Volendam - technisch beter - met één been in le klas Ronald en Rhea Hollandia winnaars van Sweepstake Pech verdreef Gonzales van de eerste plaats Van Est onweerstaanbaar in 5 km achtervolging Voetbal rolt nog steeds D.F.C.-Volendam 3-4 De sterkste heeft gewonnen aldus Karei Lotsy Holland Beker NEUMEYER WINT VAN VAN MESDAG Courses Groningen DE NATUUR GEEFT HET Grote prijs van België Ascari weer één Junoschka eerste in mooi internationaal nummer Ned. baankampioenschappen Gerrit Voorting wint de 50 km Maandag 22 Juni 1953 (Van onze verslaggever) In de rust werd omgeroepen, dat een wollen shawl was gevon den. Er werd gelachen op de tribunes van het D.F.C.-terrein maar niet eens voluit, daarvoor was het te warm. Doch de ploegen van D.F.C. en Volendam mochten het niet te warm hebben. Zij moesten in de oven, die de vlakte binnen de omheining van tribunes was, de tweede helft van de promotiecompetitie beginnen. Een tweede helft, die zeer gunstig voor Volendam aanving. De zege van 43 op D.F.C. welk een sensatie en welk een ondraaglijke spanning voor hen, die hun hart aan een van de twee teams hadden ver pand heeft de wijdbroeken met een been in het voetbal-walhalla gebracht. Een overwinning in de thuis wedstrijd tegen Eboh bezorgt Vo lendam het eerste klasseschap maar tevoren spelen de beide Dordtsche ploegen nog tegen el kaar en dat is juist de kracht van Volendam. Want indien D. F.C. wint en dat moet de ploeg om nog een kans te be houden heeft Volendam tegen Eboh aan een gelijkspel al vol doende en dat is eveneens het geval indien D.F.C. en EBOH gelijk spelen. Wint D.F.C. van EBOH en bereikt EBOH in Vo lendam hetzelfde resultaat dus eveneens winst dan eindigen alle drie ploegen gelijk. Laten we dat niet hopen in hartje zomer. Bijna had D.F.C. het hu zarenstuk uitgehaald tweemaal een achterstand van twee doel punten in te lopen. Enthousiasme van de Dordtenaren stond tegen over de betere techniek van Vo lendam. Een techniek, die zich vooral uitte in een prima positie spel. Maar toch spelen de wijd broeken te zorgvuldig, te traag. Te dikwijls gebeurde het, dat een D.F.C.'er er sneller bij de bal was en bovendien vielen de Dordtenaren feller aan. Wat niet betekende dat de strijd unfair werd. Van begin tot eind werd uiterst sportief gestreden, scheids rechter Formenoy hield de teu gels strak en leidde voortreffe lijk. Op een moment na en dat gal' Volendam juist een beslis send doelpunt. Het was 21 met de rust. D. F.C. was snel van start gegaan en tweemaal achter één moest doelman Keizer een hoekschop weggeven voor schoten van Ver steeg en rechtsachter van Brug gen. Keizer, die het zo met zijn zenuwen te kwaad had, dat hij geen bal klemvast in handen hield. Maar doelman Liefaard, te onzeker werkend, mocht even min over geluk klagen toen een schot van Klaas Smit tegen de onderkant van de lat beukte en weer in het veld sprong. Links buiten Koning en Klaas Smit zouden de gevaarlijke mannen blijken, hoewel Koning zich nim mer overbodig inspande, in te genstelling tot Klaas Smit die negentig minuten enorm hard heeft gezwoegd en zijn even knie vond in het linkerverdedi- gingsblok waarin Evert Smit en Schilder met spil Klepper veel werk verzetten. Koning kreeg na twintig minuten een hoek schop te nemen. Haarzuiver daal de de bal voor het doel en Klaas Smit zette er ziin hoofd onder. Tot grote schrik van heel D.F.C. viel Liefaard over de bal heen en via de paal rolde het leer tegen het net (01). Onmiddellijk daarop weer een hoekschop van Koning en nu moest linkshalf Atasio de bal van de doellijn wegtrappen. Er was al gebleken dat Volendam de beste ploeg was en in de D F.C.