Zelfverzekerd Vol end am schakelde te laat over Cor de Best greep tot veler verrassing de stayerstitel 24-uursrit van Le Mans groot succes voor Jaguar Courses Duindigt Courses te Hilversum Eindhoven kampioen Nederlandse baankampioenschappen Hijzelendoorn en Derksen: traditionele kampioenen Piet van Heusden weer sterk f Deze 19-jarige Amsterdammer komt snel, groeit heel vlug naar de top en de vererende uitnodi ging van Kees Pellenaers, om dit jaar al mee te draaien in de Tour de France, is een teken, dat de „grote man" van de weg, hem in de gaten heeft. Fanny en Puck houden eer hoog - - E.B.O.H.-Volendam l-l Onstuimig E.B.O.H. scoorde juist op tijd gelijkmaker Geertje Wielema ivoii 2 km zwemtocht Maandag 15 Juni 1953 Pagina 3 (Van onze sportredacteur) Twee dagen hebben de baanrenners bezit mogen nemen van het Olympisch Stadion in Amsterdam, waar op deze Zaterdag en Zondag de strijd om de Nederlandse wieler- titels werd voortgezet. Twee dagen, het is moeilijk om nu al, terwijl de kampioenschappen nog niet zijn beëindigd, balans op te maken. Maar de matige publieke belangstel ling is een veeg teken voor de „baansport". Het „Mene Tekel" staat met grote letters geschreven in die gapende leegten, die in het bouwwerk van Wils voorkwamen. Waren de prestaties ook deze twee dagen zo slecht, dat het wegblijven van vele getrouwen, gerechtvaardigd was? Zij hadden gelijk wat de sprint betrof, zij hadden ongelijk, op die Zaterdag middag, toen een flink stel jonge amateurs een 50 KM wedstrijd in elkaar draaiden, die klonk als een klok, en die feitelijk een be ter, waardiger slot had verdiend dan „ie" nu kreeg met de zege van de Utrechtenaar Kooh. Een sterke in het veld, maar niet d e sterkste. Daan de Groot, nog behangen met de lauweren van de Route de France en de Ronde van het IJselmeer, had deze race ge maakt, had hem ook behoren te winnen. Deze Daan de Groot dan heeft bij elke uitlooppoging meegedaan, steeds was hij de animator van de course en toen de definitieve ontsnapping, eerst van tien, later van zes man, een feit was, zat hij erook bij. Met vier sprinters en de Amsterdammer Duyker, die toch niet kon winnen. Maar die vier sprinters zaten de Groot dwars; steeds weer probeerde hij te ontsnappen, doch Mahn en vooral Willekes verijdelden iedere poging. Het werd een complete ruzie tussen de Groot en laatstgenoem de, een ruzie, die nog erger werd, toen Duyker in de gelegenheid werd gesteld 50 meter voorsprong te nemen en daardoor de course, met nog enkele ronden te rijden, scheen te gaan winnen. Een KM voor het einde kreeg Koch toestemming ertussen uit te trekken. Dat deed de Utrechte naar dan ook en dankbaar aan vaardde hij de winst, die hem geboden wérd. Met 20 meter voor een totaal uitgeputte Duyker fi nishte hij als eerste. Daan de Groot mocht de eindsprint win nen van de vier overigen. 1. Koch (Utrecht) 1 uur 6 min. 19.6 sec.: 2. Duyker (Amsterdam) 3. De Groot (Amsterdam); 4. Kooyman (Den Haag); 5. Wille- kes (Amsterdam); 6. Mahn (Am sterdam). De overige renners wa ren uit de strijd genomen. Dat was de enige beslissing die Zaterdag werd behaald. Er waren series, kwartfinales van de achtervolging voor profs, er waren ook series sprint voor amateurs. Die achtervolging voor de profs hield ook nog een sensatie in zich. Gerrit Schulte, gedoodverfde fi nalist met Wim van Est, kwam niet opdagen. Ondanks dringende telegram men en telefoontjes