Illusies Yeendam aan puin gescholen door Wolda Matige ouverture van R.K. Sportdag njCHMOhh Don Bosco Sportdag in de W ieringe H.S.V werd gelukgewenst door zeer vele clubs VIOS moest heide punten aan sterk S.V.Alaten Uitslagen Veendam-Oosterpar kers 2-3 Thuisclub liet wederom meerdere kansen liggen Yalkema 25 jaar bestuurslid KNVB IN DE ILN.V.B. R.K. A.F.C.-H.S.V. 1-4 Fok nam in Annen favorieten bij neus Druk bezochte receptie V.V.W. lachende derde I'asrina 4 Maandag 22 Juni 1953 Voor Veendam is gisteren het doek definitief neergegaan. Tot 10 min. voor het einde mochten de veenkolonialen nog de illusie koesteren, dat het nerveuze geploeter in de brandende zon beloond zou worden met een over winning. Toen geselde de laconieke Ileiko Wolda voor de tweede keer het net achter Löhr. Als door een zweepslag getroffen, stortte Veendam zich nog in een alles of niets avontuur. Het werd niets, omdat Ali Kruger 6 min. later Löhr opnieuw een vergeefse tuimeling liet maken. Wel ging de Vries, toen de officiële speeltijd al lang was verstreken, nog iets aan de 13 achterstand doen, maar dat wapenfeit kon al geen blosjes meer op de wangen van de supporters toveren. We hebben overigens zo'n idee. dat Veendam's rechtsbin nen de Vries gisteravond nog wel enkele keren het voorhoofd met zijn vuisten heeft bewerkt. Want de ijverige Veendammer heeft in deze faire strijd een levensgrote kans laten liggen, om zijn club naar een vrij ze kere zege te schieten. Het voor Veendam tragische is wel, dat de Vries dit deed, vlak voordat Wolda zijn tweede werkstuk op de grasmat deponeerde. Veen dam speelde beter dan in Gro ningen en het beginoffensief hield dam ook meteen al een be lofte in. Oosterparkers moest versohillende hoekschoppen toe staan en het was voor de Gro ningers maar gelukkig, dat hun doelman v. d. Velde even gretig als vakkundig de gevaarlijke voorzetten met zijn vuisten be werkte. Langzamerhand kwam ook Oos terparkers veelvuldiger tot aan vallen en deze waren gevaarlij ker van karakter, omdat er meer intelligentie aan ten grondslag lag. Fortuinlijk doelpunt. 18 minuten voor de rust kregen de Veendammers echter gelegen heid een luchtsprong te demon streren. Snijder besloot de zo veelste aanval met een snerpend 6chot, dat niettemin zonder nut tig effect zou zijn gebleven, als de uitstekende linksback Bauman geen been had uitgestoken. Nu had v. d. Velde geen kijk meer op de wild wegspringende bal (1—0). Oosterparkers had meteen een antwoord klaar. Uit een voorzet van Kruger mikte Wolda zuiver in de hoekLöhr overmees terde het schot echter met een ware pantersprong. Het bleef ech ter voor Veendam dreigen bij de minder in aantal zijnde Gronin ger aanvallen. Toch was Veendam eerst nog dicht bij een doelpunt. Toen Walburg in het Groninger strafschopgebied opdook en al zijn kracht legde in een ziedend schot. De paal nam het werk ech ter van v. d. Velde over. Tien minuten voor de rust was het de beurt aan Oosterparkers om het luchtruim in te gaan. Een ingooibal van boven stelde rechtshalf Bolhuis in staat een voorzet te lanceren.Stopper Woltjes en doelman Löhr keken tot ontsteltenis van alles wat geelzwart bloed in de aderen had. gehypnotiseerd toe, hoe Wolda LEEUWARDEN het viel niet te verwonderen, dat op de receptie ter ere van de heer Hen- ny Valkema in verhand met diens zilveren jubileum als bestuurder van de KNVB vele en hartelijke woorden zijn