Waarom werden emigranten na aankomst teleurgesteld? Pelgrims trokken naar Beauraing en Banneux F.S.A. overwon T.O.P. Klachten genoegmaar., allerminst over zichzelf Economische politierechter straft kleine delicten FLINKE JONGEN VERPLEGER Extra lage prijzen EET NU VIS! R'.K. Handbalkond District Noord Marine-of fi eieren naar Zuid-Afrika? Brief uit Australië Markt en Beurs A. W. Goedhart geen spreekuur H.C.A.Koppejan Afwezig E. v. GILSE afwezig flink meisje R.K. meisje flink zelfstandig meisje 3000 kg. voer- bieten Groot's Paardenslagerij Gehakt per kg 1.00 5 pd. paarden- vetvoor 1.50 KALFSVLEES A. GROOT Laat 199 Gem. KOEDIJK Firma Karei Bos, MEIKA voor 295 AFSLAG LAMSVLEES Wed. Biskanter gratis nieuwe haring proeven Donderdag 18 Juni 1953 Pagina 7 Op Zaterdag 13 Juni vertrok een autobus met bedevaartgan gers. waaronder twee zieken, naar Beauraing en Banneux. Na een voorspoedige reis kwam men om 4.30 uur te Beauraing aan. Een kort Lof om 6 uur opende de geestelijke oefeningen: hier onder spoorde Father D. Omtzigt van het Missiehuis te Hoorn, de geestelijke leider, de bedevaart gangers aan de boodschap van de H. Maagd van Beauraing „Ik zal de zondaars bekeren" te verwe zenlijken door veel gebed tijdens de Bedevaart. Om half zeven bad imen met Andrée Degeimbre. één der ziensters, het rozenhoedje. Zondag 14 Juni werd begon nen met een H. Mis in de tuin der Verschijningen voor de in tenties van de Bedevaart. Per bus ging men toen naar het Maria Domein om daar al over wegend de H. Kruisweg te vol gen. Intussen was de grote Be devaart uit Eindhoven met 31 bussen, waaronder één bus met zieken, die reeds Zaterdagavond in Beauraing was. aangekomen en gezamenlijk woonde men een Pontificale H. Mis bij. opgedra gen door Mgr Vuccino, titulair Aartsbisschop van Aprus. Des middags om 4 uur hadden de beide Bedevaarten een processie door het dorp om daarna een Pontificaal Lof met Ziekenzegen in de tuin der Verschijningen bii te wonen. Het was jammer dat het juist tegen het einde van de processie begon te regenen, zodat het Lof iets moest worden ver- kort. Maandag werd de terugreis aanvaard via Banneux, het an dere Maria-oord in de Belgische Ardennen. Een bezoek aan de kapel der Verschijningen en een processie naar de bron volgden na aankomst aldaar. De beide zieken kregen de afwassingen met het bronwater, terwijl de pelgrims de.aanroepingen baden. Om half één moest men met grote tegenzin dit gezegende ae- nade-oord verlaten, waar een verblijf van twee uur volgens alle deelnemers te kort was. Een heerlijke koffietafel in het gast vrije Missiehuis der Paters As- sumptionisten in Boxtel was de laatste onderbreking van deze Bedevaart. Vol dankbaarheid jegens God en Moeder Maria. Maagd van Beauraing en Banneux. keerden allen thuis terug. De Bedevaart is geslaagd dank zii het uitste kende werk van de propagan disten van het Comité pro Maria afd. Noord Holland. Hulde langs deze weg ook aan de chauffeur van de Firma Beuk uit Noordwijk die onvermoeibaar was in het wijzen op en het uitleggen van de schoonheden van het Belgi sche land. Bij voldoende deelname orga niseert het Comité op 4 en 5 Juli a.s. nog een tweedaagse Be devaart naar deze beide plaat sen. Op 21. 