Yan Aartsen de grote man en a t bij motorsnelheidswedstrijden Zaandijk speelde gelijk tegen Holland Snelvoetige Buiter schoot Vios naar grote zege CC-races waren ditmaal weinig enerverend PAARDENCOJJRSES tijdens de Pinksterdagen Het doen en laten der eerste klussers Organisatie was perfect Pagina 4 DINSDAG 26 MEI 1953 M Alkmaarse sintelbaan had concurrenthet weer Voetbal in Noordhollancl Alcmaria's revisieverzoek toegestaan HEIN STEVENS WON IN BELGIE V.V.W. op eigen veld geklopt Overwinning was geflatteerd Schitterend spel van V.V.W.'er Buis DE RONDE VAN HET IJSELMEER Engeland bleef baas over Chili UITSLAGEN JUNIORENTOURNOOI Aan de R.K. Voetbal verenigingen in N.-Holland VEENDAM—Z.F.C. OP 31 MEI Fanny Blankers won te Watford Fransman Bares won Route de France Daan de Groot moest uitvallen Aduard: Scheemda: Mereveld: Heerenveen: Duindigt: Kanaal-ziekte begonnen Korre i| De motorsnelheidswedstrijdentweede Pinksterdag op de Alkmaarse sintelbaan gehoudenkonden niet die grote belangstelling trekken, zoals gewoonlijk. Bos, zee en strand hadden met dit mooie zomerweer bepaald meer aantrekkingskracht, maar niettemin waren de echte mo torsport-liefhebbers in grote getale opgekomen. Zij heb ben meerdere spannende duels gezien, vooral bij de seniores. De toch heus niet zo jeugdige Piet van Aartsen en de Wognummer Cor Bijman hebben voor een bijzon der spannende strijd gezorgd, waarbij de geroutineerde Van Aartsen steeds zijn jeugdige rivcuil wist baas te blij ven. In de juniorenklasse toonde J. van Duin zich de sterkste. Ondanks een ernstige val te Sappemeer reed deze renner uit Limmen een prima wedstrijd. De belangrijkste wedstrijd was deze middag weer de kampioens wedstrijd der seniores, welke werd verreden in drie series, een herkansing en een finale. In de eerste serie domineerde G. Jon ker, maar Tinus van Rijswijk gaf goed partij. Voor de finale werden geklas seerd: 1. G. Jonker 1 min. 47.2 sec.; 2. M. van Rijswijk 1.48; 3. W. van Hemelrijk 1.48.5. De tweede serie gaf reeds aan stonds een felle strijd te zien tussen Van Aartsen en Bijman. Van Aartsen nam resoluut de kop en wist deze, ondanks felle aan vallen van Bijman te behouden, i. P. van Aartsen 1.43.6; 2. C. Bijman 1.44.8; 3. Th. Bisschops 1.52. De derde serie leverde een on betwiste zege op voor H. Verhoef in 1.44.8; 2. A. Kroeze 1.46; 3. J. Bosman 1.46.6. De herkansing had een sensa tioneel en tegelijk dramatisch verloop, daar eerst Co Boef, die aan kop reed, pech kreeg en in de laatste ronde moest van Gor- kurn, die de kop had veroverd, het hoofd buigen voor het pech- duiveltje. Zo werd Willard win naar in 1.48.4; 2. H. Dammers 1.49.2; 3. Collinger. De finale, verreden in 3 man ches, gaf reeds in de eerste manche 'n spannend duel te zien tussen van Aartsen en Bijman. Van Aartsen veroverde de kop en stond die niet meer af. 1. Van Aartsen l.;43; 2. C. Bijman 1.45.8; 3. G. Jonker 1.47; 4. T. Kroeze 1.48. In de tweede manche was het Bijman, die de kop nam, maar toen Van Aartsen, die hem vlak op de hielen zat, even een kansje kreeg, passeerde hij Bijman bin nendoor. Eenmaal aan de kop, slaagde Bijman er niet in van Aartsen daarvan de verdringen. 1. Van Aartsen 1.44; 2. C. Bijman 1.44.6; 3. T. Kroeze 1.45; 4. Van Hemelrijk 1.45.8. De derde manche was een copie van de andere manches: een felle strijd tussen Van Aartsen en Bij man, welke tenslotte in het voor deel van Van Aartsen werd be slist in 1.44; 2. C. Bijman 1.45; 3. Th. Bisschop 1.48; 4. W. van Hemelrijk. In het totaal-klassement werd Van Aartsen dus winnaar van deze tweede wedstrijd voor K.N. M.V. lange baankampioenschap met 30 pnt.; 2. C. Bijman 27 pnt.; 3. W. v. Hemelrijk 20 pnt.; 4. T. Kroeze 15 pnt. Bij de eerste junioren-wedstrijd- eveneens verreden in 3 manches, was de Hagenaar B. Kroon favo riet. Hij werd tweemaal eerste en eenmaal tweede. In de eerste manche lag Kroon goed aan de kop, maar vermoedelijk vergiste hij zich een ronde waardoor hij inhield. Nog juist bijtijds zag hij zijn fout en kon hij nog voor Muts als eerste over de streep gaan. 1. B. Kroon 1.51.2; 2. G. Muts 1.51.3. 