-achterhoede was een soort paleisrevolutie uitgebroken. Nie mand vertrouwde iemand meer. Daarvan maakte Volendam vijf minuten later gebruik. Klaas Smit g«f een afgemeten pass naar de vrijstaande rechtsbuiten Tol. die ontzettend hard in schoot (02). Een van de twee klassedoelpunten, die Volendam zou maken. Wat kon de wijd broeken nog gebeuren? D.F.C. was gedesillusioneerd en gedes organiseerd. Overal doken de oranjeshirts van de Volendam- mers op en voor het Dordtse doel werd het parool „weg-is- weg". Tot na vijf en dertig mi nuten de strafschop kwam. Ro wel werd gehaakt en Versteeg schoot de strafschop via de uit gestrekte vingers van Keizer in (12). En nu kreeg Volendam ziin portie van paniek-voetbal. Een fel aanvallend D.F.C. tracht te gelijk te maken. Gelijk! Zover kwam het pas in de tweede helft. Pal na het begin HERMANS KLOPTE REIFF IN STUTTGART De internationale athletiek- wedstriiden te Stuttgart hebben enkele zeer goede prestaties op geleverd. hoewel de aangekon digde aanval van de Duitser Lueg op het wereldrecord 1000 meter mislukte. Hii won in 2 min. 22.2 sec., waarmee hij 0,9 sec. boven de wereldrecordtijd van de Zweed Aaberg bleef. Wel betekende de tiid van Lueg de beste we reldprestatie van het lopende sei zoen. Zeer fraai was de 3000 meter van de Belg Herman, die in 8.06.6 de beste wereldprestatie van 1953 leverde. Hij klopte in deze race ziin landgenoot Reiff Onze landgenoot Wessels won het verspringen met een sprong van 7.08 m. Tijdens de tweedaagse roei- wedstriiden op de Bosbaan heeft Ton Neumeyer voor de achtste achtereenvolgende maal 't num mer Oude Skiff gewonnen. Van Mesdag werd tweede en de Adelborst Goudberg derde. Er was zeer veel belangstelling voor deze roeiwedstriiden, waar aan een internationaal cachet was gegeven door de deelname van verschillende Belgische ploe gen. en even nadat rechtsbinnen Bleeker was uitgevallen en ver vangen door Meeuwsen. Drie minuten was het tweede deel aan de gang. toen van Es een hoekschop van Versteeg in een doelpunt omzette (22). Weer werd Volendam in de verdedi ging gedrongen. Maar weer zou den de wijdbroeken twee doel punten voorsprong nemen. Na een kwartier tikte Klaas Smit weer Klaas Smit de bal naar Koning, die langs de uitlopende Liefaard in het net schoot (2—3). Heel D.F.C. liep te hoop rondom scheidsrechter Formenoy. Volendam er achter aan en de grensrechter met op geheven vlag het veld op. Hij had gevlagd voor buitenspel maar Formenoy schudde resoluut van neen. De voorsprong behouden, was de enige gedachte van Volen dam. Rechtsbinnen Runderkamp ging middenvoor spelen en Klaas Smit rechtsbinnen, enkel en al leen met de bedoeling de defen sie te versterken en ver achter de aanval te blijven. Een schot van Koning moest van de doel lijn worden weggetrapt maar D. F.C. ging weer tot de aanval over. Runderkamp verhuisde naar de rechtsbuitenplaats en Tol ging middenvoor spelen. Dat bracht meer vaart in de aanval. En het was Tol, die de zege, dacht men, veilig stelde door een zuivere verre pass van Schil der op ziin hoofd te nemen en over de te ver voor ziin doel staande Liefaard in te koppen (24). Het was tien minuten voor het einde en niemand ge loofde meer in serieuze kansen van D.F.C. na dit tweede kwa- liteitsdoelpunt van Volendam. Nog meer legde Volendam het accent