gesproken. Immers Henny Valkema heeft en als actief speler van Frisia en als vertegenwoordiger in 't hoog ste voetballichaam van ons land, steeds zijn beste krachten in dienst van deze tak van sport gesteld om daardoor de lichame lijke en geestelijke opvoeding van de jeugd in goede banen te lei den en om het saamhorigheids gevoel aan te kweken. Vooral 't Noorden lag hem na aan het hart en dat hij de Noordelijke belan gen op de juiste wijze heeft ge diend, bleek wel uit de woorden van de heer S. de Wolf uit Sneek, die de jubilaris tevens het insigne verbonden aan het ere-lidmaat- sChap van de afd. Friesland der KNVB op de borst sipelde. Het voltallige bondsbestuur was met de resp. dames naar Leeuwarden gekomen om daar bij monde van Ir. Hopster de jubilaris en zijn echtgenote de dank van voetbal- lievend Nederland over te bren gen. Uit naam van het bondsper- soneel trad de secretaris-penning- meester van de KNVB, de heer Brunt naar voren, voor de Ver. van eerste klassers sprak de heer Hekman uit Groningen, voor het districtsbestuur, de heer J. Fedde- ma en voor de L.A.C. Frisia de voorzitter, de heer A. Nieuwland, en voor de „Zwaluwen" de heer G. Kruyver. Om het kampioenschap van Nederland SpartaVitesse 12 EindhovenR.C.H. 02 Promotie tweede klasse Groep D: Quick N.)Rigters'bleek 22 Groep A: VeendamOosterparkers 23 Groep B: D.F.C.Volendam 34 Groep C: Helmond—V.V.H. '16 2—3 gracieus door de knieën ging en met een ferme kopstoot het even wicht in de score herstelde. (1-1). Dat was ook het laatste wa penfeit in een eerste helft, waar in om onbegrijpelijke redenen 't tempo vrij laag was gebleven. Veendam wenste na de rust po sitieve resultaten te zien. De lusteloze linkshalf Groenbroek animeerde zijn aanval herhaal delijk, maar het werd tevens hoe langer hoe duidelijker dat de gevaarlijkste Veendammer schut ter Hof, door de lange blonde Bauman in een ijzeren greep was gevangen. De overigen gingen te haastig en onnauwkeurig te werk om een doelpunt waarschijnlijker te maken. Oosterparkers was er na een kwartier wel zeer dicht bij, toen Kruger schijnbaar on houdbaar in de hoek kopte. Löhr kreeg met een fantastische duik echter recht op een ferme schou derklop. Nogmaals werkte Veen dam zich op tot een offensief, dat echter door gebrek aan schot- vaardigheid ook nu krachteloos bleef, Ook toen de Groninger stopper v. d. Veen zich een kwar tier voor het einde door Cornelis moest laten vervangen. Nog eenmaal kreeg de Vries kans zich tot matehwirmaar op te werpen. Dat was tien minuten voor het einde, toen hij oog in oog met v. d. Velde kwam te staan. De Veendammer had ech ter zo lang werk om het vizier te stellen, dat hij van de bal kon worden gewerkt. De genadeslag. Het negeren van deze kans kwam Veendam duur te staan, want nog in dezelfde minuut knalde Wolda uit een voorzet van de overigens vrij zwak spelende Boven beheerst langs Löhr en toen Kruger 4 min. voor het einde een pass van Tjerk Bolhuis met een doelpunt beloonde, kon ook Veendam alleen nog maar naar het eindsignaal van de cor rect leidende Martens uit Zeist verlangen. Dat eindsignaal bleef zolang uit, dat De Vries vrij onverwachts toch nog succes had. Er bleven voor Veendam nog slechts secon den over om in een geforceerd offensief te trachten Oosterpar kers de zwaar bevochten 32 zege nog afhandig te maken. Om het hechte driemanschap De VriesCornelisBauman nog te slaan, uiteraard een te korte tijd Deze wedstrijd, die Zaterdag in het kader van de R.K. sport dag op het sportpark werd ge speeld, heeft lang niet aan de, misschien te hoge, verwachtin gen voldaan. De vrij talrijke toe schouwers, die gekomen waren om een A.F.C.