Japans vuurwerk tijdens Braderie Vijfde boottocht van het Rode Kruis Demping S en Zandersbuurt Woningbouwvereniging Langedijk vergaderde AGENDA '„Rijkspolitie Alkmaar" wint gewestelijke voetbalbeker Beemster trekt 3000.- uit voor een nieuwe brandspuit Bidault geen formateur Publieke opinie genegeerd Voor het eerst vuurwerk bij daglicht Feestelijke dag voor 300 invaliden Nevelspuitinrichting gewenst Vergadering Bloembollen cultuur Pagina 2 Donderdag 11 Juni 1953 ALKMAAR. De raadsverga deringen van de raad zijn open baar en dit brengt ook mee, dat de voorstellen, die in een raads vergadering ter tafel komen, tij dig ter kennis van de pers wor den gebracht, opdat deze de bur gerij kan inlichten. Dit is althans de bedoeling van de wetgever en wij betreuren 't daarom, dat een belangrijke bij lage, die ter toelichting van een voorsjel van de meerderheid van het college van B. en W., om niet tot demping over te gaan, en f 207.500.uit te trekken voor verbreding en bijkomende wer ken, eerst gisteravond ter kennis van de pers werd gebracht. Het heeft geen zin meer in ons nummer van heden deze bijlage uitvoerig te citeren; de publieke opinie kan er toch niet meer tij dig op reageren, indien, zij dit mocht wensen. Wij moeten daarom tegen de toezending van een bijlage van dergelijk belang aan de pers op zjo'n laat tijdstip wel bezwaar maken, temeer, daar er over deze kwestie een klein polemiekje is ontstaan tussen twee andere plaatselijke bladen, waarvan het ene de inhoud van de bijlage heeft geciteerd, daartoe blijkbaar in staat gesteld door een der raadsleden, die de bijlage reeds Zaterdag hadden ontvangen. Daarbij rijst de vraag, heeft men de bijlage eerst gisteravond ter kennis van de pers gebracht, juist om te voorkomen, dat de publie- Voorlopig crediet van 7000,- aan Comité 700 jarig bestaan ALKMAAR B. en W. stellen de Raad voor hun collega te machtigen het Comité voor de viering van het 700-iarig bestaan der stad een voorlopig crediet te verlenen van f 7000 voor de inrichting van een bureau, al waar het algemeen secretariaat kan worden ondergebracht. Het bedrag komt in mindering op het binnenkort voor de definitieve plannen aan te vragen crediet. 10 JAAR R.A.S.A. ALKMAAR Op Zaterdag 13 Juni a.s. zal de Rijks Ambtena ren Sportvereniging „R.A.S.A." alhier, haar 10-iarig bestaan her denken. 's Middags zal op het Alkmaarse Boys-terrein een vol leybal- en een voetbalontmoeting plaats vinden, respectievelijk te gen de zustervereniging „De Wringers" uit Schagen en „OCARA" uit Amsterdam. 's Avonds worden de feeste lijkheden voortgezet in het Wa pen van Heemskerk alwaar door de leden de klucht „Wie kust de Mummie.van Lex Kar- semeiier wordt opgevoerd. „In 't klein" klaver j askampioen ALKMAAR De laatste uit slagen van de competitie van de Alkm. Klaverjasbond luiden als volgt: KlavertjeIn't Klein 23652-23408 DVAConiin 24332-18598 KOMECO—Waagklok 22982-19237 KlavertjeWaagklok 21534-20796 WaagklokIn't Klein 21270-20670 KOMECO—Coniin 21970-19540 KlavertjeConiin 23066-19374 DVA—In 't Klein 22138-20704 De eindstand van de compe titie is nu als volgt: Kampioen In 't Klein. 1. In 't Klein 10 6 4 106 217909 10 6 4 108 217306 10 6 4 89 217249 10 7 3 10 3 7 10 3 7 6 1 5 ke opinie gelegenheid kreeg, zich in deze kwestie te mengen? Het vraagstuk van demping van de Schelphoek en Zanders- buurt is al jaren hangende; een maandje kan zij dus nog wel wachten en wij hopen daarom, dat de Raad tot aanhouding zal besluiten, opdat de pers en eventueel belanghebbenden de gelegenheid krijgt er hun me ning over te zeggen. Kuiken met drie poten ALKMAAR. De heer J. C. de Groot, Geestersingel 50, werd verblijd met een broedsel van 11 kuikens, die samen 23 poten hebben; een der kuikens heeft nl, drie poten (een voor de breek). Burgerlijke Stand ALKMAAR Gehuwd: Reg- nerus H. Westra en Elisabeth V. de Rijk: Joannes B. Schellekens en Anna Blom; Nicolaas