elder Franco's schoonzoon liep college aan Groninger Universiteit dtiö we&cEijüó, JCuidew&tfiaaC Wie raadt de uitslag? Indische Nederlanders BLIJFT IN ST. MAARTEN DE OUDE RAAD AAN? rkt en Beurs Ruilverkaveling in Sleen Kapitein mag twee weken niet varen O.L. Vr. ter Nood te Heiloo Industrie doet mee aan atoomonderzoek Poolse vliegers terechtgesteld? DE BLOESEMMANTEL VOOR MARIA DE SPELREGELS eerste prijs tweede prijs en drie prijzen van f 5,00 f 2.50 f 1.00 Li' KWH ■- Sckeepstij dingen Nieuw benoemde raadsleden zullen bedanken DONDERDAG 23 MEI 1953 Pagina 7 n had verhonden om te een zetel te veroveren, stemmen waren echter i voldoende, zelfs voor P.v.d.A. zullen de ko- iif jaren in de Raad S. v. d. Vaart, J. H. Hoornsman, C. Steen- r C. A. Hamel-Dito, C. J. Landman, H. Meijer, Woude, J. Reinderman, rt. K. Muije, M. Groe- H. Maarse en H. Th. Prot.-Christelijke groe- tllen zitting nemen: mr r, J. H. Keijzer, W. de J. Eijlders, H. v. d. ,P. ziet de volgende can- n de raadzaal verschij- Th. Luyckx, C. Ran, J. H. Jul. Knüwer. e V.V.D. nemen zitting: J. J. Kistemaker, M. ïan het verloop der ver- Hoe straks het college W. zal worden samen- ijft nog een open vraag, beantwoording waarvan het nodige zal worden [n ieder geval is zeker ouder L. F. van Loo in r noch in de Raad noch illege van B. en W. zal ■n. 5, 27 Mei. Vroege en 45—76, late aardap- 109.60; asperges 1.70; 1522; postelein 614; 27; rode kool 13.70; sla- 0; tomaten 421.53; bos- 55; rabarber 415; an- sla 3.505.20; bloem- 45; komkommer 2122; -32; bindsla 14—23; aard- 2—1.88; St. Remy 823. VICTORIA THEATER 18 jaar. (Van een onzer redacteuren) GRONINGEN. We hebben het markies Christobal Martinez Bordiu de Villaverde op erewoord moeten beloven, niets over zijn verblijf in Groningen te publi ceren, zolang hij nog hier ver bleef. Wel, vandaag gaat de mar kies weer weg en slechts een enkeling in Groningen zal dan geweten hebben, dat in hotel Willems in alle verscholenheid de schoonzoon van generaal Franco gewoond heeft. Ongeveer twee weken geleden kwam de markies van Villarverde naar Groningen om deel te nemen aan de thorax cursus. welke in het Academisch Ziekenhuis onder leiding van prof. L. D. Eerland werd gege ven. Zijn komst vond in het grootste geheim plaats, want de markies was juist Parijs ont vlucht, waar hij geen minuut zonder journalisten en persfoto grafen kon zijn. Ook in universitaire kringen heeft men dit geheim zolang mo gelijk bewaard en dit is het juist waarover de markies zich zo en thousiast heeft uitgelaten. We hebben herhaaldelijk ge tracht de markies te spreken, maar ook dat zat niet gemakke lijk. Hij wilde persé niet geïnter viewd worden, maar is tenslotte toch bezweken voor een vriende lijk briefje dat we hem zonden en waarin we beloofden niet eer der iets over hem te publiceren, dan op de dag waarop hij zijn koffers zou pakken. En zo zaten we daar dan in de genoeglijke zaal van hotel Wil lems, nadat de directie van dit hotel een afspraak gearrangeerd had. Markies Christobal Martinez Bordiu de Villaverde is een be paald niet onknappe Spanjaard, 32 jaar oud en drie jaar getrouwd met de dochter van generaal Franco. In Madrid staat hij be kend als een knap longchirurg, die verbonden is aan het natio naal instituut ter bestrijding van de t.b.c. De markies toonde een levendige belangstelling voor Ne derland. Het vorige jaar had hij met zijn echtgenote eveneens een bezoek aan ons land gebracht en had zelfs Volendam bezocht. „Dat mooie verhaal moet u weten", zegt de markies en zijn bruine ogen flonkeren ondeugend. „Het vorige jaar reisde ik uiter aard incognito en bezocht Volen dam. We hebben genoten van die grappige klederdracht daar en zijn ook bezweken voor