22 en 23 Augustus is er wederom een driedaagse vanuit Noord Holland. Opgave: Th. Mul, Spanbroek. De Tuin der Verschijningen in de Belgische bedevaartsplaats Beauraing, waar de deelnemers aan de Noordhollandse bede vaart het afgelopen weekend hun gebeden hebben gestort, ge zamenlijk met honderden pelgrims uit andere delen van ons land. Hier ligt Andrée Degeimbre voor 't Mariabeeld geknield. Deze vrouw, moeder van enige kinderen, was indertijd een van de meisjes die de verschijning van de H. Maagd hebben gezien. In het District Noord is de be slissing gevallen. FSA kwam in het bezit van de prachtige Dis- trictsbeker. Met 21 bleef het baas over TOP, dat wel het eerst wist te scoren, maar dat niet vol doende afweer had toen FSA een maal toesloeg. De Lauwertak kwam in het bezit van St. Vic tor 2. dat weliswaar verloor van VIOS, maar door een beter doel- gemiddelde toch eindigde op de bovenste plaats. Tenslotte wist WGW a na span nende strijd voor de tweede maal in het beizit te komen van de Junioren-belker door Con Brio a met 75 op de knieën te bren gen. Hiermede is een einde geko men aan de competitie van de Handbal. Alle verenigingen gaan nu een rustperiode in, waarin zij zich degelijk zullen voorbereiden op de komende competitie. De Handbal is een tijdje opgeruimd en met 6 September kan weer fi is begonnen worden. Uitslagen: Senioren-beker: FSATOP 3 1; FSA 2—VI. Vlug 2—6. Senioren Lauwertak: St. Victor 2—VIOS 1—2; SEW—Geel Zwart 3—4. Junioren A beker: VZV a SEW a 23; Con Brio a'DTS a 7—2; WGW a—Con Brio a 7—5. Adspiranten A: VI. Vlug a WGW a 22; B: Con Brio a Con Zelo b 12—0. Adspiranten C: Alw. Forward a—VIO a 5—1; FSA a— SEW a 1—9. In Geleen 'vind de interdioce sane ontmoeting LimburgHaar lem plaats. Hoewel onze dames 'n opmerkelijke vooruitgang ver toonden in spelopvatting en tech niek is de overwinning toch weer naar Limburg gegaan. Voor de rust werd een vrij opgaande strijd geleverd resulterend in een 21 stand voor Limburg. Na de rust konden de Haarlemse dames het juiste tegenspel niet meer vin den. De spil beging de grote fout door te veel in de verdedi ging te blijven, de voorhoede ging te peuterig spelen en zo kwam Haarlem niet meer aan doelpun ten toe, terwijl de Limburgse da mes n)g eenmaal wisten te doel punten. Onenigheid in de boezem van de T.C. was oorzaak dat onze dames reeds voor de aan vang van de wedstrijd een morele Bromfietsberijdster ernstig gewond WINKEL Toen mevr. de wed. Brugman met haar bromfiets op de Westfriese dijk reed, lette zij een ogenblik niet op en stormde dientengevolge tegen een zgn. hooirook op. Met een gecompli ceerde armfractuur werd zij per ziekenauto van de firma van Deu- tekom uit Schagen naar het Cen traal Ziekenhuis te Alkmaar ver voerd alwaar direct operatief in grijpen noodzakelijk bleek. klap hadden gekregen, dat na tuurlijk de strijdlust geen goed had gedaan, en dat de sfeer van de wedstrijd merkbaar beïnvloed de. Jammer voor deze ontmoeting die zo heel anders had kunnen verlopen. De -heren waren overgelukkig toen reeds na enkele minuten het eerste doelpunt voor Haar lem werd gescoord. Maar daarna nam Limburg het heft geheel in handen. Met vlotte en goed opge zette aanvallen werd Haarlem met de rug tegen de muur ge drongen en langzaam begonnen de Limburgse heren aan een doel- puntenreeks, die niet meer te stuiten was. 