway (G.B.) 8.49,6, nieuw Brits record. 2. Pirie (G.B.) 8.55,6. 3. Mimoun (Frankrijk) 9 min. 01,8 sec. (Advertentie) Zaterdag 23 Mei en op Tweede Pinksterdag werden in het White Citystadion te Londen internatio nale wedstrijden gehouden, waar aan ook enkele Nederlandse athleten deelnamen, die echter geen rol van betekenis speelden in de merendeels sterk bezette nummers. De 2 mijl op Tweede Pinkster dag vormde eigenlijk het hoofd nummer. De beide Engelse athle ten Chataway en Pirie beheer sten dit nummer volkomen. Mis schien hadden de meeste toe schouwers gedacht, dat Gaston Reiff, de wereldrecordhouder op deze afstand, een goede gooi naar de zege zou doen, maar Pirie en Chataway onderhielden een der gelijk hoog tempo, dat Reiff, slachtoffer misschien van de hitte, in de voorlaatste ronde de strijd staakte. Verscheidene re cords werden verbeterd. Mimoun, die als derde aankwam, verbe terde het Franse record Over de twee mijl met de tijd van 9 min. 1,8 sec. Het oude record stond op naam van Mahaut met 9 min. 7,2 sec., gemaakt op 26 Augustus 1952. Pirie, die na 1 y, mijl de leiding had, noteerde voor deze afstand 6 min. 35,8 sec. en deze tijd betekende een nieuw Brits record. Chataway won, toen hij op 220 yards voor de finish de eindspurt inzette, Pirie passeerde en in de nieuwe Britse recordtijd van 8 min. 49,6 sec. won. Het Het was een groot genoegen oude record stond op zijn naam aldus de spreker om hier de J C 119 Op een stralende tweede Pinksterdag zijn acht kam- pioenselftallen van de juniorencompetities in Castricum tegen elkaar uitgekomen. De voetbalclub „Vitesse" had voor dit jaar de organisatie in handen genomen van de strijd om de Bisschopsbeker. Uit alle hoeken van Noord holland kwamen de jeugdige spelers vergezeld van hun supportersscharen per trein, auto en fiets naar deze schilderachtige plaats. Na een kleurige parade, waaraan alle deelnemende ploegen met de vlaggen voorop deel namen, werden zij door de heer v. Turnhout, voorzitter van de Diocesane Voetbalbond toegesproken. (Advertentie) Verzorg Uw huid! Tegen zonnebrand, stuklopen, doorzitten, schrijnen, smetten en ter verbetering der huidPurol. met 8 min. 55,6 sec. Slechts twee maal zijn in de athletiekgeschie- denis tijden op de 2 mijl ge maakt, welke sneller waren dan die van Chataway on Tweede Pinksterdag. De 800 meter leverde een ver rassende overwinning op voor de 23-jarige politieman Roger Moens, die met een tijd van 1 min. 51,4 sec. een nieuw Belgisch record vestigde. De belangrijkste uitslagen van beide dagen luiden: 1 mijl: 1. Bannister (G.B.) 4 min. 9,4 sec. 2. Seaman (G.B.) 4 min. 13,4 sec. 8. Seeuwen (Nederland). 220 yards eerste serie: 1. Da vid (Frankrijk) 22,7 sec. 2. Me- rett (G.B.) zelfde tijd. 3. Gosset (België) 22,8 sec. 4. A r e t (ëe- derland). Tweede serie: 1. Mc Donald Bailey (G.B.) 22,3 sec. 2. Lins- sen (België) 22,4 sec. 3. Jack (G.B.) 22,6 sec. 4. Holst (Ne derland). 5. Bonino (Frankrijk). 6. Fengel (Denemarken). 440 yards: 1. Moens (België) 49,5 sec. 2. Rawe (G.B.) 50 sec. 3 De Kroon (Nederland) 50,6 sec. 100 meter serie a: 1. Lillington (G.B.) 11,3 sec.2. Bonino (Frank rijk). 5. Holst (Nederland). 100 meter serie b: 1. Pinnington (G.B.) 11,2 sec. 2. David (Frank rijk) 11,3 sec. 5. Aret (Neder land). België klopte Finland In de voorronde van het tour- nooi om het wereldkampioenschap voetbal heeft België te Helsinki de eerste wedstrijd tegen Finland gespeeld. De Rode Duivels won- Voorting. Op 1 min" 5 sec. 8 Mar- nen met 24. 1 cel Riickaert. ADRI VOORTING WON IN BELGIE Adri Voorting slaagde erin op fraaie wijze een wegwedstrijd te Steenhuizen over 202 km te win nen. Hij legde de afstand af in 5 uur 40 minuten en sloeg Roger Desmedt in de sprint met tien centimeter. De uitslag luidt: 1. Adri Voorting 202 km in 5 u. 40 min., 2 Roger Desmedt op 10 cm, 3 Lucien Matthys z.t., 4 Ro ger Pascal, 5 Roger Peiremans, 6 Armand Bayens, 7 Gerrit Voor ting. alle zelfde tijd als Adri R.C.H.SNEEK 33 Het eerste doelpunt van R.C.H.: v.l.n.r. Smit -S-; Gallis -R-. IJdema -S- kijkt wanhopig ach terom hoe zijn doelman geslagen wordt door het keiharde schot. Vervolgens van. rechts naar links de Vos -R-, die in gesprek schijnt te zijn met een der Sneek-verdedigers; Dijkstra -S- en Koster -R-. beste teams uit N. Holland wel kom te heten. Deze dag moest worden beschouwd als een wa penschouw van het kunnen van de jeugdige katholieke spelers. Voor de heer H. Putker oud voorzitter van de Haarlemse dio- cescane voetbalbond, die in de af gelopen week overleden is werd een kort gebed gestort. Onder de deelnemers bevond zich o.a. D.C.G. uit A'dam. Deze club heeft respectievelijk in 1949 1951, 1952 de wisselbeker ver overd. Ook deze keer maken de Amsterdammers weer een se rieuze kans, de beker te winnen. Mogen zij dat genoegen smaken dan blijft de beker definitief in hun bezit. In groep één eindigden Volen dam en R.K.A.V.C. en in groep twee D.C.G. en D.E.M. met ieder evenveel winstpunten. Maar uiteindelijk won Volen dam van „V.I.C." zij het slechts dat het na een gelijk spel 22 met een hoger doelgemiddelde slaagde. D.E.M. was niet zo gelukkig en moest met 01 tegen D.C.G. de vlag strijken. De eindstrijd zal nu in Lange- raar gespeeld worden op een nader te bepalen datum. VolendamS.R.C, Als eerste mededingers stapten Volendam en S.R.C. het veld op. De groen-witten startten heel aardig, maar liepen na 'n paar minuten spelen hopeloos naar hun vorm te zoeken. De „wijdbroeken" maakten hiervan dankbaar gebruik om een aanhoudende druk op de Scha- genaars uit te oefenen. Toch waren het de groenhem- den die het eerst succes boek ten. Uit een mooie pas van de ene Plukker naar de andere Plukker kwam er een mooi „fa- miliedoelpunt" tot stand 01. Rustig combinerend kwamen de Volendammers terug en met prachtige techniek, maar met weinig schotvaardigheid werd S. R.C. tegen de muur gedrukt. Re sultaat kon gewoon niet uitblij ven. Met drie doelpunten tegen een bleef Volendam de meerdere. R.K.A.V.C.Volendam Van weerskanten werd een de monstratie van technisch kunnen weggegeven, dat een lust was om te zien. Tenslotte moesten de beide ploegen genoegen nemen met een gelijk spel 11. D.C.G.Vitesse 12 Ondanks de 12 nederlaag die D.C.G. te slikken kreeg is het de Amsterdammers toch gelukt, in de finale te komen. Ook deze maten was er een van goed gehalte. Beide clubs waren zeer zeker tegen elkaar opgewassen. Het spel was heel aardig en de beide doelen kropen verschillende ma len door heel kleine ogen van heel kleine naalden. Tegen half zeven waren alle wedstrijden gespeeld. Na een dankwoord aan alle instanties en medewerkers in het bijzonder aan de organiserende vereniging „Vi tesse 22" trokken spelers en pu bliek huiswaarts. Van de laatste categorie waren er niet zo bijster veel aanwezig wat zeer zeker aan het mooie vacantieweer dient te worden toegeschreven. Hieronder volgen uitslagen. Dat was nog eens echt voetbal (10). D.E.M. pakte beter aan, K< om op een warme tweede Pinks terdag rustig van te genieten. Beide clubs kwamen met een tweetal invallers uit, of Volen dam eigenlijk met drie, maar één daarvan, de man onder de lat, wasKeizer zelf". En dat drukte wel de stempel op de uitslag. Deze doelman is aileen bij verrassing te passeren, en dat was juist hetgene dat de voor hoede der Bevewijkers verzuim de. Het enige wat van tijd tot tijd ontbrak was wat competitievuur, maar dat kan men in een derge lijke ontmoeting nu eenmaal niet verwachten. De eerste tien minu ten, waarin de oranjegetruide Vo lendammers volkomen domineer den, terwijl zij toch zo rustig hun zuiver driehoekspelletje speelden, werd bekroond met een voltreffer van rechtsbinnen Zwarte, waar keeper de Burg geen schijn van kans bij kreeg AFC, dat opnieuw met een aan tal invallers aantrad, heeft door een overwinning op Purmerend zijn ongeslagen record in uitwed strijden gehandhaafd. Dat de zomerse temperatuur een belangrijke rol zou spelen, lag voor de hand. Dat deze wed strijd echter zo'n matige verto ning zou worden, hadden we, ge zien de belangrijkheid die deze wedstrijd voor AFC zou kunnen worden, niet verwacht. Na een aanvankelijk snel be gin zakte het spelpeil dermate, dat het eindsignaal werkelijk ver ademing bracht. En nu wachten op de protest commissie. Purmerend met een invaller doelman trapte af, terwijl AFC invallers had voor Popina, Jo Tym -en Jan v. Saase. Ten Have probeerde het op de rechtsbuitenplaats, terwijl P. Tijm als rechtsbinnen opereerde. Dor- resteyn bezette de linkshalf plaats. De eerste aanvallen waren voor P., dat het met open aanvallen, gelanceerd over de vleugels, pro beerde. AFC nam hierna het initiatief over, waarbij P. Tijm met een hoog schot bijna doel trof. In deze eerste minuiten gaf AFC goed samenspel te zien, dat ech ter nogal eens onderbroken werd door buitenspel. Een prachtige open P.