de ver leiding ons te laten fotograferen in een Volendams costuum. Ik moet zeggen, dat mijn vrouw dit Volendams costuum heel aardig mijn collega's warm gemaakt voor dit schone Volendam en de vo rige week zijn we er gezamenlijk heengetogen. Natuurlijk werd er ook toen weer gefotografeerd. Wie schetst evenwel mijn verbazing toen ik daar aan de wand van het foto atelier de foto van mijn vrouw zag hangen. Onmiddellijk merkte de foto graaf mijn reactie en snelde met de foto op mij af. Temeer daar hij vernam dat ik een Spanjaard was. Of ik deze dame wel kende, vroeg de fotograaf, die mij uiter- Schoonzoon van Franco ....geen publiciteit.... aard niet meer herkende. Neen, niet bepaald, was mijn antwoord. Ik vind haar wel aardig. De foto graaf gaf dit toe en wilde de plaat weer aan de wand hangen. Maar dat was mijn bedoeling niet. Ik wilde de foto jfopen, maar daar wilde de fotograaf niets van we ten. Neen, dat was de gewoonte niet in Nederland. Later fluisterde hij mij evenwel in het oor, wat ik er voor over had. Oh, alles, zei ik en greep naar mijn portefeuille. De foto graaf liet me eerst nog eens dui delijk weten, dat dit niet de ge woonte was in Holland, maar dat hij voor mij wel een uitzonde ring wilde maken. En zo gebeurde het, dat ik de vorige week in Volendam de foto van mijn eigen vrouw gekocht heb. Ik geloof, dat ik nu wel de enige man ter wereld ben, die een foto van zijn eigen vrouw duur heeft moeten betalen." De markies scheen echt plezier in dit geval te hebben. We brachten het gesprek op de thoraxcursus in Groningen. „Ik heb grote bewondering voor prof. Eerland", verklaarde de markies. „Deze man is uiterst bekwaam op het gebied der long- chirurgie en is volgens mij een der beste professoren ter wereld". Bewondering had de markies ook voor dr Kraan, directeur van het sanatorium Beatrix-oord". „Zowel prof. Eerland als dr Kraan heb ik uitgenodigd", aldus de markies, om naar Spanje te komen en stond. Ik heb hier in Groningen daar met onze professoren te Van de vijf opgegeven wedstrijden zijn er slechts drie gespeeld. Deze drie hebben echter al moeilijkheden genoeg opgeleverd. Het gros van de voorspellers had V.V.W. een overwinning toegedacht en voorts hadden de meesten Sport geen kans gegeven tegen Westfriezen. Hoe de werkelijke resultaten waren mag als bekend worden verondersteld. Wij doen tenslotte een beroep op de deelnemers, om duidelijk te schrijven en iets groter papier te gebruiken, dan zo om en nabij 3 cm in het vierkant, waarop velen momenteel hun prognoses inzenden. Het bijna onleesbare gekrabbel telt in het vervolg niet meer mee! De prijswinnaars: 1. Everdien Groot, Venenlaan 165, Hoorn 4 p. f 5. 2. H. Boekei, Geest 45, Alkmaar 3 p. f 2.50. 3. A. Pijnacker, Wijd. Spaanseweg 23, Breezand 3 p. f 1. 4. W. Groen, Vlamingstraat 19, Den Helder 3 p. f 1. 5. K. v. Iersel, Baanstraat 36, Hoorn. UITSLAG NIET INVULDEN VolendamD.F.C. G.V.O.Always Forward Vitesse—Alkmaarse Boys W atervogelsZ. A.P. V.I.O.S.—S.V.A. confereren over het t.b.c.-vraag- stuk. Ik hoop van ganser harte, dat ze mijn invitatie zullen aan nemen". De markies had vele chirurgen congressen bijgewoond, maar zel den was hij getroffen door een sfeer als hier in Groningen. Dit beaamde ook zijn collega en vriend dr Mendes Ferreira uit Lissabon, die een grote bewonde ring voor het ziekenhuiscomplex en de Universiteit van Groningen koesterde. En waar de reis nu heen ging? Wel, zei de markies, ik zal eerst nog enige dagen in Den Haag verblijven, om vervolgens via Parijs naar Barcelona te gaan, waar ik voorzitter ben van een medisch congres. Het volgende jaar komt de mar kies hoogstwaarschijnlijk weer naar Nederland in gezelschap van zijn vrouw. En een