vooraf, na zijn lakoniek af bericht in verband met de wedstrijd PSVEindho ven, die gespeeld zou worden in het Bossche Sportpark, waar hij in het restaurant de scepter zwaait. Ondanks ook het aanbod van de sportcommissie om voor zulk ver voer te zorgen, dat hij weer tijdig thuis zou zijn. Athletiek te Glasgow Tijdens internationale athletiek- wedstrijden te Glasgow is de Duitser Haas er in geslaagd het Europees record op de 440 yards te verbeteren en te brengen op 47,2 sec. Het oude record stond sedert 1 Augustus 1938 met 47,6 sec. op naam van de Engelsman Brown. Hoewel Haas het record omlaag bracht, werd hij geen winnaar op dit nummer. Want de Amerikaan Mashburn ging als eerste over de eindstreep in 47.— sec. en daar na volgde Haas in 47,2 sec. Voor de Nederlanders was het eveneens een succesvolle dag. Willy Lust won het verspringen met 5,60 meter voor de Duitse Maria Sander (5,54 mtr). Voorts zegevierde Puck Brouwer op de 100 yards. Zij ging in 11,5 sec. als eerste door de finish, gevolgd door mej. Goldsborough (G.B.) en Maria Sander (Did). Fanny Blankers Koen werd winnares op de 80 meter horden in 11,5 sec. met twee meter voor sprong op Maria Sander (Did). De 880 yards heren was voor de Amerikaan Whitfield in 1 min. 50,9 sec. Op de tweede plaats eindigde de Duitser Stracke met ongeveer 2'fa meter achterstand. Harry de Kroon werd hier vijfde. „Dat is contractbreuk", stelde de KNWU vast en beboette Schulte met flOOO— Het wordt nu voor Wim van Est een wandeling naai het ka oioenschap. voorspelden de ken ners De snelste tijd, die de man uit St. Willibrord maakte, gaf een verdere hint in die richting. Tocj> kan Gerrit Peters hem het leven zuur maken. Adri Voortuig en Henk Lakeman zijn de beide an deren, die in de demifinale door drongen. Vier beslissingen op Zondag Er is op de Zondag feitelijk slechts één verrassende uitslag gevallen. N.l. het kampioenschap, dat Cor de Best behaalde tijdens de 100 kilometer rit achter grote motoren en de tweede plaats, die Cor Bijster opeiste in diezelfde race voor de grote „kanonnen Bakker en Pronk. Want wordt het feitelijk op die ^sprint niet ieder jaar hetzelfde liedje. Jan Hijzelendoorn, te zwak om prof. te worden, te zwak ook, om in feite een serieuze greep te doen naar de amateur-wereldtitel, is in ons land volkomen onbereikbaar voor de rest van de amateursprin ters Willekes mag dan op.de weg gevreesd worden in d^s?"nt'^èr- op de Stadionbaan, als het wer kelijk gaat om de fijne knepen van het vak, dan is het teiteiija een leerling van de lagere school, die het moet opnemen tegen zijn onderwijzer. Schotman drong ook ?n de finale door, maar daar moest hij met Willekes het hoofd buigen voor Hijzelendoorn, die dus voor de zoveelste maal een Nederland en titel in de wacht sleepte. Moeten we U nog vertellen. dat Arie van Vliet en Jan Derksen de finalisten waren van hetzelMe nummer voor de orofs? En cja Jan Derksen voor de vulde maai kampioen van Nederland wer. Oh ja, van Oers was er ook maar die was kansloos m dit duel. Ja, het gaat langzaam maar zeker bergafwaarts met Arie van Vliet De jaren beginnen te tellen en het flitsende" gaat eraf. Toch zal de Woerdenaar ook bil .de wereld- kampioenschappen zijn mannetje nog wel staan, maar kampioen worden.Hij rekent er mis- schienzelf nu ook niet meer op. Duel van Heusden-de Groot Aardig werd het eigenlijk, toen Daan de Groot weer op het appel