op de verdediging. Nog eenmaal kwam D.F.C. er door toen spil van Dam vier minuten voor tijd de stand op 34 bracht. D.F.C. probeerde nog van alles maar de fut was er uit. Twee en twintig man sleepten zich in een ondraaglijke hitte over het veld en moeheid was de oor zaak dat er toch nog enige on gerechtigheden gebeurden. Niet van onsportief karakter, daar voor waren de ploegen te veel van standing. Een standing die zich manifesteerde na het laatste fluitsignaal. D.F.C.'ers liepen op hun tegen standers toe en schudden hen de hand. Sportief' gebaar van een ploeg, die er bijna Zeker van was. dat de laatste kans teloor was gegaan. En op de tribune wiste Karei Lotsy zich het zweet van ziin voorhoofd en glimlachte hii tegen Volendammers die met rode hoofden van opwinding een vreugdedans uitvoerden» Er zal nu nog heel wat moeten gebeuren, wil de club van Lotsy toch nog in de eerste klasse ko men dit seizoen, maar Lotsy glimlachte en het voorbeeldige publiek sprak de juiste woorden: ..De sterkste heeft gewonnen, dat is zeker". MEVR. RINKEL LONDENS KAMPIOENE In de week voorafgaand aan die van Wimbledon, worden op de grasbanen van de Queens- club altijd de Londense lawn- tenniskampioenschappen ver speeld. Er waren nog al wat verras singen te noteren. Zo won het Belgische dubbel Washer-Bri- chant het herendubbelspel, door in de finale de Australiërs Rose en Hartwig te kloppen (86. 10—8). Mevr. Rinkel werd eerste in het damesenkelspel doch moest met Miss Fletcher in het dubbel spel de meerdere erkennen van de Amerikaanse sterretjes Mau reen Connolly en Julia Samp son. Hoad versloeg tot veler ver rassing zijn landgenoot Rosewall in het herenenkelspel. Plattner won Grote Prijs van Parijs Te Parijs werden internatio nale sprintwedstriiden gehouden om de grote prijs van Parijs voor professionals. Onze landgenoot Derksen werd na een serie-nederlaag in de her kansing uitgeschakeld door Ge- rardin. Yan Vliet won zijn serie van de enkele dagen geleden tot het professionalisme toege treden Australiër Mockridge. In de halve finales verloor van Vliet van Plattner. die met Gerardin en de via de herkan sing geplaatste Mockridge in de finale kwam. Plattner won met een tijd over de laatste 200 me ter van 12,8 sec. Gerardin volgde op een lengte. Mockridge werd derde. Duitsland wil Winterspelen I960 organiseren Het Duitse Olympische Comité zal aan het I.O.C. voorstellen de Olympische winterspelen in 1960 in Garmisch Partenkirchen te houden. Zoals bekend vonden in 1936 de winterspelen in Gar misch plaats. F. C. Kaiserslautern kampioen van Duitsland Door een 4—1 zege op V.F.B. Stuttgart heeft F. C. Kaiserlau- tern te Berlijn voor 90.000 toe schouwers het voetbalkampioen schap van Duitsland behaald. (Advertentie) (Advertentie) Door de bereiding uit het edele natuurproduct is KING pepermunt een veelzijdige versnapering, die Uw algemeen welzijn bevordert. KING smaakt heerlijk, KING werkt kalmerend op de zenuwen, KING bevordert de spijsvertering, KING geeft een frisse mond, KING verdrijft de vermoeidheid. de natuurzuivere Na een week van lage tempera turen en veel regen is Zondag de grote prijs van België verreden onder schitterende weersomstan digheden ten aanschouwe van een geweldige mensenmenigte. Twin tig coureurs namen deel aan de wedstrijd die ging over 508.320 km. In het eerste lid zag men bij de start Fangio (Maserati), die de beste tijd tijdens de training had genoteerd, Ascari (Ferrari) en Gonzales (Maserati). In