3. P. Kaag 1.52.3. In de tweede manche werd B. Kroon opnieuw winnaar in 1.50.5: 2. H. Verbrugge 1.51.6; 3. P. Kaag 1.53. In de derde manche had P. Kaag beslist pech, want tot in de laatste ronde had hij de leiding. Toen echter liep de ketting van zijn motor af en zijn kans was weg. 1. H. Verbrugge 1.51.3; 2. B. Kroon 1.52.4; 3. H. Schollaerdt. De einduitslag was 1. B. Kroon 4 pnt.; 2. G. Muts 11 pnt.; 3. H. Verbrugge; 4. G. Schuurman. De tweede junioren-wedstrijd werd een zege voor J. van Duin uit Limmen. In alle drie manches werd Van Duin winnaar. De eerste manche was een bij zonder spannende strijd tussen Van Duin en Verbrugge en Van Duin kon nog juist voor de streep zijn rivaal kloppen. 1. Van Duin 1.56.6; 2. P. Verbrugge 1.55.8; 3. J. Hutteman 2.04.8. De tweede manche leverde even eens een strijd op tussen Van Duin en Verbrugge, maar nu werd Van Duin met duidelijker verschil winnaar. 1. Van Duin 1.55.5; 2. P. Verbrugge 1.59; 3. Hutteman 2.05. Ook de derde manche gaf de zelfde volgorde te zien. Nu waren de tijden resp. 1.51.8; 1.56.2; 2.02. De totaal uitslag was dus: 1. J. v.n Duin 3 pnt.; 2. P. Verbrug ge 6 pnt; 2. J. W. Hutteman 9 pnt. De senioren-wedstrijd met vlie gende start over 5 ronden werd gewonnen door G. van Dijk in 2.08.2; 2. N. van Gorkïïm 2.09.4; 3. Roestenburg 2.13. Een handicap-race over 5 ron den was voor H. Steutel in 2.12.5; 2. Van Gorkum 2.13; 3. Colliers 2.15. De langebaanwedstrijd over 6 ronden, welke tot besluit werd verreden, was weer een strijd tussen van Aartsen en Bijman. Weer was van Aartsen zijn rivaal Bijman te snel af. De tijd van van Aartsen was 2.37.2, die van Bijman 2.40.2. Zoals we reeds eerder hebben bericht, heeft het bestuur van Ale. Victrix, naar aanleiding van een schriftelijke verklaring van de scheidsrechter, een tweede ver zoek om revisie ingediend. Dit verzoek is thans toegestaan, en Zondag a.s. wordt te Amsterdam het protest van De Spartaan op nieuw in behandeling genomen. Te Horion Hozemont in de Bel gische provincie Luik is een amateurwedstrijd over 120 km gehouden. Onze landgenoot Hein Stevens won in de sprint in de tijd van 3 uur 40 minuten 10 ces. In dezelfde tijd plaatsten zich achtereenvolgens op de tweede tot en met de zesde plaats Pirret (Belg.), A. Paas (Ned.), Th. Paas (Ned.), Van der Smissen (Belg) en Boulhouwers (Ned.). Hockey VENLO STRUIKELDE OVER D.K.S. Nu Venlo tegen D.K.S. een punt beeft laten glippen door het gelijke spel (22) heeft H.H.IJ.C de kampioenskansen plotseling weer in eigen hand gekregen. Het programma vermeldt voor Zondag 31 Mei de wedstrijd H.H.IJ.C.Venlo, welke dus van groot belang is geworden. Mocht H.H.IJ.C. deze wedstrijd winnen, dan zal een beslissingswedstrijd nodig zijn. Naar wij vernemen zal door de Haagse vereniging aan de competitieleiding van de K.N.H.B. worden voorgesteld de wedstrijd Zaterdag 30 Mei te doen spelen, om eventueel op Zondag 31 Mei reeds de beslissingswedstrijd te spelen. Dit voorstel houdt ver band met de Engelse tournée van de Batavieren, welke Maandag 1 Juni begint en waaraan ook door enkele spelers van H'.H.IJ.C. zal worden deelgenomen. HOCKEY: HEREN Kampioenschap Nederland HHIJCMeppel Venlo—DKS Meppel—HHIJC DKS—Venlo van In de KNVB heeft Zaandijk de eerste promotiewedstrijd gespeeld tegen Holland. Het werd in de Zaanstreek een gelijkspel. De tweede promotiewedstrijd WW