Katholieke Sportdag werd geslaagde gebeurtenis 73 woningen en 2 winkels verruimen woongelegenheid WEEN SE DANSGROEP in "t Gulden Vlies Motorclub Alkmaar werd kampioen van Nederland Obdam veilt veel later dan vorig jaar Kermisvoetbal in Scha gen Tal van fraaie prestaties Goed Wonenbouwt voort Stichting van een fustloods Marktberichten Druk bezoek aan Schager kermis Pagina 2 Maandag 22 Juni 1953 ALKMAAR Het onverwacht fraaie zomerweer was waarschijnlijk de oorzaak, dat eerst later op de middag de belangstelling vrij aardig begon te worden. Om half twee zou de start plaats vinden van de wandeltocht van HA .Z., doch deze vond door de pas Zaterdagavond be ëindigde avondvierdaagse geen doorgang. De hockeywedstrijd Terriers D.E.M. (junioren) leverde een aardieg strijd, met vooral in de tweede helft de D.E.M.-junioren in de meerderheid. Vooral na de rust lieten zij aardige combi naties zien en ging de rust met 10 in; het einde kwam met 50 in het voordeel van D.E.M. Intussen was oo het. biiveld met de volleybalwedstrijd tussen de damesnloegen van Tempo en H.B.C. (Heemstede) begonnen. Dit snel trok veel belangstelling, ondanks dat het voor velen nieuw is. Dat uiteindelijk de H.B.C.-dames wonnen, danken zii aan hun grotere vaardigheid. De H.B.C.-heren, die hierna tegen de T.E.M.P.O.-heren in het veld kwamen, toonden ook dat zij wat meer in hun mars hadden. In beide wedstrijden was een beslissende set nodig om de win naar aan te wijzen. De' gewone regel is. dat een wedstrijd uit vier sets bestaat. Slechts in geval de wedstrijd onbeslist eindigt, wordt er een set bijgevoegd. Handbal In de handbalwedstrijd tussen het nas gepromoveerde A.O.G. en Wiik aan Zee lieten de Alk- maarse meisjes uitstekend snel zien. Snel gooien en lopen, keu rig positie kiezen, alsmede grote schotvaardigheid, gaven duidelijk aan, dat A.O.G. ook in de toe komst van zich zal doen spre ken, Hun overwinning was over tuigend en verdiend. Opvallend was het spectaculair doelverdedi- gen van de keepster. De ringoefeningen van de meisjes van T.A.V.E.N.O. vorm den een zeer attractief onderdeel van het programma. Onder lei ding van hun oefenmeester, de heer Van Wonderen, gaven zij oefeningen te zien, die soms de allure van acrobatiek aannamen. Jammer was het, dat na een "buitengewoon fraaie oefening mej. Kaldenbach bij de afsprong zodanig kwam te vallen, dat zii na door dr. Niiman onderzocht te zijn. met een lichte hersen schudding naar haar woning te Bergen vervoerd moest worden. Desondanks zetten de overige dames met bravour hun demon straties voort. Vergeleken bij vorig jaar was er flinke vooruit gang te bespeuren. Zweefvliegen Het zweefvliegen, onder leiding var. Broeder Benitius was weer een van de aardigste attracties. Vooral het vliegtuigje aangedre ven door een 2cc-motortie had de volle belangstelling. Zeer aar dig was het ballon vliegen. Een aantal ballons was op ongeveer 1 meter hoogte boven de grond geplaatst en het vliegtuigje moest proberen ze met duik vluchten te laten knappen. Voor dit doel was in de vleugel een scheermesje ingebouwd. Onder levendige bijval van het publiek slaagde dit evenement prima. Keurige rhythmische oefenin gen van de T.A.V.E.N.O.-dames besloten ten slotte het geheel. Na afloop van iedere wed strijd volgde onmiddellijk de prijsuitreiking. Bij de hockeyers geschiedde dit door de heer De Bruin, bij de overige wedstrijden door rector Van der Zalm. Met enige toepasselijke woorden wer den de medailles overhandigd, waarbij de sprekers hun dank betuigden aan de spelers voor hun deelname en hun sportivi teit. Het gehele programma werd in een vlot tempo afgewerkt, zodat het einde om ongeveer kwart over vier kwam. De heer Bak ker. die de technische leiding in handen had op de hem bekende rustige wijze, dankte het publiek en de deelnemers voor hun medewerking en wekte de jonge ren op zich aan te sluiten bij de katholieke sportverenigingen. Gedetailleerde uitslagen Zaterdag gespeeld R.K. A.F.C. (welpen) H.S.V. (welpen) om de dekenale beker: R.K. A.F.C. 1—H.S.V. 1 Zondag: Hockey: De Terriers D.E.M. (junioren) Handbal: A.O.G.Wiik aan Zee Volleybal dames: Tempo—H.B.C. (1. 