19—8 werd de eind uitslag van deze wedstrijd. Ooik deze ontmoeting heeft dus geen overwinning opgeleverd. Toch is deze dag zeer geslaagd. De hartelijke ontvangst van de Lim burgse mensen, heeft weer vele oude banden versterkt en vele vriendschapsbanden aangeknoopt, die de sport in katholiek verband zeker ten goede komt. R.K. VROUWEN- BEWEGING WIERINGERMEER. Tijdens de laatste ledenvergadering van het seizoen van de R.K. Vrouwen beweging in de Wieringermeer gaf Pater G. Remps uit Baarle- Nassau een uitbeelding van de ge dichten van Guido Gezelle, de Vlaamse priester-dichter. Geen film met geweldige na tuuropnamen noch een grootse bloemententoonstelling zou ons meer levend kunnen doen spre ken van God in de grootheid van Zijn scheppingsalmacht, dan deze voordracht vol waarheid in schoonheid en harmonie van klan kenspel en taalexpressie. In een grote zuiverheid van aanvoelen, plastiek en met een sonoor stemgeluid bracht Pater Remps ons met de kunstuitingen van Gezelle naar de wonderscho ne natuur, de opkomende zon, de glinsterende waterdruppel, de tor retjes op het watervlak, de schrij- verkes, cantecleer de haan en de bij die honing zuigt uit de bloem. Pater Remps leerde ons, pure kunst genieten en onderscheiden. Hij liet ons de waarheid van het gezegde begrijpen: dichten is geen kunste, dichten is een gunste. De declamator heeft een steentje bij gedragen daar zijn we van overtuigd tot het kunnen zien van de kunst als een bijdrage aan een levend geloof. De huishoudelijke agenda gaf mededelingen van de voorzitster over het rusthuis van de gilde- leden, een aansporing tot het bij wonen van een retraite en ver schillende punten over de her denking van het eerste lustrum in September. De secretaresse besprak de be roepen- en belangstellingslijst, de aanmelding van emigratie en het organiseren van enkele cursussen in het najaar. De vice-voorzitster, mevr. van Dam, vroeg de medewerking .der leden bti het maken van huishou delijke kleinigheden voor gezin nen in het rampgebied en vroeg opgave van leden die kinderen uit het rampgebied wilden opnemen voor een vacantie van 21 Juli-21 Augustus. In het slotwoord dankte de pre sidente Pater Remps met weinige maar veelzeggende woorden. De Zuid-Afrikaanse minister van Landsverdediging, de heer F. C. Erasmus, heeft in Pretoria naar aanleiding van het bezoek van 50 Zuid-Afrikaanse officieren en onderofficieren aan Nederland, verklaard, dat dit bezoek een ge volg is van een uitnodiging van de Nederlandse regering. Zij maakten deel uit van het contin gent van de Zuid-Afrikaanse landmacht, dat ter gelegenheid van de kroningsfeesten in Londen was en vertoefden twee dagen in Nederland, na afloop dezer fees ten. Hij voegde hieraan toe, dat dit bezoek vooral van belang wordt geacht, omdat in Nederland een poging zal worden aangewend een klein aantal officieren aan te wer ven voor de Zuid-Afrikaanse vloot. Noch van Nederlandse, noch van Zuid-Afrikaanse zijde in Nederland kon men ons over deze uitlating van de Zuid-Afrikaanse minister nadere mededelingen verschaffen. Het is niet bekend op welke wijze men zich deze werving van Nederlandse marine-officieren denkt, evenmin of daarover reeds inleidende besprekingen ge houden zijn. Wel zijn reeds naar Zuid-Afrika afgestudeerden van