Vios werd een grote zege voor de Warmenhuizers, die hiermee al een prachtige kans voor promotie hebben geschapen. Overigens is er voor WW nog niets verloren. Verder was het rustig op de Noordhollandse velden. R.K.A.F.C. haalde beide punten uit Purme- rend vandaan en kan nu nog op winst van het protest hopen. Voorts weerstond MFC in Me- demblik ZAP. In de afdeling werd R.K.V.V.S. kampioen van de der de klasse en promoveert daarmee naar de tweede. Het neemt de plaats in van Sporters, dat door een gelijk spel tegen Westfriezen moet degraderen. Gouden Kruis. Er waren al verscheidene aar dige ontmoetingen. St. Bavo bij voorbeeld trad aan tegen Alk maarse Boys 3 en verloor op het nippertje (23). RKAFC 2 sloeg Limmen 3 in eigen huis gemak kelijk en SVW was niet opger- wassen tegen Vrone. SRC won overtuigend van Sohagen 2 en het tweede speelde gelijk tegen Sohagen 3. Hollandia T bleef baas over BKC 2, al was het op het kantje af. Interessant is tenslotte nog wel te vermelden, dat WGW met111 klop kreeg van Hel der 3 en dat Grasshoppers 2 won van Sijtoecarspel. (Van onze speciale verslaggever Met stoere onverzettelijkheid, formidabele loopsnelheid en een ongelooflijk hard schot in beide benen, kruiste gistermiddag Jan Buiter, midvoor van Vios, de degens met de hele V.V.W.-achterhoede. De Wervershoofse ver dedigers na een jaar afdelingsvoetbal wat nonchalant geworden moesten het in de eerste helft afleggen tegen deze blonde knaap uit Warmenhuizen. Vier glas heldere doelpunten, waarvan er enkele als granaten in het net sloegen, ivaren toen het gevolg van Buiters mees terschap. Het potdicht maken van de defensie in de tivee- de 45 minuten baatte de thuisclub niet meer: Buiter had haar al definitief verslagen. 4—0 2—2 2—4 0—2 Meent na het lezen van deze aanvangsregels niet, dat WW niet tegen de kampioenen van IC was opgewassen. Verre van dat. De'Wervershovers waren in tech nisch opzicht zeker niet minder en hun veldspel was vaak een bekoring voor het oog. Vooral de middenlinie, waarin het nog altijd dartele raspaardje Stavenuiter, de voortreffelijk positie kiezende Koomen en de ster van het WW-team: techni cus Buis, uitblonken, legde com binaties on het grasmat, die de Vios-supporters koude rillingen zouden hebben bezorgd, als de geelzwarte voorwaartsen meer schotvaardigheid hadden getoond en.de defensie van de gast heren aanvankelijk Bulter min der vrijheid van beweging had geschonken. Ja, Buiter zal zich deze middag hebben verkneukeld. Nooit wel licht in zijn voetballoopbaan kon hij zo ongehinderd sprinten, kop pen en schieten als in de eerste helft van deze wedstrijd. Het Vios-elftal putte hieruit het snel groeiend zelfvertrouwen, dat het evenals WW in de eerste fase van de strijd zichtbaar had ge mist. Beide elftallen begonnen immers met een serie mistrap- pen, waarvan de talrijke suppor ters griezelden. De kopbal van midvoor Buiter, rakelings over de lat, leidde een Vios-overwicht in. De Nijs schoot gevaarlijk op doel, de handige Mosch deed het even later nog eens dunnetjes over, maar nog zonder succes. De Warmerhuizers bléven door hameren. Koomen mocht dan met een lange rush opluchting trach ten te brengen, er dreigde on weer voor de Wervershovers. Dreigde? Na 20 min. barsttte het nood weer volledig los. Als een kat zo lenig sprong Buiter naar een voorzet van de parmantige rechtsbuiten Jac. de Niis en met een koele knik joeg hij de bal in het doel (10). Drie minuten later presenteerde de grimmige midvoor opnieuw zijn visitekaar tje: volkomen ongedekt kreeg ltij een pass van ver uit de achter hoede en prompt benutte hij zijn kans. Volkomen van de kook waren de Wervershovers en daarom was het een wonder, dat juist nu de aalvlugge Bosman een