M. Zwakman en Alida J. Stoop: Willem Klaasens en Johanna Meiier; Petrus A. A. Henselmans en Cornelia B. van Slingerland. Overleden: Catharina Groen 46 jr. geh. met P. J. Baars; Cornelis ,yan der Mand 83 jr.; Aagje J. Jansen 12 jr. DONDERDAG 11 JUNI VICTORIA: Waar de wet faalt; HARMONIE: Het barre Noorden; CINEMA: The greatest show on earth; REX: Een zomer slechts.. Voorstellingen 8 uur. APOTHEKEN: Van heden avond 6 uur af voor spoed gevallen te bereiken apo theek „De Bever," Emma- straat 36, Apotheker P. J. Meurs. STEDELIJK MUSEUM: Expo sitie „Kunstenaars helpen." Geopend van 1012; 25 en 79 uur. WAPEN VAN HEEMSKERK: 8 uur Jaarvergadering Alk maarse Kegelbond. VRIJDAG 12 JUNI BIOSCOPEN: VICTORIA: De eenogige diaan. HARMONIE: Blauwbaard. CINEMA: Greatest show earth. REX: Een zomer slechts.. Apotheken en Expositie: boven. WAPEN VAN HEEMSKERK: Aquariumvereniging „Rode Rio". Aanvang 8 uur. RETRAITEHUIS BERGEN: van 1215 Juni: N.D.S.M. Am sterdam. INDUSTRIETERREIN-NOORD: 8 uur Circus Althoff. WATERSTANDEN: Vrijdag: hoogwater 8.10 en 20.35 uur. laagwater 2.05 en 14.40 uur. In- on zie 2. Klavertje 3. KOMECO 4. DVA 5. Waagklok 6. Coniin 7. Ruiten Aas 92 215917 80 205979 83 204138 42 122457 De prijsuitreiking wordt ge houden in café Han Hecker Za terdag 13 Juni, 8 uur 's avonds. In ons blad van 11 Juni 1913 lazen wii: DEBATAVOND MET ZANG. In het Kiesdistrict Druten is ten bate van den candidatuur Rijke een stembuslied ver schenen in drie coupletten op den wiize „Wien Neerlandsch Bloed." Als de heer Rijke ziin redevoeringen houdt, wordt het gezongen. Eene zoo op- gewekten verkiezingsstrijd als thans heeft het kiesdistrict Druten nooit beleefd. ALKMAAR Het is ernstig de bedoeling van de Attractie-com missie van de Braderie met ori ginele attracties te komen. Zo zal er, voor het eerst in Alkmaar, Donderdagavond 3 Juli, des avonds om 9 uur een Japans dag vuurwerk op het Canadaplein ontstoken worden. Natuurlijk is het 's avonds om 9 uur nog niet donker, maar dat is voor dit vuurwerk ook niet wenselijk. Dit is geen vuurwerk, zoals men reeds op diverse fees telijkheden, zoals 8 October, de Kermis, gewend is te zien, maar dit is een vuurwerk bij daglicht. Inplaats van vuurwerkpijlen, worden bommen de lucht inge zonden, welke op een hoogte van 80 of 100 meter ontploffen en in plaats van vuur, komen aan pa rachutes, poppen, vlaggen, serpen tines enz. naar beneden. De uit voering van dit bijzondere vuur werk is in handen gesteld van de Koninklijke Nederlandse Kunst vuurwerkfabriek A. J. Kat en het zal bestaan uit 25 of 30 showbom- men, maar ook uit een aantal reclamebommen. Zo zullen er bommen ontploffen met een paar honderd repen chocolade, ijsjes, waardebonnen en nog vele andere attracties, als het zo ver is zullen wij publiceren, welke bommen met cadeaux en surprises er zul len ontploffen. In iedere reclame- bom zitten 200 bonnen welke recht geven op één of andere sur prise. Van de wind zal het afhan gen of dit vuurwerk op het Cana daplein of op de Paardemarkt ontstoken zal worden, maar zeker is het dat tienduizenden van deze originele attractie getuige zullen willen zijn. Op het „Franse" terras van het „Gulden Vlies" zal het interna tionale ensemble van Bela Ho- wath spelen en omdat de mode shows zich dit jaar in Franse stijl voltrekken, zal een Franse ver keersagent met de bekende witte knuppel, het verkeer regelen. Zo zal men zich in de Koorstraat op de „Grands Boulevards" van Pa rijs kunnen wanen. De Alkmaarse politie is voorne mens met een bijzondere attractie te komen. Een speciaal apparaat, waar men zijn reactievermogen in het verkeer zal kunnen peilen, zal door de politie opgesteld worden en wij twijfelen er niet aan of vele zullen gaarne met de ver keerspolitie, wat dit apparaat be treft een appeltje willen schillen. Ook hierover volgen nog uitvoe rige bijzonderheden. Verlichting Het is de bedoeling dat een