de Neder landse Zeevaartscholen geëmi greerd, die daar onder meer een plaats hebben gevonden bij Zuid- Afrikaanse kustvaartmaatschap pijen. Maar zulks betreft de koop vaardijvloot. Ook is bekend, dat men in be paalde gevallen, bij het in be trekking gaan van de spoorwegen bijvoorbeeld, Zuid-Afrikaans staatsburger moet zijn. Dat kan dan bij speciaal besluit geschie den. In hoeverre de minister doelt op Nederlandse reserve-officieren bijvoorbeeld, kon nog niet wor den meegedeeld. Twee vissers uit Urk waren enige tijd geleden met de UK 66 op yisvangst op de Noordzee. Zij behielden de scharretjes, die zij vingen, wanneer deze onder de maat van 20 cM. waren. Later hadden zij te Den Oever dit z.g. „puf" aangevoerd en voorhanden gehad, toen een C.C.D.-ambte- naar controle uitoefende. Een van beide verdachten, de matroos H., was verschenen en beriep zich op de slechte vangst, waardoor dit eigenlijk een soort noodsprong zou zijn geweest. Daar zij er ech ter op uitgegaan waren, met de bedoeling alles te behouden, wat zij zouden vangen, werden zij beiden veroordeeld tot f 25. boete subs. 10 dagen hechtenis, terwijl de vangst verbeurd' werd verklaard. P. de W. uit Westwoud, vee handelaar, had op de markt een koe gekocht, zonder dat hij over een vergunning als veehandelaar beschikte. De raadsman, mr. Leesberg Jr., trad als gemach tigde .voor verd. op en 'betoogde, dat de dagvaarding niet geheel juist was gesteld, reden waarom hij aandrong op een kleine geld boete. Het vonnis luidde f 40. of 20 dagen. De Coöp. „Westfriesland" nam in Februari een winkel over te Twisk en plaatste daarin iemand die niet over een tabaksvergun ning beschikte, terwijl zij aan vankelijk ook geen vestigings vergunning had. Een en ander was nu in orde, zodat de uit spraak tweemaal f 25.'boete werd. De expediteur W. uit West- woud was gedagvaard wegens 't zonder vergunning handel drij ven in stro, en het afleveren hiervan. Het Verhandelen van stro kon echter niet worden be wezen, wel het afleveren. De Politierechter sprak W. vrij van rechtsvervolging. J. P. uit Hoogkarspel beschikte niet over een vergunning voor de door hem uitgeoefende klein handel in tabak. In Juni zou hij het examen afleggen. Uitspraak f 40.of 20 dagen. N. H. uit Opmeer dreef ook 'n tabakswinkel zonder diploma. Ook hier was de uitspraak f 40 of 20 dagen. Slager A. R. uit Beemster had vergeten in zijn winkel de prijs lijsten op te hangen. Hij werd bij verstek veroordeeld tot een boete van f 10.-— of 5 dagen. Mevr. B. dreef in Den Helder een zaak in bontkleding en bont artikelen, zonder dat een van de bedienden voorzien was van een vakbekwaamheidsdiploma. Zij zelf woonde in Amsterdam. De Officier was van mening, dat juist bij bont vakbekwaamheid een eerste vereiste was en eiste een boete van f 80.