16—14, 2. 1—15, 3. 15 4. 5—15 en 5. 6—15.) Volleybal heren: Tempo—H.B.C. 2—3 (1. 15—6, 2. 6—15, 3. 11—15, 4. 15—12 en 5. 3—15.) 7—0 1—4 05 10—2 2—3 -10, Athletiekiiieuws Olympus Piet Tromp en Jan Kroon promoveren ALKMAAR. Bij de districts kampioenschappen in Beverwijk behaalde P. Tromp op de 1500 meter een prachtige derde plaats in 4.10.8. Ook J. Kroon bereikte dit resultaat op de 400 meter met een seconde achterstand op de winnaar in 52.6 sec. Door dit resultaat ziin beide lopers naar de A-klasse gepro moveerd. Proficiat! B. Giling werd tweede in de serie 1500 meter junioren A. Jong Kajottersnieuws Grote fietstocht ALKMAAR Dinsdagavond 6.30 aanwezig! Plaats van ver trek Kajottershuis. Plannen voor de Sportdag in Schoorl worden bekend gemaakt. Komt allen. Vertrek uiterlijk 7 uur! Nieuw wegdek in de maak ALKMAAR Maandag en Dinsdag zal het wegdek van de Geestersingel, de Kennemersingel en het Varnebroek, geasphalteerd worden. In verband daarmee zijn deze wegen voor alle rijverkeer afgesloten. Bedrijfssport ALKMAAR. Door bedrijfs voetbal werd de eerste ronde ge speeld om de A.C.-beker. De uit slagen zijn: Afdeling A: B.B.C.Blackboys 31 ReinigingRingers 1 01 CentraLichtbedrijf 05 Povav 1—S.O.V.A. 06 Afdeling B: Telefonia-Krom 30 P.O.A.—A.P.S.V. 2 2—5 HulskampboysMelkboeren 02 Stoel't Hooge Huys 20 Afdeling C: NotenkrakersNagengast A.P.S.V. 3—Ringers 2 Alkm. CourantPovay 2 KofaboysLastinabo.vs Voor de competitie werd alleen gespeeld: Afdeling B: MelkboerenStoel 5—0 De uitslagen van de deze week gespeelde handbalwedstrijden: Afdeling A: KromZwaluwen A MilfleurJong Holland Zwaluwen AH.V.B. Afdeling B: S.V.G.Tubantia De Wild—K.H.C. K.H.C.—S.V.G. De standen in de afdelingen zijn: Afdeling A: Lastina G. 4 Milfleur 5 2 1 2 0 2 0 0 0 ALKMAAR. Een meisjes- quintet, behorende tot de Ween- se dansgroep van Grete Wiesen- thal, heeft gisteravond in Het Gulden Vlies een balletavond ge geven, waarvoor een bevredigen de belangstelling bestond. De zaal was wel niet uitverkocht, doch voor een warme zomer avond in Juni mocht de opkomst van het balletlievend publiek verheugend genoemd worden. Het was voor de vijf Weense meisjes, die het programma voor haar rekening hadden genomen, een hele opgaaf, om vrijwel aan een stuk op de planken te „dan sen". Het geheel maakte een goedverzorgde indruk: er werd met veel overgave en ook tech nisch zeer verantwoord gedanst. De meisjes waren goed op el kaar ingesteld en paarden aan een virtuose danstechniek een goede mimiek. De muziek van Strausz, de Weense walskoning. overheerste in dit dansprogramma, waarin voorts Mendelssohn. Schubert en Chopin ook vertegenwoordigd waren. De parmantige dansmeester verplaatste ons al dadelijk in de Weense sfeer; hofdansen van Josef Lanner, naar de choreo grafie van Grete Wiesenthal. werden door het auintet met gratie gebracht. In „De dood en het meisje", frappeerden ons de sobere gebaren en de fraaie com positie der figuren. Na het vrii naieve „Hemelweide" op de mu ziek van Franz Schubert, was het meer expressieve „Het Vaan del" op de muziek van Chopin een der beste nummers van het programma. Erika Kniza, voor ons wel de primaballerina van dit groepje, en Vilma Kostka, na haar wel de beste ervan, oogstten veel suc ces in „De Minnenden"" op de bekende Wiener Blut-wals van Strausz. Met Angela Wolf dans ten zij het grapje van het „Ver strooide Rendez-vous" op de wals uit Die Fledermaus. Boeiend