verscheen. Eerst voor de demi finale van de achtervolging voor amateurs, waar hij zijn tegenstan der Vreeswijk met huid en haar opvrat en daarna in de „grote finale" tegen wereldkampioen Piet van Heusden. Piet van Heus den, die Buker in de andere de mi-finale geen schijn van kans had gegeven. Gezien de tijden was Daan de Groot warempel nog favoriet ook, maar geen mens, op de verstokte supporters van de negentienjarige misschien na, gaf de wegspecialist een kans tegen van Heusden, die zich langzaam maar. zeker naar de vorm trapt, die hij nodig heeft om zijn wereldtitel straks in Zu rich te prolongeren. Bedriegelyk ziin langzame start. Uok nu nam zijn tegenstander de leiding, eerT toestand, die tot twee ronden voor het ein4e ^ïf'van Piet Toen schoof de fiets van Pie van Heusden telkens iets eerder over de streep en,hoetPfJin Groot ook zwoegde, tegen de regelmatig doortrappende van Heusden was geen kruit Sewa sen. Bij het ingaan van de laatste ronde lag de wereldkampioen ze ker twintig meter voor en kon de overwinning hem niet meer ont gaan (tijden 5.12.4 en 5.15.4). Motoren in de baan Zeven afgrijselijk knetterende motoren zochten positie voor de finalisten van het stayersnummer. Zeven man. Pronk, Bakker, Bijs ter, de Best, Wiersma, Kunst en Stakenburg. Zeven man met twee kansheb bersAch, het is gelukkig anders uitgekomen. Wie enkele weken geleden op de Stadionbaan Cor Bijster in de B-course had zien draaien, had een verlegen poging gedaan zijn buurman te vertellen, dat ook deze Haarlem mer misschien nog leven in de brouwerij had kunnen brengen, maar voor de rest.Pronk en Bakker. Wie anders? Het ant woord gaf Cor de Best. Klaar en duidelijk. Dat antwoord kwam heel laat. Pas tien kilometer voor het einde kwam de aanval, die een einde maakte aan de illusies, die Pronk had, dat hij andermaal de titel in de wacht zou slepen. Pronk, die even na de helft van de wedstrijd de leiding van Bakker en de Best had overgenomen en in de rug van Bakker „op rozen scheen te zitten". Cor Bijster werd echter gegangmaakt door Wiersma, de man, die eens Pronk naar het wereldkampioenschap leidde en nu, evenals een week of wat ge leden, de Alkmaarder graag in de wielen rijdt. Bijster kwam dich ter bij de Best, die op zijn beurt aan gangmaker v. d. Bosch het sein „sneller draaien" doorgaf. Plotseling vloog de Best over Pronk heen, die geen tegenstand bood en zich ook nog liet pas seren door Bijster en Bakker. Zo kwam de Haarlemmer de Best aan een titel, waarop hij zelf waarschijnlijk niet gerekend had. 1. Cor de Best 1 uur 20 min. 53,4 sec. 2. Cor Bijster op 100 meter. 3. Bakker op 110 meter. 4. Pronk op 1280 meter. 5. Wier stra. 6. Stakenburg. 7. Kunst. De uitslagen van de op Zondag gehouden draverijen te Hilversum luiden: Isabella prijs 1. Querelle Spencer (N. Oosting) tijd 2.53.8, km tijd 1.29.6; 2. Quo Vadis Du- luth Z; 3. Quitewell-S. Tot. w. fl.50, pl. fl.30 f2.10 fl.40, gek. f6, cov. f5.70. Yvonne prijs 1. Roi Scott (N. Heskes) tijd 3.06.4 km tijd 1.35.1; 2. Ria Kitty; 3. Ramona-S. Tot. w. f12.30, pl. f3.20 fl.70, gek. f31.60, cov. f3.10. Mathilde prijs le afdeling 1. Redloff WB (N. Oosting) tijd 2.53 km tijd 1.29.2; 2. Odysseus K; 3. Olivia Havilland. Tot. w. f2.10, pl. fl.50 f 1.60 f2.30, gek. f4.70, cov. f4.30. Mathilde prijs 2e afdeling 1. Querida Donum (M. Vergay) tijd 2.54, km tijd 1.28.8; 2. Quick- line; 3. Oscar. Tot. w. f6.70, pl. f2.