tegenpunt scoorde, een tegenpunt, dat op slag de situatie veranderde. Keer op keer gleden gladde centers van de WW-binnenspelers naar hun medevoorwaartsen en net, toen iedere thuisclub-supporter er eens goed voor ging zitten, sloeg Buitei' opnieuw toe, meedogen loos. Hij sloeg Knijn in de sprint en daarna hoorde keeper Dekker waarschijnlijk alleen maar iets. (1—3). Vlak voor de thee buitte de- Zaterdag 6 en Zondag 7 Juni wordt wederom de jaarlijkse tweedaagse etappewedstrijd Ron de van IJselmeer voor amateurs verreden. Op de eerste dag wordt in Am sterdam Noord gestart voor een 240 km lang traject via de af sluitdijk naar Meppel. Op 7 Juni aanvaarden de renners de terug reis, die circa 170 km lang is. De aankomst is op de terreinen van het Olympisch stadion. De voetbalwedstrijd tussen Chili en Engeland, te Santiago ge speeld, is met 21 door de En gelsen gewonnen. Het was een matige partij voetbal. In de eerste helft werd niet ge- Volendam-SRC DCG-Vitesse RKAVIC-Volendam DEM-DCG SRC-RKAVIC VDO-DCG Geel Wit-RKAVIC DEM-VDO SRC-Geel Wit VDO-Vitesse Volendam-Geel Wit Vitesse-DEM Beslissingswedstrijden Volendam-RKAVIC 2—2 (Volendam gewonnen door beter doelgemiddelde) DEM-DCG 0—1 3—1 1—2 1—1 1—3 1—6 0—3 2—3 3—0 0—4 1—1 3—0 2—4 opende Taylor de score. Twintig minuten later maakte Lofthouse er met een prachtige kopbal 20 van Circa twaalf minuten voor het einde scoorden de gastheren scoord, maar spoedig na de thee het tegendoelpunt. Voor de vierde keer werden op het vrij-lastige circuit van Tolbert- Midwolde-Leek Zaterdagmiddag de reeds door alle junior-rijders van de K.N.M.V. gewaardeerde C.C.-races gehouden. Ook nu weer is het een geslaagd motorsportfestijn geworden, dat door ongeveer zesduizend toeschouwers is bijgewoond en hoewel de mensen wel licht graag wat meer strijd in de diverse klassen hadden willen zien, zal toch niemand ontevreden naar huis zijn gegaan. Want deze C.C.-races. die in het gehele Noorden en vooral in het Westerkwar tier reeds burgerrecht hebben verkregen, zijn toch een knus en gezellig motorsport-evenement, ondanks het feit, dat er geen senior rijders in uitkomen. De organisatie was perfect. Dokter de Vries en zijn mannen hadden letterlijk aan alles ge dacht en de enige die men wel licht had vergeten wasde pers. De voorlichting werd ver zorgd door de heer H. Kroes uit Wolvega, die onvermoeibaar was in het verslaan van de strijd, maar die er in het vervolg toch goed aan zal doen iets minder 't verloop van de strijd te volgen en iets meer te vertellen over rijder en machine. Van enige strijd is in de vierde klasse helaas geen sprake ge weest. In de 500 c.c.-lklasse leek het er aanvankelijk even op of er een moordend gevecht zou ontstaan tussen de Katwijker Guldemond op BMW en de favo riet C.H. van Burik op Norton, de rijder, die het vorige jaar de winnaar werd in de 350 c.c. klasse en toen met zijn 350 c.c.- maöhine in de 500 c.c.-fclasse bui tengewoon goed reed. Jammer genoeg ging dit ge vecht niet door. Guldemond kreeg in de adhtste ronde met schakel- moeilijkheden te kampen, waar door hij zich door v. Burik moest (Ingezonden) Waarde Sportvrienden. Met ontroering las ik in de courant van Zaterdag het over lijden van Henri Putter, de man, die vele iaren voorzitter is ge weest van de D.H.V.B. Toen in 1940 de fusie tussen de K.N.V.B. en de confessionele tot stand kwam. kreeg Putter een leidende functie in de afde ling Amsterdam van de K.N.V.B., waar hii in het belang van de Katholieke Sport ook veel goed werk heeft gedaan. Aan Putter is de Katholieke Snort ontzettend veel verschul digd en daarom wil ik de bestu ren van de R.K. Voetbalvereni gingen vragen hun waardering voor zijn werk te tonen door een H. Mis voor ziin zielerust