het twee de bevonden zich Farina (Ferra ri) en Villoresi (Ferrari), in het derde Marimon (Maserati), Haw thorns (Ferrari) en Trintignant (Gordini). Fangio nam onmiddellijk de kop voor Gonzales, Ascari en Vil loresi, maar na de eerste ronde had Gonzales ziin plaats ingeno men. Het tempo was zeer hoog en Gonzales verbeterde al in de tweede ronde het ronderecord tot 4 min. 34 sec., overeenkomend met een gemiddelde snelheid van 185.518 km/u. Na zeven ronden, toen er dus bijna 100 km. was ge reden, was (de positie: 1. Gonzales 2. Fangio óp 9 sec., 3. Ascari, 4. Farina, 5. Hawthorn, 6. Villoresi, 7. Marimon, 8, Trintignant op 2 min. 19 sec., 9. De Graffenried, 10 Claes. De twee Maserati-coureurs lie pen geleidelijk verder uit op As cari en Farina, totdat na 12 ron den Gonzales, die tot dan toe de grote animateur van dev wedstrijd was geweest, aan de kant bleef staan met een gebroken verbin- dingsstang van zijn gaspedaal, waardoor hij tot opgeven werd genoodzaakt. Fangio verving hem aan de kop, totdat een ronde la ter ook hij voor zijn pit halt hield met een defecte motor. Hij stapte over in de Maserati van Claes, die op dat moment de zevende plaats innam, en stormde achter de leiders aan, maar met bijna 4 minuten achterstand op de aan kon rijdende Ascari. Geleidelijk voerde Ascari nu zijn snelheid op, en na de 24e ronde had hii 2 min. 15 sec. voor sprong op Hawthorn, die vlak voor Marimon reed en 2 min. 20 sec. op Villoresi. Kort daarna schoot Villoresi met een indruk wekkende spurt Marimon en Hawthorn voorbij, en intussen liep Fangio elke ronde enkele se conden van zijn achterstand in. Na de 28e ronde kreeg Hawthorn achterstand door motorpech, zo dat slechts vier coureurs aan kop bleven, in deze volgorde: Ascari, Villoresi, Marmin én Fangio. As cari was vrijwel zeker van de zege, maar Fangio zette alles op alles om althans een tweede plaats voor Maserati te verwerven. Steeds kleiner werd het verschil tussen hem en de Villoresi; na 32 ronden was het 33 seconden, na 33 ronden 27 seconden, na 34 ron den nog slechts 23 seconden. Er bleven nog twee ronden over, te weinig voor de Argentijn om de Italiaan in te lopen. Hij moest trouwens tot geweldige teleur stelling van het publiek, dat de strijd tussen hem en Villoresi in de grootste spanning had gevolgd, in de laatste ronde opgeven nadat zijn wagen in de bocht van Sta- velot een „tete a queue" had ge maakt. Even later werd Fangio op een brancard naar de post van de geneeskundige dienst gedra gen, wat onrust verwerkte totdat bekend werd gemaakt dat Fangio niet ernstig gewond was. Hij had ontvellingen aan het gezicht op gelopen en lichte kneuzingen over het hele lichaam. Veiligheidshal ve werd hij naar een ziekenhuis vervoerd, waar men een röntgen foto zou maken. Intussen won Ascari op indruk wekkende wijze voor de tweede maal in successie de grote prijs van België, voor zijn ploegmaat Villoresi. De Argentijn Marimon werd derde met een Maserati, met een ronde achterstand. VAN AS EERSTE IN OOSTBURG Te Oostburg werd een wed strijd voor professionals en on- afhankelijken over 110 K.M. ge reden. De uitslag luidt: 1. van As (Roosendaal) 2 uur 53 min. 15 sec.: 2. Wagtmam, (Bre da): 3. van Oers (Langeweg): 4. Smits (Belg): 5. Dekkers (Eindhoven); 6. Bakker (Zaan dam); 7. Gerrit Voorting (Haar lem); 8. Roks (Sprundel); 9. van de Zande (Halsteren); 10. Suykerbuvck (Breda) allen in dezelfde tijd als van As. Terwijl de zon Nederland in felle gloed zette, de