De K.V.P. weer de grootste partij Alkmaars nieuwe raadsleden K.V.P. IS TEVREDEN P.v.d.A. ziel zich als overwinn s Vier raadsverkiezingen in cijfers Uitslag Gemeenteraadsverkiezing Alkmaar 222 stemmen te kort voor de elfde zetel Dank aan onze medewerkers A trenda A.R. en C.ELU. j uichen De raadsfractie van de K.V.P. De V.V.D.-ers in de raad De fractie van de P.v.d.A. De Prot.-Chr. raadsleden DONDERDAG 28 MEI 1953 Pigina 3 ALKMAAR Met 500 stemmen meer dan de P.v.d.A. heeft de K.V.P. in Alkmaar weer haar positie van de grootste politieke partij heroverd, die zij in 1952 aan de P.v.d.A. had moeten afstaan. Het is alleen maar jam mer, dat deze 500 stemmen ons niet de zo begeerde 11e zetel bezorgden; daarvoor kwam de K.V.P. 222 stem men te kort. En toch had die 11e zetel er moeten komen, omdat de verhoudingen in de raad er niet op verbeterd zijn. Aan de ene kant de KVP en Prot. Clhr. met 10 en 3 is 13 ze tels, aan de andere kant de P. v. d. A. en de VVD eveneens met 10 en 3 is 13 zetels. Daartussenin zit de laatstovergefoleven Commu nist heerlijk cup de wip. De com munist heeft echter zijn ene zetel zeer duur betaald; n.l. met 1360 stemmen. De P. v.d. A. heeft het meeste geluik gehad bij de zetel verdeling, doordat haar 2de ge middelde van 722 stemmen groter was dan 't l?te gemiddelde van de CPN van 680 stemmen. Na de P. v.d. A. had de KVP een gemiddeld aantal stemmen van 772 st. per zetel; de Prot. Chr. van 787 st. per zetel, de VVD van 809 st. per zetel. Dank zij het verlies van de CPN kwam de P. v.d. A. op 10 zetels. Vergeleken met de Twee de Kamerverkiezingen gingen zij in stemmen en percentage achter uit, doch vergeleken met de ge meenteraadsverkiezingen van 1949 vooruit. Zij heeft d'us niet veel last gehad van de oud-partijigeno- ten, de heren Eriks en Bonsema, die," zoals te verwachten was, niet aan een zetel toekwamen. Om op de KVP terug te komen: die ging, vergeleken met de Twee de Kamerverkiezingen van 1952 bijna 1000 stemmen vooruit; in percentage van 31.1 tot 35.5 Wij kunnen dus veilig aanne men, dat heel wat stemmen, die in '52 naar Weiter en de P. v.d. A. gingen weer aan de KVP kwa men. Het aantal Katih. kiezers ligt naar een insider ons vertelde, be langrijk boven de 8000, zodat de 11de zetel toch binnen ons bereik heeft gelegen. Wij zullen er van nu af aan voor moeten werken, dat die 11de zetel over 5 jaar bereikt zal worden. De KVP-fractie verliest door dat de 11de zetel niet behaald werd de heer Woldendorp; en dat is jammer. Hij behaalde wel 311 voorkeurstemmen, doch dit aantal was te weinig om 'n voor keurzetel te behalen. Met hem ke ren ook de heren De Boer en v. d. Berg niet in de raad terug. Vier nieuwe figuren doen als lid van de KVP-fractie hun intrede in de raad. Laten wij hopen, dat ALKMAAR Dank zij onze vele medewerkers is onze verkie- zingsdienst uitstekend verlopen. Op alle 28 stembureaux verscheen om 5 uur gistermiddag een on zer medewerkers, om de uitslag te noteren. Allen kwamen met bekwame spoed naar de Stenenbrug, waar ons redactiebureau voor deze avond was ondergebracht in een tapissière van de fa. Jac. Koop. Daar was het een kwestie van tellen en rekenen en toen het laatste stembureau