- te zien, dat, evenals H.S.V., in de derde klas se hoort, zijn wel heel erg teleur gesteld. Het spel. dat de Alkmaarders lieten zien. was kort gezegd, be droevend. Het feit dat zii onvol ledig uitkwamen, is geen excuus voor deze vertoning. Alle vecht lust, voorzover deze aanwezig is bii A.F.C., ontbrak. Daartegen over gaf ook H.S.V. een matig spelletje te zien. dat zeker niet van derde klas gehalte was. Dat het voor de Heiloënaren moeilnk was om tegen deze tegenstand iets behoorlijks te laten zien. kan hier enigszins tot een ver ontschuldiging dienen. Wil deze Katholieke Sportdag in de toekomst aan waarde win nen en de grote propaganda, die er voor de katholieke sport van uit kan gaan, behouden, dan die nen allen deelnemende sport beoefenaars ervan doordrongen te ziin dat zii iuist op deze dag het beste dienen te geven wat zii bezitten. Voor de aanvang van deze wedstrijd, huldigde de A.F.C.- voorzitter. de heer B. B. v. d. Berg. de H.S.V.-ploeg met de promotie. Met enige welgekozen woorden wenste hij hen veel succes in de derde klasse toe Aanvoerder De Lange over handigde aanvoerder Kraakman een fraaie bloementuil, uitge voerd in de blauw-gele kleuren. Over de wedstrijd zelf kunnen we kort ziin. Het begin beloofde heel veel. Reeds in de eerste minuut was het Ten Have. die een snelle ren besloot met een handige inzet, die echter via de paal op niets uitliep. De eerste tien minuten was het snel niet onaardig. Wisselend op en neer gaand, hield het de toeschou- wersschare in spanning. Daarna echter was het niets meer ge daan. Slecht plaatsen van beide zijden. Nutteloos individueel snel van sommige spelers, remde het a! slechte tempo nog meer. Het enige goede dat men nog zag. waren de goed genomen corners van de H.S.V.-buitenmensen Haanraads en Morsch. Na zes en twintig minuten spelen opende Haanraads de score, nadat Peer- aer hopeloos blunderde. Toch dachten we A.F.C. te zien geliik maken, toen Jo Tiim een vrije trap prima voor het doel plaats te: Langendiik echter liet deze mooie kans hopeloos voorbijgaan. Aan de andere kant was het Bugter. die een vrije trap onbe suisd over de lat knalde. In de tweede helft was het Franse wegtitel voor Geminiani Het kampioenschap van Frank rijk op de weg voor professio nals is gewonnen door Geminia ni. Het klassement luidt: z z 1. Geminiani 235 K.M. 6 uur 40 min. 6 sec.: 2. Rolland 6.40.36; 3. Louis Bobet 6.44.14: 4. Cana- vese 6.48.30; 5. Robic z.t. Sim Iness verbetert wereldrecord discuswerpen Tijdens universitaire wedstrij den te Lincoln heeft de Olym pische kampioen Sim Iness van de Universiteit van Zuid-Cali- fornië bii het discuswerpen een afstand van 57.934 meter ge haald. een nieuw wereldrecórd. Het officiële wereldrecord staat sinds 14 Augustus 1949 op naam van de Amerikaan Fortune Gor- dien met 56.97 meter. tempo bii H.S.V. iets hoger. Na dat A.F.C. enkele aanvallen had gelanceerd, kwamen zij practisch in het stuk niet meer voor. Schuvt van H.S.V. zag tot twee maal toe een doelpunt van hem afgekeurd, door off-side van Bugter. iets waaraan de H.S.V.- stormram zich deze avond nogal bezondigde. Evenzovele blunders ir. de A.F.C.