van kleur en vitaliteit was de dans van de hele groep in „De Wijntredersdans". De Weense sfeer vond zijn bekro ning in de vertolking van de be kende Donau-wals door het ge hele ensemble. Over het geheel lag een sfeer van de gemoedelijkheid: men waagde zich niet aan de moderne dans. De costuums en het décor wa ren geheel in stijl. In het hartelijk applaus deelde de pianist Ernst Locker. De meis jes toonden zich dankbaar door een klein toegiftje. UIT HET POT ITIERAPPORT ALKMAAR. Zaterdagmor gen om half tien reed een vrachtauto over de Kennemer- straatweg recht af de Heilooër- diik op en nam de bocht te ruim. zodat een bromfietser, uit de Riooingstraat naar de Hei- looërdiik komend. door de vrachtauto werd gegrepen. Hoe wel de bromfietser nog getracht had naar links uit te wijken. De bromfietser liep een gebro ken been op en ziin bromfiets werd beschadigd. De rijkspolitie van Heiloo heeft de zaak in onderzoek. Zaterdagmiddag om 14.40 uur reed een bromfietser in de Langestraat in de richting van de Steenebrug. Bij het passeren van het stadhuis wilde hij een andere wielrijder inhalen, doch bleef achter deze rijden daar een aan de overkant geparkeerde bestelauto juist bezig was zich uit de fille los te maken. Van de andere kant kwam echter ook een dame op een bromfiets, die de wegrijdende bestelauto pas seerde zodat zii naar links uit week. Als gevolg hiervan kwa men beide bromfietsen in bot sing en werd de dame gewond aan bovenbeen, schouder en scheenbeen. Beide bromfietsen werden beschadigd. De politie vraagt getuigen van dit ongeval zich 'te melden op het politiebureau. In de nacht van Zaterdag on Zondag is een dronken brom fietsrijder door de politie aan gehouden op het Kerkplein. Zondagmiddag om zes uur is een motorr-ijder geslipt oo het kruispunt VarnebroekKenne- merstraatweg. Daar ter plaatse wss van gemeentewege zand ge strooid daar dit voor het wegdek noodzakelijk was en door borden was aangegeven, langzaam te rij den. De motorrijder is in het Centraal Ziekenhuis verbonden. DE EERSTE COLORADOKEVER ALKMAAR. In Alkmaar is de eerste color 'okever gevon den in een aar oelveld bij de Trompstraat. Zondagavond om ongeveer negen uur. Het dier werd ontdekt en gevangen door de heer J. Jongeian, die het op het politiebureau kwam aanbren gen. De plantenziektekundige Dienst te Wageningen is op de hoogte gesteld. Begunstigd door schitterend weer trokken de teamleden van de M.C. Alkmaar, vergezeld van een aantal supporters en hun instructeur, de wachtmeester le klasse der Rijkspolitie, de heer E. Botte, Zaterdagmiddag naar Bilthoven. Hier werd op het voormalige landgoed „De Varekamp" en thans opleidingsinstituut van de Rijksverkeerspolitie de finale ge houden van de K.N.M.V.-ver- keerscompetitie. Via een tweetal voorronden, waarbij Alkmaar reeds prov. (kampioen werd, streden de mo torclubs uit Assen, Heerenveen en Alkmaar nu om het lands kampioenschap. Van elke club mochten slechts zes leden starten. De strijd bestond uit drie ge deelten: 1. een rijproef in het normale verkeer; 2. een theore tisch gedeelte; 3. een rijvaardig- heidsproef, waarvoor door de Rijkspolitie op het terrein een parcours was uitgezet en waarbij onder anderen, tussen kegels door, over een smaller wordende plank, via een wip en over een terreintje met een paar venijnige kuilen gereden moest worden. Voor de drie parcoursen waren per ploeg resp. te behalen 54, 40 en 36 punten. De navolgende resultaten wer den behaald: Alkmaar Assen Heerenveen I 47 50 47 II 21 18 20 III 24 92 21 89 21 88 Na afloop reikte de heer Roëll, voorzitter van het Verbond Vei lig Verkeer, de door deze organi satie beschikbaar gestelde wissel- prijs uit. De voorzitter der K.N.M.V. reikte de andere prijzen uit en bracht zijn dank over aan de diverse