ieder, die voor ziin eigen perceel staat, uit dat perceel licht betrekt (een en ander met medewerking van een erkend installateur en de Technische Dienst van de Ge meente Lichtbedriiven). De deelnemers, die niet voor hun eigen perceel staan, kunnen met de bewoner van dat perceel een afspraak maken om uit dat perceel stroom te betrekken. Hier voor kan een meter geplaatst worden of het G.E.B. kan een schatting maken van de hoeveel heid af te nemen stroom. De be rekening van het stroomgebruik geschiedt tegen het normale ta rief. De G.E.B. wil gaarne met spoed opgaven, liefst op tekening, dan kunnen tijdig maatregelen getroffen worden. Trottoirs Indien het noodzakelijk is dat de deelnemers voor hun stand of anderszins het trottoir moeten openbreken, moet hiervoor een vergunning worden aangevraagd bij bet Bureau Openbare Werken, Keetgracht, Alkmaar. PROTEST R.K. A.F.C. AFGEWEZEN ALKMAAR Gisteravond is het protest van R.K.A.F.C. te gen het toekennen van een pe nalty wegens hands aan Meervo- gels behandeld. Dit protest werd afgewezen, daar de scheidsrechter, de heer Mus, 'bij zijn verklaring bleef, dat de bal met de vlakke hand was weggeslagen. Zulks in tegenstel ling met de verklaringen van 3 RKAFC- en 3 Meervogels-spelers, die het er allen over eens waren dat het louter toeval was, dat de bal tegen de hand van van Saas sprong. De Protest-Commissie kon daarna niet anders doen, dan het protest afwijzen. LANDBOUW TENTOONSTELLING ALKMAAR De Commissie voor de Landbouwtentoonstelling vergaderde 9 Juni in het Wapen van Haarlem. Ook de Burgemeester van Alk maar woonde de vergadering bij. Besloten werd de Landbouwdag op 23 September a.s. te Alkmaar te houden. Van het Gemeente bestuur van Alkmaar werd we derom de volle medewerking toe gezegd. Van het Alkmaarse slachtvee fonds werd een gift van f2000, ontvangen. Wat de afdeling schapen be treft werd besloten over te gaan tot een voorkeuring waardoor het aantal inzendingen kleiner zal worden doch de kwaliteit belang rijk zal stijgen. Ook van de var kens wordt wederom een grote inzending verwacht, terwijl de inzending geiten dit jaar belang rijk zal worden. Voor de afdeling paarden zal er evenals vorig jaar contact worden gezocht met het V.L.N. om de beste paarden naar Alkmaar te krijgen. De afdelingen vetvee en t.b.c. vrij-handelsvee zullen ook dit jaar niet ontbreken. Er bestaan plannen om de af deling landbouwwerktuigen op een of andere manier attractief te maken. Voor de middag zijn er plannen voor een ringrijderij, eventueel gecostumeerd, te houden op de Dijk. Óp het Doelenveld zal wederom een grote tent met exposities van bloemen en fruit zijn, terwijl een belangrijke inzending konijnen wordt verwacht. Bovendien zullen de verschillende stands op huis houdelijk gebied het geheel com pleteren. RODE KRUIS ALKMAAR De opbrengsten van de in de week van 1 t.m. 6 Juni i.l. gehouden huis-aan-huis- collecte en straatcollecten bedroe gen onderscheidenlijk: fl.871.19 en f 999.94. in totaal derhalve f 2.871,13. Zij die het Nederlandse Rode Kruis blijvend willen steunen, kunnen zich als lid opgeven bii het Secretariaat van de afdeling Alkmaar en Omstreken. Koor straat 33. Alkmaar. De minimum contributie bedraagt f 1 oer jaar. Het bestuur van de afdeling Alk maar en Omstreken dankt alle autobezitters die mede geholpen hebben bii de aan- en afvoer van de 315 deelnemers aan de boot tocht voor zieken, invaliden en ouden van dagen, hartelijk voor hun spontane medewerking. ALKMAAR. Het Rode Kruis afd. Alkmaar, dat de vorige week een huis-aan-huis-buscollecte or ganiseerde, die ruim f 3000.op bracht, heeft als contraprestatie aan de burgerij gisteren ruim 300 zieken en gebrekkigen weer een boottocht aangeboden. Reeds 's avonds te voren was de salonboot „Kasteel Staverden" van de Holland-Veluwe-Lijn aan de Bierkade aangekomen,' waar gistermorgen een grote drukte heerste. Bussen en