bezoek aan Groningen is dan stellig niet uit gesloten. „U mag dan beslist ook mijn vrouw interviewen, maar liefst op de laatste dag van haar ver blijf in Groningen", voegde de markies er lachend aan toe. Gisteren is in de gemeente Sleen de akte gepasseerd van de ruil verkaveling, waardoor deze voor de boeren zeer belangrijke aange legenheid ook officieel haar be slag heeft gekregen. Het gaat hier om een blok, dat in hoofdzaak bestaat uit de es- gronden van Noordsleen, Sleen en Diphoorn ter grootte van 625 ha. Nagenoeg alle eigenaren hadden hun percelen over de gehele es verspreid liggen, terwijl door het ontbreken van een voldoend we genstelsel een groot aantal per celen slechts uitweg naar de doen bare weg had via percelen van anderen. Bovendien kwamen te veel kleine percelen voor. Dit alles was de oorzaak dat de ex ploitatie van deze gronden veel te wensen overliet. Door het grote verschil in de kwaliteit van de grond en de concentratie van de woningen vrij dicht bij elkaar in de dorpen, was het onvermijdelijk dat een aantal eigenaren meer dan één kavel kreeg toegewezen, doch alle nieuwe kavels zijn aan de openbare weg komen te liggen of hebben daarop uitweg verkre gen. De gemeente kreeg door deze ruilverkaveling gronden toegewe zen voor bouwterreinen, uitbrei ding van het sportterrein en van de begraafplaats, terwijl de Mar kegenoten enige percelen kregen om te bestemmen als gemeen schappelijke dorsplaats. De Raad voor de Scheepvaart heeft de 49-jarige kapitein van het 9.312 brt metende ms „Japa ra" van de N.V. Koninklijke Rot- terdamsche Lloyd, G. M. de B. uit Hilversum, gestraft door hem de bevoegdheid om als kapitein te varen te ontnemen voor de tijd van twee weken. Op 12 Augus tus van het vorig jaar kwam tij dens een dikke mist de „Japara" in de Straat van Gibraltar in aanvaring met het 8.790 brt me tende Franse passagiersschip s.s. „Dj enne", beide schepen wer den ernstig beschadigd. De sche pen hadden elkaar op het radar scherm waargenomen. De raad is van oordeel, dat de aanvaring te wijten is aan fouten die op beide schepen, varend in een dichte mistbank, zijn gemaakt. De kapitein van de „Japara" is mede schuldig, omdat hij nagela ten heeft tijdig de vaart uit zijn schip te halen, toen dit een mist bank naderde met de wetenschap, dat dichtbij vooruit zich een schip bevond. Biddag op Zondag 31 Mei Van vele zijden heeft men reeds met grote belangstelling gereageerd on het bericht, dat op Zondag 31 Mei weer de Bid dag wordt gehouden bii O.L. Vrouw ter Nood. Het program ma luidt als volgt: Om 7. 8.15 en 10 uur gel. H. Mis in de Genade kapel. De Hoogmis is om 8.30 u. in de Gr. Kapel. Tussen de H. Missen en daarna wordt onaf gebroken de Rozenkrans gebeden voor de opgegeven intenties. Vergeet voorai de intentie van de Bisschop niet: „Dat de Ka tholieken. als echte kinderen van Maria, een voorbeeld mogen ziin in het beleven van hun H. Ge loof". Om 3 uur Plechtige Rozen krans in de Genadekapel. Om 7.30 u. PI. Sluitingslof met feest predikatie door de bekende rede naar, P. Bernard. Om 8.45 u. be gint de grote Lichtprocessie, waarvoor reeds vrii veel deelna me is gemeld. Men voorzie zich tijdig van kaars met windkapie en tekst van het lied (30 ct) bii de ingang, liefst vóór het Lof. vanwege de enorme toeloop. De processie wordt besloten vóór de Genadékapel met het zingen van het Credo en Salve Regina. waarna de zegen wordt gegeven door alle aanwezige priesters. Tot slot het offeren van alle kaarsen bii O.L. Vrouw ter Nood. Vóór de lichtprocessie stoppen de volgende treinen bii de Gena dekapel: Vertrek uit Alkmaar: 20.04 uur. Vertrek uit Uitgeest: 19.51 uur. Na afloop stoppen de volgende treinen bii de Genade kapel: Richting