instanties o.a. de heer Klaver, commissaris van de op leidingsschool „De Varekamp", aan de VePkeerscommissie der K.N.M.V. die deze competitie op touw zette, bestaande uit de he ren Sannes, Müller en Hoogka mer- a/smede de heer Hippe van de V.A.S. die de 3e prijs be schikbaar stelde. Weersverwachting Medegedeeld door het K.N. M.l. te De Bilt. geldig van Maandagavond tot Dinsdag avond. ONBESTENDIG ZOMERWEER Veranderlijke bewolking met plaatselijk enkele regen- of onweersbuien. Zwakke tot matige veranderlijke wind. Vrij warm. Doves-nieuws HEILOO. Bertus Bosman nam Zaterdag en Zondag deel aan de Noordhollandse athletiekkam- pioenschappen. Zaterdag liep hij de 1500 meter en werd na felle strijd tweede achter Jansen uit Haarlem, in de tijd van 4 min. 24 sec. Zondag nam hij deel aan de 3000 meter. Hier verviel hij in de oude fout door het regelen van het tempo aan een ander over te laten. Bertus Bosman moet het juist van een hoog tempo hebben en nu kwam het op de eindsprint aan, waarin hij derde werd. Geringe belangstelling ALKMAAR. Voor de afkon diging van de Grondwetswijzi ging welke om half elf vanmor gen ten stadhuize plaats vond. bestond slechts belangstelling van de zijde van de pers. Met nog twee collega's waren wij getuigen van dit historisch mo ment. Van de zijde van het ge meentebestuur zaten loco-burge meester, de heer G. van Slinger land. en de gemeente-secretaris, mr. R. Veendorp, achter de tafel van B. en W. Laatstgenoemde las het Koninklijk Besluit der grondwetswijziging voor waar mee de plechtigheid ten einde was. 99 2—0 2—0 3—0 1—2 4—3 5—3 3—1 6—2 5—2 1—3 H.V.B. 5 Zwaldwen a 5 Krom 4 J. Holland 5 Afdeling B: De Wild 4 S.V.G. 5 K.H.C. 6 Zwaluwen b 3 Tubantia 4 4 0 0 26-10 8 3 1 1 33-19 7 17-12 17-20 16-34 9-23 0 0 21-7 8 1 26-16 8 3 21-23 5 2 7-16 1 4 6-19 0 Verkeersongevallen ALKMAAR Vrijdagmorgen om twintig min. over zes kwam een glazenwasserswagen uit de Magdalenenstraat de Houttil in, Een auto die door de Houttil reed werd door de ladders getorpe deerd, waarbij de auto werd be schadigd. De schade werd echter onderling geregeld. Vrijdagmiddag ora 3 uur ging een auto die op de Steenenbrug geparkeerd stond aan de haal. Hij sukkelde de berg af tegen de pui van het perceel Mient 20 van de muziekhandel Klooster en Kie- bert. De pui werd ontzet en de auto beschadigd. Sportavond ALKMAAR. Woensdagavond 24 Juni organiseren de Alkmaar- se bedrijfsvoetbalverenigingen 'n sportavond ten bate van het Centraal Genootschap voor Kin derherstellingsoorden. Het pro gramma vermeldt onder meer heren- en dames volleybalwed strijden. een voetbalwedstrijd tussen de Alkmaarse artsen en oolitie-veteranen. Het geheel zal worden opgeluisterd door muziek van de Postharmonie. De aanvang is gesteld on zeven uur. Na afloop is er prijs uitreiking in Het Wapen van Haarlem. Burgerlijke stand ALKMAAR. Geboren: John ny. z. v. B. Kooy en A. A. de Wildt: Leonardus, z. v. J. G. van den Oord en H. Borking; Petrus J. A.. z. v. J. C. Huiberts en A. Klerk; Paulus P. J„ z. v. P. Braak en A. T. van Kessel; Willy, d. v. W. J. P. Quast en G. Vet: Cornelia, d. v. H. van Tongeren en B. A. Lissenberg. Overleden: Dina Koopman, 69 jaar, geh. met H. Sanders. MOLENBRAND ALKMAAR. De Alkmaarse brandweer is Zondagmiddag ge alarmeerd door de brandweer van Oterleek voor een molen- brand in Schermerhorn. Zondag middag om kwart over vier was een hoeveelheid stro en riet, dat ongeslagen lag onder de keuken vloer. in brand geraakt. De brandweren van Alkmaar en Schermerhorn waren spoedig ter plaatse en wisten het vuur te benerken tot de molenviizel. De molen zelf bleef gespaard. ALKMAAR. Zaterdagmid- vond hij het een klein beetje i feliciteerde Goed Wonen met het dag werden 73 woningen en 2jammer, dat de woningen be- gereedkomen van dit complex, winkels °ebouwd door de R.K. trokken zullen worden door ge- Hij had de verkaveling gaarne W^ngbouwvMeniging in ^t™n die met uit Alkmaar ko- anders «zren.Joch^dat was hier nieuwe oostelijke gedeelte der stad met een kleine plechtigheid officieel in gebruik genomen. Van deze woningen ziin 15 eengezinswoningen en 24 duplex- woningen aan de Anna Bijn- straat. 