auto's, door particulieren welwillend beschik baar gesteld, brachten van half 8 tot 11 uur de zieken en invali den naar de boot, waarbij de zie kenverpleegsters en manschappen van de Rode Kruiscolonne druk werk hadden, om hen een goed plaatsje op. de boot te bezorgen. Velen, belangstellenden en fa milieleden, sloegen vanaf het trottoir het werk gade. Tegen 11 uur hees mevr. Wijtema, de echtgenote van de burgemeester, de Rode Kruis-vlag in top, ten teken, dat de boot kon afvaren. Het was de vijfde boottocht, die het Alkmaarse Rode Kruis orga niseerde. Jammer, dat het zon netje geen vrolijkheid gaf aan deze voor de zieken zo grote ge beurtenis. De reis ging weer naar het Alkmaardermeer, over de mooie Zaan en door de bedrijvige Am sterdamse haven. De zusters hadden de handen vol om de passagiers op hun tijd hun natje en droogje te bezorgen en de nodige versnaperingen te geven. De reis verliep in de beste stemming, al werkte het weer dan niet voor 100 pet. mee. Tegen zes uur kwam „Kasteel Staver den" weer in Alkmaar aan, om weer ligplaats te kiezen aan de Bierkade. Weer waren de automo bilisten present, om de zieken naar hun eigen bed te brengen. Het was een dag van naasten liefde, die vele zieken voldoening zal hebben geschonken. Aan het Rode Kruis en al zijn medehelpsters en -helpers hulde en dank. Het is Dinsdagmiddag aan het team voor het District Alkmaar der Rijkspolitie gelukt om voor de derde maal in bezit te komen van de fraaie voetbalbeker, om welker bezit elk jaar gestreden wordt door de elftallen van de districten Amsterdam, Utrecht en Alkmaar der Rijkspolitie. De wedstrijden vonden ditmaal plaats op het sportterrein van de Kaderopleidingsschool der Rijks politie „De Varenkamp" te Bilt- hoven. Onder degenen, die door hun aanwezigheid van hun belang stelling lieten blijken, merkten wij o.a. op de vertegenwoordiger van de Heer Gewestcommandant der Rijkspolitie te Amsterdam, Majoor jhr. W. A. Gevers Dey- noot, de Districtscommandanten Amsterdam, Utrecht en Alkmaar, resp. de Majoors van Steenis, Laverman en Hoogkamer, als mede de Luitenants Buitendijk en Zijp. „Alkmaar R.P." lootte niet bijster gelukkig, want er moesten 2 wedstrijden achterelkaar ge speeld worden met een half uur tussenruimte. In het begin van de eerste wed strijd tegen Utrecht zette Alk maar een stevig offensief in om aan de leiding te 'komen, doch de druk op het Utrecht-doel bracht echter geen verandering in de begin-stand. De enkele serieuze aanvallen van Utrecht werden op uitste kende wijze door ons backstel Groenenberg en Baart afgeslagen en onze keeper Bos (invaller voor v. d. Pal) heeft het dan ook deze middag niet lastig gehad. Spil Düster beheerste het mid denveld volkomen en werd uit stekend gesecundeerd door de halves Dingier en Siersema. De paal van het Utrecht-doel werd door v. Luit op z'n deugde lijkheid getest, maar tot doelpun ten kwam het niet en de rust brak dan ook aan met de 0—0 stand. De thee scheen het Alkmaar- team goed gedaan te hebben, want kort na de hervatting re sulteerde een combinatie Ter- maatv. LuitVonk in een hard schot van laatstgenoemde, dat doel trof 01. Utrecht, door deze achterstand geprikkeld, pakte de zaken se rieuzer aan en een klein kwartier werd Alk-maar op eigen speelhelft teruggedrongen. Zij konden ech ter niet tot scoren komen. Een doelpunt kwam juist aan de andere kant, toen rechtsbinnen Termaat met een troughpass linksbinnen v. Luit aan het werk zette. Laatstgenoemde, door drie man op z'n hielen gezeten, scoor de eiveniwel het 2e punt (02). Utrecht gaf zich kennelijk ge wonnen, want Alkmaar be-hoefde zich niet al te zeer in te spannen om de-ze zege veilig te s-tellen. De eindstand bleef onveranderd 02 in het voordeel van Alkmaar. In de daarop volgende wed strijd tegen Amsterdam was het vertoonde spel van Amsterdam, in tegenstelling tot de verwach tingen, verre van groots. Het team van Alkmaar