— f2.30 f2.50, gek. f9.20, cov. f7. Nicolette prijs le afdeling 1. Maaike van IJmuiden (Mevr. R. Hamming) tijd 2.48.2, km tijd 1.25.8: 2. O Nelly Zora; 3. Nike van Hollo. Tot. w. f6.10, pl. f 1.90 fl.40 f2.40, gek. f5.50, cov. f4.70. Nicolette prijs 2e afdeling 1. Meintje V (Mej. P. J. Wagenaar) tijd 2.48.8, km tijd 1.26.1; 2. Nor- ma Shearer; 3. Palysier. Tot. w. f3.70, pl. fl.70 f3.40 fl.80, gek. f5.80, cov. f9.40. Charlotte prijs 1. Nora B (P. Heynen) tijd 3.27.2, km tijd 1.27.5; 2. Pieter D; 3. Prof. Heny. Tot. w. f5.80, pl. f2.40 f3.40 f2.50, gek. f16.30, cov. f12.80. Karolina prijs Deadheat Kondor (J. van Leeuwen Jr.) tijd 3.25.6 km tijd 1.27.1; Deadheat Oviedo A; 3. Oosting's Lieveling. Tot. w. fl.50 f2, pl. fl.30 fl.70 fl.90, gek. f7.70, cov. fl.60 f2.10. Kitselaar beker. 1. Olivier B (J. M. van den Berg) tijd 3.19.6, km tijd 1.24.5; 2. Over Again; 3. Nellie Gregor. Tot. w. f3.50, pl. fl.60 fl.40 f3.70, gek. f5.20, cov. f6.10. Venus prijs 1. Meeske S (H. de Jong) tijd 3.06.3, km tijd 1.28.8; 2. Guy Hanover; 3. Narcis. Tot. w. f4.40, pl. fl.80 f2, gek. f20.80, cov. f4.90. Totalisator omzet f89.788,50. 1 - V JAN DERKSEN SPRINTKAMPIOEN DER PROFESSIONALS. Jan Derksen heeft voor de tweede maal in successie de sprinttitel van Nederland der professionals behaald. In de finale versloeg hij Arie van Vliet met enkele lengten. Hier zien we Jan Derksen (links) de eindstreep passeren, gevolgd door Arie van Vliet (Van een onzer verslaggevers) DORDRECHT De gelijkmaker moest komen. E.B.O.H., bijna steeds in het offensief, maar onbekwaam tot doel punten, had in de tweede helft weer het initiatief geno men. De stevige defensie van Volendam kwam in het ge drang en uit een verwarde situatie kwam dan eindelijk het Dordtse doelpunt, ivaarmee de voorsprong, welke Volendam in de eerste helft had genomen, teniet was ge daan. En toen pas gingen de wijdbroeken spelen, zoals ze de gehele ivedstrijd hadden moeten doen: fel, onstui mig en met de vaste wil om toch nog te winnen. Maar de Dordtenaren gaven het éne punt niet meer uit handen. Met D.F.C. als derde staan de ploegen in de promotie- strijd op de helft nog gelijk. Volendam heeft een schone kans voorbij laten gaan. DE ZESDE RONDE VAN HELMOND Zondag werd de zesde ronde van Helmond gehouden ten bate van sanatorium „St. Jozef heil". Zeven buitenlandse ploegen amateurs namen aan dit wielerevenement deel. De start der deelnemers aan deze wedstrijd, welke over een afstand van 120 kilometer ging. Met vlag en wimpel zijn de Volendammers kampioen gewor den. Zij konden dus zelfverze kerd zijn. omdat zij wisten, dat hun kracht niet gering was. Maar in Dordrecht zaten twee concur renten, even fel belust op pro motie: D.F.C., de oud-gediende, en E.B.O.H.. al voor de derde maal proberend de top van het Nederlandse voetbal te bereiken. Zelfverzekerd en kalm spelend, maar daardoor te traag in de reacties zag Volendam nog steeds niet het dreigende gevaar. Zij werden in hun houding gesterkt door het doelpunt dat rechtsbui ten Tol na acht en twintig minu ten scoorde. De snelle buitenman omspeelde linksachter Ooster- hoek en joeg de bal met zijn linkervoet enorm hard en hoog in de touwen. Een magnifiek staaltje voetbalkunst en een juweel van een doelpunt. Maar een doelpunt, dat niet was ont staan na een constante belege ring, doch door een uitval. En zo was het beeld van de gehele eerste helft: E.B.O.H. bijna steeds in