10 woningen aan de Coornhertkade en 24 aan de Spiegelstraat. Bij de woningen in de Spiegelstraat zijn op de bovenverdieping 8 woningen voor grote gezinnen. Inplaats van een zolderverdieping zijn er rui me en frisse slaapkamers ge bouwd. zodat ook de grote ge zinnen aan hun trek komen. Van gemeentewege waren aan wezig wethouder Coerts de heer Van Slingerland was ver hinderd. evenals de heer Kirke- nier. Ook was er een afvaardi ging van de R.K. Amsterdamse Woningbouwvereniging Het Oos ten. waarmee Goed Wonen des tijds contact had opgenomen, de heer Couwenhoven als voorzit ter van de Federatie en de Woningbouwvereniging Rochdale, een afgevaardigde van de Chris telijke Woningbouwvereniging Voorzorg, een vertegenwoordiger van de firma Vroom en Drees- mann, alsmede de aannemer, de heer Schooneweil, architect Kees- om en anderen, die bii de bouw betrokken waren. De voorzitter van Goed Wo nen. de heer Van Mierlo, heette alle aanwezigen van harte wel kom en sprak er zijn voldoe ning over uit, dat met het ge reedkomen van deze woningen weer talrijke gezinnen, die drin gend om woonruimte verlegen waren, konden worden geholpen. Hij sprak de wens uit. dat zij er onder Gods zegen een deel van hun geluk mochten vinden. In de woningen zullen 83 gezin nen een onderdak vinden. Wel Bloemencorso BERGEN Aangezien geble ken is dat niet alle verenigingen bekend waren met de voorwaar den voor deelname aan het bloemencorso en bovendien het bestuur van de VW nog enige belangrijke punten had toe te lichten werd er nogmaals ver gaderd. Niet alleen de verenigingen doch ook particuliersgroepen die een bloemstuk opmaken, ontvan gen een subsidie van f 250. De Kennemerruiters, Paal 33 Bergen aan Zee, de Ballet-"'oe-i 't motet en madrigaal vrouwen koor, alsmede 2 reclamenum mers: de Electrotechniek N.V., en Jansen, Post Cokcx, beiden te Amsterdam, hebben zich reeds opgegeven. De gymnastiek vereniging DI.O., de Plattelands vrouwen en Bergens Mannen koor gaven zich onder voorbe houd op in verband met de vraag of er voldoende helpers en help sters beschikbaar ziin. De heer Ponstijn, lid van de jury, hield een interessante be toog over de wijze van uitvoe ring der stukken en beoordeling daarvan. Vooral moet gelet wor den, aldus de spr„ op het de coratieve van de stukken. Geen perfecte namaak doch het orgi- r.ele idee (wat het, grootste pro bleem is van de deelnemers), dat harmonisch met bloemen is be kleed, vindt de meeste waarde ring. De inschrijving voor deelname door de hoge grondprijs niet De heer Coérts, die vervolgens mogelijk geweest. Nu was de het woord voerde, speet dit ook. wijk enigszins gedrongen en doch. zo zeide hij, de gemeente dicht opeen gebouwd, maar des kon niet anders, want met het ondanks konden de woningen toegewezen krijgen van een extra bouwvolume had men de ver plichting op zich moeten nemen deze gezinnen te huisvesten. Voorts sprak hij er zijn voldoe ning over uit. dat er in Alkmaar zulk een voortreffelijke samen werking bestaat tussen de wo ningbouwverenigingen en de ge meente, die zo is. dat de woning bouwverenigingen de bouw zelf in handen houden, wat de beste manier is. Architect Keesom duidde nog even op de moeilijkheden, die men met de bouw had onder vonden. De bouw was namelijk nog al gecompliceerd. Maar hij was tevreden dat men ook reke ning had kunnen houden met het zich uitbreidende gezin en met de grote gezinnen. De heer Hooghiemstra