echter overtrof zichzelf deze middag, door uitstekend veldspel en Am sterdam kon daarom zelden haar eigen spel ontplooien. Op regelmatige wijze kwam een 6—0 overwinning tot stand, in welke overwinning midvoor Vonk door het scoren van liefst 5 doelpunten, een groot aandeel had. v. Luit maakte 't halve do zijn vol. De derde -wedstrijd van dit tourno-oi werd een overwinning voor Utrecht, dat met dezelfde cijfers als Alkmaar, Amsterdam versloeg. Na afloop van de wedstrijden reikte Majoor Ge-vers Deynoot met een toepasselijk woord de -beker uit aan de aanvoerder van het Alkmaar-team. Utrecht mocht een lauwertak in ontvangst ne men, terwijl Amsterdam een me daille rijker werd, waarmee de-ze geslaagde sportmiddag voor de organisatoren, doch voor Alkmaar R.P. in het bij-zonder, een succes vol einde had. Uitslag aanbesteding ALKMAAR Voor de verbou wing van het kantoor voor Socia le Zaken aan de Doelenstraat te Alkmaar waren 5 inschrijvingen binnengekomen. Laagste inschrij ver was de fa. A. F. Zeegers te Alkmaar met f31.350. Hoogste in schrijver de fa. P. C. Kops te Hei- loo met f43.100. ATHLETIEK ALKMAAR Óp de gisteren te Haarlem gehouden athletiek- wedstrijden behaalde P. Tromp van Olympus de le prijs in de B.- klasse heren 800 meter. E. Kaijser van A.V.A. werd derde in het nummer polsstokhoogspringen met een sprong van 3.30 meter, en vierde in het nummer hoog springen met een sprong van 1.70 meter. M. van Ammers noteerde op de 800 meter een tijd van 2 min. 11 sec. Uitslag duivenvluchten LIMMEN. 31 Mei; gelost 7.45 te Orleans (Frankrijk): 1, 3, 4, 5 M. C. v. d. Velden; 2 J. v. d. Eng. Aankomst no. 1 17 u. 45 min. 59 sec. 6 Juni; gelost 7.10 u. te Qui- vrain (B.): no. 1 2 3 6 8 10 M. C. v. d. Velden; 4 9 gebr. Stee man; 5 P. C. v. d. Velden; 7 J. v. d. Eng. Oankomst no. 1 11 u. 44 min. 50 sec. BEEMSTER De gemeente raad van Beemster heeft vergade ring gehouden onder voorzitter schap van Burgemeester Pesman. Bij de Ingekomen stukken was de goedkeuring van Ged. Staten van de aankoop van grond aan het Zuiderpad van J. Stam. Daar door kan de aanleg van een speel veld in de Z.O. Beemster werke lijkheid worden. Aan de onderwijzer van de U.L.O.-school J. Feitsma werd eervol ontslag verleend wegens zijn benoeming in gelijke betrek king te Amsterdam. Mw. P. J. Maats, onderwijzeres aan de O.L. School te Z.O. Beemster werd eer vol ontslag verleend wegens haar benoeming in gelijke betrekking te Hoorn. Op zijn verzoek werd aan het Beemster Ziekenfonds, als ieder jaar, een subsidie verleend en wel f390. De rekening van het Burger lijk Armbestuur over 1950 werd goedgekeurd. Deze beliep in uit gaven een bedrag van f29.939.30. Bij de ontvangsten kwam een be drag van f19.642.92 aan gemeente lijke subsidie. Voor 1951 waren de totale uitgaven f34.196.29 met een gemeentelijke subsidie van f23.145.22. De Raad besloot ver volgens aan het gemeenteperso- neel evenals vorige jaren een va- cantietoeslag te verstrekken. Tot onderwijzer aan de U.L.O. school werd benoemd dhr. C. Berger, thans onderwijzer aan de Joost van de Vondel-school te Amers foort. Deze benoeming geschiedde in de vacature Mej. L. J. Huis man. Blijkens de ingediende voor stellen van B. en W. wilde het Dag. Bestuur van Beemster een nieuwe autobrandspuit aanschaf fen. Indien mogelijk een brandspuit met nevelspuitinrichting. Een ne velbrandspuit biedt voordelen bo ven een gewone water-brandspuit. Men wil een goede nevelspuit met vier slangen. Een nevelspuit biedt het grote voordeel dat zij vlugger werkt. Men kan daarmede direct een nevel om het vlammende per ceel leggen, waardoor het omlig gende van brandgevaar wordt ge vrijwaard. Een nevelspuit vereist minder bedieningsmanschappen en kan dus vlugger ter plaatse zijn. Direct daarop kan de gewo ne brandspuit dan volgen. Het is geen overbodige weelde dat de gemeente Beemster een nieuwe brandspuit aanschaft. De oudste spuit