-achterhoede waren nodig om H.S.V. aan een 0-4 voorsprong te helpen, resp. door Bugter. Morsch en nogmaals Bugter. In de laatste minuut kon Jo Tiim door middel van een penalty de eer redden. Eigenlijk nog een te grote beloning voor het vertoonde spel. Na afloop reikte rector v. d. Zalm de dekenale wisselbeker uit aan de aanvoerder van H.S.V. Hij deed dit met de wens. dat H.S.V. er volgend jaar hard voor zal moeten werken om hem nog een jaar te mogen behouden. Wij hopen echter, aldus rector v. d. Zalm. dat deze eerste overwin ning van H.S.V. als derde klas- ser gevolgd zal worden door meerdere. Wij wensen u in dit streven veel succes toe. Als blij vende herinnering overhandigde hii tevens een medaille. Van Steenkiste wegkampioen van België Het te Namen gehouden weg- kampioenschap van België voor profs is gewonnen door van Steenkiste. die de 284 kilometer in 8 uur 5 min. 40,4 sec. af legde. De verdere uitslag was: 2: Rondele op 1 lengte; 3. Oc- kers op 4 lengten: 4. Blomme 8.08.53; 5. de Hertog 8.09.10: 6. Close 8.09.35. NEDERL. KORFBAL-ZEGE OP DE BELGEN In het Oosterpark te Gronin gen zagen ongeveer 3000 toe schouwers het Nederlands korf balteam een moeilijke 86 zege behalen op de ondanks de hitte enthousiast spelende Belgen. De Nederlanders waren tech nisch wat beter onderlegd, maar de Zuiderburen nivelleerden het verschil door hun enthousiasme. De Belgen namen reeds na 2 min. door mevr. Adriaenssens de lei ding, maar 6 min. later maakte Ten Have gelijk. Het werd 21 voor onze landgenoten, toen Woudstra in de 32ste minuut scoorde, maar de Belgen kwamen door Roth gelijk (22). Nog voor de rust nam Neder land opnieuw de leiding, nu door een strafworp van Buurman. Mevr. Versehreagen miste voor België een strafworp. Na de rust zakte het tempo, Schepens maakte voor de Belgen gelijk en door mej. Flamand werd het zelfs 3—4. De Belgen bleven nog even sterker, maar een doel punt kwam aan Hollandse zijde, nu door Kindt (44). Nederland werd nu sterker. Mej. Heespelink en v. d. Pieterman hielpen onze landgenoten aan een 6—4 voor sprong, waarna het de beurt aan de Belgen was om tegen te sco ren. Schepens verkleinde de ach terstand tot 55. Door Mulder werd het verschil weer op twee doelpunten gebracht maar de spanning keerde door een treffer van Bal weer volledig terug (76). Tenslotte maakte mevr. MerkSchuien aan alle onzekerheid een einde, door de bal voor de achtste maal door de Belgische korf te werpen. (8—6). RONDE VAN BELGISCH LIMBURG v.d.BREKEL DERDE IN De ronde van Belgisch Lim burg, een etappe-course voor amateurs, is geëindigd in een overwinning voor de Belg van den Bosch. De uitslag van de laatste etappe, van Genk naar Hasselt, over 141 K.M. luidt: 1. van Aerd (Belg) 3 uur 48 min.: 2. Schroeders (Belg): 3. van Handenhoven (Belg) 3.48.08; 4. van den Bosch (Belg) 3.48.10: 5. Jacobs (Belg) 3.49.19: 6. van den Brekel (Ned.) z.t. Het eindklassement luidt: 1. van den Bosch (Belg) 16.30.17; 2. van de Vuyst (Belg.) 16.3l.26; 3. van den Brekel (Ned.) 16.31.26 15. Smeets (Ned.) 16.38.18: 19. L. Stevens (Ned.) 16.42.26; 24. Steenbakkers (Ned.) 16.44.31; 41. Fooy (Ned.) 16.53.55: 43. Boelhouwers (Ned.) 16.55.37: 47. Daemen (Ned.i 17.01.00. Fre Mik uit Nieuwe Pekela Matty van der Heuvel uit Hen gelo, Jan Roll uit Alkmaar en al die andere favorieten hebben zich gisteren in de ronde van Annen lelijk bij de neus laten nemen door de Hoornse an teur B. Fok. Deze