van de Woningbouwvereniging Het Oos ten had gemerkt, dat men in Alkmaar ook de zaken energiek aanpakte en hij memoreerde het bezoek, dat het bestuur van Goed Wonen indertijd aan Am sterdam had gebracht om eens te kijken hoe men het daar deed. uit welk bezoek de vriendschap was ontstaan tussen de beide woningbouwverenigingen. Ook de heer Couwenhoven voor iedere groep sluit op 1 Juli jaar. Honden vasthouden BERGEN AAN ZEe Het korps bereden politie dat aan de Herenweg is gedetacheerd, wil de inwoners en gasten met na druk er op wijzen dat ook aan Bergen aan Zee de honden ter dege dienen te worden vastge houden. Zaterdagmorgen heeft een Duitse jagershond vlak voor de komst van de politie kans gezien om in. de duinen een nest met jonge patrijzen geheel te vernietigen. Tweede prijs voor Aurora KOEDIJK. Tijdens het twee daags muziekconcours, dat. onder auspiciën van de Nederlandse Federatie van Harmonie- en Fanfarecorpsen, in Wilp (gem. Voorst) is gehouden ter gelegen heid van het gouden jubileum van de muziekvereniging „Cres cendo" aldaar, heeft de. harmonie „Aurora" uit Koedijk, in de af deling uitmuntendheid harmonie, met 93 punten een tweede prijs verworven. Burgerlijke stand PURMEREND Geboren: Jo. hanna A. E. dv P. J. van Blok land en W. H. de Jong; Simon A. J„ zv A. Jonk en A. de Lange Jan Dirk, zv J. Bakker en L. J. W. van Drunen, wonende te Ilpendam; Bernhard, zv H. J Piët en A. Biard, wonende te Amsterdam; Geertruida, d. van F. Weber en G. Duchatteau. Ondertrouwd: Ja.n de Waal 24 jaar en Cornelia Brandsma oud 23 jaar. Getrouwd: Mens de Vries, oud 24 jaar en Lena Poortvliet, oud 21 jaar. Overleden: Dirk Buiten, oud 87 jaar, weduwn. van Gesina Wesselina Gesterkamp; Nicolaas P. Brinkman oud 71 jaar, echt genoot van Agatha M. S. Rij- kenberg; Dirk Zwart, oud 59 ten volle de toets der critiek weerstaan. Hij hoopte, dat men in dezelfde prettige verstand houding zou blijven samenwer ken. Namens de directie van V. en D. voerde de heer Van der Weii- den het woord. Hij wees erop. dat men zeker een prettige in richting in deze woningen kon krijgen, zoals door de firma V. en D. met enige ingerichte modelwoningen werd bewezen. Tenslotte maakte het gezel schap een wandeling door het nieuwe complex, waarbij de wo ningen werden bekeken. Autotocht voor bejaarden HARENKARSPEL De Be jaarden uit deze «emeente had den Donderdag hun jaarlijkse uitgaansdag daartoe in de gele genheid gesteld door de milde giften van de ingezetenen en de persoonlijke medewerking van 'n actief comité. In vijf prachtige touringcars van de Fa. Slijker- man ging de tocht naar West- Friesland en de Noordhollandse noordpunt. Om 8 uur werd gestart met ruim 200 oudjes die te samen ruim 140 eeuwen telden, naar Hoorn waar ze werden vergast op koffie en brood en wat er al zo bij hoort. Daarna volgde een rondrit langs de oude en mooie stadsgedeelten. Via de Streek over Medemblik, De Terp en Wieringerwerf, werd vervolgens getoerd naar het Monument op de Afsluitdijk, waarna in hotel ,,De Haan' in Hippolytushoef de inwendige mens werd versterkt. Meer dan voldaan stapten allen weer de bussen in. om via Den Helder, Callan.tsoog en Petten naar Schoorl te gaan. Onderweg werd natuurlijk even bij een mooi punt gestopt en ook wer den de plaatsen in ogenschouw genomen, waar op 1 Februari j.l. de toestand critiek was ge weest. In .,De Rode Leeuw" reed, want van al dat kijken en stond weer koffie met brood ge- toeren hadden de luitjes weer trek gekregen. Om half 8 stond te Kalverdijk het fanfare St. Hildegardis klaar, om hen te be geleiden naar de zaal van Tiebie, waar het afscheid plaats vond. Natuurlijk werden over en weer dankwoorden gesproken en meer dan voldaan namens comité en oudjes afscheid van elkaar. Het was een onvergetelijke dag ge