is van 1929 en vertoont „ouderdomsgebreken", de tweede is van 1939 en voldoet nog goed. Voor het aanschaffen van een nieuwe brandspuit vroegen B. en W. een crediet van f30.000. De Raad verenigde zich niet dadelijk met het plan van B. en W. Vooral de heren Koeman en Schagen hadden hierover opmerkingen. Deze heren wilden eerst een de monstratie bijwonen eer tot aan koop werd besloten. De voorzitter deelde echter uitdrukkelijk mede dat niet gevreesd behoeft te wor den dat Beemster als proefkonijn zal worden gebruikt. De Brand weer-inspectie staat daar garant voor: Na de verschillende uiteen- Laagste inschrijver LIMMEN Aannemersbedrijf R. Min. alhier, was de laagste inschrijver voor de bouw van de R.K. ULO-school te Castricum. met een bedrag van f 112.980. De begroting was f 119.800. Het werk is meteen gegund. NAAR KOREA AKERSLOOT Naar wii ver nemen heeft onze plaatsgenoot de heer A. W. Tromp, wonende Kerkplein 76, zich Maan-dac 8 Juni i.l. voor de 2e keer met een detachement van de Verenigde Naties ingescheept naar Korea, teneinde de aldaar gelegerde Nederlandse onderdelen af te lossen. Wij wensen de heer Tromp een goede reis en een behouden thuiskomst. Opbrengst collecten AKERSLOOT De opbrengst van de lijstcollecte welke dezer dagen ten bate van de Ouden van Dagen uit deze gemeente werd gehouden heeft het respec tabele bedrag opgebracht van f 886.25, terwijl de collecte t.b.v. de Blauwe Week Commissie van de N.C.A. gevestigd te Utrecht heeft opgebracht een bedrag van f 41.60. KIND VAN WISSE DOOD GERED HEILOO Toen gistermiddag de trein, -die om even viif uur in Alkmaar aankomt de overweg aan de Schuine Hondsbosselaan te Heiloo naderde, liep 'n meisje van ca. 2 jaar met haar poppen wagen onder het hek door de spoorlijn op. De bestuurder van de trein remde terstond uit alle macht om een ongeluk te voor komen. Aan weerskanten van de overweg stonden verschillende personen als aan de grond gena geld. totdat een der wachtenden, de heer S. Houtenbos uit Alk maar op het laatste nippertje 't kind met haar poppenwagen van de rails wist te grijpen en in vei ligheid te brengen. De trein kwam ca. 15 meter voorbij de overweg tot stilstand en vertrok weer met viif minuten vertra ging naar Alkmaar. Vacantie-kinderen uit de getroffen gebieden EGMOND AAN ZEE Ook Egmond aan Zee heeft een twin tigtal kinderen uit het rampgebied n.l. uit Stavenisse, voor een week te logeren. Vele inwoners hebben spontaan een of meer kinderen in hun gezin opgenomen. Er is een zeer aantrekkelijk programma op gesteld en als het weer nu een beetje wil meewerken zullen de logeetjes een onvergetelijke va- cantie in Egmond doorbrengen. Maandag a.s. vertrekken de kin deren weer naar hun woonplaats. zettingen konden de raadsleden zich met het voorstel van B. en W. verenigen, doch men zal toch niet tot de aankoop overgaan eer ook de raadsleden een demonstra tie hebben bijgewoond. De heer Muntjewerf vroeg bij de Rondvraag nog naar de verde ling van de Ro.de Kruis-goederen welke van de inzameling van het Rampgebied waren overgebleven. De voorzitter deelde mede dat de Kerkelijke en Burgerlijke In stanties in deze bericht ontvangen hebben van deze uitdeling, doch dat er weinig belangstelling voor schijnt te bestaan. Slecbts een in stelling heeft op dit schrijven ge reageerd. Aan deze organisatie is toen de verdeling opgedragen. Daarnaast kunnen persoonlijke aanvragen nog worden gedaan aan het Rode Kruis te Purmerend. De heer Muntjewerf informeerde ook nog naar de mogelijkheid van het geven van onderwijs in een avondschool. De voorzitter zeide dat dit wel niet mogelijk zou zijn. Het onderwijs in het algemeen' is wel zó ingesteld dat aan avond onderwijs in het algemeen weinig behoefte meer bestaat. Men volgt wel diverse onderwijsinstellingen na de gewone lagere school. De avondtekenschool te M. Beemster moest destijds worden gesloten wegens gebrek aan