demarreerde terwijl iedereen zich op de eindsprint prepareerde, met bruut geweld en voor men in. het peleton goed en wel besefte dat er ge vaar dreigde, was Fok al on bereikbaar geworden. Hij won met een voorsprong van 55 dapper bevochten, seconden. Aanvankelijk leek het er niet op, dat de strijd een dusdanig verrassend verloop zou hebben want de favorieten beheersten de koers vrijwel. Strijd was er ge noeg. want er werd naar har telust getracht een beslissende voorsprong te veroveren. Vooral Wolf uit Wezep werd het de marreren niet moe. Hij ont vluchtte verschillende malen, maar werd telkens tot de orde geroepen. Evenals die andere dapperen. Het leek ernst te worden toen Jan Roll er met Matty van den Heuvel en Jan Nieuwenhuis tus sen uittrok, maar Fre Mik ver ijdelde ook deze uitlooppoging. Toen zou het op een eindsprint uitgelopen zijn als niet Fok met zijn slotvuurwerk voor de dag was gekomen. De uitslag was: 1. B. Fok Hoorn, 80 km in 1 uur 44 min. 10 sec., op 55 sec. 2. F. Mik Nw. Pekela; 3. M. van den Heu vel, Hengelo; 4. J. Roll, Alk maar; 5. E. Warta. Groningen.: 6. G. Biel, Bonnerveen; 7. J Huisman, Muntendam. Hoving klopte Coen Zon dag. Bij de nieuwelingen kreeg de zaak vroeger zijn beslag dan kon worden verwacht. In de vijfde ronde ontsnapte Sjabbe Hoving en Henk Nijdam uit het peleton en alle pogingen van Coen Zondag ten spijt, stonden zij hun voorsprong niet meer af. Integendeel geleidelijk aan froeide die tot 45 sec. Zij on- ervonden daarbij flinke steun van Van Dekken en Kramer die Zondag in bedwang hielden De uitslag: 1. S. Hoving, Hoog kerk, 35 km in 40 min. 18,2 sec.; 2. H. Nijdam, Eelderwolde op 45 sec.; 3. C. Zondag. Delfzijl; 4. H. Laphor, Veendam; 5. M. Spii- Appingedam: 7. M. van Dekken, kerman, Meppel; 6. A. Robertus Hoogkerk. (Advertentie) WIERINGERMEER. Vanaf werking met de besturen van de de eerste drooglegging van de i onderafdelingen is deze dag nu Wieringermeer is steeds volle aandacht geschonken om de jeugd in de polder zo mogelijk in katholiek verband haar ont spanning te geven. In den be ginne ging dit met grote moei lijkheden gepaard, doch gestadig aan heeft de katholieke sport en ontspanningsvereniging D.W.O. vorm en gestalte gekregen. Thans is zij onder toezicht van het overkoepelend orgaan, de Contactraad. uitgegroeid tot een vereniging met zes onderafdelin gen, t.w. voetbal, handbal, gym nastiek. toneel zang en dans. Reeds vorig jaar waren plan nen gemaakt om de eenheid, die er heerst, door het houden van een soort sportdag, naar buiten uit te dragen. Toen reeds bleek dat de opvatting sportdag te be perkt was. Bii nadere bestude ring is de gedachte gegroeid jaarlijks een D.W.O.-dag te orga niseren, die de naam van Don Bosco-dag zal dragen, ontleend aan de patroonheilige van D.W.O. Door de Contactraad in samen- HEILOO. Ter gelegenheid van het behaalde kampioenschap in 4A en de promotie naar de 3e klasse van de KNVB, heeft HSV Zaterdag j.l. van 4 tot 6 uur een druk bezochte receptie gehouden. Zeer velen uit de sportwereld en voorts diverse officiële perso nen gaven acte de presence. O.a. de heer Sougé, voorzitter van de KNVB afd. Noord-Holland, de heer Scherpenhuizen, secretaris van de vereniging ter behartiging van de belangen vari 2e, 3e en 4e klassers, de heren ,Res en Nooij, resp. voorzitter en secretaris van de NKS afd. Noord-Holland, wet houder Schuijt en de heer Water drinker, hoofd