— of 20 dgn. hechtenis, waarbij de Politierech ter zich aanslopt. T. T., groenteverbouwer uit Egmond, had aardappelen, peen en bollen verbouwd zonder ver gunning. Toen hij het gezaaid had hoorde hij pas, dat 't niet mocht. Boete f 150.of 1 maand. Geslaagd ENKHUIZEN. Aan de Ned. Econ. Hogeschool te Rotterdam slaagde voor het propaedeutische examen in de economische weten schappen de heer S. N. Groot te Enkhuizen. Kort geleden las ik in een Nederlands tijdschrift een ver haal over trieste belevenissen van emigrantendie „te leurgesteld" uit Australië terugkeerden .en nu zo heel erg blij waren in Nederland te zijn. Er was een familie bij die in Amsterdam „drie hoog" de beschikking had ge kregen over twee kamersdoch nu blij en dankbaar wa ren. Aan klachten over Australië geen gebrek: ze drinken er zoveel bier, daar worden er zoveel vermoord, je kunt er geen huis krijgen, je kunt er niet sparen, er zijn zoveel verkeersongelukken, ze mogen ons er niet. Het zijn slechts enkele notities uit het klachtenboek der teleur- gestelden. doch er is over Austra lië nog zoveel meer slechte te zeggen. Om een slechte eigen schap van zichzelf te vertellen, dat kwam niet bii die „teleur- gestelden" op. Eigenlijk is het niet eens 'n „slechte" eigenschap. Neem het iemand nu eens kwa llik. als hii niet buiten ziin va derland. z'n familie, z'n straatje kan Wanneer die teleurgestelden er bn hadden gezegd: „Wij waren en ziin eigenlijk helemaal geen emigranten, we konden er niet tegen op." dan hadden zij niet alleen een eerlijker voorlichting gegeven aan de adspirant-emi- granten die nog in de ambtelijke molen zitten, doch vooral ook jegens het land. dat momenteel reeds bijna vijftig duizend Ne derlanders aan een nieuw. en veelal beter bestaan helpt. Klachten waar. maar En verdenk mij nu niet met 'n soort Australië-koorts te ziin be zeten, want dan moet ik verkla ren dat al die klachten hiervoor vermeld, stuk voor stuk waar zijn en ik er heus nog wel een stelletje aan toe zou kunnen voe gen. Maar. Australië is nu een maal Australië, een land hele maal aan de andere kant van de aardbol. De mensen die hier wonen ziin geen Nederlanders, hebben an- ZWAAG, 17 Juni. Vroege aardappelen 9—23; late aardappe len 1850; spinazie 1115; pos telein 2427; üien 20; slabonen 1.20—1.39; peulen 0.17—1.25; to maten 0.401.24; waspeen 34— 35; bospeen 2335; rabarber 17 20; andijvie 613; sla 2.50 7.20; bloemkool 825; komkom mers 24; perziken 933; aard beien 0.70—1.56; prolefic 2.20; groene kruisbes 516.10; rode pruimen 80—1.61; winterjan 13— 20. BLOKKER, 17 Juni. Vroege aardappelen 13—23; bindsla 1-2; bieten 12; slabonen 1.13—1.29; snijbonen 1.25; peulen 50—78; tomaten 11.26; sla 23.60; bloemkool 1019; aardbeien 1-161.52; kruisbessen 16.10. BEILO, 17 Juni. Kropsla 35; peulen 5268; tuinbonen 2428; rabarber 1728; poste lein 2231; waspeen 3540; bospeen 3036; rode bieten 11— 15; chalotten 913; bloemkool Ie srt. 14—20; 2e srt. 8—12; as perges le srt. 1.151.55; 2e srt. 701.10; aardbeien 2.603.80 p. mand. ALKMAAR, 17 Juni. Ex- portveilinig. Schotse muizen 1223; Bevelanders 822; stok- snijbonen 701.50; tuinbonen 2327; peulen 671.08; kom kommers 1226; bloemkool 8-19 rode kool 7; spinazie 832; pos telein 21—34; sla 2.50—3.50; an dijvie 611; radijs 15; rabarber 817; rode bieten 8—13; bos peen 830; waspeen 2027; uien 2.50—14; peterselie 3.504; soepgr. 28; pruimen 517 ct. p. st.; perziken 531; aardbeien 2.90 per slof; asperges 321.17. MEDEMBLIK, 17 Juni. 165.000 kg vroege aardappelen: groot f 22.10—24.30; kriel f 12.90—14.20; driel. f 15.40—16.30. HOOGKARSPEL, 17 Juni. 185.000 kg vroege aardappelen: groot f 22—24.50; kriel f 12.40 15.50; Doré groot 26.60; Rode Eerstel, groot f 25.8027.80. GROOTEBROEK, 17 Juni. 935.000 kg vroege aardappelen: Eerstel, groot f 21.2024.60; kriel f 1015.30; Rode Eerstel, groot f 25.90—28.00, kriel f 14.50—15.20 Doré groot f 2529; klein f 14.10 —15.50; kriel f 11—12.60. BEEMSTER. PURMEREND E.O. 17 Juni. Schotse muizen midd. 2026; idem driel. 