de aanval en de Dordtse ver dediging opgedrongen tot aan de middenlijn. Oh. die zenuwen Nerveus was E.B.O.H. gestart. Zenuwachtig speelde ook Volen dam. De passes waren aan beide zijden uiterst onzuiver en slechts een enkele maal kwamen de Volendammers tot de fraaie combinaties, die hen nu al be kendheid hebben gegeven. Tol. in samenwerking met Klaas Smit, bediende linksbuiten Ko ning van een vrije kans. Koning, die de indruk wekt alsof hij aan de lijn „op de tram staat te wachten", maar die altijd ge vaarlijk is als hij een bal in zijn bezit krijgt. De Dordtse aanhang verstijfde bij de kans. die het Volendamse kanon werd ge boden. maar het vizier was ver keer ingesteld en de bal rolde naast het doel. In de Dordtse gelederen was de hoop gevestigd op midden voor Scheurwater, die een doel- rijpe kans kreeg, maar ook hii faalde. Meer scoringskansen wer den door hem gemist door te zelfzuchtig snel. De eerste twintig minuten was er weinig genoeg te bespeuren van het zo gevreesde Volendam. en E.B.O.H. heeft gelegenheden genoeg gehad om de leiding te nemen. Voor het doel. waar de Volendammers somtijds ver wezen stonden te kijken hoe de Dordtenaren hun combinaties voltooiden, was het echter mis met E.B.O.H. En als er een schot kwam. toonde doelman Keizer zijn grote talenten. Dat moest Smid doen in het E.B.O.H.-doel toen Evert Smit eensklaps de bal voor ziin voeten kreeg. Hii miste half en de E.B.O.H.-doel- man grabbelde de bal voor de voeten van de Volendammer vandaan. De dikwijls fraaie combinaties van de Volendammers misten het vuur om succes te hebben, een vuur. dat de verdediging wel had, want onvervaard wierpen Karregat. Klepper en Schilder zich in de striid. Toen kwam het schitterende doelpunt van Tol (01). Klaas Smit kopte nog eenmaal precies in de handen van Smid en E.B.O.H. juichte al voor de gelijkmaker toen een vriie trap van Oosthoek de bal bij Scheurwater deed belanden. De Dordtse middenvoor schoot tegen Keizer aan. waarna hii nogmaals tussen de palen mikte: op zijn knieën sloeg Keizer de bal met een hand van de doel lijn. Of was het achter de doel lijn vandaan....? E.B.O.H.. geprikkeld door de tegenslag, zette de ene aanval na de andere op. Scheurwater schoot wederom tegen Keizer aan en een volgende maal stop te de Volendamse doelman ziin schot. Een uitval gaf Klaas Smit de kans vleugelman Koning de bal te bezorgen. Weer faalde het kanon, omdat hii in de grond trapte. Met zeven man moest Voiendam zich de Dordtse aan val van het lijf houden. En zo begon ook de tweede helft: Volendam technisch iets beter. E.B.O.H. feller. Linksbin nen Toon Smit had zich op zeker moment langs de Dordtse defen sie gewrongen. Uit een „on mogelijke" hoek schoot hii in. terwijl twee spelers volkomen vrij voor doel stonden. Volendam bleef ziin eigen, biina lauwe spel spelen en E.B.O.H. rook de kans. Gelijk Een half uur na rust E.B.O.H. had volledig beslag gelegd op het middenveld nadat er enige zeer gevaarlijke momenten voor het doel van Volendam waren ontstaan, zette rechtsbuiten Schoon voor. Keizer liep uit wat hij te vaak en te ver deed miste en Scheurwater scoor de (1—1). Vlak daarop ontstonden twee uiterst penibele situaties voor het doel van de wiidbroeken. die even waren aangeslagen, maar zich fanatiek herstelden. Toen pas werd het een promotie- striid met twee ploegen, die alle krachten inspanden. Volendam. eerst te veel rekenend op mis