binnen was, was de totaal-uitslag met zetel verdeling spoedig bekend. Via de geluidsinstallatie van Ko Bot- temanne werden de uitslagen rondgebazuind, afgewisseld met een stukje muziek. Successievelijk groeide het aantal borden met uitslagen van buitengemeenten. Ons tijdelijk redactiebureau was aangesloten op het telefoonnet, waarvoor wij de medewerking ontvingen van de fa. Dorresteijn op de Mient. Van de fa. Kiebert werd medewerking verkregen voor de verlichting en de fa. Nic. Heijnis voor de uitvoering van het geheel. Namens de redactie brengen wij al onze medewerkers dank voor hun hulp, waardoor wij de uitsla gen zo spoedig konden pubiice- dit een versterking van de fractie betekent. De Prot. Chr. hebben de vrucht van hun samengaan geoogst en de 3de zetel behaald. De VVD zal met het behoud van de 3de zetel wel zeer tevreden zijn. De nieuwe raad telt thans vier dames, 2 van de P. v.d. A., 1 van de KVP en 1 van de VVD. Het nieuwe geluid van de oude Bonsema zullen wij in de raaa niet horen. Gelukkig komen er andere nieuwe geluiden te be luisteren. Slechts 5 der kiezers was niet opgekomen, zodat gecon cludeerd mag worden, dat de op komst goed is geweest. Behalve de heer Woldendorp, kregen odk de heren Zandbergen en Nagengast voorkeurstemmen, n.l. 878 en 234. Dit was een ge volg van het feit, dat de Kath. arbeiders een circulaire hadden ontvangen, waarin zij werden op gewekt op de voorzitter van de KAB te stemmen; de Kath. MidL denstanders kregen daags daarna een opwekking om op hun caa- didaat, de heer Nagengast te stem men. Beide groepen waren be vreesd, dat hun candidaat niet in de raad zou komen tengevolge van de actie om de heer Wol dendorp met voorkeurstemmen in de raad te brengen. Zoals wij reeds zeiden, kwam de KVP ca. 222 stemmen te kort om de 11de zetel, die van de heer Wolden dorp te behalen. In de komende dagen zal er wellicht nog aanleiding zijn de verkiezingsuitslag aan een nadere beschouwing te onderwerpen. ALKMAAR - Van de nieuwe raadsleden behoren er vier tot de K.V.P. De heer Fr. A. H. OTTEN (K. V.P.) werd 6 December 1903 te Hoorn geboren, waar zijn vader Hoofd der Parochiale Jongens school was. Na de lagere school kreeg hij een gymnasiale oplei ding, waarna hij in 1926 zijn jour nalistieke loopbaan begon als volontair bij het Noordhollands Dagblad. In hetzelfde jaar volgde zijn aanstelling als redacteur-ver slaggever aan dit blad. Toen in 1936 mede door zijn toedoen in Den Helder een katholiek dagblad „De Noorderpost" verscheen, werd hij daarvan chef-redacteur. Reeds in het voorjaar van 1940 werd dit blad door de bezetter opgeheven. Gedurende de oorlogs jaren was de heer Otten niet in de journalistiek werkzaam, doch toen na de bevrijding het Noord hollands Dagblad in een nieuwe combinatie weer verscheen, werd hij door de nieuwe directie aan gezocht de redactionele leiding voor het rayon Alkmaar op zich te nemen. Door zijn taak als raadsverslag- gever en -overzichtschrijver is hij geen oningewijde in de zaken van de gemeenteraad. De heer Otten is voorts be stuurslid van de Vereniging voor Vreemdelingenverkeer Alcmaria V.V.V., van „Schola Publica" en van de Vereniging van de Vrien den van