op te laten dragen. J. LUIJCKX, Oud-bestuurslid van de Hoorn. D.H.V.B. De promotiecompetitie tussen Veendam, Oosterparkers en het Zaandamse Z.F.C. neemt a.s. Zon dag 31 Mei een aanvang met de wedstrijd VeendamZ.F.C. Op 7 Juni volgt dan Z.F.C.Ooster parkers en op 14 Juni Oosterpar kersVeendam. De tweede helft van de competitie wordt later in gedeeld. Tijdens athletiekwedstrijden te Watford in de buurt van Londen won Fannv Blankers-Koen de 80 meter horden in 11,4 sec. Zij ging met groot verschil (3 meter) als eerste over de eindstreep voor de Engelse Sheila Sewell. Fanny Blankers liet in haar heat 12,1 sec. voor zich afdrukken. zelfde snelvoetige nogmaals een misverstand tussen Knijn en kee per Dekker uit, zodat de Warmen huizers lachend met een 41 voorsprong de 'kleedkamer 'konden opzoeken. De tweede helft bracht een vol komen gewijzigd spelbeeld. Goed combinerend trok de thuisclub steeds ten aanval, wat na 3 min. al resulteerde in een vliegend doelpunt van Buis (2—4). Er leek toen nóg van alles mogelijk, vooral, daar Schouten het gevaar lijke Vios-speerpunt nu vrijwel geheel uitschakelde. De vloeiende combinaties strandden echter meestal op de „oude" Koot, of op keeper Jib. Mosch, ondanks het vooral nü brillante spel van rechtsbinnen Buis. De vijfde goal van de gasten, vlak voor tijd gescoord, was nog slechts een 'formaliteit (25), laten passeren en hoewel hij de strijd nog voortzette, kon hij de Apeldoorner toch niet meer be dreigen. Voor de aanvang van de 500 c.c.-race werd op het circuit een show van Ford-wagens gehouden De uitslagen waren: 125 c.c.-lklasse: 1. H. Heikens (Den Ham) op Eysin'k, tijd 36 min. 35.2 sec.; 2. H. Vogelzang (Assen) op DKW; 3. G. Duijkes (Amsterdam) op Eijsink; 4. C. v. Ewijdk (IJsselmuiden) op NSIT; 5. A. Snelders (Breda) op Eijsink 6. J. de Ridder (Amsterdam). De achtste ronde werd gereden door H. Heikens in 2.59.04. 250 c.c.-klasse: l.J. Muller (Amsterdam) op Rudige, tijd 37.03 2. A. Ananias (Hoogkerk) op Ex celsior; 3. S. J. Hulst (Gronin gen) op Velocette; 4. G. Visscher (Zwolle) op Velocette. Snelste ronde J. Muller in 2.46 min. 350 c.c.-lklasse: 1. C. Swart (Alkmaar) op Velocette, tijd 44.02.2; 2. F. J. Kostwinder (Rot terdam) op Triumph; 3. J. C. Bakker (Soesterberg) op AJS; 4. C. H. van Burik (Apeldoorn) op Norton. Snelste ronde: C. Swart in 2.31 min. 500 c.c.-klasse: 1. C. H. v. Bu rik (Apeldoorn) op Norton, tijd 43.57 min.; 2. C Guldemond (Kat wijk aan Zee) op BMW; 3. C Swart (Alkmaar) op 350 c.c. Ve locette; 4. W. van Dorrestem (Soesterberg op 350 c.c. AJS. De snelste ronde: C. H. van Burik in 2.28.2 min. De gemiddede snelheden van de winnaars werden niet bekend gemaakt. De Amsterdammer Daan de Groot, de beste Nederlandse troef in de Route de France - hij stond na de elfde en voorlaatste etappe nummer 2 in het algemeen klas sement heeft in de laatste etappe moeten opgeven. Niet om dat hij was leeggereden, of niet in vorm was, maar louter door pech. Tweemaal achter elkaar kreeg hij bandenpech en aange zien hij niet over een reserve band beschikte, en zijn volg wa gen was doorgereden naar de be voorrading, wachtte hij vergeefs op hulp. De Fransman Octavi won deze etappe na een solorit van 110 kilometer. Zijn landgenoot Bares Stevens (N.) 59.41.30. werd winnaar van de Ronde. De diverse uitslagen luiden: Het resultaat van de 11e etappe de voorlaatste van de route de France van Brive naar Pons over 198 km luidde: 1. Brun (Centraal Frankrijk) 5 uur, 37 min. 18 sec., gemiddeld 35,576 km/h. 2. Buitel (Normandië) z.t. 3. Lelli (Anjou) z.t. 10. D e Groot (Nederland) 5.43.50; 11. Van Roon (Nederland) 5.43.55. 