temperatuur tot hoge zomerse waarden liet stijgen en ijsverkopers daardoor tot verrukking bracht, werden op verschillende plaatsen in ons land nog voetbalwedstrijden gespeeld. Voetbalwedstrijden, zo belangrijk dat de spelers van de betrokken clubs het niet met een „Jantje van Leiden" van zich af konden gooien. En.hoe bestaat het.. de publieke belangstelling was overweldigend. In de kampioenscompetitie hebben R.C.H. en Vitesse een goede beurt gemaakt. Ze wonnen hun uitwedstrijden van resp. Eind hoven en Sparta. Volendam is door de zege op D.F.C. met één been in de eerste klas beland en Oosterparkers hield de kans in eigen hand door Veen- dam uit te schakelen. Rigtersbleek en Quick (N.) deelden de punten, terwijl V.V.H. '16 in het Zuiden een goede beurt maakte in Helmond. De standen zijn: R. C. H. Vitesse Sparta Eindhoven Oosterparkers Z. F. C. Veendam Volendam E. B. O. H. D. F. C. Rigtersbleek Kimbria Quick (N.) V. V. H. '16 Helmond Dosko Dat een paardencourse opwindend en spannend kan zijn, zo, dat iedereen die het ziet, gefascineerd wordt door de felle en verbeten strijd, die deze viervoeters en hun 1 pikeurs onderling voeren, werd gisteren in het prachtige stadspark in het internationale nummer bewezen. Derge lijke courses hebben we nodig en zo worden ze steeds gewenst, doch helaas komen ze slechts te zelden voor. Maar niet alleen het internationale nummer bracht span ning en strijd, het openingsnummer gaf dit niet minder. Hierin verraste Qui Yive V al de aanwezigen, door van de start af tot de finish het veld aan te voeren en een even mooie als onverwachte overwinning te boeken. De sweepstakes, vooral de afd. en juist voor Norton Williams de hengsten werd een teleurstelling, neus even eerder voorbij de redh- doordait de grote favoriet Roland ter bracht. niet wilde aanpakken en tot uit schakeling werd veroordeeld. Rhea Hollandia was bij de merrie's ver reweg de snelste en wist, zonder al te veel gevraagd te zijn in een pracht tijd van 1.28.4 Ria Kitty en Rita B.H. achter zich te laten. In het openingsnummer verraste zoals gezegd, de veteraan W. van der Velde alle aanwezigen, door direct na de start de leiding te nemen In een voor zijn doen extra snelle draf, liep zij zelfs nog van het veld weg. Zij die in deze combinatie hun vertrouwen had den gesteld, toucheerden voor elke gulden winnend f 89.90 en voor de plaats f 18.20. De SaJke Witteveen,-prijs is een course geworden zonder enige spanning. Als een langgerekt lint gingen de deelnemers langs de baan.- Pauline had vrij spoedig de ikop en wist deze tot de finish te behouden. De heren amateurs hebben van hun nummer weer eens iets extra's gemaakt. Zoals dat bij heerrijders meestal t geval is. Het ging van de start af direct in hoog tempo, en beurtelings zagen we andere leiders. Met steeds OrthoLaan S in afwach tende houding, in goede positie. Bij het uitkomen der laatste booht vroeg heerrijder Drent Ortholaan, en hij reageerde prima om daar na onbedreigd aan de kop te gaan. De sweepstakes R ls zoals reeds gemeld, vooral wat de hengsten betreft, een kleine teleurstelling geworden. Roland, de grote favo riet vertrok in volle ren van de start, en was niet meer tijdig te zetten, zodat uitschakeling moest volgen. Wel jammer want juist 't duel Roland—Ronald, twee halfbroers, was interessant geweest. Ronald, had nu igeen moeite met de rest en won ingehouden. Rhea Hollan dia bleak bij de merrie's de snel ste te zijn. Nadat Reve d'or de leiding had