Alkmaar: pl.m. 22.30 uur. Richting Amsterdam en Alkmaar: pl.m. 22.10 uur. Alle Geslachten priizen Mil zalig (Magnificat). In een vorige week gehouden bespreking te Utrecht, waaraan werd deelgenomen door vertegen woordigers van een aantal groe pen uit het Nederlandse bedrijfs leven en van de stichting voor fundamenteel onderzoek der ma terie (F.O.M.) is in principe over eenstemming bereikt inzake de deelneming van het Nederlandse bedrijfsleven aan het zuivere toe gepaste kernphysigch onderzoek van genoemde stichting. Een concept-overeenkomst werd opgesteld, welke ter goedkeuring aan de desbetreffende directies, aan de raad van bestuur van de stichting F.O.M. en aan de hierbij betrokken regeringsinstanties zal worden voorgelegd. NEW YORK, 27 Mei (AFP) De correspondent van de „Daily News" te Washington schrijft, dat hij uit betrouwbare bron heeft vernomen dat vorig jaar dertien Poolse vliegers zijn te rechtgesteld wegens pogingen tot uitwijken met een tiental vlieg tuigen van het type Mig-15. De correspondent zou dit heb ben vernomen na een vergade ring van een juridische commis sie die Dinsdag een wetsontwerp goedkeurde, waarbij aan de Poolse piloot Jarecki asyl in de Ver. Staten wordt verleend. HET gebeurde in de Mei. maand, heet, heel lang geleden. Ergens op het land, in een klein boerderijtje, woonden een man en een vrouw, die erg arm waren. Toch voelden zij zich rijk, want zij hadden twee lieve dochtertjes, Margaretha Ro sa heette het een en het an der heetteRosa Mar garetha. Omdat dit zulke lange namen waren, werd het ene meisje kortweg Margriet genoemd het het andere Roosje. Over deze Roosje en haar zusje Mar griet heb ik je nu iets bij- bonders te vertellen, ja iets heel wonderlijks. Het is echter werkelijk gebeurd, want het staat in oude, perkamenten boeken, die vrome monniken geschre ven hebben. Het boerderijtje, waar Roosje en Margriet met hun ouders woonden, stond eenzaam en verlaten op het land. In geen velden of wegen was een huisje meer te bespeuren, behalve het kapelletje dan. Het kapel letje was nog veel kleiner dan het boerderijtje, maar och, het was toch zo aar dig om te zien. Het was ge bouwd van zachtgele mer gelsteen en het had nog een apart raampje, waar door Onze Lieve Vrouw uit kon kijken, of er soms een pelgrim of een reiziger naderde om wat te bidden. Ja, Onze Lieve Vrouw troon de in dat gele huisje. Zij woonde er helemaal alleen, zonder gezelschap van een andere heilige of zelfs van Haar Kindje. Gelukkig voelde zij zich niet een zaam, want elke dag kwa men Roosje en Margriet of hun ouders om eens even met Haar te praten Omdat er verder zo wei nig mensen in het kapel letje kwamen, waren Roos je en Margriet het kleine huisje als iets van zichzelf gaan beschouwen. Zij zorg den er dan ook goed voor. Elke Zaterdag schrobden zij het roodstenen vloertje, zo klein als zij waren, en als het maar even kon, zetten zij een mooie rui ker aan de voeten van Onze Lieve Vrouw. Nu, in de Meimaand waren er bloemen genoeg, maar het gebeurde eens een keer, dat Roosje en Margriet niét meer tevreden waren met een bouquetje made liefjes of een tuiltje viool tjes. Wat wilden ze dan? Hadden ze soms liever dure rozen, of misschien lelies voor de Heilige Maagd? Maar die groeiden immers niet bij hun arme boerderijtje? Stil, dat was het ook niet. Ze wilden heel iets anders, ze wil- I deneen nieuw kleed voor Maria, NU moet je weten, dat de Heilige Maagd van het mergelstenen kapelletje een heel eenvoudig kleed aan had, een kleed van donkerbruine stof met een schort van blauwe katoen er op. Het was net zo ge woon en zo simpeltjes, als Maria ook in Nazareth moest hebben gedragen. „Dan vind ik het juist mooi", zul je misschien