sen van de tegenstander, schakel de over op een hogere versnel ling en was nu eerder bii .de bal. Een prachtige voorzet van de technicus Koning kwam bii Runderkamp. die tegen Smid op schoot en Klaas Smit trapte naast de terugspringende bal. De Dordtenaren moesten stug ver dedigen. even stug als Volendam zo lange tijd had moeten doen. Maar er vielen geen doelpunten. Biina nog aan de kant van het Volendam-doel. want een enorm schot ketste tegen de paal en in de laatste minuut stopte Kei zer een felle schuiver van Hii- beek. Waarmee drie keer in deze promotiecompetitie een gelijke stand was bereikt en de rivalen even ver ziin als bii het begin. Volendam 2 0 2 0 33 2 D.F.C. 2 0 2 0 3—3 2 E.B.O.H. 2 0 2 0 2—2 2 De beslissingswedstrijd tussen Eindhoven en PSV, waarbij het kampioenschap in I D op het spel stond, is na spannende strijd ge- eindigde met een 21 zege van Eindhoven. Het Bosse Stadion „De Vliert" was totaal uitverkocht, meer dan dat, want door zitplaatsen bij te winnen konden 35.000 toeschou wers de wedstrijd tussen de twee rivalen uit de Lichtstad volgen. Een spannende strijd hebben Geertje Wielema en Tine van Brenk elkaar Zaterdagmiddag ge leverd in de 2 KM-zwemtocht, welke de Hilversumse Zwemver eniging „De Robben" op de Loos- drechtse plassen organiseerde. Na het ronden van de boei op de halve afstand lagen zij gelijk en in de felle strijd, waarin de beide zwemsters zij aan zij voch ten, gaven zij elkaar geen duim breed toe. Zij bleven volkomen gelijk in snel tempo het water doorklieven en maakten dezelfde tijd. De jury constateerde, dat Geertje een fractie van een se conde eerder had aangetikt en dus gewonnen had in 28 min. 59.6 sec., een fraaie tijd. Dank zij het prachtige weer werden trouwens in alle afdelin gen zeer goede prestaties gele verd. Bij de heren vrije slag ging de strijd voornamelijk tussen Her man Willemse van de Vechtstreek en Piet ten Thije van L.Z.O. uit Leeuwarden. Willemse 'won met enige meters voorsprong. Bij de schoolslag werden het fraaie overwinningen van Piet van Daatselaar, die voor het eerst op dit nummer uitkwam, en Tony Hom. De voornaamste resultaten van deze wedstrijden, die de Riet schans in Nieuw Loosdrecht tot begin- en eindpunt hadden en waaraan ruim 240 zwemsters en zwemmers deelnamen, luiden; Dames: Vrije slag: 1. Geertje Wielema (HZC) 28 min. 59.6 sec.; 2. Tine van Brenk (Robben) zelf de tijd; 3. F. Peters (Neptunus) Amersfoort. Schoolslag: 1. Tony Hom (Rob ben) 33 min. 09.1 sec.; 2. E. de Graaf (Robben) 33 min. 38.9 sec.; 3. J. van Dinter (AZC). Heren: Vrije slag: 1. Willemse (Vechtstreek) 27 min. 38 sec.; 2. Ten Thije (LZO), Leeuwarden, 27 min. 43.8 sec.; 3. Kayser (Rob ben). Schoolslag: 1. v. Daatselaar (Robben), 32 min. 49.8 sec.; 2. Bunschoten (Robben) 33 min. 02.1 sec.; 3. Hermes (Robben). EINDHOVEN KAMPIOEN EERSTE KLASSE D Door een 21 overwinning op P.S.V. in de Zaterdagavond te Den Bosch gespeelde beslissingswedstrijd behaalde Eindhoven het voet balkampioenschap in afdeling D. Na afloop van de wedstrijd kwam de burgemeester van Eindhoven, Mr. H. A. M. T. Kolf schoten, het kampioenselftal zijn gelukwensen aanbieden als mede 'n lauwerkrans die aanvoerder v. Tuyl werd overhandigd LE MANS. Zestig wagens uit zes verschillende landen zijn Zaterdag in tegenwoordigheid van 200.000 toeschouwers, 25 dokto ren, 2 chirurgen, 25 verpleegsters, 50 leden van de eerste hulp. 10 ambulances