genomen, ging Ver gay bij het ingaan van de tweede ronde tot de aanval over, liep ver uit en was spoedig voor de ande ren onbereikbaar. De Piet Doelman-prijs, met 18 deelnemers moest worden ge splitst. Phenomenal, die bij de laatste courses reeds zijn vorm had gedemonstreerd, bewees nu we derom dat het geen uitschieter was geweest. Qui Suit nam de leiding, en wist deze tot de laat ste bocht te behouden. Pheno menal kwam toen als een ware geweldenaar opzetten om nog met ruim verschil als eerste de eind streep te passeren. De tweede af deling als laatste nummer gelo pen, leverde een fraaie finish, tussen Otto H en William P. Met enkele decimeters wist Otto H als eerste voorbij de rechter te gaan. Fraaie course van Nora Spencer. Nora Spencer heeft het kunst stuk uitgehaald om als achterste paard, op een afstand van 2440 meter in 1.25.9 de Franz Stein- nagelprijs te winnen. Zoals Side- rius voor gewoonte heeft, ging hij direct na de start er tussen uit, zo hard als de riemen kon den houden. En voordat er een ronde voorbij was, lag hij reeds in het voorste gelid. Wel wist Nelly Major de leiding te behou den, doch bij een serieuze aan val van Nora moest ook zij ca pituleren. Het internationale nummer is er een geweest om niet snel te vergeten. Over Again, was zoals begrijpelijk zwaar favoriet, maar hij miste de start dat hem zeker 10 tot 20 m. kostte. Doch een maal. de benen eT goed onder ging het zo snel, dat reeds na 1000 -m. hij weer aansluiting had. Op een enkele uitzondering na, lag het hele veld paarden als een gesloten colonne bijeen, en het was een machtig gezicht deze klassedravers over t gras te zien draven. Junoschka maakte zich op weg naar huis het eerst los, nam een voorsprong en was voor geen der anderen meer te berei ken. Over Again kon nog de kracht opbrengen om het veld voor de tweede plaats te slaan, dooh om het derde geld is wei uitermate fel gestreden. Legalitie, Or de Casindra, Norton E, Wil liams en Leo Axkit, gingen ais aan elkaar bevestigd op de eind streep aan. Ieder vroeg 't uiter ste. Op het juiste moment gaf van der Wal Or de Casindra 'n laatste aansporing die direct reageerde De uitslagen: Dirk dg Vlieger-prijs: 1. Qui Vive V (W. v.d. Velde) tijd 2.58.8 km tijd 1.36.1; 2. Rose Marie; 3. Regina N. Tot. w. f 89.90; pl. f 18.20, f 1.70, f 1.60; gek. f 43.80; cov. f 5.10. Sake Wit te veen-prijs: 1. Pauline (K. Kramer) tijd 2.50.3 km tijd 1.28.8; 2. Polly B; 3. Princess Hollyrood. Tot. w. f 3.60; pl. f 1.80, f 2.40, f 1.80; gek. f 11.20; cov. f 5.90. H. Paul SchonroCk-prijs: 1. Or- thalaan S (J. Drenth) 3.23.5 1.28.5; 2. O Lapize K; 3. Nellie's Tjam- me W.B. Tot. w. f 12; pl f 3.50, f 2.40, f 1.60; gek. f 34; cov. f 7.90. Sweepstakes R (hengstenprijs) 1. Ronald (J. de Vlieger) 3.06.2 1.33.1; 2. Rejeton Marie B; 3. Rex v Eiebeihof. Tot. w. f 3.60; pl. f 2. f 3.90; gek. f 19.90; cov. f5:50. Sweepstakes R (merrie's-prijs) 1. Ahea Hollandia (M. Vergay) 2.56.4 1.28.2; 2. Ria Kitty; 3. Rita B.H. Tot. w. f 2.30; pl f 1.50, f 1.80 gök. f 4.90- cov. f 4.20. Piet J. Doeleman-prijs. le af deling: 1. Phenomenal (K. G. v. d. Veen) 3.30.6 1.29.2; 2. Quero- nica; 3. Oeke. Tot. w. f 4.20; pl. f 1.50, f 2.50, f 2.3Q; gek. f 10.20; cov. f 8.20. Franz Steinnagel-prijs: 1. Nora Spencer (A. Siderius) 3.29.8 1.25.9 2. Maaike van Ymuiden; 3. Nel ly Major. Tot. w. f 5.40, pl. f2.10, f 3.70, f 9.20; gek. f 8.50; cov. f 12.80. P. Aerts-prijs: 1. Junoschka (M. Vengay) 3.16.4 1.24.2; 2. Over Again; 3. Or