zeggen, maar* ja, het was Meimaand en Roosje en Margriet wilden nu eens iets feestelijks voor de Hei lige Maagd. Ze hadden wel eens gehoord van kathe dralen, waar Onze Lieve Vrouw in de maand Mei een fluwelen mantel om kreeg en een zware kroon van echt goud mocht dra gebeden hadden, zouden ze de bloesem pas aaneen gaan rijgen. Eindelijk, na vijf dagen, was het dan zo ver. Roosje en Margriet hadden teza men vijfhonderddertig wees gegroetjes gebeden en ook betekende dat, dat ze even zoveel bloesems van de boom naast het boerderij tje mochten halen. Zingend gingen ze aan het werk. Het was juist Zaterdag, Maria's feestdag. Kwam dat niet mooi uit? „Nu wordt het dubbel feest voor Onze Lieve Vrouw" lachtten Roosje en Margriet, „alg ze die nieuwe bloesemmantel ziet". BÜWf Naam: Woonplaats: Adres: 1. Achter de namen van de clubs de CIJFERS plaatsen, waarmede volgens uw mening de wedstrijd zal worden beslist. Voor elke goed geraden uitslag worden twee punten toegekend. Voor het juist voorspellen van winst of gelijk spel, doch niet met de goede cijfers, krijgt men één punt. Voor de beste raders (even tueel door het lot aan te wijzen), worden de volgende prijzen beschikbaar gesteld: eijer-prijsvraag al inge- vastgesteld op 4 Juni 2. Oplossingen met duidelijke vermelding van naam en adres bij voorkeur op bovenstaand invui-formulier moeten als brief worden verzonden. De enveloppe NIET dichtplakken en op de enveloppe schrijven „VOETBALPRIJSVRAAG", daarmee bespaart U ons veel werk. 3 Oplossingen moeten uiterlijk ZATERDAG 12 UUR aan het bureau van dit blad zijn bezorgd. Er wordt over de toekenning van de prijzen geen correspondentie gevoerd. Een groepje wanhopige vluchtelingen uit Viet-Nam, deel uit makend van de 30.000 mensen, die uit Laos naar Thailand vluchtten, huilt gezamenlijk en eensgezind in Nong Khai. Zo trachten zij te bevorderen, dat zij in Thailand, het „paradijs", mogen blijven. Er liepen geruchten, dat de vluchtelingen zou den worden ondergebracht in de stad Photchabun, die hen niet aanstond, en zij organiseerden „huïl-optochten" en boden verzoekschriften aan aan de premier, Phïbun Songgram. Het resultaat is, dat de regering besloot de vluchtelingen naar een stdd in het zuiden te zenden, terwijl zij maatregelen nam tegen mogelijke spionnen en andere kwade elementen in de groep. gen! Zo iets kostbaar kon den de twee zusjes natuur lijk nooit kopen, maar toch gingen ze aan het pieke ren, hoe ook zij Maria iets bijzonders konden geven. En opeens hadden ze het gevonden. Kleren van flu weel of zijde konden ze niet maken, want er was nog geen klein lapje zijde in huis, maar ze wisten iets anders. Ze gingen 'n mooie mantel maken van lentebloesems! „Die rijgen we aaneen" zeiden ze te gen elkaar, „en dan zul je eens zien, wat een vorste lijke mantel dat wordt. Heel wijd moet ze zijn en er moet ook nog een brede kraag op komen." Moeder vond het idee van haar twee dochtertjes prachtig. En wat zei vader er wel van? Toen vader 's avonds van het land kwam en het verhaal hoor de, zat hij èerst even stil na te denken. „Weten jul lie, wat nu nóg mooier zou zijn?" vroeg hij na een poosje. „Nou?" „Dat elke bloesem voor die nieuwe mantel een weesgegroetje voorstelt" zei vader, „dan zal Maria er nog ééns zo blij mee zijn." Moeder en de twee meisjes knikten verrast. fa, zó moest het worden: een lange mantel van bloesem en weesge groetjes. VLAK naast het boerde rijtje stond de boom, die de bloesems voor Ma ria's mantel leveren moest. Ze was al in bloei en geur de, dat het een lieve lust was. Roosje en Margriet keken elke dag verlan gend naar de roze-witte bloempjes. Wat zouden ze die graag gaan plukken! Maar dat kon nog niet, want ze hadden