59 renners waren gestart voor deze etappe, welke gekarakteri seerd zou kunnen worden met „etappe van de hitte". Klassement van 12e etappe: 1. Ottavi (Fr.) 145 km in 4.02.46; 2. Gnoinski (Fr.) 4.05.10; 3. Mi chel Tombelaine (Fr.) 4.06.22; 15. Leo Stevens (Ned.) 4.10.55; 48. Van 't Hof (Ned.) 4.13.0; 49. Van Roon (Ned.) z.t. Het eindklassement: 1. Bares (Fr.) 59.10.42; 2. Des met (B.) 59.13.43: 3. Bertolotti (Fr.) 59.18.33; 4. Huyghe (Fr.) 59.18.59; 5. Lowie (B.) 59.20.48; 12. Van Roon (N.) 59.33.43; 13. Van 't Hof (N.) 59.33.48; 16. Leo Tijdens de Pinksterdagen zijn er vele paardencourses geweest. Hieronder volgen in het kort de uitslagen. Prijs van den Ham, afstand 2040 m: 1. Qwiek Karei (J. Bosch) 3.19.1 1.37.6; 2. Princess Hollyrood; 3. Paulien TA. Tot w. 1,70, pl. 1.20 1,40 en 2,20; gek. 6,70, cov. 4,60. Prijs van den Horn, afstand 1640 m: le heat: 1. Quick Hor sey (K. J. van Gosliga) 2.30.6, 1.31.8; 2. Majoor Scott B; 3. O. Beatrix. Tot. w. f 5,70; pl. 3, 4,30; gek. 28,80; cov. 6,80. 2e heat: 1. Quick Horsey (J.K. van Gosliga) 2.33.6 1.33.7. Tot. w. 2,50. Prijs van Aduard, afstand 2120 meter: 1. Oda (P. Kramer) 3,10 1.29.6; 2. Or de Casindra; 3. Meerkol S. Tot. w. 2,30 1,70 1,80 gek. f 6 cov. 4,10. Totale omzet f 7.569,50. COURSES Openingsprijs. Afstand 1740 meter. 1. Princess Hollyrood (R. E. Elema). tiid 2.54.5, km-tiid 1.40.3; 2. Peter Gregor: 3. Pol- lyTot.: w. J2.70. pl. ƒ1.50. ƒ2.30. Olga Pluto-priis. Afstand 2220 meter. 1. Oda (P. Kramer), tud 3.27.8, km-tiid 1.31.9; 2. O Bea trix; 3. Marum's Gregor. Tot.: w. ƒ2.10, pl. ƒ1.30. ƒ1.60 Madame B-priis. Afstand 1740 meter. 1. Quicklooper (H. Ma ring). tiid 2.43.8. km-tiid 1.34.1: 2 Quick Horsev: 3. Promotor O. Tot.: w. ƒ2.30. pl. 1.50 ƒ1.60 Notekraker S-prijs. Afstand 1650 meter. Eerste heat: 1. Mien- tie O (A. v. d. Veen, tiid 2.43.6. km-tiid 1.38.00: 2. Nevada L: 3 Oscar. In dit nummer liep Nevada L buiten weddenschappen. Tot.: w. ƒ1.60. pl. ƒ2.10 ƒ1.80. Tweede heat: 1. Majoor Scott (G. S. Hamming), tiid 2.35.8, km-tiid 1.32.2: Mientie O: 3. Os- CaTot.: w. ƒ7.00. pl. 2.30 ƒ1.40 Derde heat: 1. Maioor Scott (Advertentie) UITZONDERLIJKE WILDHEID VOORKOHT ELK IRRITEREND EFFECT. R.C.H. is in I A eindelijk kampioen geworden, ook al kon het tegen Sneek niet verder komen dan een gelijk spel. V.S.V. namelijk was zo vriendelijk, beide punten aan Frisia te laten. Overigens een prachtige prestatie van de Leeuwar ders. Trouwens, bok het resultaat van Sneek mocht er zijn. Dat de strijd onderaan nu nóg spannender is geworden, be wijst de stand. Overigens zijn er nog niet veel beslissingen gevallen. Alleen Theole in afd. C is het kind van de reke ning geworden door een puntendeling met H.B.S. De andere Tielse club, T.E.C., mag, nu het A.D.O. met een nederlaag huiswaarts gezonden heeft nog een klein beetje hoop koesteren. In afdeling B wonnen Heerenveen en Vitesse allebei, zodat de laatste Zondag de beslissing moet brengen. (Of niet!) De titelstrijd in I D gaat nu uitsluitend tussen P.S.V. en Eindhoven en in I C bleef Willem II koploper Sparta dapper volgen. 1ste klasse A AjaxDOS 23 VSVFrisia 23 HeraclesGVAV 41 RCH—Sneek 3—3 (RCH kampioen) EDOWageningen 00 NECZwolse Boys 24 Ensch. Boys—De Volew. 14 lste klasse A RCH 24 15 6 VSV 24 Ajax 25 EDO 25 Wageningen 24 DOS 25 Heracles 24 Ensch. Boys 25 GVAV 24 NEC 24 Sneek 24 De Volew. 