van de Rijkspolitie te Heiloo. Voorts de H.H. geeste lijken pastoor van Muijen en de beide kapelaans, rector v. d. Zalm, G.A. van de NKS, broeder Amandus, broeder-overste van Huize St Louis te Alkmaar, broe der Econoom van de St Willibror- dusstichting en de oud-G.A. kape laan v. d. Ploeg, die speciaal hier voor uit Den Haag was overge komen. Vele afgevaardigden van di verse sport- en culturele vereni gingen vulden tevens het club lokaal, dat in een ware bloemen zee was herschapen, door de vele prachtige bloemstukken, die het HSV-bestuur van diverse vereni gingen mocht ontvangen. Het was dan ook eèn blijde dag voor het HSV-bestuur, dat het onder zulke grote belangstelling mocht reci piëren. Diverse sprekers, w.o. de heer Sougé, brachten in gloedvolle woorden de betekenis van de sport naar voren en spraken te vens de wens uit dat de vereni ging een periode van grote bloei tegemoet mocht gaan onder goede leiding, waarin de jeugd zich ge heel thuis zou voelen. Na een geanimeerd gesprek met diverse verenigingsbesturen sprak de voorzitter van HSV, dr A. J. A. M. Wijffels, woorden van dank tot alle aanwezigen voor de be toonde belangstelling en sloot hiermede de receptie. Bloemstukken werden o.a. ont vangen van: Alcmaria Victrix, Alkmaarse Boys, St Adelbert, Sehagen, „Fit" Limmen, CSV, Alkm. Politiesportver. „Nieuw Leven". R.K. fanfare St Caecilia, GVO, USVU, Rijkspolitie groep Heiloo, St Willibrordusstichting, hoofd van de R.K. Jongensschool de heer Tamis, de heer Blackborn en een prachtig vaantje van de s.v. Foresters, ZAP, DTS, gemeen tebestuur van Heiloo, fa. Beentjes en de Bruin, de Terriers, café Spoorwacht en .het 2e elftal. vastgesteld op 26 Juli a.s. De dagindeling luidt als volgt: Deze Don Bosco-dag zal wor den begonnen met een Heilive Mis in de parochiekerk te Wie- ringerwerf. Onder de Heilige Mis zal door pater Bergmans een predikatie worden gehouden over de hoogste waarden die we als katholieke jongeren hebben uit te dragen, waarbij de katholieke sportvereniging het meest ge- eigende middel is. Na de Heilige Mis gezamenlijk ontbijt in café De Maaier te Wieringerwerf. 's Middags zullen er sport- feesten worden gehouden in Slootdorp, waarbij de drie soort- afdelingen van D.W.O.. voetbal, handbal en turnen, hun beste beentje zullen voorzetten,. 's Avonds zeven uur lof te Middenmeer voor alle D.W.O.- ers, waarna de feestelijke dag wordt voortgezet in hotel Smit. Ouders en donateurs zullen daar worden uitgenodigd. Voorts is er contact opgenomen met een be kend sportleider van de Neder landse Katholieke Sportbond, die deze avond een inleiding zal houden over de waarde van de sport voor onze jongens en meis jes. De afdelingen zang en toneel zullen het geheel opluisteren, terwijl de afdeling dans het laat ste deel van de avond voor haar rekening zal nemen. Mogen we tenslotte nog een beroep doen op de medewerking van alle D.W.O.-ers. ouders en donateurs voor het welslagen van deze dag. Dat het pad naar de K.N.V.B. niet uitsluitend over rozen gaat, ondervond een hard werkend V.I.O.S. Zondagavond in Assendelft. Waren het zenuwen? Er werden kansen ge noeg geschapen. En Buiter werd ook niet angstvallig be waakt. Het ontbrak ook niet aan aanmoedigingen. Vijf autobussen met supporters (de S.V.A.