nog niet genoeg weesgegroetjes bij elkaar. Als ze minstens vijfhonderd weesgegroetjes Maar hoe meer ze vor derden met het werk, hoe minder hun gelach onder de bloesemboom opklonk. Hun gezichtjes stonden op het laatst gespannen en dat was ook geen wonder. Er waren vast geen vijfhonderddertig bloesems meer! Terwijl de meisjes ijverig hun wees gegroetjes hadden opge spaard, waren er steeds meer bloempjes uitgeval len en door de wind mee genomen. „Driehonderd vijftig" telde Margriet en Roosje, die met haar han den dopr de takken ging, zag al lang, dat ze niet tot vijfhonderddertig zouden komen. Vijfhonderdertig was ook zo veel.Vier honderd" zei Margriet ten slotte en toen was er ook geen een bloesempje meer over, dat waard was in Maria's mantel te komen. De meisjes zuchtten en keken elkaar teleurgesteld aan. „Honderddertig te kort" zeiden ze, ,,dus geen kraag op Maria's mantel en zeker geen kroontje op het hoofd van Onze Lieve Vrouw." Voor dat kroontje hadden ze nog dertig wees gegroetjes extra gebeden en je kunt dan ook wel be grijpen, dat de meisjes bij na tranen in de ogen kre gen. „Wat is dat toch jam mer, zeiden ze telkens, maar ja, al dat getreur hielp niéts. Ze moesten nu vlug voortmaken, anders kreeg de Heilige Maagd niet eens een mantel zonder kraag EVEN later zaten Roosje en Margriet vol ijver in het kapelletje te naaien. De ene bloesem werd aan -de--andere- geregen en lang zamerhand groeide er een geurende mantel onder de vingers van de zusjes. De meisjes hadden het zo druk, dat ze niet opke ken van hun werk, maar anders hadden ze zeker 'n glimlach op het gezicht van Onze Lieve Vrouw gezien. Wat was Maria blij! Zo'n mt»oie mantel van bloesem en weesgegroeten wilde ze dolgraag dragen, ook al zat er dan geen kraag op en al was er dan geen kroontje bij. Wat die twee laatste dingen aanging, wist Maria trouwens wel een oplossing. Ze had al zo vaak raad voor-de mensen moe ten verschaffen, dat ze ook nu wel iets wist. Daarom deed ze, wat ze al zo vaak had gedaan: ze sloeg Haar ogen op en vroeg een gunst van Haar Zoon in de hemel Toen de avondschemer al over het boerderijtje lag en Roosje en Margriet bei den sliepen als rozen, werd Maria's gebed verhoord. Zachtjes liepen twee engel tjes op de hemelpoort toe en vroegen Sint Petrus, of ze even naar de aarde toe mochten. „Waar is het voor?" vroeg Sint Petrus nieuwsgierig. De engeltjes fluisterden iets en toen trok de heilige met de sleutels in zijn hand een verbaasd gezicht. „Zijn het dan hei lige kindertjes?" infor meerde hij nog, doch de twee engeltjes trokken hun schoudertjes op. „Het zijn in elk geval heel brave kindertjes" zeiden ze en daarna daalden ze neer, re gelrecht op het kapelletje van zachtgele mergelsteen af. Even later hurkten ze samen voor de voeten van Onze Lieve Vrouw, zoals ook Roosje en Margriet die middag gedaan hadden. En ook die twee engeltjes gingen ijverig aan het naaien, eveneens met bloe men! TOEN Roosje en Mar griet de volgende morgen in het kapelletje kwamen, bleven ze plotse ling vol verwondering staan. Wat was dat? Maria droeg tóch een kraag op haar bloesemmantel en ze had tóch een kroontje op. „Maar die kraag is van margrieten" fluisterde Mar griet, „en die kroon van rozen", voegde Roosje er met verbazing aan toe. „Bloemen die onze nameii dragen" zeiden ze toen, „wie kan dat gedaan heb ben?" Ze wisten het niet en va der en -mo.eder al evenmin. Maar later, toen de maand Mei al bijna om was, heb ben ze het begrepen. Want de rozen en margrieten bleven bloeiend en fris tot op de laatste dag van Mei, terwijl de bloesems al lang verwelkt waren. Was dat geen ponder? „Dat moet een geschenk uit de hemel zijn" zeiden de brave men sen tegen elkaar, en