25 Zwolse Boys 25 Frisia 24 12 6 12 6 10 7 6 14 12 2 6 7 8 4 11 8 10 10 10 10 14 13 12 36 30 30 27 26 26 25 24 23 21 20 19 18 17 lste klasse B DWSEnschede AchillesVitesse A V OVVHaarlem HeerenveenGo Ahead Be Quick't Gooi LeeuwardenStormv. ElinkwijkBlauw Wit lste klasse B Vitesse 25 15 4 6 25 15 4 6 25 14 4 7 25 12 8 5 25 12 6 7 25 11 4 10 25 11 3 11 25 10 4 11 25 9 5 11 25 8 7 10 25 8 6 11 25 8 6 11 25 4 6 15 25 2 5 18 lste klasse C SpartaJuliana BW—Sittardia HBS—Theole 5—1 uitgesteld 2—2 BrabantiaSVV LongaWillem II VVV—MVV EmmaExcelsior Sparta Willem II Excelsior SVV VVV MVV Sittardia Emma Longa SW Brabantia Juliana HBS Theole (Theole degradeert klasse C 25 17 4 4 25 16 5 4 25 13 6 6 24 12 6 6 25 11 7 7 25 10 8 7 24 10 3 11 25 9 5 11 25 11 1 13 25 10 1 14 25 9 1 15 25 5 7 13 25 6 4 14 25 4 4 17 6—2 0—2 3—1 0—2 38 37 32 30 29 28 23 23 23 21 19 17 16 12 Haarlem Enschede DWS Elinkwijk 't Gooi AGOVV Be Quick Go Ahead Achilles lste klasse D FeyenoordNOAD LimburgiaPSV DHC—RBC TEC—ADO Mauri tsEindhoven Bleij erheideXerxes lste klasse D PSV 25 15 5 Eindhoven 24 14 ADO 25 12 Bleyerheide 24 11 Feyenoord 25 9 Limburgia 26 NAC 24 Herm.-DVS 24 RBC Xerxes DHC Noad Maurits TEC 25 25 25 25 25 25 10 9 8 10 7 9 7 6 5—1 0—1 0—2 3—1 3—5 1—3 3—1 34 34 32 32 30 26 25 24 23 23 22 22 14 9 1—0 0—1 0—0 5—2 0—4 8—1 35 33 30 28 26 25 23 23 22 22 22 21 19 17 Hockey heren: Venlo 5 4 1 HHYC 5 3 1 Meppel 5 10 DKS 5 02 5 7 7 8 10 10 9 13 10 12 11 12 14 0 1 4 (G. S. Hamming), tiid 2.36.8. km-tijd 1.32.8: 2. Mientie O: 3. Osemoraan. Tot.: w. ƒ2.80. pl. ƒ1.30 ƒ1.50. Over Again-priis. Afstand 2220 meter. 1. O Mc.Gregor (A. T. v. d Veen), tiid 3.23.4. km-tiid 1.32.5; 2. Meerkol S: 3. New Spencer. Tot.: w. ƒ6.70. pl. ƒ1.80 .f 1 70 en 1.80. Totaiisator omzet is niet be kend. Kampen prijs. Afstand: 1780 m. 1. Ren tinus (J. de Vlieger) tijd 2.47.7, km tijd 1.35.3; 2. Quant a Moi. Tot.: w. fl.40, plaats cfl.20, fl.80, f 1.60. Gek. f6.—, cov. f7.20. Enschede-prijs. Afstand: 2200' m. 1. Oosting's Lieveling (A. A. Borst) tijd 3.11.6. km. tijd 1.27.1; 2. Overste v. Resena; 3. Nelson. Tot.: w. f4.40; pl. fl.60, fl.90, f2.10; gek. f7.90, cov. f6.90 Hengelo-prijs. Afstand: 21.00 m. 1. Peter Chestnut (J. Bakker) tijd 3.06.5, km. tijd 1.28; 2. O. William P: 3. Parel Holland C. Tot.: w. f7.70 (stal); pl. f3.30, f2.70, f2.60. Gek.: f13.40; cov. f5.50. Grote Pinkster-l-prijs. Afstand 1620 m. 1. Over again (M. Roze- ma) tijd 2.14.3, km. tijd 1.21.9; 2. Marry Simons; 3. Miss A. Tot.: w. f2.10; pl.: fl.30, fl.80; gek f3.30; cov. f2.70. Grote Pinkster-2-prijs. Afstand: 1620 m. 1. Leo Axkit (J. Wage naar) tijd 2.16.2, km. tijd 1.24; 2. Norton Williams; 3. Karei Pluto. Tot.: w. f3.—; pl. fl.90, fl.80; gek. f6.cov.: f3.10. Finale Grote Pinkster-prijs. Afstand: 2040 m. 1. Over again (M. Rozema) tijd 2.50.3, km tijd 1.22.7; 2. Norton Williams; 3. Marry Simons. Tot.: w. fl.80; pl. fl.30, f 1.20, f 1.50; gek. f2.90; cov f2.60. Deventer-prijs. Afstand: 1780 m. 1. Roland (P. A. Strooper) tijd 2.45.7, km tijd 1.32.1; 2. Ria Kitty; 3. Ria B. H.. Tot.: w. fl.30; pl. fl.10, fl.40; gek. f3.10; cov. f2.80. Zwolle-prijs. Afstand: 2600 m. 1. Nellie's Tjamme W. B. (T K. Anema) tijd 3.47, km tijd 1.2 3; 2. Meta Dynamic; 3. Petronel Spencer. Tot.: w. f9.pl. f3.30, f5.90; gek. f57.50; cov. f5.10. Totaiisator omzet: f77.481. Openingsprijs, afstand 1900 me ter: 1. Quick Karei, J. Bosch 3.10.6, 1.39.3; 2. Qui Peter; 3. Perle d'amour. Tot .w. 2.80; pl. 1.70, 5.90. ,a*n Heerenveenprijs, afstand 1640 meter. Finale: 1. Milly Dynamic, D. Lagéweg 3.35.5, 1.34,9; 2. Ma- rums Gregor; 3. O Mc Gregor. Tot. w. 3.60; pl. 1.50, 1.60. Wolvegaprijs, afstand 2220 me ter: 1. Nevada, L. D. Lageweg 3 46, 1.40 (buiten weddenschap); 2. Nelly Major; 3. O Beatrix J. Bosch. Tot. w. 9.30; pl. 1.70, 2.20, 1.70. Totaiisator omzet: f 8.939, Toekomst prijs, afstand 1900 m. 1 Ronald (J. de Vlieger) 2 48^6 1.29.7; 2 Peter Snel; 3 Rudolf G. Tot.: w. f3.30. pl. f 1-10 f 1.10 f 1.10, gek. f6.20, cov. f3.40. Garde-prijs, afstand 2100 m. 1 Quicksilver S (H. C. ten Hagen) 3.05.2 1.28.2; 2 Postduifje K; 3 Quita Scott. Tot.: w. f 1.90, pl. f60 f 5.50 f4.70. gek. f4.20, cov. f38.40. c Pinkster stayers-prijs, afstand 2700 m. 1 Mackinley (W. H. Geer- sen) 3.46.6 1.22.1; 2 Pelikaan S; 3 Olivier B. Tot.: w. fl.80, pl. fl.40 f2.40. gek. f3.90, cov f2.80. Cavalerie-prijs, afstand 2100 m. 1 Pomona (M. Vergay) 3.04,1 1.27.1; 2 Query Hanover; 3 Nan nie Gregor. Tot.: w. f 4.90, pl. f 1.60 f2.30 f2.40. gek. f7.70, cov. f 11.70. Officieren-prijs, afstand 2100 m. 1 O Marijke (Ph. Knijnenburg) 2.58.7 1.24.3; 2 Octavianus K; 3 Martini Spencer. Tot.: w. f 6.30, pl. f2.40 f5.20 f4.80, gek. f9.