en 700 gendarmes gestart voor de bekende 24-uurs- rit van Le Mans. De bekendste coureurs hadden acte de precense gegeven, zoals Ascari, die een koppel vormde met Villoresi, Farina, die tezamen De uitslagen van de op Zater dag gehouden draverijen te Duindigt luiden: Marlot-prijs: 1. Rudolf G. (J. N. Brouwer) 2.45.9 1.32.2: 2. Ro- -nald: 3. Rascal Hanover. Tot.: w. ƒ2.00. pl. ƒ1.10 1.10 ƒ1.30. gek. ƒ.3.40. cov. ƒ3.20. Hoogwerf-prijs: 1. Octavianus K (C. L. van Wegen) 2.59.4 1.23.8: 2. Meintje V: 3. Peter Spencer. Tot.: w. ƒ11.10. nl. .f4.10 ƒ2.30 ƒ1.70. gek. ƒ23.50. cov. ƒ8.40. Bavoy-prijs: 1. Q Deter van Zora (W. H. Geersen) 3.08.9 1.32.6; 2. Qui Suit; 3. Pretty Suit. Tot.: w. ƒ2.40. nl. ƒ1.20 1.10 ƒ1.10. gek. ƒ7.70. cov. ƒ3.50. Zuidwerf-priis: 1. Odylia O (W. B. van Overeem) 3.01.5 1.28.2; 2. Q Willem P; 3. Qua- trieme Poulain. Tot.: w. ƒ3.30. pl. ƒ1.90 ƒ3.50 3.10. gek. 7.50. cov. 10.80. Bloklander-priis: 1. P Louis 2 (H. C. ten Hagen) 2.58.1 1.24.9: 2. Our Bonni: 3. Postduifie G. Tot.: w. ƒ6.90. pl. .f2.50 ƒ3.20. gek. 10.50. cov. 3.20. Zondag Goudvos-prijs: 1. Rentinus (J. de Vlieger) 3.10.1 1.33.2: 2. Peter Snel: 3. Qui Suit. Tot.: w. ƒ1.20, pl. ƒ1.10 ƒ1.20 ƒ1.40. gek. 1.90. cov. ƒ1.90. Holsteiner-priis: 1. Quicksilver S (H. C. ten Hagen) 3.46.7 1.29.3: 2. Oddity: 3. Peter Arion. Tot.: w. ƒ1.30. pl. ƒ1.10 ƒ1.10. gek. 2.00, cov. 2.70. Hanoveraan-priis: 1. Martini Spencer (W. B. van Overeem) 3.00.8 1.26.1: 2. Nora Spencer; 3. Ooststar. Tot.: w. 2.70. pl. ƒ1.60 ƒ1.50. gek. 5.80. cov. 3.00. W. J. Jochems Memoriaal-nrüs: Eerste heat: 1. Our Bonni B (J. de Vlieger) 2.37.6 1.25.7: 2. P Louis II; 3. Madame B. Tot.: w. ƒ5.60. pl. .f2.60 ƒ2.60, gek. ƒ11.00. cov. ƒ2.90. Tweede heat: 1. P Louis II (H. C. ten Hagen) 2.36.7 1.25.2: 2. Madame B; 3. Prettv Pollv. Tot.: w. ƒ5.00. nl. .f2.40 ƒ2.20. gek. 7.60. cov. 3.00. Definitieve uitslag met optel ling van de beide totaaltiiden: 1. P Louis II 5.14.7: 2. Madame B: 3. Pretty Polly. met Hawthorn reed, Stirling Moss, Fangio, Gonzales, Rosier en Karl Kling, de winnaar van ver leden jaar. Het is een groots succes gewor den voor de Jaguar-fabrieken. Drie van de vier eerste aanko menden waren Jaguars en alleen de Amerikanen Fitch en Walters wisten zich met een Cunningham op de derde plaats te nestelen. Op de helft van de race had den Ascari en Villoresi na een hartverscheurende strijd, waarbij de gemiddelden ver over de 170 KM lagen en op de rechte einden snelheden werden bereikt van 237 KM per uur, de leiding over genomen van de latere win naars, de Engelsen Rold en Ha milton. Het mocht de Italianen echter niet baten. Zij moesten de strijd staken en dé Engelsen gingen verder op de weg, die naar de uiteindelijke zege leidde. De Amerikaan Tom Cole sloeg na 16 uur rijden over de kop en werd op slag gedood. De uitslag luidt: 1. Jaguar, Rold on Hamilton (Engeland) 4.088.06 irV, met een gemiddelde snelheid van 170.336 KM per uur. 2. Jaguar, Moss en Walker (En geland). 3. Cunningham, Fitch en Wal ter (Ver. Staten). 4. Jaguar, Whitehead en Ste wart (Engeland). 5. Ferrari, Marzotto Brothers (Italië). 6. Gordini, Trimtignant (Fr.), Harry Schel! (Ver. Staten). 7. Cunningham, Spear en Cun ningham (Ver. Staten). 8. Talbot, Lavegh en Pozzi (Frankrjjk). 9. Jaguar, Laurent en de Tor- naco (België). 10. Cunningham, Moran (Ver. Staten) en Bennett (Engeland).

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 3