het Stedelijk Museum. Als lid van de pers- en propa- gandacommissie verleende hij voorts medewerking aan verschil lende organisaties, zoals de 8- Octobervereniging, het Rode Kruis, de Braderie, R.K. A.F.C., de V.V.V. enz. De heer P. J. NAGENGAST (K.V.P.) werd geboren 29 Octo ber 1907 te Vries (Dr.), waar zijn vader hereboer was. In 1914 kwam hij naar Schagen, waar hij in het typografenvak werkzaam was bij de fa. Plukker. Na enige tijd kwam hij naar Alkmaar bij de fa. Van Putten Oortmeyer en later bij zijn vader, toen deze alhier een bedrijf stichtte. Zijn volledige typografen-opleiding genoot hij bij de Drukkerij De Spaarnestad te Haarlem en Het Klaverblad te Den Haag. In 1936 vestigde hij zich te Castricum, waar hij een drukkerij stichtte en het Nieuwsblad van Castricum uitgaf, een tweemaal per week verschijnend locaal blad, waar van hij ook de redactie voerde. In Castricum, waar hij ook een actieve rol speelde in het verzet hij was o.a. de enige inwoner, die zoengeld moest betalen bleef hij tot 1943; hij moest toen onderduiken en vestigde zich te Alkmaar, waar hij 7 Sept. 1946 een modern geoutilleerd druk- kersbedrijf stichtte, dat geopend werd door weth. van Slingerland. In Augustus 1949 vierde dit be drijf zijn ^'/a-jarig jubileum. De heer Nagengast is lid van het districtbestuur van de Ver. van Drukkerspatroons voor Alkmaar en omgeving, heeft ook zitting in de Leerlingencommissie van deze organisatie en in het bestuur van de Kath. Grafische Bond voor het District Noord-Holland. Ver- Alkmaar van de Ned. R. K. Mid denstandsbeweging. De heer J. J. ZANDBERGEN (K.V.P.) werd 22 November 1913 te Haarlem geboren, waar hij na de lagere school de Middelbaar Technische School bezocht, afd. Electro-techniek. Hij behaalde het diploma Electro-techniek, ra dio-techniek en radio-telegrafie. Na drie jaar bij Philips werk zaam te zijn geweest op de afd. bouw radiozenders, kwam de hr. Zandbergen bij de Luchtvaart dienst, waar hij het toezicht had op de vliegtuigzenders. Na in 1940 te zijn gemobiliseerd, kwam hij als radio-instructeur naar Rot terdam. waar hij de oorlogsdagen meemaakte. Na de capitulatie werd hij te werk gesteld bij de Ned. Radio Unie, doch al spoe dig werd hij (wegens sabotage) ontslagen. In 1942 kwam hij bij de P.T.T. als chef van de con troledienst voor de radio in de Provincie Noord-Holland, welke functie hij thans nog bekleedt. Sinds 1941 nam hij actief deel aan het verzet en vele jaren be diende hij voor de inlichtingen dienst de geheime zender, welke o.m. in het St. Elisabetziekenhuis was opgesteld. De heer Zandbergen is be stuurslid van de afd. Alkmaar van de R.K. Bond voor Over heidspersoneel „St. Paulus" en werd in 1951 gekozen in het da gelijks bestuur van de Kath. Arbeidersbeweging alhier; vorig jaar volgde hij de heer van Jaars veld op als voorzitter van de Alkmaarse K.A.B. Hij is voorts lid van het Dage lijks Bestuur van de Raad van Overleg voor de R.K. Stands organisaties (het zgn. Koepel- comité) en secretaris van de Plaatselijke Raad van Overleg voor de Vakcentrales. De heer F. F. SPIEKERMANN (K.V.P.) is de Benjamin van de Raad; hij is een geboren Alk maarder en aanschouwde 3 Jan. 1921 alhier