sinds die dag hebben zij Onze Lieve Vrouw nog meer ge- eerd en geprezen dan ooit tevoren. EMIGRATIE VAN In Juni zal opnieuw een groep van 20 Indische Nederlanders naar Brazilië vertrekken om zich daar blijvend te vestigen. De eerste groep, die onlangs is ver trokken is reeds aan de slag in San Paulo, in de nazomer zal zich nog een derde groep naar Brazilië begeven. Deze migratie is een proef. Men wil nagaan, of Indische Neder landers, in Nederland zowel als in Indonesië geschikt zijn als emigranten voor Brazilië. Zou dat inderdaad het geval blijken, dan zal er wellicht op grotere schaal hulp geboden kunnen wor den aan een deel van de onge veer 100.000 Indische Nederlan ders, die thans in Indonesië een kommervol bestaan leiden. Half Augustus zal'te Djakarta begon nen worden met de selectie voor de emigratie naar Brazilië. Als emigranten zullen alleen diege nen geaccepteerd worden die de Portugese taal kunnen spreken, een klein gezin hebben en ge schoold arbeider zijn. Behalve aan emigratie naar Brazilië wordt voor Indische Nederlanders op het ogenblik ook nog gedacht aan emigratie naar Nieuw Caledonië en Madagascar. Wie zag die aanrijding? URSEM De Postcommandant der Rijkspolitie te Ursem, ver zoekt de dame en de heer, die op Maandag 25 Mei 1953 te om streeks 20.45 uur (2e Pinkster dag), per rijwiel komende vanaf Rustenburg nabij Ursem getuige waren van een verkeersongeval, waarbii een wielrijder door een automobilist werd aangereden, hun adres op te geven aan voor melde Postcommandant. Mutatie 26 v. Ipswich; Oldambt 26 pass. Harlingen; Havik 25 te Spesshult; Merak 25 te Gothen burg; Irene 25 te Odense; Start 25 te London; Aegir 26 te Copen- dam; Europa 27 v. Faaborg. hagen; Walcheren 27 v. Rotter- Alkmaarse Exportveiling ALKMAAR, 27 Mei 1953, Schotse muizen, nieuwe 3545; komkommers 1634; tomaten 1.25 1.32; bloemkool 852; spinazie 837; postelein 512; sla 2.50 5.50; andijvie 1242; radijs 812; raapstelen 2.504; rabarber 11.50 19.50; rode bieten 48; bospeen 2647; uien, bos 1216; selie 4.50 10.50; soep 2,506; asperges 23 85; aardbeien 4652. Prins Bernhard heeft Woensdagmiddag een bezoek gebracht aan de tentoonstelling „Drie Zuilen B.B.", die is ingericht in de Jaarbeursgebouwen te Utrecht. Het gezelschap, van rechts naar links: de burgemeester van Utrecht Jhr mr C. A. de Ranitz, de Commissaris der Koningin in de provincie Utrecht, de heer M. A. Reinalda, Z.K.H. Prins Bernhard en geheel links de secretaris van de Prins, mr de Graaf, tijdens het bezichtigen van de afdeling Bescherming Burgerbevolking. SINT MAARTEN In Sint Maarten was. zoals wii eerder berichtten door een abuis seen Inst van de K.V.P. insediend. zodat de K.Y.P. die met één 'lid m de Raad was vertegenwoor digd niet aan de gemeenteraads verkiezing kon deelnemen. Alle pogingen, om alsnog de KVP te doen deelnemen, mislukten, zo dat het er naar uit zag, dat de KVP in de nieuwe Raad niet zou ziin vertegenwoordigd. Men heeft er echter toch iets op ge vonden. Naar wii vernemen, zullen de gekozen candidaten van de twee partijen, die aan de gemeente raadsverkiezing deelnemen, hun benoeming tot raadslid niet aan nemen. waardoor men hoont te bereiken, dat de oude raad in zun geheel terugkeert, dus ook het ene KVP-raadslid. Het is nl. zo, dat, wanneer nieuwbenoemde raadsleden voor het raadslidmaatschap bedanken, de oude raad aanbliift. zolang er geen nieuwe raad is gekozen. Marktbericht Purmereiid PURMEREND 27 Mei Be velanders. middel 14—17. stam- sla 2.50-7: andiivie 1648. ra dijs 36. rabarber 822. bospeen spinazie 8—42. postelein 12—21. snijbonen 130. bloemkool 12—53. 24—48. prei -1628. aardbeien 24 43 per doos 2 ons.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 7