17—20; slabo nen m.dr. 1.401.80; stamsnijbo- nen 1.101.40; tuinbonen 2124; peulen 6095; doperwten 3347; BI. Blauwschokkers 72—86; kom kommers 1632; bloemkool 8—32 spinazie 16—47; postelein 3033; sla 2.504.00; andijvie 618; ra barber 717; rode bieten 712; bospeen 2130; waspeen 30; uien 815 p. bos; kruisbessen 1516.10 aardbeien 0.921.66 p. kg. NRD.-SCHARWOUDE, 18 Juni. 33.000 kg aardappelen: Eerste lingen 22.1024.20; Doré 25.40; driel. 15.80—16.30; kleine 10.10 13.90; 16 slof aardbeien 1.87-2.40. LANGEDIJK, 18 Juni. 187.000 kg aardappelen 21.90-25.90; klein tjes 13.2017.30; Rode Schotten 26.50—28.10; Doré 26.30—27.50; 850 kg rabarber 15.30; 800 bos peen 13—21; 80 stuks bloemkool AI 10. dere gewoonten en men soreekt zelfs nog een ander taaltje ook hetgeen voor talrijke, zo niet de meeste emigranten een hevige teleurstelling is. Ik heb een Nederlandse „emi grant" zich eens horen bekla gen over het feit. dat men in Australië geen Nederlands „wil de" verstaan. Vandaar dat die emigrant een autohandelaar uit Utrecht afkomstig, binnen cMe maanden weer op de boot zat. terug naar Holland. Had hii ge lijk of niet? Geen talenkennis. Nog iets over die „teleurge stelde." Hii kende geen woord Engels. verwachtte niettemin hier meteen in de „bussiness" te kunnen stappen, doch toen hii ontdekte dat hem niets anders overschoot dan in een fabriek te gaan werken of op een farm aardappelen te rooien, schold hij Australië en de Australiërs voor Van de teleurgestelde emigran ten wier trieste ervaringen door het hiervoor bedoelde weekblad ziin uitgesponnen, heb ik toeval ligerwijze twee familie's een tiid lang op de voet kunnen volgen. Ze zaten n.l. oo hetzelfde schip als waarmee ik naar Australië zeilde en bewoonden de eerste paar maanden ook hetzelfde kamp. Een familie afkomstig uit Bre da was zelfs miin buur. Wel. reeds op weg huilde moeder de vrouw emmers vol. Want ze wil de niet. In Bathurst-kamp tapte ze regelmatig door. Later in het kamp te Walgrove. bleek haar echtgenoot ook zodanig „murw" te ziin gemaakt, dat ik vaak het tweetal 's nachts een duet heb horen huilen. Nog geen twee maanden wa ren ze toen in Australië, doch de beslissing was reeds gevallen: terug naar Nederland. Ze ziin inmiddels terug, binnen de twee jaar. Zoiets van vier honderd Pond was het reisgeld (olm. f 3500.) Maar sparen kun ie in Australië immers niet. Het andere stel: aan boord van het schip deugde er niets en niemand, dito met een sterretje in het kamp. Gek dat ze terug gingen? Teleurgestelde emigranten? Ziin dat ooit wel emigranten geweest? Ik geloof dat die men sen in de geest Nederland nooit hebben verlaten. Hetgeen heus geen schande is. er was een ge zin met twaalf kinderen waar van de moeder heimwee kreeg in Canada en terug ging naar Holland. Wanneer ie emigrant bent. dan lach ie niet. noch ver wonder je zelfs over zoiets. Maar wees dan eerlijk en zeg: ik was en ben geen emigrant." Wat denkt U, dat de Austra liërs ons in de watten leggen? Of dat er een gemeubileerde wo- allerlei lelijks uit en gin? weer