-aanval bracht Wolf in goede schietpo sitie. Zijn schot ging hoog over. Een A-aanval werd afgebroken door hands, terwijl kort daarop de Nijs rakelings naast schoot. Een schot van ten Have werd gestopt. AFC was wat meer in de aanval en na 11 min was het de rechtshalf J. de Lange, die met een ver hard schot via de keepers handen doelpuntte (01) Purmerend antwoordde. Vlot open spel bracht de bal bij Groot huizen. Deze doelpuntte onberis pelijk. 11. Slechts 2 minuten had A.F.C. nodig om de leiding te heroveren. A. de Lange gaf een goede voorzet, waaruit de Nijs inkopte (1—2). Met P. in de aanval brak de rust aan. Een laks spelletje van beide kanten. P. was het eerste kwartier in de aanval, doch de A-verdediging speelde rustig en goed. Vink stopte een goed schot van Woes- tenburg. Purmerend, dat door uitvallen van de rechtsbuiten nu met 10 man speelde, bleef aanvallen, doch zag geen kans het doel te vinden. AFC begon na ongeveer 25 min. spelen toch te beseffen, dat deze wedstrijd gewonnen diende te worden om nog een kansje te behouden en ging het spel ver- glaatsen. Dit ging vrij gemak elij k, daar P. weinig animo toonde, zich erg in te spannen. Aanvallen over en weer hiel den ons nog even bezig en in de laatste vijf minuten gelukte het Kooge met een hard schot de stand op 13 te brengen. Hierna gebeurde er niets meer, dat het vermelden waard is. maar keeper Keizer verwerkte de vlot opgezette aanval als een zachtgekookt eitje. Met een zui ver schot zette hij zijn rechter vleugel aan het werk en toen Harm Veerman vanaf de lijii een hoge bal op keeper de Burg af vuurde, verdween het leder, over de handen van de doelman, in het net. (20). D.E.M. liet zich echter niet ont moedigen en gaf nog even meer gas. De goedbedoelde aanvallen werden echter te veel door het midden gespeeld en alle door Kei zer pijnloos weggewerkt. Onder hoogstaand spelpeil verliep de eerste helft. Tijdens de pauze kon het tal rijke publiek de vermaarde lucht acrobaten Irmgard en Bob Kion bewonderen. Het optreden van de 14-jarige Karin mocht niet door gaan, dat het bü politieverorde ning was verboden. Wat echter door de beide hoog- draadkunstenaars in een half uur werd geboden, was soms adem benemend. Lijkt het al een Srestatie om op dertig meter oogte over een draad te wande len, dit valt geheel in het niet bij de acrobatiek die zij er op verrichten. En wat Bob Kion op de zwiepende mast, op 40 M. hoogte verricht, getuigt niet al leen van stalen zenuwen, maar ook van tot in de finesses door gevoerde concentratie^ En dat alles met een rustige zekerheid of het maar gewoon is. Met een sierlijke glijvlucht langs een om laaggespannen koord besloot Irm gard het eerste gedeelte van hun optreden. Intussen hadden beide elftallen de thee geconsumeerd en dat scheen de Beverwii kers tot grote daden te hebben geinspireerd. Geruimen tijd gaven zij op het veld de toon aan, maar Keizer was gewoon een wanhoop voor hen. Steeds op de juiste plek ver scheen zijn lange lichaam en schijnbaar zonder moeite plukte of raapte hij het leder op het critieke moment. Dit duurde zo tot vijf minuten voor het einde. Toen zag D.E.M. eindelijk zijn volhardend werken bekroond, bij de zoveelste aanval, door het middenveld, toen middenvoor Bakker, bij een doelworsteling, het Ieder via een back in de roos wist te schieten. Thans kon Kei zer er niet bii, 21. Het antwoord volgde binnen twee minuten. Na een goede combinatie Veer man, Zwarte, Sier, wist laatstge noemde de uitlopende keper de Burg rustig te omspelen en met een handig tikje de voorsprong te vergroten, (31). Nog enige goede kansen aan beide zijden, welke onbenut ble ven, en de prima leidende scheids rechter van Velzen blies het einde van deze prachtige wed strijd, in welks genre we er in onze omgeving, helaas maar al te weinig zien.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 3