het levenslicht. Na de lagere school bezocht hij de ULO en de Handelsavondschool; hij behaalde diverse practijk-diplo- ma's, was 8 jaar werkzaam op een handelskantoor en daarna 8 jaar eerste assistent op een ac countantskantoor alhier. Hij ves tigde zich in Februari van dit jaar zelfstandig als belastingcon sulent. Hij is penningmeester van de R.K. Middenstandsschool, was bestuurslid van de K.J.M.V., is financieel adviseur van de R.K. Gezinszorg en voorzitter van de R.K. toneelvereniging Cantecleer. Zijn belangstelling gaat uiteraard uit haar financiële, fiscale en economische aangelegenheden. Met mevrouw M. R. G. SLOOF- DOORNBOS (P.v.d.A.) doet een nieuw vrouwelijk lid haar intrede in de Raad; zij is na de heer Spie- kermann wel het jongste raadslid. Zij werd 28 Mei 1918 te Hoorn geboren en kwam eerst in Juli 1951 naar Alkmaar. Voordien woonde zij jaren in de plattelandsgemeente Sint Maarten, waar haar man enige jaren wet houder en gemeente-ontvanger was. Mevr. Sloof studeerde aan vankelijk gemeente-administratie en was ook drie jaar werkzaam DONDERDAG 28 MEI Bioscopen: REX: Cuba Cabana CINEMA AMERICAIN: The Greatest show on earth HARMONIE: Das Land des Lachelns VICTORIA: Faust en de Dui vel (18 j.). APOTHEKEN: Van heden avond zes uur af voor spoedgevallen te bereiken Apotheek Hartona van Ark, Langestraat 1: Apotheker J. v.d. Mark ST DOMINICUSKERK 7.30 u.: In kader van „Waar gaan we heen" voor jongens en meis jes gezamenlijk lezing over: „De Moeder der Schone Liefde". KATH. MIL. TEHUIS 8 uur: Vergadering „Goed Wonen". ren. REDACTIE N.H.D. der is hij bestuurslid van de afd. op een plattelandsgemeente in de AANTAL STEMMEN PERCENTAGES AANTAL ZETELS 1953 1949 1952 1953 1949 1952 1953 1949 K.V.P. 7724 7267 6745 35.5 36 31.1 10 9 P.v.d.A. 7223 6618 7617 33.2 32.8 35.1 10 9 V.V.D. 2427 2233 2388 11.1 11 11 3 3 A.R. C.H.U. 2361 2362 2325 10.8 11.7 10.6 3 2 C.P.N. 1360 1727 1600 6.3 8.5 7.3 1 2 V.D.B. 223 (in '39: 1892) 1 (in '39 11) 0 ('39: 3) Alg. Belang 457 (in '39: 964) 2.1 (in '39 6) 0 ('39: 1) 27 25 Geldige stemmen Aantal kiezers Uitgebracht Van onwaarde Kiesdeler 21775 23478 22272 487 806 20207 22393 20753 546 808 21770 in 1939: 16137 23294 22096 326 in 1939: 768 omgeving van Hoorn. Door haar huwelijk met de heer Sloof, die thans chef van de afd. Landbouw en emigratie is aan het G.A.B., zette zij haar studie niet voort. In Sint Maarten was zij presi dente van de afd. der Plattelands vrouwenvereniging. Mevr. A. KOSTER-SCHOUW (P.v.d.A.) werd op 22 Februari 1909 te Amsterdam geboren. Tot haar zestiende jaar woonde zij in de hoofdstad; zij bezocht er na de lagere school de H.B.S. doch de laatste cursussen en het eindexa men maakte Mevr. Koster in Alk maar, w^ar zij, na het behalen van haar diploma gedurende der tien jaar werkzaam was op het Accountantskantoor Pisart. Zij is lid van diverse socialistische ver enigingen en vertegenwoordigde de P.v.d.A. in de raad sinds de laatste begrotingsbehandeling. De onderwerpen, die vooral haar be langstelling opwekken, zijn wo ningbouw en onderwijzsaken. De heer A. J. C. HUISMAN (A.R.) beweegt zich speciaal op het terrein van de maatschappe lijke zorg. Geheel zijn activiteit