ning. zo riant mogelijk gelegen op reis naar Utrecht. I op ons staat te wachten. Of dat een pracht baan wordt aangebo den met de vraag er bii hoeveel je wilt verdienen? Emigrant zijn. betekent: heel veel moeite over winnen met weinig tevreden ziin; opgewekt ziin als je soms erge heimwee hebt. Datschenen achter je verbranden" is een grote leugen. herinneringen branden niet Als ie werkelijk „emigrant" wilt ziin. zet ie door. want er ligt een toekomst voor jezelf en vooral voor ie gezin. Dan zie ie vrijwel iedere dag de zon en de bloemenpracht en de betoveren de natuur van Australië. Dan laat ie de Australiërs hun biertje, heb ie er trek in. dan „neem" ie er ook een. doch ze kijken ie er heus niet leliik op aan. wanneer je het biertje laat staan. Aanpakken. Een moord is hier niet zo op zienbarend als in Nederland, doch ligt ook wel een beetje aan ie eigen als ie vermoord wordt. Zelfs al ben ie teleurgesteld, moet ie passageorijs betalen bii de Scheepvaartmaatschappii. een kleine duizend gulden per per soon. Voor dat spaargeld „dat ie in Australië niet kan sparen", kun ie 'n huis op deposito kopeD Die verkeersongelukken ziin erg naar. doch met op iedere viif Australiërs een auto, mag 't erger ziin dan in Nederland. Als ik de kans krijg koop ik ook een auto. het kan ziin dat er dan nog meer ongelukken gebeuren. Maar dat alles waarmee ik maar zeggen wil, dat het niet eerlijk is de schuld van de teleurstelling on de hoofden van de Australiërs te stapelen. Want emigreren is geen verhuizen van Den Helder naar Goor. Bevordering bij Koninklijke Marine 's GRAVENHAGE De kap. luit. ter zee van administratie H. Bakker is tijdelijk bevorderd tot commandeur van administratie en belast met de functie van de af deling financiële en economische controle van de hoofdadministra tie materieel van het Ministerie van Marine. De luitenant ter zee van administratie eerste klasse C. P. van den Berg is tijdelijk be vorderd tot kapt. luit. ter zee van administratie heiast met de func tie van hoofd van de afdeling rechtstoestand van de hoofdafde ling personeel van het Ministerie van Marine. Rheumatoloog Alkmaar Vrijdag 19 Juni Arts - Alkmaar van 19 JUNI—2 JULI Andere huisartsen nemen Arts - Alkmaar Vrijdag en Zaterdag Gevr. voor direct voor de huish. of 3 dg. per week een werkster. J. WOKKE, Oldenburg, laan 1, Bergen. Terstond gevraagd voor d. en n. in klein gezin. Br. no. N214, bur. van dit blad. Mevr. HOES, Stations weg 16, Alkmaar vraagt een voor dag en nacht. Gevraagd per 1 Juli of later in R.K. gezin in. Den Haag 2 ZUSTERS of vriendinnen. Goed kunnn. koken en wer ken, v. g. g. v. Br. o. no. N205 hur. van dit blad. R.K. MEISJE zag zich gaarne geplaatst als huis houdster liefst in moe derloos gezin, 1 of 2 kinderen. Br. no. N216. bur. van dit blad. Gevraagd NET MEISJE, zelfst. kunn. werken en koken, noodhulp. Van der Meii, Houtweg 22 te llkmaar. Te koop: Groenegia J. P. KOENIS 't Veld. Tot en met S Zaterdag 5 Kermisbiskwie 5 Krakelingen 5 5 Theekoekjes 250 gr. WONINGRUIL Alkmaar. Aangeb. heel huis. dicht bij station, vrije achter, poort. Huur f 5,20 per week. Gevr. gr. woning met tuin. Huur tot f35 per maand. Br. o. no. 19016, bur. van dit bl. EERSTE KWALITEIT LAGE PRIJZEN half om half per K kg Doorregen lappen 1.20 Magere lappen 