belangstelling. Bovendien kan men voor ver schillende doeleinden gemakke lijk in het naburige Purmerend terecht. W eersverwachting medegedeeld door het KNMI te De Bilt, geldig van Don derdagavond tot Vrijdagavond STIJGING VAN TEMPERATUUR. Zwaar bewolkt met versprei de opklaringen en in de nacht en ochtend plaatselijk mist, Hier en daar enkele buien, mogelijk met onweer. Zwak ke tot matige wind uit uit eenlopende richtingen. Over het algemeen hogere tempera turen. i PARIJS, 11 Juni. De Franse Nationale Vergadering heeft ge weigerd Georges Bidault als kabi netsformateur te aanvaarden. Hij kreeg een stem te weinig. De lei der der volksrepublikeinen (MRP) kreeg 313 stemmen, in plaats van de vereiste meerderheid van 314. Er werden 228 stemmen tegen hem uitgebracht de communis ten, socialisten en 23 anderen. Voor stemden de MRP, 63 Gaul listen, 32 dissidente Gaullisten, 82 gematigde conservatieven, 14 over zeese onafhankelijken en 27 radi calen. De rest der radicalen stem de tegen of onthield zich. Vele afgevaardigden hadden critiek op Bidaults verzoek om speciale volmachten en zijn hou ding ten opzichte van het Euro pese leger. LANGEDIJK. De Woning bouwvereniging „Langedijk" hield Dinsdagavond haar jaarvergade ring in het gemeentehuis. De vergadering was goed bezet en ruim 30 personen waren aan wezig toen voorzitter Jac. Weel de bijeenkomst opende. De belangstelling voor de wo ningbouwvereniging is groot, ge tuige de goede opkomst op de vergadering en d-e stijging van het ledental. Spreker hoopte, dat de woningnood in deze gemeente zoveel mogelijk gelenigd kon w-orden. Hiervoor is nodig, dat we aan de Langedijk veel nieuwe en goede woningen kunnen -bou wen. Spreker hoopte, dat in het be stuur van de vereniging steeds mensen zitting zullen nemen die met ambitie en kennis van za-ken het hun toegewezen werk kun nen uitvoeren. Uit het Jaarverslag van de secretaris, de heer D. Langedijk, stippen we aan, dat het jaar 1952 'n vruchtbaar jaar was geweest. Het voorbereidende werk werd verricht voor de bouw van 10 nieuwe woningen in het plan „Centrum" te Noord- Scharwoude, welke woningen nu binnenkort gereed zullen komen. Ook werd het voorbereidende werk verricht voor de bouw van 24 nieuwe schuurtjes bij de wo ningen in de Oosterstraat. De nieuwe schuurtjes zullen er thans oo-k -binnenkort ko-men. Wat be treft het onderhoud van de wo ningen werd bereikt, dat de af schrijvingen 1 jaar konden wor den opgeschort, waardoor het vrijkomende -geld kon worden ge bruikt voor onderhoud. De op zichter heeft 'n begroting ge maakt van de kosten en thans komt aan de beurt de reparatie van de schoorstenen, reparatie van de vloeren en het schilderen van buitenwerk. Het jaarverslag werd onder dank goedgekeurd. Ook de balans en de exploita tierekening van de penningmees ter, de heer W. van der Velde, werden goedgekeurd. Hierna kwam aan de orde het bestuursvoorstel om 15 nieuwe woningen te -bouwen en de benodigde gel den hiervoor aan te vragen. Acht van deze nieuwe woningen zullen worden gebouwd in het plan „Centrum" en zeven te Broek op Langedijk. Het bestuur stelde voor om dezelfde woningen te bouwen als de tien welke thans gebouwd worden. Burgerlijke Stand BERGEN Geboren: Elisa beth A.M. dv W. M. Bakker en A. Nooii: Marten J. zv A. van der Noord en T. Nijhuis: Sonia M. dv P. J. Zijp en M. A. J. Boekei; Bernardus G. zv J. J. Hoedjes en A. G. Godiin. Ondertrouwd: K. Roelofsen. Graft en M. M. Hollenberg. Getrouwd: H. Kaandorp en G. M. Schaper; J. A. van Duin en E. M. de Greeuw; P. A, Swinkels E. C. M. Dekker: C. J. Kooge en B. G. Westerterp. Fraai resultaat NW. NIEDORP De heren J. Blokker en J. Schreurs, leden van de Niedorper Motorclub, hebben in de midzomernachtrit van de Motorclub Oostwoud een fraai re sultaat behaald. J. Blokker werd le in de lichte klasse met 50 straf- punten en wist daarmede beslag op een krans te leggen en tevens op een