weest. Y erkeerslichten Z.O. BEEMSTER De instal latie van de verkeerslichten bij de brug bij Purmerend is gereed gekomen. Zij worden nu beproefd en zullen naar wij vernemen, spoedig in bedrijf komen. Dat zal een belangrijke verbetering geven. Opbrengst collecte HEILOO. De opbrengst van de collecte voor de tbc-bestrjjding van alle gezindten, Zaterdag in Heiloo gehouden, heeft een be drag van f 349.24 opgebracht. Dit is 80 gulden meer dan bij de col lecte van vorig jaar. OBDAM. De Coöperatieve Tuin- en Handelsvereniging „De Tuinbouw" kwam in spoedverga dering bijeen. Voorzitter H. de Wijs heette in 't bijzonder welkom 't ere-lid G. Henselmans. de oud-bestuursle den Steltenpool en Munster en den Steltenpool en Munster en het Hoofd van de R. K. Tuin bouwschool, de heer G. Laan. „Verleden jaar", aldus de voor zitter, „werd de eerste veiling gehoudep op 13 Juni. Nu echtfr, op 20 Juni, durven wij de poor ten nog kwalijk te openen. Dit vindt zijn oorzaak in de zware nachtvorsten." Spreker drukte zijn toehoor ders op het hart vooral regel matig te sproeien, aangezien de kans voor ziekte in de aardappe len steeds groter wordt. Bij de mededelingen wees de voorzitter erop, dat er meer Uitstekende prestatie van politieman BENNINGBROEK. Tijdens de veldloop, welke door het dis trict Alkmaar van de rijkspolitie op Texel werd georganiseerd, hééft de heer J. Koopman, post- commandant alhier, wederom een opmerkelijke prestatie geleverd. Over een afstand van 3200 meter wist hij zich als eerste te klas seren, waarmede hij voor één iaar op de uitgeloofde wissel beker beslag legde. SCHAGEN Voor de eerste Zondag van de Schager kermis stonden reeds een tweetal ont moetingen op het programma. Terwijl 't zonnetje zijn warmste stralen kwistig op het SRC- terrein deed nederdalen, kwam een bijna geheel verjongd elftal der groenhemden aangetreden om de strijd aan te binden met de kampioen van 2 C, n.l. Flevo uit de Wieringermeer. Gedurenr de de eerste helft was het een pittige wedstrijd, waarbij de jonge garde de smaak goed te pakken kreeg, de leiding nam en deze ook wist te behouden. De einduitslag werd 64. Was het de stekende zon die werkte op de gemoederen? Geheel sportief verliep deze „vriendschappelijke" wedstrijd niet. Des avonds had op het Scha- gen.-terrein de ontmoeting plaats tussen Schagen I en CSV I. Of- sdhoon de gasten technisch de meerder waren, over een gewel dige doelman beschikten en prachtig positiespel ten beste gaven, moesten zij toch het on derspit delven. Een enthousiast Schagen won, eigenlijk tegen de verhouding in, met niet minder dan 41. GROOTEBROEK. 20 Juni. 960.000 kg aardappelen eersteling groot 18.40—21.10, kriel 15.00— 17.60; rode eersteling groot 26.10 —28.50. kriel 12.90—15.60, doré groot 26.70—29.80. MEDEMBLIK. 20 Juni. Aan voer vroege aardappelen 137.500 kilogram: groot 19.5021.10. drie lingen 18.70—19.10, kriel 16.30 18.70, rode eerstelingen groot 26.70—27.70. kriel 16.70—21.10. HOOGKARSPEL Aardappe len aanvoer 150.500 kg. groot 20 21.80; kriel 1718.30 doré groot 26.9027.80; rode eersteling goot 27.40—27.50. ZUIDERKOGGE Eersteling midd. 19—20.50; klein 17—18.40; kriel 1317.20 aanvoer 60.000 kg. LANGEDIJK. 122.000 kg aardappelen 19,2022,40; drie lingen 17,8019,40 kleintjes 15,70 18,70; doré 23,9026,20; rode sohotten 23,7024,90; 290 bos peen 10,80; 300 bloemkolen A I 11—14. Nrd. SCHARWOUDE. 37000 kg aardappelen eerstelingen 20,50 22,10; drielingen 15,3018,90; kleine 9,7017,10; 19 slof aard beien 3,203,40, Veemarkt Alkmaar ALKMAAR. 22 Juni. 100 vette koeien 600,001200.00, 80 nuchtere kalveren 35.0070.00, 6 vette schapen 80.00120.00. 