-penningmeester glunderde van genoegen) moesten troosteloos aanzien, dat hun club, die er eerst theoretisch zo goed voorstond, weer geen voet aan de grond kon krijgen. En S.V.A. goalgetterde zo geleidelijk maar door! Zeven minuten was de, in hoog tempo aangevangen, gelijk op gaande strijd oud, toen de SVA- rechtstouiiten Bruin Berkhout een duel met Koot won, afgemeten naar zijn linksbuiten Schouten plaatste, die met een zuiver sohot in de uitersite hoek, langs Mosoh, het vonnis voltrok en zijn club de leiding bezorgde. Even daar voor had het een haar gescheeld aan de overzijde. Toen was Bui ter als een terrier door alle linies heengestoven en kwam met het leder alleen voor keeper Sohou ten. Het duurde echter 'n fractie van een seconde te lang, wat juist voldoende was voor de linksback om in uiterste nood het .gevaar in een corner om te zet ten. Hevig werd aan beide kan ten gestreden. Met „lange halen" werden om beurten de beide voorhoedes aan het werk gezet. lu Na twintig minuten was 't weer ~empll w-,nrrwin[r de thuisclub die de roos trof. g e waardering delen- B-Ia' Berkhout, die met zijn lange gasten. Het was een mooie, sportieve en harde strijd van gelijk opgaande krachten. Zo was de strijd aan het ene doel be slecht, of zij laaide voor 't andere weer op. De tweede helft was bijna een half uur aan de gang, of uit een goede combinatie Hei- nen-Louwers werd 30 gefor ceerd. Tot het bittere einde werd doorgestreden, maar in de stand kwam geen verandering meer. Door deze uitslag is V.V.W. nu gepromoveerd naar de 4e klasse. Voor de aanvang van deze in teressante ontmoeting had op het veld nog een imooie huldiging plaats. Scheidsrechter J. M. v. Duyse, die met het „blazen" van deze. wedstrijd zijn arbitersloop baan beëindigde, werd door voorzitter Sougé op zeer harte lijke wijze toegesproken, welk voorbeeld door meerdere club bestuurders werd gevolgd. Ook zijn echtgenote moest in de al- benen deze avond zeer gevaar lijke schoten uitdeelde, kwam alleen voor keeper Moselh en met een gloeiende kogel liet hij hem voor de tweede maal vissen (20). Onversaagd beten de Warmenihuizers terug. De SVA- verdediging werkte van tijd tot tijd onder hoogspanning, maar wist niet van wijken. Eenmaal zelfs ging het zo warm toe in het doelgebied der gastheren, dat Frans Stam tot viermaal toe achter ellkaar de bal voor zijn voeten kreeg, maar telkens stuitte zijn kogel af op de hechte muur. In de tweede helft werd er nog een schepje opgegooid. De SVA-supporters hielden hun hart vast. In Warmenhuizen hadden de rood-zwarten het immers ook bestaan om een 03 achterstand in te lopen? Maar Vrouwe For- tuna was ditmaal niet met de den met bloemen en souvenirs werd dit voor scheidsrechter v. Duyse een ware „vaderdag". A.V.A. op de Noord-Holl. Athletiekkampioen- schappen te Beverwijk A.V.A. nam met twee heren- athleten deel aan de Noord-Hol landse athletiekkampioenschap- pen Zondag j.l. te Beverwijk ge houden. Het' tweetal heeft zich flink geweerd. M. van Ammers werd vierde op de 400 meter en schaarde zich daarmede tot de vijf beste 400 meter-lopers van Noordhollano. E. Kayser bezette de twee tweede plaatsen op hoogspringen en pols-hoogspringen met resp. sprongen van 1.72 meter en 3.30 meter. Op de Amsterdamse Bosbaan zijn Zondag middag internationele roeiwedstrijden gehou dengeorganiseerd door de Koninklijke Nederlandse Zeil- en Roeivereniging. We zien hier de finish van de Jonge Acht B. Eerste werd „Nford", tweede werd „Laga".

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 4