1.45 Baklappen 1.80 Roas'bief 1.90 Biefstuk 2.30 Prima metworst 28 ct. per 100 gr. Tevens verkrijgbaar PAARDENSLAGERIJ Burgemeester en Wet houders der gemeente KOEDIJK maken be kend dat de door de Raad vastgestelde le wij ziging en aanvulling uit. breidingsplan-in-onder- delen dorp Koedijk van af heden gedurende 2 weken voor een ieder ter gemeente-secretarie ter inzage ligt. Binnen zes weken na afloop van genoemde termijn, kunnen belang hebbenden die zich met bezwaren tot de Raad hebben gewend bij Ged. Staten in deze provin cie bezwaren tegen dit plan indienen. Koedijk 16 Juni 1953 Burgem. en Weth. van Koedijk, Schellinger, Burgem. A. Sloof Secretaris EXAMEN-TIJD PRISMA-TIJD 15 steens ANCRE HORLOGES roestvrije stalen bo dem, radium, nauw keurige gang, 1 jaar schr. garantie, 2 jaar verzekerd tegen ver lies, diefstal of ver missing. Reeds vanaf f 49.75 Te verkrijgen bij: Fa. J. E. IBINK en Zonen t.o. R.K. Kerk Laat 187 Alkmaar gevraagd, leeftijd pl.m. 17 jaar, voor magazijnwerk. MIENT 5—11 ALKMAAR Bij de „Rijkswerkinrichting „Ooster eiland" te Hoorn wordt voor spoe dige indiensttreding gevraagd: in het bezit van het dipl. A; bij voorkeur A en B. Salaris vlg. Rijksregeling t.w. f 217.06 per mrd. met acht jaarijkse verhogingen tot f306.20 per m. (toelagen inbegrepen). Aan stelling boven het min. is mogelijk, aange zien met elders als verpleger doorgebrachte diensttijd, geheel of gedeeltelijk rekening kan worden gehouden. Sollicitaties met uitv. inlichtingen omtrent leeftijd, diensttijd, vroe gere werkkringen en referenties te richten aan de Centrale Personeelsdienst, Bezuiden- hout 15 Den Haag onder motto VD/Horn 405 (in linkerbovenhoek env. en brief). HiaiBiBiaiBiaiBiir Deze Medisch goed gekeurde bril is zó goed, te veel om te ver tellen. Zo'n bril moet U hebben om het te weten hebben deze echte Doorr. carbonaden 1.10 Magere carbonaden 1.45 Doorr. lappen zonder been 1.30 Magere lappen zonder been 1.60 Lamsbout 1.65 2K kg schapenvet 4.00 kg rundvet 3.75 2Vz kg.rauwe reuzel 3.50 2Vs kg mager spek 5.75 2'A kg vetspek 6.00 Varkenscarbonaden 1.55 Varkenslappen 1.70 Doorr. Vark.lappen 1.25 Rundlappen 1.50 Magere rundlappen 1.70 Riblappen 1.75 Gehakt half om 0.95 Saucijsjes 1.25 Rauwe lever 1.25 Metworst 1.00 Leverworst 0.60 Bloedworst 0.50 Magdalenenstraat hoek Achterstraat want elke huismoeder kan er van profiteren. Maar alleen bij de welbe kende IJmuider visboksers Bep Cor Dikke bakschol 2% kg. 1. pracht schol V2-I pd. zwaar, 2 en IV2 kg. 1.dikke schar, erg mooi. 2 kg 1.20; bakwij- ting met lever en-kuit 2 kg 1.verse makreel, 2 kg 1. filet, panklaar 0.55 per kg; zeewolf 0.70 p. kg; kook- schelvis 0.55 per V2 kg; braad- schelvis IV2 kg 1.baktong, panklaar, 5 st. 1.grote tong 80 ct. per kg. EN NU ONZE GROTE RECLAME Het fijnste van het fijnste, gelijk zalm 7 stuks slechte 0.50 Zaterdag de gehele dag verkrijgbaar gestoomde makreel, botervet, 6. st 1. gerookte aal. het goud van het IJsel- meer„0.75. 1.1.25 per kg. Onze verkoop begint Vrijdagsmorgens van 8.30-2 uur in de Visbanken en Zaterdags morgens van 91 uur op het Hofplein, en 's middags op de Laat. Elke koper, die f 1.vis besteedt, krijgt 2 bonnen eadeau Dus allen in goed vertrouwen naar de Visboksers.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 7