wisselbeker voor alle klas sen vanwege het minste aantal strafpunten. Een medaille werd hem toege kend voor het 2e deel van de rit waarvoor in Wieringen gestart werd. J. Schreurs behaalde een 2e prijs met 99 strafpunten. Geslaagd 'T ZAND Aan de Bisschop pelijke kweekschool St. Vincen- tius, Den Haag, heeft onze plaats genoot L. A. Ros met goed succes de onderwijzersakte L.O. behaald. De heer Koeman uitte eni-ge bezwaren tegen de constructie- bouw. De woningen zouden goed koper zijn, maar uiteindelijk wor den ze plm. f 800.duurder. Voorts wordt er meer materiaal aan verbruikt en vragen ze min der arbeidskracht. De voorzitter wees erop, dat de 10 woningen onderhands werden aanbesteed, omdat het hier een proef gold met een nieuw type. Wat betreft de besparing van arbeidskracht wees voorzitter er op, dat iedereen toch pro-beert om 'n werk zo spoedig mogelijk gereed te laten komen. Vrees voor werkloosheid behoeft hier niet te gelden, daar de vraag naar geschoolde arbeidskrachten spe ciaal wat betreft de bouwvakken zeer groot is en ook de eerste jaren groot zal blijven. Het meerdere materiaal, dat w-ordt gebruikt, geeft aan de woningen ook meerdere deugde lijkheid. De huurprijs van de 10 nieuwe woningen zal f 7.per week bedTagen. Bij de gehouden bestuursver kiezing werden de aftredende heren W. van der Velde, C'. van Enter en J. N. Mulder herkozen. Na de rondvraag volgde slui ting onder dank voor de aange name -besprekingen. BROEK OP LANGENDIJK De afd. Langedijk en Omstreken van de Algem. Vereniging van Bloembollencultuur hield Dins dagavond haar jaarvergadering in het café „Marktzicht" van de heer C. Vijzelaar. De nieuwe voorzitter, de heer Jac. Huibers opende, de slechts matig bezochte vergadering. Hij deelde mede, dat de heer L. Kal- verdiik als voorzitter bedankt had. waarom spr. het voorzitter schap op zich had genomen. De bestuursleden Duif en Kalver- di.ik hadden wegens ziekte be richt van verhindering gezonden. Spreker zei nog dat de jaarver gadering door de „Flora" later was uitgeschreven dan gewoon lijk het geval was. Uit het jaarverslag van de se cretaris. de heer C. Timmerman vernamen we. dat er twee leden vergaderingen zijn gehouden, 't Ledental bedroeg 148 en één lid leerling. plus 3 donateurs. Er werd opgemerkt dat enkele kwe kers nog geen lid ziin van de Vereniging. De afdeling nam met een inzending deel op de grote „Flora"-tentoonstelling. waar voor een goud-en medaille als prijs werd toegekend. De cursus over de diverse teel ten van bolgewassen was een succes. De opbrengst van de tul pen werd goed genoemd. De irissen werden echter voor af- braakpriizen verkocht. De gladio- len-priizen waren eerst laag. maar uiteindelijk hoog. De penningmeester, de heer C. de Groot, kon als batig saldo een bedrag van f 64.90 noemen. Het bezit der Vereniging is thans f 146.89. Hierna werd de be schrijvingsbrief behandeld voor de op Maandag 15 Juni te hou den Alg. vergadering in Haar lem. De Vereniging „De Tuin" verzocht de medewerking van de leden om ter bestrijding van de virusziekte en de raszuiverheid om de bollenvelden te laten keu ren door controleurs van de bloembollen-keuringsdienst. Men is voornemens monsters uit de verschillende partijen te trekken en hiervoor een beoor- delings-certificaat te geven. De vergadering zag algemeen het nut in van hetgeen „De Tulp" voorslaat en de voorzitter wekte de leden op, om allen lid te worden van deze nuttige vereni ging. Formulieren voor deze veldcontrole zijn te bekomen bii de secretaris. Voor het huldeblijk aan de al gem. voorziter Jhr. van Nisoen tot Pannerden werd f 10 be schikbaar gesteld. Het nadelig slot van de expositie van de af deling op de „Flora" bedroeg f 219.02. Men besloot in dit ver band de contributie met 25 pet te verhogen. Bii de gehouden bestuursverkiezing werd de heèr Jac. Huibers herkozen.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 2