250 varkens 1.851.94 per kg. augurken waren verbouwd, dan was opgegeven. Hij raadde allen aan, alsnog te doen wat men had nagelaten, in het belang van de tuinders zelf. Aangaande het gezamenlijk sorteren van de augurken en de dienovereenkomstige aankoop van een sorteermachine, kreeg het bestuur vrij mandaat. Nogmaals werd uiteengezet, dat het ziek-risico van vroege aardappelen, die voor export zijn bestemd en daarvoor in quaran taine zijn opgeslagen, voor de tuinder is. Bovendien werd er ook in deze vergadering op ge wezen, hoe de tuinders in deze hebben te handelen. Hierna werd een voorstel van het bestuur behandeld, om een fustloods te stichten en de no dige gelden hiervoor op te ne men. Na een korte gedaohten- wisseling ging de vergadering er mee accoord. De heer G. Laan deed hierna enige mededelingen inzake 't nemen van grondmon sters. Hiervoor heeft zich een lid van de bedrijfsvereniging te Heerhugowaard beschikbaar ge steld. De kosten 'bedragen f 10, per monster. Spreker wees de vergadering op het feit, dat er vaak te over vloedig met super wordt ge strooid. De bemestingskosten kunnen aanzienlijk worden te ruggebracht. Opgave voor het trekken van monsters moet binnen 14 dagen geschieden aan het veilingskan toor. De heer P. Neefjes zei, graag een overkapping te zien bij de potershutten. Hierop antwoordde de heer Henselmans, dat dit zou moeten worden besproken met degenen, die de potershutten ge bruiken, aangezien zij toch wel voor de kosten zullen opkomen. De aanwezigen waren het hier mee eens. De heer N. Reus stelde ten slotte nog voor, de overschotten van de pootaardappelen te ver malen voor veevoeder, zodat geen onverkochte poters in het buitenland zullen worden ge zaaid, en tenslotte klaagde de heer Bijvoet over het slechte stuk weg bij de zogenaamde „put". Auto's kunnen er bijna niet meer rijden. De klacht van de heer Bijvoet zal worden over- §ebracht aan de directie van de poorwegen. SCHAGEN Het is eigen lijk ongewoon, dat een Schager kermis begunstigd wordt door uitgezocht zomerweer, gelijk zulks Zondag dan het geval was. In de regel zijn regen en storm schering en inslag. Maar gelijk het zich laat indenken, verleidde het prachtige zomerweer de mensen vooral Zondag, volgens de kalender de langste dag van het jaar, om zich tegen de avond in drommmen naar de Magnus- stad te spoeden. Tegen acht uur heerste er op het kermisterrein van Mankt en Ged. Gracht reeds een aanzienlijke drukte. Doch op dat tijdstip begon de stroom van bezoekers uit alle richtingen pas goed los te breken. Men zag rijen fietsers van soms vijftig en meer mensen aan een stuk. Tegen negen uur kregen de feestzalen het gaandeweg druk ker en nog geen half uur later was er geen plekje en geen stoel meer ongebruikt. De stemming was overal hoogst prettig, maar nergens uitgelaten of lawaaierig. Men -danste genoeglijk of genoot rustig en opgeruimd van de ver versingen, waarbij wegens de hitte en het stoffige van de dag uiteraard 't bier wel de grootste aandacht scheen te genieten. Ook de buitenmensen die slechts enkele dagen van de Schager kermis meemaken, gaven gemid deld niet zoveel uit als enkele jaren geleden. Maar hun aantal was zo geweldig groot, dat de totaal-omzet toch buitensporig hoog was voor een „eerste Zon dag". In het bijzonder scheen de belangstelling voor de diverse attracties zoals autoscooter, rups en dergelijke dermate groot te zijn dat deze exploitanten heel goede zaken hebben gedaan. Buiten de vaste kramerijen heb ben we opmerkelijk weinig „losse" werkers gezien. Eigenlijk waren de twee door de natuur met slechts één vinger aan elke ihand misdeele mannen, die als boeienkoningen en krachtpatsers demonstreerden, wel de enigen. Hun programma was zeer knap en ze wisten het te verkopen ook. Telkens klonk er een har telijk applaus en de befaamde hoed rinkelde van de vele ruim schoots verdiende geldstukken.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 2