is in de jaren, zolang hij reeds in allerlei sociale verenigingen en lichamen zitting heeft, daarop ge richt geweest. Hij bracht zijn jeugdjaren door in Zaandam, waar hij op 18 Maart 1907 werd geboren. Enkele jaren studie aan de M.U.L.O. moesten door om standigheden en ziekte worden afgebroken en op zeer jeugdige leeftijd begaf hij zich in de hout handel, o.a. in De Zaan en te Den Haag. Sindt 23 jaar is de heer Huisman werkzaam bij de Fa. Meijboom, waarvan hij thans medefirmant is. Voorts is de heer Huisman Diaken van de Gere formeerde Kerk, bestuurslid van de Sociale Raad, heeft zitting in de gemeentelijke commissie welke de bouw van een nieuw tehuis voor Ouden van Dagen voorbe reidt, lid van het Prov. Comité voor Maatschappelijke Zorg en mede-oprichter en bestuurslid van de opleidingsschool voor gezins verzorgsters (Geref.) te Amster dam. Lange tijd is de heer Huis man voorzitter geweest van de Geref. Gezinszorg. Voorts heeft hij nog in tal van andere sociale corporaties zitting. Sinds vier jaar woont de heer Huisman in Alk maar, waar' hij door zijn werk zaamheden en zijn vele functies een bekende en algemeen gewaar deerde figuur is geworden. Al zijn vrije tijd besteedt hij aan het maatschappelijk werk, waarvan de raad in hem een warm voor stander zal vinden. ALKMAAR. Onmiddellijk na de stembusuitslag zijn de kiesver enigingen op verschillende pun ten in Alkmaar bijeengekomen, ter bespreking van de uitslag. De K.V.P. kwam bijeen in Het Gul den Vlies. Men was dankbaar, doch niet voldaan, zoals het een groep van personen betaamt, die genoeg zelfcritiek heeftDe K.V.P. is als grootste partij uit de bus gekomen: waren er 223 stem men meer op de K.V.P. uitge bracht, dan zou de partij zich II zetels verworven hebben. Dank baar is geconstateerd, dat geest verwanten van de K.N.P. nage noeg allen op de K.V.P. hebben gestemd. De heer de Zeeuw, voorzitter van de afdeling Alkmaar, maakte de definitieve uitslag bekend, heette de nieuwe leden in de raad welkom en dankte de uit- tredenden voor hun activiteiten en hun uitstekende adviezen. De heer van Slingerland, wethouder van Financiën, hamerde er op, dat leden van de partij, kiezers en eigenlijk geheel het katholieke publiek meer belangstelling die nen op te brengen voor hetgeen de raad en de partij verrichten. Deze moeten zich moreel en fi nancieel gesteund weten in hun arbeid. Hij sprak zich daarom bijvoorbeeld uit voor fondsvor ming ter propaganda voor de vol gende verkiezingsronde. Ten aan zien van de toekomst, wilde de heer van Slingerland nog niet veel zeggen. Over continuering van de rooms-rode samenwerking kon hij zich niet uitlaten, alhoewel hij een meerderheid van K.V.P. met Prot. Chr. van 16 een zwakke meerderheid noemde en hij voor zich op het standpunt stond, dat een bredere basis de meeste steun biedt. De heer Venneker, fractievoor zitter van de K.V.P., legde er de nadruk op, dat de K.V.P. gezien het stemmenaantal, een partij is, die in Alkmaar wel degelijk iets heeft te vertellen. Dat brengt ook grote verant woordelijkheid met zich mee. Ook z.i. moest meer contact tot stand gebracht worden tussen fractie, kiezers en leden van de partij. Een rooms-rode