—, cov f 13.90. Utopiaprijs. afstand 1600 m. 1 Etoile du Nord (A. W. van Dijk) tijd 1.48; 2 Aquavit; 3 Cleone. Tot.: w. f 1.90, pl. f 1.40 f 1.90, gek. f6.50. cov. f3.90. Admiraal Togo-prijs, afstand 2000 m. 1 Britoly (F Delbrassin- ne) tijd 2.12.2: 2 Rendez-vous; 3 Taxiol. Tot.: w. f2.70, pl. f 1.70 f 2.30, gek 7.70, cov. f 3.30. Vert Buisson-prijs, afstand 900 m. 1 Margriet (A. A. M. Pije) ted 0.57.8; 2 Dream Star; 3 Sunrise. Tot.: w. f25.—, pl. f5.40 f2.80 f 2.gek. f 17.cov. f 9. Totale omzet f83.166.50 Gerard Scholtz is tandarts van beroep. Hij is 24 iaar oud en woont in Wenen. Scholtz houdt van zwemmen en heeft zich ge specialiseerd op de lange afstand. Met liften is Scholtz van Wenen over Zuerich en Parijs naar Ca lais gekomen. Hij wacht nu op een goede gelegenheid om het Kanaal over te zwemmen. Belai Gaarne ho genover o dat men c tiek en landspolit verwarren, reken opinie van ander ook onder onze h verschillende red de stembus van 1 de raadsverkiez stem willen benu mening te geven gemene politieke algemene staatki houdingen. Well P.v.d.A. pleit werkgelegenheid, geleden was het aanhangig, om belasting voor ee\ tal artikelen te h dat dit de afzet port!) ernstig blee len. Dat dit gel was te voren vo> P.v.d.A. had ooi ernstige bezwarer belastingverlaging was de woordvoe K.V.P.-fractie, dl vóór was, omdat rief de vraag nac kelen sterk benat was schade voor centen, voor de ha de werknemers i ches. De verlagin< de schatkist voi offer van 20 mil lopig. Want de nu verhoogde vraag i trokken economis en ook de schatkis weer ten goede, bedrijfsleven zal verlichting voelen tere noodzaak va dit zware tarief niet meer aanwez vervallen van noodzaak moge n spoedigste gevolc, voor de verdere zake belasting-vet Ee In verbanc mag nog et dacht geves\ op het „belastingpi het midden- en l dat dezer dagen c is. Het is afkoms gezamenlijke drü standsbonden en J lijk beschouwd i een nadere uitwt het middenstandsp de K.V.P.die re deed blijken, dat ging van de belang grote en belangr (in het kader van meen belang) haar hart ligt. De do lijst van de Parti indrukwekkend gei af! Wij weten, dat ciële structuur va' den- en kleinbet moeilijkheden onde door de fiscale pol prijzenpolitiek. T invoering van j singsmaatregelen K.V.P. zich verzet, politiek wordt nu r om met argus-oge om de ontwikkelin heden van het be ook voor de middet meer te remmen, r mogelijk te bevorc betering van de kn weerstandsvermoge midden- en kleit zonder twijfel ook meen belang te Daarom moei er ai worden, dat ook de van eigen vermoge terne financierin winst, weer ruimer en en dit kan, ah ling van de belast daarmee rekening Omze De fiscale pt ons land geli een legkaart, vooral in onderd niettemin voor de nen zeer belangrijk passen en meten, veel tijd en energit wordt. Toegegeven lossing van het probleem een int. zaak is, vraagt mer lijk ook in 'het Program van de M nu weer gebeurt) u 'iet nu toch zit me stelling van de omz> «oor de detailhand- dadelijk- valt het o; ambacht dan nog deze belangrijke te ming profiteert. Aa gelijkheid daartoe 1 gedokterd. Het K.V. lid drs. Janssen he dagen een pleidooi voor een meer algei ziening van het o: t'ngprobleem, dat langstelling verdient

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 4