de Casindra. Tot. w. f 5.20; pl. f 1.50, f 1.30, f 1.80, gek. f 5.80; cov. f 6.30. Piet J. Doeleman-prijs: 2e af deling: 1. Otto H. (B. U. de Jong) 3.29 1.30.1; 2. Q. William P.; 3. Oily B. Bommel. Tot. w. f 4.80; pl. f 1.30, f 1.50, f 1.10; gek. f9.60 cov. f 4.30. Totaal-omzet totaldsator f60.777.50. Wim van Est is er in geslaagd zijn titel bij de achtervol gers te prolongeren. De ijzeren man van 't Heike was in de halve finale onweerstaanbaar en liep Henk Lakeman na zes ronden in. In de finale had hij weinig moeite met Adri Voorting, die na een snelle start in de eerste ronde een kleine voorsprong nam, maar uiteindelijk op 15 meter na werd ingelopen door de machtige Wim van Est. Voor de eerste maal in zijn wielerloopbaan is de thans 30-ja- rige Gerrit Voorting er in ge slaagd een nationale titel te beha len. Diverse malen heeft hii een grote rol gespeeld in nationale kampioenschappen, maar nimmer kon hij de begeerde rOod-wit- blauwe trui bemachtigen. Op de 50 km. voor profs zonder gangmaking ging Voorting na een weinig spannende race als eerste over de streep. In dé eerste 55 ronden van de 100 werden diver se uitlooppogingen gedaan, waar bij o.m. van Breenen, Piet Haan, Harm Smits, Evers, Adrie Voor ting en Wim van Est betrokken waren. Toen de laatste wegsprong kleefden onmiddellijk van Oers en Gerrit Voorting aan zijn wiel. Na 27.5 km. sprongen Evers, Adrie Voorting, van Breenen, Gerrit Voorting, Cor Bakker en Harrie van de Kamp weg en dit was de inleiding tot de beslissen de slag, die'vijf kilometer later geleverd werd. Cor Bakker en van de Kamp lagen toen nog op kop en kregen Wim van Est en Gerrit Voorting mee. Dit viertal slaagde er in na 40 km. een ronde te nemen op de anderen, uitge zonderd Piet Sieveking, Smits en Dekkers, die op ronde bleven hangen. Gerrit Voorting won de verwarde eindsprint voor van de Kamp, van Est en Cor Bakker. Ook de revanche van het stayerskampioenschap over 50 km was teleurstellend. Cor Blister startte van kop en behield deze positie tot op de eindstreep. De eerste maal, dat Cor de Best, de nieuwe kampioen een aanval op de leider deed, werd hij afgesla gen en moest lossen Ook de overigen lieten niets bijzonders zien. Bakker, die even als Pronk tijdens de wedstrijd van gangmaker verwisselde, stapte voor het einde af. Het resultaat werd: 1. Bijster 50 km. in 41 min. 36 sec., 2. de Best op 700 meter, 3. Wierstra op 1250 meter, 4. Pronk op 1525 me ter, 5. Kunst op 2900 meter, 6. Stakenburg. Achtervolging: Finale: 1. Wim •van Est 6.29.6; 2. Adrie Voorting 6.48.6. Om de derde prijs: 1. Gerard Peters 6.49.4; 2. Lakeman 6.51.8. 50 km. zonder gangmaking: 1. Gerrit Voorting 1 uur 8 min. 18.6 sec.; 2. van de Kamp; 3. Wim van Est, 4. Cor Bakker; op ronde: 5. Piet Sieveking, 6. Harm Smits, 7. Hans Dekkers: op één ronde: 8. Henk Faanhof. 9. Piet Evers, 10. Dielissen, 11. Storm, 12. Witte veen, 13. Boeyen, 14. Adrie Voor ting, 15. Tolen, 16. Schoenmakers. Zweden sterker dan Denemarken 42.000 toeschouwers hebben te Kopenhagen het Zweedse voet balelftal een 31 overwinning zien behalen op Denemarken. Met rust hadden de Zweden een voorsprong van 10. Gerrit Voorting heeft de nationale titel op de 50 km. zonder gangmaking voor professionals op zijn naam gebracht in een tijd van 1 uur 8 min. 18.6 sec. De strijd werd verreden in het Olympisch Stadion te Amsterdam. We zien hier C. Bakker (werd 4e) en G. Voorting (werd le).

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 5