samenwerking vond hij principieel niet onaan vaardbaar, hoewel hij moest con stateren, dat de P.v.d.A. in het verleden tot tenminste twee grote teleurstellingen aanleiding haü gegeven. De heer Leesberg, wethouder van de Bedrijven, gaf nog eens een recapitulatie van hetgeen er in de fractie en in het college aan arbeid was verricht en hield een ideologische beschouwing omt^nt hetgeen er in de komende jaren weer te wachten staat. Bij de Partij van de Arbeid in Het Wapen van Heemskerk heer ste een, soort van overwinnings roes. De voorzitter van de partij, de heer de Jong, was van me ning, dat de rooms-rode samen werking wel gehandhaafd moest blijven, omdat beide partijen er C. v. Slingerland Mr. A. M. Leesberg Fr. A. H. Often C. Venneker C. H. A. de Zeeuw I. Vleugel toe waren gedwongen. De heer Coerts, wethouder van Sociale Zaken, zei, dat de winst van deze verkiezingen was gegaan naar de K.V.P. en de Prot. Chr. groepen. De K.V.P. wenste zich een twee ling, waarvan de P.v.d.A. „het meisje" heeft gekregen.... Het kiezerscorps, aldus de wethouder, heeft het goed gezien, dat tussen de V.V.D. en de P.v.d.A. geen plaats is voor andere politieke partijen, zoals V.D.B. en Gem. Belang. Wat de samenwerking rooms-rood aangaat, de heer Coerts zei, dat de besprekingen wel weer in die richting zullen moeten gaan. Op de wijze, waarop de K.V.P. critiek heeft geoefend op de P.v.d.A., had hij geen en kele critiek, wel echter op die van de heer Hoytink, die „de partij heeft afgebroken en de heer Bakker in de hoek heeft ge drukt. Dat was ver beneden peil, zoals in Alkmaar nog niet is voor gekomen". Meer wilde hij daar van niet zeggen: het antwoord aan de heer Hoytink in de Alkm. Crt was duidelijk genoeg. In de kringen van de A.R. en de C.H.U. heerste dankbaarheid, omdat de nieuwe coalitie een derde zetel heeft opgeleverd, die de fractie der twee partijen ge zamenlijk groot genoeg heeft ge maakt, om zelfstandig een motie te kunnen indienen. De heer Hoytink achtte het nodig, dat de rooms-rode samen- erking in Alkmaar verdwijnt, ij was er voor zich van over tuigd, dat dit ook zou gebeuren. Hij verwachtte, dat de K.V.P. het allerlaatste zou besluiten tot een hernieuwde samenwerking. Hij was blij, dat de K.V.P. percents gewijze de sterkste partij was, waarvan volgens hem het gevolg zou zijn, dat de K.V.P. de boven toon zou kunnen voeren bij de wethoudersverkjezingen. Hij ver wachtte ook, dat de K.V.P. het eerst 'bij de Prot. Chr. zou aan kloppen, wanneer de tijd voor de onderhandelingen zou zijn aan gebroken. Het antwoord van de P.v.d.A. aan zijn persoon via de Alkm. Crt qualificeerde hij als „humbug". Wat er in die krant is gebeurd, noemde hij een schande. God weet, zo zei de heer Hoy tink, dat wij in ons recht staan, 't Is verschrikkelijk. Hij deelde mede. dat hij deze kwestie nader in de raad in het openbaar ter behandeling zou brengen. De heer Huisman, het nieuwe raadslid in deze groep, zeide o.m. dat de ver kiezingen hadden uitgewezen, dat de nieuwe samenwerking verant woord is geweest. Gekozen Raadsleden: K.V.P.: G. van Slingerland, Mr. A. J. M. Leesberg, Fr. A. II. Otten, C. Venneker. G. A. H. de Zeeuw, I. Vleugel, mej. M. A. J. Kamphuijs, F. F. Spiekermann, J. J. Zandbergen, P. J. Nagengast. Pv.d.A.: M. Coerts, A. Sietsma, R. Bakker, K. Kirspensteijn, C. Couwenhoven, mevr. M. R. G. Sloof-Doornbos, H. Koot, G. W. de Jong, J. Wiese, mevr. A. Koster-Schouw. V.V.D.: Mr. C. Berkhouwer, H. W. Holsmuller, mevr. G. Holzmüller-Teengs. A.R. C.H.U.: P. v. d. Borden (C.H.U.), G. H. Hoytink (A.R.), A. J. C. Huisman (A.R.). C.P.N.: H. Knuistingh Neven. Niet in de Raad keren terug de heren D. J. Woldendorp, W. de Boer, B. B. v. d. Berg van de K.V.P. en de heer Torenvlied (C.P.N.). Mej. M. A. J. Kamphuijs F. F. Spiekermann J. J. Zandbergen j. Nagengast Wij vermelden hieronder de cijfers der verschillende partijen, be haald bij de vier laatste gemeenteraadsverkiezingen; tussen haakjes de percentages. 1946 1949 6602 (34.7) 7276 (36) 6248 (32.9) 6618 (32.8) 1290 (10.4) 2233 (11) 1986 (10.4) 2362 (11.7) 2896 (15.2) 1727 (8.5) 1939 K.V.P. 5522 (34.2) P.v.d.A. 3031 (19.5) V.V.D. 1728 (10.7) AR CHU 1971 (12.2) C.P.N. 336 (2.1) V.D.B. 1892 (11) Bonsema 964 (6) 1953 7724 (35.5) 7223 (33.2) 2427 (11.1) 2361 (10.8) 1360 (6.3) 223 (1) 457 (2.1) In 1939 bestond de P.v.d.A. nog niet; de SDAP behaalde toen 3031 st.; de Rev. Soc. 558 st. en de Troelstrabeweging 133 stemmen. Harmonie „St. Caecilia" ALKMAAR Zaterdag 30 Mei gaat St. Caecilia naar Burger- brug om medewerking te verle nen bij het inhalen van de jubi lerende Pastoor aldaar. Vertrek precies 17 uur van de Paarden markt. De leden worden ver zocht dan ook aanwezig te zijn. Zondag 31 Mei gaat St. Caecilia naar Schiedam om deel te nemen aan het concours. 3t. Caecilia komt uit in de afd Uitmuntend heid en zal tevens meedoen aan de marswedstrijd en tamboer- wedstrijd. Hat vertrek Zondag is bepaald op 8.45 uur vanaf de Paardenmarkt. Ook dan worden de leden op tijd verwacht. De uitslag zal worden doorgegeven aan Jaap Smit. Nieuwesloot, tus sen 19 en 20 uur. In verband met bovenstaande zal de slotrepetitie gehouden worden Vrijdag 29 Mei in de Muziektuin alhier om 20 u. Voor de laatste instructies wor den ook de leden van het vendel daar verwacht. Uitslag raadsverkiezing ALKMAAR De voorzitter van het Centraal Stembureau voor de verkiezing van de leden van de raad der gemeente Alk maar brengt ter openbare kennis dat op 29 Mei 1953 des voormid dags te 10 uur in een openbare zitting van dat bureau ten stad- huize van Alkmaar de uitslag zal worden bekend gemaakt van de verkiezing van de leden van de gemeenteraad van Alkmaar. Geslaagd ALKMAAR Voor het op 19, 20 en 21 Mei te Schiedam gehou den examen slaagden voor cou peuse de dames: T. Baars uit Heerhugowaard en I. v.d Steen uit Heiloo; voor costumière de dames :A. Langedijk, Bergen, A. Nes en N. Op den Weegh, Alk maar. Allen werden opgeleid door mej. T. Ooms, Modevakschool, Tesselschadestraat 14, Alkmaar, M. Koerts R. Bakker A. Sietsma K. Kirpensteijn C. Couwenhoven Mevr. tVi. C. bioor-Doorn bos H. Koot C. W. de Jong Mr. C. Berkhouwer H. W. Holsmuller Mevr. C. A. A. H. MoUjmüUar-T ©engs H. Knuistingh Neven (C.P.N.) J. Wiese Mevr. A. Koster- Schouw P. v. d. Borden (C.H.U.) C. H. Hosjtink (A.R.) A. J. C. Huisman (A.R.)

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 3